Gemeente Leiden kan aandelen van schouwburg nu overnemen ZWEMBAD VAN OEGSTGEEST GAAT WEDEROM „POELMEER" HETEN Jeugdelftal Lugdunum naar Engeland Koninginnedag 69 krijgt traditioneel verloop Leidse agenda MARKTEN Bode de Roo gepensioneerd bij Gewestelijk Arbeidsbureau Meerderheid Corpsleden: GROENEN KAAL SCHEREN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 28 MAART 196! OM EXPLOITATIE TE BESTENDIGEN Vereniging moet veer van één ton laten zaak naar beneden te krijgen. Men vond dit een „onelegante wijze van handelen door de gemeente". Over het inhouden is vóór de taxatie nooit gesproken. Men voelde zich in de boot genomen. „Om het geld is het ons eehl j niet ie doen: laat het gebouw dan maar Het aandelenpakket van de ruim 100 jaar geleden als particuliere zaak I begonnen Leidsche Schouwburg Vereeniging zal door de gemeente Leiden 1 overgenomen kunnen worden. Met 29 stemmen voor en 1 tegen namen de vergaderende aandeelhouders hiertoe een besluit. Van harte ging het echter niet en de buitenwacht mocht best weten, dat een aantal aandeelhouders en ook bestuursleden zich min of meer door de gemeente Leiden bekocht voelden, omdat de laatste partij de aandelen wenst over te nemen tegen een koers van ca. 236 pet., waartegenover het bestuursstandpunt stond, dat ze tegen een koers van 410 pet. overgenomen dienden te worden. De voorzitter van de Schouwburg Vereeniging. prof. dr. D. J. Kuenen. vertolkte de mening van een deel van het bestuur toen hij zei. dat hij geen heil meer zag in verdere onderhandelingen. In het belang van het culturele leven in Leiden moest nu de knoop niaar wórden doorgehakt. Indien het voorstel van het bestuur tot overname van de aandelen door de gemeente Leiden niet zou worden aan genomen, zou dit bestuur unaniem aftreden en zouden de aandeelhouders zelf de zaken moeten zien te regelen. Men heeft het niet zover laten komen. WIJZIGING BOUWVERORDENING Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat vanaf heden ter secretarie van die gemeente (kamer 112) gedurende drie maanden voor een ieder ter inzage ligt de door de Raad dezer gemeente in zijn vergadering van 3 februari 1969 vastgestelde en door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland bij beschikking van 26 februari 1969 goedgekeurde verordening tot tweede wijziging van de Bouw verordening. Leiden, 28 maart 1969. Aandeelhouders voelen zich bekocht In een toelichting vooraf herinnerde prof. Kuenen de aandeelhouders eraan, dat het schouwburgbedrijf zich tot de veertiger, begin vijftiger jaren zelf heeft kunnen bedruipen. De terug gang begon met de bezwaren van de brandweer ten aanzien van de brand veiligheid, hetgeen kostbare voorzie-1 ningen nodig maakte. Verder was er j een aanzienlijke stijging van de uit koopsommen der voorstellingen, de sa larisuitgaven werden hoger en de en tree-ontvangsten bleken (zoals overal elders) ontoereikend. Behalve de Leid- se Schouwburg Vereeniging bestond er, naar weten van prof. Kuenen, nog slechts één particuliere schouwburg vereniging in Nederland; verder zijn alle schouwburgen en concertzalen in ons land „gemeentelijk onderbouwd." In 1967 kwam het verenigingsbestuur tot de conclusie, dat een verdere ex ploitatie van de schouwburg, op de wijze waarop deze tot op dat ogenblik geschiedde, ongewenst was- Men begon met het gemeentebestuur contact op te nemen. Eén van de resultaten van de gesprekken was, dat op 21 april 1968 een taxatièrapport verscheen, waarin de waarde van het gebouw met inrichting op 225.000 gulden werd ge schat. EEN TON IN MINDERING Op 1 november 1968 berichte de ge meente aan het bestuur, dat zij in ver band met verleende subsidies (deze begonnen