mening ar r IMSU Vuilnisbelt op oude rijksweg Libelle-modeshow toonde stapel leuke modellen MB F usie-kommissie instellen en recht van vete geven aMUZEments- markt 50 (fancy fair) Brand verwoest Leiderdorps bedrijf BIOSCOPEN MARKTEN VRIJDAG 14 MAART DE LEIDSE COURANT BBB»£32 Het oude stuk rUksweg bij het Chemiecomplex tussen de W assenaarseweg en De Slaagh is toch nog ergens „goed" voor, so constateerde onze fotograaf. Waar alle smeerboel en afval vandaan komt la niet duideiyk, maar het begint ter plaatse al aardig op een vuilnisbelt te ijjken. Er ligt ook een massa groot vuil afkomstig van afbraak en sloperijen. VOOR HET ZORGENKIND" Jaarvergadering en voorlichting over het gehandicapte kind Gisteravond hield de afd. Leiden de Kath. Oudervereniging „Voor het Zorgenkind" haar jaarvergadering in de aula van de St. Lidulnaschool te Leiden. De voorzitter, de heer G. A. Buikstra, wees in zijn openingswoord op de vorige pogingen om de jaarvergadering te hou den. welke echter door de zeer slechte weersomstandigheden niet konden door gaan. Daarom was het jammer dat ook nu weer een matig aantal leden aanwe zig was. Uitdrukkelijk wees de voorzit ter er op dat alle actie van het bestuur moet uit gaan, maar dat de leden het bestuur daarin moeten bijstaan. De over heidsinstanties, waarvan nog zoveel voor onze kinderen wordt verwacht, komen niet bij ons vragen wat we wensen, zei de voorzitter, maar wij moeten bij de overheid komen met onze wensen en dan moeten wij ook onze leden achter Vervolgens bracht de penningmeeste- resse, mevr. H. Witte-Stijnman, het fi nancieel jaarverslag uit, dat sloot met een flink batig saldo, mede dank zy de telkenjare vermeerende opbrengst va^ het aandeel in de Landelijke Collecte voor het Geesteiyk Gehandicapte Kind. De heer J. P. Fleur bracht namens de kascommissie verslag uit en dankte de penningmeesteresse voor haar accuraat beheer, waarbij de voorzitter zich aan- Het jaarverslag van de secretaresse, mevr. M. Hoff-Been, gaf een duidelijk overzicht van de vele activiteiten in het afgelopen jaar en de vele bemoeiingen van het bestuur met de voorbereiding van allerlei voorzieningen voor de zor genkinderen.. Ook haar dankte de voor zitter hartelijk voor de vele werkzaam heden door haar in het afgelopen jaar verricht, daarby nog even nader ingaand op de verwachting van de spoedige tot stand koming van een Dagverbiyf voor Ouderen. Als nieuw lid voor de kascommissie, ter vervanging van de heer H. de Jong, stelt zich beschikbaar de heer G. J. Hoekstra. Bestuurswisseling Wegens aftreden van de bestuursleden mevr. H. Witte-Stynman en de heren G. J. Hoekstra en M. A. van Veen, had den zich als nieuwe bestuursleden be schikbaar gesteld mevr. H. Grol en d« heer F. Overdijk, die beiden bij acclama tie werden gekozen. De voorzitter begon hierna aan volgens hem zeer zware taak, afscheid te nemen van de vertrekkende bestuurs leden. Hij dankte hen voor al.'es wat elk op zijn plaats in het bestuur voor de afdeling had gedaan. Daarbij memo, t de hij de heer Hoekstra als de ontwerper van de omslag voor het Contactblad; de heer Van Veen als afgevaardigde vaE de vereniging bij de School voor Indivi dueel Onderwijs en mevr. Witte als accurate penningmeesteresse en organi satrice van de jaariykse kampen in „DuiRzicht". By het overhandigen van enkele geschenken onderstreepte de ver gadering de door de voorzitter gespro ken afscheidswoorden. Vervolgens deelde de voorzitter mede, dat het kamp in Duinzicht dit jaar zal worden gehouden van 14 tot 19 juli. De contributie voor de vereniging zal in 1970 worden verhoogd tot 10,- wegens de algemeen stygende kosten van ex ploitatie. 