Orchideeën te kust en te keur in Leidse Hortus Plannen voor wijkgeb ouw in Noord-Hofland Betaling abonnementsgeld per giro Nieuwe besluitvaardige organisatie voor alle studentenvoorzieningen „En ik zei Seth' Gaaikema in Voorschoten Diplomazwemmen Overdekte DE LEIDSE COURANT In de Hortus Botanicus ontbreekt het de orehideeënliefhebber deze da gen aan niets. Een ieder echter, die ook maar enige genegenheid voelt tot deze mooiste der bloemen, doet zich zelf beslist tekort, indien hij zich niet onmiddellijk spoedt naar de Voorjaars tentoonstelling van de Nederlandse Orchideeën Vereniging aan het Rapen burg. alwaar in de kassen van de Leid se Hortus een eeuwige verbintenis op hem ligt te wachten. Een verbintenis met de orchidee, wel te verstaan. Immers, zelfs de niet-lief- hebber (bestaat die wel?) wordt over- romeld door een unieke verzameling van Moeder Natuurs welhaast mooiste voortbrengselen. Enkele leden van de Vereniging plantten de honderden soorten dermate overzichtelijk, dat een willekeurige bezoeker niets zal ont- De mooiste De Koninklijke Nederlandse Maat schappij voor Tuinbouw en Plantkun de gelukte het zowaar de „mooiste" te kiezen uit deze keurcoHectie, waaraan een groot aantal van de ruim 1000 leden hun mooiste exemplaren afston den. Iedere twijfel hieromtrent ont-* valt echter, wanneer men de schitte rende Phanaelopsis van mevroüw M. A. van Waart aanschouwt. Haar „zor genkind" werd bekroond met de z.g. Liefhebbersprijs A. r Op de bovenverdieping vinden wé Afscheid deken Haring op 11 april Aan de deken van Leiden, de hoog- «erw. heer W. P. M. Haring, is door de bisschop van Rotterdam op de meest eervolle wijze ontslag verleend als pas toor van de St.-Lodewijk-kerk en deken Het afscheid van de deken zal plaats hebben op 11 april. Dm avonds Is er een concelebratie In. de St.-Lodewijk-kerk. Aansluitend daar aan is er een afscheidsbijeenkomst te 9.00 uur in de foyer van de Stadsge hoorzaal. Deken Haring verwacht op 15 april zijn ambt te kunnen overdragen aan de nieuwe deken, dr. L. G. A. v. Noort. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter openbare kennis, dat de gemeentelijke bruggen met in gang van 5 april 1969 'op zaterdag na 13.30 uur niet meer voor het scheep vaartverkeer zullen worden geopend, met dien verstande, dat na tijdig voor afgaand gemotiveerd verzoek aan de Markt- en Havendienst, tussen 13.30 en 20.00 uur gelegenheid tot doorva ren zal worden gegeven aan die transporten en/of schepen, waarvoor het ophouden voor belanghebbenden naar het oordeel van het. bedienend personeel zeer bezwaarlijk zou zijn. inzendingen van de kwekers. Ook hier aan is een prijs toebedacht. De Gebr. Barendsen uit Aalsmeer ontvingen voor him collectie de gouden medaille. Zij, die (nog) geen lid zijn van de Nederlandse Orchideeën Vereniging kunnen zich hiervoor opgeven bij de propaganda-stand. Voor 15 gulden per jaar ontvangt men zesmaal het bij zonder leerzame orgaan van de Ver- tips staan vermeld. Tevens kan men dan zijn kennis omtrent orchideeën verrijken op de vöor leden georgani seerde bijeenkomsten en vergaderin gen. De tentoonstelling is alleen morgen (vrijdag) nog voor het publiek toe gankelijk en wel van 8.00 tot 12.00 en van 13.30 tot 16.00 uur. De toe gangsprijs is te verwaarlozen. Zij be- eniging, waarin o.m. talrijke kweek- draagt een dubbeltje. een wijkgebouw moet komen. Er zijn thans besprekingen gaande met schillende instanties, waardoor het gelijk is dat in één gebouw tal dienstverlenende organisaties gevestigd kunnen worden zoals Gezondheidscen trum. Apotheek, P.T.T. en eventeueel een Dienstverleningscentrum. Wit-Gele Kruis Voorschoten beraadde zich