DE MUZEN KUSSEN JE ALS JE BEZIG BENT ANDERS NIET ZANGERES-FILMSTER HILDEGARD KNEF: „Ik hou van m'n beroep; het is niet alleen een deel van mijn leven, het is m'n leven" mensen, wat een mensen Toneelgroep Theater deed een misgreep anders dan andere Hier en Nu over verzet in Portugal PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 SIAART 1969 D 166 na het congres van de grote chaos OVER één gevolg van het chaotische v congres dat de Partij van de Arbeid nu bijna een week achter de rug heeft, zijn alle commentatoren het openlijk of stilzwijgend eens: de socialisten hebben voorbeeldig in de kaarten van D '66 ge speeld. Morgen vervroegde Kamer verkiezingen en de heren Gruyters er Van Mierlo zouden in hun optimistische verwachtingen niet bedrogen worden, maar dan zo, dat niet de confessionele partijen, maar de Partij van de Arbeid het leeuwedeel van het gelag zouden moeten betalen. Mr. Van Mierlo heeft niet geaarzeld uit de chaos van het socialistische par tijcongres en de daarop volgende stroom van verklaringen met gevoelens spijt, teleurstelling en woede, een han dige conclusie te trekken: „Nu blijkt ook dat bij de socialisten hele groepen een vooruitstrevend, maar hiet-dog- matisch beleid begeren; in zo'n klimaat blijkt nog eens extra de behoefte aan partij als D '66 met haar afkeer traditionele politieke verhoudingen". Anders dan mr. Jurgens van Politieke Partij Radikalen gelooft Van Mierlo wel, dat de botte houding van het socialistische partijcongres ten op zichte van de KVP de neiging naar on derlinge integratie bij de confessionele partijen zal versterken. De Politieke Par tij Radikalen is trouwens door de schou der klopjes van de Partij van de Arbeid op het ogenblik haar gevoel voor realiteit kennelijk helemaal kwijt. Wat mr Jurgens aan commentaar op het socialis tische partijcongres ten beste heeft ge geven, kan zelfs een kind in politiek Jeruzalem niet geloven. Hijzelf misschien in zijn hart ook niet. WIJ zijn trouwens niet zeker of het bijna geheel dichtgooien van de deur voor de Katholieke Volkspartij de voornaamste bijdrage van het socialistische partijcongres geweest is om de onderlinge solidariteit der christen democratische partijen en hun bereid heid om nauw samen te werken een por in opwaartse richting te geven. Het komt ons voor, dat andere ge beurtenissen binnen de Partij van de Arbeid zoals de gang van zaken rond moties die betrekking hebben op het buitenlands beleid, zoals de intriges van Nieuw Links, zoals de nog altijd niet bezworen gezagscrisis aan de top bij KVP, ARP en CHU het gevoel dat zij voor een eigen vooruitstrevende con centratie te zorgen hebben, nog meer versterkt hebben. Bovendien weten de confessionele par tijen nu ook, dat de progressieve con centratie van PSP tot en met D '66 al zo goed als mislukt is. Wanneer het nog vóór de eerstvolgende Kamerverkiezin gen tot nieuwe pogingen gaat komen, zal de Partij van de Arbeid twee tonen lager moeten zingen en worden de eisen van D '66 gegarandeerd zwaarder. Naarmate verklaringen als die van mr. Jurgens bovendien het gezag van de PPR meer en meer uithollen, wordt de verantwoordelijkheid voor de chris ten-democratische partijen om voor nieuwe initiatieven met perspectief te zorgen éls maar groter. Ook de kop stukken van D '66 kan dit niet ontgaan zijn, al zullen ze deze kant van de nieuwste ontwikkeling betreuren. ID"" tussen de christen-democratie en I zal kunnen komen. Een boeiende vraag, inderdaad; maar een waarop i stadium geen zinnig antwoord te geven Voor de hand ligt, dat D '66 zich met alle krachten waarover ze beschikt het openbaar tegen een dergelijke koers zal verzetten. Van Mierlo c.s. wil nu maal de „ontploffing" van alle traditio nele partijen en vooralsnog zullen niet bereid zijn in een christen-demo cratie iets anders te zien als oude wijn in nieuwe zakken. Ondanks deze, begrijpelijke, afwijzen de houding van de hoogste leiders D '66 mag aangenomen worden, dat der de jonge democraten hier en toch serieus rekening wordt gehouden met