10-Jarig bestaan Omstreeks 19 mei zal het 10-jarig be staan van de afdeling worden herdacht met een feest voor de kinderen, waar voor de plannen reeds in voorbereiding zijn De zorgenkinderen Na de pauze sprak de heer Jan Th. Witte, voormalig sociaal-pedagoog van de Cornelius Musius-Stichting, met de ouders over het onderwerp. „Wat doen we met onze zorgenkinderen". Nadat hy allereerst had gewezen op de moei lijkheid om deze vraag te beantwoorden, omdat elk zorgenkind, maar ook de ouders daarbij een eigen probleem heb ben, legde spreker sterk de nadruk op de z.g. vroegtijdige onderkenning van de handicap. Hij gaf aan dat deze onderkenning het LIBELLE-MODENSHOW deed giste ren Leiden aan op zijn ruim vijfduizend k.m. lange monstertournee, vyf manne quins die drie keer per dag, vijf dagen per week (en dat negen weken in totaal 1830 keer haar jurk aan en uit moet trekken. Voorwaar geen kleinigheid. Wat de getoonde modellen betreft wa ren er weinig opzienbarende dingen te zien. De jurkjes zyn eenvoudig van hjn en kry'gen door garneringen iets aparts. De kleuren: voornamelijk pasteltinten, die nu nog flets staan bij een maart huidje, de klassieke blauw-wit combina tie, in zachte kleuren bedrukte stof, beige-achtig oranje. Vaak zagen we schubgarneringen en tussen- of opgestikte brede ceintuurs. Op de jurkjes werden steeds bijzonder brede ceintuurs gedragen. Verder opge naaide bloemetjes op bruidsjurken en lente-achtige feestjaponnetjes. Mantelpakjes werden van geruite stof gemaakt. Schuin geknipt voor rok, zij panden en kraag, recht voor de rest van het jasje. Voor de grote maten blijven het de pakjes met het iets over de heu pen vallende jasje. De cocktail-jurkjes waren strandjurkjes in een dunne stof. In strand- en tuinuitvoering werden ze van felgebloemde badstof gemaakt. De avondjurken wat stijfjes. Geen nieu we snufjes, wel een stapel leuke model len om zelf tot iets nieuws te maken. Kerkbestuur „St. Lodewijk" weer compleet Het kerkbestuur van de St.-Lodewijks- parochie is door de bisschop van Rot terdam aangevuld met de heren J. Ko- reman, Maarsmansteeg, en E. Lange- zaal. Nieuwe Rijn. Tezamen met de reeds eerder benoem de heren C. van der Wiel en A. Hosman to bet kerkbestuur nu weer volledig. eerst van de ouders moet uitgaan dat zij zich dan onmiddellijk via hun huisarts in verbinding moeten stellen met een bekwaam kinderarts of de kin. derkliniek van het Academisch Zieken- huis, waar een zeer deskundige staf var medewerkers hun alle nodige hulp vooi het jonge kind kan bieden. Vervolgens gaf de heer Witte eer overzicht van de vele instituten welke de ouders voor de bpvang en begeleiding van hun kinderen ten dienste staan, als de kleuterverblijven voor de 3-jari- gen, de klasjes voor de zeer jeugdigeD voor de 4jarigen, de scholen voo: dividueel onderwijs voor de 7-20jarigen, de Sociale Werkplaatsen, de Dagverbly- ven voor Ouderen en tenslotte de inter naten en pension-tehuizen. Spreker