SAMSON ZWAAR Kastelen in eigen land kijken vanuit de lucht Voorde echte zware-shagroker is er nu toch wat anders een nieuwe shag vanNiemeyer Uitloting premielening Zuid-Holland DIE LEEUW zrr ER WEER ACHTER PAGINA 4 DE t.F.TDSE COURANT DINSDAG 18 MAART 1969 EUROPESE PRIMEUR VAN A.N.W.B. Moeilijk jaar voorspeld voor binnenlands ioerisme (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Wij willen fa et kasteel op een andere wijze benaderen dan van de grond en bovendien hopen wij met deze vliegtochten de men sen meer vliegminded te ma ken. Zij overwinnen dan mis schien bun schroom om voor de vakantie gebruik te maken van het vliegtuig." Met deze woorden introduceerde drs. D. J. Engelen, adjunct-direc teur toeristische ledenservice bij de ANWB, een Europese primeur van deze organisatie, vliegtochten boven Nederland. Dit gebeurde tijdens een pers dag over toerisme in restau rant Aviorama op Schiphol. Drs. Engelen wees verder op 'n uitzonderlijk grote belang stelling voor reizen naar het buitenland ten gevolge van de slechte zomer in 1968. „De vliegtochten organiseren wij. zo vervolgt drs. Engelen, in samenwerking met de NKS, de Nederlandse Kastelenstich ting, we gaan vliegen over kastelen en andere beziens waardigheden in Nederland. Ten gevolge van de zeer grote belangstelling er zijn reeds 472 boekingen zullen wij in mei of september nog meer vluchten organiseren. Er wordt alleen in het week einde gevlogen met de dan beschikbaar zijnde Fokker Friendships van de N.L.M. Deze Friendships zijn boven dekkers waardoor de passa giers een onbelemmerd uit zicht hebben en vliegen op een hoogte van twee- tot vijf honderd meter. De vliegtoch ten, die op 12 april starten, kunnen vanuit vier plaatsen begonnen worden, Amsterdam. Groningen, Maastricht en Rot- Vervolgens schetste de heer A. I. J. M. Schellart, direc teur van de N.K.S., de werk zaamheden van de stichting. Over de kastelentochten zei de heer Schellart: „Het is voor ons een uitstekende pro paganda, die hopelijk bij vele Nederlander: belangstelling wekt voor de kastelen in hun land". Dat dit wel nodig is bleek toen de heer $chellart enige cijfers noemde. „Er zijn in Nederland nog ruim drie honderd kastelen, dat is ech ter niet meer dan tien pro cent van wat wij gehad heb ben". De directeur van de NKS ging niet in op de finan ciële aspecten van de samen werking met de ANWB. Drs. Engelen verklaarde dat de ANWB tezijnertijd een gift welke vorm. Geld terug De weersomstandigheden kunnen bij deze vliegtochten nog wel eens voor moeilijk heden zorgen, zoals zaterdag middag al bleek. Wegens het slechte weer was de voor de journalisten georganiseerde vliegtocht afgelast. Drs. En gelen zei hierover: „Als er niet gevlogen kan worden, is het geen probleem. De klant krijgt zijn geld terug of doet het op een andere keer. Het kan natuurlijk ook gebeuren dat er wel gevlogen wordt, maar dat het uitzicht niet zo best is. De tocht is dan maar gedeeltelijk geslaagd en wat wij dan doen zullen wij moe ten bekijken." Bij de vluchten is een kas- telendeskundige aanwezig, die de passagiers uitleg zal geven. Moeilijk Het binnenlands toerisme zal het dit jaar bijzonder moei lijk krijgen. „Door de slechte zomer in 1968 in Nederland bestaat er dit jaar heel veel belangstelling voor het bui tenland. met name Spanje. Noord-Afrika (Tunesië) en Rhodos," aldus drs. Engelen. In 1968 bestond er nog wel belangstelling voor het eigen land, omdat juli 1967 goed zomerweer te zien had ge geven." Als andere mogelijke oorzaak voor de geringe be langstelling voor Nederland noemde drs. Engelen de stij gende prijzen in Nederland. Drs. Engelen gaf verder een overzicht van de A.N.W.B.