In april valt beslissing of KVP, ARP en CHU in Leidse raad gaan samenwerken Nieuwe vinding Durisol voor gebruik natuursteen Leidse agenda Mediterend over vele vragen in nooit rustende hoofdstad Waar anders dan bij DE MANTELSPECIALIST Burgemeester Van Eysinga volgt burgemeester Koomans als voorzitter op Kosten voor vervolging wanbetalers gaan omhoog BIOSCOPEN Vermoedelijke oorzaak: oliekachel STUDENTENPENSION AAN RIJNSBURGERWEG UITGEBRAND MARKTEN Het advies van de landelijke besturen van de ARP, CHU en KVP, dat het een goede zaak is oni ook op gemeen- teiyk vlak de mogelykheden tot samenwerking te onder zoeken, heeft in Leiden weerklank gevonden. Genoemde confessionele partijen hielden gisteravond in De Burcht een gemeenschappelijke ledenvergadering, waarop gedis- als dea I werd over Hoofdstuk 1 „Principiële uitgangs van het interim-rapport van de „Groep van aeht- e belangstelling was buitengewoon groot. „Dat k wel", zei CHU-voorzitter N. van Dee. „Als dat i het geval zou zijn op een belangrijke vergadering dan konden we wel ophouden". Voor de gemeenschappelijke ledenver gadering hadden de besturen van ARP, GHU en KVP reeds een gesprek gehad over het rapport van de „Groep van achttien"; een gesprek, dat voor alle partners een bevredigend verloop had. De vergadering van gisteravond had tot heer N. van Dee: „We willen de leden niet voor een fait a compli stellen". Van iedere partij hield gisteravond iemand een inleiding. Het Tweede Ka merlid A. M. de Boo CHU) maande tot voorzichtigheid en raadde aan 'n realis tische kijk op de gang van zaken binnen de 3 confessionele partijen te houden om eventuele teleurstellingen te voor komen. Toch sprak hij zich ook optimis tisch uit en noemde het al een winstpunt dat de voormannen van de ,,drie" in de „Groep van 18" overeenstemming wat betreft de principiële uitgangspunten J. Kret (ARP) zei er van overtuigd te zijn, dat samenwerking of eventuele samenwer king niet zal betekenen, dat er een kleurloos midden ontstaat. De ARP-af- gevaardigde sprak van een vernieuwing van geest. De heer T. Brouwer (KVP) - lid van het Europese parlement - zei, dat de ver houdingen tussen de christelijke groe peringen in het Europese Parlement wat makkelijker liggen, ofschoon er ook grote meningsverschillen bestaan wat betreft de pragmatische benadering van de sociaal-economische problemen. Het KVP-lid kwam met het plan een com missie van 6 „Groepen van achttien" (van de EEG-landen) te vormen, die dan het basisrapport als uitgangspunt ne- De jongeren roerden zich in de dis cussie, die volgde en kwamen met moties naar voren. Besloten werd de moties in de respectievelijke kiesverenigingen en afdelinge van ARP, CHU en KVP aan de orde te laten komen. Eensgezind was ofschoon er toch tlef geluid te beluisteren viel: „De po litiek van de KVP wordt nog steeds ge dicteerd door de pauselyke encyclieken". Een 80-jarig Leids dametje zei echter weer met een krakend stemmetje: ,,La- rken, we hebben DINSDAG 25 MAART Rest. van der Heijden: Fed. Chr. en Kath. Werkgevers, spr. drs. Van der Meer, 16.45 uur. Volkenkunde: K. en O. ir. K. P. Post: „Leven en wonen in Leiden", 20.00 uur, Stadsgehoorzaal: Residentie-orkest, o.l.v. Willem van Otterloo. Solist David Oistrach, 20.00 uur. Schouwburg: Toneelgroep Theater 20.00 1 WOENSDAG 26 MAART Herv. Jeugdgebouw Levendaal: