VERGEEFSE PIJLSNELLE VLUCHT VOOR KAARTJES Voorronde Nederlands bokskampioenschap Van de Driessche vluchtte als 'n haas voor stoomwals Baars Max Merkel verlaat Nürnberg Avond vol sensaties Spartak spaart dollars voor lichtinstallatie Alle transacties via Staats- reisbureau Loodgietersbedrijf P. HOOGENDOORN ZOON N.V. 1. LOODGIETERS 2. HALFWAS LOODGIETERS CHEFFIN le VERKOOPSTER enige opperlieden en aank. opperlieden KNVB besliste niet over tv-uitzending DINSDAG 25 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 9 (Van onze sportredactie AMSTERDAM Voor Johnny van Schaik is het toer nooi om het Nederlands kampioenschap boksen afge lopen. De Amsterdammer, die vorig jaar het inter nationaal toernooi van de Nederlandse Boksbond in zijn klasse won en later ook verrassend nationaal welterkampioen werd, heeft slechts twee minuten de illusie gehad zijn titel te kunnen prolongeren. Van Schaik ontmoette in de tweede voorronde, die gister avond in het Amsterdamse Krasnapolsky werd gehou den, de Utrechter Ben Zwezerijnen. De snelle Zweze- rijnen bleek een zeer moeilijk te raken tegenstander, die bovendien over een stevige stoot beschikte. Dat ondervond de titelhouder al vrij snel in de eerste ronde. Toen Van Schaik zijn tegenstander, die hij kort tevoren door de ringtouwen had geduwd, in een hoek had gedrongen, viel plotseling de beslissing. Zwe zerijnen ving Van Schaik met een rechtse counter precies op de punt van de kin op. De Amsterdammer ging zwaar neer en lang nadat scheidsrechter Krom de fatale tiende tel had uitgesproken, realiseerde Van Schaik zich pas wat er precies was gebeurd. Het was niet de enige sensatie. Van de vijf partijen, die voor de pauze op het programma stonden, eindigden er vier voortijdig. De veder Roesli haalde zijn Zaandamse tegenstander Schurink eerst met een serie op het hoofd voor acht tellen neer. Direct daarop moest Schurink na een serie op het lichaam opnieuw acht tellen rust nemen. Scheidsrechter Bril staakte het gevecht toen reglementair. Op kaak en oog Lichtwelter Van der Berg had tegen de Hagenaar Moesman geen twee volle ronden nodi, om het gevecht te beslissen. Toch had Moesman in de eerste ronde licht voordeel omdat hij beter plaatste. Van der Berg loerde echter duidelijk op een kans om zijn zwaardere stoten te plaatsen. Die kans kwam halverwege de tweede ronde. Na een links-rechtsecombinatie op de kaak kwam Moesman in gevaar waarna Van der Berg met een serie op het lichaam zijn tegenstander neerhaalde. Nauwelijks was de Hagenaar overeind of hij moest na een nieuwe serie nog eens rust nemen. Ook toen intervenieerde arbiter Bril. Wim Gerlach drong door tot de volgende ronde dank zij 'n overwinning op de Limburger Sangen, die in de tweede ronde wegens een wenkbrauw- blessure de strijd moest staken. Stoomwals Henk Baars, die in Mexico tijdens de Olympische Spelen op medisch advies niet mocht boksen, maar onlangs na een nieuw onderzoek goedgekeurd werd, vierde zijn rentree met een snelle zege. De donkere Noordhollander ging tegen de Rotterdammer Van de Driessche, die zaterdag verrassend door k.o. won, als een stoomwals van start. Van de Driessche kon niets anders doen dan als een haas van de maaiende armen van zijn tegenstander weglopen. Nadat hij enkele malen was getroffen, stak de in een hoek gedrongen Rotterdammer zijn armen omhoog ten teken van op gave. Nonchalant Zwaarwelter Koopmans, die eveneens zaterdag had gebokst, etaleerde tegen Van Kuijk zijn grote technische gaven. De Amsterdammer overklaste