Opening Lentefestival een verwarrende zaak Voor flinke jongens Burgerlijke stand Werkgroep bepleit groot dokumentatiecentrum EEN ASSISTENT(E) BIOSCOPEN MARKTEN LEIDSE AGENDA DE LEIDSE COURANT hem onbegrijpelijke gedichten te vragen De namen van de personen uit de LEF- commissie vond hij ook maar wegge stopt in een akelig klein hoekje. 'roegei dat Rector Kukenheim in moeilijkheden door redaktiefout magnificus dr. L. Kukenheim Ezn had er gistermiddag in de grote zaal van Minerva nogal wat moeite mee. Hy begon zijn openingstoospraak met enkele op- en aanmerkingen over het programmablad van de LEF-commissie. De lay-out vond hij wel goed, maar dat er anomieme gedichten in stonden kon hij niet begrypen. Was dat bescheiden heid of schroom? En naar wie moest hij toe om tekst en uitleg over de voor 'inter in zijn naargeestige koude ning had gezeten. Maar tegenwoordig. Huisvrouwen houden in het voorjaar een grote schoomaak. Dr. Kukenheim vond het prettig, dat de studenten het ten minste in het culturele vlak houden. In het programma stond vermeld, dat de opening zou geschieden door dr.Ku- kenheim, maar eveneens, dat Louis van Gasteren, cineast, het lente-festival zou openen. Een redaktiefout die voor rec- tor-magnificus zoveel moeilijkheden op leverde, dat hij besloot de opening dan WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Openbare les dr. B. C. Damsteegt Fonemen en Nederlandse „r1 Broodje ham i Gastei had de toespraak van de rector aangeluisterd terwyl hy op „ludieke* wijze een broodje ham zat te veroberen. Na de uitnodiging van dr. Ku- j kenhelm steeg hy ter podium en zei: „Ik j lyd ook, dr. Kukenheim, al heb ik geen I academische graad, 11c lijd ook"! Hy be- toogde, dat hy geen uitleg nodig had voor gedichten. „Die laat Ik op me af j Hij vond het lentefestival van „ludiek" j gebeuren. Iets wat de mens identiteit i geeft. Het is zijn streven alle trieste televi siekljkers identiteit te geven door ze I achter de buis en de zakje chips weg te halen. Als organisator van de stich ting „Nieuw Wereldrecord" zou hij de mensen ergens in willen laten uitblinken. Dr. II. C. Damsteegt heeft gistel dag het ambt van lector in de N landse taalkunde aanvaard met openbare les, getiteld „Over relo' kenmerken van fonemen en de N landse r". Hoewel de denkwyze en c grippen van de fonologie (funkti klankleer) volkomen geïntegreerd z de moderne taalkunde, beslaat cr nde funi de hoorder fi afdoende Is Betonplaat Boi hem liet certificaat wereldrecord kal koen- eten op grote hoogte geven. Hij vond het Idee om Nederland maar hele maal af te breken en er een grote plaat beton van te maken, geweldig. Iedereen zou in zijn auto wonen. Wie je aardig vindt daar ga je naast staan met je auto. Ben je je buurman zat dan rijd je maar ergens anders naar toe." Na deze uiteenzetting over zyn geestes kind besloot de cineast met te zeggen, dat alles ludiek moest zijn en verklaar de het festival voor geopend. Louis van Gasteren (rechts) maakt zich gereed voor zyn ludieke openings- Ook is onzeker, of alleen de i kenmerken van de fonemen werkzaair zijn dan wel ook kenmerken van dt klankvorming. Daarom moeten bij hel Liculatorische worden bezien. Het is ge bleken, dat de akoestische kenmeiKec van de Nederlandse klinkers in vloeien- cie spraak veel minder gedifferentieerd zijn dan men zou verwachten. Bij de ar- ulatie van medeklinkers heeft de spre- r meer houvast en daardoor zullen d< daarvan minder :iding Bevolkingsonderzoek op tuberculose maandag, 