Stich ting Leidse Hofjes. Film- en dia-avond, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Filmlezing dr. J. A. Noordijk: 2000 km te voet door de Hi malaya, 20.00 uur. Besparing van kosten Dezer dagen is door Durisol-Mevriet N.V. te Leiderdorp een nieuw bouw element op de markt gebracht waar door het mogelijk wordt gevels en ook buitenwanden op economische wijze in natuursteen uit te voeren. Met dit bouw-element, Naturiet, kunnen onder meer complete natuurstenen ge vels tegen staal- of betonskéletten ge monteerd worden; behalve het eventuele afschilderen, behangen of anderszins af- Het ontwikkelingsonderzoek, dat en kele jaren in beslag nam, leidde tot de oplossing van een aantal technische pro blemen, waarvan de voornaamste was een betrouwbare hechting te vinden tussen de natuursteen en de buitenste beton-deklaag. Deze nieuwe vinding, waarop octrooi la aangevraagd, biedt opdrachtgevers en architecten de mogeiykheid op veel grotere schaal dan tot nu toe, natuur steen toe te passen. Door het gebruik van Naturiet-elemen- ten wordt een kostenbesparing verkre gen, omdat de betrekkelijk dunne laag natuursteen op de bouw-elementen meer economisch is dan de dikkere conven tionele natuursteenbekleding. Stille Omgang vanuit Leiden Zaterdagavond verzamelde zich een werd deel van de Leidse afdeling van het Ge nootschap van de Stille Omgang in de Hartebrugkerk om met het traditionele lof de bedevaart naar Amsterdam te be ginnen. De algemene intentie voor dit jaar was „Dat Christendom weer naas tenliefde moge betekenen". door Het lof werd geleld door patr F. Vr- steeg ofm, de geestelijk adviseur van de Leidse afdeling. In zijn korte toe spraak adviseerde de predikant om nu eens gedurende deze omgangsnacht geen rozenkrans of de gebruikelijke formu liergebeden te gebruiken, maar de tijd van de omgang te benutten om te medi- Hiervoor gaf hij enkele gedachten mee o.a. Wat zegt Christus mtj? Hoe ben ik zelf? Hoe ben ik in myn huiselijke om geving? Hoe ben ik in de werkgemeen schap waar in ik ben geplaatst? Kan en wil ik op eigen verantwoordelijkheid een Christen zijn? Laten we door slecht kontekt met de jeugd een maatschappij achter onder geloof en zonder Chris tus? Bedenken we breeduit: Hoe zijn we NU christen. Wat is onze inspraak, want de wereld zweert bij alles behalve bij Christus. Bereiden we de nieuwe tijd GENOEG STOF Genoeg stof ter overpeinzing en me ditering voor vele omgangen. Om half 12 na het lof vertrok een bus met de deelnemers uit Leiden en Hazerswoude- dorp Om half een, eigenlijk te vroeg, Bevolkingsonderzoek op tuberculose Deze week is het onderzoek in de aula van de School du Rieustraat op: Dinsdag, 25 maart 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uui woensdag, 26 Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van tot woensdagmiddags 13 (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis) f het Spui de omgang gehouden. De bedevaartgangers uit Katwijk, Warmond en Voorhout voegden zich b(j de stoet en gezamen lijk, terwijl getracht werd enkel medi tatie-punten te overwegen, werd in de guurheid van de vroege-lente noerigheid de i tende hoofdstad de omgang in eentoni ge kadans verstapt. De Mozes en Aaronkerk aan het Wa- terlooplein met zijn monumentale al- taaropbouw, fel afstekend tegen de ef fen witheid van de rest van de