Collega afscheid Willem Prins nam van Leidse Courant Leidse agenda BIOSCOPEN Keizer Augustus was eerste wetgever, die iets wilde doen aan bevolkingspro bleem MARKTEN telefoniste/facturiste MAGAZIJNMEESTER ADMINISTR. KRACHT ZATERDAG 29 MAART 1969 DE LEroSE COURANT k i Voor hem blijft een plaats open In een intieme bijeenkomst met di rectieleden, hoofdredacteuren van Wes terpers N.V., naaste collega's en verte genwoordigers van de verschillende afdelingen is gistermiddag in de kamer der commissarissen van De Leidse Courant op de Papengracht afscheid genomen van de heer Willem Prins bij gelegenheid van het ingaan van zijn pensioengerechtigde levensperiode. Een hartroerend afscheid is het echter niet geworden, want Willem Prins heeft naar uiterlijk en hart nog niets, dat op een „otium cum dignitate" wijst. Dat wil zeggen, dat hij zijn artis tieke begaafdheden en heldere kijk op de dingen in dienst blijft stellen zolang hem dit gegeven is van ons dagblad als kunstrecensent. Hij zou 't echt niet kunnen laten. De waarlijk schone en waardevolle dingen van dit leven bezielen Willem Prins in niet afnemende mate en hij wil anderen daarin laten delen. Dat is nu eenmaal het artistieke bloed, dat kruipt waar het niet gaan kan. Daarom blijft er een plaats open voor hem in onze redactionele kolommen, dié1 hij met zijn heldere visie en wijze be zonnenheid mag vullen. Van ganser harte. Collega Willem is een van de verworvenheden op onze redactie, waarvan we niet graag afstand doen. ZATERDAG 29 MAART Stadsgehoorzaal Rotterdams Philh. Orkest. Soliste Gré Brouwenstein, 30.00 uur. MAANDAG 31 MAART Rest. Van der Heijden Jaarverga dering NRKM, 20.00 uur. Jeugdhuis Breestraat Vergadering «De Postzegelvrienden", 19.00 uur. DINSDAG 1 APRIL Bevolkingsonderzoek op tuberculose In de hal van het Gezondheidscen trum Bemhardtkade 46 wordt het on derzoek gehouden op: Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, belialve dinsdagmiddags 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 ui Wan St.-Elisabeth-ziekenhuis). De films in de week van 27 maart W m2 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Op vrijersvoeten (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling do, vr. en za. 23.30 Hiroshima mon amour (18 jr.) Lido: Een paar dollars voor Django (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Een lange zwoele nacht (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Charlie Bubbles (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Next In koelen bloede (18 jr<) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23.30 uur Losgeslagen in de branding (18 jr.) Periode afsluiten Niettemin was er gistermiddag enige ruimte voor lacrimae rerum de tra nen der dingen, een afsluiten van een onherroepelijke levensperiode. Het ge beurde in een rustpauze op een drukke krante-dag met recordcijfers, zoals de heer J. F. J. M. Koens, directeur vaji Westerpers N-V., het uitdrukte. Hij verwelkomde het echtpaar Prins-Van der Wiel (mevrouw vierde haar ver jaardag, maai- was toch in ons mid den) en stelde de jarige een bloem rijke attentie ter hand. De heer Koens blij ervan te kunnen gewagen, r niet al te veel tranen behoefden te worden weggepinkt, omdat de heer Prins als „losse scharrel" aan de krant verbonden blijft. Hij had de scheidende redacteur leren kennen als een bijzon der correct man, een persoonlijkheid