Spoedig bouw van clubhuizen Z-West >R( Voorstel aan raad Leiderdorp Matser NV vrije hand geven voor realisering WINKELHOF W ereldhandelsconf erentie geen complete mislukking Hans Croiset overtroefde Senne Roufaer in „Don Juan" Leidse agenda GHoogenboom judokampioen Leiderdorpse sportschool BIOSCOPEN Echtf heef doel vibrt haar groe MARKTEN GROFVUIL- OPHAALDIENST. WOENSDAG 26 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT Bevolkingsonderzoek op tuberculose Deze week is het onderzoek in de aula van de School du Rleustraat op: woensdag. 26 maart 9.00-1200 en 14.00-16.30 uur donderdag, 27 maart 9.00-1200 en 14.00-16.30 uur vrijdag, 28 maart 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur dan St.-Elisabeth-ziekenhuis Waterpolo Sleutelstad via 0-3 naar 5-3 In de vergadering op 29 januari '68 besloot de Leiderdorpse Raad goedkeuring te hechten aan het voornemen van het college om de reeds gevoerde onderhandelingen met de Projectontwikkelings- en Exploitatie maatschappij Johan Matser N.V. te Hilversum, met betrekking tot de voorbereiding van een plan voor de realisering van een winkelcentrum in het Winkelhof, voort te zetten. De raad besloot voorts genoemde vennootschap gedurende een tijdvak van max. 1 jaar, in de gelegenheid te stellen om voor eigen risico en kosten - in nauw overleg met de stedebouwkundige van de gemeente - een volledig uitgewerkt plan te ontwerpen, teneinde het college t.z.t. in de gelegenheid te stellen een beslissing te nemen over de uitgifte van de voor realisering van het winkelcentrum bestemde gronden. Deze beslissing nu heeft het college genomen en de raad zal een ontwerp-besluit op zijn aanstaande vergadering vinden. Men zal dan moeten beslissen: a. of men met de gemaakte plannen accoord kan gaan en b. of de gemeente over mag gaan tot de verkoop van de 7 ha grond aan de promotor voor een totaal bedrag van ƒ3.901.280, Matser N.V. is dan boven deze som overigens nog een 5% B.T.W. ver schuldigd. Promotor van aantal andere grote centra De fa. Matser zal alles in eigen hand houden, dus zowel het bouwrijp maken als de eigenlijke gefaseerde bouw en de uiteindelijke exploitatie. Dit is welis waar een geheel nieuwe opzet, doch eveneens een zeer logische. Immers, de N.V. zal trachten zijn kapitaal zo goed mogelijk te beleggen en heeft er dus alle belang bij, dat het winkelcentrum, ren dement geeft. Bovendien maakt dit sys teem het eenvoudiger de eenmaal ge stelde doeleinden te handhaven. Dat de gemeente met de keuze van de N.V. Matser niet over een nacht ijs is gegaan, blijkt wel uit het feit, dat dit bureau eveneens betrokken is ge weest bij de realisering van het winkel- l centrum van Amstelveen, de Prezikhof te Arnhem en de Krabbenhof te Dor drecht. Het bureau is ook betrokken bij het universitaire Witte Singelplan. De Leiderdorpse raadsleden hebben ter oriëntatie enkele excursies naar deze winkelcenrta gemaakt, waarvan zij een zeer positieve indruk hebben overge houden. Bij het bepalen van dit standpunt zeer zeker meegeteld, dat de gemeente niets meer behoeft te investeren, inte gendeel, ze krijgt zelf nog „iets" terug: zolang een bepaalde fase niet is gereali seerd, vindt nog geen eigendomsover dracht van de grond plaats. Dit geschiedt binnen drie maanden na voltooiing van die fase. Zolang wordt een recht van onderzetting verleend. Binnen een jaar is de koopster echter verplicht de niet bebouwde gedeelten aan de gemeente voor een symbolisch bedrag van f 1.terug te verkopen. Dit zijn dus in hoofdzaak de parkeerplaat sen en de winkelpleinen. Karakter Tijdens de voorbesprekingen met aller lei instanties heeft blijkbaar vooral de gedachte voorop gestaan het geheel een ZOETERWOUDE Ook VW 2 heetf een punt af moeten staan aan het le team van Pit. Anneke Koek en Kas Koemans wonnen