Twee jubilarissen Hogenes bij Wernink onderscheiden Uitvoering balletschool „Udorp/Alphen a. d. Rijn was lust voor het oog ZATERDAG 29 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT produkten heeft overeenkomstig de traditie, prijzen toegekend aan de schippers van vissersvaartuigen, die de best verzorgde zeevis en/of haring in 1968 hebben aangevoerd. De prijzen voor verse zeevis en verse haring vielen ten deel aan: Schipper G. Vooys van de KW 137 „Maartje Jacoba" te Katwijk aan Zee; Schipper P. Hoek van de KW 191 „Deo Volente" te Katwijk aan Zee: Schipper J. Plug van de KW 51 „Ora et La bora" te Katwijk aan Zee. De produktschaps- prijs voor gezouten haring viel te Katwijk aan Zee ten deel aan schipper KI. v d. Plas van de trawler KW 15 „Rijnmond I". Gevonden: Negerpopje; kinderjasje; 3.50; bankbiljet 25.sjaal; kinder wantje; knlpportemonnee met inhoud; kinderwantje; zwarte actetas; bruine portemonnee met inhoud; gouden rin getje; armbanden; geblokt etui met in houd. Verloren: 2 bankbiljetten van lOO.-j pukkel met inhoud; zwarte sjaal; kin derwantje; Opel zwart leren want keringsplaat DIERENFOKKERSDAG Morgn, zaterdag 29 maart, houdt de Pluimvee- en Konijnensportvereniging „Lisse en Omstreken' een grote dieren fokkersdag in Gashuis „Welkom" in de Bondstraat. De dag begint des morgens om 10 uur en zal in de namiddag afge lopen zijn. Door drie ervaren keurmees- zullen fokkers ten volle in de gelegen heid zijn over hun dieren vragen te stel len. Deze unieke kans zullen de dieren fokkers wel niet laten passeren zonder er een dankbaar gebruik van te maken! Vijftig en veertig jaar in dienst Gistermiddag werden in de kantine van Wernink's Beton- en Aannemings- maatschappü twee werknemers gehul digd die een opmerkelijk gelijke enrriëre achter de rug hebben. Koudekerk. In 1961 werd dit bedrijf overgenomen door de firma Wernink. De heer J. B. C. Hogenes werkt ge durende de zomermaanden aan de dak- pannenpers, in de winter maakte hij draineerbuizen. In 1963 ging hij naar de afdeling bouw werken van Wernink. Hij hielp mee bouwen aan verschillende bouwwerken in Leiden en omgeving, als de vuilver branding en het zwembad De Vliet. Bij zijn 40-jarig jubileum ontving hij de bronzen medaille, gisteren reikte burgemeester Van der Willigen hem, ter gelegenheid van zyn 50-jarig jubi leum de zilveren medaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau uit. De andere jubilaris was de heer P. Hogenes. Geen broer van Jacobus, wel een achterneef en goede vriend. Hij werkte bij dezelfde afdelingen als zijn achterneef, maar begon tien jaar later, in 1929. Hij ontving van de burgemeester dfe bronzen medaille. Volgens de gewoonte van. het bedrijf overhandigde de heer Sitzen, directeur van Wernink, uit waardering voor hun Jarenlange arbeid de beide jubilarissen de draagspeld van de medaille, een aan deel van de firma en een enveloppe met inhoud. De heer P. Hogenes, veertig Jaar in lienst van Wernink, neemt de felicitaties a ontvangst van burgemeester mr. G. C. van der Willigen Voor de derde maal gaf de balletschool Leiderdorp-Alphen a. d. Rijn gisteravond een uitvoering, waarvoor ook dit keer weer veel belang stelling bestond. De leerlingen van mevr. I. C. Jacobs-Bakker hebben de toeschouwers - voor het merendeel ouders - geen moment aan hun aandacht onttrokken. En hoe kan het ook anders. Een waar legioen meisjes van 6 tot 10 jaar, waaruit zo nu en dan een solistje te voorschijn springt, die zich werkelijk niets van de vele toeschouwers schijnt aan te trekken. Ook de overigens vrij pittige muziek bleek voor hen geen bezwaar. De vele ritme-veranderingen vielen hen bepaald niet zwaar op de mag. Een bewijs van goede leiding, die echter nog meer lof verdient, daar alle uitgevoerde stukken aan de hand van de muziek een volkomen eigen bewerking kregen. Geen clichéwerk dus. De avond werd geopend met ,JDe Tovernaald" op muziek van Frans Schu bert, hetgeen de leiders direct al han den