kerk, bood de deelnemers als 3de gast deze nacht een warm, windstil onderdak voor de viering van de H. Eucharistie. Bede vaartgangers o.a. uit Uithoorn vierden deze plechtige H. Mis mee, die geleid werd door pater P. Gelauff. Pater Ver steeg hield een korte preek. In totaal zijn er van de Leidse af deling 120 deelnemers naar Amsterdam geweest. Niet te veel zeer zeker, maar zij maakten deel uit van een nog steeds levende traditie. (Advertentie) topprodukten van zonnige voorjaarsmode, uit een zeldzaam gevarieerde kollektie^ Utrecht Den Haag Breda Amersfoort Lelden Rotterdam Haarlem Tilburg Lelden: Haarlemmerstraat 16S DE LEIDSE COURANT RECTIFICATIE DINSDAG 25 MAART 1969 VOORVERKOOP ABONNEMENTEN ZWEMBAD POELMEER GEZINSABONNEMENTEN f42,50 PERSOONSABONNEMENTEN boven 16 jaar f 15,— PERSOONSABONNEMENTEN t/m 15 jaar f 10,— (indien lid van „Poelmeer") NIET-LEDEN respectievelijk f 47,50, f 17,50 en f 12,50 NA 1 APRIL ook voor de leden resp. 55,-, 22,50 en 17,50 Roode Kruis Rijnland vergaderde in Oegstgeest- Tydens de maandagavond gehouden vergadering van de afdeling Rynland van het Roode Kruis werd burgemeester T. A. J. van Eysinga gekozen tot voor zitter. Hij nam hiermede de voorzitters hamer over van zijn Rijnsburgse collega, burgemeester B. N. Koomans. Laatstge noemde sloot hiermede een periode van byna 12 jaar voorzitterschap af. Burge meester Van Eysinga verklaarde met veel genoegen de functie te aanvaarden. Hy dankte zijn voorganger voor alles wat deze voor het Roode Kruis betekend heeft. Burgemeester Koomans wenste zyn opvolger alle succes toe. De afdeling, omvattende Oegstgeest, Rijnsburg, Voorhout en Warmond, telt thans 2389 leden i dit ntal i ogen- s de opkomst gisteravond in „Het Witte Huis" maar matig. Secretaris D. P. Harmsen liet in zijn jaarverslag vele aktiviteiten de revue passeren, o.a. een grootscheepse ledenwerving welke gestart is, de be langstelling van leden voor de welfare cursussen, de deelname aan de boot tocht van de Henry Dunant, de grote belangsteling voor het Jeugd Roode Kruis, etc. Ook kwamen de huisvestings moeilijkheden van de kolonnen ter spra ke waarvoor men binnenkort een oplos sing verwacht. Vier colonneleden be zochten de kadercursus er wordt een colonne-verbindingsdienst opgericht en er was vorig jaar een grote Roode Kruis Rampoefening in samenwerking met de Roode Kruis-colonne uit Geisweid (Dl.). Penningmeester Sierag schotelde de aanwezigen een reeks cijfermateriaal voor dat als prettige kant een batig sal do vertoonde. De kollekte heeft vorig jaar de somma van 9134,88 opge bracht. Décharge volgde op het verslag van de kascommissie, bestaande uit de heren Hemmes en Schaap. Zij werden voor een volgend financieel onderzoek Zoals reeds vermeld werd burgemee- ter T. A. J. van Eysinga gekozen tot Oudshoorn-van Rossum en de ontstane vacature vanwege het vertrek van de heer v. Westrenen naar elders wordt opgevuld door de heer Oechies, ambt. Oegstgeest. De verkie zing van de nieuwe leden werd met een applaus bekrachtigd. De rondvraag leverde ipg een enkel huishoudelijk punt op. Tevens werd de aandacht reeds gevestigd op de komen- Rode Kruis Kollekte. welke gehouden 5 tot 31 r SAMENWERKING CH - KVP De CHU afd. Oegstgeest hield gister avond in het Gemeenschaps Centrum aan de Lijtweg een algemene ledenver gadering, waarop besloten werd