Radio heeft belangrijk aandeel in HOLLAND FESTIVAL 1969 JEA toneel Opening op 14 juni in Congresgebouw „SPECIALISTEN PROFITEREN NIET' PvdA ziet erkenning van DDR niet los van Berlijnse kwestie Accent op Mozart en Stravinsky Internationaal koorfestival Scheveningen Medisch-directeur Groningen Kamerlid Ingetogen vertolking van Ma ttha us- Pass ion vraagt om onderzoek KLM breidt busdiensten met Schiphol sterk uit over PvdA- samenwerking POLITIEK EN ONDERWIJS VERSCHILLEN VAN INZICHT Wilson naar Nigeria Bankoverval in Londen CAO voor kappers afhankelijk van prijsmaatregelen DONDERDAG 27 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT Van kunstredactie) DEN HAAG. Wat gaat het olland Festival 1969 ons brengen 3 het gebied van concerten, opera's, toneelvoorstellingen, bal letten? Hieromtrent zijn we gis termiddag in het Nederlands Con gresgebouw te Den Haag geïnfor meerd. Doch eerst enige algemene opmerkingen. Wat ons primair opviel, is de grote medewerking van de radio. Enkele voorbeelden we signaleerden het optreden van het Radio Kamerorkest, het Radio Filharmonisch Orkest, het NCRV Ensemble, het Nederlands oor, het Metropole-Orkest eiding van Dolf van der en medewerking van Jas- de Jong, Liesbeth List, Shaffy in de music-hall- Concert met drie „tours de chant". Zulks in uitvoeringen in Amster dam, Scheveningen en Rotterdam te geven. Het muzikale gezicht van het festival 1969 wordt bepaald door de accenten, gelegd op twee componisten: Stravinsky en Mozart. Aan beide meesters wordt grote aandicht geschonken: door Herbert von Karajan, die met de Berliner Phil- Jurmoniker driemaal optreedt, door het Concergebouworkest onder leiding van Bernard Haitink, door de Nederlandse Operastichting en het Nationale Ballet, Idoor het Radio Kamerorkest, door Hét pesidentie-OrkestWeet u, dat we [niet minder dan zestien Stravinsky- Émposities telden? Doch ook Mozart wordt gepropageerd: ciaal de minder bekende. Zo ontdek- We de mis in c (Radio Filharmonisch ■kest en Omroepkoor onder leiding van Fournet), de Krönungsmesse (Ma- igaalkoor Boekarest). Naast deze grote erken een cyclus, die zijn betekenis kamermuziekcomponist markeert: een in drie avonden, waarop men, illicht verrast, de Fantasie für eine gelwalze (KV 594) aantreft. ctuele muziek Tegenover deze klassieken staan de (mponisten van de huidige tijd: de tuele muziek in drie concerten vast- legd. Men kan daar met de wereld- emière van Ton de Leeuws „Lamento cis", door Marinus Voorberg en het !RV Vocaal Ensemble gebracht ken- smaken, voorts met de muziekjes van ibilj, Ten Hilt, Laguestra en Scherchen, spelen door de Slagwerkgroep Am- ;rdam. En in een uitvoering van Radio amerorkest, Radio Kamerkoor en Radio lharmonisch Orkest door Francis trstück Oben und linten uit- en op- Werk fravis en Luciano Berio geleid hoort men de Passacaglia en de Sinfo- Luciano Berio voornoemd. Een heel bijzondere manifestatie in (Van onze muziekredactie DEN HAAG In de Scheveningse Kurzaal wordt van 23 tot en met 28 juni aanstaande het derde inter nationaal koorfestival gehouden, ge organiseerd door de Federatie van Nederlandse Zangersbonden. Hier voor iU de volgende afdelingen vast gesteld: gemengd koor A, B, C en D (A is de hoogste afdeling), mannen koor A. B. C en D: vrouwenkoor A. B en C; jeugdkoor (gel(jke stem men). jeugdkoor (ongelijke stemmen), militaire koren, bejaardenkoren. Voor elke afdeling heeft de muziekcom- missie verplichte werken samen gesteld. waarbü men kan kiezen uit twee: oud repertoire (verkregen uit nimmer uitgegeven muziek o.m. van de rijksuniversiteit te Utrecht) en modern repertoire (verkregen uit speciale opdrachten en niet uitge geven muziek van de stichting Uonemus). Reeds meer dan zeventien landen zijn op dit concours vertegen woordigd, kritisch te beluisteren door een jury, bestaande uit prof. dr. ir. Henk Badings. Stuttgart, dr. Edmond Rubbra