Stichting Dienstencentrum doet beroep op Leidenaren Leidse politie pakt joy-riders vier VELDLOOP WERD POOLTOCHT Mensen helpen bij bewaren van de zelfstandigheid Voorzitter Van Ark gaat zwemver. „De Does" verlaten Voor flinke jongens Bronzen medaille O.N. voor K J. Schouten f, 9 Rijwielzaak in Katwijk brandt geheel uitschade tienduizenden guldens DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 MAART 1969 De onlangs opgerichte Stichting Dienstencentrum Leiden gaat in de komende drie maanden onder het motto „Zelfstandig blijven Zon der Zorgen" op de Leidse bevolking een beroep doen ter verkrijging van het noodzakelijke stichtingskapitaal. De Stichting Dienstencentrum stelt zich ten doel bejaarden en ook anderen, die op de een of andere wijze door welke omstandigheid dan ook hulp behoeven, in staat te stellen hun zelfstandigheid te hand haven. Daartoe zullen in verschillende delen van de stad centra worden gevestigd waarin en van waaruit hulp in alle mogelijke vormen ge boden kan worden. Op het programma van de jonge stichting, zo werd ons dezer dagen medegedeeld door mevr. M. C. Korthals- Hamming, staat reeds de inrichting van een dienstencentrum voor de binnenstad. Onderhandelingen daarover zijn begonnen met de Stichting Het Leidse Volkshuis ter verkrijging van enige lokaalruimten in het gebouw aan de Apothekersdljk. Centra in alle delen en wijken van de stad Vanuit dit centrum, dat zo spoedig mogelijk onder leiding van een full-time kracht zal komen te staan men denkt in dit verband een geschoolde in het maatschappelijk werk wil men alle zelfstandig wc den, die door ziekte of andere oorzaken met moeilijkheden zitten, gaan bijstaan. De hulpverlening aan huis kan vele zaken omvatten: een uurtje hulp in de huishouding, de levering van warme maaltijden, het bieden van vervoersmo gelijkheden, het verstrekken van advie zen etc. In de te stichten centra wil verder .ook een aantal vormen dienstenverlening bijeen brengen. Men denkt in dit verband aan 'n open tafel of mensa voor bejaarden en al leenstaanden, een pedicure, spreekuur van een maatschappelijk werker of werkster etc. Het programma va Stichting Dienstencentrum Leiden is be paald nog niet vastomlijnd. Men staat open voor alle mogelijke en waardevolle suggesties. Een goede garantie voc levensvatbaarheid van de jonge stichting ls evenwel, dat alle organisaties in Lei den, die zich in Leiden op de een of an dere wijze met hulpverlening bezig hou den, bereid geweest zijn deel te nemen aan de nieuwe stichting en hun activitei ten er bij onder willen brengen. De Unie van Vrouwelijke Vrijwilligers zal bij voorbeeld haar „Tafeltje Dek je" onder barengen bij de Stichting. Zo zijn er ook anderen. Studentenorganisaties, die zich reeds bezig houden met het bezoeken ran zieken hebben al laten weten, dat z\j a de toekomst willen meewerken onder de Stichting Dienstencentrum. Samenwerking De bereidheid tot samenwerking coördinatie komt ook tot uitdrukking de samestelling van het bestuur. Dat bestaat uit: P. A. Harteveld, voorzitter (Diac. Ned. Herv. Gem.); mevr. A. M. W. Beerling- Lysen, vlce-voorzitter, Leids Volks huls); C. M. Westermann, Kasteelhof 16, Lelden, secretaris (Interp. Char. Inst.); D. de Boer, penningm. (Kruisverenigin gen); mevr. M. C. Korthals-Hamming, plv. secr.