en „Niet tegen (harde) discussie experiment, wel tegen isolement Raad Leiderdorp wil weer een rondvraag LEIDERDORP HEEFT NU OOK EEN BIBLIOTHEEK Sleutelgat Bouw 120 serviceflats wordt thans voorbereid „Augustin us half mei terug in „Eigen Huis' BIOSCOPEN Leidse agenda MARKTEN DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 27 MAART 1969 DR. L. G. A. VAN NOORT nieuwe Deken van Leiden: i Cuyk. Daarna kwam hq naar waar hq ruim zeven jaar werk- u biqven. „Nu te oud voor studentenpastor Dr. Leonardus Gerardus Antonius („namen, die wel doen vermoeden dat ilc van katholieke huize ben") van Noort komt terug naar Leiden. Het kan merk waardig lopen. Dr. van Noort, de nieu we deken van Leiden wórdt pastoor in dezelfde kerk, waar hij medio 19^6 in een speciale dienst afscheid nam van de Leidse Studentenparochie. Dr. v. Noort is blij weer naar Leiden te kunnen te rug keren. „Sinds mqn vertrek uit Leiden ben ik in verschillende functies werkzaam ge weest. Bij de coördinatiecommissie (die de concentratie van de hogere studies van de bisdommen en de ordes in Am sterdam voorbereidde en begeleidde) en sinds kort op het Pastoraal Instituut te Rotterdam. Mooi werk, stellig. Hier op het Instituut heb ik me vooral bezig gehouden met de vragen rond de pries ter en de oorzaken van het onbehagen. Maar mijn hart is toch altijd blijven trekken naar de pastoraal, de directe zielzorg. Ik heb daarom direct „ja" gezegd, toen men mq enige tqd geleden kwam polsen voor het pastoraat van de St. Lodewqksparochie en het dekenaat Dr. van Noort, die thans 49 jaar is, werd in Den Haag geboren en volgde de gymnasiale studies bij de Kruishe ren in Uden. Hij trad ook in bij de orde van de Kruisheren en werd in 1944 priester gewijd. Na zijn priesterwqding kreeg hij van zqn oversten vervolgens alle faciliteiten om te promoveren in het kerkelijk recht, waarvoor luj te Leuven en Rome studeerde. In het kerkelijk recht doceerde hq vervolgens tot 1958 op het groot—seminarie van de Kruis- Een van de zaken die B. en W. van Leiderdorp voorstellen aan de gemeenteraad, die maandagavond bijeenkomt, is een zodanige wijziging van het reglement van orde, dat rondvraag mogelijk wordt na be handeling van de agendapunten. Dit was in de raadsvergadering bepleit door ir. R. Poels en de heer J. M. Tieken. Een verzoek, de commissie vergaderingen voortaan openbaar te maken, wordt echter afgewezen. Geen openbaarheid van commissievergaderingen bestaande uit de raads leden C. N. Boot, A. M. Kleiss, L. Los, drs. J. P. van Oostrom en J. M. Tieken, die daarop een mogeiqke wqziging van het reglement van orde moesten bestu deren, komt tot de conclusie dat de raadsleden het recht moeten hebben mondelinge vragen tot b. en w. te rich ten, naast het recht van interpellatie en het recht schrifteiqke vragen te stellen. Het raadslid, dat van dit vraagrecht gebruik wenst te maken, dient dit voor het begin van de vergadering schrifte- ïqk aan b. en w. mee te delen, met ver melding van het onderwerp. Verder zal bq de toelichting van de raadsvoorstellen niet langer meer wor den volstaan met de slotformule: „De betrokken raadscommissie gaat met het voorgestelde akkoord". Bij de raads stukken zal voortaan een uitvoerig ver slag van de commissievergaderingen ter inzage worden gelegd. Ook zal bq belangrijke raadsvoorstellen, zoals be stemmingsplannen. een verslag van de •sir Het komt de laatste tijd herhaal delijk voor dat de begroeiing naast de spoorlijnen in brand wordt gestoken- Zo moest de Leidse brandweer gister middag en vannacht tweemaal uitruk ken naar de spoorbaan achter de Boer- haavelaan, waar ongeveer 40 meter begroeiing in vlammen opging, ■fr Vanmorgen om even