beiden twee keer en ook het dubbel kwam in Zoeterwoudse hanend. Het tweede team boekte een fraai resultaat door TV 2 met 8-2 te kloppen. J. Koek bleek on geslagen en G. Verhagen en P. Opdam zorgden ieder voor twee punten. Het derde team hield van het bezoek aan Wibats 15 een punt over. Twee punten van Leny Koek en Th v. d. Helm en het dubbel was voor de Partisanen. In het 4 e team was Jac. v. Leeuwen weer goed voor twee winstpartijen. Alleen P. van Goozen kon daaraan één punt toevoegen, zodat de wedstrijd tegen Slagvaardig 3 met 7-3 verloren ging. Dames. DHC 1-Pit 1 5-5: F. v. d. Geest-Schuur was ongenaakbaar; A. Beereboom en A. Boot-Kraan kwamen eenmaal tot winst. Voor een monster zege, 10-0, zorgde het derde team tegen MVO 3. Junioren. Meisjes: Het le team ver sloeg Avanti 5 met 9-1. Alleen Mirjam Paardekooper moest een keer haar te genstandster feliciteren. Meisjes 2 had niet veel moeite met Scylla 3: uitslag 8-2. Thea Verdegaal bleef ongeslagen. Anneke v. d. Helm en Corry v. Teylin- gen scoorden tweemaal. Jongens: Pit 1-MVKV 1 9-1. Alleen Ton, Paardekooper verloor een partij. RTC a bleek veel te sterk voor a-team. Gamewinst voor Sjaak Paardekooper. Donderdagavond trainen in Don Bosco. Enige leden name jl. zondag deel aan het Hoofdstad-toernooi te Amsterdam. Anneke Koek bereikte een eerste plaats in het mixed-dubel, tezamen met Bracké. Prijsklaverjasseii Hedenavond or ganiseert het bestuur van Ons Huis 'n grote Paasklaverjaswedstrijd, waarbij de prijzen aangepast zijn aan de paas maaltijden. Er kan o.m. gewonnen wor den: eieren, kippen en flessen wijn. Aanvang 20.00 uur. intiem, gezellig karakter te geven; vele winkelpanden zullen voorzien worden van luifels met een breedte van 5 me ter, daar, waar de gehele stTaat niet overdekt wordt gemaakt. Vanzelfspre kend moet grote aandacht worden be steed aan het gevolg van deze" voorzie ningen, het tochten. De heer W. F. Bui tendijk, dir. gemeentewerken, verzeker de ons eheter, dat dat alle aandacht heeft van de diverse instanties. Hét verticale accent wordt gevormd door een vierkant gebouw van een 12 woonlagen, waarin óf kantoren worden geprojecteerd óf een 96-tal woningen. Erg hoog wordt verder het geheel niet: meer dan 3 a 4 woonlagen vindt men nergens; wel is het gehele plan op een smaakvolle wijze geaccentueerd: wanneer men de auto op een van de 1100 parkeerplaatsen heeft gezet, vindt men het eigenlijke terrein ongeveer 60 cm hoger dan het weg-peil. Ook via een 10 m brede voetgangerstunnel onder de Engelendaal door, bereikbaar via 'n hel- lingbaan, zal men dit niveauverschil be merken. Gemeenschaps centrum Ook een sociaal gemeenschapscentrum vindt men op de maquette, en wel in 2 lagen. Het begrip „twee lagen" kan eveneens nog betrekking gaan hebben op de parkeerplaatsen: een terrein van 190 plaatsen kan, wanneer daar op den duur behoefte aan blykt te bestaan een meter naar beneden gebracht worden, gebouwd kan worden van dus eveneens waarna daarboven dan een tweede laag 190 parkeerplaatsen. In de direkte geving van het gemeenschapscentrum wordt een restaurant gedacht en bioscoop. Dwars door deze 26.300 m2 bebouwde bedrijfsopprvlakte zijn twee elkaar krui sende wandeltraversen geprojecteerd, hetgeen echter het karakter van het in terieur winkelen niet zal schaden. (Ter oriëntatie: in de Lange Voort te Oegst- geest wordt exterieur gewinkeld). Wie uit bovenstaande mocht distille ren, dat alle plannen u al vast tsaan, heeft het mis. Bepaalde objecten zullen wel definitief blijken, zoals b.v. het ge meenschapscentrum, het marktplein, al of niet overdekt, het torengebouw. Maar het ontwikkelingsteam. waarin o.a. zit ting hebben de gemeente-stedebouwkun- dige ir. Van der Ree, (van het bureau Kuiper, De Ranitz, Van der Ree en Van Tol te Rotterdam) het