vol werk gaf om de ongeveer 125 uitvoerende meisjes tijdig van alle kan ten het podium te laten betreden. Enkele kleine schoonheidsfoutjes ble ven natuurlijk niet uit. doch deze werk ten alleen maar op de lachspieren van Toen het doek viel wachtte hun ovatie. Een bijzonder goede zet programma was het optreden lemijn de Jong, Kirste i Wil- IJssenagger, Loes van Groll en Wilma De Kluizenaar. Deze meisjes (plm. 20 jaar) gaven op muziek van The Dave Brubeck Quartet een staaltje moderne balletkunst te zien, dat de toeschouwers deed opleven. Zij hadden hiervoor niet bepaald de ge makkelijkste maat gekozen, getuige de titel van het nummer: „elevenfour". Deze „gecultiveerde beatgirls" brachten het er bijzonder goed van af, waarmee de pauze aanbrak. Het tweede gedeelte ving aan met een gedeelte uit het repertoire „IJspret", waarbij een reusachtige sneeuwpop en een hoeveelheid kunstsneeuw het toneel een echte winterse aanblik gaven. De muziek van Giacomo Meyerbeer supple menteerde het geheel, waarin vooral Marjolein de Kwaadstenlet by de toe schouwers respect inboezemde. Dit nog zeer jonge meisje danste haar feeënrol met een toewyding en zelfvertrouwen, alsof ze zich reeds bij het Nationaal Bal let waande. Drie (levende) schilderijen waren het decor voor het laatste gedeelte, „De schilderijen-tentoonstelling". En ook hier deed Marjolein de Kwaadsteniet haar naam eer aan. Wederom ontpopte zij zich als een zeer talentvol danseresje. De be geleidende muziek van Rossini en Res- pigiri zweepten de uitvoering op naar een denderende finale, die, dankzy de enorme toewyding van de leiders tot zo'n goed einde was gekomen. Achter de coulissen bleek dan ook ieder een bekaf. De echtgenoot van de direc trice, de heer Jacobs: „Het eist natuur lijk een enorme toewijding om 180 kin deren een gaaf stuk te laten opvoeren. Maar het is gewoon geweldig te zien hoe die kinderen zich voor zo'n volle zaal Inderdaad, een dergelijke creatieve bezigheid komt de culturele vorming van het kind alleen maar ten goede. Boven dien komt ook nog een flinke dosis door zettingsvermogen kijken. Na maanden lang veel oefenen is het echter een by- zonder geslaagde uitvoering geworden. Een compliment aan mevrouw Jacobs en naaste medewerkers. Voortreffeiyk. W. S. LEIDSCHENDAM „DE HELE BOERENPARTIJ WAS AFWEZIG" Gemeenteraad van Voorschoten nam nog geen besluit over nieuw raadhuis Gisteravond kwam de raad schoten bijeen voor de afwerking van een vrij korte agenda. Afwezig was de heer L. A. J. Meyer van de B.P. Trou wens de hele B.P. was afwezig, want de heer A. M. Krol had wegens verhuizing naar een andere gemeente bedankt. i Voor de heer mr. R. W. Baron de Vos vai Steenwyk en tot plaatsvervangend voor zitter de heer mr. S. Kloosterman. Van wege het vertrek van de heer A. M. Krol moesten in de diverse commissies toch verkiezingen plaatsvinden. Dit werd al les vrij soepel opgelost. De nota van de commissie ad hoe voor het uitbrengen van advies Inzake de huisvesting van het gemeenteiyk ap paraat, welke commissie tot het besluit was gekomen te adviseren tot de bouw van een nieuw raadhuiscomplex, werd door de raad aanvaard. Over plaats en tyd zal een nieuwe nota komen. B. en w. staan achter dit- besluit. Iets definitiefs werd dus niet besloten. Voortgaan op deze weg en i nen eventueel aanpassen aan de omstan digheden, dat was de vraag van dr. P. S. Pels en dat zullen b. en w. ook doen. 724.000,stelde de raad be schikbaar voor het bouwrijpmaken van gronden in Noord Hofland. Dit betreft werkzaamheden, zoals het aanleggen van leidingen voor gas, water en elek triciteit. Üët station Ook werd door de raad een krediet verleend als een bydrage aan de pro vincie voor Werken, die verband hou den met de heropening van het station. De heer Van Eerde informeerde naar de reden, dat de datum van ingebruik neming van het station verschoven was naar september 1969, waarop de wet houder antwoordde, dat de voorbespre kingen en het overleg veel meer tijd hadden gevorderd als was gedacht. Daarom nam de N.S. geen risico en stelde een latere datum vast. De gemeente Voorschoten gaat met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenhage een rekening- Gauw opgestookt De r.