half acht is een gloednieuwe Volkswagen total loss geraakt bij een ongeval op de Rijks weg nabij het Oegstgeestse Groene Kerkje. De wagen, die bestuurd werd door N. de J. uit Den Haag, botste door tot nog toe onbekende oorzaak bij een inhaalmanoeuvre tegen de vang rail op en sloeg vervolgens over de kop. De bestuurder kwam met de schrik vrij. betreffende commissievergadering ge ruime tqd van te voren aan raadsleden en pers worden toegezonden. De onderzoekende commissie is echter tot de conclusie gekomen dat het open baar maken van de commissie-vergade ringen in de huidige situatie niet is aan te bevelen. VOOR EN TEGEN De Leiderdorpse raad heeft reeds eerder de mogelijkheid van rondvraag gehad. Dut werd afgeschaft omdat nul en doelmaigheid ervan in wijfél werden getrokken. Ook nu tonen nog diverse raadsleden zich afkerig van het opnieuw invoeren van die rondvraag, omdat het de raads vergaderingen zou kunnen aantasten, misbruik kan worden gemaakt voor propagandistische doeleinden en zaken aan de orde kunnen worden gesteld waarop b. en w. geen doeltreffend ant woord kunnen geven. Daartegenover voeren de voorstan ders aan. dat in de praktijk is gebleken, dat toch niet onbelangrijke vragen vaak niet worden gesteld, omdat ze niet zwaar genoeg worden geacht voor een interpellatie of het op schrift stellen. Zij zijn wel van oordeel dat een rond vraag niet over futiliteiten mag gaan. In het algemeen zal een rondvraag de slagvaardigheid van de raadsvergade ringen ten goede komen, zo menen zij. BINNENSKAMERS Als argument voor het openbaar ma ken van de commissievergaderingen werd aangevoerd dat een groot deel van de besluitvorming bq de belang- rqke onderwerpen zich binnenskamers afspeelt. Elke verandering hierin zou een verbetering zijn. Een tegenargument is. dat de roads- commslsles eigenlijk geen adviescom missies van de raad zqn, maar van b. en w. In de toekomst zou openbaarheid van dit soort vergaderingen wel moge lijk zqn. Vruchtbare tijd Oud-studentenpastoor Van Noort vindt zqn Leidse tqd een goede geweest. Vruchtbaar ook, want de intensieve sa menwerking van de studentenpastoraten in Leiden, die o.m. tot uitdrukking komt in gemeenschappelijke Eucharistievierin gen, vond zijn oorsprong in de tijd, dat pater Van Noort hier nog studenten pastoor was. We begonnen met gemeen schappelijke avonddiensten in de Pie terskerk. Reizen naar Taizé, etc. Nee. zover als tegenwoordig waren we toen nog niet". Over de functie van studentenpastoor: „Ik voel me er nu te oud voor. Het zou, geloof ik, ook wat geforceerd aandoen, als een man van mijn leeftijd voorop loopt in de ontwikkelingen en in conflict situaties als het ware op de barricaden gaat staan. Van jeugdige priesters wordt een strqdbare houding gemakkeiqker geaccepteerd". De moeilqkheden van de laatste tijd rond de studentenpastores in Amsterdam en Utrecht. „Ik geloof, dat er aan beide zijden fouten zijn gemaakt". Hoe en in welke mate laat deken v. Noort liever bui ten beschouwing. Toch wil hij wel een aantal beschouwingen houden aan de hand waarvan men kan peilen hoe de nieuwe deken van Leiden denkt over ont wikkelingen binnen de Kerk en het ex periment. Normen „Het experiment mag naar mqn me ning niet verder gaan dan de dingen, die werkeiqk leven in de Kerk. Men moet op de eerste plaats de behoefte voelen om iets nieuws of dit of dat te doen. Ik bedoel ermee, dat het experiment niet tot Isolement mag lelden. Daarom ben Ik dan ook van mening, dat ook het expe riment, als men daartoe de behoefte ge voelt, getoest moet worden aan normen. Die normen zfln: het Evangelie, het Evangelisch gevoel van een parochie en het feit, dat een parochie In dit ge val