de mogelijkheid, dat indien D '6( eerlang nog eens regeringsverantwoor delijkheid gaat dragen het niet samer met de socialisten of met de radicalen, maar met anderen zal zijn; bijvoorbeeld met de christen-democraten. Toevallig is juist deze week het bericht gekomen, dat in Utrecht het gesprek een plaatselijke progressieve con tratie afgebroken is omdat de socialisten en radicalen weigerden gehoor te geven aan een bepaalde wens van de mi uit D '66: ook daartoe bereidwillige af gevaardigden van de KVP en de twee protestant-christelijke partijen bij het beraad te betrekken Waarvan de top niets weten wil, dat wordt aan de voet kennelijk niet helemaal afgewezen. jaar buiten de Kamer gevoerd heeft, zal blijven volgen. Ze blijft nauwe liaisons met andere partijen afwijzen; ze houdt haar „ontploffingstheorie" staande, met dien verstande dan, dat de bereidheid om zelf ook te verdwijnen aanzienlijk verminderd is. D '66 speculeert op een fikse stembusoverwinning, om dan met meer recht van spreken zelf te kunnen fungeren als de centrale van d concentratie. Mocht de overwinning daarvoor niet voldoende toereikend zijn, of de omstan digheden weer heel anders geworden blijken, welnu, dan kunnen Gruyters er Van Mierlo altijd nog een bereidver klaring afgeven om samen met andere partijen de regeringswagen te trekken. In het parlement blijkt nu en dan reeds, dat de jonge democraten hun oppositie rol anders spelen dan de socialisten. Zakelijk gemeten is de afstand tussen het kabinet-De Jong lang groot niet als de afstand die drs. Den Uyl afgelopen jaren reeds forceerde waarschijnlijk nog meer forceren Voorlopig zit D '66 na het congres in de grote chaos in elk geval erg lekker. En als Gruyters en Van Mierlo hun politiek stamcafé André Louw c.s. binnenkort nog eens ont moeten, mogen ze de Nieuw-Links- prominenten wel een borrel aanbieden. Want op het moment dat Van der Louw op het podium van het Haags v zijn Indianensprongen maakte over links succes bij partijver kiezingen, mochten de D '66-leiders fees telijke vuurpijlen afschieten. Niet ter ere de negen „linkse" bestuursleden in het team van dr. Vondeling, maar omdat situatie geschapen was, die voor mogelijk nog gunstiger gevolgen hebben kan dan de tweespalt in de KVP na de uittocht van sommige radi calen en na de stille opstand van de jonge liberalen in de WD. Straks blijkt mr. Van Mierlo in ons politieke vijvertje de loze visser te zijn der dat hij erzelf veel heeft hoeven te doen. AMSTERDAM Het valt niet mee om tijdens een gesprek met Hildegard KneJ ook nog een te kijken of er niet al te grote hanepoten op het papier worden gezet, zozeer trekken de sprekende ogen van de zangeres de ogen van de gesprekspartner naar zich toe. Hilde gard Knef wéét dit en zij heeft die on derdelen van haar gezicht nog eens een extra-accent gegeven: wit, blauw en zwart, de wimpers aangevuld met naar het schijnt zijden hulpstukken. Zij is gekleed in een wit mantelpakje met tuniekjasje en kniehoge witte laarzen Daarover heen een korte bontjas, ocelot Het blonde haar, ongekruld, valt over de schouders. Haar stem is enigszins hees. „Mijn stiefvader had in Berlijn een schoen makerswerkplaats, daar stonden de hele dag een paar machines te razen. Je moest wel schreeuwen om je ver staanbaar te maken. Toen kreeg ik ongeveer twaalf jaar oud nog 'ns de mazelen en die legden er nog een schep je bovenop. Dat ik die heesheid te dan ken heb aan overmatig sigaretten ro ken is zonder meer een fabeltje." (Zij geeft toe toch ongeveer twintig (filter) sigaretten per dag te consumeren). Hildegard Knef schrijft alle teksten zelf. Een heidens moeilijk karwei, zoals ze zegt. „Wachten op inspiratie, op de kus van de muze, is er niet bij. Als je op die kus moet gaan zitten wachten, zit je na tien jaar nog achter je schrijf machine, zonder dat je ook maar één letter op papier hebt gezet. Nee, ge woon beginnen, de muzen kussen je als je bezig bent, anders niet." Muzische omhelzingen Die muzische omhelzing zal Hildegard Knef wel nodig hebben, want