-penn. (Fed. Vr. Vrijwillige Hulpverlening); H. Zunderman, (Huma- nitas); H. J. Klaassen, arts, (Leidse huisartsen); mevr. J. A. Batteljee-Huur- man, (Diac. kleine kerken); mevr. R, v. Kampenhout-Schellekens, (Verenigin gen Gezinsz.); mevr. R. Eerdmans-Clig- nett, (Bejaardenbonden); mevr. A. Hen- 8ing-Reijman, (Vakbonden). De brede basis van het bestuur is eveneens een voorwaarde om in aanmer- kingte komen voor de Rijksbijdrage Dienstencentra, zoals deze door het mi nisterie van CRM voorlopig is vastge steld. Globaal kan gesteld worden, dat de Stichting er op kan rekenen, dat maximaal 90% van de exploitatiekosten door Rijk en Gemeenten wordt gesubsi dieerd. Kleuterleidsters genoten van kleurendia's De voetbalsport krijgt ook steeds meer dames in haar ban. Steeds meer gaat ook het zwakke geslacht zich interes seren in het wel en wee op de grasmat. Waarschijnlijk is dat de reden dat de bijeenkomst van de Leidse Kring van Kleuterleidsters van de St. Augustinus Vereniging een matige opkomst kende. Ongeveer 140 leden telt de kring, in restaurant Zomerzorg waren er dertien aanwezig. Hoewel de heer J. Ponsioen uit Oud- A.de dus een klein auditorium had haal de hij op sfeervolle wijze herinneringen op aan zijn vakantie, die h(j de afgelopen ïomer doorbracht ln Canada en dan met name in Brits-Columbia waar hij een maand vertoefde bij zijn geëmi greerde zoon. De heer Ponsioen, die voorzitter is van de St. Augustinus Vereniging in Leiden, had een grote collectie dia's meegebracht, die hij, voorzien van een •appig en humoristisch commentaar, op het witte doek projecteerde. Het is altijd moeilijk iemand deelgenoot te maken van zijn vakantiebelevenissen. De heer Ponsioen verstaat de kunst *Un gehoor ten volle te laten genieten. Hij voert het mee in het vliegtuig naar Canada, en toont panorama's van het nieuwe land waar hij met volle teugen genoten heeft. Zijn verhaal is zeker ook dldaktlsch, en nodigt bovendien tot een vakantie ln het Canadese land uit. Voor dat de heer Ponsioen zijn vrouw het «ein kon geven de projector startklaar te maken vertelde mej. A. Rlghart van Gelder nog lets over de Jaarlijkse Con gresdag, die dit jaar gehouden zal wor den op woensdag 26 maart Verder kon nog iets vertellen over de sursus •ftmlek, die in september zal aanvangen en gegeven zal worden door de Eer- ^rde Zuster Bernadette van de R.K. Opleidingsschool voor Kleuterleidsters. Het restant, minstens 10%, moet daar om uit particuliere bron komen. Met een eenmalige actie hoopt de stichting nu een kapitaal bjjeen te brengen uit de rente waarvan jaarlijks een groot deel van de niet-gesubsidleerde kosten be taald kan worden. Gerekend naar de be hoefte in Lelden aan dienstencentra denkt de Stichting, dat een kapitaal van 250.000,— tot 300.000,— nodig zal ztyn. Een flink kapitaal weliswaar, maar het Stichtingsbestuur dat rekent op de hulp van de hele Leidse bevolking heeft berekend, dat de fundatie gehaald kan worden als iedere Leldenaar boven de zes jaar in de konmende drie maanden 3.bedraagt. Een actieprogramma, waarvoor men reeds in principe de zegen van het ge meentebestuur heeft, zal binnen enkele weken door het stichtingsbestuur gepro duceerd worden. De actie „Z3"( Zelfstan dig Zonder Zorgen) moet begin april starten en begin juni eindigen. In sep tember hoopt men daarna daadwerkelijk te kunnen aanvangen met de dienstver lening i Leide. Ter vermijding van misverstandende dienstverlening zal niet een of andere vorm van bedeling of liefdadigheid zijn. Degenen, die er gebruik van maken zui len er normaal of naar draagkracht voor moeten betalen. Voor het behoud van de zelfstandigheid in het eigen huls, waaraan iedereen, zo lang dat maar enigszins mogelijk ls de voorkeur geeft, boven het bejaardenhuis. „Afgezien van de lange wachtlijsten van de bejaarden huizen zijn we het er wel over eens, dat iedere mens zo lang mogelijk op zich zelf moet kunnen blijven. De hoogleraar met zijn boeken, de gewone man met zijn hobbies, de mensen met huisdieren," al dus het stichtingsbestuur. Abonnementhouders geen KNZB-leden In het Leiderdorpae Dorpshuis heeft de Zwem- en Polovereniging „De Does" gisteravond haar laatste jaarvergade- van