„Grote Tsjechische onbekende bleef in Athene knap overeind 1 Ontslagen manager Sietse Westra: „IK PIEKER ER NIET OVER CAMBUUR TE VERLATEN UR Merckx ook in tijdrit niet bij te benen Naar halve finales Schotse stormlopen eindigden in fuik van Italiaanse defensie Eén blunder en Celtic was gewipt Hele affaire is een complete verrassing 101 ik end nk PONDERDAG 13 MAART 1969 DE LEIDSE COURANT PAGQfA 13 ATHENE De Europa-Cuptoernooien 1968-1969 zijn voor het Tsjechische voetbal tot nu toe bijzonder succesvol geweest. Na Slovan Bratislava, dat zich al plaatste voor de halve finales van het toernooi voor bekerwinnaars, drong Spartak Trnava gistermiddag in Athene door tot de laatste vier clubs die gaan strijden om de Europa Cup voor landskampioenen. Spartak, dat na de magere overwinning van 21 in de thuiswedstrijd de ontmoeting met AEK in Athene met zorg tegemoet had gezien, bleef in de Griekse hoofdstad prachtig overeind: 11. De ruim 40.000 toeschouwers in het II Philadelphiastadion, dat officieel slechts 32.000 plaatsen telt, hebben AEK tweemaal drie kwartier fanatiek aangemoedigd. De Tsjechen, die nogal wat moeite hadden met het harde, oneffen veld, namen in de 23e minuut van de door de Itailaanse scheidsrechter Lo Bello goed geleide ontmoeting door een treffer van middenvoor Svec verrassend de leiding. Mammoetstadion meer bars dan kleedkamers RIO DE JANEIRO. Met de voetbalwedstrijd Brazilië^-Peru wordt 6 april in Porte Alegre een nieuw enorm stadion ingewijd. De Gigante da Beira-Rio. Het kan 180.000 toeschouwers bergen en wordt in dit opzicht slechts over troffen door het Maracanastadion in Rio de Janeiro, dat aan 200.000 toeschouwers plaats biedt. De bouw heeft twee jaar geduurd en het stadion is het modernste in Zuid-Amerika en wellicht in de gehele wereld. Bij de officiële opening zal het nog niet helemaal klaar zijn. Er is dan plaats voor „slechts" 100.000 mensen. De Beiro-Rio is het vierde Brazi liaanse voetbalstadion, dat meer dan 100.000 plaatsen heeft. De an dere zijn Rio's „Maracana", het grootste ter wereld, Belo Hori- zontes „Mineairao" (130.000) en Sao Paulo's „Morumbi" (110.000). Beira-Rio bevat zeven kleed kamers, negenentwintig bars, een elektronisch scorebord met 10.500 lampen van elk veertig Watt en een bijzonder fraaie en doelmatig ingerichte perstribune. nl JAN BOLS SNELSTE 3000 METER IN NOORWEGEN OSLO Jan Bols en de Zweed Hasse Boerjes hebben gisteren de snelste 3000 en 500 meter gereden die ooit in Noor wegen zijn opgetekend. deel aan internationale tweedaagse schaatswedstrijden op de kunstijsbaan Valle-Hovin in Oslo. (voor sprinters): 1. Hasse Boerjes 1.8 sec 2. Per BJoerang en Ivar '.riksen (beiden Noorwegen) 40.6; 4. Erhard (voor sprint Goeran Claess 41.5; 2. Sveln Erik Stlansen Spartak Trnava bij laatste vier yoor Europa Cup Spartak concentreerde zich- na doelpunt voornamelijk op de verdediging, waarbij vooral de sterke mandekking van de Tsjechen voor de Grieken vrijwel onoverkomelijk bleek. Door het uit stekende werk van Spartakdoelman Geryk, die vele malen prachtige red dingen verrichtte, duurde het tot der tien minuten voor het einde, eer Papaionnou A.E.K. op gelijke hoogte kon brengen. Spartak trok zich daarna geheel in de verdediging terug en gaf het gelijke spel, dat voldoende was om de halve eindstrijd te halen, niet meer uit handen. Als FC Twente Spartak Trnava is te