'ému m Poppen Koninklijk Huis op expositie in de Waag Situatie Lammenschansweg is nog steeds gevaarlijk Klaverjassen kon NKOV-leden (nog) niet trekken Mr. J. Klaasesz hees vlag bij nieuw Wassenaars politiebureau Zege in laatste wedstrijd geeft PIT '54 kans op behoud uElfri Voor flinke jongens Concert van Zoeterwoudse St. Jansfanfare op hoog peil i'ilitii rii '1 i DE LEIDSE COURANT DINSDAG 1 APRIL 1969 <0 3 In de loop der jaren zijn aan ons dochtersryke koninklijke gezin vele pop pen aangeboden. In vele landen, bij staat- siebezoeken, bij openingen en manifesta ties. Het Koninklijk Huis heeft eeD prachtige en uitgebreide verzameling. Zestig poppen uit die verzameling zijn deze week tot en met Tweede Paasdag te zien in het Waaggebouw, waar op initiatief van de hervormde kerk .►Mo lenwijk" een tentoonstelling is ingericht. De baten van de tentoonstelling zullen besteed worden voor het aanschaffen van een ringleiding voor koptelefoons in de kerk. Dit voorval voor de bejaar den en de gehoorgestoorden. De expositie, die heel bijzonder ge noemd kan worden vanwege de aanwe zigheid van fraaie poppen in kleurrijke nationale klederdrachten, werd heden morgen door burgemeester mr. G. C. van der Willigen geopend. „Geweldig om dit in Leiden eens te kunnen zien," zei hij onder meer. Belangstellenden kunne dagelijks te recht met iutzondering van Goede Vrijdag en Eerst Paasdag van 10.00- 12.00. van 14.00-17.00 en 19.00-21.00 uur. Zaterdag en Tweede Paasdag is de ten toonstelling evenwel 's avonds niet ge Hoofddader afpersingszaak krijgt 10 maanden Voor de Haagse Rechtbank stonden vandaag de 22-jarige dragline machinist J. E. W. R. uit Leiderdorp en diens 21- jarige ex-vriendin T. W. eveneens uit Leiderdorp tereeht die het vorig jaar no vember een aannemer uit Leiden een brief hadden gezonden waarin deze werd gesommeerd 30.000.- in een brief af te geven aan iemand die by het station Leiden zou post vatten. Anders zou bekend worden gemaakt dat de aannemer aan de gemeente Lei den ongeveer 600 kubieke meter zand bij ophogingswerk te weinig zou hebben geleverd. Later werd deze vordering verlaagd tot 5000.-. Toen dan eindelijk het geld zou worden overhandigd was de politie er ook bij. Ter zake van poging tot afpersing eiste de officier van Justitie twee we ken geleden tegen de machinist 1 Jaar gevangenisstraf waarvan drie maanden voorwaardelijk en tegen het meisje ter zake van medeplichtigheid 250.- boete en voorwaardelijk 6 maanden gevange nisstraf. De rechtbank veroordeelde vandaag verdachten tot reapectiveiyk 10 maan den gevangenisstraf waarvan drie maan den voomaardelyk met proeftjjd van drie jaar en aftrek van voorarrest en het meisje tot drie maanden gevangenis straf voorwaardelijk met proeftyd van 1 Diploma's Dc Zijl De volgende leden van de zwemver eniging ..De Zijl" hebben een diploma behaald: Diploma A: T. v. Beek, M. Komen. R. Teske, K. Dijkshoorn. L. Zonneveld. I. Schild. J. Roossink, M. Linschoten, J. Kok. A. Spierings. A. Bloemhoff, M. v. d. Brinks, F. H. Evenblij. M. v. d. Meer, A. v. Oven. M. v. d. Luit. J. v. Duin. F. Hansen, P. Boeters. A. Boe ter». C. Robert. Diploma B: J Hoogstraten. H. Ouwer- sloot. A. v. Alewijk, M. Canisius, A. v. Hamersveld. Diploma C: R. Kuisen. M. v d Valk. M. Hoogervorst, A. Hagdorn. M. Over- vliet. E. Stouten. E. den Hartog, E. v. Straten. Leidse badminton kampioenschappen De Leidse badmintonkampioenschap pen zullen 4. 