architectenbu- bureau Zandstra Gmelig Meyling en De Clercq Zublinv. te Amsterdam, het Cen traal Instituut voor midden- en klein bedrijf uit Amsterdam en het Econo misch Technologisch Instituut voor Zuid- Holland blyft regelmatig samenkomen. Altijd dus nog kunnen er veranderingen in de plannen worden gemaakt, als de tijd dit nodig blijkt te maken. yrofensentTaxenyenyenyenyenen bgk y Branches Nog zeer weinig valt er nu over de bezetting van de winkels te zeggen. Toch is er zeer zeker een bepaald streven voor een bepaalde brance-indeling. Deze ziet er gegroepeerd als volgt uit: 1 voedingB- en genotmiddelen, 2 duurzame artikelen, 3 overige goederen en diensten, denk hierby aan een wasserette, een waren huis, en de nodige exclusieve zaken in bv. parfumirieën. Vooral in die laatste groep bleek, na een voorlichtingsavond op 30 mei 1968, dat hiervoor belangstel ling bestaat by de Leiderdorpse mlden- stand. Tenslotte: met het aanbrengen van zandpalen, riolering enz. zal in de loop van dit jaar genomen. bekerzege In de bekerwedstrijd Sleutelstad-Rot terdam 2 veroorzaakte scheidsrechter Blokzijl gisteravond nogal wat hilari teit. In de vier periodes van deze ont moeting boekte hij een totaal van zeven strafworpen. Rotterdam wist één van de drie penalties in een doelpunt om te zetten, Sleutelstad schoot er twee uit vier raak. Spanning was er verder genoeg. Sleu telstad wist, goed terug te vechten uit wat eerst een geslagen positie leek. De Leidenaars, gecoached door Rob van Berkel, kwamen van een 0-3 achter stand tot een 5-3 overwinning! In de eerste periode moest Bert Mul der reeds twee maal vissen ondanks zijn goede werk in het Sleutelstad-doel. Na de hervatting slaagde Rotterdam er nog in 0-3 te scoren doordat een massale aanval van Sleutelstad doodliep. Nog in deze speeltyd hadden de Leidenaars ge lijk kunnen komen. Wlm van Zijl schoot een strafworp hard. maar niet zuiver en zag de bal gestopt door de Rotter damse doelman. Even later deed de be zoekende club het niet veel beter, maar ook Van der WilR schoot onbesuisd van af de vier meter: de bal vloog aan de verkeerde kant van de paal. Vrij kort voor het einde van dit „partje" lukte het Oudshoorn eerst ook al uit een strafworp de stand op 1-3 te bren gen. In de volgende minuten, waarin het spel allengs ruwer werd en arbiter Blokzijl wat uit de hand dreigde te lopen, sloegen de blauw-witten hun slag. Bekkering zorgde in de derde periode voor 2-3, Van Zijl zag een doelpunt ten onrechte niet toegekend, waarna in de laatste speeltijd Aad Kapaan, Cuds- hoorn (strafworp) en Van Zijl de eind stand op 5-3 bracht. Mulder wist zijn doel tijdens deze minuten goed schoon te houden door ook een strafworp te Evenals Sleutelstad speelt de Zijl deze week in de vierde ronde' van de oeker- competitie. De Leidenaars trekken za terdag naar Zaandam voor de wedstrijd tegen Neptunus. Fed. Chr. Werkgeversbonden De Wereldhandelsconferentie, welk eind 1968 in New Delhi icerd gehouden werd toendertijd in de Nederlandse pers als een volslagen mislukking beschouwd. Drs. A. J. van der Meer, de secretaris van de Federatie Christelijke 'Werkge versverbonden, als Nederlands geaele- geerde genoemde conferentie bijwoonde is het daar niet mee eens. „De besluiten, die ten aanzien van in- dustrieprodukten en halffabrikaten zijn genomen, laten zich waarschijnlijk al in 1970 op de Nederlandse markt duch tig gelden. De invoerrechten van de industrieprodukten van de ontwikke lingslanden naar de rijke landen zijn grotendeels komen te vervallen. Ver scherpte concurrentie op de binnenland se markt zal ongetwijfeld het gevolg zijn", aldus drs. Van der Meer, die gis termiddag in restaurant Van der Hey- den sprak voor de leden van Kring Lei den van de HKWV en Rijnlandse Club van het VPCW. Drs. Van der Meer ontkende