24 maart 9.00-1200 en 14.00-16.30 uin Dinsdag, 25 maart 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uui woensdag, 26 maant 9.00-1200 en 14.00-16.30 uui donderdag, 27 maart 9.00-1200 en 14.00-16.30 uui vrijdag, 28 maart 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uui IJzersterke klucht gebracht door Theater WIE ZITTEN IN DE HOKJES VAN JOHN BOWEN „Tragische dingen hebben altijd wat komisch en omgekeerd", heeft John Bowen gezegd. Bowen is de schrijver van „Little Boxes", het stuk, dat gister avond in de Nederlandse vertaling „Blijf zitten waar je zit", door toneelgroep Theater in de Leidse Schouwburg werd opgevoerd. In „Little Boxen" het stuk bestaat uit twee eenakters: „De Avond jurk" en „Trevor" signaleert Bowen de hokjes waarin wij allemaal geplaatst zijn. „Maar", moraliseert Bowen ook „we zijn allemaal gemaakt vantikketak en we zien er allemaal eender uit". In hoevere dat tragisch is en in hoeverre komisch, neemt Bowen niet voor zijn rekening, dat laat hij liever aan zijn publiek over. En dat publiek weet Bowen alleen" maar te waarderen, als hij in staat is het hok je, waarin hijzelf verkeert objectief te bezien. Is hij daartoe in staat, dan is het gevolg, dat hij moet lachen. Zuurzoet weliswaar, maar toch moet lachen. Hij bekent dan immers dat hij zichzelf ten, die „uit" zyn; dat willen beseffen of althans niet willeD aanvaarden en zich daarom helemaal te rugtrekken uit het openbare leven. Zrj leven hun eigen wereldje, ergens op een verlopen étage van de Londense wijk Kensington. Als een hunner ls over- ïn, dan verkopen ze het lijk. Dat gaat nt de bereidheid tot af- doen is minimaal. Toch gebeurt in dan komen ze voor het eerst sinds 13 jaar weer in aanraking met de buitenwereld. „Hé", komen ze dan tot de ontdekking, „mensen, die bestaan ook nog, die waren we bijna vergeten". In „Trevor", het stuk, dat my het meest aansprak, laat Bowen zien, dat de mens de ogen sluit voor de zaken, die hem niet aanstaan. Twee meisjes leven samen. Hun ouders zijn daar niet mee in genomen, hoe progressief zij ook zijn. verloofde spelen als de ouders op bezoek komen en doet dat ook, zon der meer. Hij sluit de ogen niet, in te genstelling tot de ouders die bedrogen wensen te worden. „Trevor" is een blij spel, een klucht bijna. Zo ijzersterk, dat de spelers van Theater er weinig moeite mee hebben gehad de „hokjes-figuren" raak uit te beelden. Die „hokjesfiguren" zijn wij allemaal. We zijn in de hokjes geplaatst. We wilden er in geplaatst worden. Zolang het ons niet benauwt, wat geeft het dan om in een hokje te zitten. Hokje behoeft trouwens niet ge- Parochieraad van GEBOREN: Eva dr. van B. van Leer en J. van Manen; Edwin zn. van J. van der Reijden en L. Lam an; Caroline F. dr. van S. J. van Klaveren en M. L. van Ketwich Verschuur; Jannetje M. C. dr. van G. J. Slootweg en J. van Duijn; Jolanda M. dr. van J. W. van Es en J. S. Oppelaar; Daniëla M. C. dr. van L. C. J. van der Hoeven en F. P. Miceli; Catharina M. dr. van C. A. Pouw en M. A. A. Touw; Cornelia J. dr. van P. van Beelen en M. J. Barn- hoorn; Carolina C. H. dr. van H. M. van der Kwaak en C. Groenendijk; .Jo hanna Henrica dr. van C. A. M. Borst en L. T. van der Geest; Renske J. J. dr. van J. V. Bourne en T. A. Ryntjes; Nikolaas F. M. zn. van N. van der Lin den en A. C. F. Douwes; Erik zn. van C. van der Meijden en L. W. Schurink; en B. E. van R. van den Sigtenhorst en H. S. van der Plas; Jo hannes T. A. zn. van W. M. K. F. Meu- rer en J. L. S. Verhoef; Florus