de parochie waar men bqvoorbeeld In het priesteriqk voorgaan de Oecume ne gestalte wil geven een deel is en biyft van de Kerk. Ik ben er dus tegen, dat een parochie zich in exclusiviteit los maakt en de verbondenheid met een bisschop niet erkent. Dat houdt overi gens niet in, dat er niet gediscussieerd kan worden met bisschoppen, dat men de zaken desnoods hard stelt. Maar in laatste instantie moet toch bq het expe riment gelden, dat men dat experiment wil opgeven als de verbondenheid met de Kerk en de bisschoppen los dreigt te raken. Dat is ook iets waar andere ker ken begrip voor moeten hebben". Oecumene Het vermijden van isoleringen binnen de rooms-katholieke kerk moet ook gel den voor de Oecumene, aldus dr. van Noort. Als Gemeenschap van Kerken dienen we de Kerk van Christus niet j als we ons alleen bezig houden met het oplossen van oecumenische vragen. We' zijn verantwoordelijk voor de hele wereld medeverantwoordelijk met de niet- christenen, met wie alle mogelijke ban den moeten aangehaald en met wie wij naar samenwerkingsmogeiqkheden moe ten zoeken. Het verheugt dr. Van Noort oprecht, dat het oecumenisch gesprek in Lelden de laatste tijd goed op gang gekomen is. De brief van een aantal dominees aan de commisie, die de verkiezing van een deken voorbereidde (men pleitte daarin voor de keuze van dr.. Van Noort) vindt dr Van Noort een geestesteken. „Er moet op zoveel terreinen worden samenge werkt - waar dat mogeiqk is ben ik voor gemeenschappeqke zielzorg - dat het ver klaarbaar is, dat men zijn zorg en ge voel van betrokkenheid tot uiting heeft willen brengen"! Comité Jongerenmis verkoopt plaat voor kraamkliniek Na 45 jaren aan de N.V. Leidse Duin water Maatschappij verbonden te zijn geweest, gaat de heer M. B. de Jong de dienst per 1 april verlaten. Het af scheid zal plaats hebben met een recep tie op vrijdag 18 april. Raadsagenda van Leiden De gemeenteraad van Leiden verga dert dinsdag 8 april te 19.30 uur. Te behandelen onderwerpen: voorstel ^inza ke het beschikbaar stellen van gelden voor de aanschaffing van enig meubi lair, ontwikkelings- en speelmateriaal ten behoeve van de inrichting van een derde werklokaal van de openbare kleu terschool „De Klimop" aan de De Mey van Streefkerkstraat 64; voorstel inza ke vaststelling van de vergoeding in de exploitatiekosten over het jaar 1967, waarop de besturen van de bqzondere scholen voor gewoon, voortgezet ge woon en uitgebreid lager onderwijs aan spraak hebben; voorstel inzake het ver strekken van geldleningen ten behoeve van de bouw van drie clubhuizen, voor het jeugdwerk in het zuidwestelijk stads deel; voorstel inzake het aanvaarden van schenkingen ten behoeve van het Stede lijk Museum „De Lakenhal"; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gel den voor het bouwrijp maken c.q. van gronden in het noordoostelijk deel van het bestemmingsplan „Leiden-Mors- kwartier"; voorstel inzake het beschik baar stellen van gelden ten behoeve van de ontruiming van het perceel Oranje gracht 69; voorstel inzake het aangaan van een overeenkomst tot het vestigen van een zakelijk recht van opBtal voor de ondergrond van het aardgasontvang station in de gemeente Koudekerk aan den Rijn; voorstel tot het instellen van een dienst voor de Groenoordhal en om deze aan te wijzen als tak van dienst, alsmede tot het vaststellen van een ver ordening, houdende wijziging van de Bedrijvenverordening; voorstel Inzake het aangaan van een overeenkomst met betrekking tot de exploitatie van ae ca fé- en restauratieruimten in de Groen oordhal; voorstel inzake het beschikbaar stellen van gelden voor het verrichten van een onderzoek naar de mogelijkhe den tot het uitbreiden van de vuilver brandingsinrichting met een derde oven; voorstel om met ingang van 1 juni a.s. voorlopig voor een proefperiode van een jaar de mogelijkheid te scheppen de win- i kels op vrijdagavond tot 21.00 uur ge opend te houden. Alg. Bejaardenzorg Leiderdorp Voor centrum geen A.s. zaterdagavond 29 maart organi seert de Aktiegroep Gezamenhjke Jon gerenmisviering Leiden een jongeren mis in de Antoniuskerk aan de Vijfmei- laan in Leiden Z.