over groepspraktijk De Stichting Gezondheidszorg Voor schoten heeft thans in onderzoek de vestiging van een wijkgebouw in de nieuwe wijk Noord-Hofland. Men is aan een diepgaande studie bezig over de wyze waarop en hoe dit wijkgebouw moet functioneren. Ook aan de orde is geweest een even tuele groepspraktijk in de vvjjk Noord- Hofland. Huisartsen kunnen zich moei lijk vestigen in nieuwbouwwijken, om- dat het o.a. moeilijk is in de woningen 16^ jgden, de ledenadmhdstrltie ge- een praktijk aan huis te vestigen, as schiedt thans door middel van een com> staat thans wel dat een groepspraktijk pU^or jfens en machine zijn nog niet (de vestiging van enige artsen ln een - wijkgebouw) voor Voorschoten een vrij wel onmogelijke zaak is. Ook elders kampt men met het gebrek aan huis artsen ln de nieuwbouwwijken. de orde. Bij het bestuur werd door de leden aangedrongen op spoed bij de ver- wenzenlijking van een wijkgebouw of dienstencentrum, maar toch weer niet te overhaast te werk te gaan. Dit jaar zal van een vestiging n.l. nog weinig terecht hunnen komen. Het Wit-Gele Kruis Voorschoten telt Vast staat dat i Noord-Hofland Zwitserse Tweedaagse De Wandelkring Leiden en omstreken organiseert op vrijdag 16 mei a.s. een bustocht naar de 10de Tweedaagse Mars te Bern, welke wordt gehouden op zater dag 17 en zondag 18 mei. Genoemde kring heeft de heer W. v. d. Poel te Oegstgeest, die enkele jaren in Zwitserland heeft gewoond en reeds 6 maal aan de Zwitserse Tweedaagse heeft deelgenomen, bereid gevonden als algemeen reisleider te fungeren. De kosten per persoon bedragen 60.-, zowel voor deelnemers als voor sup- ,r4wv_ porters. In deze kosten zijn begrepen: maar door, ik neem alles voor busvervoer heen - terugreis. Inschrijfgeld mijn rekening, zou een 37-jarige tun- mars. overnachting in school, ontbijt op j merman uit Leiden tegen zijn broer, helemaal op elkaar ingesteld, waar door het de secretaris ontbrak aan cij fermateriaal voor het jaaroverzicht. Het bestuur deelde mee dat thans het Wit- Gele Kruis Voorschoten geheel doorge licht wordt om zo een inzicht te krijgen in de werkzaamheden en de vinger aar de pols te houden. Bij de rondvraag kwam o.a. de slui ting van de Voorschotense apotheek ter sprake, waardoor men op de zondagen (ongeveer een maal per drie weken) verwezen wordt naar Leiden. Doorrijden na botsing op Hooigracht: f350 boete een 31-jarige chauffeur, hebben ge zegd, nadat deze op de Hooigracht met de auto een aanrijding had veroor zaakt. De broer voldeed aan dat ad vies met gevolg, dat zij nu beiden voor de Haagse politierechter stonden; de timmerman terzake uitlokking tot mis drijf en de chauffeur wegens 't plegen daarvan. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand APRIL 1969 en 2de kwartaal '69 gireren, verzoeken wij dit vóór 81 maart a.s. te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wij er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogelijk bij de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zijn: per maandi per kwartaal1 per kwartaal per post 16,95 Deze prijzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling vat uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wij U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER: 10 30 03 zaterdag, avondeten op zaterdag, ontbijt op zondag en een reis-, bagage- en on gevallen verzekering. Deelnemen aan de tweedaagse mars als individueel is niet mogelijk, wel in groepsverband van ten minste 5 personen, als familiegroep van tenminste 3 personen en als „hij en zij". Men kan zich voor de wandeltocht aanmelden bij het secretariaat van de Wandelkring Leiden en Omstreken, Ei-i jjet gebeurde op