Londen en Victor Nees. Mechelen. Naar schatting zullen 5000 a 6000 vocalisten 's-Gravenhage be zoeken, onder wie de helft buiten landers. Hoogtepunt in dit de uitvoering van de Gurre- Licder van Arnold Schönberg op 27 juni in het Nederlands Congresgebouw door een combinatie van Brabantse en Haagse koren met medewerking van het Residentie-Orkest onder leiding van Michael Gielen. De sopraan Gré Brouwenstijn. de mezzo Sophia van Santé en de tenor Herbert Schacht- schneider zijn hierin de solisten. Het aantal vocalisten bedraagt hier 750. (ADVERTENTIE) Die regenjas kan ik zelf v/el waterdicht maken. Met Harmisol van mijn drogist. deze reeks van drie wordt gevormd door het verschijnen van de Stockliausen- groep uit Keulen, die onder leiding van Stockhausen zelf onder meer diens Thea- In de sector van de opera: daar wordt Mozarts Cosi fan Tutte geboden; voorts Wagners Rheingold en Stravinsky's Le Rossignol. Heel bijzonder is ook Brittens Noye Fludde die in de Grote Kerk van Den Haag gaat. Jochem Slothouwer heeft hier de leiding; solisten van de Opera studio en het koor van de Vrije School in de Residentie werken hieraan mee. Reconstruction De zoveel besproken opera Reconstruc tion van Louis Andriessen, Reinbert de Leeuw, Mischa Mengelberg, Peter Schat en Jan vju» Vlijmen, gaat in ieder geval door, al de zaak financieel nog niet geheel rond. Genoemde heren dirigeren een ad-hoc-orkest uit vijfendertig musici bestaande; Carlos Weber verzorgt de decors, Frank Raven de kostuums. Ballet en toneel Dit wat de opera's betreftEn de balletten? We noemen hier het Alwin Nikolais Dance Theatre uit New York, het Ballet van de Twintigste Eeuw uit Brussel onder leiding van Maurice Béjart en het Nationale Ballet. In de rubriek toneel trof ons de aan- Bet is begrijpelijk dat de zangvereni- Excelsior voor de jaarlijkse uitvoe ren van Bachs Matthaus Passion, die in samenwerking met het Haags Ma- Menkoor en het Residentie Orkest te geven, wil vasthouden aan de ntraal gelegen Grote Kerk aan de Ri- trvizmarkL De akoestische situatie is evenwel allesbehalve ideaal. De van kdboard gemaakte klanknis in het koor natuurlijk maar een betrekkelijk hulp- 1 en de in de zijbeuken opgehan- hardboardschotten sorteren on- Idoende affect. Men moet hopen dat er or de grote holle ruimte nog eens een •tere oplossing wordt gevonden. 'n elk geval moet men respect hebben wat Rocus van Yperen met zijn i zijn musici in de gegeven •tandigheden presteert, ook al is men met de opvatting van de dirigent in harte eens. Die opvatting is na- naar ons inzicht wal al te inge- wat al te beschouwelijk ook, en voordracht is in tempo en dynamiek schools en te stijf. Zeker, voor dit re- ieuze meesterwerk van de late barok romantisch pathos en operadramatiek den boze, maar de vertolking vraagt h wel meer stuw- en zeggingskracht Van Yperen zich meent te kunnen roorloven. De tempi zijn vaak slepend, beweging is gelijkmatig, de klank st kern en het ritme is te weinig mar- nt. «geven akoestiek en opvatting kon i overigens voor de ensemble-een- I en de artistieke intenties waarde- Sigrid Koetse en Jan Retèl (kind nog onbekend) in „Oben und Unten" van Karlheinz Stockhausen. kondiging van „Voorgrond, Achtergrond" door Leo Vroman in opdracht Holland Festival gesohreven en door de Nieuwe Komedie onder regie van Erik Plooyer op te voeren. Diepzinnig stuk, actueel door de jeugdproblematiek hier aan de orde gesteld. Voorts kan zich verheugen op de komst van Royal Shakespeare Company uit Strat ford-upon-Avon, die „Much ado about nothing" presenteert en op de mogelijk heid dat men kan kennismaken met t Japans nospel uit Tokio. Muziek voor 28 harpen Bepaald sensationeel is de aankondi ging van een wereldpremière van Hymns and Conversations voor 28 harpen van Robert Heppener, waarmee de tiende Internationale Harpweek op Queekhoven te Breukelen wordt geopend: Bart van