-W. Deze mis, die om zeven uur begint, zal door de eerw. heer pater J. W. A. Renirie gecelebreerd wor den. Het thema van deze 43e jongeren- De vereniging zelf had nog een klein kapitaaltje van zestienduizend gulden, waar door allerlei omstandigheden nog eens vqfduizend bq kwam. De altqd ijverige „Stichting Eigen Huis" had ook nog eens potje van tienduizend gul den staan. Monumentenzorg gaf vqfen- veertig duizend gulden voor de restau ratie van trappenhuis, schouwen en ge vel. Maar de belangrijkste post is toch wel de hypotheek van tweehonderdvqf- entwintigduizend gulden, een zware last voor de vereniging, want een loop- tijd van vqftien jaar is een konstant drukkend gewicht. De Radboudstichting maakte een royaal gebaar met vijfenzeventigduizend gulden, maar daar staat deze stichting, die steeds ijvert voor de belangen van de katholieke studenten om bekend. Bierbrouwerij Heineken stelde zich ga rant voor vijfenzeventigduizend gulden, met de bekende clausule, dat al het bier dan ook bij haar betrokken moet wor den, wat geen bezwaar bleek. toestemming In het Dorpshuis te Leiderdorp heeft het bestuur van de Ver. Algemene Be jaardenzorg Leiderdorp" gisteravond haar algemene ledenvergadering ge houden. Tot groot genoegen van de vice-voorzitter, de heer P. J. M. Evers, waren er een 90 bejaarden naar de zaal gekomen om de zeer constructieve vergadering bij te wonen. Het huishou delijke gedeelte vermeldde naast de verslagen van secretaris en penning meester het periodiek aftreden van het gehele bestuur, dat echter, op de secre taris na, geheel herkiesbaar was. Voor de aftredende mevrouw A. Bakema- Laman werd gekozen de psychologe, mevrouw W. S. van Duijn-Zuur. Daarna leidde de heer Evers (de voorzitter ir. F. P. J. van Straaten was door ziekte verhinderd) een aantal sprekers in. De rij werd geopend door de vertegenwoordiger van de N.C-H.B., de heer J. V. Jonker. Hq gaf een hel dere uiteenzetting over het begrip „service-flat", dat hij als alternatief dacht voor een verzorgingscentrum Zoals bekend is dit laatste naar de normen van het ministerie van CuReMa voor Leiderdorp nog niet te verwezen- De grote voordelen van een service flat zqm o.m.: een grote privacy, in wonend personeel, recreatieruimte en centrale keuken, waaruit men in geval van nood de maaltijden kan betrekken. Met het voorbeeld van de gemeente Zaandam illustreerde hij echter de verschrikkelijk lange tqd van voorbe reiding, welke zo'n flat vergt. Daar duurde het nl. 16 jaar voor de flat geheel bewoond was. Desondanks zag hij in Leiderdorp een reële basis om tot de stichting ervan te geraken. Schetsplan Ir. R. Poels ging echter heel wat verder in zijn korte, maar verheugen de betoog: „Op de vergadering van 17 maart met de burgemeester ging deze veel verder dan wij ooit hadden dur ven hopen: hij drong aan op de zeer snelle installatie van een bouwteam, waarin eveneens de architect reeds zitting zou hebben. Zeer binnenkort kunt u dan ook de eerste schetsplan- nen voor de 120 service-flats ver wachten, terwijl de burgemeester ons ook reeds de optie op een terrein heeft gegeven, nl. in de hoek tussen de Per sant Snoepweg en de Engelendaal. Gunstiger kan het eenvoudig niet." De heer Poels deelde