nieuwjaarsdag. De kenlaan 53. Alphen aan den Rijn. Deaut0 was j-yei verzekerd en de offi- inschrijving sluit 5 april a.s. cjer Van justitie veronderstelde, dat dit wel een van de redenen zal zijn geweest waarom verdachte doorreed. De dag tevoren had de timmerman, eigenaar van de auo, bericht ontvan gen, dat de voorlopige verzekerings dekking van zijn auto niet door kon gaan. Volgens verdachte was zijn auto geslipt en toen tegen een geparkeerde auto gebotst. De officier vond 't erger lijke gedrag waarop eigenlijk intrek king van het rijbewijs zou moeten vol gen. Maar hij vorderde 100.- boete tegen de chauffeur, 150.- tegen de timmerman en vanwege het niet ver zekerd zijn. nog 100.-. De rechter veroordeelde overeenkomstig de van curatoren te realiMeren zal het konflikt organisatie van de studentenvoorzienin gen aanzienlijk bedaren. De Stiehting Pro Civitate, die al vanaf eind 1968 met grote Interne moeilijkheden kampt, zal volgens een onlangs door professor Mun tendam gepubliceerd rapport in septem- igen moeten worden door een nieuwe organisatie. Die nieuwe Stichting zal zich moeten bezig houden met voor zieningen, die uitsluitend of in hoofd zaak gericht moeten zijn op een harmo nische, geestelijke, maatschappelijke en lichamelijke ontwikkeling van de stu- Deze nieuwe stichting zal uitgerust moeten zijn met een snelle besluitvaar digheid. Daarom pleit professor Mun tendam voor een dagelijks bestuur van vijf leden, waarvan de meerderheid stu dent zou moeten zijn. De kontrole op hun beleid zou moeten gebeuren door een algemeen bestuur van ten hoogste vijf tien leden, waarvan maximaal twaalf studenten. Deze Stichting voor Collec tieve Studenten Voorzieningen zou de gelden moeten beheren van Prytaneum, studentenhuisvesting, universi taire gezondheidszorg, vormingswerk, kunst en het fonds voor de buitenland studenten van Leiden. De nieuwe stichting zou in de gedachtengang van professor Muntendam het kontakt moe ten onderhouden met het kollege van kuratoren van de universiteit, het over leg moeten voeren met het ministerie Onderwijs en Wetenschappen en ook de verschillende studentenvoorzieningen moeten koördineren. Aan deze stichting zou een door de kuratoren gesalarieerde direkteur voor studentenvoorzieningen moeten worden toegevoegd, die het be heer van de financiën voert. Dat dit belangrijke zaak is hoeft nauwe lijks betoog, als men weet dat de uni versiteit voor de studentenvoorzieningen ettelijke miljoenen per jaar uitgeeft. Onafhankelijkheid De verschillende specifieke afdelingen van de nieuwe stichting zouden een grote mate van onafhankelijkheid hoeten heb ben bij de uitvoering van hun beleid. Hun begrotingen zouden bepaald moeten wor den in overleg met het bestuur van de stichting dat op haar beurt weer onder handelt met de kauratoren. De invloed van de kuratoren op de begroting de specifieke afdelingen een uiterst teer punt voor de studenten wordt beperkt tot eenmalige goedkeuring var de totale begroting van de nieuwe Stich ting. Professor Muhtendam toont er zich voorstander van, dat de studentleden van het Algemeen Bestuur aan het begin van het studiejaar worden gekozen bij de inschrijving aan de universiteit. De LEIDSE UNIVERSITEIT De heer C. J. de Weerdt, geboren te Lekkerkerk en thans wonende te Em- men. Is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der geneeskunde op proef schrift, getiteld „Neurological studies on leber's optic atrophy". De promotor was prof. dr. L. Verhaart. Mej. E. Th. M. v. d. Laar. geboren te Nijmegen en thans wonende te 's-Her- togenbosch, is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der letteren op proef schrift getiteld „The inner structure of wuthering heights" (a study of an Ima ginative Field i. De promotor was prof, dr. A. G H. Bachrach. Mej. C. J. Venverloo. geboren te nieuwe eerstejaars zouden dan wel niet utrecht en thans wonende te Leiden, is mee mogen stemmen vanwege hun on- gepromoveerd tol doctor in de faculteit bekendheid met voorzieningen en kan-,. ,jer wiskunde en natuurwetenschappen didaten. 