contact op te nemen met de KVP om tot even tuele samenwerking te komen bij de gemeenteraadsverkiezingen van 1970. Gemeente volgt tarief van Rijksbelastingen Met ingang van 1 april gaan de ver- jlgingskosten voor wanbetalers van jks- en gemeentebelastingen belang- jk omhoog. De huidige tarieven hier- gelde. dekkend allai de administ gesteld, dat de vervolgingskosten ener zijds een passende stimulans vormen de belasting tijdig te betalen, maar ander zijds niet onevenredig hoog worden in vergelijking met het bedrag van de niet betaalde belasting. Voor de kleinere posten blijft het ta rief verliesgevend, voor de hogere be dragen denkt men een overschot te ont- De films in de week van 20 t.e.m. 26 maart zijn de de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Ulysses 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling do, vr. en za. 23.30 Mein Kampf 18 jaar. Jeugdmatinee zo. wo. 2.30 Winnetou keert terug a.l. Lido: Inga, Jaik wil. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lnxor: Op vrijersvoeten a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De vervolging van en de moord op Jean Paul Marat. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. rianon: De maan sluipt mee 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Via Erotica. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling: vr. za. 23.30. Huis van bamboe. 18 jaar. f 20.000 schade Een grote uitslaande brand in een studentenpension aan de Rijnsburger- weg heeft vannacht voor meer dan 20.000,schade aangericht. De brand ontstond omstreeks kivart over elf op een kamer op de eerste etage aan de achterzijde van het huis. In een mum van tijd stond de gehele eerste etage van het huis in lichte laaie. De brandweer, die met drie liogedrukstra- len het vuur poogde te bedwingen moest om kwart voor één 'n tweede ploeg in zetten om de belendende percelen van brand te vrijwaren. Het vuur nestelde zich vooral tussen de balklagen en was daardoor moeilijk te bestrijden. Toch kon om 01.35 uur de brandweer naar -"e kazerne terugkeren. Behalve de eerste etage is ook de zol derverdieping en vliering van het per- Op het zebra-pad aan de Apothekers- dijk is gisteravond een 76-jarige man aangereden door een vrachtauto. De man moest met hoofdwonden in het Aca demisch Ziekenhuis worden opgenomen. Gistermorgen reed een 20-jarige fiet ser tegen een personenauto op, die stil stond op de afrit van de 5-Meibrug. Hij moest met hoofdwonden en een hersen schudding opgenomen worden in het Academisch Ziekenhuis. •fr De Leidse Reddingsbrigade heeft zwemexamens gehouden voor haar le den. De volgende diploma's werden uit gereikt: Jeugdbrevet I: O. D. R. M. Mank; M. Vroom. W. F. de Goey, M. J. Zwikker; J. Luyendijk; H. Tetteroo, A. Klom, C. M. Pet, T. G. Mank, A. Devi- lee, L. Eindhoven, J. Mosseman. Jeugd brevet n: C. T. Kanbier, S. H. LanR- huizen, D. K. v. d. Bent, A. C. Dronkert, R. Jansen, L. C. M. Timmerman. Jeugd brevet HI: Q. C. M. Mank, P. H. Wijts- ma, Y. Oster. F. Vroom, T. Rasser, J. van Deventer, W. van Schie, J. W. Tim- mers. Mej. W. Lans slaagde voor het b-diploma van de KNBRD. ■jüf Op Goede Vrijdag, 4 april, zal er geen kraakwagen door Leiden rijden om grof vuil op te halen. De ophaaldienst van vrijdag wordt dan verschoven naar don derdag 3 april en die van donderdag 3 naar woensdag 2 april. In