zn van A. J. van Nieuwenhuyzen en E. M. Vroege. GEHUWD: C. S. Sin en E. J. van der Niet; H. B. Mulder en T. J. F. Walaardt Sacré van Lumml ;eC. J. L. R. Vellenga en J. Kaptein; B. H. Brinkhuis en en J. A. Knopf; T. A. de Wilde en E. Rys- dam; M. L. de Wit en J. P. C. van Beek. OVERLEDEN: J. Marskamp (82) man; F. P. I. B. Janssen (2 dagen) dochter; A. Heusen (68) man; J. Vree burg (82) man; G. van Muiswinkel W8) vrouw. De gelijks bestuur: voorzitter, A. P. v. Dam M. H. Tromplaan 52, tel. 54058, vice- voorzitter-penningmeester: A. G. M. v. Werkhoven, Wijttenbachweg 91, tel. 54669. sekretaris: Ph. Weber, Nachte gaallaan 2, Leiden, tel. 50517; sekreta- resse: mevr. M. E. Hoogervorst-v.d. Geest, Wy ttenbachweg 29, tel. 54383, burgseweg 119, Rijnsburg, G. H. Olthe- ten, Rijnsb.-weg 33. Leiden. J. Ouwer- kerk, Geverstr. 43, B. Paddenburg, Julio- nalaan 20, P. A. v.d. Poel-v. Heiningen. M. M. v.d. Putten- Zoelen. Wijttenbachweg 69, F. P. s dat Oegstgeest. BRIDGECLUB „DE SLEUTELS" Stand in de huishoudelijke viertallen- 2471; team Rip 24 pnt. (407-332): team Dek 20 pnt. (366-362): team De Vrind 18 pnt. (425-366): team Zwetsloot" S pnt. (298-397); team Tan 4 pnt. (362- 612). Groep B: team dms. Sier* 28 pnt. (422-194); team Biesot 24 pnt. <344- 77); team v. Helvert 18 pnt. (352-387); team De Vries 17 pnt. (324-323); team Middelham* 15 pnt. (299-292); team ms. Derogee 14 pnt. (264-305); team Le pelaar- 13 pnt. (316-333); team mv. Vrijenhoek* 12 pnt. (264-330); team echtp. Jansen* 11 pnt. (261-312); team Vreeburg* 11 pnt. (226-329); team Ber nard 5 pnt. (169-361). Groep C: team De Koning 24 pnt. (471-314); team Rlel 22 pnt. (408-329); team v. Kempen 20 pnt. (404-402); team Lelieveld 19 pnt. (450-464); team v.d. Voor de behandeling van ongevallen is het Acauemisch Ziekenhuis doorlopend geopend, uui&lve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuisen vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuiS). J. Lijten voorzitter R.K. Leeszaal en Bibl. De heer J. Lijten is benoemd tot voor- ziter van de R.K. Openbare Leeszaal en Bibliotheek als opvolger van de in janua ri overleden dr. A. C. de Jong. Serie besprekingen over samenwerking tussen P. v. d. A. en PSP De afgelopen maand hebben de PvdA- afd. Leiden en de PSP-afd. Leiden twee gesprekken gehad over de mogelijkheden van samenwerkingsvormen op plaatse lijk niveau. De gesprekken zijn in ple zierige sfeer verlopen en eind maart wordt een derde gesprek gehouden. Met ingang van a.s. zondag zal er ook in de parochie van Sint Jans Onthoof ding een kindercrèche zijn. Voor de Aloysius-kapel zal deze zijn in de naastgelegen basisschool en geopend z(jn tijdens de H. Mis van 10.30 uur. Voor de Sint Jan zal een crèche wor den ingericht in Het Spinneweb, het voormalige Graalhuis dat nu als jeugd huis dient, en wel tijdens de H. Mis van 11.00 uur. 'n Kwartier voor de aanvang van de diensten zullen deze geopend zijn. Van de ouders wordt een bijdrage venvacht in de kosten. P.I.T. (Zoeterwoude) P.I.T. "54 komt er steeds beter in. Na een viertal gelijke spelen in de afge lopen weken werd nu de eerste zege een feit. In Den Haag werd Wibats 7 met 4-6 geklopt. Anneke Koek en Kas Koe mans wonnen beide twee partijen en Marian v. d. Helm zorgde voor een punt tenvijl ook het dubbel in Zoeterwoudse handen kwam. Het tweede team was- kansloos tegen het 10e team van Wibats; 10-0. DAMES. Het le team leed in eigen j huis een 2-8- nederlaag tegen Salaman- door mevr. F. v. d. Geest-Schuur. Het