in 1953 en beliepen tot een met 1968 een bedrag van 257.738 gul den) op de taxatie een bedrag van 100.000 gulden in mindering wilde brengen en dat dus de prijs 125.000 gulden zou moeten bedragen. Het bestuur .was evenwel in meer derheid van mening, dat dit niet de basis was waarop aan aandeelhouders kon worden geadviseerd op het bod in te gaan, omdat bij de taxatie-opdracht was gesteld, dat de taxateur zou „stu ren tussen de belangen van de ge meente en de eigenaren". Eveneens was gesteld, dat beide partijen de ta xatie „als basis" van de prijs van over neming zouden aanvaarden. De meer derheid van het bestuur stelt zich op het standpunt, dat hier, bedoeld is: taxatieprijs is prijs van overneming. Voorts zijn bij het verlenen van sub sidies door de gemeente geen andere voorwaarden gesteld dan: overdracht om niet van de in het bezit van de vereniging zijnde aandelen en 't recht op eerste bod bij eventuele verkoop van het gebouw. Verdere pogingen van het vereni gingsbestuur om de gemeente te be wegen in principe de taxatieprijs als prijs van overneming der aandelen te aanvaarden liepen op niets uit. Het bestuur zag zich genoodzaakt met de voorwaarden van de gemeente Lei den akkoord te gaan. Om de schouw» burgexploitatie voort te zetten is over- IN DE BOOT Vanuit ide vergadering werd! de zienswijze naar voren gebracht, dat de gemeente, na de hoge taxatie, ge tracht heeft op deze manier (het in mindering brengen van een ton) de Prof. Kuenen bracht daar tegen ii; dat liet juist de taak van het be- s;a :r is, de schouwburg in stand te hr-uden- Andere aandeelhouders uitten waardering voor de gemeentelijke steun in de laatste jaren aan de schouwburg. Van de zijde der gemeente werd naar voren gebracht, dat het juist de offers der gemeente (subsidies) waren, die het gemeentebestuur in mindering op de taxatiewaarde wilde brengen. Na 20 minuten schorsing van de vergadering voor nader overleg tussen de aandeelhouders werd het bestuurs voorstel in stemming gebracht en bijna unaniem aanvaard. De volgende stap is een raadsbesluit, en de goedkeuring van Ged. Staten. Het overnemen van de nog niet in handen der gemeente zijnde aandelen (iets meer dan de helft) zou Leiden ongeveer 70.000 gul den kunnen kosten. Namens de aan deelhoudersvergadering werd het be stuur nog dank gezegd voor de toe wijding aan de schouwburg gegeven. Op vrijdag 4 april a.s. vertrekt een jeugdelftal van Lugdunum, onder leiding van jeugdleider G. Ouwerkerk naar Pe- tersfield in Zuid-Engeland, op uitnodi ging van de Petersfield Secondary School, alwaar in Petersfield en in Portsmouth enkele voetbalwedstrijden worden gespeeld. Deze uitnodiging is tot stand gekomen naar aanleiding van een bezoek van een jeugdgroep van de Petersfield Secondary School aan Leiden tijdens de paasdagen van het vorig jaar, waarbij de groep te gast is geweest bij Lugdunum. De overtocht naar Engeland geschiedt vanuit Ostende in België naar Dover in Engeland, waarna een bustocht volgt van ca. 200 km naar Petersfield. In Pietersfield wordt de jeugdgroep van 18 personen en vergezeld van 3 jeugd leiders ondergebracht in een jeugdcen trum. Zaterdag 5 april wordt de eerste wedstrijd gespeeld tegen een elftal van de Petersfield Secondary School, waarna in de avond een disc-dancing wordt aan geboden. Zondag brengt de groep een bezoek aan Londen, alwaar de beroemde be zienswaardigheden worden bezocht o.a. een bezoek aan het wassenbeeldenmu seum van Madame Tussaud. Maandag 6 april wordt een voetbalwedstrijd ge speeld tegen de Portsmouth Lads Leage, een elftal waar de jeugd van de profclub Portsmouth wordt ondergebracht. In de avonduren is de groep te gast bij de