Spaarpotje Algemene Bank Nederland Rotterdam krijgt geruisloze zesdaagse PAK neemt het op voor mindere man Amsterdamse schaakbonden fuseerden Conflict Ruska Geesink is opgelost Niet pralen met titels en rangen Eerste piloot El Alvliegtuig na aanslag nu overleden Akkoord, maar dan met rente, bij de ABN! WOENSDAG 'j; MAART 1980 DE LEIDSE COURANT PAGINA 15 Steile-ivandiverk op magnifiek baantje Van onze sportredactie) BOTTERDAM Behalve manager van een Neder landse wielerploeg is Ton Vissers sinds kort ook directeur van het bureau Sportreclame. waarvan Sjem Waardenburg manager is, ook sinds kort. Vorig jaar organiseerde het koppel Ruys-Waardenburg de eerste naoorlogse Rotterdamse Zesdaagse. Strubbe lingen waren er oorzaak van, dat het koppel uiteen viel. maar er kwam een nieuw te voorschün: Vissers- Waardenburg, en dat tweetal heeft de vleugels ge spreid over de twee naoorlogse Zesdaagse in de Maasstad, van 3 tot en met 9 april. Welbespraakte Ton Vissers wil zün schepping een image geven. Daarom besloot hü in de Energiehal een geruisloze Zesdaagse te proclameren. Ton Vissers legt uit: „Geen herrie, geen ruzies, geen poppenkast. Gewoon aan kondigen, beginnen en fietsen. We hopen hiermee te bereiken, dat het een waarlijk sportief evenement wordt, zonder bijkomstigheden. Dat zal de sport goed doen." In zijn achterhoofd heeft Vissers daarbij de zesdaagsen in Eindhoven (2026 september) en Groningen (9—15 oktober), waarvan hü met zün koppelgenoot Waardenburg ook de organisatie op zich heeft genomen. Geen toestanden dus rondom deze Zesdaagse. Maar Vissers kon er niet onderuit er toch een te noemen. Leo Duyndam had, zij het mondeling, toegezegd in Rotterdam aan de start te zullen komen. „Speciaal voor hem hebben we de Zesdaagse een week ver vroegd, want hij wilde per se ParijsRoubaix rijden. "Wij konden in de Energiehal, die direct na de Zes daagse wordt afgebroken, een week eerder terecht Zondag schreef Duyndam dat hij niet meedoet. Zijn manager, Frans v. d. Ende, vindt het beter, dat hij de Ronde van België rijdt." Dat is de reden waarom Vissers en Waardenburg nog met een lege plaats in hun programma zitten. De gecontracteerde koppels zrin: Peter Post met de Belg Romain Deloof; de Denen Lykke-Eugen, de Belgen Verschueren-Seeuws. de Italianen Beghetto-Rancati, de Nederlanders Pijnen-Wagtmans en de gemengde koppels Bugdahl (Duitsland)-Koel (Nederland) en Severeyns (België)- Van der Lans (Nederland). Voorts de renners Gilmore. Schultze en Bennewitz. De vierde man wordt nog gezocht, waarna nog twee koppels zullen worden samengesteld. Wellicht wordt Patrick Sercu nummer Voorts moest Vissers uit de doeken doen, dat hij enige moeite had gehad met de wedstrijdleider. De Luxemburger Lucien Gillen was aangezocht, maar dat stuitte op bezwaren bij de KNWU. Toen het in orde was had Gillen al andere verplichtingen. De Belgische matchmaker Theo Baelemans is daarna gecontracteerd. Het zijn niet zulke grote sensaties, zodat de geruis loze Zesdaagse geen geweld wordt aangedaan. Op de baan echter willen de organisatoren niet van geruis loosheid weten. Volgens Vissers 'n magnifiek baantje, ontworpen door de Duitse specialist Schürmann, die eerst niet veel zag in een lengte van 1331/3 meter, maar aan de tekentafel tot de ontdekking kwam, dat het best kon. Hij maakte de bochten zelfs vier pro cent steiler dan normaal: 54 procent, zodat de renners ongeveer het betere steile-wandwerk zullen moeten vertonen op de in totaal veertienduizend