voorts nog mede, dat het bouwrijp maken van het terrein in de eerste fase is gepro jecteerd. Vervolgens sprak de heer J. K- Wolt over het voorbeeld, dat de diaconieën van de drie Leiderdorpse kerken stellen ten aanzien van de buurthulp. De vereniging zal in sa- menweking met deze diaconieën deze methode gaan overnemen, waarbij mevrouw Van Duijn opmerkte, dat er zo spoedig mogelijk een lijst van con tactadressen zal worden gepubliceerd. Nadat de aanwezigen zich nog over allerlei zaken bij het bestuur konden laten informeren, kon een dankbare voorzitter de vergadering sluiten. Burgerlijke stand Geboren: Johan Frederik Michael z.v. F. T. M. Spieksma en M. I. A. Boeze- man; Bernardus Cornelia Johannes z.v. B. C. J. Strampraad en E. Arnoldus: Johanna Petronella d.v. J. v. Rossum en A. H. v. d. Plas; Richard Antony Dick z.v. J. J. Copier en K. Bloemzaad; Albert Petrus Johannes z.v. M. P. Faas en A. S. T. v. d. Lans; Mirjam Catha- rina d.v. G. A. Meyers en S. C. Verbiest; Jacoba d.v. G. v. d. Bent en W. H. Koe- mans; Arie z.v. J. v. Dorp en W. de Wit; Catharina d.v. H. M. v. d. Vos en C. Binnendijk; Berendina Wilhelmina d. van P. J. de Mooij en B. W. Koreze; Remco Floris z.v. C. Bakker en E. J. Baalbergen; Ingrid Esther d.v. B. R. Kosten en G. C. Hoedemaer; Maud Cor- nalta Barbaar d.v. G. A. M. Caspers en B. C. M. v. d. Meer; Yvonne Johanna Adriana, d.v. R. W. Turk en W. D. D. Hocks; Borre Frederik, z.v. E. G. Dies- bergen en T. Hennus; Marjolein, d.v. J. W. Blote en L. A. Duqverman; Bob, z.v. D. H. A. Springer en C. E. van Ge- mert; Wilhelmina Simona, d.v. E. L. Lourens en W. van Dijk; Jannie, d.v. J. W- Schouten en C. Schlagwein; Ed ward Paul, z.v. K. D. Smith en N. de Mol; Marjori Mercedes, d.v. B. Over- dqk en J. E. Francis; Mortique Agnes Maria, d.v. F. J. Stofmeel en M. J. van der Top. Gehuwd: G. N. Jillema en M. F. de Vries; B. H. G- van der Pluym en J. H. P. Hoogervorst. Overleden: W. van Eijk, 73 jaar, man; G. Warmenhoven, 77 jaar, man; M. G. Koetsier, 25 jaar, echtgenote van J. C. Ketel; M. W. van Bohemen, 63 jaar, echtgenote van L. C. Janson; C. de Mooq, 81 jaar, man; H. de Jong. 73 jaar, wed. van J. van der Veen; S. P. Roessen, 63 jaar, man; L. J. M. Annee, 63 jaar, man; J. C. Eggink, 68 jaar, echtgenote van H. L. A. Boom; F. J. Kern, 55 jaar, man; G. den Heijer, 33 jaar, echtgenote van D. Bloemen- daal; J. Mijnders, 64 jaar. man. Leden brachten meer dan ton bijeen voor de restauratie De R.K. Studenten Vereniging Sanc- tus Augustinus heeft gisteren met een daverend feest, war de vijf man tellende beatgroep The Spiders zich bijzonder onderscheidde, afscheid genomen van haar oude gebouw aan de Hooigracht. Dit gebouw zal half mei worden ver wisseld voor het gerestaureerde pand aan het Rapenburg nr. 24. De vereni ging heeft de laatste twee jaar een forse ton bijeen gebracht om met een hypo theek op het gerestaureerde pand de restauratie mogelijk te maken. Gister avond kwam daar nog eens een kleine duit bij, toen de gasten voor hun entree geld een Stinns-bierglas in de handen kregen gedrukt, een van de vele akties. Leiden is om de benodigde gelden bq- een te brengen ook geslaagd door een koffieaktie, die een tienduizend gulden in het laatje van het aktiecomité bracht. De verkoop van steenvormen bracht ook een vierduizend gulden op. De zo genaamde ouderaktie zorgde voor 3500 gulden, een aktie onder de oud-leden kwam op achtduizend gulden, van de oud-leden vereniging zelf kwam daar nog eens elfduizend gulden bovenop, terwqi een keiharde kampagne onder de bedrijven zeventienduizend gulden batig saldo opleverde. De werkweek, 'n verplicht nummertje voor de nieuwe le den van de vereniging waa ook