momen teel is zij bezig met een boek. Titel? „Weet ik nog niet. Ik geef mijn chan sons ook pas een titel als ze helemaal af zijn." Waarover het boek gaat wil zij ook niet onthullen, wel geeft zij toe dat het enigszins autobiografisch zal zijn. „Na deze televisieshow krijg ik nog één show in Duitsland en dan is het tot eind juli schrijven geblazen. Dat schrijven gaat niet altijd even gemak kelijk. Ik heb volkomen stilte en vol komen rust nodig om me te kunnen concentreren. Een paar meter van ons huis vandaan (in een dorpje ten zuiden van München) staat een kleine hut, een bouwvallig ding, maar heerlijk rustig. Daar sluit ik me op met een stapel papier en een schrijfmachine. Nee, het boek gaat niet over de oorlog, al speelt die er een grote rol in. Je zou kunnen zeggen dat het een kleine wereldge schiedenis is, gezien door het oog van de enkeling. Want toen er in Duitsland wereldgeschiedenis werd gemaakt, al gebeurde dat op een afschuwelijke ma nier, hebben we dat eigenlijk nauwe lijks gemerkt. Discussies daarover vonden pas na afloop plaats Protest van een standbeeld Behalve dat boek moeten er toch ook nieuwe chansons worden geschreven? „Nou en of, er staat voor het najaar weer een nieuwe langspeelplaat op het programma, die moet helemaal vol komen. Dat kost me zo'n drie maanden schrijven. Daarbij heb ik erg veel steun van mijn man. Die is een bijzonder scherp criticus; als hem ook maar iets niet bevalt, zegt hij het me ronduit en dan wordt het herschreven of het ver dwijnt in de prullemand." Tot nu toe heeft Hildegard Knef zo'n tachtig chan sons gemaakt. En een stuk of veertig daarvan zijn volgens haar eigen oor deel „enigszins de moeite waard". „Ik heb me een keer laten verleiden tot het schrijven van een protest-song „Protest eines Denkmals", over een standbeeld dat moppert over de duiven die hun sporen op het brons achterlaten. En eigenlijk zou je het lied dat ik voor mijn dochtertje Antonia geschreven heb ook een protest-song kunnen noe men. „Doch hör nicht auf mich" heet het. Een soort anti-wiegelied. Voor het schrijven van echte protestliederen mis ik de „jugendliche Barrikadenfreude". Voor mij hoeft het niet." Laten we wel wezen Het leven van Hildegard Knef speelt zich hoofdzakelijk af onder de schijn werpers. De vorige pas afgesloten toer- nee, die haar door vrijwel heel Duits land voerde, kostte haar 200 avonden van twee uur elk. En in die twee uur zong zij dertig van haar eigen teksten. Dat betekent zesduizend chansons per jaar Die toernees worden door het echtpaar Knef zelf georganiseerd. „We hebben alles in eigen hand, platenpro- duktie, toernees, we hebben bij Decca een eigen produktiegroep etc. Het kost wel heel wat tijd, maar je houdt er een beter overzicht op en meer geld aan over, laten we wel wezen." Hildegard Knef zingt sinds 1954. Toen maakt. Het ding is eigenlijk zij in New-York, waar Cole Porter verrukt was van haar stem. „Ach wel nee, ik kan helemaal niet zingen, heb ik hem toen gezegd. Nou, hij stuurde me naar een leraar die me het vak in tien maanden bijbracht. Toen moest ik in New-York een zaal van tweeduizend mensen bezingen. Zonder microfoons Eén ding heeft die goeie man me echter niet kunnen bijbrengen: ik kan nog steeds geen noot lezen; alle melodieën moeten er gewoon worden ingestampt." Jacques Brei: Geweldig! Naast de zang is Hildegard Knef ook bekend van het witte doek. Zij heeft in niet minder dan 47 films gespeeld. „Gis teren nog heb ik een aanbod voor de 48ste afgeslagen. Ik heb de tijd nodig voor het schrijven van mijn boek. Of ik filmen fijn vind? Ik heb er altijd beetje moeite mee, je bent zo afhan kelijk van de regisseur en de producent. Je eigen verantwoordelijkheid wordt sterk gereduceerd. En dat ligt me eigen lijk niet Onvermijdelijke vraag: andere chan sonniers of -ières? Zonder aarzelen komt de naam Jacques Brei. „Gewel dige stem en een geweldige interpreta tie. En als tekstschrijver natuurlijk Boris Vian, tot aan z'n dood een groot vriend van mij. Hij heeft tien chansons voor me geschreven. En heel veel jaren geleden heb ik een plaat met hem ge- ■erkocht, omdat Vian zijn tijd vooruit was. Men nam toen niet, wat nu wel wordt geaccepteerd." De zangeres zegt ronduit niet te houden van opera's. „Horen wèl, dat gaat nog, maar zien nee. Het duurt me alle maal veel te lang. Van musicals hou ik wel: My Fair Lady en natuurlijk Hair." Waar hebt u „Hair" gezien, in München of in Londen? Antwoordi Los Angeles". Hildegard Knef zal' zaterdag te zien zijn in een gefilmd ,,live"-optreden onder regie van Rob Touber. „Ik zing werke lijk, play-back is niet voor mij.