-k. kleuterschool „De Kleuter hof" krijgt een verwarmingsinstallatie, die gestookt gaat worden met gas. De 7 jaar oude oliestookinstallatle vertoon de gebreken en om dit te verhelpen, zou den zo mogelyk nog hogere kosten moe ten worden gemaakt als ombouw naar aardgas. Mr. de Vos van Steenwyk vond dat de gebreken zich wel heel snel ver toonden. In de commissie voor Open bare werken zal deze kwestie nog eens duideiyk aan de orde worden gesteld. Het subsidie aan de Stichting Creatief Centrum te Voorschoten zal bedragen 9.388,De raad ging hiermede Creatief centrum De heer Klerk Wolters, sprekende mens de Prot.-Chr. en de KVP, v de deelnemersbydragen, die gevraagd worden van degenen die zich opgegeven hebben nogal aan de hoge kant. eens bespreken met het bestuur. Is het ook niet billijk een bydrage te vragen van niet ingezetenen die zich hebben op gegeven? Mevr. Stoker (PvdA) deelde de mening van de vorige spreker en sprak zich ook dit voor differentiatie. Ook mevr. Scheffer-Munters (WD) •schil in bjjdragen, dan anders. Voor de i ho- NOORDWIJK Geslaagd concert van Crescendo De Noordwijkse Harmonie Crescen dogaf gisteren met een sterkte van 30 leden onder haar geroutineerde diri gent Alb. Mep een in alle opzichten een muzikaal, gedegen concert. Reeds de Inzet bij de openingsmars bewees de grote discipline waaronder deze kapel speelt. De sterke clarinettengroep gaf gere bydrage en voor de minder draag krachtige een lager bedrag. Wethouder lestra gewaagde in eerste instantie van een nieuwe activiteit in Voorschoten. Het idee van een creatief centrum is enthousiast ontvangen. Ruim 300 deel nemers hebben zich reeds gemeld. 22 hiervan zijn niet ingezetenen. Dit alles zou niet van de grond zijn gekomen als er geen subsidie werd verleend. De deel nemersbydragen zyn vastgesteld door 't bestuur. B. en w. willen dit met het be stuur nogmaals doorspreken. B. en w. zyn er niet voor dwingende maatrege len te nemen voor de niet-inwoners van Voorschoten, die deelnemen. Voorlopig althans niet. Het verstrekken van eeD renteloos voorschot, dat geen novum is, impliceert niet, dat iedereen dat kan Burgerlijke stand Ondertrouwd: P. Marks en C. Meijer; P. Mossinkoff en J. Q. J. M. Aalders; K. de Jong en T. H. Stuijfzand; P. de Wolff en G. H. Tampung; J. J. Teljeur en J. K. Ranselaar; J. J. v.d. Zwet en M. W. Koekebakker; A. Ouwerkerk en J. G. W. v.d. Zwart; T. D. Welling en C. Zwart; P. W. M. Donders en P. M. Uljé; A. D. Goyert en C. J. Karman; J. Roeloffs en P. J. de Greef; E. Deelman en P. Arnol- dus; A. T. J. Witteman en G. J. C. M. v. Ruijven; J. F. Kalse en H. M. Bernard; A. J. Duyndam en G. C. v. Kins; N. K. M. Wesseling en T. H. v. Dam; A. G. D. Doets en J. M. v.d. Mey; T. B. Huijnink en W. J. Goejee; W. W. J. M. Steenvoor- den en E. J. Bouwmeester; F. A. E. van Doorn en M. S. Regouw; J. Kemperman Geboren: Sophia d.v. H. J. Key en S. Boontjes; Josephina A. M. d.v. P. J. M. Montanus en J. E. Houps: Daphne A. H. Th. M. d.v. A. H. J. Martin en M. v. Hal; René J. G. z.v. J. A. Noordermeer en M. H. G. Renjmerswaal; Hendrik P. Th. J. z.v. en Cornelia J. Th. H. d.v. H. v.d. Weide en J. C. E. Möllers; Hanneke J. d.v. D. D. v. Geet en J. Jongens; Richard z.v. J. A. Hoogeveen en A. G. Moget; Maria d.v. H. C. v. Weeren en T. v. Oos ten; Gerrit J. z.v. C. v. Geen en A. H. Wolff; Gerardus Fr. M. z.v. F. J. Bree- develd en J. A. M. v. Kuik. Gehuwd: G. Aarts en M. J. v.d. Burg; C. Vooys en M. A. E. Peterse; H. M. Vos en M. J. A. v.d. Houw; R. W. A. L. de Ruysscher en G. C. Lagas; P. Alblas en C. J. H. Jansen. Overleden: Z. Fokker 69 jr. man; J. v.d. Vyver 56 jr. man; A. Geskus 53 jr. man. In tegenwoodigheid van pastoor Ne- derstigt, de heer Keizer van