Beinum heeft hier de leiding. Spreiding festival Ook thans is de spreiding van het festival voor vorm en wezen ervan karakteristiek: participanten zijn ditmaal Zwolle, Gouda, Leiden, Haarlem, Hilver sum, Utrecht, Delft, Nijmegen, Eind hoven, Groningen, Arnhem, Heerenveen waar het Concertgebouworkest ver schijnt Hengelo en Middelburg, waar men met Menuhin en zijn kamerorkest gaat kennismaken. Vermelden we ten slotte dat het Holland Festival 1969 op 14 juni in het Nederlands Congresgebouw in Den Haag geopend wordt. Het Resi dentie-Orkest en het Nationaal Ballet, geleid door André Presser en Lukas Vis. treden op in werken van Mozart en Stravinsky. Jan Wijn is daar pianosolist. (Van onze correspondent) GRONINGEN „Voor zover die publikatie het academisch ziekenhuis in Groningen betreft wordt in ieder geval een bijzonder tendentieuze voorstelling van zaken gegeven. Ik betreur verder buitengewoon, dat men zonder dat er met ons ook «naar enig contact is ge weest dergelijke dingen publiceert. Waarom niet een ep ander gecontro leerd?" Dit is de reactie van dr. W. J. van der Kouv/e, geneesheer-directeur van het academisch ziekenhuis in Groningen op een beschpuwing in De Gids, het of ficiële orgaan van het C.N.V., waaruit wij gisteren citeerden. Hierin kwamen honoraria en de bijverdiensten van medi sche hoogleraren aan de orde. Tevens werd kritiek geuit op de gang van zaken in 't academisch ziekenhuis in Groningen, ring hebben. De instrumentale solisten, klavecinist Ger Oost, organist Gerard Akkerhuis en gambist Hans van den Bijl- aard speelden hun partijen naar behoren. Een hoofdstuk apart waren uiteraard de vocale solisten. Daaronder waren er die goed en die minder goed voor hun j taak berekend waren. Maar voorop ge steld moet worden dat geen van hen zich in deze situatie op zijn of haar gunstigst kon ontplooien. De tenor Paul Schotsmans mag in lang niet ieder opzicht de partij van de evan gelist smetteloos vertolken, hij mag een zekere hang hebben naar het melodra matische. zijn geluid is sterk genoeg voor deze ruimte. Dat was bepaald niet het geval met de andere tenor, de nog jonge en in dit milieu debuterende Josef Swinnen die zich in de lastige tenoraria's niet kon handhaven maar die elders wellicht een betere indruk zou hebben gemaakt. Trouwens ook de kleine so praan Karin Ostar moest zich forceren, en de toh heel mooie muzikale alt Elisabeth Cooymans kwam maar zeer gedeeltelijk tot haar recht. In deze entourage voldeden de lage mannenstemmen het best. Bernard Kruysen mocht de partij van Christus wat al te eenzijdig en gelijkmatig inter preteren, zijn sonoor, fraai getimbreerd en goed dragend geluid maakte toch in druk en ook de bas Ruud van der Meer was in de basaria's zeer lofwaardig. Hedenavond zal de uitvoering, waar voor ook onder de jongeren vrij veel be langstelling bleek te bestaan, herhaald worden. K*. (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) "Voel es hoe glad geweldige snelscheercrême, die- Bartex!" wat betreft de werkzaamheden van assistenten. Een van de hoofdbezwaren het Gidsartikel is, dat in de derde klas van het academisch ziekenhuis in Groningen geen vrije specialistenkeuze is. Dr. Van der Kouwe: „Ik zou willen stel len, dat het probleem van de vrije artsenkeuze in dit verband niet aan de orde is. Men wordt naar een specialist gestuurd, komt dan in het ziekenhuis, bepaalde werkzaamheden onder leiding van bepaalde assistenten staan. Een dergelijke opzet ligt geheel in de aard van een academisch ziekenhuis. Ik wil hier trouwens direct aan toe voegen, dat wij in ons ziekenhuis met 1000 bedden nauwelijks 8 procent klasse bedden hebben". Verder is het zo. dat verschillende hoogleraren en stafleden individueel eigen praktijk hebben. Een groot deel die klassepatiënten zijn eigen patiën- en die behandelen bedoelde hoog leraren en stafleden uiteraard zelf. Dr. Van der