0p proefschrift getiteld „The lignjn of Professor Muntendam pleit voor een populus nigra L. cv. Italica" (,,a com- spoedig begin van de organisatie. Hij j parative study of the lignified struc- -ndani, de prorec-1 mnte het mogelijk, dat de diskussie, i Lures in tissue cultures and the tissues lingen van de vooral in studentenkringen daarom- of the tree"). De promotor was prof. dr. september is afgerond, zo- W. K. H. Karstens. Plan prof. P. Muntendam: Beperkte invloed I Als professor Mui >r voor sociale vo Leidse universiteit, er In slaagt zijn plan Commissaris der Koningin bezoekt uitgebreid Wassenaar Koopman bedreigde vrouw: 5 maanden gevangenissrraf Voor de Haagse rechtbank had zich een 30-jarige koopman uit Alplien a/d Rijn te verantwoorden, die zich zou hebben schuldig gemaakt aan bedrei ging met een misdrijf tegen het leven. Verdachte had in Den Haag onenigheid gekregen met een vrouw en haar be- I drcigd met een pistool. I De officier van justitie eiste tegen verdachte die reeds meermalen voor diverse delicten is veroordeeld, zes maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Verdachte had ont kend te hebben gedreigd de vrouw dood te schieten en de verdediger deed een beroep op noodweer, omdat do vrouw verdachte in het gezicht doeg. Do rechtbank veroordeelde hem tot vijf maanden met aftrek. Een jaar voor dodelijke slag In hoger beroep heeft het Haagse Gerechtshof de twintigjarige Ambon- nees J. D. T. uit Moordrecht wegens openlijke geweldpleging in hoger beroep veroordeeld tot twaalf maanden gevan genisstraf, waarvan twee maanden vvaardelijk met een proeftijd van twee jaar en aftrek van voorarrest. Genoem de T. nam vorig jaar op 22 juli deel aan een vechtpartij die was ontstaan tus sen een groep Ambonnezen en een aantal jongelui op de kermis in Gouda. De 19- jarige A. v. d. Werf uit Boskoop, die met deze vechtpartij niets te maken had, werd door vier Ambonnezen aangevallen en zo ernstig mishandeld dat het slacht offer aan zijn verwondingen is overleden. De procureur-generaal had twee maan den geleden tegen T. vijftien maanden met aftrek van voorarrest geëist. De zaak tegen de drie minderjarige mede daders werd met gesloten deuren behan deld. Zij werden veroordeeld tot elk negen maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest. Schilderijen voor Lakenhal Onlangs zijn bij de Kunstveilingen Mak van Waay N.V. te Amsterdam zeven schilderijen In veiling gebracht, welke meer dan dertig jaar bij het Stedelijk museum „de Lakenhal" in bruikleen zijn geweest. Hiertoe behoor den o.m. de werken: „Vanitas" van Willem de Poorter, „Pelgrim door Satan misleid" van .Tan Wellens de Cock en „Hellegezlchl" van Jacob Swanenburgb. Nadat ln de Commissie voor de Laken hal de wenselijkheid was bepleit Indien mogelijk deze drie stukken van Leidse origine uit de grote en belangwekkende bruikleen blijvend voor bet museum te verwerven, zijn door de directeur de Lakenhal daartoe de nodige stappen ondernomen. Mede dank zij belangrijke financiële steun van particuliere zijde is hij hierin geslaagd. Door de Vereniging van Belangstellen- i den in de Lakenhal werd n.l. een bedrag van 4.600.geschonken, zijnde het 1 aankoopbedrag van het schilderij Willem de Poorter. De aankoop vai voor de stedelijke verzameling uiterst belangrijke stuk van Jan Wellens de Cock, waarvan de prijs op de veiling 19.000.