5 en 6 april in de Vyfmei- hal worden gehouden. De speeltijden zyn als volgt: vrijdag 19.00-23.00 uur; zater dag 12.00-23.00 uur; zondag 13.00-18.00 De finalepartijen zullen plaatsvinden op zondag 6 april van 13.00-18.00 uur. Het unieke van de Leidse badminton kampioenschappen Is, dat er voor het eerst in Leiden o.m. een C-II toernooi gespeeld zal worden. Hieraan zullen geen wedstrydspelers mogen deelnemen, maar uitsluitend recreatief spelende le den van de Leidse badmintonclubs. Zo krijgen ook deze leden nu eens de kans om hun krachten te meten met andere ..plezierspelers". Vragen KVP-raadsleden „Ondanks de bezorgde uitlatingen van De beide raadsleden zeggen, dat de de wethouder voor het verkeer bij de toestand op de Lammenschansweg voor begrotingsbehandeling '69 betreffende schoolkinderen en ouden van dagen zeer de verkeersveiligheid van schoolkinde- gevaarlijk is en door de toeneming van ren op de Lammenschansweg zjjn daar- liet verkeer steeds gevaarlijker wordt. Zij voor nog steeds geen voorzieningen ge- vragen of het college niet van mening troffen," aldus schrijven de KVP-ge- is. dat op korte termijn afdoende maat- meenteraadsleden M. G. J. Ham en J. regeelen getroffen dienen te worden. De Lyten aan het college van burgemeester gemeenteraadsleden vragen het college Marco Wyers, een 9-jarig jongetje, dat in de Van Hogendorpstraat woont, is gistermiddag op miraculeuze wijze aan een ernstig ongeval ontsnapt. Hij viel namelijk, toen hij daarin aan het spelen was. uit de dakgoot van zijn ouderlijk huis. De jongen viel 4.5 meter naar beneden en kwam op zijn zij op een tegelpaadje terecht. Hij had geen uiterlijke kwetsuren, toch klaagde hij over pijntjes en werd daarom voor on derzoek overgebracht naar het Acade misch ziekenhuis. Een 26-jarige Leidenaar is gisteren op het Stationsplein by het afstappen van zijn bromfiets komen te vallen en bekwam een sleutelbeenbreuk. De laatste tijd werden herhaaldelijk de ruitjes van het zaaltje naast de St,- Petruskerk ingegooid. De baldadig- heidsdienst van de Leidse politie heeft 3 jongetjes in de leeftijd van 8 en 9 jaar aangehouden, die bekenden de da ders te zijn. De oudera hebben toege zegd de schade te zullen betalen. De Vries-jeugd bleef thuis ongeslagen In het kader van een serie onderlinge teamwedstrijden tussen het Haagse Shi- sei en de Leidse judovereniging „De Vries" waren de Leidenaars gastheer voor een Haags pupillen team. Na de nederlaag van het senioren team (20-2) van enige weken terug brachten de Haagse pupillen het er beter van af Een nederlaag van 26 tegen 15 konden zij echter niet ontgaan. De punten voor judovereniging „De Vries" werden ge scoord door: Bert Marck (3), Benny Heet veld (1), Harry Otto (2). Arnold Vleerbos (2). Albert Zaalberg (1), Frans Mast (3). Peter Veelenturf (2), Kitty Veelenturf (1). Henny Harteveld ,3) Sander Djajadiningrat (3). Hen- neke Redel (2). Jacky Manuputty (1). Peter Mast (2). Door deze overwining van de Leidse pupillen is judovereniging „De Vries" dit seizoen thuis nog steeds ongeslagen. wethouders in Leiden. welke maatregelen het denkt te i Op jaarvergadering bleek: Koopavond komt er wel Afgaande op de geringe belangstelling die gisteravond bestond voor de jaar vergadering van het NKOV-afdeling Leiden zou je kunnen afleiden dat het de middenstanders voor de wind gaat. Dat is niet bepaald het geval. Nu trek ken jaarvergaderingen toch al niet bij zonder. Er hangt een waas omheen van zakelykheid, die de mensen afstoot. De mensen mogen dan nog zoveel kritiek hebben, als het er op aan komt, als zy de kans krygen hun standpunt naar voren te brengen prefereren zij de tee- Maar de leden weten de weg naar het vakbestuur wel te vinden als ze in de penarie zitten. Om hen echter ook te betrekken by de traditionele byeen- komsten was een jaarvergadering toch is, zal een andere weg gevonden moe ten worden. De zakelijke stof zal in een luchtiger verpakking aangeboden moeten worden. Langdradige en tydro- vende opsommingen van jaarverslagen zullen vermeden moeten worden. Het NKOV-bestuur heeft bij wijze vati proef gisteravond na een korte en geenszins vermoeiende