met 'n rustige verschijning, beschaafd optreden, die ook daardoor mede een stempel op de redactie heeft gedrukt negen jaren dienstverband. De di recteur schetste de grote kennis van de heer Prins van de Duinstreek en kwalificeerde hem verder als 'n kunst zinnig man, een dichter, wiens poë tische produkten met het signatuur van Willem van Horstendael hij steeds had bewonderd. De heer Prins, dae plaatsvervanger van de hoofdredacteur werd, was ook een bezadigde figuur, die nu- plaats gaat maken vo'or een jongere generatie, waarin de heer Koens vertrouwen stelde. In een hooggestemde en fijnzinnige toespraak nam de hoofdredacteur, de heer L. C. J. Roozen, afscheid van naaste medewerker, in het besef over enkele maanden diens voetsporen te zullen drukken na het vervullen van een lange, verantwoordelijke levens taak. „Willem Prins, prins Willem, koninklijke hoogheid. Dat is de titel, waarmee ik hem vaak heb aangespro- De jongste redacteur Willem (Schrama) biedt de oudste redacteur Willem (Prins) en diens echtgenote 't geschenk van de redactie aan. ken, omdat hij voor mij van koninklijke bloede is." De heer Roozen sprak van de zeer goede verstandhouding tussen hem en Willem Prins. Teruggrijpend in de jaren herinnerde hij aan de duistere oorlogstijd, waarin Prins de eerste journalistieke arbeid verrichtte in de „ondergrondse" met het redige ren en verspreiden van geallieeerde berichten. Willem Prins hielp de on derduikers waar hij kon en werd toe gevoegd onderofficier bij de Binnen landse Strijdkrachten. Het waren on dergrondse avonturen, die vrouw en kinderen veel angst en zorg hebben gegeven. Nadien begon de legale journalis tiek, als correspondent van Haarlemse dagbladen. Prins schreef gedegen arti kelen over bollencultuur en eenmaal vaste dienst van de Leidse Courant Gemeenteraad van van Oegstgeest (V ervolg) Subsidie De stichting voor Maatschappelijk werk (Interkerkelijk) voor Oegstgeest- Warmond krijgt subsidie. In verband met de niet-kerkelijken vond de heer Dorgelo (VVD) het prettig als de eniging „Humanitas" ook deel zou ben aan de stichting. Wethouder Thorn was het daarmee eens. „Wij zijn op dit vlak door Huma nitas nimmer benaderd". De kerkelijke gezindheid speelt echter bij het verlen- nen van hulp geen rol, voegde hij er aan toe. Parkeerplaats „Ik ben blij dat de gemeente iets daan heeft" uitte de heer Brouwer (P C) zijn tevredenheid over het voorstel een gedeelte van de gemeentelijke los plaats aan de Almondeweg aan he peditiebedrijf Tj. de Wit te Oegstgeest te verhuren. De vrachtwagens vormden allang een „sta-in-de-weg" maar hoewel de heer De Wit bereid was alle mede werking te verlenen werd het verkrij gen van een oplossing bemoeilijkt omdat er geen behoorlijke parkeerruimte te vinden waB. Rondvraag (in 1960 werd hij van ambulant redac teur benoemd tot gevestigd redacteur) kwamen de Wekelijckse Cronijcken, met alle ae's en ck's vandien, over het wel en wee van stad en omstreken, met een traan en een lach aaneen gerijmd. Met grote voldoening en ge rechtvaardigde trots kan Willem Prins terugblikken; „u bent een geslaagd man, omdat u een voltooid man bent," aldus de heer Roozen, die nader inging vaak met citaten uit gedichten van Willem Prins op de dichterlijke kwaliteiten van Prins. „Er sprong vaak een vonk uit uw ziel bij de grote feesten, bijzonder bij die van Gods Invoegingsvermogen „Ook uw