een top per: Hij bracht dertigduizend gulden op. Raadsagenda Leiderdorp De Leiderdorpse gemeenteraad, die maandagavond 31 maart om 8 uur bq- eenkomt, zal onder andere de volgende agendapunten behandelen: Voorstel tol wqziging van het reglement van orde- voor de vergaderingen der raad. Voor stel tot het geven van een definitieve opdracht tot bouw van het winkelcen trum in „Winkelhof" en tot verkoop van de daarvoor bestemde grond aan de Projectsontwikkelings- en exploitatie maatschappij Johan Matser N.V. te Hil versum. Voorstel tot verhoging van de vergoeding aan commissieleden voor het bqwonen van commissievergaderingen. Voorstel tot benoeming van de burge meester tot lid van de commissie van beheer van de schoolartsendienst. Voor stel tot benoeming van de burgemees ter tot ambtenaar van de burgeriqke stand. Voorstel tot benoeming van 'n hoofdleidster aan de openbare kleuter school „Klein Duimpje". Voorstel tot het treffen van diverse verkeersmaatre gelen. Voorstel tot aanschaffing van een verkeersregelinstallatie en tot beschik baarstelling van een krediet daarvoor. I Voorstel tot vaststelling van een par- j De Leiderdorpse Openbare Bibliotheek, welke gevestigd is in een semi-permanent gebouw aan de Tollenaerslaan IA, keerverordening en een parkeerexces- wordt vrijdagmiddag om kwart over vier officieel door burgemeester M. II. van der Have geopend. ■enverordening. Voors: >1 tot verkoop l De Stichting Openbare Bibliotheek Leiderdorp hoopt met een overheidssubsidie van 50.000,de bibliotheek te kun- van gronden in het bestemmingsplan J n©n besturen en uitbreiden. Behalve een ruime bibliotheek ruimte, waarin reeds bijna 4000 boeken zqn, is er een „Essenpark 1967'. Voorstel tot nadere keukentje, een personeelskamer en een garderobe. vaststelling van de periode waarin hu- De bibliotheek en leeszaal z|jn voor iedereen vrq toegankelijk. Een abonnement kost 5,per Jaar en een jeugd werken zullen worden voltrokken Sn abonnement f 1,50 per jaar en voor bejaarden is een gereduceerd lidmaatschap van 1,per jaar mogelqk. Lezers, het Dorpshuls. 1 die elders lid ztyn van een openbare bibliotheek kunnen worden overgeschreven. De films in de week van 27 maart 1/ m2 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Op vrijersvoeten (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Nachtvoorstelling do, vr. en za. 23.30 Hiroshima mon amour (18 jr.) Lido: Een paar dollars voor Django (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Een lange zwoele nacht (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Charlie Bubbles (14 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Cleopatra Dagelijks ook zondags 2.00 en 8.00 u. Rex: In koelen bloede (18 jr.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, vrijd. en zat. 23.30 uur Losgeslagen in de branding (18 jr.) Korreltje Wie van geld houdt, heeft nimmer genoeg en wie van overvloed houdt, komt steeds tekort. Nieuwe periode voor Leidse philatelisten Gisteravond kwamen de leden van de Leidse Ver. van Postzegelverzamelaars in het logegebouw aan het Steenschuur weer bijeen voor hun maandelijkse bij eenkomst om hun hobby te kunnen be oefenen. De heer A. de Best is daarvoor een uitstekende voorzitter, want op prettige icijze weet hij het officiële ge deelte altijd heel kort te houden zodat er steeds veel ruimte is voor veiling en Deze maand is de vereniging weer aan een nieuwe periode van 29 jaar be gonnen in haar bestaan, nu de konink lijke goedkeuring is afgekomen. In samenwerking met zustervereni gingen in Leiden zal in oktober a.s. een Dag van de Postzegel gehouden worden met een grote ruilbeurs, een hande laarsstand en andere activiteiten, waar