niet, dat de ontwikkelingslanden teleurgesteld na de twee maanden durende conferentie huis waren teruggekeerd. Ten kwamdat het aan ontwikkelingslan den beschikbaar gestelde geld vaak niet goed wordt besteed, antwoordde de heer Van der Meer: ,£en deel van het geld wordt inderdaad niet rationeel gebruikt, inaar daar valt weinig aan te doen. Dat moeten we op de koop toe nemen. Dat moet ingecalculeerd worden. Het mag in ieder geval geen reden zijn en met ontwikkelingshulp te stoppen". GSR wil activiteiten Vredesweek in Leiden coördineren Ter voorbereiding op de Interkerke- anavang worden Ujke vredesweek die in September a.s. zal worden gehouden, organiseert de Christen-Studenten Raad een voorbe reidende bijeenkomst op dinsdag 1 april 's ochtends om half elf in de CSRenso- ciëteit, Hogewoord 109. Doel van die bijeenkomst is te bekijken welke groe peringen eventueel al aktiviteiten voor de Vredesweek aan het voorbereiden zijn of er een koördinatie voor heel Leiden e.o. te realiseren is. De ervaring heeft geleerd, dat de Vredesweek pas enig effekt kan be reiken, wanneer men per stad zo goed mogelijk probeert samen te werken. Daarom doet de C.S.R. een beroep op alle mogelijk geïnteresseerde groepe ringen, organisaties en personen, mee te werken aan deze poging tot koördi natie in Leiden. Wie voor deze bij eenkomst geen uitnodiging heeft ont vangen ,maar wel is geïnteresseerd, kan dit bericht als een uitnodiging be schouwen. Inlichtingen bij G. C. Broekmans, Plantage 7. HZ erk van Molière, Don Juan, dat gisteravond in de Leidse Schouwburg voor een vrij talrijk K. O.-publiek door de toneelgroep „Thea ter" werd opgevoerd, is niet helemaal feilloos uitgevoerd. Hoofdrolspeler Senne Roufaer zette namelijk een te kille ver leider op de planken, en dat ondanks een de landbouwprodukten werden jjCht Vlaams accent, dat toch een ge- op de conferentie namelijk geen beslni- moedelijke verleider doet verwachten. ten genomen. Drs. van der Meer hoopte, ,dat de kapitaalhulp van de rijke landen aan de derde wereld in de toekomst rationeler zal worden aangeplakt en dat men po litieke zaken er niet meer in zal be trekken. „Men zou ontwikkelingshulp louter economisch moeten aanpakken en alle politieke en emotionele zaken bui ten beschouwing moeten laten. Ik ben er van overtuigd dat dan betere resul taten geboekt zullen worden". Het 'investeren van industrieën uit de rijke landen in de derde wereld noemde drs. v. d. Meer ook ontwikkelingshulp: „Zij het. dat die industrie dan niet in het ontwikkelingsland zit om ontwikke lingshulp te bedrijven, maar het is wel in het voordeel van het betrokken ont wikkelingsland". In 1967 gaf de westerse wereld 3,5 mil jard dollar aan ontwikkelingshulp, Ne derland nam daarvan 900 miljoen gul den voor zijn rekening: de verhouding overheid: bedryfsleven was ongeveer fifty-fifty. als marionetten. Hans Croiset weet zijn taak met vèel meer onbevangenheid uit te voeren. Hij heeft dan ook een rol, die hem veel meer gelegenheid biedt tot variatie. Terwijl Roufaer gebonden is aan de stugge persoonlijkheid en het ego centrisch denken van Don Juan heeft Croiset het onstandvastige karakter van knecht Sganarelles tot zijn beschikking, waardoor hij verscheidene types perso- nificeert. Dat is echter geenszins het geval. Na tuurlijk moet hij de nadruk leggen op gevoelloosheid, zakelijkheid, doch de ge raffineerdheid waarmee hij de meisjes en vrouwen benadert en ze naar zijn hand zet, gebeurt op een te kille manier. Hij lijkt niet vrij te zijn van een zekere gespannenheid als hij zijn gevoelens uit- w stort en zijn „prooien" met superlatieven j familic'Qp je koop toegenomen. Wanneer an hon Hnot beseffen riat zn j. geroutineerde actrice, die ook nu weer de gepiqueerde vrouw uitbeeldt. Zij speelt de rol van Donna