de als zodanig aftredende heer Van Ark. Zijn stem klonk wel wat wee moedig, toen hij zijn besluitaf te tre den, de vergadering meedeelde 8lechts met een etmaal zou hij zijn functie kunnen continueren, tot er in de vacature is voorzien, zal hij echter de lopende zaken gaarne afhandelen. Gezien het vele werk dat de heer Klel8s voor de vereniging heeft gedaan, zegde de secr. de heer A. M. Kleiss hem dan ook hartelijk dank, welke woorden met applaus door de vergade ring werden ontvangen. Mevrouw Ba- kema, die eveneens aftredend was, zeg de toe de vereniging nog een periode van vijf jaar te zullen dienen. Uit" het verslag van secr. Kleiss bleek de blakende gezondheid van de vereniging; 250.000 bezoekers werden er het afgelopen seizoen genoteerd, ter wijl eveneens de 2.000.000ste werd be groet en wel op 20 juli. Graag wil het bestuur deze populariteit van het bad het komende seizoen weer zien terug keren. Om het bezoek te stimuleren zijn er dan ook tal van verbeteringen aan gebracht tijdens de winter, waarvan de verfraaiing van het terras wel de bijzondere aandacht verdiend: door mid del van glazen wanden is nu een groot gedeelte ervan windvrij gemaakt, ter wijl tevens het uitzicht op het bad verbeterd is door een iets hogere lig ging. GROFVUIL- OPHAALDIENST VRIJDAG 14 MAART Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Schiekade, Witte Singel, Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat. Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, Doezastraat, St Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- renmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herensteeg, Salomonsteeg, Klokstaeg, Scheepmakersteeg, Houtstr., Gerecht, Lokhorststraat, Zonneveldstraat, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters-, kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. ZOETERWOUDE OPENING VERBOUWD SCHILDERS BEDRIJF Het Zoeterwoudse schildersbedrijf Van Gent bestaat dezer dagen 85 jaar. Het is echter springlevend en weet zich geheel te passen aan de gewijzigde om standigheden. In deze tijd van de doe- het-zelver neemt de verkoop van schil dersbenodigdheden een steeds belangrij ker plaats in. Er werd daarom gezocht naar een betere verkoopgelegenheid. De- is verkregen door een ingrijpende verbouwing waardoor voor de bescheiden winkel aan de achterzijde van het pand fraaie 32 m2 grote winkel direct aan de Dorpsstraat is gekomen. Gistermiddag vond de officiële her opening plaats die werd verricht door de 87-jarige mevrouw G. v. d. Zon-Verde- gaal. Dit geschiedde in aanwezigheid van burgemeester J. A. Detmers, die gelukwensen uitsprak namen het ge meentebestuur. In de uren die daarop volgden maakten velen kennis met de zaak die, uiteraard, een bijzonder kleu rige indruk maakt naar eigen ontwerp van de firmanten. KATH. VROUWENGILDE Op de bijeenkomst die het Kath. Vrou wengilde morgen, vrijdagavond, organi seert in het Don Boscohuls zal dokter W. Kortmans spreken over „Abortus pro- vocatus". Aanvang 20.00 uur. JONGERENMIS Zaterdagavond a.s. zal er in de Sint Jan weer een jongerenmis worden ge houden die om half acht begint Zfl die hun bijzondere medewerking verlenen in het koor dat de gezangen verzorgt wor- om zeven uur in de kerk verwacht Een verandering vein het huishou delijk reglement werd door de vergade ring goedgekeurd. Abonnementhouders zijn in de toekomst geen lid meer van de KNZB, daar dit en financiële con sequenties voor de leden mee zou bren gen en veel meer werk voor het be stuur inhoudt. Een amendement van een groot aan tal leden werd door het bestuur geac cepteerd: sluitingstijden van het blad zullen voortaan exact geregeld en be kend gemaakt worden, zodat tussen zwembadleiding en bezoekers geen ver schil van mening meer hoeft te bestaan over dit vooral bij DKD-leden zeer tere punt. Twee nieuw aangetrokken badmeesters zijn hiervoor een goede garantie, aldus de voorzitter. Uit deron dvraag tenslotte bleek, dat er op een badverlichting dit jaar nog niet gerekend kan worden. Wel werd er de grootst mogelijke soepelheid toe gezegd ten aanzien van de inning van de abonnementgelden: de verhoging van 10.