vergelijken met F.C. Twente. Zoals de Enschedeërs dit jaar ineens naar voren kwamen, zo deed Spartak dat het vorige seizoen in de Tsjecho-Slowaakse competitie. Opeens stond de ploeg bovenaan in de hoogste klasse, vóór grote en internationaal be kende ploegen als Slavia en Dukla Praag. Spartak werd in 1925 opgericht en droeg eerst de naam Rapid Trnava. Pas tijdens de tweede wereldoorlog ging men over tot naamsverandering en de ploeg promoveerde kort daarna naar de eerste divisie. Het uit een provinciestad (alweer die overeenkomst met F.C. Twente) afkomstige Spartak behoorde in het Tsjecho-Slowaakse voetbalwalhalla in eerste instantie echter niet tot de grote vedetten. Moment uit de strijd tussen A.E.K. Athene en Spartak Trnava, waarin de Tsjechen zeer verrassend stand hielden: 11. Voldoende voor plaatsing bij de laatste vier, omdat Spartak de eerste wedstrijd met 10 had gewonnen. 1.6; 2. Claesson 4.22.2; F.C. Köln in halve finales Europa-Cup II RANDERS FC Köln heeft gister avond de halve finales bereikt van het toernooi om de Europese voetbalbeker >or bekerwinnaars. In Randers wonnen de Duitsers de tweede wedstrijd tegen Freja, winnaar de Deense Cup, met 30. De eerste ontmoeting tussen beide clubs had een van 21 voor de Duitsers opgele- Biskup gaf zijn ploeg na een klein half ar de leiding. Twintig minuten voor tijd maakte Rühl een einde aan de Deense illusies. Een kwartier later bracht hij de eindstand op 30. Voor de halve finales plaatsten zich reeds Slovan Bratislava (Tsj.-Sl.), Dun- fern, Line (Schotland) en FC Barcelona (Spanje). Newcastle United heeft in de eerste wedstrijd voor de kwartfinales van het toernooi om de Jaarbeursstedenbeker een ruime zege op het Portugese Vitoria Se- tubal behaald. De Engelsen zegevierden gisteravond op eigen terrein met 51. Viermaal Integendeel, de ploeg degradeerde in 'n korte spanne tijds tot viermaal toe. Even- zovele keren kwam Trnava echter terug en in het midden van de zestiger jaren wierp Spartak zich st,eeds meer op als 'n moeilijke tegenstander voor de grote, gevestigde clubs. Het eerste grote si voor de ploeg van coach Jan Hucko kwam in 1967. Eigenlijk waren het twee triomfen. Eerst won Spartak Trnava de Tsjecho-Slowaakse voetbalbeker en kort daarop werd zelfs de in Midden-Europa hoog genoteerde Mitropabeker Hoge ogen JEUGD SCHERMT OM TITELS DEN HAAG De Nederlandse Academie van Schermleraren (NAS) or ganiseert zondag 16 maart in de sport- lan de Steenwijklaan te Den Haag het tweede gedeelte van de nationale jeugdkampioenschappen schermen. Dit maal komen aan 'e beurt de floret- tisten (jongens en meisjes) in de leeftijds groepen 1820 jaar en 1618 jaar. De wedstrijden beginnen om 10 uur. De toegang is gratis. Kavalek 'liep tot twee punten uit EERSEL. De Tsjechische grootmees ter Kavalek heeft in de schaaktweekamp tegen de kampioen van Nederland, Hans Ree, zUn voorsprong tot twee punten ver- In de derde partij won hij met wit n£ 41 zetten. Het betrof een Spaanse ruil- varlant, waarin zwart alleszins redelijk spel had, dat in remise had dienen te eindigen. Even voor de tijdcontrole deed Ree evenwel een oppervlakkige zet en geraakte geforceerd in een theoretisch verloren toreneindspel. Vandaag heeft het tweetal rust. Stille Omgang (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG In de nacht van z, terdag op zondag 23 maart zullen in vier Amsterdamse parochies (St.