Elvira, die ook bezweken is voor de charmes van Don Juan. Zij heeft er haar kloosterleven opgegeven en de schande van de overlaadt en hen doet beseffen dat zij een vurige minnaar tegenover zich heb ben, die hen met hart en ziel bemint. Hij overstelpt de lichtgelovigen met com plimentjes en geeft hun nauwelijks een kans zich te verzetten. Zijn overredings kracht werkt overdonderend en vaagt alle opstakels weg. de spontaniteit, wat bij Hans Croiset nu juist niet het geval is. Deze speelt de knecht, de schijnheilige „jaknikker", die zijn meester in alles gelijk geeft, zolang zij in eikaars gezelschap zijn. Is de mees ter echter niet aanwezig dan blijken pas de werkelijke gevoelens. Hij veracht zijn Toen uit de vergadering de op merking meester, die de vrouwenharten bespeelt ook zy afgewezen wordt en tot de ont dekking komt dat haar een sluier is voorgehouden, ia haar toorn groot. Met ijzige en vernietigende blik zegt zij hem dan de waarheid, waar Don Juan alleen maar om kan lachen. In de netten van Don Juan raken ook twee boerenmeisjes verstrikt, die ook al de spot van deze on barmhartige en zelfverzekerde versier der moeten ervaren. Max Croiset, die het stuk van Molière vertaalde en ook de regie voor zijn rekening nam, ver schijnt ook nog even en wel als de vader van Juan, teneinde zijn zoon tot andere gedachten te brengen, doch ook hy moet erkennen dat Don Juan niet van zijn voetstuk ls te stoten. J.P. De plannen om in Zuid-West drie clublokalen te bouwen, plannen waarover wij enkele maanden geleden al schreven, zullen binnen afzien bare tijd zijn verwezenlijkt. De drie stichtingen die met de bouw van de clubhulzen bezig zijn hebben de raad verzocht om een geldlening van f 150.000,voor ieder gebouw. Dat verzoek is toegestaan. Voor 2 mei zal men met de bouw van de drie eendere gebouwen zijn begonnen. Voor september staan ze er, één aan de Valeriusstraat, één aan de Berlagestraat en de derde aan de Hofiaan. Lening gemeente Vanaf het moment, dat er huizen staan in dit nieuwe stadsdeel zijn er ouders bezig met jeugd- en clubwerk. Er waren nogal wat verenigingen die zich inspanden voor de bouw van een paar clubhuizen. Dat aantal vereni gingen is teruggebracht van zeven tot drie: de stichtingen „Fortuynwijk," Het Vijf Hovenhuis en clubhuis Zuid-West. Iedere stichting zorgt voor één club gebouw. Tot nog toe wordt het jeugd en clubhuiswerk, verricht in souster- rains, waar men krap dn de ruimte zit en geen lawaai mag maken. De nieuwe clubhuizen worden uit hout opgetrokken. Zij zijn 31 meter lan^ en 13Vi meter breed. Binnen be- Fa. Van Egmond heropende bontzaak Bont verwerken tot modieuze man tels is een kunst apart. Mevrouw Van Egmond vertelde in haar gistermid dag heropende bontzaak aan de Nieu we Rijn 54 iets over 't bontmakersvak. De vellen die geschikt zijn voor man tels komen uit het noorden. De dieren hebben daar een dikkere huid van wege de koude. Als dg pelzen in het atelier van de heer Van Egmond kor men zijn ze al bewerkt en tot grote vellen samengevoegd. De klant moet eerst een linnen model van de mantel passen. Zit dat perfect, dan kan de bontmaker aan de bontmantel begin nen. Alle stukken moeten wat haar- groeirichtïTig en kleur betreft precies bijelkaar passen. Dat is soms nogal een gepuzzel. Vooral bij reparatie van een mantel moet men soms erg zoeken om een juist stuk bont te vinden. Be halve een atelier bevindt zich achter de winkel ook een koel kamer. Dat is een ruimte waarin zomers de bont jassen die in bewaring zijn gegeven, worden opgehangen- In de verbouwde winkel hangen de bontjassen te wachten tot elegante vrouwen het koud genoeg vinden zich erin te hullen. WOENSDAG 26 MAART 'Herv. Jeugdgebouw Levendaal: Stich ting Leidse Hofjes. Film- en dia-avond, 20.00 uur- Stadsgehoorzaal: Filmlezing