Engelse Marine in de marinehaven van Portsmouth. Dinsdag 7 april volgt een bezoek aan een automuseum in het plaatsje Baulieu. Woensdag 8 april wordt opnieuw een wedstrijd gespeeld tegen een elftal uit Portsmouth en in de avond is de groep te gast bij de prof club Portsmouth, die een competitiewed strijd speelt tegen Carlisle. Donderdag aanvaardt de groep de terugreis naar Leiden. gisteravond in de raadszaal te Oegstgeest Ingekomen stukken Grondaankoop voor weg Leiden-Den Haag Prov. Staten van Zuid-Holland heb ben tot aankoop besloten van 172 ha grond, eigendom van mr. H. Joehems uit Den Ilaag voor een bedrag van ruim acht miljoen gulden. Het betreft gron den in de Duivenvoords-/Veenzijdse pol der onder Voorschoten en 23 ha van liet sportcomplex de „Koggewoning" aan de noordkant van de residentie. De aan koop wan nodig voor de voorgenom aanleg van twee wegen, i veningen naar Katwijk van Den Haag naar Leiden. De gronden in de Duivenvoords-/V zijdsepolder, niet voor de aanleg van de Drs. de Graaf (PvdA) vond het n weg Den Haag-Leiden nodig zijn. zul- een vervelende zaak. Hij stelde, dat len een bestemming krijgon in een op commissie van intergemeentelijke spanning toen de naamgeving van het nieuwe zwembad door B. de orde werd gesteld. Uit de talrijk ontvangen suggesties bracht men een viertal namen te berde, nl. „Poelmeer", „Rijnlandbad", „Nieuw-Poelmeer" en „Poelgeest". De meeste stemmen werden op „Poelmeer" uitgebracht, zodat het nieuwe bad met de oude, gevestigde naam. gedoopt is! Een ander prettig punt kon men tegen het einde van de zitting tijdens de rondvraag vernemen. Er wordt namelijk gestreefd naar vestiging van een postkantoor in de buurt van het nieuwe winkelcentrum aan de Irislaan. Dit zal waarschijnlijk een definitief gebouw worden. De PTT toont duidelijk de bedoeling hieraan mede te werken, doch het plan heeft nog geen definitieve vorm voor wat betreft de plaats. Tussen de behandeling van deze twee punten boog de raad zich over een lijvige agenda. Het was te voorzien dat men er in één zitting niet door zou komen. Nadat men 3'2 uur doende was geweest met het uitdiepen van een aantal voorstellen stelde de voorzitter de raad voor de Jeugdsubsidienota, alsmede het preadvies betreffende verhuur sportterreinen tot een volgende bijeenkomst te bewaren. Men ging akkoord met een extra ziting op woensdag 2 april a.s. waar tevens, op voorstel van de heer Dorgelo (VVD) een aantal punten met betrekking tot de Gewestraad besproken zullen worden. te doorkruisen. Hij vroeg de VVD de beslissing van de PvdA-fractie te eer biedigen. De voorzitter verklaarde het onprak tisch te vinden als leden van de ge westraad niet in de commissie van inter gemeentelijke zaken zitten. Hij onder steunde tevens de laatste opmerking van drs. De Graaf. De vaststelling van de verordening regelende de samenstelling en werking van de commissie had nog al wat voe ten in de aarde. Vooral artikel 12 van de verordening, waarin het onderwerp wordt aangesneden van „geheimhou ding", ontmoette bij de heren Brouwer (PC), drs. De Graaf (PvdA), de heer Stapel (WD) en zijn liberale collega Dorgelo nogal wat tegenstand. Vooral de heer Brouwer zag het ge hele artikel graag geschrapt, maar dit kon de voorzitter niet over het hart ver krijgen. Het artikel blijft gehandhaafd, méér met de toevoeging dat geheim houding alleen in „bijzondere omstan digheden" zal gevraagd worden. De raad van de gemeente Rheden heeft een brief gezonden aan de minis ter van Binnenlandse-zaken, inzake het bestuur van de gemeente in de heden daagse tijd. Bij de raadsleden bleek naar aanleiding hiervan liet gevoelen aanwe zig eens samen te praten over 't samen