meter latjes; kosten tegen de twee ton. De demontabele baan zal ook in Eindhoven en Groningen worden gebruikt, zodat de kosten in Roterdam in feite slechts eenderde zijn. Niettemin kan Vissers niet zo bar optimistisch zijn. De cijfers wijzen uit, dat vorig jaar twintigduizend bezoekers de Zesdaagse bezochten. „Het was een sportief succes, maar geen financieel", aldus Vissers, die het spor tieve element toch de moeite waard vond om door te zetten. Als het tegenvalt heeft hij altijd nog een achterdeurtje in de vorm van een garantiesom van een half miljoen achter de hand. Omlijsting De renners zullen, evenals vorig jaar, in de kleuren •van bekende voetbalclubs uit Zuid-Holland rijden, met duidelijke rugnummers. Behalve de grote mannen komen er b-profs in de baan. Het zijn de Neder landers John Brouwer, Leo van Dongen, Jan Lagrand en Dick Verdoorn, de Belgen Henekinne, Van Lancker, Jacobs en Michiels, de Brit Hill en de Australiër Panter. Zij vormen het „omlijstend" Het nieuwe koppel: Ton Vissers (links) en Simon Waardenburg, dat Rotterdam een „zesdaagse zonder toestanden" wil geven. Vissers maakt al het gebaar van „ssss". komen elke middag en avond in de baan. De matinee begint om 13 uur en duurt tot 17 uur, behalve op eerste paasdag. Dan wordt FeijenoordSparta ge speeld en begint de Zesdaagse om 16 uur, waarna de a-renners om 17 uur in de baan komen. Elke avond wordt om 20 uur gestart met een voorprogramma en verschijnen de a-renners om 20.45 uur in de baan, behalve op de openingsavond; dan wordt om 20 uur begonnen, de voorstelling is dan om 21.30 en dr. P. van Dijk, voorzitter van de KNWU, lost om 22 uur het startschot. Zowel 's middags met gratis toegang voor scholieren, militairen en hen die AOW genieten, uitgezonderd de beide paasdagen als 's avonds wordt door beide categorieën achter dernies gereden. Er zijn 3800 zitplaatsen en op het middenveld nog enige honderden staanplaatsen, waarvoor aan de kassa van zeseneenhalf tot vijfentwintig gulden moet worden neergeteld. De geruisloze Zesdaagse van Roterdam, met de baan achterin de Energiehal, zal alleen aan de voorkant van de hal minder rustig zün. Daar wordt een kermis ingericht. Vorig jaar bewust weggelaten, ditmaal bewust aangetrokken. Het kan tenslotte niet helemaal geruisloos zün. ADO niet in contact met trainer Dellow (Van onze sportredactie) VOLE ND AM. Eredivisieclub Volendam speelde gisteravond een oefenwedstrijd in Heiloo tegen de derdeklasser H.S.V. Daar ver klaarde Ron Dellow, die zijn contract met Volendam niet' zal verlengen, dat Itij besprekingen voert met A.D.O. en dat A.Z. '67 ook belangstelling voor hem heeft. Kort maar krachtig ADO-manager Eddie Hartmann: „Niets van bekend. De wens zal bij Dellow wel de vader van de gedachten zijn. We hebben gisteravond een bestuurs vergadering gehad maar over het onder werp trainer zijn nog geen nieuwe ge zichtspunten naar voren gekomen. AMSTERDAM De Amsterdamse schaakbond en de hoofdstedelijke schaak bond hebben gisteravond in Amsterdam besloten een fusie aan te gaan. Het samengaan van de twee Amsterdamse schaakbonden is vooral tot stand geko men dakn zij het werk van de Amster damse wethouder voor sportzaken, de heer A. Verhey, die nog tijdens de ver gadering van de nieuwe bond (schaak bond groot-Amsterdam geheten) tot ere lid werd uitgeroepen. A.C. MilanM. United op 23 en 30 april MILAAN. AC Milan en Manchester United schijnen tot overeenstemming te zijn gekomen omtrent de data van de