gaf aan dat al deze instituten worden geleid door wetenschappelijk en sociaal ge schoolde krachten en dat in al déze in stituten ales wordt gedaan langs me dische en therapeutische behandeling om het kind tot voor hem optimale prestatie te brengen. Aan het einde van zyn korte inleiding wees de heer Witte nog op het belang van de ouders om lid te zijn van een Oudervereniging en op de mogelijkheid van de begeleiding van het kind en zyn ouders door de Sociaal-Pedagogische Diensten. Vooral bij deze laatste dien sten legde de heer Witte de nadruk op de afdeling voor zeer jeugdigen, die het kind reeds vóór zijn 3e jaar in zorg kan nemen en de ouders met raad en daad kan bijstaan. Nadat nog een groot aantal vragen waren gesteld, welke de heer Witte ge legenheid boden het gesprokene op en kele punten nog te verduidelijken en de voorzitter hem had bedankt voor zyn korte, maar duidelijke uiteenzetting, werd de byeenkomst gesloten. Volledigheidshalve vermelden wfl hier nog het adres van Kath. Oudervereni ging „Voor het Zorgenkind", secr. Witte Singel 65 te Leiden, tel. 33999. Cornelius Musius-Stichting. Kath. Soc. Pedagogische Zorg voor Geestelijk Ge handicapten, Bureau: Oude Singel 236 te Leiden, tel. 43201. Over een maand aanbesteding van nieuwe kerk te Zoeterwoude? Tan het bisdom is bericht binnei komen, dat het financieringsplan de bouw ran de Christus Dienaar-kerk te Zoeterwoude goedgekeurd is. Met het oog op de mogelijke rijkssubsidie raadt men het kerkbestuur tezijnertijd aa bouw voorlopig te financieren met een rekening-courant krediet. Voorlopig kan men vooruit met de 360.000 die bij het Fonds voor kerkebouw uitstaane f J 14.OOO die parochianen en anderen van buiten de parochies aan het Zoeter- woudse kerkbestuur willen uitlenen. Het bisdom is bezig het bestek, de be stektekeningen en de begroting van de architect uiterst nauwkeurig te bekijken om te voorkomen dat men tydens de bouw voor onverwachte uitgaven zouden komen te staan die kan steeds hoger uit vallen, dan in geval ze reeds in de be groting zijn opgenomen. BEZWAAR BRANDWEER Tegen de bestaande plannen zijn be zwaren gerezen van de kant var brandweer van Leiden waaronder het dorp ressorteert. Met de tragische brand die de nieuwe kerk van Oude Wetering verwoestte voor ogen eist de comman dant van de brandweer, dat de te bezi gen staalkonstruktie of wel omkleed wordt, ofwel vervangen door hout. De architect kiest voor het laatste en is doende zijn plannen hieraan aan te passen. Volgens hem brengt een en ander geen kostenvermeerdering met zich mee., Hy dacht, dat over 3 a 4 weken de aanbesteding zou kunnen plaats vinden. Aan de Leidse Universiteit is geslaagd voor het doet. ex. Ned. Recht de heer Th. H. Veeneman (Den Haag). DEKENALE VERKIEZING Na het lezen van het verslag betref fende de vergadering van de 2de ronde kandidaatstelling nieuwe Deken van Leiden" is gebleken, dat de studenten weer eens de grootste vinger in de pap hebben. Het is Dr. v. Noort voor en Dr. v. Noort na. Bovendien gaan ook de dominees zich met deze zaak bemoeien. Dat ook de nieuwe deken tevens pastoor van de Lodewijksparochie wordt, daar over hoort men weinig of niets. Het wil my voorkomen, dat. wanneer Dr. v. Noort, die hier in Leiden ook studenten pastoor is geweest, eventueel tot deken en vanzelf