spel tussen b. en w. en de raad en de verhoudingen tussen b. en w. onderling. Dit in het bijzijn van de leden van poli tieke partijen. „Een discussie-avond met het gemeentebestuur als forum" zo meende de voorzitter het te moeten for muleren. Er zal eens over nagedacht worden. De kruideniers hebben zich tot de raad gewend om de verordening op de winkelsluiting zodanig te wijzigen, dat in plaats van de verplichte winkelslui ting op maandagmorgen deze op dins dagmiddag gesteld wordt. Aangezien dit verzoek direct kwam na het vaststellen van de verordening, dat men op maan dagmorgen gesloten diende te zijn, deelt de Kamer van Koophandel mede geen aanleiding te zien het college te advi seren tot wijziging van de verordening. De raad bleek geporteerd voor het standpunt, dat b. en w. Zo spoedig mo gelijk een nieuw advies moeten uitbren gen aan de Kamer van Koophandel, het geen de voorzitter toezegde. Raadscommissie Tot leden van de raadscommissie in tergemeentelijke zaken werden benoemd de heren Dorgelo (WD), Aldershoff (PC). De Greef (PvdA) en mevr. Gou verneur (KVP). Er ontstond een lichtelijke deining in de raad toen de heer Stapel (WD) ver klaarde het niet juist te vinden dat een vertegenwoordiger van de raad in de Gewestraad, met name drs. De Graaf PvdA ióók zitting heeft in de agglo- meratiecommissie. Beïnvloed door het- andere Seen hiJ verneemt ga fi— hij zich in fg Gemeentegids Over het algemeen was men er niet gelukkig mee en er ontstond dan ook een fikse spraakwaterval over de grond prijs en de consekwenties van de ver- De zeeverkenners zullen moeten ver-1 de zeeverkenners, huizen. „Maar,," zo antwoordde wet-1 houder Van der Voet, de heer Stapel (WD) op een waag, „de jongens krij gen alle medewerking." Men denkt ei over het haventje voor de zeeverkenners iets te verbreden en het clubgebouw te verplaatsen. De heer van der Voort vroeg zich af of er geen moeilijkheden zouden ontstaan tussen de bewoners Wordt vervolgd) Interland Nederland-Schotland wordt hoogtepunt J. Lambermont 25 jaar secretaris Hoogtepunt van de Koninginnedag- viering 1969 zal in Leiden ongetwijfeld zijn de amatcurinterland Nederland- Schotland, welke in de Kikkerpolder verspeeld zal worden. Naar schatting zal een kleine 10.000 man publiek dit evenement bezoeken: een aantal dat geen der andere (traditionele) evene menten op deze dag zal halen. Het programma „Koninginnedag *69" werd tijdens de ledenvergadering van de vereniging „Koninginnedag" Leiden, welke gisteravond in restaurant Van der Heyden werd gehouden, bekend ge maakt. Traditie getrouw zal de verjaardags viering van de koningin in Leiden be gonnen worden met een reveille door 4 drumbands, gevolgd door een aubad met politiemuziek op het Stadhuisplein Vervolgens komt het hele scala vai derfeesten, demonstraties, wandeltoch ten en concerten aan de orde. De enige bijzonderheid, welke ziel gisteravond op de vergadering van d vereniging „Koninginnedsyj" voordec< was de huldiging van secretaris J. C. ,1 Lambermont door voorzitter W. de Gust De heer Lambermont vervult nu al 2 jaar de secretarisfunctie van de vereni ging. Hij werd door de heer De Gas hartelijk dank gezegd voor het gedan werk en kreeg een boekenbon aangehr. den. Mevr. Lambermont werd verras met een tuiltje bloemen. Uit het verslag van penningmeeste M. Jansen beek, dat de vereniging e financieel goed voorstaat. Er is een tig saldo van ruim 3200, Bij de bestuursverkiezing werden heren mr. P. de Clercq, J. G. Crabben dam en C. F. Meerpoel herkozen. Aai het eind van de vergadering vertoondiL de heer Kosten films over het huwelijk van de prinsessen Beatrix en Margriet Comité jongerenmis verkoopt plaat voor kraamkliniek A.s. zaterdagavond 29 maart organi seert de Aktiegroep Gezamenlijke Jon gerenmisviering Leiden een jongeren mis in de Antoniuskerk aan de Vijfmei- laan in Leiden Z.