wedstrijden voor de halve finale Europa Cup 1. De eerste wedstrijd wordt op 23 april in Milaan gespeeld, de tweede op 30 april in Manchester. Bestuurslid UCI legt functie neer ROME De Fransman René Chesal heeft gisteren in Rome de voorzitter van de internationale wielerfederatie (UCI), de heer Adriano Rodoni, meegedeeld dat hij zijn functies als secretaris-generaal van de UQI en van de FIAC (interna tionale amateur wielrenfederatie) wil neerleggen. De redenen van 't besluit van Chesal zijn niet bekendemaakt. In een verklaring, die later werd uitgegeven, werd gezegd: dat een opvolger van de heer Chesal op 31 maart tijdens een bij eenkomst van het bestuur van de UCI zal worden gekozen. Hunt niet meer in Engels elftal LIVERPOOL. Roger Hunt, aanvals leider van het Engelse elftal, heeft Sir Alf Ramsey, trainer van de ploeg, laten weten dat hij niet meer voor het natio nale team in aanmerking wenst te komen. Hunt (30) vindt dat zijn vorm terugloopt en wil zich na vierendertig caps voortaan alleen inzetten voor zijn club, Liverpool. Nederlands team voor rugby-interland DEN HAAG Het Nederlandse rug- byteam zal zondag in Nivelles voor het toernooi om de Coup des Nations tegen België uitkomen. De winnaar van deze ontmoeting ontmoet in de volgende ron de Italië of Marokko. Het Nederlandse team bestaat uit de volgende spelers: Joop Maastricht (HRC). Aad Slot en Hans Loots (Ascrum), Harry Scholten (HRC) en Michiel van der Graaff (Leid- se Stud.), Daan Prins, Jan Rosman (As- orum en Johnny van Altena (HRC>. Henny van der Graaf (Scrum) en Dolf Fukken (Delftse Stud.), Gerko Pietzsch (HRC) en Rob Hekmann (HRC), Eddy Bicker (Leidse Stud.) en Piet Spijk (HRC), Ad van Dalen (AAC). BarcelonaKöln op 19 april KEULEN FC Köln en FC Barcelona zijn overeengekomen hun tweede wed strijd voor de halve finales van het toer nooi om de Europese beker voor beker houders op 19 april te spelen. De ont moeting in Keulen was eerder reeds vastgesteld op 3 april. Indien een derde wedstrijd noodzakelijk is wordt deze op 7 mei in Parijs gespeeld. UTRECHT. Het conflict tussen olympisch judokampioen Anton Geesink en zijn opvolger aan de wereldtop, Wim Ruska, is^ opgelost. geweest, traint de blonde Amster dammer sinds vorige week weer irL, Utrecht. Commentaar van Geesink: „Er- zijn voor mij nooit moeilijkheden ge-" W.K. IJSHOCKEY T s jecho-Slo waki je houdt race vol STOCKHOLM Tsjecho-Slowaküe heeft gisteren in een wedstrüd voor hei wereldkampioenschap ijshockey in Stock-" holm met 4-1-2 gewonnen van Finland, De tussenstanden waren: 22, 10, 10. Doelpuntenmakers: Tsjeeho-SIowakije» Jirik (2x), Jirl Hollk, Nedomansky; Fin land: Keinonen en Isaksson. Er waren 3890 toeschouwers. Canada versloeg ln de laatste wedstrijd van de dag voor slechts 2180 toeschouw, wers de Ver. Staten met 10. Het enige- doelpunt werd ln de eerste speeltijd ge~- 2. Tsj,-Slow. 7 6 0 1 12 30—14, 3. Zweden 7 5 0 2 10 30-13- 4. Canada 7 3 0 4 6 16—2? 5. Finland 7 1 0 6 2 15—3^ 6. Ver. Staten 7 0 0 7 0 14—51. Stand Europese kampioenschap (al leen de wedstrijden tussen Europese* landen worden hierbij in beschouwing, genomen) 1. Rusland 4 3 0 1 6 13— 2. Tsj.