-Domi- nicus, Spuistraat; O. L. Vrouw, Keizers gracht; Mozes en Aaron, Waterlooplein; Krijtberg, Singel). H. Missen worden gelezen voor degenen, die op eigen ge legenheid naar Amsterdam komen voor deelname aan de Stille Omgang. De missen vangen om 24 uur aan. voor bekerwinnaars (19671968) in de tweede ronde worden gewipt door Tor pedo Moskou (13 en 03), in de na tionale competitie en in het toernooi om de Mitropabeker gooide de ploeg, die in international Josef Adamec (zo'n 30 keer in het nationale elftal) zijn sterkste speler heeft, weer hoge ogen. Spartak kwam zelfs opnieuw in de finale van het Mitropa-Cuptoernooi, maar verloor daarin van Rode Ster Belgrado. Het andere doel, de nationale titel, werd echter bereikt. Aan het eind van het vorige seizoen werd Spartak Trnava voor de eerste keer in zijn bestaan landskampioen en gisteren heeft deze vrij onbekende ploeg, die overigens be halve in strateeg Damec ook in Kuna, Kabat, Hrusecky en Dobias internatio nals heeft, de halve finales van het Europese toernooi van de lands kampioenen behaald. Een prestatie, die men zelfs in Trnava niet voor mogelijk had ge houden. En de ploeg staat ook weer bovenaan in de nationale competitie. Janssen zakte naar zesde plaats ST-ETIENNE Eddy Merckx heeft zich gisteren op prachtige wijze gehand haafd aan de top van het algemeen klassement van ParijsNice. Nadat de Belgische vedette maandag in de eerste tijdrit genoegen had moeten nemen met een derde plaats, won hij gisteravond in Saint-Etienne op grandioze wijze de tweede rit tegen de klok, die in deze etappewedstrijd voor beroepsrenners is opgenomen. Merckx legde het 6J^ kilo meter lange parkoers zo snel af, dat hij op zijn, als tweede eindigende, landge noot Herman van Springel een voor sprong had van niet minder dan vijftien seconden. Jacques Anquetil, nog steeds „Mon sieur Chrono" genoemd, werd derde met zestien seconden achterstand. In het al gemeen klassement had dat tot gevolg, dat Merckx zijn voorsprong op Raymond Poulidor, die in de tijdrit als zesde ein digde, heeft vergroot tot bijna een halve minuut, en dat de 35-jarige Anquetil, die in de algemene rangschikking op de der de plaats staat, een achterstand heeft van 45 seconden. Jan Janssen, die in het eerste gedeelte van de derde etappe de slag had gemist, zakte ondanks een redelijke tijdrit naar de zesde plaats op bijna drie minuten van Merckx. Eerste gedeelte De uitslag van het eerste gedeelte van de derde etappe van Parijs—Nice (Paray le MonialSaint-Etienne over 145 km) luidt: 1. Leman (Belg.) 3.48.31 (met bon. 3.48.24); Vasseur (Fr.) z.t. (met bon. 3.48.28); 3. Ju- flen Stevens (Belg.) z.t.; 4. Rini Wagtmans (Ned.) z.t.; 6. M hohl (W.-Dld.) dor (Fr.) z.t.; Looy (Belg.) z.t 3.48.40; 19. Pljm rings (Ned." 7. Anl (It.) z.t.; 8. Poull- iquetll (Fr.) z.t.; 10. Van Van der Vleuten (Ned.) 3.50.34; 21. Jan Ha- z.t.: 61. Zoontjens (Ned.) z.t.; 68. Ottenbros (Ned.) 3.53.53: 69. Wlm Schepers (Ned.) z.t.: ri. Hid din ga (Ned.) z.t. Jan Krekels (Ned.) staakte de strijd. Tweede gedeelte De uitslag van het tweede gedeelte van de derde etappe, een tijdrit over 6% km in St.