tegenstelling tot gebruikelijk, wordt er volgende week woensdag dus wel grof vuil opgehaald. vangen. Hierdoor verwacht over het geheel g tiekosten door de vervolgingskosten kun nen worden gedekt. Overigens blijven deze tarieven in het algemeen beneden het niveau voor de ambtsverrichtingen van de gerechtsdeurwaarders. De kosten die worden berekend voor een aanma ning komen van 0,25 op 1,een herhaald bevel van 2,20 op 5,een betekening via de burgemeester van 0,60 op 1,00, beslag roerend en on roerend goed van 3,60 op 20,00 en getuigeloon van 0,90 op 2,Dwang bevelen voor betalingsbedragen tot 50,- gaan 2,50 kosten, die van 50,tot 100,worden 5,00 en voor bedragen boven de 100,komt daar voor elke honderd gulden één gulden aan kosten bij. Voor deze dwangbevelen gold een tariefsysteem dat liep van ƒ0,40 voor een bedrag tot ƒ5,00 tot ƒ1,50 bij een bedrag tussen 70,en 100, De Kostenwet invordering Rijksbelas tingen is voor de gemeentelyke belastin- toepassing (op grond van art. Korreltje Een zegen is een vriend, wiens raad uit het hart komt. Katwyk aan den R|jn, 32 mrt. Groente: Waspeen (per kist): Al 10,40-12,00; A2 5,20-8,60, BI 13,40-15,40; B2 2,00-5,70; C2 7,10-8,00; breekpeen II (per kist) Ton l'Ami clubkampioen van Docos Docos was zondag te gast In de aula van het Bonaventura-college, waar de jaarlijkse clubkampioenschappen wer den gehouden. Een bijna 10 uur durende strijd kreeg om half acht 's avonds zijn einde en toen kon de balans opge maakt worden. Verheugend was de door braak van de junioren. Drie van hen drongen door tot de laatste zestien en schakelden geroutineerde tegenstanders uit. Zo won Hennie Geritse van Jan Brouwer Aad Brouwer won van Piet v. d. Staak en Jos Bavelaar versloeg Piet Bik. Ook i junio i de 1 en legden beslag op alle prijzen. In de winnaarsronde kwamen tenslot te de bekende gezichten naar voren en boekte Jacques van Veen In de halve finale winst op Jos Vreeburg, terwijl Ton l'Ami de grootste moeite had met In de finale dus de bekende tweestrijd van Veen contra l'Ami. Ton l'Ami pakte de eerste game met aanvallend goed won met 21-16. In de beslissende game speelden beide spelers defensief, wat resulteerde in de traditionele prikpartij. Na 15 minuten speeltijd was de stand pas 8-6 in het voordeel van Jacques. De twaalf slagen regel maakte, dat er toch een eind aan kwam. Via 8-8 kwam v. Veen op 14-10 en leek op de over winning af te gaan. Ton l'Ami dacht daar anders over, scoorde 14-14 geiyk en liep uit tot 21-17. Hy nam daarmee de titel van zijn teamgenoot over. De eerste- verliezersronde kwam op naam van Hans Waayer, die Hans Ro denburg in drie games versloeg: 21-15, 15-21 en 21-16. Zij eindigden voor diver se tweede klassers, die stuk voor stuk afvielen. In de tweede verliezersronde was Ton Brouwer, Hans Gijbeis de baas met 17-21, 21-17 en 21-15. In het herendubbel wisten de routi niers zich te handhaven. Finalisten wa ren Cap Kreffer en Nico v. Cassel, die meer moeite hadden om in de finale te komen dan om die te winnen. Met groot overwicht zegevierden zij over Fred Bracké en Hans Rodenburg, die zich te gauw gewonnen gaven (21-12 en 21-15). Lian Rodenburg en Peter Brouwer pro longeerden hun titel in het mixed-dubbel tegen Marijke v. Kempen en Gerard Brouwer. Het damesdubbel was voor Lian Rodenburg en Liesbeth v. Steen. Om volledig te zijn was de derde plaats in de nuchtere kalveren 3750, varkens 5, paar den 4, schapen, lammeren 117, weide lammeren 23, bokken, geiten 30. Pryzt 3e kw. 350-375. 