*" Bent u dan niet bang voor het risico dat iets fout gaat, dat de begeleiding niet helemaal lekker zit of zo? „Risico? Voor achtduizend mensen in een zaal optreden, dat noem ik risico." Leo Vandermeel Twee eenakters van John Bowen Wim van^Houten Herman^ van Elterei „De avondjurk" Peter van der Linden, T: Hoomans, Alber camp, Sjoukje Hoo (ADVERTENTIE) caballero constante kwaliteit Toneelspeler en TV-acteur Jeroen Krabbé De twee eenakters van John Bowen, die vorig jaar in Londen in première ging onder do titel „Little Boxes", iu ook in Nederland vertoond e door toneelgroep Theater, die er vorige week de première van gaf, waarna de eerste Haagse voorstelling al spoedig volgde: gisteravond in een slecht bezette Koninklijke Schouwburg. De keuze van deze stukken van Bowen lijkt een duide lijke misgreep van Theater. Waarom? Het is niet lang geleden, dat Peter Shaffer -'n- avondvullend eenakter programma tot stand bracht, dat in Ne land bekend is door de voorstelling van de Haagse Comedie: „Helderzien in het donker". De eerste eenakter was een lichtelijk larmoyante geschiedenis over vergane glorie van de jeugd en de twee- as een dolle klucht gebaseerd op misverstanden en verwikkelingen. John Bowen lijkt dat te hebben ge ïmiteerd. De eerste eenakter; ,,De avond jurk" is een larmoyant geval over een groep acteurs en hun vergane glorie, die het stoffelijk overschot van een van de actrices onder hen verkopen, om een feestje te kunnen vieren. De tweede een akter „Trevor" is gebaseerd op de ver wikkelingen in de flat van twee lesbische eisjesdie hun ouders op bezoek krij- m en, 'teneinde hun geaardheid te ver bergen, een werkeloze acteur als hun verloofde laten optreden met alle ver wikkelingen van dien. et is allemaal erg slap wat Bowen voorschotelt. Zijn dialoog, zijn karak tertypering, zijn esprit, kortom zijn schrijftechniek mist volop, zodat moeilijk van een zelfs maar redelijk akterprogramma kan spreken, avondjurk" is domweg vervelend Trevor" biedt onvoldoende materiaal oor een werkelijk geslaagde verwikke lingskomedie. De voorstelling van Theater voegt daar bepaald niet veel aan toe. Regisseur Jan Teulings heeft de juiste vorm niet gevon den; de acteurs hebben, zeker wat be treft het eerste stuk, hun plek niet ge vonden. Dat wil niet zeggen dat er geen aardige spelmomenten waren, onder dere van Elise Hoomans, Albert Abspoel en Trees van der Donck in de verschil lende stukken, maar daar hield het wel mee op. Het was domweg een tame lijk vervelend toneelavondje JAN VERSTAPPEN (Van o Ti roepcorrespondent) 25 STUKS f 1.75-EEN LAURENS PRODUKT Amerikaanse prijs voor Nederlands auteur DEN HAAG (A.N.P.l De Nederlandse auteur Meindert de Jong heeft de eerste prijs voor kinderboeken van de Ame rikaanse Vereniging van de Boekhandel gekregen voor „Journey from Pepper mint Street", een verhaal over de avon turen van een zevenjarige jongen in Nederland. Het boek zal waarschijnlijk ook in het Nederlands verschijnen bij de uitgeverij „West-Friesland" te Hoorn. Meindert de Jong emigreerde kort na de eerste wereldoorlog naar de Ver enigde Staten. Zijn werk werd eerder bekroond met de Hans Christiaan An- dersenmedaille en met de Duitse Kinder boekenprijs. Andere prijzen gingen onder meer naar Norman Mailer en Jerzy Kosinsky. HILVERSUM Vanavond zal in actualiteitenprogramma „Hier en van de NCRV-televisie van 20.20 tot 20.45 uur op Nederland I een portage worden vertoond van het snel