- activiteiten voor binnen- en buitenlands toerisme: Ons autotourspakket van vorig jaar (Noorwegen, Zweden en Roemenië) is uitgebreid met Finland, Ierland, Italië, Dene marken en Joego-Slavië. Er is een kampeerreis naar Wo- burn Abbey in Engeland in het kader van de Internatio nale Kampeer- en Caravan- rallye van de F.I.C.C. In het binnenland organiseert de ANWB twintig wandelingen, twee wandelingen met de Neder Spoorwegen en stede- schoontochten samen met de V.V.V.'s in acht steden. Dit zijn Amersfoort, Amsterdam, Bergen op Zoom, Breda, Den Haag. Leeuwarden, Tilburg en Zeist. Voorts zal er dit na jaar een gids verschijnen over stedeschoonwandelingen in een veertigtal steden wor den er twee fietstochten ge-, organiseerd, één in Scheve- ningen (3 mei) en één in As sen (17 mei) en zijn er ruiter- routes uitgestippeld. Iets heel unieks is de ruiterdag op 21 september in Het Gooi. Deze heeft een route van ongeveer 30 kilometer, waarop twee sherrystops. Wellicht wat on gebruikelijk. zei drs. Enge len, maar een paard is geen snelverkeer. Het mag dus. Delft koopt tweede portret van koningin DELFT Het gemeentebestuur van Delft heeft een portret van koningin Ju liana, geschilderd door de Rotterdamse kunstschilder Karei van Veen, aange kocht. Met deze aankoop, ten behoeve van de oranjegalerij in de raadszaal van het Delftse stadhuis, is een einde geko men aan een jarenlang slepende kwestie. Het aangekochte werk is 50 bij 80 centi meter groot en is een voorstudie van een portret, dat Karei van Veen in 1964 ver vaardigde van de koningin, in opdracht van het ministerie van Justitie. Het ori gineel hangt in het gebouw van de Hoge Raad der Nederlanden in Den Haag. Een aantal jaren geleden gaf het Delft- se gemeentebestuur de Haarlemse por tretschilder Kees Verwey opdracht om, ter completering van de oranjegalerij, 'n portret van de koningin te schilderen. De opdracht geschiedde in overeenstemming met een advies van de raad voor de kunst. Het werkstuk van Verwey werd echter niet geschikt bevonden voor de galerij en was jarenlang onderwerp van discussie. Dit portret heeft inmiddels een plaatsje gekregen in de hal van het stad huis in Delft. Investeringsbank uitgiftekoers 99V2 AMSTERDAM (ANP) Onder ver wijzing naar het op 13 maart gepubli ceerde prospectus inzake de uitgifte van nominaal 60.000.000.7% pet 20-ja rige obligaties 1969 ten laste van de Na tionale Investeringsbank (Herstelbank) N.V. delen Algemene Bank Nederland N.V. en de Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. als leiders van het emissiesyndicaat mede dat de koers van uitgifte is vast gesteld op 99% pet. De inschrijving staat open op vrijdag 21 maart 1969. Pompidou gezien als opvolger PARIJS (Reuter) Volgens een opi niepeiling, die in het Franse weekblad Express is gepubliceerd, heeft de voor malige Franse premier, Georges Pom pidou, 39 procent der stemmen gekre gen van degenen, aan wie gevraagd is wie zij zouden verkiezen als volgendè maand presidentsverkiezingen in Frank rijk gehouden zouden worden. Premier Couve de Murville heeft 15 procent gekregen en Frangois Mitter rand 10 procent, Mitterrand legde vorig jaar de functie neer van leider van de niet-communistische linkse partijgroe peringen in Frankrijk. Leiding Franse priesterarbeiderf neemt ontslag PARIJS (KNP) De 8 priesters, belast zijn met de leiding van de Mis. sion de France, (organisatie var ter-arbeiders in Frankrijk en overzet se landen), en de vier regionale leidt? van de Mission de France, hebben col lectief hun ontslag aangeboden. In hu verklaring zeggen zij, dat vooi ters, die werkzaam zijn in zielzorgvoi men, die buiten de gewone dioce» ne kaders vallen, geen plaats blijkt zijn in de huidige Kerk van Frankrijk. De bedoeling van de Mission de Fram is priesters in te zetten in de vt schillende milieus van de arbeid, die Frankrijk praktisch helemaal ontke stend zijn. Zij werken in fabrieken, de havens en in de ziekenhuizen. Zij \n men daar equipes van 4 man. In tofe omvat de Mission de France 400 pris ters. Een gedeelte van hen is helemji in het arbeidsproces opgenomen, and; ren werken halve dagen. Uit hun ervaringen kwamen zij nieuwe zielzorgmethoden, die echter ni; in de traditionele zielzorg passen. Vc gens de verklaring van de 12 leidend priesters is voor deze nieuwe van zielzorg in de huidige Kerk va Frankrijk geen ruimte. De bisschoppet conferentie ging ermee akkoord, ma; in de diocesen afzonderlijk veranderd niets. De bisschoppen erkennen allee maar de eigen diocesane geestelijkhei! en niet de priesters van de Mission Hoge Raad Twee nieuwe raad- heren van de Hoge Raad der Nederlac den zijn vandaag geïnstalleerd. Het zij: mr, G. Fikkert, oud-vice-president het gerechtshof te Amsterdam, en m van Rijk, oud-raadsheer in hetzelfde htó Mr. Fikkert was tevens raadshee: plaatsvervanger in het gerechtshof Den Haag en rechtsgeleerd lid van he hoog militair gerechtshof. Voorzien