de afdeling onderwijs, mevrouw Tersteeg-Vreeburg namens het R. K. Schoolbestuur is in de Zeeheldenbuurt een R.K. Kleuterschool geopend genaamd „Prelude". Pastoor Nederstigt memoreerde dat hij zich met zijn parochianen in de Zeeheldenbuurt erg verwaarloosd had gevoeld toen bleek dat er geen kerk in deze wyk zou ko men. Maar hy was toch gelukkig met deze school welke op de grond is ge bouwd die oorspronkeiyk bestemd was voor kerkenbouw. De opening werd bij zonder feestelijk toen 36 kleuters ter omiysting van de naam „Prelude" onder de klanken van „Die Moldau" van Sme- tana, uit het hoofd een zangspel opvoer den, waarbij de kleutercomponist Peter van der Vlist zijn koor goed in de hand hiel* Het deed ons genoegen zoveel Neder- landse, oorspronkelijke werken op het I j programma te ontmoeten o.a. van Meindert Boekei en van Gerard Boedijn. j Vooral „Grand ganon" van Meindert i Boekei deed het heel goed. Ook de Lyrische Suite „Princeville" van Gerard Boedijn, door de goede harmoni satie en soepel spel van het koper. De marsmuziek klonk in deze ligging hel der en pittig. Alb. Mey ia een dirigent die elk genre muziek begrijpt en aan de bla- treden van de Drumband werd een suc ces. Alle eer aan de heren Huizinga en Bleyser. Een film met Strauss „Die Fleder- maus" en da de danston en van „The Moods" aiotan deze geslaagde avond af. Th. A, ten Hooven Leiderdorpse bridgeclub Gerlich-van Leeuwen naar eerste plaats Zoals wij vorige week al schreven, zou het voor de leiders in groep rood, de heren Bos-Jans moeiiyk worden om zich op de eerste plaats te handhaven en in derdaad zijn zij donderdagavond van hun troon gevallen. De leidersplaats wordt nu ingenomen door Gerlich-Van Leeuwen, die zich fraai van hun slechte start hebben hersteld. De laatste avond a.s. donderdag belooft een spannend slot te hebben met vier kanshebbers op de eerste plaats. Tijssen-De Winter had den geen beste avond en zakten een plaats op de rangiyst. Hun rol voor de eerste plaats is uitgespeeld. In groep zwart komt de positie van mevr. Hanson-hr. Bavelaar, die aanvan- keiyk onaantastbaar leek, nog in gevaar door de plotseling omhoog gekomen jeugdleden v. d. Kommer-Leopardi, die nu een fraaie tweede plaats bezetten. In groep groen is de overwinnings- kroon al weggelegd voor v. d. Bijl-v. d. Koog. overigens zal er hier weinig ver anderen. Groep rood: 1 Gerlich-v Leeuwen 1120 p., 2 echtp. Rompes 1115, 3 Bos- Jans 1112. 4 De Jong-v. Kins 1110, 5 echtp. v. Klaveren 1094, 6 Karstens- Rebel 1069, 7 Tijssen-De Winter 1049, 8 Lenaers-Schulte 1042, 9 Danz jr.-De Vries 1041, 10 Blom-Schippers 1029. 11 echtp. Danz 1001, 12 dames v. Gelder- 971, 13-14 Beek-I Wessels 957, 15 c' -eld 946, 16 echtp. Bouw 851. Groep zwart: 1 mevr. Hanson-hr. Ba- velaar 922. 2 v. d. Kommer jr.-Leopardi 903, 3 mej. en hr. De Vrind 897. 4 echtp. Middelburg 894, 5 echtp. v. Pool 886, 6 dames Schutte-Zwarts 885, 7 echtp. Verduin 884, 8 v. Berge Henegouwen- Helerstevn 877, 9 dames v. d. Biji-Le- naers 876, 10 De Koning-v. Zonneveld 847. 11 echtp. Zwanenburg 844, 12 Noor- 790. Koog 949. 3 Hooger- Vliet 909, 4 v.d. Bogaard- v. Ham 903, 5 v.d. Laar-Smit 882, fi echtp. Thesing 867. 7 mevr. Onrust-hr. Stokhuyzen 857, 8 dames Bos-Gerlich 846, 9 mevr. v. d. Brink-hr. Bik 827, 10 mevr. Bavelaar-hr. Hanson 822, 11 echt paar v, Schendel 814, 12 Veldhuyzen- Gemeenteraad van Nieuwkoop Gisteravond vergaderde de gemeente-onderzoek ingesteld, waaruit Is gebleken, raad van Nieuwkoop, waarop het raads lid L. A. P. Stoppelenburg met kennis geving afwezig was. De agenda was zeer onbelangrijk. Toch duurden, vooral door de rondvraag, de besprekingen langer dan verwacht was. Naar aanleiding van de mededelingen informeerde mej. Vink of er in de toekomst te Noorden wellicht ook bejaardenwoningen konden worden gebouwd. De burgemeester antwoordde, dat met de nieuwe plannen hiermee ze ker rekening zou worden gehouden. De heer De Haan vroeg hoe het stond met de