ook tot pastoor van de Lode- wyk zal worden benoemd, het meer een studentenparochie zal worden dan een parochie, waarin zich de andere paro chianen thuis voelen. Het zou volgens my voor de parochie een ramp zijn, want dan zouden hier dezelfde onaan genaamheden kunnen komen zoals thans in Amsterdam en Utrecht plaats heb ben. Het is mij bekend, dat vele paro chianen dan niet meer in de Lodewijk hun Zondagsplicht zullen gaan vervul len en naar andere kerken zullen gaan. Mr. Hugenholtz op „Fusieforum": Besparingen moeten ook aan de konsument ten goede komen „De voorwaarde voor een verant woord concentreren van bedryven is, iat aan iedere hesluitvonrming een grondig afwegen van de belangen voor afgaat, en de eventuele nadelige ge- olgen zoveel mogelijk tevoren worden astgesteld en gekompenseerd. De hui dige wetgeving moet daarvoor worden aangevuld. Er moet een „Fusie-kom- mlsie komen, die veto-reclit heeft ten aanzien van de plannen tot fusering, die b(j haar worden ingediend". Dat zei P. H. Hugenholtz gisteren op een debat In sociëteit „Mlnerva" over „Fu- en concentraties in de onderns- mingswereld". Mr. P. Hugenholtz, die juridisch ad- M&MÊ&È.'ft. Jflk 4Usl(^i H Overgangsklasse RB.jL. De Salamanders-: Programma tafeltennissers Ereklasse: Wibats-Maasbree; AMVJ- NedlloycL Ereklasse B. (degradatiegroep) Hun- ter '25 2-Belcrum; Nedlloyd 2-St. Hoger/ TSB; SVE-Swift. Hoofdklasse A ipromotiegroep)Xer- x^s-Never Despair; Ons Vermaak-Een- dracht; Scylla 2-Wibats 2. Hoofdklasse B (promotiegroep)Twen ty One Up-STV/Climax; De Treffers- JCV: TSF-lrene. Hoofdklasse C (degradatiegroep): Maasbree 2-Victory '55; TOV-Luto; AMJV- 2-Wibats -1 Hoofdklasse D (degradatiegroep): PSV-SVE 2; Wibats 3-Wilkracht| DOCOS-Jeep. Overgangsklasse J (promotiegroep): Gossima-VriendenschaarTOGB-Hunter '25 3; DITO-DE Treffers 3. Overgangsklasse K (promotiegroep): Bloemendaal-NOAD: Quick 3-Hunter '25 1 4; Scylla 4- De Treffers 2. L (promotiegroep): i-Les Amis; Quick- ATTC; TSF 2-TOG. Overgangsklasse M. promotiegroep)] Elan-AMVJ 8< Treffers-Phoenixj Scylla 3-HOCL viseur is van het Nederlands Verbond voor een wettelijk verplichtte Raad van Commissarissen, die een brede samen stelling zou moeten hebben met leden, met namens de aparte groepen werk nemers en aandeelhouders maar geko zen aoor werKnemers en aandeelhou ders gezamenlijk op voordracht van de Sociaal Economische Raad. Dr. M. Weisglas, hoofd van de eko- nomlsche afdeling van Unilever, stelde, dat fusies geen doel op zichzelf kun nen zijn, maar een middel tot verbete ring van de struktuur van vaak klei ne ondernemingen. Door fusies krijgen de partners een groter marktaandeel maar overdryving van dit aspekt, zodat monopolievorming ien machtsmisbruik om de hoek komt kijken, moet worden vermeden. Juist de tot stand koming van de EEG is een sterke impuls tot fusering. Het panel deskundigen, onder leiding van prof. dr. H. J. Hofstra, was het Intern over de opvattingen van dr. Weisglas niet erg eens. Drs. H. W, de Jong, wetenschappelijk hoofdmedewer ker aan het Europa-instituut te Lei den, stelde het wel bijzonder duideiyk: Ondernemingsconcentratie kan ekono- misch zinvol zijn, wanneer andere dan technische besparingen kunnen wor den bereikt. De besparigen zelf moeten mede aan de konsumenten ten goede komen, en dit wordt