over nog meer gegevens zullen volgen. Op 9 april a.s. zal een extra grote veiling met veel maar ook bqzonder goede kavels gehouden worden. Bq afwezigheid van de secretaris las de voorzitter zelf de notulen van de vorige vergadering voor en keurde deze op advies van de leden ook tevens goed. In de hierna volgende veiling, onder leiding van cle heer A. J. Hagenaars, was een vrolijke noot bij de vele mooie insteekboeken, met en zonder postze gels, albums en talloze postzegelboekjes, door niet al te ver gevorderden in deze hobby, veel aantrekkeiqks hadden, doch waarbij ook de jeugdclub van de heer Van Kampenhout wel vaarde. De leider van de jeugd weet met het geschonkene wel raad, want veel jongeren maken voor hun hobby hiervan een dankbaar gebruik. Tot besluit hoopte de heer De Best allen weer op 9 april te ontmoeten. DONDERDAG 27 MAART Lakenhal: Ver. Oud Leiden, 19.30 u. Kleine Burcht: Sted. R.K. Vrouwen beweging, 20.00 uur. Rest, van der Heijden: Jaarverg. Ver, Koninginnedag, 20.00 uur. Schouwburg: Verg. van Aandeelhou ders. 15.00 uur. Peerke Donders Vervolgcursus EHBO, Hooigracht 5, aanvang 20.00 u. 's-HERTOGENBOSCH. 26 mort. Vee Aanvoer tot. 7549, runderen 2825, gras kalveren 872, vette kalveren 410, nuch tere kalveren 2221, schapen 227, fok- zcugen 16, slachtvarkens 592, biggen 295, slachtrunderen 918, melkkoeien 1100- 1700, guste koeien 950-1425, graskalve ren 475-625, rood/bont 1300-1700, zwart/ bont 1185-1310, kalfvaarzen 1150-1350. gulste vaarzen 995-1275, pinken 725-950. nuchtere kalveren 135-290, weideschapen 105-145, ooien met lammeren 230-280, drachtige zeugen 525-650, biggen 78-88, sl. runderen extra 5.35-5.80, id I 4.80- 5.30, id. II 4.25-4.70, id. Ill 3.90-4.15, vette stieren 4.70-5.20, worstkoelen 3.65- l 3.95, vette kalveren I 3.75-3.95, id. II 3.60-3.70, id. in 3.45-3.55, nuchtere sl. kalv. 1.30-1.70 per stuk 40-80, sl. zeugen I 2.26-2.34, id. II 2.20-2.25, sl. varkens 2.45-2.55, vette schapen 120-150, vette lammeren 135-165, melkk. ruimer, rus tig, flauw prq8h.; guiste koeien groter, kalm, moeizaam of niet prsyh.; jong vee groot, stug, duur; vette kalveren nor maal. iets beter, gelqk niveau; nuchtere j sl. kalveren ruim, williger, iets stqver; schapen en lammeren gewoon, redelijk, j goed prqsh.; fokzeugen normaal, tame lijk vlot, duur; lopers en biggen weinig, lui, duur; sl. vee flink, goed, onveran- derd; sl. zeugen gewoon, vlug, stevig gehandhaafd. UTRECHT. 27 maart Vee Totale j aanvoer 4526. 1170 runderen; 26 vette kalveren; 109 graskalveren; 1487 nuch- lere kalveren; 354 schapen; 51 lam meren; 304 varkens boven 100 kg; 42 varkens beneden 100 kg; 964 biggen; 19 bokken en geiten. Prijzen: melk en kalfkoeien 11601475; halfvaarzen 9751320; vare koeien 8751075; pin ken 725875; stieren 10501300; nuch- tere kalveren 4080; graskalveren 375 j675: fokkalveren 110350; schapen 95155; lammeren 100205; drachtige zeugen 450650; lopers 110135; big gen 85100; bokken en geiten 868; vette kalveren le kwal. 5-005.20, idem 1 2e kwal. 4.704.90, idem 3e kwal. 4.30 4.60; vette kalveren le kwal. 3.80 4.00, idem 2e kwal. 3.703.80, idem 3e kwal. 3.203.60; nuchtere kalveren 1-451.85; zware vette varkens 2.50 2.55; zouters 2.652.70; slachtzeugen 2.10—2.20; jonge slachtzeugen 2.20 2.30. Overzicht handel: melk- en kalf koeien; redelyk - hoger; vette ko»'»n: vlot - ruim prijsh.; vare koeien: *.de- Iqk - iets hoger; vette kalveren: rustig - prijsh.; graskalveren: kalm - even hoger; nuchtere kalveren: willig - prqsh.; fokkalveren: willig - even ho ger; schapen: willig - hoger; lamme ren: willig - hoger: varkens en big gen: traag - niet geheel prqsh.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5