bezwaren, ingebracht tegen de bouw van het hotel De Geus te Noorden, dat een dezer dagen geopend zal worden. Het bleek dat volgens G. St. de inge diende bezwaren niet ontvankeiyk ver klaard waren. De motivering van G. S. volgt later. B. en w. stelden voor de gel digheidsduur van belastingvorderingen, als reinigingsrechten- straat- en wegbe- lasting en van rioolrechten nog te ver lengen tot 31 dec. 1969, daar deze is ver streken. De heer Weitner zag in de moti vering van b. en w. nl. een algehele her ziening van de voorschriften en aanpas sing van de tarieven per 1 jan. niet veel goeds. Herziening zal wel betekenen ver hoging, waardoor de mensen met de laagste Inkomens weer het zwaarst ge troffen zullen worden. Overigens is hij van mening, dat het Ryk de gemeente dwingt de tarieven zo hoog mogelyk op te schroeven. De burgemeester beaamt een en ander en verklapt nu reeds, dat b. en w. met een plan tot verhoging van rechten zullen komen. De agendapunten, die nu volgen worden geaccepteerd met weinig commentaar. Onderwijs Kleuterscholen: Nu de afrekeningen over de jaren 1964 t.e.m. 1966 zyn vast gesteld, kan tot vaststelling van de ex ploitatievergoedingen over deze jaren worden overgegaan. Hierdoor heeft de kath. "kleuterschool te Noorden nog te goed 1506,-, de chr. kleuterschool ƒ2.724,91, de kath. kleuterschool te Nieuwkoop 3.067,51 en de Pr. Marijke- kleuterschool 2.231,20. V.G.L.O.-school: De stichting kath. onderwijs in Nieuwkoop heeft in ver band met de exploitatie tekorten over de jaren 1966, 1967 en 1968 de raad ver zocht haar in die tekorten, die bijna 19.000,- belopen, tegemoet te komen., zy staaft haar verzoek met een opgave van de vergoedingen per 1.1. te Leiden en Alphen a.d. Ryn. die aanzieniyk hoger liggen. Ook het landelijk gemiddelde is aanzienlijk hoger. B. en w. vinden, ge zien de bedragen in andere gemeenten het verzoek wel billijk en stelden voor de vergoeding per 1.1. over de afgelopen jaren zodanig te verhogen, dat het be stuur alsnog over een bedrag van 11.435,zal kunnen beschikken. Ten behoeve van de aanschaffing van leer- en hulpmiddelen en diverse voorzienin gen van de chr. MAVO-school wordt een bedrag beschikbaar gesteld van 17.000. De aanvrage van het kath. schoolbestuur om een telefoonaansluiting ex. art. 72 aan de voormalige jongensschool wordt op advies van b. en w. afgewezen. Rondvraag De heer Weitner was getroffen door een verslag betreffende de vergadering van 28 februari in het Leids Dagblad, waarin gestaan had, dat de burgemees ter de pers had ingelicht, dat de verga dering om half acht zou beginnen in- plaats van om acht uur. Het bleek ech ter, dat de leden voor een geheime bijeen komst eerder waren opgeroepen. Eerst] om half tien begon de openbare verga dering, aldus het L. D. De heer Weitner vindt het vreemd, dat de burgemeester 'een dergeiyke mededeling aan de pers zou hebben verstrekt. De burgemeester zegt geen verantwoording te dragen voor wat de kranten soms schrijven. Hij BOSKOOP BOUWDAG GEMEENTE Het ligt in de bedoeling van het ge meente-bestuur van Boskoop op vrijdag 23 mei a.s. een Bouwdag te houden. ZWEMBAD-NIEUWS Zoals reeds eerder vermeld ligt het het voornemen om het zwembad (ver warmd tot 22 graden) op 2e paasdag (7 april a.s.) te openen. Tenminste als het weer medewerkt. Indien het zwembad op 7 april des middags 12 uur geopend kan worden, zal dit een primeur in de gehele geving zijn. Het Boskoopse bad zal dan het bad zijn dat het eerst geopend zijn in dit zwemselzoen. De verkoop van zwemabonnementen loopt voortreffelijk. Momenteel zijn reeds 300 gezinskaarten, 150 abonnementen voor personen ouder dan 15 jaar en 200 abonnementen voor personen tot 14 jaar besteld. „ZO WAS BOSKOOP" Dit is de titel welke het boek „de historie van Boskoop" zal krijgen. Dit boek dat op 1 juli 1969 het daglicht zal zien wordt uitgegeven door de heer C. Bulk en S. C. J. van Tol. De initiatiefnemers hebben een affiche laten maken om het boek