gegarandeerd door de konkurrentie. Maar die wordt juist uitgeschakeld door fusering en dit leidt op zijn beurt tot monopolistische uit buitingswinst of tot verspilling. Fusies op nationaal niveau verdienen geen aanbeveling want zy bevorderen het nationaal zelfgevoel, wat tegen elk Europees streven ingaat. Prof. mr. P. Verloren van Themaat, hoogleraar in het sociaal-ekonomisch recht te Utrecht was hel met die laat ste stelling van drs. De Jong eens. Hij ging in op de juridische obstakels voor fusies en schetste de rol van de over heid, die de sociale gevolgen van con centraties onder haar primaire verant woordelijkheid moet rekenen. In het al gemeen moet de grote van het bedrijf, door dat bedryf zelf bepaald worden. De overheid moet hier slecht? by uit zondering ingrijpen. Prof. Hol'stra tenslotte pleitte voor een koncentratiepolitiek waardoor juist de konkurrentie. die prijsopdrijvend werkt vervallen zou, zoals bijvoorbeeld in het verzekeringswezen. De te grote versplintering in bedryfstakken kan nadelig werken op een werkelijk effi cient* bedrijfsvoering. Toonkunstkodr alleen goed voor Hobe Messe? Dit jaar niet in Holland Festival Het Leidse Toonkunstkoor zal dit jaar niet in het kader van de Holland-Festival onder leiding van Iskar Aribo in de Pieterskerk de zo langzamerhand traditionele op voering van Bachs Hohe Messe Toonkunst wilde dit jaar eens iets anders brengen en had een aantrekkelijk programma samen gesteld. Bij de onderhandelingen met het bestuur van het Holland- Festival bleek echter, dat dit het Leidse amateurkoor alleen in het programma wilde handhaven met de Hohe Mess. Besloten is dat het Toonkunstkoor volgend jaar wel weer de Hohe Messe zal uit- Een en ander betekent niet. dat aan de Pieterskerk dit jaar geen plaats is toebedeeld in het Hol land-Festivalprogramma. Het Ne derlands Kamerkoor en het Ned. Kamerorkest zullen namelijk in de Pieterskerk de Maria Vesper van Claudia Monteverdi uitvoe- Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft is gesalagd voor het doct.ex. civiel ingenieur, de heer L. P. Rynsburger. Zwemdiploma's van „De Golfbrekers" By het diplomazwemmen in de „Over dekte"" zijn de volgende kandidaten van De Golfbrekers geslaagd voor Dipl. A. De dames: W. v. d. Burg-v. d. Zwet; A. Geurts-Augustinus; G. Koelewyn- v. Kempen; E. v. Klaveren-Verheul; A. de Winter-v. d. Nouland; Fl. Bekocy-Ver- duyn; M. v. d. Poeg-Geurts; C. v. Kam pen-Diemei; H. v. Wetten-Verstraaten; D. Bredijk-Uithoven; W. v. Berkel-Vol- fater; J. Böckman-Vastenouw en P. Mes kers-Meskers. Mej. N. Prins en M. v. d. Meer en de hererrt F. v. Niekerk; L. Kortekaas; H. Ouwerkerk; H. Hogebooni. VOORSCHOTEN RAAD KINDERBESCHERMING Bij koninklijk besluit van 2 febr. jl. is herbenoemd tot lid van de Raad voor de Kinderbescherming te Dordrecht, de heer C. de Hay, wonende te Voorscho- In het PAROCHIEHUIS te VOORHOUT op 15, 16, en 17 maart. Flamingos opnieuw naar Leiden Nu de competitie ten einde loopt heb ben de Leidse Bona Stars nog twee thuiswedstryden voor de boeg. De eer ste daarvan wordt a.s. zaterdag in de 5-meihal gespeeld tegen Flamingos. Ongetwijfeld herinneren velen zich nog de jubileumwedstrijd Bona Stars-Fla mingos bij het tienjarig bestaan van de Stars, toen de Haarlemmers een ware show weggaven. Maar toen de Bona Stars