vergadering een klaverjaswedstrijd loten volgen en wel licht zal de initiatiefnemer ervande heer J. Silvesterbij volgende gelegen heden, wanneer tevoren de gang van zaken goed onder de aandacht wordt ge bracht, voor een aanmerkelijk drukker bezochte vergadering kunnen zorgen. HET ZAKELIJKE DEEL Het zakeiyke van deze avond werd door voorzitter J. C. J. Lambermont snel afgehandeld. De leden stemden in met de diverse verslagen en keurden het beleid van alle bestuursleden (van wie de heren J. C. J. Lambermont, W. v. d. Holst en A. v. d. Zon werden her kozen) goed. Onder meer bracht de voorzitter de Leidse Detailhandel Vakschool ter spra ke, die in augustus van het afgelopen jaar werd geopend en bij de aanvang 38 leerlingen telde, die uit het rayon kwamen tussen Alphen, Llsse en Was senaar. De opzet van dit onderwys is de leerlingen een grondige kennis mee te geven, die hen in alle geledingen van de handel te pas kan komen. Gebleken ls namelijk dat het middenstandsdiplo ma niet meer toereikend is. Opmerke- iyk is dat veel meisjes zich voor de volgende cursus in augustus aanmelden. In totaal schreven 50 leerlingen in. Een, ander belangrijke zaak, die voor al deze weken weer zo de aandacht op zich vestigd is de koopavond. Volgende week dinsdag komt deze kwestie in de Bevolkingsonderzoek op tuberculose In de hal van het Gezondheidscen trum Bernhardkade 46 wordt het on derzoek gehouden op: Leidse gemeenteraad. Hoewel een en- quote kortgeleden uitgewezen heeft dat het gros van de middenstanders afwij zend hier tegenover staat (85 pet. was voorstander, terwijl driekwart van de geënqueteerden tegenstemde n) wordt niet verwacht dat de invoering van een koopavond tegen te houden is. In de Ijjn der verwachting ligt het (en dan nemen we de enquete als uitgangspunt) dat eens per maand de winkels op vrij dagavond geopend zullen zijn. Ook de in het najaar in de Groe- noordhal te houden Leldato wierp op deze avond al een schijnsel vooruit. De heer J van Zijp, de secretaris van het Leidato-comité kon meedelen dat van de beschikbare ruimte nu reeds 80 pet. is verhuurd. 60-JARIG BESTAAN Een luchtige overgang van ernst naar ontspanning vormden de suggesties om trent de viering van het 60-jarlg be staan in 1970. Concreet vast staat nog niets. Wel werd geopperd om een feest avond te houden of een bustocht te or ganiseren. terwyl anderen in een car navalsviering in het zuiden van het land wel brood zagen. Bridgeclub V.O.G. De uitslag van de 5e en 6e ronde in de parencompetitie van de bridgeclub VOG is als volgt: Zwart: Braakman-Jonker 151, Kersbergen-Buys 147, dames Otto- Prenen 144, echtp. Lesh 138, De Tombe- v.d. Burg 123. Dofferhof-Roos en Gans- Oudshoorn 118, Tjalkens-Wakka 116, Slegtenhorst-v. Dieren 115, dames Kla- renbosch-Hilligehekken 99, echtp. Boo gaard 92, echtp. Schoof 79. Rood: Echtp. Kooiker 178, mevr. v.d. Ham-Megchelse 168, dames Horree-Tuk 163, dames Altink-v.d. Vliet 153, Schllt- huizen-Belt 152, dames Upwick-v. Berge Henegouwen 151, echtp. v.d. Scheun 149, echtp, Smit 148, mevr. Altink-Starre 147, mevr. Raar-Terpstra 139, De Haas-Al- tink 124, Planje-De Jong 120, dames v. Norden-Korswagen 117, dames Vlaardin- gerbroek-Nanning 107. RSITAIR I UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Ryksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het kand ex pedagogiek mej. N. H. Velders, (Voorburg); de he ren D. Boekkooi OegsgeestW. W. H. Dwarskasing (Leiden); kand ex. psycho logie mevr. E. G. Kooijman-Lindhout (Den Haag); de heren A. Harkes (Rijs wijk); M. H. v. d. Poll (Bodegraven); J. v. d. Linden (Den Haag); P. J. J. Zeg veld (Roosendaal); P. A, J. M. van Noort (Leiden); A. N-. F;-van Egmond (Den Haag); doet. ex. psychologie: mej. M. C. Gall (Den Haag); mej. J. M. Groenenberg (Schiedam); de