van het H. Sacrament der zieken overleed geheel onverwaeht, onze goede broer, behuwdbroer en oom d« heer THEODORUS HENDRIKUS LUBBE op de leeftijd van 49 jaar. Boskoop J. L. Groenendijk-Lubbe L. Groenendijk Oegstgeest J. W. Lubbe J. J. Sassen Leiderdorp C. J. van der Maat-Lubbe J. van der Maat Breukelen C. G. Dhoridt-Liibbe C. Dhondt Oegstgeest G. S. LUBBE M. Lubbe-Warmerdam Henderson (Nieuw-Zeeland) i A C. Lubbe Amsterdam A. Av. Impele-Lubbe Oegstgeest C. P. Lubbe C. Lubbe-Scholtes Warmond M. Lubbe P. J. Heemskerk-Lubbe J. Heemskerk Neven en nichten. Oegstgeest, 17 maart 1969. Dorpsstraat 63. Correspondentie-adres Haarlemmerstraatweg 14. Onze dierbare overledene ls opge baard Haarlemmerstraatweg 14 te Oegstgeest Rozenkransgebed! dinsdag- en woensdagavond te 8.00 uur. Wij vieren de H. Eucharistie voor zijn zielerust donderdag 20 maart a.s. te 10.30 uur in de parochiekerk van de H. Willlbrordus. Rhijngees- terstraatweg, waarna de begrafenis op het parochieel kerkhof. DEN HAAG (A.NP.). Bu de giste ren gehouden uitloting van de 2% pro cent premielening Zuid-Holland 1957 is de hoofdprijs van 100.000 gevallen op obligatie nummer 6 van serie 12828. De premie van 50.000 viel op nummer 7 van serie 7072 en de prijzen van 10.000 op no. 2 van serie 16136 en no. 2 van serie 19969. In totaal werden 50 series van elk tien obligaties uitgeloot, waaronder twee pr^jnies van /5000,,tieQ van 1000 en 24 van /'500. De overige obligaties van de uitgelote series worden aflosbaar ge steld met 125. De houders van de obligaties no. 2 van serie 10676 en no. 6 van serie 13385 zagen zich beloond met 5000. De pre mies van duizend gulden vielen op no. 10 van serie 153, no. 5 van serie 1968, no. 6 van serie 1968, no. 4 van serie 2174, no. 10 van serie 3919, no. 10 van serie 5185, no. 2- van serie 5917, no. 6 van serie 6429, no. 4 van serie 9782 en no. 5 van serie 12331. Billiton koopt Loosduinse Witmetaalfabriek De N.V. Billiton Maatschappij heeft het gehele aandelenpakket van de N.V. Eerste Nederlandse Witmetaalfabriek, producente van non-ferrolegeringen te Loosduinen overgenomen. Het ligt in de bedoeling de produktie binnenkort naar Naarden te verplaatsen. De fabriek staat aan de Buitentuinen en het kantoor van de witmetaalfabriek is gevestigd aan de Gevers Deynootweg. In totaal betreft het hier 26 werkne mers, waarvan het grootste deel meegaat naar Naarden. Degenen die niet naar Naarden zullen gaan, kunnen worden geplaatst in de in Den Haag gevestigde bedrijven van de N.V. Billiton. In de directie wordt geen verandering aange bracht In opdracht van Firma Vaanman Vink Aannemingsbedrijf te Hiliegom boekhouder/ bedrijfsadministrateur Dit aannemingsbedrijf, met een vaste perso neelsbezetting van ongeveer 70 man, is hoofd zakelijk werkzaam op het gebied van de utiliteitsbouw (bedrijfsgebouwen, scholen, be jaardencentra, eJ.) De boekhouder/bedrijfsadministrateur zal o.m. worden belast met de financiële boekhouding, de loonadministratie en de nacalculatie. Hij zal zich voorts, op eigen initiatief en op verzoek van de directie, bezig moeten houden met het verschaffen van die informatie, welke voor een moderne bedrijfsvoering noodzakelijk is. Candidaten zullen minimaal moeten beschikken over een diploma M.B.A. en in staat moeten zijn zelfstandig te werken. Vakkennis en persoonlijkheid moeten candi daten in staat stellen initiatieven te ontwikkelen terzake van de introductie van moderne me thoden in administratie. Ervaring met het geven ven leiding zai op prijs worden gesteld. Uitvoerige sollicitaties voorzien van een recente toto. dienen uiterlijk op 8 februari as. in het bezit ta zijn vaa Die is nieaw! En die is wel zó lekker, zó zwaar, zó goed, dat niets er bij kan halen. Eindelijk zware shag zonder scherpte. Die is bij uitstek ge schikt voor wie nu eens échte fijne, zware shag wil roken. Til 'm naar de lip en proef 'm zorgvuldig. Echte zware-shag-roker, u zult wat beleven GARANTIE PROBEREN KOST NIKS! Koop SAMSON ZWAAR van Niemeyer. Als u vindt dat de shag, die u tot nu toe rookt zwaarder is, stuur dan uw aangebroken pak maar naar Niemeyer Groningen en u krijgt uw geld terug! -J zitte The! opgt rugt Zij )p e wijk C. vt Flori venh C. F en IV Y. d J. A. dam; Beek

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4