-- bedroeg, werd mede moge lijk gemaakt door een gift van 5.000, van de Londense Kunsthandelaar Leo nard Koetser. Het schilderij van Jacob Swanenburgh tenslotte kon worden ver worven voor een bedrag van 5.800, Met inbegrip van bijkomende kosten blijft voor de gemeente in verband met deze aankopen te betalen een bedrag van circa 24.500,—, welk bedrag vol ledig kan worden geput uit het voor dit jaar beschikbare fonds voor aankopen. Waar het bedrag van beide schenkin gen de delegattelimlet van 3.500, .overschrijdt, dient de aanvottmg daer- I ven door de mmê te |eeuKid»i>. Zoals reeds eerder werd aangekon digd zullen mr. J. Klaasesz. commis saris der Koningin in Zuid-Holland en rouw L. H. A. Klaasesz-de Bruyne op maandag 31 maart a.s. een officieel bezoek aan de gemeente Wassenaar brengen. Om 9 uur worden de Commissaris en zijn echtgenote bij hét raadhuis verwacht, waar zij zullen worden ver welkomd door de burgemeester en rouw Geertsema en door wethou der mevrouw Le Coultre. Om 9.15 uur begint een openbare vergadering van de raad, waarin achtereenvolgens de burgemeester en mevrouw Le Coultre en mr. Brink zullen spreken over resp. het karakter van de gemeente Wasse naar, het sociaal-culturele beleid en de woningbouw Daarna voert de Commis saris het woord. Aanbieding reddingsvlet In de hal heefit daarna de aanbieding m een reddingsvlet door de Com missaris plaats aan de Wassenaarse Reddingsbrigade. Mr. Klaasesz heeft deze vlet indertijd ten geschenke ge kregen van een fabriek in Sassenheim en zal het vaartuig aanbieden aan de Wassenaarse brigade. De vlet wordt vervolgens in de vijver achter het raadhuis te water gelaten. Tijdens de raadsvergadering bezoekt mevrouw Klaasesz de kindercrèche in de Mes- siaskerk. Jeugdbrandweer Er volgt daarna een bezoek Brandweerkazerne, waar eerst senaarse Jeugdbrandweer een demon- zal de vlag hijsen. stratie zal geven, waarna de brand weer zelf het werken met gereedschap pen voor technische hulpverlening zal demonstreren. Naar boerderij „Zuidhof" ln gebouw „Het Oude Hoekje" aan het Plein, zal de Commissaris kennis maken met enkele activiteiten van de bejaardensociëteit, die hier onderge bracht is en van het Rode Kruis, dat in dit gebouw kantoor, magazijn en oefenruimte heeft. Vervolgens gaan de Commissaris en zijn echtgenote die vergezeld worden door b. en w. en him echtgenoten naar de boerderij Zuidhof aan de Rijksstraatweg, die nog niet zo lang geleden gerestaureerd Na de lunch ten huize van de bur gemeester volgt een bezoek aan de Openbare Bibliotheek aan de Luifel - baan. Daarna een rondrit per bus door het gebied van Zijlwatering, waarbij bezichtiging zal plaats hebben van de in aanbouw zijnde flats van de Wo ningbouwvereniging „St.-Willibordus" en aan het reeds voltooide plan Wis sing, verwezenlijkt door de Wasse naars e Bouwvereniging. Ook zal een bezoek gebracht worden aan de her vormde Messiaskerk. Het laatste onderdeel van het pro gramma van het bezoek van de heer en mevrouw Klaasesz is het slaan van de eerste paal voor het nieuwe politie bureau op de hoek van de Hofcampweg en de Burmanlaan. De burgemeester zal deze paal slaan, de Commissaris In een uitverkocht Cultureel Centrum te Voorschoten bracht Seth Gaaikema voor de leden van het Nut van de af delingen Voorschoten en Wassenaar zijn programma „En ik.... zei Seth". Al zeer snel had Gaaikema contact met het publiek, hetgeen pleit voor het kunstenaarschap van deze cabare tier, die met geni&k zyn entree maakte. Met grote vlotheid zong hy de liedjes, het een al sprankelender dan het ander, goed