-W. Deze mis. die om zeven uur begint, zal door de eerw. heer pater J. W. A. Renirie gecelebreerd wor den. Het thema van deze 43e jongeren- i zang- Gemeenteraad van Zoeterwoude koos J. Bosman tot wethouder Lofprijzingen voor afgetreden wethouder „Waar het hier, zoals in alle zaken inclamanten gewenst. Kan dit geen de raad, gaat om het belang gemeente kunnen we alleen maar zeggen wat het zwaarst is moet ook het zwaarst wegen. Binnen het raam van het moge lijke moeten de beste mensen op de plaats zitten waar ze kwalitatief op hun plaats zijn. De stemming heeft het al uitgewezen dat wij éls KVP-fractie con amore vrede hebben met de gang van zaken zoals deze er vanavond is uitge komen. We zeggen de nieuwe wethouder graag alle steun toe en hopen 'n speciale gelegenheid te krijgen om de aftredende wethouder Van Hofwegen dank te bren gen voor alles wat hij gedaan heeft in het belang van de gemeente en hopelijk als raadslid nog gedeeltelijk kan voort zetten". Deze verklaring legde de fractievoor zitter van de KVP. de heer J. H. v.d. Ploeg, gisteravond af in de Zoeterwoudse gemeenteraad nadat deze de heer J. J. Bosman niet twaalf van de dertien stem men gekozen had als wethouder van openbare werken en volkshuisvesting. Deze vertegenwoordiger van de Vrije Lijst volgt in deze functie de KVP-wet- houder P. van Hofwegen op die op me disch advies aftrad. Op een meer dan gewone wijze zal men toch nog kunnen profiteren van de kennis en adviezen van de heer Van Hofwegen. Op verzoek van zijn opvol ger en met instemming van de gehele raad zegde hij toe zijn aandacht en zor gen te blijven besteden aan het plan Westeinde dat hem zo na aan het hart Nog dit jaar komt er een gemeente- gids van Oegstgeest. Het wordt een boekje van 96 pagina's, dat iedere Qegstgeestenaar straks in de bus zal vinden. Mevr. Prins stelde voor de om slag van één foto te voorzien. Een sug gestie waarmede men akkoord ging. De heer Brouwer (PC) pleitte voor het doen opnemen van vooral veel historische be schouwingen over Oegstgeest, hetgeen de ''SE Pe heei v 311 Hofwegen zal ook heer Lagas (PvdA) deed vrezen, dat dan aanblijven als lid van de raad en werd geschrevene over de toekomst van de m de vacature Bosman tevens gekozen geemente in de verdrukking komt. De ,n de commissie voor openbare werken, voorzitter antwoordde: „Wij zullen zien Lovende woorden de Kerk in het midden te houden". Het krediet, zijnde 7320 gulden, werd ver- Algemeen werd zijn heengaan als wet- leend. Een plattegrond wordt niet in het houder betreurd en werden er vele lo- boekje opgenomen. Dit zou de prijs met vende woorden aan zijn adres gericht, nog eens 2500 gulden verhogen. Burgemeester J. A. Detmers zei: „Het spijt ons des temeer daar gezondheids- -11 redenen de oorzaak zijn". Met veel liefde Meer presentiegeld en bekwaamheid heeft u elf jaar dit werk gedaan. Uw hervierkiezing i- steeds een bewijs van vertrouwen in uw De presentiegelden voor de raadsleden j deskundigheid. Zeer hartelijk dank voor j worden verhoogd tot 32.50 per lid per het vele werk in het be)ang van de e_ r bijgewoonde vergadering. De heer De meente verricht. Mede door uw aandeel n I Graaf wilden het presentiegeld van de kon het college altijd goed en homogeen ^commissievergaderingen hierin verdis- werken Qnze teleurstelling en smart cpnteren, zodat deze bijeenkomsten niet wordt gematigd door het aanblijven als worden.raadg)id Met het uitspreken cc richten recreatieschap. De terreinen ken, waar gewestraadleden géén