kunstbeschouwingen wor den zeer gewaardeerd. Uw jeugdig invoegingsvermogen bij de heersende moderne opvattingen heeft mij altijd verbaasd." De heer Roozen vertrouwde Willem Prins toe, dat de hele redactie hem zal missen als een vaderlijke vriend, een vertrouwensman, een voor beeld ook van stiptheid." De heer Roozen had gelijk; zoals elke dag werd ook gisteren weer een bladzijde, waar wij vertrouwd zijn geraakt, dicht- Voor mevrouw Prins had de heer Roozen een porceleinen geschenk. De heer Koens overhandigde de heer Prins een geschenk onder couvert, met dankzegging voor alle toewijding, de krant bewezen. Namens de redactie reikte de jongste medewerker, Wim Schrama, de heer Prins een kunsthis torisch boekwerk aan. De heer C. J. de Heiden sprak namens het admini stratief personeel en schonk een fles geestrijk vocht, mede uit dank namens de abonnementenafdeling en de huis houdelijke dienst. Een zelfde geschenk kwam ook van de technische afdeling in het bedrijf. „Hoe weet ie dat allemaal van me?", vroeg Willem Prins zich luide af, toen hij zijn dankwoord begon en doelde op de uitlatingen van zijn hoofdredac teur. Dat gaat hem geen bliksem aan, zouden wij zeggen. De_ heer Prins dankte oprecht en met grote erkente lijkheid voor het werk, dat hij bij de Leidse Courant heeft mogen doen. Hij dankte de heer Roozen voor diens op leiding van „een groentje", de direc teur en commissarissen voor zijn aan stelling, de collega's voor al die jaren van samenwerking „met mij als een min of meer bejaarde man." Hij dankte ook voor de prettige samenwerking met de andere afdelingen, zoals de van het technische bedrijf. Leiderdorp wil parkeerverbod vrachtwagens en caravans B. en w. van Leiderdorp stellen de gemeenteraad voor, de plaatselijke al gemene politieverordening zodanig te wijzigen, dat het voortaan verboden wordt caravans en aanhangwagens op een bepaalde tijd op de openbare weg of in de voortuinen langs de openbare weg te laten staan. Ook stellen zij voor maatregelen te treffen tegen onnodig en uitzicht belemmerend parkeren van vrachtwagens en vrachtwagencombi naties op de openbare weg. De parkeerverordening zal echter moeten worden gewijzigd om dit mo gelijk te maken en tevens zullen al gemeen parkeerterreinen geschapen moeten worden. Wat de caravans be treft, zal deze regeling vanwege de vele vakantiegangers in de maanden mei tot en met augustus soepel worden gehanteerd, zo beloven b. en w. Het zomaar overal parkeren van caravans en vrachtwagens achten zij schadelijk voor het uiterlijk van de gemeente. Wat de vrachtwagens betreft, wordt nog gesteld, dat zij bij mist groot ge vaar voor het overige verkeer kunnen opleveren. Alternatieve maatregelen, om 't par keren van deze voertuigen nu elders in Leiderdorp mogelijk te maken, zijn echter nog niet gevonden. B. en w. menen dat dergelijke ruimte op het ogenblik nog in voldoende mate aan wezig is; zij het niet in de bebouwde kom. BIBLIOTHEEK GEOPEND Eindelijk, na vijfenhalf jaar van voorbereiding, kon de burgemeester van Leiderdorp, de heer M. A. van „Het werk in teamverband maakt iedereen even belangrijk bij een krant. Het was voor mij de prettigste erva ring, dat het mogelijk is in een goede teamgeest iets met elkaar te kunnen bereiken." Ook de heren van Het Bin nenhof dankte Willem Prins voor de relaties van de laatste jaren. Tenslotte gold Prins' dank zijn vrouw, die een