- voor de gezinsabbonnementen, welke worden afgesloten na 31 maart zal niet worden doorberekend aan hen, die het bedrag na de ontvangst van de kinderbijslag, met de nodige informatie aan het bestuur, zullen overmaken. Ook adsp. leden, die zich na genoemde da tum in Leiderdorp hebben gevestigd, zullen nog in aanmerking komen voor de ongewijzigde prijzen. Na deze bijzonder constructieve leden- een woord van dank aan de aanwezigen de vergadering. WIE WIL ONZE KRANT BEZORGEN IN LEIDEN? een aardig zakcentje Aanmelden: DE LEIDSE COURANT PAPENGRACHT 32 LEIDEN Knapen toerden heel weekend in zeven auto's De Leidse politie heeft vier jeugdige knapen van 16, 17, 17 en 19 jaar inge sloten, die zich vorige week hebben schuldig gemaakt aan diefstal van acht auto's, joyriding, inbraak en diefstal van benzine, geld en versnapperlngen. Binnenkort zullen ze worden voorgeleid aan de officier van justitie. Ze werden maandagmorgen alle vier in Lelden gearresteerd. Een van hen stal vorige week donder dagavond als eerste een auto uit de Leidse binnenstad, toerde daar de hele nacht mee en liet hem, toen hij moe LEIDSE AGENDA DONDERDAG 13 MAART Kasteel Duivenvoorde Shakespeare- avond; aanvang 20.30 uur. GGD-gebouw, Roodenburgerstraat 8 uur, volgcursus van EHBO-vereniging „Peerke Donders". Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrijdagmid dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan St.-Elisabeth-ziekenhuis). Volgende week onderzoek in de hal van de Bevrijdingskerk, Montgomery- straat, op: AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN n De burgemeester, die deze week al verscheidene malen in aktie is geweest om dergelijke onderscheidingen uit te reiken legde er nog eens de nadruk op dat de veronderstelling, die velen heb ben dat er maar weinig werk wordt ge maakt van een onderscheiding uit de lucht gegrepen ls en stellig niet op waarheid berust. „Ik kan u verzekeren dat u helemaal bent doorgelicht", aldus de heer v. d. Willigen, die wees op de trouw die de heer Schouten getoond heeft en waarop zijn werkgever trots kan zijn. De heer Schouten was reeds op jeug dige leeftijd in het bedrijf. Als 14-Jarlge begon hij als leerling-blikslager en als leerling op de inmaakafdeling. Thans is hij controleur bij het in ontvangst ne men van verse groenten. De heer D. v. Eek de directeur van de N.V. Nieuwenhuizen, kon tenslotte nog de eremedaille van de Mij. voor Nijver heid en Handel uitreiken. Voor 40 jaar dienstbetoon aan de N.V. v.h. L.E. Nieuwenhuizen heeft de heer K. J. Schouten de bronzen medaille ver bonden aan de Orde van Oranje Nassau vanmorgen mogen ontvangen van burge meester mr. G. C. v. d. Willigen. Eigen lijk had de 55-jarige Leidenaar deze on derscheiding vorig jaar september ge kregen, doch wegens ziekte van de heer Schouten kon dat toen geen doorgang vinden. Hij is inmiddels echter weer he lemaal hersteld en werkt weer hele da gen. PROMOTIES Leidse Universiteit Aan de Leidse Universiteit is giste ren de heer G. T. B. Sanders, hoofd assistent op het Biochemisch Laborato rium, gepromoveerd tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „Psychofarma ca in rattehersenen". Promotor was prof. dr. H. Veldstra. Geslaagd Doct.ex. Ned. Recht, de heer R. T. M. Borsje, Leiden. NOORDWIJK Boete van f 75 voor overtreding vestigingswet „Vooruit maar, het is precies zoals