zijn tegenstander volkomen en zegevierde ruim op punten. Middengewicht Karei Jansen (Rotter dam) gaf, nadat hij twee ronden lang een ruime puntenvoorsprong had gebouwd, de winst tegen de IJmuide- naar Unkel toch uit handen. De mas sieve Unkel profiteerde in de laatste ronde van de nonchalante dekking van de Rotterdamme en sloeg hem met een rechtse hoek op de kaak zwaar aan. 2n nam nog wel de bokshouding FAILLISEMENT ZWOLSE BOYS AANGEVRAAGD ZWOLLE BU advocaat en procu- ur mr. G. Benthem te Zwolle is giste- in door enkele zakenlieden, die een vordering hebben bü Zwolsche Boys, het faillissement van de tweede-divisieclub aangevraagd. Andere schuldeisers gaven er de 1 keur aan de fusiebesprekingen wachten tussen de secties betaald voetbal van PEC en Zwolsche Boys. Op 24 fe bruari j.l. hebben de ledenvergaderingen le clubs de besturen een blanco vol- it gegeven om tot een fusie te ko- Namens de KNVB treedt de vioe- voorzitter, de heer J. W. van Marle, op als bemiddelaar. MAX MERKEL Zorgelijke trek op het gelaat; F.C. Nürnberg onderaan; contract opgezegd. NEURENBERG De Oosten rijkse trainer Max Merkel heeft gisteren een eind gemaakt aan zijn verbintenis met de Westduitse voetbalkampioen 1. FC Nürnberg. Volgens een in Nürnberg vrijgegeven communiqué heeft Merkel om „gezond heidsredenen" verzocht zijn contract per 30 juni 1969 te beëindigen. Oorspronke lijk was Merkel tot 1972 aan de momen teel op de onderste plaats van de rang lijst staande „club" verbonden. Merkel en FC Nürnberg gaan „met wederzijds goedvinden" uiteen. De datum 30 juni is slechts formeel gekozen. Met directe ingang zal de sistent van Merkel, Robert Körner, de training overnemen tot een geschikte op volger voor de Wener gevonden is. Veel animo voor biljarttitel 71/2 AMSTERDAM. Liefst elf biljarters hebben ingeschreven voor het kampioen schap ereklasse 71/2, dat van 15 t.m. 18 mei in de nieuwe sporthal van Geldrop De vierde „vrije" was Henk de Kleine, die zich echter niet voor het kader heeft aangemeld. De Kleine wil alleen in het bandstoten uitkomen, dat volgende week in Goirle wordt gespeeld. Voor de overige vijf plaatsen in het 71/2 zijn dus acht liefhebbers, die bin nenkort in voorwedstrijden hun aan spraken waar moeten maken: Louis Rijvers (Den Haag), Hans Sundquest (Den Haag). Joop Roodenburg (Voor hout), Flip Beekman (Amsterdam), Jean Bessems (Cadier en Keer), Pierre Duy- •ens (Stekene, België), Janus Jacobs ^Amsterdam) an Toon Mol (Amsterdam). Zwemdocenten DEN HAAG Jan Jiskoot (Amster dam) en Van der Sluis (Groningen) zul len als docent optreden bij de bijeen komst van "zwemtrainers van Nederland, West-Duitsland en Groot-Britannië, die van 4 tot 11 april in Almelo wordt gehouden. Zij zullen de rugslag vlinderslag demonstreren. Bij soortge lijke bijeenkomsten, die tegelijkertijd in Londen en Ubach Palenberg worden ge houden, zal Nederland worden vertegen woordigd door respectievelijk Nico Dam (Den Haag) MM' lo). Schreurs (Ven weerloos. Scheidsrechter *en nieuwe treffer dan en staakte het gevecht. KNSB verlengde contract met Maarse niet (Vai ALKMAAR Het gewest Noord-Hol land—Utrecht van de K.N.S.B. zal het contract met trainer Gerard Maarse nic verlengen. Het -bestuur ziet zich voor d onmogelijkheid geplaatst te voldoen aai de financiële eisen van Maarse. Eisei overigens, die het bestuur niet onredelijk Een zegsman verklaarde dat binnen kele jaren toch deze trainersfunctie zal worden bezet door een full time of part time kracht. Momenteel is dit echter niet