stimulans is geweest, dat alles zo ge worden is. Hij hoopte op een nog lange periode van contact met de krant in de toekomst. Het zij zoWillem, het moge je heel goed gaan! Inauguratie prof. mr. Spruit In het Groot Auditorium van de Leidse Universiteit heeft prof. mr. J. E. Spruit gistermiddag het ambt van gewoon hoogleraar in de historische ont wikkeling van het recht, in het bijzonder het Romeinse recht, aanvaard met een rede, getiteld „De Lex Iulia et Papia Poppaea. Beschouwingen over de bevolkingspolitiek van Augustus." In de Lex Iulia et Papia Poppaea kristalliseerde zich geheel passend in de geest van Reveil in het Rome van de decenniën rondom het begin onzer jaartelling een van de meest omvangrijke en doortastende pogingen, die in de antieke oudheid zijn on dernomen om het hoofd te bieden aan het probleem van het afnemen van de bevolking door oorzaken als oorlogen, pro-scripties, epidemieën, hoog stertecijfer enerzijds en bewust verkozen kinderloosheid als gevolg van een sterke zedenverwildering anderzijds. De wet beoogde, door de Romeinse burgers te onderwerpen aan een stelsel van huwelijksgeboden en -verboden, de stabiliteit van het huwelijk te herstellen en de procreatie van wettig nakomelingenschap te bevorderen. Door ontduiking bleef het doel een illusie Prof. Spruit kwam tot de conclusie, dat, hoewel de wettelijke vorm, waarin dit streven werd gerealiseerd zonder pre cedent was, de augustjjnse lex-wet, zo wel ln haar doelstellingen als in hetgeen zy verordende, sterke materiële conti nuïteit vertoont met de opvattingen ten tyde van de oudere Republiek. Naast dergelijke „evolutionaire" elementen in de wet lag vooral in het systeem van sancties tegen degenen, die zich niet en règle met de wet bevonden, liet „revolu tionaire" aspect van de Lex Iulia et Pa pia Poppaea. Prof. Spruit wijdde een beschouwing aan de vraag, in hoeverre deze sancties in de praktijk hebben gewerkt en in hoe verre hiervan een stimulerende werking is uitgegaan op de zwakke huwelijks- drang in het Imperium. Hij betoogde, Mevrouw Gouverneur zag graag een abri bij Duinzicht. Het ligt in de bedoeling dat ouders kinderen aan de Lange Voort nabij de Floraschool gaan optreden als verkeers- brigadiers. Een aantal dames had zich destijds hier voor opgegeven en het een en ander zou in werking treden op 1 februari. Mevrouw Prins vroeg waarom dit nog niet was gebeurd. Wethouder Thorn verklaarde dat dit na Pasen voor el kaar zou komen. De Lange Voort is voor kinderen een zeer gevaarlijke oversteekplaats gewor- den. De verkeerscommissie is dezer da- gen bijeen geweest om vooral de zebra- j paden op een duidelijke wijze te bevei- ligen. Een opprettige mededeling was dat het fietspad langs de oude Rijksweg (ver binding Morsweg- Endegeesterstraat- weg) met ingang van 1 mei wordt ge sloten. Zoals men weet loopt dit pad over terrein van de Rijksuniversiteit. Leerlingen van het Rijnlands Lyceum zo bleek o.m. uit een opmerking van drs. De Graaf (PvdA) zullen om Oegst geest van die zijde te bereiken een enor me omweg moeten maken. „Is er iets aan te doen" informeerde hij. „Niets" antwoordde de voorzitter. OEGSTGEEST Met gestolen auto over de kop Twee onbekende jongens hebben gis teravond een Daf-personenauto uit Lei den gestolen en zijn daarmee bij „Bui- tenlust" uit de bocht gevlogen en ovi kop geslagen. Toen de politie arriveerde lag de