heren J. E. J Wagenborg (Leiden); R. C. J. Pino (Leidschendam). In afwijking van hetgeen zondag is aangekondigd, wordt de aandacht erop gevestigd, dat de plechtigheden op witte Donderdag. Goede Vrijdag en Paaszater dag beginnen te 20.00 uur (en niet te 19.00 uur). Orgelconcert door Wim v. d. Panne Maandag 7 april (2e Paasdag) geeft de organist Wim v. d. Panne uit Voor burg een concert op het nieuwe orgel van de Zuiderkerk aan de Lammen schansweg te Leiden. Het concert, dat om half acht begint, wordt geopend met de bekende Fantasie over „Daar juicht een toon" van Jan Zwart; van Bach wordt uitgevoerd het orgelkoraal „Ach bleib bei uns. Her Jesu Christ" en het Preludium in a; van de Engelse com ponist John tanleij een Trumpet volun tary en van de huidige leermeester van Wim v. d. Panne, de bekende Paryse organist Jean Langlais, speelt hy: Pas ticcio. Ook wordt uitgevoerd het be kende „Andantino" van Franck. Deze avond kunt u ook kennis maken met enkele koraalbewerkingen van Ameri kaanse componisten, o.a. „Jezus die myn ziel bemint" en gezang 67 uit de 102 gezangen in een bewerking van Seth Bingham, een hedendaags componist. Wim v. d. Panne besluit dit concert met een Pastorale van Mlcheelsen en de Toc cata over Psalm 87 van Jan v. d. Berg. De toegang tot dit concert is vrij. Pro gramma's zijn des avonds ana de kerk verkrijgbaar. De kerk is verwarmd. i 14.00-16.30 uur DONDERDAG 3 APRIL Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- straat, park, Boerbaavelaan, Mariënpoelstr., ARRI1 Ksgerstraat, Brasemsrstr., Zweiland- «r laan, Van Swietenstraat. Faljerilstr.. Buurl M: Herenstraat. Prmsee Wil- Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- helminaltraat, Bloemistenlaan, Lelie- ningenlaan. Van Slingelandtlaan, Jo- straat, Pioenstraat, Pioenhof, Lrnde- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- straat, Resedastraat. Pieter de la Court- neveldstraat, Hogerbeetsstraat. War- straat, Kónmgmnelaan, Acaciastraat, monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesmgel (van Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- Herenstraat tot Lammenschansweg). straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 16: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v.d. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens- Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- hof, Stationsplein, Morssingel, Pest- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- huislaan, Piet Paaltjespad, Morsweg, straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, destraat, Staal wijkstraat, Buitenrust- Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, straat. Kastanjekade, Meidoornstraat, Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- zijn. De lichtmasten zyn al senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetetr., straat, Anjelierstraat. groot gedeelte geplaatst. Werkbezoek Commissaris der Koningin Een van de belangrijkste onderdelen van het programma van het werkbe zoek. dat de Commissaris der Koningin en zijn echtgenote gisteren aan de ge meente Wassenaar brachten, was het slaan van de eerste paal voor het nieu we politiebureau, dat op de hoek van de Burmanlaan en de Hofcampweg zal verrijzen. Burgemeester in r. IV. J. Geertsema heide de paal, die beslist de eerste niet meer was, en mr. J. Klaasesz hees daar na de Wassenaarse vlag in top. De bur gemeester had aan de plechtigheid een korte toespraak vooraf laten gaan. Hij herinnerde daarin aan de vrij lange periode, die verlopen is sinds in 1.954 de bouw van een nieuw bureau. Verleden jaar mei keurde de raad de plannen goed en werd een krediet van f 8,8 mil joen beschikbaar gesteld. Daarvan zal ongeveer 1 miljoen aan rijksbijdrage terugontvangen worden. Na het slaan van de paal en het hijsen