tweede team is reeds klaar petitie omdat er twee teams zijn terug getrokken. Het „sterreteam" (3) klop te Rustenburg met 9-1. Alleen Cok var Leeuwen liet een steekje vallen. JUNIOREN. Het le meisjesteam be haalde een gemakkelijke 10-0 zege op Play Fair 2. Ook voor het tweede team was succes weggelegd. De meisjes sta ken in een goede vorm en klopte Slag vaardig 1 met 7-3 van welke tegenstan der in de eerste wedstrijd werd ver loren. Het le jongensteam moest met 7-3 de meerdere erkennen in plaatsgenoot Ef fect '54. Wim den Elzen was met twee punten topscorer. Peter v. d. Salm wor een partij. Het A team was kansloos tegen De Treffers C. Alleen Sjaak Paar- dekooper kwam tot winst. Programma: 18 maart Pit 1-V.V.V. 2 Pit 2-T.O.V. 4; 17 maart Wibats 15- Pit 3; 18 maart Pit 4-Slagvaarder 3. •aining in Don Bosco. 18.30 uur Kleine junioren, 20.00 uur Grote junioren. Vrydagavond klaverjassen in het Don Boscohuis om vleesprijzen. Iedereen welkom om 20.00 uur. ders 1. Beide punten werden „Litteris Sacrum" finalist in strijd om Nationaal Landjuweel De Leidse Kon. Toneelvereniging „Lit teris Sacrum" heeft de tussenronde van het Nationaal Landjuweel 1969 voor Amateurtoneel gewonnen. Nadat het Zuidhollands Juweel was gewonnen (en de regisseursprijs voor Bob Hageman) bond „Litteris" vrijdag de strijd aan met verd „Met blote en blijspel van Neil Simon. „Jan van Jommelen" speelde Goldoni's „De knecht ger, deelde zaterdagavond na het treden van de vereniging uit Santpoort, bij monde van de heer Schip mede, dat Ten behoeve van intern, studiën Er is een groot dokumentatiecentrum nodig, waarin liet materiaal van uiteen lopende studierichtingen, voor zover dat op internationale studiën ls gericht, ordt bijeengebracht en waarin zy, die kan zijn." Dat is een vai ste zinsneden uit een n langs is ingediend bij hel voorzitter ls, het voornaamste lichaam moeten worden dat koördinatle tussen uiteenlopende vakgebieden zal beharti gen en vorming van nieuwe mogelijk heden op dit Internationale gebied van onderzoek zal stimuleren. Het Institut zal In een Iets verdere toekomst eigen onderzoekprojebten ter hand gaan nemen. Het is goed mogelijk, dat deze projekten ook het door de SVB in het begin geadviseerde gebied van de polemologie zullen bestrijken. Zeker is ls, dal de Inspraak van studenten de Leidst lelt. Het rapport is opgesteld cloor een ge mengd samengestelde werkgroep van hoogleraren, leden van de wetenschap pelijke staf en studentvertegenwoordi- gers van de Algemene Leidse Studen ten Vereniging, de Stichting Polemolo- gische Bibliotheek, het Nesbic en de Studenten Vereniging, de Stichting Po- lemologische Bibliotheek, het Nesbic en de Studentenvereniging voor Internatio nale Betrekkingen. Het rapport advi seerde de oprichting van een instituut, gericht op de studie der internationale betrekkingen in de ruimste zin. Met deze rapportering geeft de werkgroep een andere draai aan een uit 1967 da terende motie van de Studenten Vakbe weging, die de stichting van een polemo- logisch instituut bepleitte. De werkgroep heeft, mede aan de hand van de resultaten van een enquête, een plan opgesteld, dat voorziet in de stichting van een leeszaal en bibliotheek, die alle in aanmerking komende studie richtingen van de universiteit omvat, met daarbij de nodige diskussieruimten en een voorziening van tenminste éen kollegezaal met moderne audio-visuele hulpmiddelen. De werkgroep wil alle in aanmerking komende studierichtingen onder één dak brengen. Tot de