groeiend binnenlands verzet in Portu gal tegen het regime. Deze reportage is gemaakt door Lida Visser en Niek Heizenberg, met Chris van Duuren aan de camera. De reportage is voorbereid in samen werking met hier in Nederland verblij vende Portugezen. Het is voor het eerst dat een televisieteam contact heeft kunnen krijgen met functionarissen van een verzetsgroep in Portugal. Er zullen in deze reportage vraaggesprek ken worden gevoerd met Mario Soarez, christen-democratisch oppositieleider in Portugal, die zojuist is teruggekeerd van een verbanning naar het eiland Sao Tome en pater José de Felicidade Alvez, die wegens zijn kritische hou ding ten aanzien van de Katholieke Kerk door de bisschop van Lissabon uit zijn priesterlijk ambt is gezet. Wijze NTSers zijn eindelijk uitgesproken (Van o xroepcorrespondent) HILVERSUM De commissie van „Wqze mannen", bestaande uit elf le den van het NTS-bestuur is gister middag en -avond voor de laatste maal bijeengekomen. Ditmaal in de NCRV- studio te Hilversum onder voorzitter schap van de heer E. A. Schüttenhelm. Urenlang werd gediscussieerd over de eindredactie van het rapport waarin de commissie de uitgangspunten heeft samengevat over de interpretatie van artikel 36 der Omroepwet. In dit artikel wordt gezegd, dat de gezamenlijke programma's ontmoe tingspunten zullen zijn voor de geeste lijke en maatschappelijke stromingen in het volk, ook van die. welke niet door een gerechtigde tot het gebruik van zendtijd zijn vertegenwoordigd. Zij zul len voorts uitzendingen bevatten, die zich bij uitstek voor een gezamenlijke voorbereiding, samenstelling en uit voering lenen. Te verwachten valt, dat het NTS- bestuur zijn vergadering van 28 maart grotendeels zal wijden aan de bespre king van dit rapport. NEDERLAND I NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal NCRV 19.07 uur: Breng eens een zonnetje •19.27 uur: Wie is.programma rond Sonny Rollins NTS 20.00 uur: Journaal NCRV 20.20 uur: Actualiteitenrubriek •20.45 uur: Zoals eenmaal Robinson.™ T.V.-film 22.05 uur: Gezond gezin 22.30 uur: Koorzang NTS 22.35—22.40 uur: Journaal TELEAC 23.00—23.30 uur: Groenteteelt onder glas (6-herh.) '"-HERLAND II NTS •18.50 upr: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala AVRO 19.30 uur: Keer Kwis NTS 20.00 uur: Journaal AVRO 20.20 uur: Danny Kaye Show 21.10 uur: Medische kroniek 21.40 uur: W el vaardigheden IKOR 22.10 uur: 't Zal de kerk een z NTS 22.55—2S.00 uur: Journaal De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma'i George Harrison gearresteerd LONDEN (Reuter) De 25-jarige Beatle George Harrison en zijn 24-ja- rige vrouw Patricia zijn gisteren in hun woning in een voorstad van Lon den door recherheurs gearresteerd, omdat zij in het bezit zouden zijn van marihuana. Het echtpaar werd tegen borgsom van 200 ond vrijgelaten zal volgende week dinsdag voor de rechtbank moeten verschijnen. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) AVRO: 18.00 Nieuws. 18.16 Radiojournaal. 18.20 Uitzending van de Volkspartij voor Vrijheid en Demo cratie. 18.30 Stereo: Lichte orkestmuziek (opn). 18.50 Gesproken brief. 18.55 Voor de kinderen. 19.00 Knipperlicht: programma >or alle weggebruikers. 19.30 Nieuws. IKOR: .35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en bijbel: Radiocatechese. 19.50 Avondgebed. AVRO: 20.05 Stereo: Residentie-orkest en zangsoliste: semi-klassieke en moderne mu ziek (opn). 21.30 Erasmus, zijn leven, zijn werk, klankbeeld. 22.20 Stereo: Klavecimbel recital: klassieke muziek (gr). 22.30 Nieuws. 22.38 Radiojournaal. 22.55 Stereo: Klassieke symfonische muziek (gr). 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM H (298 m) NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tijd: koorlle- s uit de protestants-christelijke Irleerd programma. ■MHHMI grammofoonmuziek. 21.40 Kerkorgelconcert klassieke- en semi-klassieke muziek. 22.21 :rdenking. 22.30 Nieuws. 