van de vlag was er een receptie in het BEZWEKEN Het werkbezoek van mr. Klaasesz was 's morgens begonnen met een ge meenteraadsvergadering, waarin bur gemeester mr. W. J. Geertsema een in leiding hield over het karakter van de gemeente Wassenaar, wethouder me vrouw A. J. Ie Coultre-Foest over het sociaal-culturele beleid en wethouder mr. N. W. A. Brink over de woning bouw. Daarna hield de Commissaris een toespraak tot de raadsleden. Mevrouw Klaasesz bezocht intussen, vergezeld van de echtgenoten van bur gemeester en wethouders, het Kleuter dagverblijf, dat sinds vorig jaar januari in de Messiaskerk is ondergebracht. VLET Na de gemeenteraadsvergadering en de terugkeer van de dames in het raad huis bood mr. Klaasesz in de hal de Wassenaarse Reddingsbrigade een rub ber reddingsvlet aan. De Commissaris had zelf een naam bedacht voor het vaartuig: Moby Dick. Voorzitter M. Schrijver van de Wassenaarse Reddings brigade toonde zich zeer dankbaar voor deze nieuwe aanwinst. Hy bood de Com missaris een fles champagne aan, niet om te proberen deze tegen rubberboeg stuk te slaan, maar om mee naar huis te nemen. In de vyver acher het raadhuis maakten de Commissaris en de burgemeester een proefvaartje met de oranjegekleurde BLUSDEMONSTRATIE VOORSCHOTEN Pr. Beatrixgroep wint landelijke wedstrijd Na een geslaagde oudermiddag van de padvinder» van de Prinses Beatrix groep Yoorsclioten kwam er „hoog be zoek" uit het hoofdkwartier van de NPV te 's-Gravenhage. zy bracht het verrassende nieuws, dat het groepblad van de Prinses Beatrixgroep, het „Bea- journaal", de landeiyke wedstrijd voor het best verzorgde groepsblad gewon nen had. Uit handen van de nationaal hoofd commissaris H. Vermeulen ontving de groep de traditionele wisselbeker en mag zich nu „Koning Groepsblad 1969" noemen. Bij de wisselprys was ook een geschenk: een prachtige tent. een beel tenis van St.-Joris, twee olielampjes en een kampschopje. De tweede prys ging naar 't groeps blad „Lap-Kamala-ars" uit Leiden. Het groepsblad van de M'Hala Panzi- postgroep West. van de gehandicapte padvinders uit Zuid-Holland, kwam op de achtste plaats. Weer twee botsingen op berucht kruispunt in Sassenheim Gistermiddag hadden weer twee auto botsingen plaats op het kruispunt Park laan/Provinciale weg in Sassenheim. Om half 2 verleende de bestuurder van auto uit Amstelveen geen voorrang een auto. die uit de richting Noordwyk kwam. Beide wagens liepen zware scha de op. De Amatelvener klaagde over pijr aan de linkerschouder. Om kwart over vijf gaf een bestuur der van een auto. afkomstig uit Hille- gom. geen voorrang aan een andere automobilist. Beide auto's moesten zwaai beschadigd worden weggesleept. Er de den zich geen peraooniyke ongelukken RIJNSBURG Onderwijzer L. v. Veen met pensioen De heer L. van Veen, die twintig jaar verbonden is geweest aan de Koningin Emmaschool te Rijnsburg, gaat morgen in verband met het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftyd afscheid van het onderwys. De heer v. Veen. die in Souburg (Zeeland) is geboren, haal de in 1925 zyn akte en heeft vervolgens aan scholen gestaan in Terneuzen en Zoetermeer, voordat hy in 1949 naar Rijnsburg kwam. VOORHOUT Verlichting van Teylingerlaan Het zal de bewoners van de Teylin gerlaan en 'a-Gravendamscheweg eer genoegen zijn te zien. dat een jaren lange wens spoedig in vervulling zal gaan, namelijk dat zeer binnenkort de verwezeniyking van een straatverlich ting langs hun wegen werkeiykheid zal keurig geüniformeerde Wassenaarse Jeugdbrandweer een blusdemonstratie gaf en de brandweer werktuigen voor technische hulpverlening demonstreerde. het Plein, waar bejaarden hun gymnas tiek demonstreerden, een bejaardenkoor optrad en de Commissaris de ruimte bezichtigde die door het Rode Kruis in dit