feiteiyke oprichting van het Instituut voor Inter- by zich z uithou' wikkel na ampel beraad „Litteris" tot win was uitgeroepen. Beide verenigingen hadden uitstekend spel te zien gegeven. De jury liet tenslotte de beperkte mo gelijkheden van het Amerikaanse spel prevaleren boven de talrijke voordelen van het stuk van Goldonl. het Nederlands Centrum voor het Ama teurtoneel in de Haarlemse Stadsschouw burg zal worden gehouden, hebben zich nu zes verenigingen geplaatst. Na de laatste tussenronde, die het af- „George Dandin" van Molière. Reizend Zeeuws Volkstoneel komt met „De dui- velshaan" van de Ier Sean O'Casey. Uit Amsterdam komt de vereniging „Justus van Maürik" met „Een draad in het don ker" van Hella Haasse. De Rotterdamse Nieuwe Toneelgroep speelt de eenacter „Oog om oog" van Peter Shaffer. De Leidenaren spelen In de finale wederom het biyspel „Met blote voeten in het park". Volgens de reglementen van het Na tionaal Landjuweel voegt zich by deze finalisten de winnende groep van het vorig Landjuweel. Dat is het Haagse ADO-DVS. Het zal een voorstelling ge ven van „Madame de Sade" van de Ja panse schrijver Yukio Mishima. De jury voor de finale is als volgt samengesteld: Jan Velzeboer en Arend Hauer van het Nederlands Centrum voor het Amateurtoneel, mr. P. Cleeve- ringa, oud-voorzitter van de vroegere NATU, de actrice Trlns-Snyders en de regisseur Berend Eoudewyn. ize kalkulator heeft door steeds toenemende werkzaamheden i gevolge van onze groeiende relatiekring dringend behoefte voor het uitwerken van drukwerkoffertes en het typen hier van. Bovendien zullen rekenwerkzaamheden moeten worden verricht voor de na-calculaties. Vereisten: goed kunnende rekenen en typen, minstens mulo diploma. Geboden wordt: afwisslende werkkring, goede hono rering en winstdeling. Leeftyd: tot 24 jaar. illicitaties schriftelijk te richten aan de PERSONEELSAFDELING DE LEIDSE COURANT PAPEN GRACHT 32 - LEIDEN - TELEFOON 01710-20935 Toneelgroep te Voorschoten met „Het Boek van de maand" De Nutstoneelgroep Voorschoten heeft het blijspel „Het boel: van de maand" van Basil Thomas voor een enthousiast publiek over het voetlicht gebracht in het Cultureel Centrum. Na een aanvankelijk wat traage inzet, kwamen de spelers er geleideiyk beter in. Als uitschieter onder de spelers ver dient zeker een vermelding Ricks Stol als Bim, de dochter van een nette En gelse familie, die opeens blijkt een zeer modern boek te hebben geschreven. Behalve Wiepko van Santen, die een Turion, als dienstmeisje een open doek geboren acteur is en samen met Cora je kreeg, was de bezetting van de man nenrollen minder, hoewel zeker accep tabel. De moeder, Jella von Speth en de tante, Floor Zinn, kwamen goed uit •ondsten door het stuk heen had werkt. De muziek donder en bliksem werd perfect uitgevoerd. Het decor was ontworpen door Poen de Wijs en met veel zorg gemaakt door Jeanne Oudshoorn. Ook de verdere aankleding was zeer verzorgd. Aan het eind van het spel kregen de amateurs een langdurig ap plaus. De toneelgroep zal nog eenmaal een opvoering verzorgen ten bate van DINSDAG 18 MAART 196J trale als volgt gekeurd: Camera: Benjamin, dagboek van een puber 18 jaar. Lldo: Hellfighters, 14 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op vrijersvoeten (prol), a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Mademoiselle 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachtv. vr. zat. 23.30 uur Nattlek IS j het te s 1 in Voorschoten. W1NTERLEZINGEN De laatste