aan te kon digen. Dit affiche zal te vinden zyn bij orpen door de kunstschilder de heer Toon Hendriksen. Het affiche stelt voor een Boskoopse Boomkweker uit het grij ze verleden, compleet met platte pet en op klompen en een bos raffia in de zak van zijn korte jack. Voor lien die dat niet weten, raffia, wordt gebruikt het opbinden van planten en het dicht binden bij^het occuleren van rozen. Het boek zal 200 foto's bevatten Boskoop met een onderschrift dat de burgemeester geen mededeling heeft verstrekt. Dit berustte op een mis verstand. Het is een van de raadsleden geweest, die de pers heeft ingelicht. De heer Weitner heeft al lang vermoed, dat indt, dat het wordt, dat dit gedicht wordt. Als de •gemeester op aandrang van de raad betreffende raadslid noemt, vraagt de heer De Vreugd of het niet beter was geweest, als de burge meester zich met dit raadslid in verbin ding had gesteld, hetgeen deze niet met hem eens is. De raad voelt er niet veel voor zich nog langer met deze onple zierige affaire bezig te houden. De heer De Vreugd had heel wat vra gen. Eerst over het zwembad, waar af gelopen winter niets aangedaan is, of schoon h|j er al meerdere malen op aan gedrongen heeft. De burgemeester ant woordt, dat het beter Is met een gede gen plan te komen met een algehele op lossing van het ruimte-probleem, dan provisorische voorzieningen te treffen, de zwembadcommissie met een plan v den geconfronteerd, door deskundigen opgesteld, dat een algehele voorziening beoogt, maar waarvan de financiële con sequenties niet gering zullen zijn. In het najaar zou er aan begonnen kunnen wor den. Nog heeft hij niet voor het eerst, klachten over het industrieterrein wat de wegen betreft aldaar. Ook hier blijkt een plan tot algehele restauratie bijna rond en dit zal binnenkort in b. en w. komen. Het zal wederom niet weinig kosten. Voorts vraagt de heer De Vreugd of er geen gegadigden meer zyn voor het industrieterrein. Die zijn er zeer ze ker antwoordt de burgemeester, maar hy moet ze teleurstellen wanneer gevraagd wordt of er arbeidskrachten zyn. Hier is een overspannen arbeidsmarkt, getui ge ook de vele buitenlandse arbeiders in Nieuwkoop. Tenslotte vraagt hij nog naar in het vooruitzicht gestelde winkel panden voor de middenstandera in plan West. Het blijkt, dat er nog niets con creets vaststaat en t.zl.t. zullen b. en w. nog wel eens met eventuele gegadigden praten. Hierna werd de vergadering ga- LISSE Sociaal fonds bloembollenbedrijf verhoogt uitkeringen Het Sociaal Fonds voor het Bloem bollenbedrijf heeft in zyn laatste verga dering besloten de uitkering bjj over lijden met Ingang van 1 maart 1969 te verhogen tot f 700.- (was 600,-). Voorts ls besloten tot de volgende uitbreidingen van de rechten der deel nemers: A. Verstrekking van een éénmalige uitkering van 250.- bij langdurige ziek te van de deelnemer. Voorwaarden, waaraan voldaan moet worden om voor uitkering in aanmerking te komen, zijn: 1. De arbeidsongeschiktheid dient op of na 1 januari 1969 te zijn aangevangen en gedurende tenminste 13 aaneengesloten weken te hebben geduurd. 2. De arbeidsongeschikheid dient te zyn aangevangen op een tydstip dat de deelnemer in dienst van een aangesloten bloembollenonderneming was. NOORDWIJK Noordwijkse reddingsbrigade De Noordwijkse Reddingsbrigade kan weer enkele tientallen geslaagden aan haar toch al respectabele l|jst toevoegen. K.N.Z.B. En niet zonder succes! Voor het diploma A slaagden: de meisjes Annette van de Poel, Tilly van der Plas, Nelleke van der Linden en Adri van Duivenboden (allen uit Noordwyk), Gerrie Hermans, Petra Seysner en Ria Looyestein (allen uit Noordwykerhout)de Jongens Fred Veldkamp en Henk Warmenhoven (bel den uit Noordwyk), Ronnie Hoogeboom, Ton Vogels en Bart van Eeden (allen uit Alkemade-Van Rijn, C. Joustra, H. Ha- zenoot, N. van Duin-Van Duin, M. Wij- nen-Druppers en N. Duivenvoorde-Rij- sma (allen uit Noordwyk) en E. Hoorn (Noordwijkerhout). Voor het