-Etienne, luidt: 1. Merckx (Belg.) 8.23.6; 2 Van Springel (Belg.) 8.30.0; 3. Anquetil (Fr.) 8.39.3; 4. Gl- mondl (It.) 8.45.0; 5. Grosskost (Fr.) 0.48.0; 6. Poulidor (Fr.) (Ned.) 55. Wagtmans (Ned.) 9.35.8; 62. Dolman (Ned.) 9.44.0; 65. Ottenbros (Ned.) 9.45.0; 82. Zoontjens (Ned.) 9.58.8; 95. Vianen (Ned.) ■7.21.2; 102. Van Looy (Belg.) 10.44.0. Wlm Schepers verscheen niet aan de art. HU staakte de strijd. Algemeen klassement Het algemeen klassement na de derde etappe luidt: Merckx 14.18.51; 2. Poulidor 14.19.19; 3. ;uetil 14.19.36; 4. Wolfshohl 14.20.17; 5. Vas- 14.20.59; 6. Janssen en Bellone 14.21.38; 'an Springel (Belg.) 14.21." Jan Harings 15.25.52; 51. Hlddlnga 14.27.42; Ottenbros 14.29.35; 58. Duyndam 14.30.28; Van Looy 14.30.37 60. Dolman 14.31.09; 1 Vianen 14.44.23. Bundesliga BONN Voor de Westduitse Bundes liga zijn gisteravond twee inhaalwed strijden gespeeld. De uitslagen zijn; Kickers Offenbach—1 FC Kaisers- lautern 41, Borussia Mönchenglad- bachHannover 96 32. Bayern München voert na 25 wed strijden de ranglijst aan met 34 punten. VFB Stuttgart staat met 31 punten tweede en Borrussia Mönchengladbach derde met 30 punten. Ook Anderlecht versloeg Benfica BRUSSEL De Belgische kampioen Anderlecht heeft gisteravond in Brussel de Benefietwedstrijd tegen het Portugese Benfica met 32 gewonnen. De recette de ontmoeting komt ten goede Van Himst, Trappeniers en Cornelis, die tien jaar in het topelftal van de Brusselse vereniging hebben gespeeld. Er v. slechts 20.000 toeschouwers. DEN HAAG Na Manchester United en Ajax hebben gisteren ook de Tsjechische kampioen Spartak Trnava en het Italiaanse AC Milan de halve finales van de Europese beker voor landskampioenen bereikt. Spartak schakelde in Athene AEK uit (1—1) en Milan hield Celtic uit de halve eind strijden door in Glasgow met 10 te winnen. De vier ploegen bereikten de halve finales op de volgende wijze: AJAX: eerste ronde: FC Nürnberg (W.-Dld.)—Ajax 1—1; Ajax—FC Nürn- berg 40; tweede ronde (achtste finales): Ajax—Fenerbahce (Turkije) 20; FenerbahceAjax 02; kwartfinales: Ajax—Benfica (Portugal) 13; Ben ficaAjax 13; beslissingswedstrijd in Parijs: AjaxBenfica 30, na ver lenging. MANCHESTER UNITED: eerste ronde:Waterford (Ierland)—Manchester United (Engeland) 13; Manchester UnitedWaterford 71; tweede ronde: Manchester United—Anderlecht (België) 3—0; Anderlecht—Manchester United 3—1; kwartfinales: Manchester UnitedRapid Wenen (Oostenrijk) 3—0; RapidManchester United 0—0. SPARTAK TRNAVA: eerste ronde: Steaua Rosso (Roemenië)Spartak Trnava (Tsjecho-Slowakije) 3—1; Spartak Trnava—Steaua Rosso 4—0; tweede ronde: Spartak TrnavaReipas Lahti (Finland) 91; Reipas LahtiSpartak Trnava 17; kwartfinales: Spartak TrnavaAEK Athene (Griekenland) 2—1; AEK AtheneSpartak Trnava 1—1. AC MILAN: eerste ronde: Malmö FF (Zweden)AC Milan (Italië) 21; AC Milan—Malmö FF 4—1; tweede ronde: AC Milan vrijgeloot; kwartfinales: AC Milan—Celtic (Schotland) 0—0; Celtic—AC Milan 01. Schaatstitels Zuid-Hofland Wil Burgmeijer voor Stien Kaiser HEERENVEEN Wil Burgmeijer en Jan Bazen zijn gisteren op de kunstU»- baan in Heerenveen langebaanschaats- kampioen van het gewest Zuid-Holland geworden. Wil Burgmeijer ondervond alleen tegenstand van Stien Kalser. De overige rijdsters bleven ver bij dit tweetal achter. De uitslagen zUn: dames, 500 m: 1. WH BurgmeUer 47.8; 2. 