22.38 Parle- 'de sluitpost van de BRUSSEL VLAAMS (324 m) 18.0( Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- iportuitslage: VRIJDAG HILVERSUM I (402 m) AVRO: Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 St Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.54 ze dag. AVRO: 8.00 Nieuws. radiojour naal. 8.20 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. (8.30—8.33 De groenteman). 8.50 Woordelijk., vandaag de dag. NRU: 9.00 Voor kleine be zetting: moderne kamermuziek (opn). (9.35 —9.40 waterstanden). AVRO: 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00—11.02 Nieuws). 11.30 Stereo: Kinderkoor met piano begeleiding. 11.55 Beursberichten. NRU: 12.00 Blik op de wereld: informatief programma. 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. Overheidsvoorlichting: 12.29 Uitzending voor de landbouw. NRU: 12.39 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 12.49 Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actuali teiten. 13.20 Voor de middenstand. 13.25 Stereo: Seml-klassleke kamermuziek uit Scandinavië. NRU: 14.10 Toerisme: toeris- sche informatie uit binnen- en buitenland. 14.30 Poëzie op punten: wedstrijd in het voor dragen van luchtige poëzie. 15.00 Klein chan son. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis: pro gramma voor thuiszittenden. 16.45 Moderne en klassieke kamermuziek (opn). 17.40 Infor matie: achtergronden en commentaar. HILVERSUM H (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badine- rie: semi-klassieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws; 7.32 Actualiteiten; 7.50 Over weging; 8.00 Nieuws). 8.30 Nieuw». 8.32 Voor de hulsvrouw. (9.00—9.10 Gymnastiek voor de huisvrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Aubade: moderne, klassieke en semi-klassie ke muziek (gr). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.65 Mededelingen. 12.00 Van twaalf tot twee: gevarieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualitei ten; 13.00 Raden maar..). 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo: Musiësta: licht gevarieerd pla- grammofoonplaten met commentaar. 16.00 Nieuws. 16.02 Uit de pers: gesprekken. 16.15 Stereo: Lichte muziek (opn). 16.30 Boem!: Popshow. 16.65 Stereo: lene Mlene Muzei nieuws over underground en westcoastmusic. 17.15 Sportkompas. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM III (240 m FM) VARAl 12.48 Weerbericht, mededelingen, program maoverzicht en SOS-berlchten voor de schip pers). 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht, dagklapper en beursbe richten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. (15.00—15.03 Nieuws). 15.30 Klassieke muziek. 16.00 Nieuws. Tussen 16.00 en 17.00 Reportages van de wielerwdstrijd Parijs—Nice. 16.03 Beursberichten. 16.09 Oude koormuziek. 16.03 Jeugdkoor. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. VARA's Achter het Nieuws moest maandagavond j.l. zo nodig een niet- actuele reportage laten doorgaan cn kon daardoor toen geen nabeschouwing geven van het P.v.d.A.-congres. Met als' gevolg dat we die pas gisteren kregen, na de nieuwsrubrieken van KRO en AVRO dus en ook nadat Scala ruimschoots aandacht had geschonken aan desbetreffende artikelen in dag en weekbladen. De VARA lijkt het voorzichtig aan te willen doen. In de uitzending van gisteren was er een gesprek met minister Drees cn nieuwlinkser Laurens ten Cate. Dr. Drees beperkte zich in hoofdzaak tot het herhalen van wat hij al in een krante interview had gezegd, Ten Cate tot voor zichtig tegen sputteren. Uiterst voorzichtig was ondervrager Herman Wigbold, die ervoor zorgde geen enkele keer partij te kiezen, maar die ook vermeed om bijvoorbeeld de anti-KVP-resolutle ter sprake te bren gen die, indien naar de letter uitge voerd, na de volgende verkiezingen de P.v.d.A. (of wat er dan nog over is) automatisch in de oppositie moet bren gen. Rood-wit-blauw was weer een collage van opzettelifk-rommelige onzin. De samenstellers zijn gek op hasj en t.v.- storing. Hun tweede liefde leefden «0 vrijwel hun gehele zendtijd uit. Vg.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2