diploma B sleegden: de meisjes Loes Plug, Marja v. d. Drift en Joke Vink (allen uit Noordwyk), Ti neke van der Burg en Coby Warmer dam (beiden uit Noordwykerhout) Lida Verlaan (Voorhout); de jongens Henk van Duin, Jaap van der Luyt en Geert Brakhoven (allen uit Noordwyk) en Hans van den Berg (Noordwijker hout); de dames A. H. J. v. Hoorn, D. Raaphorst, J. Zonneveld, T. Haasnoot (allen uit Noordwijk), C. Hulsebos, J. Rotteveel, M. Trompert en J. Hermans (allen uit Noordwykerhout); de heren H, C. Prins en A. de Winter (beiden uit Noordwykerhout). NOORDWIJK Excursie De Ned. Ver van Hulsvrouwen, afd. Noordwijk organiseerde een middagex cursie naar het Koninklijke Huisarchief te Den Haag. Voor deze tocht bestond zeer veel belangstelling. In het gebouw, dat speciaal Koninkiyke Huisarchief by het palels Noordeinde werd gebouwd, vonden de dames van de afdeling Noordwijk zeer gastvrije ontvangst. Zij werden har telijk verwelkomd en daarna stond het gehele huis tot hun beschikking. Men bezichtigde o.m. de huisbiblio theek met prachtige fotoalbums en eer poppenverzameling, de portrettenkabi- netten en het tot museum ingerichtte ge deelte met kostbare sieraden, serviezen en costuums. Het was een bijzonder interessante excursie, mede door de goede leiding van mevrouw W. van der Weijden-Ver- zy, die inlichtingen wensen over d« Ned. Ver. van Huisvrouwen kunnen deze verkrijgen by de secretaresse mevrouw ■T. Ebeling-Laming van der Vlugt, At- jehweg 12. teL 2755. Competitie „Nooitgedacht". De Noordwijkse klaverjasvereniging „Nooit gedacht" speelde in Ons Gebouw eer competitiewedstrijd. De uitslag luidde als volgti 1. H. van Rooyen 5654 punten: 2. J. C. Bulk. De geschiedenis is geschre- Vlieland 5182; 3. D. van der Niet 5181; ven door de heer S. C. J. van Tol. De H L. Hazenoot 5178; 5. C. Duindam prijs van het boek zal 15.- bedragen. 5164; 6. C. Borat 4998; 7. C. van der Van nu af is het mogelyk op het boek i Wiel 4926; 8. J. Baksteen 4886; 9. Jac. in te schrijven bij genoemde banken. Vink 4881; 10. J. Blaauw 4848. Naar het laat aanzien is er grote be langstelling voor het boek „ZO WAS ALPHEN AAN DEN RIJN 1022. 2 Blansja: 791. NIEUWKOOP VIERLING IN NIEUKWOOP Bij de familie C. W. Schoonderwoerd in Nieuwkoop heeft een schaap van morgen half negen het leven geschon ken aan vier welgeschapen lammeren. Het viertel maakt het goed en loopt «1 q de w*. der Rynsburgse gemeenteraad, lï. en W. vonden het zelfs nodig een half uur In besloten zitting bjjeen te komen, om te beraadslagen over de aan koop van stroken grond van de heren A. Mulder en A van Klaveren, voor re constructie van de Rijnsburgerweg. De heer Mulder wordt hierdoor ge noodzaakt zijn garagebedrijf voor grote vrachtwagencombinaties te verplaatsen. Naast 35000 voor de grond, zal hij een schadeloosstelling van 46.500 ont vangen. Een wel wat hoog bedrag, von den de fracties van ARP en CHU, maar zij gingen er toch mee akkoord. Ook andere grondaankopen stuitten op bezwaren vanwege de hoge prijzen, van bijv. 60 per m2. Volgens wethou- introductie- j der W. L. v. d. Gugten zyn deze prijzen april te- geen maatstaf, maar ontstaan door een -an aan- noodsituatie. Alle raadsleden vonden ver- ueelhouders van Varossieau en Cie N.V. betering van de Rijnsburgerweg zo'n be- zal worden voorgesteld het dividendper- lang van de eerste orde, dat zy de centage over het boekjaar 1968 onge-1 kwistige kredlten vlot verleenden, op 9 procent. VOORHOUT grote verloting. Gehoopt wordt I deze laatste kaartavond j extra grote deelname zal trekken, zodat i d. b^..rd.nka, no8 één k^r goed kan de ertïvlt.iten'v.n belde vennootechep. j demoi^.