lid van de „Roggewoning" zullen, voorzo- zijn, niet werkt! Bovendien vond hij. dat meer gehonoreerd behoefden ver zij niet op het traeee van de weg iedere fractie vrij moet zijn in het voor- Hy maaj<te er een voorstel van dat ech- Scheveningen-Katwijk liggen, althans dragen van naar hun mening het best ter geen genade vond. Met vijf voor en i,^ vmï /■<->"!mie. negen stemmen tegen werd het idee verworpen. deloze touwtrekkerij worden? De raad ging ermee akkoord dat aan de Raifeissenbank een hoek grond zal worden verkocht op de hoek Dr. Bouw- dijkstraat/Kerklaan. Over de juiste op pervlakte en de prys werden geen mede delingen gedaan, maar deze zal gezien eerdere uitlatingen van raadsleden de tweehonderd gulden per vierkante meter wel overschrijden. De raad ging er in principe mee akkoord dat aan Stik- voorts bouwbedrijf een strook grond in het bestemmingsplan Westeinde zal wor den verkocht. Deze heeft een industriële bestemming, zo bleek uit de toelichting van de voorzitter en is van zodanig be perkte afmeting dat de gemeente zelf er niets mee kan doen. Bij het voorstel tot aankoop van zg. straatmeubilair plaatste de heer C. Straver enige kriti sche opmerkingen gezien de vernielin gen die er worden aangericht. Alle ove rige voorstellen werden hamerstukken. Daarna werd de vergadering voor ruim een uur geschorst voor een laatste beraad inzake de opvolging van wet houder Van Hofwegen. Rondvraag Bij de rondvraag wees de heer B. C. v.d. Veer op de mistoestanden nabij de Ommedijk waar een vuilnisbelt wordt gecreëerd. De voorzitter uitte hierover zyn verontwaardiging en noemde het walgelijk dat door onbekende lieden op diverse plaatsen zo maar vuilnis wordt gestort. De heer A. v.d. Poel vroeg naar de mogelijkheid om de Weipoort aan te sluiten op het (aard)gasnet. De voor zitter kon hem mededelen dat binnen kort een enquête onder de bewoners zal worden gehouden om de wenselijkheid hiervan te onderzoeken. Meerdere raads leden waren verheugd over de voort varendheid waarmede gewerkt wordt aan de plannen tot reconstructie van de Weipoortseweg. Tot slot deelde de voor zitter mede dat als chef van de afdeling Financiën per 1 juni is benoemd de heer D. Hartog thans te Noordwijk. Hij gaat wonen in de Commandeurshof. ZOETERWOUDE BEGRAFENIS K. VAN DER VLIET Onder grote belangstelling vond gis- De Slum-House Jazzband zal koor weer begeleiden. Na deze jongerenmis zullen leden van de Aktiegroep U grammofoonplaten aan bieden, waarop verschillende nummers staan, die door het gehele land tijdens jongerenmissen gezongen worden. Voor de mensen die niet zo erg van moderne muziek houden is er ook een fijne kant aan de plaat. nl. enige klassieke klan ken zoals: Wohl mir dass ich Jesum habe, van Johann Sebastiaan Bach; Pcalm 150 van C. Franck; Het bekende Ave Verum van Mozart en gedeelten uit de Missa Brevis in C van Mozart. Deze klassieke klanken worden gezon gen door het R.K. Gemengd koor „Ma- gistri Vox" van de parochie O. L. Vrouw van Zeven Smarten te Amsterdam-Geu- zenzenveld. terwijl de nummers aan de Jongerenkant gezongen worden door 't Jongerenkoor Ambassade. sDe opbrengst van deze langspedplaaLr; die slechts 110.kost, is geheel be stemd voor de bouw van een kraamkli niek in Tjigugur op midden-Java. Wij hopen, dat deze platënactie in Leiden weer een succes zal zijn en dat Leiden op deze manier een steentje bij draagt aan de bouw van deze kliniek in Indonesië. Mededelingen betreffende de jonge renmissen op 5, 12 en 19 april volgen op korte termijn. VRIJDAG 28 MAART Lidwinaschool Contactcommissi Kinderbescherming. Spr. dr. G. de Lan ge. 20.00 uur. Gemeentecentrum Oegstgeest - Ci eert Marinus Flipse, 20.15 uur. LEIDEN, 28 maart. Groenten Ap pelen 2153; Andijvie 76127; Snij bonen 510640; Postelein 189208 1 Prei 59120: Rabarber 77109; Spi nazie 64101; Komkommers 5790 Tomaten A 18—70; idem C 1630| idem CC 1230; Uien middelfijn 14— 15; Witlof 181—235, alles per 100 kJ Sla A 2241, per 100 stuks. Peterselie! 