u zegt, veroordeel me maar, dan Is het af gelopen", gaf een koopman uit Noord- wijk aan de economische politierechter in Den Haag te kennen. Dat was wel een ommezwaai, want tevoren had ver dachte zeer nadrukkelijk betoogd geen opdracht te hebben gegeven tot het leg gen van graszoden, omdat hl) niet aan particulieren levert. Hj) stond namelijk terecht wegeus overtreding van de ves tigingswet. Want verdachte bezat niet de vereiste vergunning. Degenen die de zoden had gelegd, had evenwel anders verklaard en daarover ontstond voor de rechter een discussie. De rechter opperde om die getuige maar te horen, waartoe hij de zaak moest aanhouden. „Dan moet ik weer terugkomen en dat kost me veel meer tijd", aldus verdachte. „Ik geef alles toe wat in de dagvaarding staat en veroor deel me maar. Ik krijg toch niet de dood straf". De officier vorderde 250,boete. „Meneer wil er nou een circus van gaan maken met zo'n boete", protesteer de verdachte. „De zaak is de sop de kool niet waard. Een dergelijke boete is wel erg overdreven. En ik wist niet eens dat ik in overtreding was". Daar wilde de rechter wel rekening mee houden en ver oordeelde hem tot 75, geworden was, de volgende morgen weer ln Leiden achter. Het hele verhaal vertelde hij diezelfde dag aa.n drie van zijn vriendjes, die hij aanmoedigde ook mee te doen om het nog eens te proberen. Diezelfde avond nog, gingen zjj weer op pad. Vrljda- tot zondagavond wisten zij zeven autos (vijf uit Lelden, één uit Oegstgeest en één uit Den Haag) te ste len en daar mee afwisselend het hele weekend rond te toeren. Ze maakten daarbij ritjes door Leiden en Oegstgeest en naar Katwijk, Den Haag en Amsterdam. Uit een vai auto's werd een portemonnee met 75, gestolen, die z\j onder elkaar verdeel- Inbraak In Leiden braken zg bovendien nog in bij een bestelauto, waaruit zg koeken en frisdranken wegnamen. In diezelfde bestelwagen brachten ze ook met z'n vieren de nacht door. Met deze auto werd niet gereden. En verschillende plaatsen stalen zg benzine uit de tanks van autos, om de eigen snel verbruikte voorraad in de gestolen autos aan te kunnen vullen. Zg namen ook meisjes mee die liftten, of vanuit café's. Alle auto's zgn inmiddels weer te- Burgerlijke stand Geboren: Maria Wilhelmina Bernar- dina d.v. J. A. v. Nobelen en B. M. T. Kngnenburg; Tim Peter z.v. P. A. Smit en M. H. V. v. Baarlen; Louise Geor gette d.v. R. H. v. Straten en T. v. Arn hem Anita Maria Alida d.v. G. v. Eggen en B. Schellingerhout; Marina d.v. A. M. Millington-Ward en P. Goodbody; Jacqueline d.v. G. C. v. Diest en G. W. Ronhaar; Adriana Cornelia Maria Ca rolina d.v. B. Korving en A. C. Nulkes; Petronella Irene Astrid d.v. T. R. van Gameren en I. A. Oppelaar; Annemieke Alida Elizabeth d.v. A. Pardon en J. v. d. Holst; Michael David Gerardus z.v. D. Stouten en P. Schellekens; Karei Alexander Eduard z.v. C. L. M. Schaep- man en E. J. v. Geuns. Gehuwd: B. v. d. Berg en M. de Gunst. Overleden: W. A. van Maris, 65 jaar, man; W. Neuteboom, 86 jaar, man; P. G. Knibbe, 76 jaar, man; W. J. Ra- vensberg, 73 jaar, man; E. L. E. Genar, 53 jaar echtgenote van W. H. de Vlie ger; H. W. van den Bosch, 71 jaar, man; H. L. Visscher, 44 jaar, wed. van B. J. Zwgnenberg; E. Ganssier, 77 jaar, wed. van N. van der Graaf; E. J. Hil- lebrand, 65 jaar, man; M. Blokland, 88 jaar, echtgenote van J. Belt; C. Huls hof, 88 jaar, wed. van N. van Ommen; J. C. den Brandt. 