auto midden op de weg, met z'n wielen in de lucht. De door omstanders gesignaleer de twee jonge knapen wisten te ontko men. Vermoedelijk zijn ze niet ernstig gewond. De auto werd zwaar beschadigd. Raadsagenda van Oegstgeest De agenda van de Oegstgeester ge meenteraad, die woensdagavond om half acht bijeenkomt, vermeldt o.a. de volgende punten: behandeling van de jeugdsubsidienota met voorstel tot vast stelling van de subsidies; voorstel van b. en w. tot verlenging van de huur van enkele sportterreinen; idem met betrek king tot de melding van voorgenomen maatregelen van gewestelijk belang aan de raad van het gewest Leiden. der Have de openbare bibliotheek aan de Tollenaarsingel officieel in gebruik stellen. Hij deed dit door de Hollandse driekleur van een plastiek van de firma Zaalberg te verwijderen, nadat hij in zijn openingsrede de wat stroeve gang van zaken had geschetst bij de tot standkoming van de bibliotheek. In de aanwezigheid van het voltallige college van b. en w. zag de afgevaardigde van de Centrale Ver. Openbare Bibl., mr. Vintges een goed teken voor de ko mende subsidieaanvragen ter vervan ging van de oude boeken. De voorzitter van de stichting, drs. J. P. van Oostrom tenslotte dankte alle sprekers. De lexicograaf vertelde de aanwezigen, dat de leesgewoontes van de Nederlander veranderen: veel meer mensen gaan lezen, ter vulling van hun groeiende vrije tijd, maar tevens besteden deze mensen minder tijd aan het lezen dan vroeger. In de bijzonder smaakvol ingerichte ruimte met ove rigens nog vele lege planken worden een 4000 boeken te leen aangeboden. Per 1 juli zal de vaste bibliothekaresse, mej. Cornet, in vaste dienst treden. ROELOFARENDSVEEN Schaakclub De schaakclub „De doorzetters" speelde haar onderlinge wedstrijden. De uitslagen waren: C. P. Beuk-L. Hogenboom 0-1, W. J. Kinkel- C. Th. C. Beuk 1-0, J. J. v. d. Meer-J. P. H. J. Glabbeek 1-0, L. Hogenboom-L. J. H. Stiens 1-0, J. F. Stlens-C. P. Beuk 0-1. Korreltje De mens in al zijn wijsheid zal nim mer het werk kunnen doorgronden, dat er onder de zon geschiedt. Leeuwarden, 28 maart. Kaas Commissienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.15; Edammer kaas 2.92. Broodkaas 2.92. Handel: kalm. Grofvuil ophaaldienst De volgende week zal het huisvuil worden opgehaald op dinsdag en don derdag in plaats van vrijdag. MAANDAG 31 MAART Buurt 9: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat, Koningstraat, Bronkhorst- straat, Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat, Louise de Coügnystraat, Waldeck Pyrmont- straat, Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia- straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat, Van Limburg Sti- rumstraat, v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat. Buurt 11: Maresingel (van Zwarte Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein. Lucas v. Leyd en- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzusstraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. LEIDERDORP Geboren: Karin d.c. Tijmen Meijer en Sara M. v. Waardhuizen. Meeuwen laan 47; Jolanda M. d.v. Johannes Kar stens en Hendrina M. v. Halsema, Ju- lianastraat 35; Frederik H. z.v. Hendrik v. Laar en Alida J. v. d. Vos, Vogellaan 26; Wouter z.v. Hans Marck en Mathil- de Th. Splinter, Boekenburg 5. Ondertrouwd: Johannes P. Vervark 25 j., kantoorbediende te Leiderdorp en Katharina