Kouwe protesteert met klem tegen een voorstelling van zaken als zouden de medische hoogleraren het academisch ziekenhuis té Groningen zich uitsluitend bezighouden met hun eigen patiënten, terwijl de overige staf leden al het andere werk zouden moeten doen en de hoogleraren vorstelijke honoraria beuren voor „bijwerk". De ziekenhuisdirectie heeft besloten in een brief bij het CNV te protesteren tegen „het publiceren van een zodanig negatief artikel zonder dat de feiten te voren bij betrokkenen zijn geverifieerd"- Het Tweede-Kamerlid J. T. Vellenga (PvdA) heeft de minister van Onderwijs en Wetenschappen en de staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid gevraagd een diepgaand onderzoek In te stellen naar de uitoefening van prak tijken door medische hoogleraren in uni versiteitsziekenhuizen. De Consumentenbond waarschuwt de medische specialisten, dat zij bij het berekenen van bun tarieven hoogst noodzakelijk een wijze zelfbeperking moeten toepassen. Het is de bond n: lijk gebleken, dat een groot aantal Nederlanders zich zeer ongerust maakt over de steeds stijgende tarieven va specialisten. „Wanneer de specialisten deze wijze van zelfbeperking niet kannen opbrengen moet de overheid noodzake lijkerwijze wel ingrijpen", aldus v schuwt de Consumentenbond. (Van een onzer verslaggevers) SCHIPHOL Met ingang van nieuwe zomerdienstregeling op 1 april breidt de KLM de busdiensten mei Schiphol aanmerkelijk uit. Er wordt een nieuwe verbinding ge legd tussen Arnhem-Utrecht en Schiphol. De bussen rijden vier keer per dag. Twee keer per dag wordt de lijn door getrokken naar Nijmegen. Er komt eer zuidelijke verbinding bij. Op vrijdag, za terdag. zondag en maandag Ls er een maal per dag een KLM-verbinding var Tilburg, Breda en Dordrecht met Schip hol. De bestaande diensten, vanuit Am sterdam, Den Haag. Rotterdam, Eindho ven-Den Bosch worden gehandhaafd. Eindhoven-Den Bosch krijgt een minder frequente verbinding, omdat Eindhoven 'n binnenlandse vlucht krijgt. Dit laatste geldt eveneens Maastricht. Enschede en Groningen (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het partijbestuur van de Partij van de Arbeid wil de congrcs- resolutie over de erkenning van de Duit- Democratische Republiek niet los zien n de kwestie-Berlün. Deze kwestie moet namelük eerst in overleg ook met de DDR geregeld worden, aldus het par- tybestnur. Dit blijkt uit een brief die de internationale secretaris, het Tweede- Kamerlid P. Dankert, namens het party- bestuur aan de afdelingen van de Party van de Arbeid gestuurd heeft. In dit schrijven wordt nadrukkelijk ge steld, dat de Partij van de Arbeid de Ulbrichtdictatuur in de DDR evenzeer afwijst als die van de kolonels in Grie kenland. Bovendien wil het partijbestuur streven met andere West- en Oosteuro- pese landen naar een meer permanente regeling van de bestaande garanties voor West-Berlijn. Volgens insiders echter is de discussie- brief aan de afdelingen tot stand geko men op inspiratie van partijvoorzitter dr. A. Vondeling persoonlijk. Het bestuurs lid Han Lammers en andere jongere le den van het partijcongres stellen zich echter op het standpunt, dat de Berlijnse kwestie geen gewicht in de schaal mag leggen bij de volkenrechtelijke erken ning van Oost-Duitsland. Zij zien deze erkenning dus inderdaad los van de kwestie-Berlijn, waarover juist na het partijcongres zoveel rumoer, ook in de Partij van de Arbeid zelf, ontstaan is. „Vondeling mag dan wel geloven dat de Partij van de Arbeid en D '66 elkaar (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De algemeen secreta ris van de Nederlandse Kath. School raad (NKS) mr, ,£t E. Schelfhout heeft gisteren in 'n rede op de algemene jaar vergadering gezegd, dat er een toene mende onaangepastheid is tussen de po litieke opvattingen over onderwijs ir het parlement en de opvattingen in de onderwijswereld zelf. Ook