dr. J. A. Noordijk: 2000 km> te voet door de Hi malaya, 20.00 uur. DONDERDAG 27 MAART Lakenhal: Ver. Oud Leiden, 19.30 u. Kleine Burcht: Sted. R.K. Vrouwen beweging, 20.00 uur. Rest. van der Heijden: Jaarverg. Ver. Koninginnedag, 20.00 uur. Schouwburg: Verg. van Aandeelhou ders. 15.00 uur. vinden zich een grote zaal, een han- denarbeidzaal, een stafkamer, berg ruimte, toiletten en een portiersloge in de twee clubhuizen waar een speel tuin bij is. De gebouwen zijn niet al leen voor de jeugd, maar ook voor ouders en grootouders. Men kan er klaverjasavonden, filmvoorstellingen, beat-avonden en ander verenigings werk gaan doen. Voor ieder gebouw worden twee full-time werkkrachten aangetrokken: een hoofdleider en een leidster. Om de kosten enigszins op te vangen zullen de gebruikers van de zalen wel huur moeten betalen. Acties Er zal een actie worden gehouden onder de bewoners en de bedrijven in Zuid-West om de 20 van de totale 200.000 gulden op tafel te krijgen. Ver der rekent men op kerkelijke bijdra gen. Door individuele acties kan het bedrag nog aangevuld worden. Zo zal op 30 april op uitgebreide schaal een fancy-fair worden gehouden. Tussen de drie verschillende stichtingen zal een hechte samenwerking bestaan, zo dat men elkaar niet gaat beconcur- Ernstig gewond bij botsing op Churchill-laan Een 25-jarige melkslijter uit Oegst- geest moest gistemorgen met scliedel- basisfractuur naar het Academisch zie kenhuis worden gebracht nadat hij op het kruispunt Churchilllaan-5 meilaan in botsing kwam met een zandauto. Dat gebeurde om vijf minuten over half negen. De man verleende toen hij met zijn bestelauto van het ene deel van de 5-meilaan naar het andere wilde over steken, geen voorrang aan de zandauto, die op de Churchillaan van de Haagweg naar de Voorschoterweg reed. De be stelwagen werd hierdoor in de flank gegrepen, waarbij de melkslijter ernstig werd gewond. Weer ongeluk op Rijksweg 11 te Zwammerdam Op de nog immer gevaarlijke ryksweg 11 heeft maandag een aunryding plaats gevonden ter hoogte van de Spoorlaan. Een luxe auto, bestuurd door de heer v. d. S. uit Voorschoten kwam in botsing met een uit de Spoorlaan komende vrachtwagen, waarvan de bestuurder verzuimde voorrang te verlenen. De luxe wagen komende uit de richting Alphen aan den Ryn rydendte met een gang van meer voorkomen. Er was veel materieele schade ende bestuurder van de luxe wagen moest naar het ziekenhuis worden vervoerd. Daar bleek echter dat zyn verwondingen van dien aard waren, dat vervoer naar huis mogeiyk was. Op woensdag 19 en zaterdag 22 maart j.l. werden in de Dojo aan de Hoofd straat te Leiderdorp de clubkampioen schappen Judo I960 georganiseerd. Het was voor de eerste maal dat ook de jeugd .in deze wedstryden werd be trokken en niet zonder succes, want de Inschrijving in de jeugdklasse was dermate groot dat er voorwedstryden moesten worden gehouden. Bij de junioren was het Frans Meis (vorig jaar verrassend verslagen in de finale!) die met een prachtige rechtse Uki goshi (le heupworp) Aad van Maurik naar de tweede plaats verwees en zioh daarmee clubkampioen bij de junioren kon noemen. Uitslagen senioren: Lichtgewichten tot 67 kg: In déze klasse kwam de aanvankelijk door W. Andela verslagen F. Donkers via de herkansing terug in de finale. Hierin vond hy de door loting wat gelukkig uit de bus gekomen Jan van Maurik tegenover zich. Binnen twee minuten bewees Fr. Donkers dat hij in deze klasse onbetwist de beste was door Jan van Maurik met Harai goshi (5e heup worp) met een vol punt te verslaan. Middengewichten tot 80 kg: Doordat T. Hoffmans in de halve finale De Rooy had uitgeschakeld met een houdgreep en Fr. Snel L. Monas had terugverwezen, werd deze titelstryd een aangelegenheid tussen Hoffmans en Snel. De technisch- betere Fr. Snel had het in deze wed strijd zwaar te verduren tegen de fel attaquerende Hoffmans die zijn zwoe gen uiteindeiyk kon beslissen in zijn voordeel met een houdgreep. 