realiseerbaar. Een complete oplossing voor het nieuwe seizoen is nog reed. Het gewestelijk bestuur hoopt ech ter binnenkort met concrete voorsteik in de gewestelijke raad te komen. Recordinschrijving Head of the River AMSTERDAM Een recordaant van 85 roeiploegen heeft ingeschrevc voor het lange-afstandkampioensch; van de Amstel. beter bekend al9 Head of the River, dat zondag 30 maart wordt gehouden. De deelnemende achten, ver deeld in zes divisies, starten te Ouder kerk om de vijftien seconden voor de tocht over 8 kilometer naar het clubhuis van De Hoop in Amsterdam. Voor de eerste divisie, open voor alle categorieën roeiers, hebben vijf achten ingeschreven, voor de tweede elke ploeg mag ten hoogste twee elite- roeiers tellen acht, voor de derde 4 en voor de lichte divisie 16. Voorts heb ben zich acht veteranenploegen aange meld en zeven jeugdachten. die slechts 4000 meter roeien. De deelnemende in de eerste di zijn: Nereus 1, Laga 1, Aegir 1, Hollan- dia en Njord-Willem Ill-combinatie. In de tweede afdeling komen uit: Dudok van Heel 1, Nereus 2, Argo 1, Asopos Phocas 1, Skadi 1, Proteus 1 en een Le vense combinatie. Voorafgaand aan de Head of the I ver voor heren wordt zondag 30 maart op de Amstel ook het langeafstandskam- pioenschap voor dames gevaren. Bij de achten moet De Viking de titel verdedi gen tegen Gyas, De Vlieg, Thetis 1 e 2 en Argo 1 en 2. In de divisie van d dubbelvieren is de belangstelling aar merkelijk groter. Titelhoudster Gyas heeft dertien concurrenten: RIC, Ta- chos, Nautilus, Argo, De Vliet W.K. IJSHOCKEY Rusland weer alleen aan kop STOCKHOLM Rusland heeft gisteravond te Stockholm in een wedstrijd voor het wereldkampioenschap ijshockey met 3—2 van Zweden gewonnen. De tussenstanden waren: 1—1, 1—1, 1—0. Het was de enige wed strijd, die voor deze dag was vastgesteld. Voor Rusland scoorden Pelrov en Mikhailov (tweemaal), voor Zweden Nygren en Sjoeberg. Er waren 9942 toeschouwers. De stand luidt: 1. Rusland 2. Tsj echo-Slow. 3. Zweden 4. Canada 5. Finland 6. Ver. Staten 10 3013 4 15—22 2 13—32 0 14—50 De Munck diende aanklacht in DORDRECHT De politie van Dor drecht zoekt naar de Dordtse supporter, die na afloop van de voetbalwedstrijd DFCVitesse de trainer van de Arn hemse eerste-divisievereniging Frans de Munck een klap in het gezicht gal'. De Munck, die in het gemeenteziekenhuis van Dordrecht is behandeld, diende een aanklacht tegen de heethoofd in wegens mishandeling. (Vm sportredactie TRNAVA Het resultaat van de loting voor de halve finales van het toernooi om de Euro pese beker voor landskampioe- in Trnava de run op de toe gangsbewijzen vor het duel SpartakAjax begon. Spartaks secretaris voor binnenlandse aangelegenheden, de heer La- dislav Schneider, werd zaterdag al niet met rust gelaten. „In ons stadion", zei hü tüdens de pauze van de ontmoeting Spartak Slavia, „is plaats voor 22.000 mensen. Er zullen tribunes wor den bijgebouwd, waardoor de Amerikaanse valuta ge- tot een schandaal. In het Schneider. „De Carpatyhotel meldde zich isbureaus zullen zaterdagmiddag de in :omt. Dat is het maximum, leer mensen zullen we beslist liet kunnen bergen. En wij wil- ons", aldus Nederlandse alle supportersreizen ins werking met Cedok organise ren. Aan particulieren worden geen kaartjes verkocht. De orijs zal variëren van vier tot vijf dollar per kaartje". Waarom Spartak Trnava 5.000 kaarten aan Ajax heeft toe gewezen bij een totale capa citeit van slechts 30.000? „Wij hebben waardering voor de Nederlanders. Wij willen