uitte hij kritiek op het verleden. „In een stadium waarin alle maatschap pelijke krachten zich met de overheden zouden moeten verbinden tot behartiging der onderwijsbelangen, is er een desa streuze verstoring van hun werk en in vloed juist door die overheden", aldus mr. Schelfhout. In zijn rede over „De stand van onderwijsbeleid", zei mr. Schelfhout voorts onder meer, dat juist de rege lingen inzake het onderwijs een rem gaan betekenen op de intrinsieke vrij- hiedseisen die alle onderwijs vanuit zijn aard stelt. De kwalitatieve verzorging van het onderwijs blijft ver terug bij de uitwendige groei, deels door gebrek aan middelen, maar vooral door het falen der universiteiten. Mr. Schelf hout constateerde ook dat in de verschil lende levensbeschouwelijke kringen verlies is aan weerbaarheid ten aam van de geestelijke waarde van het derwijs. Hij weet niet goed of dit uit onmacht, verwarring, angst of or schilligheid het geval is. voor de verkiezingen van 1971 zullen vinden, maar in onze partij beslissen de leden zelf over een politieke samenwer king en niet de bestuurders", aldus fractievoorzitter mr. Hans van Mierlo van D '66 gisteravond over recente uit latingen van de socialistische partijvoor- Dr. A. Vondeling meent namelijk dat D '66 niet onder een progressieve concen tratie uit kan komen. „De Partij van de Arbeid en D '66 zullen elkaar daarom zeker vinden op een miniprogram", zei hij gisteren. Mr. H. van Mierlo zet hierachter ech ter een groot vraagteken. „De leden heb ben besloten voor 1971 een speciaal ver kiezingscongres te houden om een mini- program van D '66 samen te stellen. Wie hieraan wil meewerken is welkom", al dus de fractievoorzitter van D '60 in ant woord hierop. LONDEN (AP) Premier Harold Wil- in is vandaag naar Nigeria vertrokken. Bijzonderheden over zijn programma zijn nog niet bekend gemaakt, maar men verwacht dat hij morgen een ge sprek van drie uur zal hebben met de Nigeriaanse federale regeringsleider, generaal-majoor Jakoeboe Gowon. Zaterdag zal Wilson, maar men meent te weten, de steden Port Harcourt en Calabor bezoeken, en maandag naai Addis Abeba vliegen voor een onderhoud met keizer Haile Selassie van Ethiopië De keizer staat aan het hoofd van de ïisatie voor de Afrikaanse eenheid. Er is niets bekend van een eventuele af spraak van Wilson met de leider van Biafra, kolonel Ojoekwoe. UTRECHT (ANP). De besturen van de organisaties van werkgevers en werk nemers in het kappersbedrijf hebben in principe overeenstemming bereikt over de inhoud van een nieuwe CAO die op 1 april a.s. moet ingaan. De ingangsdatum was voor de werkgevers evenwel aan leiding de overeengekomen 'verbeterin gen onder voorbehoud te aanvaarden. Zij willen eerst weten of de prijsmaat regelen van de minister geen hinderpaal vormt. De verbeteringen in de CAO zijn namelijk gebaseerd op doorberekening in de prijzen. Onder de CAO voor het kap persbedrijf vallen ongeveer 16.000 werk- (Van o «respondent) LONDEN Geslepen diamanten en andere edelstenen ter waarde van onge veer 1.750.000 gulden en bijna 70.000 gul den aan contant geld werden gisteren in Londen tijdens een bankoverval gesto len. Gemaskerde mannen, gewapend met een geweer en een pistool zijn, naar men aanneemt, door een zijingang naar binnen gedrongen toen het schoonmaak personeel arriveerde. Ze wachtten op de bankemploés en toen deze aankwa men, moesten deze ieder stuk voor stuk op de grond gaan liggen in de hal hel gebouw. Daarna werden ze allemaal naar een kantoon gebracht en met ny lons aan handen en voeten gebonden. De onderdirecteur werd mee naar de kluizen van de bank genomen en gedwon gen een van de brandkasten te openen Om ongeveer 9.20 uur vertrokken de overvaller* met het geld en de edelste nen m een sak gewikkeld. Adolf Deppe. „vader" van tachtig roofvogels op de adelaarshorst Berlebeck, „in gesprekmet de vijfendertig jarige