Üe."m"'5ü;ë'"v^'7^" ki «orden eengevold- lom, 8 „ur pre- ipenjoud^ -orden „bundek! red per. t. volgen ovid. piï£kZ*X BOSKOOP". RIJPWETERING BESLUIT KAARTSEIZOEN Aanstaande dinsdag 1 april zal in Café „Rustoord" het kaartseizoen t.b.v. de bejaardenkas worden afgesloten met een grootscheepse kruis- en klaverjasavond, Hieraan zijn vele aantrekkelyke prijzen verbonden, waaronder een groot aantal eieren in verband met de komende paas dagen. Tijdens deze avond zal tegelijk 'ing plai S. De deelnemers dje een vast dienst verband hebben, kunnen aanspraak op een uitkering maken vanaf het moment dat het overeengekomen vaste dienst verband is aangevangen. 4. Deelnemers in los dienstverband, die voldoen aan het onder 2 gestelde, kun nen rechten doen gelden Indien zy ge durende de laatste drie jaar voorafgaan de aan de arbeidsongeschikheid tenmin ste 52 weken in een aangesloten bloem bollenbedryf werkzaam zyn geweest. Zij behouden de hoedanigheid van deelnemer gedurende maximaal 13 weken werk loosheid is ontstaan vanuit een aanger sloten bloembollenbedryf. 5. Tengevolge van hetzelfde ziektegeval kan slechts één uitkering worden ver strekt. Een nieuw ziektegeval geeft eerst rechten ln een volgend kalender jaar na 13 weken arbeidsongeschikt heid. Voor de werknemers welke arbeids ongeschikt zyn geworden op of na 1 april 1968 en dit op 1 januari 1969 nog zyn geldt een overgangsregeling. Zy kun nen ook voor een uitkering in aanmer- kink komen indien zy vanaf 1 januari 1969 voldoen aan de voorwaarden hier voor genoemd. B. Verstrekking van een éénmalige uitkering by pensionering van 250,-. Voorwaarden, waaraan voldaan moet worden, zyn: 1. De werknemer dient in de 15 jaar voorafgaande aan de 65-jarige leeftyd tenminste 520 weken in een aangesloten bloembollenondèrnemlng werkzaam te zyn geweest. 2. Gelijkgesteld met weken, doorgebracht in een aangesloten bloembollenonderne ming worden weken, die zyn tegoedge schreven door het Bedrijfspensioenfonds voor het Bloembollenbedryf. RIJNSBURG Damtoernooi om titel van Rijnsburg Ofschoon de kampioen al bekend ls, heerste er de laatste week toch nog volop spanning by R.D.C. Niet zozeer in de kopgroep maar nu wie of er pro motie-degradatie wedstrijden moest gaan spelen. Uit het eerste tiental was al be kend dat Samson deze wedstrijden moest spelen, maar nummer twee was nog steeds niet bekend. Dat is nu J. v. d. Meij geworden. Het ls wel opmerkeiyk, dat v. d. Mey dit is geworden, want deze speler speelt een zeer sterke party, maar het geluk is ln dit toernooi zeer zeker niet voor v. d. Mey geweest. De nieuwe aanwinst in het eerste tien tal van R.D.C. is C. Glasbergen. Deze speler wist zich ln enkele jaren by de bovensts spelers te voegen. H. Verkuil wist net nog ln R.D.C. 1 te biyven, want hij bleef maar 1 punt onder v. d. Mey. wat uiteraard genoeg bleek te zyn. In de eerste klasse zyn de twee spelers reeds ook bekend, die voor promotie moeten spelen voor het eerste tiental. Het zijn hier S. Heemskerk en A. van Ees. Er spelen nu dus vier spelers pro motie- en degradatiewedstrijden voor twee plaatsen in het eerste tiental. Donderdag speelde A. v. Ees tegen Samson, laatstgenoemde speler mocht dik tevreden zyn met remise. M. J. Sehtjff wist zfln laatste wedstrijd te winnen tegen Jae. van Delft en D. van Ees boekte zyn eerste overwinning tegen M. v. d. Burg. G. van Delft wist van Jac. Oudshoorn te winnen. RIJNSBURG Rijnsburgse raad verleent kwistig kredieten voor grondaankoop V delijk< tie, he huis. cultuu uitver Het heel hoogte VETTEWINKEL/VAROSSIEAU De besturen van Vettewinkel en Va rossieau delen in vervolg op het pers- bericht d.d. 28 februari jl. mede, dat in verband met de benodigde voorberei dingstijd, onder ande opstelling van de jaa; oimvlsselingsaanbod bericht in de tweede helft gemoet kan worden gezien. Aan wyzlgd te handha Op 28 februari deelden Vettewinkel Varossieau o.m. mede, dat er tl deze maatschappijen 'n principiële over- j KATH. VROUWENBEWEGING enkomst was bereikt tot de vorming De zaal van de Bonte Koe was woenf- holding maatschappy. waarin dagavond geheel bezet met dames, I deiyice artikelen. bekijk Laeta, stoelei al 'n WE dc indrul the In- tolkt lodiscl ZOME HERF KERS PAAS LENT PINKI ZOME

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4