Ajax durend beminnelijk lachende graag te vriend houden", luidde het antwoord van de voort- ft hij tueel verplicht die Toen Ramlakhan dit hoorde, werd hij kwaad. „Ik bied u vier dollar voor een staan plaats en acht Hindoestani in Nederland. Pijl- plaats", zei hij wanhopig. Dat voor 50.000 toeschouwers is. wil het stadion graag van Onze supporters betalen liever lichtinstallatie voorzien. Het wat meer als we in Trnava spe- geld, dat daarvoor nodig is, len. We maken in ieder geval ontbreekt echter. Dollars zijn een toprecette'. in Tsjecho-Slowakije veel waard. Het geld, dat we uit Amsterdam krijgen, zal in be langrijke mate bijdragen in de Vijfduizend kaarten gaan naar Nederland; 1500 zitplaatsen en 3500 kaartjes geven recht op een staanplaats. Via het staatsreisbureau Cedok gaan Bijna had Spartaks begeerte Ramlakhan Tsjecho-Slowakije gevlogen. „Ik ben voorzitter van een comité, dat op 2 oktober een standbeeld van Ghandi wil laten onthullen", zei hij. „Dan is het honderd jaar geleden, dat Ghandi werd geboren. Ik verkoop altijd kaartjes voor grote wedstrijden. Voor de normale prijs. Maar de meeste van mijn cliënten zijn zo rijk, dat zij uit dankbaarheid een flink bedrag extra geven. Dat geld komt ten goede aan ons comité. Het maakt het ons mogelijk een standbeeld te Onverwacht bod Ladislav Schneider hoorde Ramlakhan bereidwillig aan. „Ik vind het een mooi streven van uw comité, maar ik kan u helaas geen kaartjes geven", zei hij. „Wij hebben 5.000 kaarten voor Nederland uit getrokken. We zijn contrac- Cedok telefoon werd geroepen, haastte Ramlakhan zich tegen enige andere bestuursleden te zeggen „Dit is een legale zaak, ik ben geen zwarthandelaar. Ik doe dit alleen voor het standbeeld". Als het aan de Tsjechen ligt. zal dat monument er niet komen. Toen Schneider terug- loet ik contact op- kwam, zei hij „njet". Ramlak- de president. Mis- han raakte in paniek toen hij schien is er toch nog iets te het nutteloze van zijn pogingen doen". Nadat hij via de tele- inzag. Schneider bleek niet foon met algemeen voorzitter onder de indruk van de ver- Aloiz Vekony had gesproken, wijten aan het adres van Spar- bod had Schneider kennelijk :t verwacht. „Als de zaken liggen, i vroeg Schneider: „U bent toch eventueel bereid tegen baar geld alle 5.000 kaarten te Ramlakhan knikte bevestigend. woord wachten", z< „De president belt Later zei hij: „Ik denk niet, dat Ajax ermee akkoord zou zijn gegaan als we die man alle kaarten hadden verkocht". Legale zaaU Ramlakhan zich reeds zijn zaak. Hij riep een ober en liet een hoeveel heid drank aanrukken. „Als Hindoe u iets aanbiedt, - Nieuw voorstel Toen Ramlakhan was uit- n geraasd en hij tot het besef was gekomen, dat hij een ver geefse reis had gemaakt, lan ceerde hij een nieuw voorstel! „Qapf mij jullie kaarten,, ypor dat later Schneider Voor Spartak mité". Dat leek Schneider wel iets. „We praten er over op een bestuursvergadering". Waarop Ramlakhan berustend knikte. „Goed, dan wacht ik daarop wel...