1000 m: 1. Kalser 1.40.0; 8. Burgmeijer 1500 m: 1. en 2. BurgmeUer-Kalser belden Totaal: 1. BurgmeUer 152.533; t. Kalser 152.633 punten; heren, 600 m: 1. Bazen 42.S; 2. Augustlnuc 1500 m: 1. Bazen 2.16.0; 2. Augustlnus 2.10.7: 3. de Vries 2.19.8; 5000 m: 1. Ravenbergen 8.43.1; I. Van der Meljden 8.45.3; 3. Bazen 8.52.5. Totaal: 1. Bazen 141.083 2. Augustlnus 142.987 3. De Vries 145.040 punten. GLASGOW. Toen AC Milan in het eigen San Sirostadion Celtic Glasgow een gelijkspel (0—0) moest toestaan, geloofde zelfs de meest fervente Italiaanse sup porter niet meer dat zijn club de halve finales van het toernooi om de Europa Cup zou halen. Celtic was zo geloofde men algemeen in het Ibroxpark niet te verslaan. Ruim 75.000 toeschouwers zijn er getuige van geweest hoe AC Milan dank zij rijn ijzersterke en prach tig georganiseerde verdediging toch nog doordrong tot de laatste vier. Pietro Prati, ACMilans topscorer, velde in de twaalfde minuut het vonnis over Celtic toen hij door een dekklngsfout in de Schotse defensie alleen voor doelman Fallon kwam en scoorde: 01. Dat ene doelpunt is voor de Italianen voldoende gebleken om de halve eindstrijden te bereiken. Onder aanvoering van Gianni Rivera hebben de Italianen hun snel en, gezien het spelbeeld op dat moment, tegen de verhouding in verkregen voorsprong be kwaam verdedigd. Als de vaak nerveus en te gehaast aanvallende Schotten eens een gaatje vonden in de hechte Ita liaanse verdedigingsmuur stuitten zij op doelman Cudicini. Pas tegen het einde van de ontmoeting, toen Celtic zichtbaar ook al niet meer in een beslissingswed strijd geloofde, kreeg de Schotse aanval door, dat de Italiaanse doelman op lage ballen toch wel kwetsbaar is. Ruggesteun Op het licht besneeuwde veld begon Celtic, fanatiek gesteund door zijn sup porters, direct aanvallend. De Schotten leidden vooral in het begin hun aanval len over de linkervleugel waar Hughes zich met enige fraaie dribbels goede kansen schiep. In de achtste minuut trof een schot van Hughes buiten bereik van de Italiaanse doelman het zijnet. AC Milan had de grootste moeite om het wervelende Schotse aanvalsspel te ont regelen. De Italianen kregen een uit stekende ruggesteun toen Prati in de twaalfde minuut een van de eerste Mila nese aanvallen na een dekklngsfout van de Schotse defensie met een doelpunt kon afronden. Die treffer bracht de hoognodige rust in de Italiaanse forma tie terwijl aan de andere kant het zelf vertrouwen van de Schotten lelijk werd aangetast. AC Milan kreeg na een kwar tier nog een kans. Hamrin schoot echter juist naast. Celtic bleef aanvallen maar liep steeds vast op de hechte Italiaanse defensie. Geen strafschop De tweede helft begon sensationeel toen Malatrasi binnen het strafschop- Engels elftal liep over Frankrijk heen LONDEN Het Engelse voetbalteam heeft in het Wembleystadion tuigende zege op Frankrijk behaald. De wereldkampioenen, die bü de rust met 10 de leiding hadden, zegevierden met 50. Er waren 85.000 toeschouwers Aanvalsleider Geoff Hurst had groot aandeel in de overwinning. Hij scoorde drie van de vijf treffers, tweemaal uit een strafschop. Mike O'Grady gaf de Engelsen half uur de leiding. Kort na de hervatting benutte Hurst een strafschop. In de vijfde minuut na de rust scoorde Hurst opnieuw. In de slotfaze voerden Hurst en Francis Lee de stand op tot 50. Een van de weinige keren, dat de Schotse doelman Fallon gisteravond tegen A.C. Milan in actie behoefde te komen. Ditmaal heeft hij de bal nog klemvast, eenmaal echter moest hij ten gevolge van een fout van zijn verdedigers capituleren. En daarom verloor Celtic en plaatste A.C. Milan zich voor de