S. M. v. Galen, 20j„ serveer ster te Leiden: Johannes Th. M. Nijen- hof 23 j., ass. red. Ned. woordenboek te Leiderdorp, en Rosa M. S. H. v. Leeu wenberg 24 j., onderwijzeres te Leider- Getrouwd: Jan v. d. Tol, kantoorbe diende, 36 j., en Jacomina Rasser 32 J. Met MICHELIN meer mans. Minder benzine, meer kilometers advies levering en montage ook via Uw garagehouder of servicestation. BERK voor BANDEN Beanen Balanceren - Doorsmeren. Kaasmarkt 27 - LeldeD Tel. 01710-25841 TE HUUR TE BODEGRAVEN (Zuid) nabij de Dronensingel, spoedig te aanvaarden, royale en comfortabele fraai gelegen 4-kamerflat voorzien van C.V. Huurprijs 250,- p.m. excl. serv.- en verw.kos- Vrjje, vestiging. Inl. ma. t/m vrij. van 11- 16.30 uur, zat. van 13.30- 16.30 uur op het bouw plan en bij N.V. ÜMACO Wilhelm! napark 58 Utrecht, tel. (030)-511321 Na 19 u. (02150)-45982. Hotel Noordzee Noordwijk aan Zee, vraagt voor spoedige indienst treding huisjuffrouw jaarbetrekking juffrouw voor de koffiekeuken knecht Wie wil en kan ons helpen Met spoed gevraagd door a.s. echtpaar woonruimte voor ongeveer 1 jaar. Br. onder nr. 16170 aan het bur. van dit blad. dat deze sancties op grond van hun niet- algemene toepasselijkheid, door de op grote schaal plaatsvindende wetsontdui king, alsmede ten gevolge van de kele innerlijke structuur van de Lex Iu lia et Papia Poppaea zelf, ieder effect moeten hebben gemist. Ten slotte werd door prof. Spruit de orde gesteld, in hoeverre Augustus met zijn wetgeving enig succes heeft ge boekt en wat er in de praktijk terecht is gekomen van de illusies, die hij door middel van zijn legislatieve optreden heeft getracht te verwezenlijken. Hij kwam in een omstandig gemotiveerd be toog tot een negatieve conclusie: bezien in het licht van de doeleinden, welke de Lex Iulia et Papia Poppaea poogde te realiseren, moet zij als volstrekt mislukt worden beschouwd. Aan het slot van zjjn rede wendde prof. Spruit zich tot de studenten: „Op u doe ik ten slotte een beroep om u, in een tjjd, waarin men zich meer en meer ontworstelt aan het patronaat der klas sieken, in een tjjd ook, waarin de wel vaart aan materiële goederen en het ge mak, waarmede deze onder een ieders bereik zjjn, een geestelijk minimalisme dreigt te bevorderen, positief op te stel len tegenover juist die onderdelen van uw studie, welke ertoe kunnen bijdragen, dat u niet als een slechts vol praktische kennis gestouwde Nur-Jurist onze tech nocratische consumptiemaatschappij be treedt". ZOETERWOUDE AANBESTEDING STRAAT- EN RIOLERENGEWERKEN IN HET WESTEENDE. Gistermorgen had op het gemeente huis de aanbesteding plaats van het maken van straat- en rioleringswerken in het uitbreidingsgebied Westeinde. Er waren 14 inschrijvingen binnenge komen. Deze waren van hoog naar laag: N.V. v. Vliet en Luik, Laren 255.000,—; N.V. Zwam m er dam te Zwammerdam 251.750.Fa. J. Visscher te Leider dorp 251.450,Fa. A. Th. Stuifzand te Leiden 245.000.