—" BRUNDAGE EN ZIJN OLYMPISCHE THE AT.EN LAXJSANNE Het dagelijks bestuur van het Internationaal Olympisch Comité zal op de komende algemene vergadering aanbevelen, de Winter spelen normaal doorgang te laten vinden. „Maar", aldus de president van het IOC, de heer Avery Brundage, „er moet wel meer waarde gehecht worden aan de olympische idealen dan aan de commerciële waarden of andere belangen, die momenteel de overhand schijnen te hebben". De heer Brundage, die namens het bestuur sprak, zei verder dat er ge tracht zal worden tot een verkorting van de Winterspelen te komen. In clusief de opening wil men de Jan Kriegestraat 2, Woerden Tel. 03480-2708 b.g.g. 2913 Vraagt voor diverse utiliteitsprojecten in Randstad Holland: Wüt u meer inlichtingen over de lonen en secundaire arbeidsvoorwaarden, kom dan eens langs, uw reiskosten worden vergoed. Spelen in een tijdsbestek van tien dagen zien af te wikkelen. In Grenoble vorig jaar waren er twaalf dagen nodig. Het IOC-bestuur was tevens de mening toegedaan, dat slechts een paar steden ter wereld de enorme or ganisatie van de Winterspelen kunnen dragen en dat de opening en de sluiting aanmerkelijk eenvoudiger kun nen worden gehouden. „Voor de Spelen in Sapporo in 1972", zo zei de heer Brundage, „zullen deze beperkingen echter nog niet zo zeer van toepassing zijn. Men is in Japan met de organisatie al te ver gevorderd om daar nog wijzigingen in te kunnen aanbrengen". Opstelling van hockeyteams DEN HAAG Het Nederlands hockey- elftal dat zondagmiddag in het Wagner- stadion in Amstelveen tegen België uit komt, telt een debutant. Het is Ondré Bolhuis van Kampong, die linksbinnen Achter: Ebbens (Kampong) en v. Stave ren (Kampong) aanvoerder. Midden: De Lanoy Meijer (Laren), Weemers (HTCC) en John Elffers HGC). Voor: Frans Spits (Amsterdam), Ter Haar (ilversum), Thole (Laren), Bolhuis (Kampong) en Hylkema (HMC). in Amstelveen tegen België C uitkomt, zijn de volgende spelers uitgenodigd: Doel: Lips (HDM). Achter: Kranenburg (Laren) en Dijkerman (HGC. Midden: De Kloet (Nijmegen), Kalff (Amsterdam) Kaanders (HTCC). Voor: Weidema (Ka pong), v. Eijk (Venlo), L. v. Lennep (HGC), Hushoff (HUM) en Geensen (SCHC). voor onze Baby- en Kleuterzaak. Zelfstandig leiding kunnende geven, wege huwelijk van huidige cheffin. Tevens gevraagd: in bezit van benodigde textielvergunning. Schriftelijke sollicitaties aan: M. LANGEZAAL ZN. STILLE RIJN 3 LEIDEN Metselbedrijf Q. J. v.d. POEL P. J. Blokstraat 33, Leiden, tel. 01710-33738. Schrijvers vervangt Van Zoghei ZEIST Piet Schrijvers (FC Twente) is in de plaats van Nico van Zoghei (Go Ahead) aangewezen als reserve-doelmi van het Nederlands' voetbalelftal, d morgen in Rotterdam tegen Luxemburg uitkomt voor de voorronden van het wereldkampioenschap 1970. De reden van de vervanging van Van Zoghei is het feit, dat de Deventer doelman gebles- DEN HAAG De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond heeft gistermiddag in een verklaring gereageerd op de kritiek, die op het besluit van de bond om geen recht streekse televisieuitzending toe te staan van de wedstrijd Spartak Trnava—Ajax in verklaring zegt de KNVB met betrek- iet betrekking tot de beslissingswedstrijd itandpunt te staan, dat de verantwoordelijkheid schillend! king tot de wedstrijd In Ti in Parijs tegen Benfica, op h< r het u i deze wedstrijd televisie gaat. V erantwoordelijklieid bij ministerie De bond heeft die verantwoordelijk heid alhoewel hij volgens de internatio nale bepalingen kan beslissen over het al dan niet uitzenden, afgewenteld op de overheid en de zaak aan het minis terie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk voorgelegd. De heer H. A. Burgwal, secretaris-penning meester van de KNVB, zei: „Ik geloof dat dit het enige juiste standpunt is, de KNVB verbiedt niet. We worden wel verplicht ons ermee te bemoeien, maar beslissingen nemen we niet". De mogelijkheid dat de wedstrijd toch in zijn geheel rechtstreeks wordt uit gezonden is vrijwel uitgesloten. De heer Burgwal heeft gisteren