71 jaar, man; J. J. Koch, 82 jaar. man; A. G. Janssen, 76 jaar, vrouw; J. van Tilburg, 69 jaar, echtgenote van A. Groeneveld; P. van Wgk, 67 jaar, echtgenote van J. W. Eigeman;; M. M. Pieterz, 60 jaar, wed. van H. van Dolder; P. van der Meer, 77 jaar, man; A. G. Kok, 56 Jaar, echt genote van T. A. Verwer; J. A. van den Berg, 69 jaar, echtgenote van J. F. echtgenote van M. Houtman; C. M. L' van den Berg; M. K. Klercq, 57 jaar, Ami, 64 jaar, echtgenote W. C. Cchra- ma; H. G. Hoff, 48 jaar, wed. van J. Wassink; M. M. G. Brouwer, 33 jaar, echtgenote van B. A. M. Jen je. LEIDSE SPAARBANK In de maand februari 1969 werd er bg de Leidse Spaarbank ingelegd een bedrag van f 6.883.097,61 en terugbetaald f 5.524.447,60. Het aantal nieuwe boekjes bedroeg 574 en het aantal afbetaalde boekjes 434. Op 4.647 rekeningen van deelne mers aan de afhaaldlenst werd een be drag van f 168.872,50 bijgeschreven. Er werden 1.341 spaarbusjes ter ledi ging aangeboden met een gezamenlgke inhoud van f 56.417,69 Het tegoed der 65.978 inleggers be droeg aan het einde van de maand f 94.875.769.52. OEGSTGEEST Namens het Koningin Wilhelmina Fonds wordt een uitnodiging tot het bg- wonen van een voorlichtingsavond over kanker op donderdag 20 maart a.s. om 20.00 uur In het Gemeente Centrum, Lgtweg te Oegstgeest. Het programma van de avond ls als volgt: Medische causerie over kanker door de heer prof. dr. A. Schaberg; vertoning van een film over de kankerbestrgding; namens het Koningin Wilhelmina Fonds spreekt de heer A. Baak, promotor; pau ze; gelegenheid tot vragen stellen aan de In het belang van de volksgezondheid in Nederland, dus ook in uw belang, vragen wg u deze avond te bezoeken. Gratis toegang. Ook wordt uw hulp gevraagd bg de ledenwerfactie ten bate van het Konin gin Wilhelmina Fonds, die direkt na de voorlichtingsavond zal starten. Slechts één uurtje van uw vrge tgd om een wgk van 25 hulsgezinnen te bewerken voor het lidmaatschap. Alleen met aller hulp kan het Koningin Wilhelmina Fonds de nodige middelen verzamelen om de we tenschappelijke werkers in staat te stel len ook voor dit ernstige vraagstuk een oplossing te vinden. Mag de kankerbe strgding op aller medewerking rekenen Opgave mogelgk: tel. 51125, Anna van Buren laan 12, Oegstgeest. Benzineslangetje schiet los: Een hevige uitslaande brand heeft gistermiddag de winkel en werkplaats van de bromfiets en rijwielhandelaar J. de Vrfes ln de as gelegd. De schade be loopt ln de tienduizenden guldens. De brand ontstond of tien minuten over twaalf in de werkplaats heer De Vries bezig was een bromfiets te repareren. Omdat de benzinetoevoer J ongerenmis v iering Op zaterdagavond 15 maart a.a. orga niseert de Aktiegroep Gezamenlgke Jon gerenmisviering Leiden weer een jonge renmisviering in de Romanuszaal. Het thema van deze jongerenmis is: „De wet ls liefdeloos!!!!!" De celebrant van deze mis is de zeer- eerwaarde heer H. Ch. G. M. v. Eeuwgk o.f.m., kapelaan aan de St.-Anthonlus- parochie te Leiden Z.-W. De mis van 22 maart wordt weer in de Romanuszaal en de mis van 30 maart in de St.-Antoniuskerk, Lelden Z.-W. ge organiseerd. Vermoedelijk zullen wg in de Anto- niuskerk een platenactie organiseren. Hierover hoort U op korte termijn meer. Zondagavond 16 maart a.s. om S spreekt de Amsterdamse kunstenaar Herman Eysebaert onder auspiciën de Aktualiteiten-soceteit te Oegstgeest in het Gemeente-centrum aan de Lgtweg over „Kunst en revolutie". De heer Eysebaert kwam enkele jaren geleden in het nieuws door de organisa tie van de anti-kerstkapel ln Amsterdam als protest tegen de „zelfgenoegzaam heid en gezappigheid van de gebruike- lgke kerstmisviering." VOORSCHOTEN ZWARE 8CHADE BIJ BOTSING Op de Veurseweg in Voorschoten, vlakbg de koffietent „Ome Nlek" is van morgen om tien minuten over half acht een personenauto geslipt en tegen twee op een parkeerstrook aan de rechter kant van de weg staande auto's gere den. De materiële schade is aanzienlgk. Er zijn geen persoonlijke ongelukken. De auto, bestuurd door de 41-jarige Voorschotenaar G. J. J., reed in de richting