gebouw gebruikt wordt. De Rode Kruis-colonne gaf een proeve van be kwaamheid in het verzorgen van het slachtoffer van een ongeval. Aan het slot van het ochtendprogramma werd een bezoek gebracht aan de boerdery Zuidhof van de heer die enige tijd geleden gerestaureerd RONDRIT Na de lunch ten huize van burgemees ter en mevrouw Geertsema was het gezelschap te gast by de Openbare Bi bliotheek aan de Luifelbaan. Er werd een rondrit gemaakt door het uitbrei dingsplan zyiwatering met tot slot een bezoek aan de Messiaskerk, waar thee gedronken werd in de ontmoetings- Hierna volgde nog het slaan van de paal voor het politiebureau. ZOETERWOUDE Het eerste trio van de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging PIT '54 heeft de kans op behoud van het le klasserschap met beide handen aan gegrepen. Zater dag werd In de laatste wedstryd een 6-4 overwining geboekt. Anneke Koek en Kas Koemans scoorde ieder tweemaal. Marian v.d. Helm zorgde voor één punt en ook het dubbel kwam in Zoeterw oudse handen. Men krygt nu in de degradatie- wedstryden de kans het le klasserschap te prolongeren. In de wedstrijd Wibats 10-Pit 2 kwam alleen J. Koek eenmaal tot winst. Na de- inhaalwedstrijd kwam het tweede team ook nog Docos 6 achter de tafel. Dit werd een 6-4 zege. Twee overwinnin gen van J. Koek en P. Opdam en een van G. Verhagen plus winst in het dubbel. Het 3e team moest emt 7-3 haar meer dere erkennen in De Valken. De drie te- alle spelers verdeeld. De Valken 4- Pit 4 9-1. Hier zorgde P. v. Goozen voor het tegenpunt. Dames: Het le team was in eigen huis volkomen kansloos tegen Wibats 1 uitslag 0-10. Met de 6-4 overwinning op Siok 1 is het derde team heel dicht by het kampioenschap gekomen. Ria en Cok Leeuwen zorgden ieder voor twee punten en Riet v.d. Salm voegde daar i punt toe en ook het dubbelspel werd winst omgezet. Dinsdagavond kan in de thuswedstryd tegen ditzelfde team de vlag worden gehesen. Ook het le da mesteam gaat dan de competitie afron den tegen DHC 1. Het derde herenteam speelt eveneens thuis tegèn Wibats 15. Junioren: Meisjes; Het tweede meis jesteam keerde van het bezoek aan Avanti 8 met een 7-3 nederlaag terug. Thea Verdegaal en Corry van Teylingen kwamen beide eenmaal tot winst. By de jongens boekte het eerste team een 8-2 zege op Play Fair 2- Peter v.d. Salm blééf ongeslagen en Ton Paardekooper Wim den Elzen mochten tweemaal felicitaties in ontvangst nemen. Het 2e team bleef met 7 3 tegen De Treffers 3 aan de negatieve zyde van de score. Hier kwamen de punten van Sjaak Paar- dkooper (2) en John van Leeuwen (1). SUCCES VOOR ANNEKE KOEK Anneke Koek van Pit '54 boekte jl. zondag een opmerkelijk succes in de Be- nelux-jeugdkamploenschappen die te Sittard werden gehouden. Met Nelly van Rijn van het Warmondse Steeds Vooruit LEIDEN HUISVUIL In verband met de feestdagen wordt het huisvuil deze week niet op donder en vrydag opgehaald, maar op isdag en donderdag. Volgende week komt de reinigingsdienst op dinsdag eD woensdag langs in plaats van maandag diensdag. veroverde zy de titel in het dubbelspel door ln de finale het sterke duo Ellen Klatt-Anneke van Moerat terug te wlj- K A ARTAVOND S.J.Z. Er zyn veel eieren te verdienen op de klaverjaswed strijd die SJZ woensdagavond in haar clubhuis organiseert, aanvang 20.00 uur. Deze wedstrijd geldt niet voor de com- LEIDERDORP Informatiecentrum „Veilig Verkeer" test oog en reactie Op initiatief van de plaatselyke af deling van het verbond voor veilig ver keer bezoekt het informatiecentrum voor ogen- en reactietest voor de derde maal Leiderdorp. Op donderdag 10 en vrijdag 11 april zal voor iedere wegge bruiker gelegenheid zyn gratis van dit unieke teststation te profiteren om ogen te laten testen en reactiesnelheid vast te stellen. De eigen veiligheid