contact gehad met zijn collega van de Tsjechische voet balbond, de heer Starek, en deze deelde mee dat het niet aannemelijk is dat de wedstrijd na zes uur kan beginnen wegens het vroeg donker worden en het ontbreken van een lichtinstallatie. Geen spelers, wel spelers De heer Starek verzekerde dat, in tegenstelling tot eerdere berichten, de spelers van Spartak Trnava en Slovan Bratislava, dat in de strijd om de Europa Cup II tegen Dunfermline Athletic moet spelen, wel beschikbaar zijn voor de vriendschappelijke inter landwedstrijd NederlandTsjecho-Slo- SCHIPHOL (ANP) Een puter van 15 ton wordt in de nacht van 25 op 26 maart per KLM DC-8F vracht vliegtuig uit de Verenigde Staten op Schiphol verwacht. De computer, een Univac 1108 (aanschafkosten f 10 milj.), is bestemd voor de Staatsmijnen en zal in Heerlen worden geïnstalleerd. Het is een van de grootste, zo niet de groot ste computer ooit in Nederland gebruikt. Het gevaarte zal met drie k vier grote vrachtauto's van Schiphol naar Zd.-Lim- burg worden getransporteerd. Nieuwe technische commissie KNSB derlandse Schaatsbond technische commissie gekozen, die vijf personen bestaat. De Milversummer Henk van der Ven, heeft na een ambts periode van slechts een jaar het zitterschap overgedragen aan W. Wwnia, uit het Friese Cornwerd. Het blijft in handen van W. E. Mulder (Die penveen) en voor het overige bestaat de tc. uit de heren J. de Koning (Purme- rend), H. Roos (Amsterdam) der Ven (Hilversum). Reserveleden zijn de heren J. Charisius (Leeuwarden) H. van der Grift (WestbroekL De heer Burgwal ontkende dat, zoals i enkele ochtendbladen werd gesugge reerd, de KNVB de datum van 2 april heeft verboden. De bond achtte 2 april juist wel geschikt, maar beide clubs deze datum af als thuiswedstrijd; Ajax omdat men om technische redenen niet in staat was de kaartverkoop te regelen en Spartak omdat men op deze datum nog niet klaar zou zijn met een uitbreiding van de accommodatie. De uiteindelijke beslissing over het al in niet doorgaan van de directe ieuitzending ligt uiteraard bij de KNVB. De bond zal de ministerie van Cultuur, Recreatie Maatschappelijk Werk afwachten en daarna overwegen hoe te handelen. het DERBYWINNAAR OP DUINDIGT (Van onze paard esportmedewerker DEN HAAG In de laatste draverij van de woensdagmeeting op Duindigt komt de Derbywinnaar 1968, Gallant Way, weer eens voorzichtig zijn opwach ting maken. Het is zeer aannemelijk, dat hij niet bij de eerste drie komt. Het programma begint om half drie en het luidt: Hyacintenprüs (2000 m. autostart, met trio): Gonda Mac - Godelieve - Gravin Zeppeline. Outsider: Frances Axworthy. Voorjaarsprüs (2140 m): Gabrielle Mac - Holgapluto Gerda - Happie T. Out sider: Gladiool. SneeuwklokjeprUs (2000 m, autostart, met trio): Farm Lady - Frieda Zele W - Econoom W. Outsider: Grace Again. Jolly Pcterprüs (ren, 1350 m): stal De Bloemert (Tons Jewel en Trouble S) - Confrontation - Johan. NarcisprUs (2120 m): stal v. d. Elshout (Diogen en Allouez ID - Bretteur P - Carla van IJmuden Klaverprüs (2000 m, autostart, met trio): Ghia - Flying Victoria - Ero Alkes- tis van E. Outsider: Donna Valentine. JasmUnprUs (2100 m): Esta Beroona - Cillv Harvester K - Dandy H. Outsider» Ernie Rita. Kandaharprijs (2000 m): Edlé - Kokette Katinka - Mario. Tulpenprüs (2120 m, met trio): Grena dier - Gaston van de Lente - Grietje. Crocussenprljs (2000 m, autostart)» Dynamiet - Emma Quichotte - Goudvos. Outsider: Gallant Way.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9