verstaanbaar, kostelijke mimiek. Afgewisseld met conférences, die steeds de inleiding vormden op het vol gende liedje. In dit programma loopt tussen zijn goedmoedig spottende liedjes vol humor - „wel of niet gelukte liefde" steeds philosofische gedachte met soms een religieuze achtergrond. Dit maakt zijn liedjes, die hier en daar net op het kant je lijken door erotiek te suggereren, nooit grof en altijd aanvaardbaar. Voor al ook door de pointe aan het eind van de liedjes, die dan weer een onverwachte draai aan de inhoud geeft. Het vereist een krachttoer het publiek te laten mee zingen. Het liedje „met beide benen op de grond" kwam dan ook helemaal niet van de grond, hetgeen Seth Gaai kema met de hand achter het oor opge wekt deed spotten: „hè, echt V.V.D. ge murmel!", tot grote hilariteit van de Wassenaarders. De sketch over de duitse taalles bleek wat te lang uitgerafeld e~ eindigde weinig flitsend. Na de pauze was Seth Gaaikema 5 mogelijk nog beter op dreef dan in c eerste helft van zijn programma. V olley baltoernooi N.O.-leraren Op vrijdag 11 april a.s. zal het 16e volleybaltoernooi worden gehouden voor N.O.-leraren. Naast de organiserende vereniging, Blijf Fit uit Leiden, nemen nog zeventien teams deel. Zij zullen in drie zalen worden ondergebracht, name lijk de LTB aan de Haagweg, de RK TS. „Don Bosco" aan de Boerhavelaan en de UTS bij de Houtlaan. Al deze technische scholen zullen el kaar bekampen met als inzet een wis selbeker, die beschikbaar is gesteld door de vereniging „De Technische School" te Leiden. Leidse Universiteit Inspraak bij benoeming president-curator Een commissie, bestaande uit de cu ratoren mr. H. v. Manen, ir. D. J. G. de Graaf en mr. G. C. v. d. Willigen en de prorector, prof. dr. D. J. Kuenen. heeft de onderscheidene geledingen van de Leidse universitaire gemeenschap ge vraagd hun opvattingen kenbaar te ma ken omtrent de eisen, waaraan de op volger van dg in de loop van het volgen de academiejaar wegens het bereiken van de leeftijdsgrens aftredende presi dent-curator, dr. E. H. Reerink, zal moe ten voldoen. In haar brief aan liet bestuur van <le Senaat, de Leotorenconimissie, het Staf convent, de Technische en Administra tieve Staf en het bestuur van de Alge mene Leidse Studenten-Vereniging zegt de commissie zich voor te stellen hun, wanneer een beeld is verkregen, te vra gen, of zij wellicht personen kunnen noemen, die naar hun oordeel de be kwaamheid bezitten de functie van pre sident-curator op zich te nemen. ENTOMOLOGISCHE CATALOGI De Nederlandse organisatie voor Zui- ver-Wetenschappelijk Onderzoek heeft prof dr. J. v. d. Vecht, hoogleraar in de systematische dierkunde aan de Rijks universiteit te Leiden, een subsidie ver leend om de samenstelling van twee entomologische catalogi voort te zetten. Prof. v. d. Vecht zal gedeeltelijk terzijde worden gestaan door de heer Fischer uit Rotterdam. LEIDEN Onderzoek naar uitbreiding van vuilverbranding Bij de bouw van de vuilverbrandings inrichting zijn daarin twee ovens ge ïnstalleerd met een verbrandingscapaci teit van 25.000 ton per oven, zodat jaar lijks 50.000 ton afvalstoffen kunnen worden verwerkt. Tevens is toen uit bouwkundig en verbrandingstechnisch oogpunt rekening gehouden met de tot standkoming van een derde oven. Nadat de installatie in gebruik was genomen werden de omliggende ge meenten in de gelegenheid gesteld van de inrichting gebruik te maken. Besloten werd met de gemeenten Leiderdorp, Oegstgeest, Sassenheim, Voorhout, Voor schoten en Zoeterwoude een daartoe strekkende overeenkomst aan te gaan. welke, naar B. en W. vertrouwen, bin nen afzienbare tijd zal kunnen worden omgezet in een