2e 1 stieren 460-520, worst koeien 375-390^ Prijzen per stuk: kalf- en melkkoeien 1000-1575, vare koeien 875-1200, vaarzen 950-1125, pinken 675-875, graskalveren 475-675, nucht. kalveren 100-115, mest- kalveren 100-190, schapen 100-135, lam meren 155-195. Marktoverzicht: aanvoer - handel - pryzen: slaehtrunderenals vorige week - lui - als gisteren; kalf- en melkkoeien gewoon - rustig - onveran- koeien tamelijk - kalm - sta- pinken iets groter - r, vette kalveren iets ruimer - - lager; nuchtere kalveren groot - levendig - iets gedrukt; schapen en lam meren groter - willig - staande. BODEGRAVEN, 25 maart. Kaas Aanvoer 13 partijen goudse kaas. Prij zen: le kw. 3.52-3.72, 2e kw. 3.52-3.72 extra kw. tot 3.82. Handel kalm. ROELOFARENDSVEEN, 24 maart. Bloemen Am. Anjers 19-36, Rozen: Garnette en Carol 16-30, Nordia 36-43, Seventeen 24-30. Zorina 25-30. Carla 42- 51, Spanish Sun 22-31, Bregina 29-40 p. stuk. Irissen: Wedgwood 1.75-1.95, Ane- Chrysanten: Indianapo- Golden Glow 1.35-1.65, Yellow "stont 1.25-1.30, Snow Queen 95-1.10. Mozart 2.10, Narcissen: Investmen 1.25, Carlton 1.25-1.50, Cheerfulness 85-1.00, Early Glory 1.15-1.25, Rembrandt 1.90, King Alfred 1.35-1.80, Pionier 1.30, Tulpen: Paris 1.35-1.60, Olaf 1.25-1.45, Apeldoorn 1.50-1.70, Bellona 1.40-1.65, Preludium .40-1.50. Lustige Witwe 1.45-1.65, Bing 1.40-1.70, Eisenhouwer 1.5 1.60, Charles 1.50-1.60, Aureola 1.55*- 1.65, Oxford 1.50-1.65, Rose Copland Volendam 1.35-1.55, Paul Richter 1.60-- 1.65, Blenda 1.50-1.60, Alladin 3.90, dubb. Tulpen 1.05-1.50 p. bos. Burgerlijke stand Geboren: Sandra Johanna Maria dr v. M, J. C. Broekhuizen en J. M. H. Blom; Silvia Lucia Cornelia dr v. J. P. van Velzen en A. T. Verbeij; Rudolf Johan nes Wilhelmus zn v. J. W. Vermeulen en H. C. van der Meij; Angela Francis Kapel en P. Vingerling; grit Marian dr v. M. Blok en K. Sanno- witz; Joke Maria dr v. A. J. Winkelmo len en M. T. J. Hoogeveen; Hendrikus Petrus zn v. A. F. Hoffman en J. J. M. Ober; Arie zn v. B. J. van der Plas en A. A. van der Plas; Jikke Willemijn dr v. S. B. IJbema en D. Ouwehand; Na- thalie-Claire dr v. F. A. J. Jansen en M. J. P. de Kok; Patrick Willem Bart zn v. G. Alblas en T. Beunders; Erik Jan zn v. J. H. Saveur en A. Overdijk; Lisette José dr v. J. H. Saveur en A. Overdijk; Nicolette dr v. W. F. Bave laar en T. M. Opdam; Bianca Maria Alberdina dr v. A. H. van Schaik eD M. A. van Ryn; Dirk Jacobus zn v. J. van der Meer en T. M. van Haaren; Albert Dirk zn v. A. W. Kerkvliet en F. A. Stokker; Arnoldus Johannes Ma ria zn v. T. L. van der Meer en C. A. M. van R(jn; Ellen Caroline dr v. B. Haan appel en C. H. Engel; Martine Leonio dr v. D. G. Pluim Mentz en I. M. van den Berg; Irene Simone dr v. D. G. Pluim Mentz en I. M. van den Berg; Pieter zn v. G. Koning en E. M. Zwarts; Tonis Hendrik zn v. T. L. Nymejjer en J. A. Nentenaar; Maikel Willem Bernardus Antonius zn v. L. J. P. Janson en J. M. Hoogduin. jaar, echtgenote van P. van Stein;' Bol, 72 Jaar, man; C. Smittenaar', 82 jaar, wed. van W. Brouwer; W. van der Gerard Brou- Holst, 85 jaar, wed. van J. J. de Smit; J. Blljleven, 62 jaar, man.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5