steenarend Peter. Adolf Deppe is vijfenzeventig jaar en zoekt een opvolger. De tachtig roofvogels verschillende adelaarssoorten, gieren enzovoorts raken verweesd. Ze hadden het best bij Adolfdie hen af en toe een voor een, want anders wordt er gevochten vUsgim, Boms bleven ve dagen teeor aUjjd ksvaman ee toch terug. uuuf Jan Fe/Jiuppenj vandaag Wereldtheaterdag, de achtste maal en de Internationale Bood schap die by gelegenheid daarvan elk jaar door een vooraanstaande toneel- persooniykheid wordt gegeven, is dit maal afkomstig van Peter Brook. HU 1* vertaald door Ben Stroman en luidt als Mensen van het toneel hebben htm eigen aard en hun eigenaardigheden. Zij zijn zeer emotioneel. En omdat aj zeer emotioneel zijn. zijn zij gauw be wogen, bijvoorbeeld gauw bewogen tot gramschap. Bij revolutionaire bewegingen over de gehele wereld zijn acteurs vaak bij de eersten, die het uitschreeuwen, om hun stem te verheffen als protest, en toch zijn het tijdens de niet-revolutionaire nasleep vaak diezelfde toneelmensen, die bij de eersten horen om neer te strijken in het verleden. Hoe komt dat? Bij het toneel zijn wij allemaal gevan genen van de vormen waardoor wij leven en waaraan wij ons dagelijks be staan te danken hebben. En deze vormen worden, misschien meer dan enige andere, vormen in onze samenleving gekenmerkt door perioden, die niet de ome zijn, gekenmerkt door deze perioden om sentimentele of economische oorzaken. V/ij werken in gebouwen jile de aard van onze bezigheden ontwrichten, om dat die gebouwen lang geleden zijn op gericht en het is noch dienstig, noch economisch om hen te veranderen, V/ij werken voor toeschouwers, die zelden veranderen, omdat de structuren, welke die toeschouwers naar ons toetrekken, in zichzelf compleet zijn en verandering zeer moeilijk maken. En daarom, van welk gezichtspunt mr probleem van een toneel, dat misschien aan zijn tijd zou kunnen be antwoorden. ook benaderen, wij worden altijd naar hetzelfde punt gedreven, de dringende rot voor ons is opnieuw on der zoeken, diepgaand, vernietigend en wij hopen scheppend, al de vormen waardoor wij leven, opnieuw onderzot - Waar kunnen wij beginnen? Misschien moet ons uitgangspunt zt)n. dat wij de tanden zetten in de uitda ging. die voortvloeit uit het onder ogen zien van een zeer onaangenaam feit. liet feitdat wij op Wereldtheaterdag zo weinig wereldtheater hebben waaraan wij vreugde beleven. Deze achtste Wereldtheaterdag staat in het teken van het thema: "De jongt mens en zijn theater. De wat mistroos tige boodschap komt van een van En ge lands 'belangrijkste theaterfiguren. Peter Brook, de grote regisseur en to neelleider koint overigens binnenkort naar Nederland, om te spreken tijden* een symposium, dat in mei te Rotter dam zal plaatsvinden. De voorbereidin gen daarvan worden gedaan door de Kring van Nederlandse Toneelcritici, die in samenwerking met onze toneelorga- nisatdes 'het plan heeft ontwikkeld ao nu en dan dergelijke symposia te houden om de kennis van zaken bij critica en toneelmensen te verdiepen. Hel nog voorlopige programma van deze eerste studiedag mag er sUn: drie vooraanstaande buitenlanders komen «preken. Behalve Peter Brook zal er nog zUn de Poolse toneelkenner Jan Kott, die vooral naam maakte met een voortreffelijk boek over Shakespeare (..Shakespeare onze tijdgenoot") en Peter Zadek. de Dulta-Engelse regis seur. die enige tyd geleden bU de Haagse Comedie zo'n voortreffelijke enscenering van Wedeklnd's „Voor jaarsontwaken" maakte. Hy heeft sindsdien in Hamburg Shakespeare's „Measure for Measure" gedaan, een heel opmerkeiyke voorstelling, die op de film is vastgelegd. Verder willen de organisatoren zelfs een voorstelling van „Macbeth" uit Londen laten komen* van bet Open Space Theatre* oode# regie van Charloe Marowlcs. Het be* loo It allemaal wel «eek

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9