en die van andere weggebruikers is ook hiermee ten zeerste gediend. Alle weggebruikers, hetzij met auto, motor, brommer of fiets kunnen deze prachtige gelegenheid benutten. Standplaats: Berkenkade. achter het gemeentehuis, naast de Brandweerkazer ne. Openingstijden: 11.00 totl3.00, 14.00- 17.30 en 19.00 tot 21.30 donderdag en vrijdag van 10.00 tot 13.00 en van 14.00 tot 17.30. Men kan zich ook opgeven als lid van de afd. „Velig Verkeer" ter plaat se. Secretariaat: Koningstraat 6, Lel- derdorp. (minimum contributie 2.50) Geslaagd Aan de Rijksuniversiteit te Groningen is geslaagd voor het ex amen MO-B scheikunde mej. M. L. Bak- VOORSCHOTEN Gouden eremedaille O.N. voor NZHVM-beambte Vanmorgen om elf uur heeft burge meester L. de Kool van Voorschoten na mens de Koningin de heer W. Koster, Prinses Irenelaan 19 te Voorschoten, ko ninklijk onderschelden met de ere me daille in goud, verbonden aan de orde van Oran je-Nassau. De onderscheiding werd de heer Koster opgespeld in zijn woonhuis ter gelegen heid van zijn 40-jarig dienstjubileum bij de NZHVM. Hij is hoofd van de afdeling loonadminstratie. WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? f> een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Na de vele triomfen die de Sint-Jans fanfare in de afgelopen tijd heeft be haald kregen de inwoners van Zoeter- woude de gelegenheid de muzikale pres taties van hun hoog gestegen plaatsge noten te beluisteren. Helaas was liet Don Boscohuis slechts matig bezet. Op on dubbelzinnige wijze hoeft de Sint-Jans- fanfare de thuisblijvers in liet ongelijk gesteld. Het byzonder gevarieerde pro gramma werd op voortreffelijke wijze gebracht. Voorzitter J. Straathof mocht in zijn welkomstwoord o.m. deken A. Lamot en pater M. van Eijk begroeten, alsmede de besturen van De Heerlijkheid Hoogmadc en Juliana uit Nieuw-Vennep met welke zusterverenigingen nauwe contacteD worden onderhouden. Hy zette nog eens uiteen hoe moeilijk het is voor een zo kleine vereniging om het financiële hoofd boven water te houden. Weliswaar tonen oude jaarverslagen aan dat het in het verleden niet anders geweest is, nu de vereniging echter dit peil bereikt heeft is een wat ruimere armslag eigenlyk onontbeerlijk. De leden doen daar zelf veel aan. Zij betalen een hoge contribu tie en voeren akties. De gevoerde oud- Ijzer aktie sorteerde niet het gewentste effect zodat deze wordt stopgezet. Men heeft zelfs moeten constateren, dat de hiervoor beschikbaar gestelde schuit voor opslag door sommigen kwalijke lie den als vuilnisstortplaats is misbruikt. De lompenaktie wordt wel voortgezet waarvoor de heer Straathof een ieders medewerking inriep. In deze omstandig heden blijft de aanschaf van uniformen nog een wensdroom. SUCCES In het eerste gedeelte van het concert werden de aanwezigen o.m. vergast op De Geuzen in de Bommelerwaard, een creatie van Gerard Boedijn, waarmede op concoursen veel sukses werd geoogst, terecht, zo konden de aanwezigen con stateren. In Trumpet Fiësta zorgden de twee trompetisten voor uitstekende so lo's. Men genoot ook van de Ambose Polka en Kadetten mars. Na de pauze werd geopend met de mars Discipline, gevolgd door Heimliche Liebe. Een bijzondere bekoring ging uit van het bekende Zauberklange. Het ein de naderde met Zum Schluss, maar het enthousiasme van het publiek bereikte een hoogetepunt bij het heeriyke swin gende „Rymbazello" van Abel-Jaroc. Men was gul met applaus en dirigent Jan Mey, onder wiens eminente leiding men deze hoogte heeft bereikt, werd tot e entoegift gedwongen. Met „Rymmazel lo" werd nieuwe geestdrift losgeslagen wat een uitstekende basis was voor het gezellig samenzyn, dat onder leiding van het duo Slingerland tot een waar feest uitgroeide.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4