-Slow. 4 3 0 1 6 13— 8 3. Zweden 5 3 0 2 6 17—10 4. Finland 5 0 0 5 0 10—28* DEN HAAG (ANP) De leden van de werkgroep Progressief Akkoord (PAK) hebben in een nota geconstateerd, dat aan de eerlüke verdeling van macht en welvaart in ons land nog heel veel ont breekt. Daarom, zo wordt gezegd, zal een minimamprogram van samenwerking onder meer voorstellen moeten omvatten om te bereiken, dat de groei van de wel vaart in de eerste plaats gaat naar de burgers met de laagste inkomens. VOLLE YB ALCOMPETITLE HAAG '68 LONKT NAAR TITEL volleybal bü de heren alle beslis singen zün gevallen, is alleen de com petitie dames nog interessant. Haag '68 speelt zaterdag de voor het behalen van de titel vrijwel beslissende strüd tegen y redesteüv' Achilles. In ds hoofdklasse speelt Haag "68 2 tegen kaïnpioen Octopus, een prestigeduel. Ook de heren van Haag '68 spelen tegen Octopus. In de overgangsklasse dames staat leid ster Haag "68 3 voor een moeilijke opgave tegen het Delftse Achilles. Bij winst komt voor Haag '68 de titel in zicht. Het programma luidt: Eredivisie: dames: Haag '68—Vrede- •tein/Achilles 16.00 uur; Hoofdklasse: dames: Haag '68 2Octo pus 14.30 uur; Heren: Haag '68—Octopus 16.00 uur; Overgangsklasse: dames: Rapid -Libanon 14.30 uur; Blokkeer—DOS 14.30 uur; Haag ra 3—Achilles 16.00 uur; Heron: HML/CLV 2—MVC 2 16.00 uur. Secretaris Buis van Volendam overleden VOLENDAM In het St.-Liduina- Hekenhuis in Purmerend is vannacht op 48-iarige leeftijd overleden de heer Jack Buis, secretaris van de afdeling betaald voetbal van Volendam. De heer Buis, di in voetbalkringen een grote bekendheid genoot, werd drie weken geleden in het ziekenhuis opgenomen met een hartaan val. Jeugdbasketballers naar Mannheim DEN HAAG De Nederlandse bas- ketbalploeg (jeugd), die van 6 tot 12 april In Mannheim deelneemt aan het Albert Schweitzertoernooi, bestaat uit de vol gende spelers; Edwin Bakker (Jugglers), Anton van Hefteren (BC Paulus), Wim Weemhof (Rotterdam Zuid), Paul Ruijsenaars (Bo na Stars), Walter Ombre (DED), Hans Gefkens (Wilskracht), Hans van Stave ren (DED). Ad jan Heeren (EBBC), Rudl Sijtsema (Jumpers), Jan Dekker (Haar lem Cardinals), Rob Mol (Giants) en Jos timmer (VlubbersA ondergeschikt moet zijn aan de solidari- eit met de arme landen. Het P.A.K. wil af van de opeenhoping /an macht-bij weinigen of bij onduide lijke instituten. De overheid zal de con sument beter dienen te beschermen tegen msleidende reclame en tegen geknoei ,et prijzen. In de discussienota wordL opgemerkt, dat de sociale uitkeringen meer met geld van de gemeenschap zouden moeten vvorden betaald en dat de gezondheids zorg koseloos moet worden voor hen, die dit niet kunnen betalen. Een betere verdeling van de macht in ons land wordt bepleit, onder meer door gezamenlük te vechten tegen elke van discriminatie. „De officier gegrepen kunnen worden als hü indere afbekt", aldus de letteriüke tekst van de discussienota. Het pralen niet titels, rangen en standen verdient bclachelük gemaakt te worden, zo luidt de opvatting van het P.A.K. ADO tegen Fins amateurelftal DEN HAAG. In het Zuider park speelt A.D.O, morgenavond (20.00 uur) een lichtwedstrijd tegen het Finse elftal, dat op 2 april in Rotterdam tegen het Nederlands amateurteam uitkomt. De Finnen hebben een jong elftaL Rechtsachter Kilponen en rechtsbuiten Nuoranen zijn met 26 jaar de oudste spelers. Aanvaller Tolsa treedt per 1 juli als prof in dienst van Beerschot (België). De wedstrijd wordt geleid door de heer J. Mulders (Leidschendam); grens rechters de heren H. Baak (Den Haag) en C. v. d. Togt (Voorburg). Gisteravond speelden de Finse ama teurs voor 4500 toeschouwers in Deven ter tegen Go Ahead dat een zege van 53 behaalde. De Finnen beschikten over enige individueel goede voetballers (middenvoor Tolsa, rechtsbuiten Lind- holm en doelman Nevanpera), maar schoten in spelinzicht te kort. Score- verloop: Lindholm 0—1. Van Tilburg (strafschop) 1—I, Schneider 21, rust, Kolkman 3—1, Niehaus 4—1, Greving 51, Toivonen 52, Nuoranen 53. Volleybalteam had maar even last van Bulgaren WEERT Het Nederlandse volleybal team heeft gisteren te Weert zün eerste wedstrüd voor het toernooi, dat de Ne derlandse en Belgische voll$ybalbond samen organiseren, gewonnen. Neder land versloeg Bulgarije in drie sets: 15—5, 158. 