winterlezing van dit sei zoen verzord door de Oecumenische Werkgroep Voorschoten wordt donder dag 27 maart om 20.15 uur in het Cul tureel Centrum gehouden. In deze serie lezingen, die ditmaal als centraal thema heeft „De religieuze op voeding". zal die avond SDreken dr. H. de toekomstige geloofsgemeenschap. Dr. Van Leeuwen is verbonden aan het Ho ger Cathegetisch Instituut te Nijmegen. De Oecumenische Werkgroep wil graag naast ouders en opvoeders ook hen, die de kerk van de toekomst willen vor men, de jongeren, uitnodigen bij deze lezing en de daaropvolgende U.V.V.-KINDERKLEDING BEURS Op donderdag en vrijdag. 27 en 28 maart, wordt in ..De Werf" door de Voorschotense U.V.V. weer een kinder- kledingsbeurs gehouden. Inleveren 27 De in te leveren kleding, tot een leef tijd van 15 jaar, moet schoon en heel zijn. De beurs wordt ditmaal ultbebreid en omvat nu ook sportkleding b.v. ten nis- en rijkleding, kunstschaatsen met laarzen enz. GEBOREN: Femke J. dr. van W. G. J. Bierman en J. C. M. Baas; Leonar- dus J. M. zn. van L. H. M. Valk en J. P. M. Zuijdgeest; Harald M. zn. van H. Soeteman en A. V. Jongbloed: Arnoud H. H. de Haan; Jeanime C. dr. van T. C. Kulk en F. D. Vader: Pleter zn. van P. Bouthoorn en M. L. M. van Geffen; Miranda dr. van A. G. Klooster man en M. J. van der Blom; Wendellna di". van W. van Turenhout en M. Ver heul; Woenderik zn. van W. Nagtegaal en Erika E. Goor; Steven D. zn. van D. W. Ball en J. C. Chapman. ONDERTROUWD: Adrianus te 's- Gravenhage en Jansje van Berkesteijn; Adrianus H. A. van der Meer te Alke made en Jesephina C. van Geloven. GETROUWD: Cornells K. Faber te Amstelveen en Annemarie Hoebink. OVERLEDENWillem van der Leeuw, oud 93 jaar: Barbera Bakker wed. van L. Groenendijk, oud 83 jaar; Kaatje Mol e.v. M. Bakker, oud 84 jaar; Astrid C. L. Nieuwenhuizen, oud 5 jaar. Korreltje PUNT... NOORDWIJK Door verplichte 6p ct. huurverschillen in Noordwijk groter De huur van de Noordwijkse woning wetwoningen zal, volgens het daartoe tangenomen wetsontwerp in de Twee de Kamer, dat voor het hele land geldt, op 1 april met 6 percent worden ver hoogd. Dit geldt niet voor de 192 flat woningen In Boerenburg, die eerste in 1968 gereed zyn gekomen. De jaariyksc- huurverlioging van 6 pet. zal voor deze hulzen pas Ingaan op 1 januari 1970. Voor alle andere huurwoningen is de verhoging van 6 pet, niet verplicht. B. en W. van Noordwyk betreuren dat door deze maatregelen van het rijk de eigen huurovereenkomsten, die de ge meente met de hurders was aangegaan, worden getorpedeerd. Om In de toekomst de huurprys van verschillende gemeente woningen te nivelleren, waren vijf jaar lijkse huurverhogingen van 4 pet. over eengekomen. Doordat de 6 pet van het rijk van kracht wordt, voor alle vóór 1968 gebouwde woningwetwoningen, j wordt die geUjkschakeling weer geheel teniet gedaan. B. en W. van Noordwijk zeggen te hopen dat deze verschillen de toekomst weer ongedaan gemaakt kunnen worden. ROTTERDAM. 18 maart. Vee - Aan voer totaal 4896: weekaanvoer 638S; slaehtrunderen 175, gebruiksvee 599, vette kalveren 60, graskalveren 256. nuchere kalveren 3679. varkens 4, big gen 14. paarden 6, schapen of lammeren 78, weidelammeren 4. bokken of geiten 21. Prijzen: slaehtrunderen extra kw. 5.25-5.70, le kw. 4.65-5.15. 