hen in Haarlem voor de compe titie ontmoetten, verrastten zy vriend en vijand door in de verlenging de Flamin gos te verslaan. De voorbeschouwing gaf de kop te lezen: Bona Stars kan profiteren van onderschatting van Fla mingos. Hetzelfde geldt eigeniyk we derom. De Haarlemmers hebben het de afgelopen weken gepresteerd tweemaal het tot dan toe ongeslagen Blue Stars te winnen. En nu zullen zij dat varkentje in Leiden wel even wassen. Zij konten echter niet volledig, daar Frank Kales, de geweldenadt in de re bound, evenals in Haarlem niet mee zal spelen, wat misschien een stimulans zal zijn voor de Leidenaren. Maar zij be schikken toch nog altyd over de bal goochelaar Schappert, Mayers, Jager en Franke. Het meespelen van Franke impliceert evenwel dat het tempo om laag gaat. Wellicht is de snelle fast- break een wapen voor de Stars, waar bij de afwezigheid van de geblesseerde H. Stol dan wel gevoeld zal worden. Dames 1 moet naar Utrecht om na SVE-Blue Stars tegen Midland aan te treden. Deze meisjes staan achter Bona Stars op de vierde plaats en zijn een uiterst lastige tegenstander. Het zal dan wel een uiterst moeizame overwin ning worden, willen de twee punten mee naar Leiden genomen worden. Opstelling: C. Pley, A. en P. de Jong, P. van Tuyl van Serooskerke, P. Ruyse- naars, B. van Cleef, R. Wallaart, H. v. Mameren. Programma: Vrijdag: 18.50 Jumpers 1Dames 4 20.30; AristonTBS 2. Za terdag: 5-meihal: 18.45: Dames 2Da mes 3; BlitzAlphia; 20.15 Bona Stars Flamingos. Verder: 19.00 EssoTBS a; 21.20 MidlandDames 1. Dezer dagen is van een Leidse stu dent een grijze Renault 4 gestolen. De wagen stond geparkeerd op de Turf markt en droeg het kenteken JV 0141. Een 91-jarige Leidse dame. woon achtig in 't Cornells Sponck Hooghmade hofje aan de .Douzastraat, is gisteren in haar woning onwel geraakt ten ge volge van kolendamp. Het oudje had de kolenhaard te dicht afgesloten. Zij is overgebracht naar het A.Z.L. I11 de nacht van woensdag op don derdag heeft zich in een perceel aan de Oude Singel een insluiping voorgedaan. De insluiper nam geld en sieraden weg. Aan de Technische Hoogeschool te Delft zijn geslaagd voor het doet. exa men civiel ingenieur de heren H. Al- tink en W. Kol, belde wonende te Leiden. Tot lid van de Raad voor de Kinder bescherming in Den Haag is by Kon. Besluit benoemd mr. J. A. Nota uit Leiden. De films in de week van 13 t.e.m. 19 maart zyn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Benjamin, dagboek van een puber 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Hellfighters, 14 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op vrijersvoeten (prol), a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Mademoiselle 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Ik een mannequin 18 Jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Warkill 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachtv. vr. zat. 23.30 uur Nattlek 18 j. Korreltje Een wijze voorziet het onheil en bergt zich, een onverstandige gaat verder en zal de schade ondervinden. ...PUNT... 1 Pasen laat hij haar zitten!" LEIDEN, 14 maart, vee: stieren 5; melkkoeien 75: vette koeien 135; vare koeien 65: pinken 13; graskalveren 6; vette kalveren 11; nuchtere kalveren 7; vette schapen 191; fokschapen 15; vette lammeren 90; zuiglammeren 