1. F. Hoffmans; 2. Fr. Snel. Zwaargewichten boven «1e 80 kg: Een verrassend begin in deze categorie door dat de algemeen clubkampioen van vorig jaar KI. de Dood werd uitgescha keld in de eerste ronde door W. Donkers. Klaas de Dood probeerde nog via de herkansing terug te komen, maar dit bleek uiteindelijk een te zware opgave. De finale-partij zou gaan tussen R. Bos man en C. Hoogenboom. Een prachtig slot kreeg deze wedstrijd doordat Bos man in de laatste minuut razendsnel een Uchi mata (10e heupworp) by de wat verbaasde Hoogenboom inzette, hetgeen een volledig punt opleverde. AUe categorieën (tevens clubkam pioen). Vele wedstrijden waren nodig om tot een finale te komen waarin wederom Bosman en Hoogenboom elkaar zouden ontmoeten. Nu echter was het C. Hoogenboom die met de titel naar huis ging. Vanaf het begin van de wedstrijd bleef hij fel aanvallen en zag dat beloond met een overwinning op R. Bosman. Alg. clubkampioen 1969: C. Hoogenboom. Sporttief maar fel judo maakte van deze avond een geslaagd judofeest. Uitsl. jeug«lwedstrijden en aspiranten. Zaterdag 22 maart. 6 en 7 jaar: 1. Rennert Sorgedrager; 2. Sandor de Kluizenaar: 3. Peter Rohner. 8 en 9 jaar: 1. John Veenswyk; 2. Kees Ruys; 3. Rudi van Evert. 10 en 11 jaar: 1. Jan Pander; 2. Ton van Berge-Henegouwen; 3. Wim Sprey. 12 en 13 jaar: 1. Bouvier Sprey: 2. Ro nald Op den Berg; 3. Jan Snaterse. Aspiranten: 1. Gerard van Tol; 2. Frits Koolbergen; 3. Fred Spoel. De films in de week van 20 t.e.m. 26 maart zyn de de Katholieke Film Cen- trale als volgt gekeurd: Camera: Ulysses 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do, vr. en za. 23.30 Mein Kampf 18 jaar. Jeugdmatinee zo. wo. 2.30 Winnetou keert terug a.l. Lido: Inga, Ja.ik wil. 18 jaar. Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op vrijersvoeten a Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De vervolging van en de moon op Jean Paul Marat. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 Trianon: De maan sluipt mee 14 jaar.i Dagelijks: 2.30, 7.00 en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 Rex: Via Erotica. Dagelijks: 2.30, 7.00 en Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 Nachtvoorstelling: vr. van bamboe. AMSTERD/ lan, 19 me 9.15 uur. ijk opgeba; 23.30. Huis ;ele tweep 18 jaai Korreltje Het geluk moet je zelf zoeken; ner gens kunt ge er een verzekering sluiten. i presidentiëli lamse Hilto witte p; anden. Een oor iedere raag zou v lorstzak ha: drietig oml loofd verte LEIDEN 26 mrt. Groente Appelen 24- 51, andijvie 64-1,37, snybonen 3,00-5, kroten, gekoot 50, postelein 2,13-2,14, prei 87-1,24, rabarber 2,13, spinazie 1,14, stoofsla 65-77, spruiten A 2,17, idS^je B 2,38, komkommers 41-71, tomaten .4 22,10, id. B 20,30. id. CC 12,50, uien 13- 20, witlof 1,45-2,07 per 100 kg. Sla 33 per 100 stuks, raapstelen 22-24, radijs 21-46, selderij 14-29 per 100 bos. Jgedonderi ied moet h< ardige jonj door zyn ro "I gesnap journali KATWIJK AAN DEN RIJNS 25 Groente waspeen (per kist): Al 10.30 -12.30; A2 3.70-9.90: BI 13.90-16.20; B'i 4.20-6.50; Cl 9.30-10.80; C2 6.00-8.30: groene kool: I 57; II 41; schors?: Al 96-99; BI 89; Cl 11. Aanvoer peen 240.000 kg. LISSE, 25 maart Bloemen - is nog steeds veel vraag naar gladiolen maar de aanvoer, bestaat hoofdzakelijk uit restanten van de export. Gladiolen 10-12 en 8-10 per 100: Aristocrat 4.80- 3:50; Atlantic 4.90-2.60; Ben Veyage 4.75-2.40; Elan 3.80-2.10; Firebrand 4.5 -3.50; Flowersong 4.10-2.10; Friendship 6.20-3.10; Hochsommer 5.40-2.90, Johan Strausz 5.40-2.90; Jo Wagenaar 5.40- 2.20; Life Flame 4.10-2.30; Mary Hous- ley 4.10-2.30; Nieuw Europa 5.20-4.,' Oscar 4.10-2.20; Papoea 4.20-2.10, San' Souci 3.80-2.80; Spie and Span 9.50- 6.10. •0C scl TER AAR, 24 maart. Groente SI I 22-25, sla C 14 p. stuk, spinazie 1. 