gemeenschappelijke regeling. In 1969 zullen naar raming in totaal ongeveer 47.000 ton afvalstoffen in de vuilverbrandingsinrichting worden ver werkt. Venvacht moet wrqrden, dal deze hoevéSffiéltr"ron3~19Tl tot ruim 50.000 ton zal zijn opgelopen, zodat de capaci- TéiT Van de" inrichting alsdan volledig zal zijn benut. B. en W. achten thans het tijdstip aangebroken voor het verrichten van een onderzoek naar de mogelijkheden tot het uitbreiden van de vuilverbran dingsinrichting met een derde oven. B. en W. delen de Leidse raad mede, dat er zou moeten worden nagegaan, of het misschien voorkeur verdient een oven met een verbrandingscapaciteit van 50.000 ton afvalstoffen per jaar tot stand te doen komen. De kosten, welke aan een dergelijk onderzoek zijn verbonden, bedragen 34.000, B. en W. delen tenslotte nog mede, dat het in hun voornemen ligt om, gelijk tijdig met het te verrichten technisch onderzoek, op bestuurlijk niveau na te gaan, welke omliggende gemeenten mede van de inrichting gebruik zouden gaan maken, indien in de toekomst tot de bouw van een oven met een capaci teit van 50.000 ton zou worden besloten. Schooldiplomazwemmen op maandag 24 maart 1969: Mareslngel (de heer Gaykema) Diploma A: Eddy van Leeuwen, Bert van Es, Arie Hagen, Tiny Blom, Lies- beth de Graaf. Diploma B: Anja Brandt, Greetje van Es, Robert Leupe, Elisabeth Maria Beekman, Johannes Petrus Hols- wilder, Hans Gressie. Noordeinde 40 (de heer Ipenburg) A: Henk Westra, Gerard van Duyven- voorde, Marleen Maurits, Freek Roe- landse, Hans van Putten, Ben Petersen, Rob Pret, Johan van Oest, Karl Weisz, Geoffrey Kok. Nelleke v. d. Heyden, John Buyn, Lidia Heynis. B: Rik. de Wit. Paul Zwaan, Rineke Ra- vensbergen, Gerad Kuif, Fred v. d. Lin den, Arie Kok. Wim Goedhart, Gerrit Dekker, Helena Pelzen, Marijke Postma, Kristtna do Ruiter, Ineke Kuyvenhoven, Jacqueline Hoek, Jacqueline de Vogel, Denny Kan Kessel, Rudy de Weger. Lusthoflaan 4 (de heer Boeker) A: Gerard van Rijn, Rob v. d. Zwet, El len Hartevelt, Gerrit Bmssee, Dik Hel- lenberg, Dick van Eeden, Bert Boom, Margreet Noort, Jan van Willenszwaard, Aad van Nieuwkoop, Berend Jan Hoog- wout Martijn Huffnagel. B: Fred Brou wer Arjen Verlaan, Kees Rodenburg, Mark de Goede, Karei v. d. Weyden. Rapenburg 48 (de heer Ruigrok) A: Gerard van Loon. Joke Sagel, Theo Remmerswaal, Bert v. d. Drift. Peter Schiffers. Hans v. d. Star. Henneke Wolffenbüttel, Willeke Heidema. Jos Verstegen, Jan Blom. B: Frank Borst. Frits Wessendorp., Joop Huying, Kees v. d. Poll. Wim v. d. Drift, Frans Haa: Chris v. d. Sman, Piet van Schie. Kees i Roode, Frans Geyer. Kees de Jong, Jos Bouwmeester, John Uljee. floogl. Kerkgracht 20a de heer Bekooij) A: Gerard Dijksman, Aukje Fontein, Ella Fontein. Karin Bekooij. Marian Oudshoorn. Coby Glasbergen. B: Hans Mieremet, Arjon Capel. Diny Hillebrand, Ansje Hoogkamer. Ineke v. d. Laken. Janny v. d. Blom. Nelly van Haalem, Hans Los, Jan Stuurwold, Dennis Bo- drij. Lody Brussee, Mirjam van Rooijen. Lust hof laan 2 (de heer Ballegoy) A: Elly Mallo, Peter de Bruyn, Theo Pet, Paula Blikman, Conny Copier. San dra de Krulff. Cavia l'Ami. Anja Wil. kens. Carta Springer, Yvonne Steen bergen. B: Leontiene Meiman, André Katoen, Bonnie Weerlee, Simon Der- Monlque van Dorp, Gemma van Goozen, Angela Alkemade, Diana Ger ritsen, Jan Jansen, Marcel v. d. Post. Zuidsingel 8 (de heer Kimpel) A: Martin Filippo, Anneke Vermeer, Petra Kuiken. B: Jan Lantrok, Hans Leeflang, Timmy Gijsman, Alle Bleyen- berg. Caeclliastraat 11-15 (de heer Dekkers) A: Carla Slagwein, Ria Westerhoven, Cocky Betgen, Adrie Betgen. B: Gerard de la Rie. Driftstraat 77 (de heer Muntinga) A: Wim