—; H. Compeer N.V. te Voorschoten 243.300,N.V. Aan nemersbedrijf Bolsenbroek te Bloemen- daal 242.000,—; N.V. Gebr. Pijnacker te Nieuwenbrug a/d Rijn 229.950, Gebr. Schelvis te Heemstede 222.565, Gebr. Schouls N.V., Leiden 219.000, J. Stam en Zonen te Voorschoten 215.000,Fa. v/h A. J. Hoogeboom te Rijpwetering 211.000,—; L. P. v. d. Geer en Zn. Ie Voorschoten 209.400, A. Goedhart N.V„ Dordrecht 192.500, W. A. Fronik te Wilnis 177.800,—. De raming van het Architectenbureau Drexhage c.s. was 211.800,—. De gun ning werd aangehouden. ADVERTEREN DOET VERKOPEN OPROEP Allen, die iets te vorderen hebben of verschuldigd zijn aan de nalatenschap van mevr JOHANNA AD RIAN A KROONENBERG - LAZET, gewoond hebbende te Lel den, Plantage 1, overleden aldaar 22 februari 1969, welke nalatenschap onder het voorrecht van boedel beschrijving is aanvaard, gelieven vóór 1 mei 1969 a.s. hun vorderingen in te dienen dan wel hun betalin gen te doen ten kantore van notaris J. A. Dil, Hoge Rijndijk 314 te Leiden. JOH. MENS N.V. Electro Technisch Bureau SCHOOLSTRAAT 57 - VOORSCHOTEN Wij vragen voor onze administratie een Verlangd: enig voortgezet onderwijs, bij voorkeur Mulo type-diploma. Geboden: prettige werkkring. een aantrekkelijke honorering. Sollicitaties: schriftelijk of telefonisch aan Jon. Mens N.V„ Schoolstraat 57, Voorschoten. Telefoon 01717 - 2472 - 556L Wij zoeken een administr. medewerkster in de rang i Leeftijd 18 jaar. i TYPISTE. Te koop aangeboden: EEN ZEILJACHT. 22 meter klasse, een overmaatse SLOEP van 4,50 meter, SPIEGELS LOEP een BRINK RACEBOOT een BUITENBOORDMOTOR. Mercury 6 pk, een PIRAAT en een RUBBERBOOT met plank voor buitenboordmotor. OPENBARE VERKOPING Notaris M. P. KAPTEIN te Leiden zal in samenwerking met notaris J. W. Th. Kiiller te 's-Gravenhage op vrijdagen a 18 april a.s. te 19 uur in het Notarishuis aan de Hogewoerd 144 te Leiden, bij opbod en afslag publiek verkopen: 1. herenhuls met garage BERLICUMSTRAAT 5 te Oegstgeest. In eigen gebruik. Lasten 150,p. jaar. 2. werkplaats met bovenwoning HOGEWOERD 131 te Lelden. Verh. voor 1.316,67 p. j. Lasten 443,— p. j. Perceel 1 kan door de koper worden ontruimd; hij moet voor woonvergunning zorgen. Betaling kooppenningen 19 mei 1969. Bezichtiging 8, 10, 15 en 17 april van 14 tot 16 uur. JOH. MENS N.V. VOORSCHOTEN ELECTRO-TECHNISCH BUREAU LOODGIETERSBEDRIJF Verlangd: bekendheid met de bij onze N.V. te verwerken materialen. Bij voorkeur in de loodgieters branche. Een diploma magazijnmeester van P.B.NA. strekt tot aanbeveling. Geboden: Sollicitaties schriftelijk of telefonisch aan Joh. Mens N.V., Schoolstraat 57, Voorschoten. Telefoon 01717 - 2472 - 5561. PI. Roos Aann.bedrijf N.V. ABBENES TELEFOON 02534 - 441 vraagt voor spoedige indiensttreding een Schriftelijke sollicitaties aan bevongenoemd adres. Diploma typen is vereist. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en er varing en loopt van 375,tot 598,bruto per maand, exclusief 6% vakantietoeslag. Indien Uw interesse uitgaat naar een prettige, afwisselende baan, schrijft U dan Uw sollicitatie brief aan de heer G. O. Taillie, econoom-admini- strateurDrieplassemceg 17, Katwijk aan Zee. Rotterdamsch Zeehospitium TE KOOP te OEGSTGEEST, Emmalaan: vooroorlogs herenhuis met voor- en achtertuin, en achteruitgang, grote woonkamer, keuken, toilet, kelder kast; le verd.: 3 slaapkamers, badkamer; kapverd.: ruime zolder 2 slaapkamers 60.000,k.k. te LEIDERDORP, Maurltssingel: hoekherenhuis met garage, voor- en achtertuin, zijpad, hall, toilet, kelderkast, keuken, hobbykamer, grote woon kamer met parketvloer; verdieping: douchekamer met dubbele wastafel en 2e tollet, 2 grote slaapkamers met vaste wastafels, 1 kleine slaapkamer 70.000,k.k. SBHrnXutUEOiNarM geschieden vRUBturmo ■UCHTIMUI TUKM UNTOOftUREM

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3