1.30, witlof A2 1.34, id. stek 44, sprui ten D 1.38, prei I 1.38, prei II 87, aard appelen. 13 alles per kg. ersverse e at zij dit iDe vrede rede in eeft het ti RIJNSBURG, 25 maart. Bloem. Anjers: Witte Sim 28-36, Rode Sim 30 34, Rose Sim 22-28. Crowl? Sim 35-3" Dusty Sim 30-34, Arthur Sim 28-32, G. Sim 27-35, Selecta 33-36, William 28 34, Esperate 30-35 alles p. stuk, Freesia Golden Yellow 125-150, White Swan 175 190, Snow Queen 125-140, Ballerina 200 225, Stockholm 125-135 alles p. bos. div. Snybloemen: Anthurium 125-250 Gerbera 24-53, Irissen 30-50, Forsythia 30-70 alles p. stuk, Amarilla kelk, Orchideeën 75-125 p. st., Mimos 100-135 p. bos, Tulpen: Lustige Witw 145-175, Preludium 135-150, v. d. Eer den 140-160, Brilliant Star 100-110, Blen da 160-175, Kees Nelis 200-300, Primu.' 285-300, Prins Charles 160-165, Queer of the Barligon 185-250, Apeldoorn 180 200, Sweet Harmony 225-260, Promi nence 160-185, Bellona 140-165 alles pe bos, narcissen: Carlton 145-160, Gold. Harvest 160-180, Unsurpassible 225-250 Flower record 100-115 alles p. bos, Hya cinten gesneden 90-125 p. bos, id. bol 20-25, Blauwe druifjes 60-85 p. bos rhilderd, j egen de BED-PEA1 uilen zij Amsterc ir te lat< og op diez et duideli; eschilderd ie manier ich buiten ïeiden he et hoofd amengestr .'oordigers ARGOS-zege Het reeds gedegradeerde Molenwi heeft op eigen terrein bijzonder hard nekkig tegenstand geboden aan Argos De Leidse ploeg, die het in het vervol; zal moeten stellen zonder haar spelver deelstere Hanna Schouten en Klaziei Peeters die naar elders zijn vertrokken kon, hoewel de eerste set winnend tuerijhf afgesloten, maar niet in haar normi spel komen. De gezusters v. d. Peet, Luus ny, die de opengevallen plaatsen inna men, voorzagen hun medespeelsters regelmatig van goede set-ups, maai afwerking liet vaak te wensen o Ook hoofdaanvalster Hanna Wang, haar ziekte weer voor het eerst mee spelend, liet menige steek vallen, wel) slechte voorbeeld meermalen werd ge volgd door de overige aanvalsters. DONDERDAG 27 MAART Buurt 5: Paramaribostraat, Coran- tijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 28 MAART Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijl Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, weg (tien huizen), Klikspaanweg, Costastraat, De Genestetstraat, Nico laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraai Hasenbroekstraat, Borgerstraat, V Lennepstraat, Ten Katestraat, Toi salntkade. Staringkade. Haaf lali D le Vai to 'ous log n Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mui Ordelijke tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode* wijk van Deyselstraat, Alb. Verwej straat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter 0) straat, Louis Couperusstraat, Hoflaai flat Willem Klooslaan, Boshof, Duinhoi Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telden kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein (ai straat, Segaarstraat, van Diemelstrasifne Rooseveltstraat (geheel). ilik >no, die hij Gibraltai ing leven looie plecl •ekt, „eei ies. Het h foko Ono ooralsnog ;edrongen ngestreken de estoken, •aardige p. edrietig O' i de ,si ai"i let is dins ijfde dag tuberci NIJME( laarsma, heologie a,t lijmegen het i ieleid va pzichte •astores. 'an de ui Taagteke Tydens i mocht laarsma z dl pogen leringen i ot bepaalt lan vind i de bi ilet gaan 'oor ze n chte plu Ikaars vii Utrechi oecumene" CERKORE Een Itrechtse emakkelij 'ingen b voorgii iering. V ambtsc terk, die niet, d 'Ptreden I «ets. Ze oncrete g 'k regel) moet a tomen wo arsma i of inte

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4