39; Raapstelen 23; Radijs 2743 derij 1318, per 100 bos. BOM VANNACHT GEBARS1 EN Abtspoeiweg hoop dal deze stap zou moge bijdragen termiddag de begrafenis plaats tot herstel van zijn gezondheid besloot heer K. v.d. Vliet, oud-groepscomman- de voorzitter zijn woorden. dant van de rijkspolitie en een man van Wethouder Sies sprak in dezelfde 1 grote verdiensten voor de Zoeterwoudse I geest. Dr T. Plev legde er de nadruk gemeenschap. Onder de velen was bur- op hel bijzonder plezierig te vinden dat i gemeester J. A. Detmers en de gemeen- Afscheid van markant figuur kostbare zaak. Hier is een bedrag mee gemoeid van 2.879.000,-. De raad stelde dit bedrag beschikbaar. I het belang van de gemeente bfl de KVP heeft voorgestaan. Andere raadsleden i de Abtspoelweg! roemden het werk van de heer Van wegen wordt I Hofwegen en betreurden zijn aftreden. Tijden bijeenkomst het Indische buurt Niet zonder ontroering dankte (•beidende wethouder tot slot allen vooi un waarderende woorden en pretligt «menwerking. „Ik heb vanavond eet elangrijk stuk van leven prijsgeg Idus de heer Van Hofwegen. H deugd gedaan dat na veel moi de lieer H. Friebel. De wezigheid van de heer H. Wilhelm leider i personeel, inel hun dames, vond op 't van de B.S. en ds. A. Kranenburg waren Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Doe ken duidelijke uiting van waardering zastraat gisteravond het afscheid plaats voor de belangrijke rol die de overledene van de heer C. de Roo i.v.ni. diens vervulde in het verzet tijdens de laat- pensionering. De heer De Roo ste wereldoorlog De rouwdienst werd I 26 jaar werkzaam als bode, chauffeur, geleid dooi de weleerwaarde heer E. administratief en in de huishoudelijke en". Loerakker. Het thema van zijn predi- dienst en «Is zodanig een gewaar- had king luidde: „Het leven van een mens deerde kracht, unie als een bloem l toegesproken door de De kosten van beplanting van een plantsoen en de aanleg van parkeer plaatsen nabij Floresstraat-Balistraat in De meerderheid van de Leidse Corpsleden is nog altijd voor hand havinq van wat genoemd wordt, „het accent van ongelijkheid" ge- dt. in(|iSche Buurt bedragen 14.000.- durende de introductieperiode van eerstejaars. Het Collegium, geleid De heer Brouwie destijds breedvoe- door praee.e T. de w'aard, had aan de Corpsleden voorgesteld het eeuwenoude „accent van ongelijkheid onder meer tot uitdrukking b en w pen zaak van incidentieie qebracht in het kaalscheren van de „groenen", dit jaar los te 'aten- aard t.o.v. de gehele wijk. Hij hoopte 311 Corpsleden bleken vannacht na zeer verhitte discussies achter het niet dat élles op deze wijze ter hand ^yn WOorden werden staande door de standpunt van het Collegium te staan, maar 334 leden deelden het standpunt zou worden genomen. iianwez'igen aangehoord, van de heer De Neree tot Babberich, die zich fel voorstander toonde van de De voorzitter deelde mede dat de re- De raad na lange tijd weer ^„g cortJ. oude lijn: kaalscheren. 12 Studenten onthielden zich van stemming. Het hele habilitatie van de gehele buurt mee gaat, pieet, had niet veel moeite met de voor- Collegium, alsmede de Commissie V(OT^e£Mietert het voorbereidingsplan. j stellen van b. en w. Bij het bezwaar- voorbereidingen de laatste jaren het plan directeur, mr. M. G. van Rijswijk. Deze Weateinde toch van .Ir grond was geko- ANNEKE KOEK NAAK wees erop. dat de heer De Roo vanal nipn „.