14; drach tige zeugen 3; schrammen 100; biggen 454; geiten 14; totaal 1227. Slachtstieren 4.80-5.15; melkkoeien 1000-1300-1675; vette koeien 3.90-4.70- 5.25, extra 5.60; vare koeien 800-1100- 1425; pinken 500-790; graskalveren 375-575; vette kalveren 3.70-4.10; nuch tere kalveren 1.30-1.80; vette schapen 120-135-150; vette lammeren 135-166- 195; drachtige zeugen 450-500-550; schrammen 115-125-135; biggen 83-88- 94; geiten 35-55-95. Slachtstieren, rustig; melkkoeien, Iets williger; vette koeien lui, duur; vare koeien, kalm; pinken, kalm; graskalve ren, kalm; vette kalveren, lui; nuchtere kalveren, rustig; vette schapen, stug. duur; vette lammeren, stug, duur; zeu gen, redeiyk; schrammen, redeiyk; big gen, redelijk; geiten, goed. LEIDEN, 14 maart. Groente Appe len 14-23. andijvie 112-150, snijbonen 720, prei 88-135, spinazie 115-139, sprui ten A 181-194, id. B 181-190, komkom mers 25-79, uien middel 14-23 p. 100 kg, knolselderij 45-55, sla 15-24 p. 100 st., peterselie 53. raapstelen 13-14, radijs 48- 51, selderij 37-45 p. 100 bos. BARNEVELD, 13 mrt. Eierveiling Aanvoer 539.300 stuks. Stemming vlug- grote eieren klam, prijzen in guldens per 100 stuks: eieren van 52/53 gr. 14-24- 14.73; 57/58 gr 15.71-16.09; 62/63 gr. 15.71-16.16; 66'67 gr. 15.73-16.09. RMNSRURG, 13 maart. Bloemen Anjers: Witte Sim 20-35, Rode Sim 22- 30. Rose Sim 25-33, Crowly Sim 19-24, Dusty Sim 20-26, Espérance 22-28, Se lecta Sim 21-25, William Sim 19-26, Freesla: Golden Yellow 136-160, Snow- queen 160-190, Rozen: Baccara 60-100, Carol 20-25, Garnette 18-23, div. Snij- bloemen: Anthurium 125-300, Gerbera 20-46, Irissen 150-350, Forsythia 35-65, Mimosa 60-135, Tulpen: Lustige Witwe 150-170, Preludium 135-155. v. d. Eer den 160-170, Apeldoorn 190-220, Ralph 135-150, Bellona 160-170, Êrimus 225- 300, Brilliant Star 110-125, Kennedy 325- 350, Prince Charles 160-180, Bïng Cros by 140-160. Narcissen: Carlton 110-125, Golden Harvest 125-135, Unsurpossible 175-200, Flower Record 90-100, Blauwe Druifjes 65-85, Hyacinten gesneden 100- 135, id. met bol 10-30. Dealer voor LEIDEN e.o.: VLASVELD STATIONSWEG 36 LEIDEN Uitspraak Kroon: Teveel lawaai bij bollenbedrijf in Oegstgeest Mej. A. Smit uit Oegstgeest heeft des- tyds bij b. en w. beroep aangetekend tegen hun besluit, waarbij aan het bol lenbedrijf Homan Co vergunning werd verleend voor een inrichting voor het sorteren, verpakken e.d. van bloembol len met door electromotoren gedreven werktuigen in de bedrijfsgebouwen aan de Dorpsstraat. Appellante heeft gesteld, dat deze in richting het leven in de Van Wassenaer- laan vrijwel ondraagiyk maakt door het lawaai, dag en nacht en ook in de week einden. Dit lawaai is geheel of groten deels afkomstig van de ventilatoren, die in een der gevels van een stenen ge bouw zyn aangebracht. Deze ventilato ren zijn voortdurend in werking van be gin Juli tot eind februari, gedurende welke periode gedroogd en gekoeld moe ten worden. De Kroon heeft geluidsme tingen laten verrichten en is tot de con clusie gekomen, dat het veroorzaakt* lawaai hinder van ernstige aard op levert. Zy heeft sindsdien voorgeschre ven voor elke ventilator in plaats van een houten schot, zoals b. en w. gesteld hebben, een geluidabsorberende koker t* plaatsen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5