2e kw. 4.10- 4.50, 3e kw. 3.90-4.05: vette kalveren le kw. 3.60-3.85, 2e kw. 3.40-3.55, 3e kw. 3.15-335; stieren 4.60-5.20; worstkoeien 3.75-3.90; kalf- en melkkoeien 110-1575; vare koeien 875-1200; vaarzen 975-1150; pinken 700-900; graskalveren 475-675- nuchtere kalveren 1.00-1.15; mestkalve- ren 1.00-1.95; schapen 110-135; lamme ren 155-195. Marktoverzicht, resp. aan voer. handel en prijzen: slaehtrunderen, als vorige week. lui-duur, als gisteren; kalf- en melkkoeien, gewoon, vlot, on veranderd: vare koeien, tamelyk, willig, staande prijzen: vaarzen en pinken, iets kleiner, lui, stabiel; graskalveren, als vorige week. kalm, hoger; vette kalke ren, klein, sroef, lager; nuchtere kalve ren, groot, redelijk, prijsh.; schapen en lammeren, korter, rustig, iets gedrukt. 21-68; Sim Wit 30-32; Rozen Garnet Carol 23-35; Zorina 34-37; Carla 50-61; 'egina 31-40 per stuk; Chrysanten In- Queen 85-90; Romany 1,90-1,95; Golden Glow 1,20-1,35; Narcissen Carlton 1,15- 1,30; Yellow Cheerfulness 95; Fortuna 85-1,05; Early Glory 80-1,10; Verger 80- 1,00; Rembrandt 1,45; Buxton 90-1,05; Tulpen Lustige Witwe 1,25-1,55; Charles 1,20-1,50; Bellona 1,30-1,45; Apeldoorn 1,45-1,75; Rose Copland 1,25-1,45; Pro minence 1,30-1,55; Olaf 1,20-1,50; Eddy 1,35-1,50; Beatrix 1,40; Athleet 1,50- 1,60; London 1,50-1,65; Blenda 1,35-1,50; Oxford 1,60-1,70; Bing Crosby 1,55-1,65; Dover 1,45-1,50; v. d. Eerden 1,30-1,45; Kees Nelis 1,70-1,90; Guido Snick 1,35- 1,50; Topscore 1,35-1,45; Red Cham pion 1,70; Spring Song 1,85; Sweet Harmony 1,70; Beauty of Volendam 1,25-1,55; Wintergold 1,10-1,50; Dubbele tulpen 1,10-1,50 per bos. FOTOCLUB „BOLLENSTREEK" De Fotoclub „Bollenstreek" heeft vrij dagavond een byeenkomst gehad in de filmzaal van het Bloembollenlaborato rium te Lisse, onüer voorzitterschap van de heer C. van Rede, uit Hillegom, die In het bijzonder de spreker, de heer P. Bosman, uit Alkmaar, bekend land schap- en portret-fotograaf, een welkom mocht toeroepen. De heer Bosman deed op geestige wijze uit de doeken, dat hij zich in de fotografie niet aan het boekje houdt, hetgeen dan ook resulteerde in een zeer eigen stijl in hetgeen hij sprak en liet Zijn foto's vallen op door eeD harde druk, veelal op extra hard papier of oranje filter by de opname. Vóór de pauze liet hy diverse land schappen de revue passeren en konden de aanwezigen vragen stellen over het en waarom". Na de pauze waren het de portretten welke bijzonder boel den. Daaruit bleek, dat de heer Bosman niet alleen fotograaf, maar ook mensen kenner was! Met zyn betoog in pittige DINSDAG 18 MAART Schouwburg Toneelgroep Theater: „Blijf zitten waar je zit", 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Leen Jongewaard- show, 20.00 uur. Ars Acmula Filmclub 16, 20.00 u. Ambachtsschool Haagweg VOLA Filmavond, 20.00 uur. Rest. v. d. Heijden Kath. Vrouwen gilde: „Sheherazade", 20.00 uur. WOENSDAG 19 MAART Stadsgehoorzaal Vleesbraadwed- strijden Ned. Ver v. Hulsvrouwen. 14.00 Stadsgehoorzaal Ex Animo. Geen repetitie met publiek van Matth. Pas sion, 19.15 uur. Camera K O Film v. d. maand: „Accident", 19.00 uur. Ryksherhariuin Kon. Ned. My. v. Tuinb. en Plantkunde. Ledenvergade ring, 20.00 uur. Passion, 19.15 uur. Lakenhal Finale muziekconcours Lentefestival '69, 20.00 uur. VRIJDAG 21 MAART Veemarkt VEBO-Paasveetentoon- stelling vanaf 10.00 uur. Schouwburg Cabaret Pepyn, 20.00 Stadsgehoorzaal Modeshow „De Faam", 20.00 uur. Jeugdhuis Breestraat Jaarverga dering Ned. ver. v. Suikerzieken, afd. Leiden en omstr., 20.00 uur. Leidse Broodfabriek - Excursie Kath. Vrouwengilde, 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallem Apotheek Herdingh Blanker, Hoge-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5