Leldschendam toen hij plotse ling moest remmen, raakte daarbij in een slip en gleed tegen de twee gepar keerde auto's aan. „ALLEMANSDIENST" De eerstkomende vier Allemans- diensten in Voorschoten staan in het teken van nadere kennismaking tus sen de kerken. In deze diensten wordt informatie gegeven over de geloofs beleving binnen een bepaald kerkge nootschap. Ook wordt geprobeerd een inzicht te geven in de ontwikkeling en problematiek in die kerk. Zondag wordt de eerste dienst in deze serie gehouden in de Laurentiuskerk aan de Leidseweg, 's avonds 7.30 uur. Pastoor M. M. Out zal in deze dienst voorgaan en zal de geloofsbeleving, ontwikke ling en problematiek naar voren bren gen binnen de rooms-katholieke kerk. De Raad van Samenwerkende Kerken vertrouwt, dat deze verdieping van de kerken in eikaars geloof de oecumene ten goede zal komen. NATUURWANDELING BOSCHGEEST Zaterdagmorgen wordt in de wijk Boschgeest te Voorschoten weer een natuurwandeling gehouden, speciaal voor de jeugd van deze wijk. Onder leiding van de heer J. Mennema be gint de wandeling om 9 uur vanaf het parkeerterein van de begraaf plats Ro- senburgh. Doel vn de tocht is ditmaal het park rondom de begraafplaats te ontdekken en dan vooral de in het wild levende planten en heesters en de vo gels. Dit is de tweede natuurwandel- tocht voor de jeugd. Half februari ging de heer Mennema eveneens met een aantal kinderen uit Boschgeest op speurtocht in de natuur van deze wijk met het vele natuurschoon o.a. door de boschage van Duivenvoorde en Roeen van de brommer weigerde, maakte hij de sproeier schoon. Daarbij schoot plot seling het benzineslangetje los, waarop de benzine de werkplaats ln stroomde, in de richting van een enkele meters verder brandende petroleumkachel. Er ontstond een hevige steekvlam, die ra zendsnel via het benzinespoor naar de bromfiets reikte. Alles greep zo snel om zich heen, dat korte tijd later de hele werkplaats in lichterlaaie stond. De heer De Vries wist de brandende brommer nog naar buiten te brengen, doch het mocht niet meer baten. Slechts 25 nieuwe brommers kon den nog uit de inmiddels ook vlam vat tende winkel worden gered. Werkplaats en winkel brandden langzamerhand ge heel uit. De boven het bedrijf gelegen woon- en slaapvertrekken van het gezin De Vries bleven gespaard. Het bedrijf is tegen brand verzekerd. WARMOND NZH-bus zwaar vernield bij botsing met tankwagen In de Oranje Nassaulaan te Warmond raakten gistermiddag om tien voor vier een NZH-bus met 20 passagiers en de tankwagen van een brandstoffenhandel met elkaar in botsing. Daarbij ontstond grote materiële schade. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Chauf feurs en passagiers kwamen met de schrik vrij. De botsing ontstond toen de tank auto een rechts van de weg gelegen inrit in wilde rijden. Om de bocht te kunnen nemen week de auto te veel uit naar links, zonder op het achteropko mend verkeer te letten. Evenmin wachtte de bus, tot de tankauto de inrit was ingereden. Door het treffen dat toen plaata had. werd de linker voorzijde van de bus geheel vernield, zodat deze weggesleept moest worden. Van de tankauto werd de carosserie ontzet. De lading leverde geen gevaar op. Nieuwe Weteringse ijsverenigingen fuseerden Sinds een groot aantal jaren was men t« Nieuwe Wetering In het bezit van twee ijsverenigingen nl. .Ijsvermaak", welke wedstrijden en ijsfestlvitelten or ganiseerde en de jjsvereniging „Willem Barendsz", welke zich meer toelegde op werkverschaffing tijdens de jjsperiode met os. het maken en vegen van banen alsmede het afzetten van meer onveilig ijs. Werkzaamheden welke echter op geschikte wijze onder de visie van een vereniging kan geschieden, zoals voor zitter C. v.d. Luit van de vereniging „Willem Barendsz" in zijn openings woord van de in café Hoogenboom ge houden vergadering van belde Ijsver enigingen tot uitdrukking bracht. Spr. bracht hierbij in herinnering dat beide verenigingen ruim 60 jaren op prettige wijze hebben samengewerkt. Nadat de mogelijkheden van fusie van de beide verenigingen in een ijsvereni- ging breedvoerig waren besproken werd ging breedvoerig hadden besproken werd over het voorstel tot fusie gestemd, waarna bleek dat met slechts één stem tegen men met de fusie akkoord ging- Tot voorzitter van de nieuwe ijsver- eniging Nieuwe Wetering werd gekozen de heer W. Klerks, voordien voorzitter van Ijsvermaak. Van de belde besturen werden elf leden gekozen in het nieuwe bestuur, waarvan de functieverdeling t.z.t. nog zal plaata hebben. Nadat men nog een uitvoerige bespreking gewijd had aan het nieuwe reglement, kon voorzitter Klerks met een dankwoord voor de vruchtbare besprekingen de ver gadering besluiten. Politiemannen ploeterden door de duinen Onder min of meer barre weersom standigheden werd gistermiddag te Noordwijk de jaarlijkse veldloop van het district West van de Ned. Polltiesport- bond gehouden. De ruim tachtig deel nemers zlllen zich deze keer ln de be sneeuwde duinen en landerijen van de Noordwjjkse contreien op een pooltocht hebben gewaand. Toch werd het parcours van respec tievelijk 6000 meter in de A-klasse, 3500 meter voor de B-klassers en 2500 meter voor de veteranen nog sneller gelopen dan vorig jaar. Aan deze veld loop nam ook een peloton deel van de mobiele eenheid van de Amsterdamse politie. Traditiegetrouw had de Noordwijkse Polltiesportvereniging gezorgd voor een perfecte organisatie en aan het einde van de deze keer koude tocht, wachtte de deelnemers een warm onthaal in de kantine van de voetbalvereniging Noord wijk, die voor dit doel welwillend be schikbaar was gesteld. Van de lopers uit de omgeving van de badplaats, leverde de heer H. Rui nemans (N.P.S.V.) een opmerkelijke prestatie door in de B-klasse met 13.12 als derde te eindigen. Vorig jaar kwam hjj op de zesde plaats. De voorzitter van N.P.S.V.. de heer A. Akkerman, verwelkomde lopers en supporters. Dankwoorden richtte hij voor alle ondervonden medewerking, in het bijzonder van de korpsleiding, de voetbalvereniging Noordwijk, en de le den van N.P.S.V. De heer J. F. Basten, hoofdinspecteur korpschef van politie te Noordwijk, reikte met een geestig speechje de prij zen uit, welke deze keer bestonden uit luxe gebrulksvoorwrpen. In zijn toe spraak dankte de heer Basten de lopers voor de positieve wijze waarop zij aan de veldloop hadden deelgenomen. Een extra-woord van hulde richtte hij tot de heer Ruinemans, die de eer van de organiserende vereniging op verdienste lijke wijze had hoog gehouden. De heer Lutkeveld, atletlekgedele- geerde van het district West van de N.P.S.V., sprak zijn erkentelijkheid uit voor de uitstekende wijze waarop N.P.S.V. de veldloop pleegt te organi seren. Als herinnering kregen alle deelnemers een pakket bloembollen mee naar huis. De prijswinnaars waren: Klasse A: 1. A. Guikema (Kon. Mar. Zuid-Holland) 17.12; 2. J. J. Doorns (Polltiesportvereniging Haarlem) 18.12; 3. H. Groenhoff (R.S.D.A.) 18.27. Klasse B: 1. A. A. Bouwens (Politle- sportvereniglng Maassluis) 12.40; 2. J. M. Burger (Hermandad. Rotterdam) 12.45; 3. H. Ruinemans (N.P.S.V.. Noordwijk) 13.12; 4. N. J. Sneekes A.P.G.S., Amsterdam) 13.18; 5. J. Oos- terom (Kon. Mar. Zuid-Holland) 13.20; 6. N. W. Bakker Uuctor R.P., Den Haag) 13.28; 7. R. J. Swint (P.S.V., Maassluis) 13.33. Veteranen: 1. J. van Ginkel (P.S.V. Baarn) 11.12; 2. F. van Ea (P.S.V* Haarlem) 11.13; 3. C. J. Marcelis (Her mandad, Rotterdam) 11.55.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5