1512. Vink ontbrak heeft vrijwel geduren de het gehele duel gedomineerd. Alleen in de tweede en derde set boden de Bul garen, bij wie Pardjavov en Techaduchev opvielen, redelijke tegenstand. In de sprong van 30. Vooral door toedoen van Aalbers, Tinga, Janssen en Valken burg, de uitblinkers aan Nederlandse zijde, kwam de setzege echter niet in ge vaar. Nederland komt nog een keer tegen Bulgarije uit en ontmoet België en Is- wedstrijd voor hetzelfde toernooi Israël met 30. De setstanden waren 1512, 15—7, 15—7. Knobel mag direct bij M.V.V. beginnen BREDA George Knobel mag direct beginnen als trainer bij MW. Het be stuur van De Baronie, waar hij tot het einde van het lopende seizoen onder contract stond, heeft gisteravond het verzoek van Knobel, onmiddellijk van zijn verplichtingen te worden ontslagen, ingewilligd. Knobel volgt bij de Maastrichtse eredivisievereniging Jung Schlangen op. Als opvolger van Knobel bij Baronie is met ingang van heden de 38-jarige Piet van Bladel benoemd. XüUndaotprUs (2000 m): 1. Heros (F. Eerenberg) km-UJd 1.33.6, 2. Gromby, 3. votte K. Toto: w. 11,90, pl. 11,50, 1 1.70, 12,—; 1 pel 15,50; cov. 14,80; trio: £120,50. Tuandaotprljs (2000 m, tweede^ a fd.L l.J WToto: w. 125,80. pl. 14,20, 13,20, 14,40; 1 pel 1 103,70; cov. 18,80. Fledermausprijs (2040 m): 1. Gerdina (C immlng) 1.30.2, 2. Edeldame, 3. Euseblo. Toto: W. 12,20. pl. 11,50, 12,80, 13,40; 1 nel 17.40: cov. 19,60; trio: 1550,30. .lullaprijs (2000 m): 1. Ze' TEL AVIV (AFP/ANl') De eerste piloot van het passagiersvliegtuig van de Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al, die ernstig werd gewond toen op 18 februari Arabische terroristen op het vliegveld Zürich-Kloten het toestel be schoten, is overleden. Dit heeft het hoofdkantoor van El Al in Tel Aviv van morgen bekendgemaakt. Bij de aanslag, die door vier mannen en een vrouw met machinepistolen werd gepleegd, schoot een in het vliegtuig meereizende agent van de Israëlische veiligheidsdienst een van de terroristen dood. Het „volksfront voor de bevrijding van Palestina" (El Fatah) zei, dat de aanslag door zijn leden was gepleegd. lonprijs (2000 m, 2 (2000 m) 1 Filippine Andere tegenstander voor Aad Jansen ROTTERDAM Aad Jansen zal tij dens de internationale prof bokswed strijden die maandag 31 maart in Rot terdam worden gehouden niet uitkomen tegen de Franse welter Gerard Thomas. De Fransman is wegens familieomstan digheden niet beschikbaar. Hij wordt vervangen door zijn landgenoot Marcel Millien. Ook dit gevecht gaat over tien ronden. Spaar daarom bij de Algemene Bank Nederland en geei groeikracht aan uw geld. Spaarboekje/Spaarrekening Direct beschikbaar f2JXO,— per maand, één maand opzegging voor hogere bedragen l4i%/ Spaaidepoelto Drie maanden opzegging I 6ï%7 Spaatdepoalte Twee laren vaat Jeugdsparen met de Zilvervloot: 5% Doe no een keus: Of u een groot of een klein bedrag wilt sparen, loop eens bij ons binnen U bent welkom bij de

Leidse Courant | 1969 | | pagina 15