„cxic-vu„„i s. 1943 tot heden veel ambtenaren had mc"- BENELI X-KAMl'IOENtüCHAFrEN ocsis^.4» zien komen en gaan, terwijl nu het Het jeugdige PIT '54 meisje Anneke moment was aangebroken zelf te gaan. Bij d.. aanvang van de vergadering Koek onlangs derde bij de Nederlandse Allerlei diensten werden door hem '•«•■•lacht de voorzitter de jl. zondag jeugdkampioenschappen te Vlissingen, is verricht op het bureau rieden heer K. v.d. Vliet oud-nnlilie i ambtenaren riltiirl met ft iui» «HBSde Sociëteit en de Commissie van Beheer,traden daarop en bloc af. Het Collegium '67 handelt nu verder de schrift van de fa. W. de Ruiter en Zoon lopende zaken af en zal nieuwe verkiezingen uitschrijven. -q „„1 J legen het voorbereidingsbesluit bestem- De discussies over vernieuwing binnen het Leidsch Studenten Corps dateren JöUIlgalOM grOlld. mlngsplan Slootweg drong Dr. T. Pley niet van vandaag of gisteren. Het Corps dat thans 1500I ledentelt. kan volgens or op aan de opstelling van dit plan zo- velen niet meer voortbestaan in de oude geest, die bepaald werd n] verkoop van bungalowgrond tus- veel mogelijk te bespoedigen. We moeten klein relect groepje jongelui met ^^-^^Sfve^teS^den In Groningen Oegatgeesterkanaal on President hier nadrukkelijk rekening houden met SSrlFeSnnTVmaaaVkTaènn 2STS. ko„ de eg. Utrechtse en Amsterdamse corpora dezelfde plannen hebben. l PvdA frak tie overleden heer K. v.d. Vliet oud-politie uitgenodigd as zondag deel le nemen I ambtenaren altijd met een vriendelijk commandant en man van vele verdien- aan de, Benelux-kampioenschappen die en opgeruimd gezicht (behalve als sten voor de Zoeterwoudse gemeenschap. te gittard zullen worden gehouden. I „Lugdunum" het niet zo best had ge- |m|||daan). Verder prees hij de hulpvaar- S. >1. Z. De Zoeterwoudse groen-wit- dig'heid van de scheidende ambtenaar, ten komen a.s. zondag in de Leidse Kik- Namens allen dankte de heer Van kerpolder in het veld tegen DOCOS van Rijswijk voor de bewezen diensten, wie in de thuiswedstrijd met klein ver- zijn dankwoorden onderstreepte hij schil werd verloren. De volgende twaalf niet het uitreiken van een enveloppe spelers zijn hiervoor aangewezen: T. Vu- met inhoud van de personeelsvereni- rens. G. v.d. Geest. Jac. Olsthoorn. Th. ging. Later op de avond was het de Schuur. L. v.d. Ham. L. v. Veen, J. Koek, jeugd consulente, mej. H. v. d. Mey, Th. v. Klink, Jac. Wortman, P. Beere- die in rijmvorm op geestige wijze de boom, L. Bosman en Jac. v. Slingerland. bezigheden van de heer De Roo op het Reserve: N. v.d. Krogt. Scheidsrechter bureau de revue liet passeren. Naast PvdA fraktte geer. genade vtnderu Kenj bouwtng vaa QDUAOg ala done m- Re Balkama. Aanvang 14,30 uur, allerlei kleine toepasselijke geschen- 600 Jaar met broers en zusters In z'n vrije tijd was de heer De Roo voetballiefhebber in hart en nieren, en verknocht aan Lug dunum. waarvan hij ruim 49 jaar lid is. Ongeveer 15 jaar maakte hij deel uit van het bestuur en de laatste 15 jaar is hij penning meester van de kantinecommis sie. Van zijn 15e tot zijn 54e jaar speelde hij in verschillende elf tallen, waarin vele jaren als midvoor in het eerste. Zijn acti viteiten voor de vereniging wer den beloond met het ere-lidmaat- schap. Als bijzonderheid kan ver der nog vermeld worden, dat met het bereiken van de 65- jarige leeftijd van de heer De Roo deze samen met z'n broers en zusters (in totaal 9) de 600 jaar is volgemaakt. Ongetwijfeld een unicum in deze tijd. Toen de ees broers en drie zusters samen 500 jaar telden, ruim 11 jaar ge leden, werd dit met een gezel lig avondje gevierd.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4