Smit. Pleter Ligtvoet, Jetje Moonen, Ingrid van Sonsbeek. B: An- nemarie Welling, Gerard Dreef, Karei Kwestroo. Arno Pouw, Dio v. d. Mee, Fred van Zanten. Wim Stoute. Liesbeth Houwellng. Lusthotlann 4 (de heer Warnar) A: Jaclnta Groenendaal, Jan Bink, Adrie Heemrood, Jolanda Laurier, Bert Boot, Freddy Ravenbergen, Bram van Rossen. B: Marion d. Mey, André van Kooperen. Boerhaavelaan 298 (de heer Ruigrok) A: Jan v. d. Berg. B: Freddy Zwaar Ted Turk. Driftstraat 49 (de heer De Vries) A: Eddy Blansjaar. B: Dik Pracht, Re- nee Kloos, Jos Rietkerk, Jan Kr meyer. Haarlemmerstr. 32 (dhr. v. Veldhoven) A: Ellen van Dam. B: Mardy v. d. Holst, Phemmy Wisse. Anneke van Boheemen, Rosemarie Vonk, Ineke v. d. Meer. Han- nie v. d. Wiel. Ria Krol, Marieke v. d. Bos. Anneke Samson, Francis Raap horst, Agatha Groenendijk. Monique Hoogervorst. Levendaal 54 (Zr. Miriam) A: Marian van Rijn, José v. d. Steen, Wim Verberg. R: Angela van Steyn, Nico Haneveer, Liesbeth R(jnsburger, Hanneke de Koning. Vera Geerlings, Marian Welling, Martie Onderwater. Caroline Plomp, Anneke Albers, Herman van Benten. Joke Verberg, Theo Perk, André Spruit, Peter Romijn, Elles Pol man, Theo Mank, Renee Langezaal. Pasteurstraat 2 (de heer Den Hertog) A: Wim Kemp. Jeroen Bekooij, Alie Stouten. B: Gerry van Staveren, Art Ligtvoet. Johnny Brederode, Doortje de Boer, Piet van Rhijn, Ciska Flippo. Haarlemmerstraat 32 (dhr. Rotteveel) A« René Flcker, Walter Hollman, Eu gene Kriek, Hans de Klewlet, Jan Onder water, Henk Collé, Hans Neuteboom. B: Rob Wansink, Wim Bergers, Rinus v. d. Klugt, Paul Devilee, André Petit, Ton- ny Corver, Hans van Leeuwen, Patrick Tissen, Hanny Kettenis. Oosteretraat 16 (de heer De Jonge) A: Jolanda Erades, Piet Koster, Simon Dubbelaar, Yvonne van Egmond, Hans Mooten, Tineke Bloemzaad, Gonny Mie remet, Jan van Kalkeren. B: Hans Wa genaker, Johan van Hooven, Heieen v. d. Nat, Hanneke Heshusiüs, Peggy Metz, Matthijs Keyzer. Mario Vromans, Ger Leeuwen, Els Marijt, Jannie van Tongeren. Plantsoen 99a (de heer Huigens) A: Lidy Corree. Hans Kransse, Wouter Hulsman. B: Gert-Jan Vos. Johnny Opdam, Floris Kramer. Janny van Win kel, Sjaak v. d. Mei. Vrouwenkerkhof 1 (de heer Schütten) A: Wil Overdijk, Jan Boon. Wim Vonk. B: Ans v. d. Geest, Peter Paardekoper, Johnny Meeuwissen, Anneke Springel, Peter van Rijn, Annie Kooistra. Langebrug 62 (de heeV Volkers) A: Ruud Brouwer. Joop de Jong, Henk Koelewijn, Chris Smits, Ingrid Hennes, Simon Schellingerhout. B: Ronald Sin gel ing, Walter Honders, Cor Kop, Her man Star, Luuk Olivier, Bram Bekooy, Henk Mast. Manüxstraat 104 (de heer Augustinus) A: Ineke Duiveman, Robby Zwart, Floor v. d. Marei, Jan v. d. Mee, Hans Kriek, Gert-Jan van Sprang, Frans IJzerman! B: Peter v. d. Dop, Gerard v. d. Blom, Dick Stokkel, Jan Kroon, Ronald Leen! heers. 0 Boommarkt I (de heer Van Eisen) A: Adrie Bontje. B: Peter Guérain, Vin cent Huibers. langebrug 87 (de heer Veltman) A: Rini den Dubbelden, Jos van Stal, Herman Hol, Hannie Verstraaten, Bert Bergers, Freek Vinkenstljn. Johanna W. A. P. Poptie, Ingeborg v. d. Veen. B: Ro bert van Kampen, Eric v. d. Weyden Roel Blom, Pieter Smit, Fetje Vinken! stijn, Lla v. d. Luit, Ankie v. d. Luit, Marjolijn de Langen-Wendels. Aalmarkt 9 (de heer v. d. Wijngaard) A: Joke van Riet, Iris Schild, Pieter de Nie, Liesbeth Zonneveld, Ronald Blok, Koos Siera. B: Onno Meyer, Margreet Boerenveen, Jolanda Laman. Martyn Weijsters, Koos de Vink, Jeroen de Boer. Marijke Verhoeven, Anneke Verhoeven' Sarle Oostra, Sandra Steenbergen. Jo! han Noordermeer. Wido Woudt. Gert- Jan Hubers, Ras Tetteroo, Peter-Jan Bomhof.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7