halve finales van de strijd om de Europa Cup. (Van onze sportredactie) DEVENTER „De aangetekende brief van mün ontslag heb ik tot nu toe nog niet in mijn bezit", zei de sinds dinsdag ontslagen manager van F.C. Cam- buur, Sietse Westra, teleurgesteld. De manager van de eerstedivisieclub uit Leeuwarden kreeg dinsdag avond mondeling te horen dat hü op staande voet was ontslagen, maar accepteert deze handelwijze van het dagelijks bestuur niet. „Er is mij geen reden opgegeven maar in de brief die onderweg is, staat dat ik niet voor mijn taak berekepd zou zijn". Sietse Westra vervulde sinds 1964 de functie van fulltime manager van de Friese eerstedivisieclub. Daarvoor was hij ambtenaar van de Dienst Sociale Zaken in de Friese hoofdstad. In het jaar dat F.C. Cambuur moeilijk draaide (1964) werd hij om zijn organisatorische kwaliteiten door de gemeente uit geleend aan F C. Cambuur. Zijn taak zal voorlopig worden waargenomen door de voorzitter van Cam buur, drs. A. Prange en bestuurslid S. van Dijk. De ex-manager ging gistermiddag om 2 uur gewoon naar het kantoor van Cambuur om zijn werkzaam heden voort te zetten, ,,'s Morgens werk ik nooit bij Cambuur en per slot van rekening weet ik officieel niet dat ik ben ontslagen. Een complete verrassing is deze hele affaire voor mij", verzuchtte Sietse Westra. blijf werken „De werkelijke redenen liggen volgens mij ergens anders, maar die zijn te belachelijk om over te praten. Dinsdagavond om kwart voor zes, vlak voor ik naar huis wilde gaan, kwam het dagelijks bestuur naar het administratiekantoor en vertelde dat ik woensdag niet meer terug behoefde te komen, want ik was ont slagen. Ik zou daar nog een brief over krijgen. Tot op dit moment heb ik nog niets ontvangen, zodat ik gewoon naar mijn werk ben gegaan. Voor alle zeker heid heb ik 's morgens wel contact opgenomen met het N.V.V. in Leeuwarden, want ik laat het er niet bij zitten. Ik blijf werken voor F.C. Cambuur", aldus de ontslagen manager, die vandaag een uitvoerige bespreking zou hebben met een delegatie van het N.V.V. Dat zou dom zijn „Of de spelers in actie zullen komen, weet ik nog niet maar ik zou het wel erg dom vinden. De jongens moeten voetbéillen en zich niet met bestuursaangele genheden bemoeien. Ze staan bij de top in de compe titie en het zou onplezierig voor F.C. Cambuur en he' Leeuwardense publiek zijn als de prestaties onder deze belachelijke zaak zouden moeten lijden. Bij Cambuur bestaat ook nog een ondernemingsraad. Van deze organisatie zou het eveneens onverstandig zijn als zij zich met deze onverkwikkelijke zaak bemoeien". Contact met V.V.C.S. „Ik ben de laatste die wil beweren dat Sietse Westra onmisbaar zou zijn. Niemand is onmisbaar in deze wereld, maar ik kan wel met een gerust hart klaren, dat het voor mijn eventuele opvolger moeilijk zal zijn om F.C. Cambuur organisatorisch te leiden zoals ik dat het afgelopen jaar heb gedaan. Sinds mijn aanstelling zijn er enorm veel veranderingen doorgevoerd en niet zonder succes- Kijk er de stand in de competitie maar op na", aldus Westra. die begin volgende week contact zal opnemen met de raadsman van de V.V.C.S. (Vereniging van Contract Spelers). „De V.V.C.S. is voor mij de enige organisatie ik kan aankloppen hoewel deze vereniging geen zieningen heeft voor managers in het betaalde voet bal. Ik hoop dat mr. Janssen van Raay, de raadsman van de V.V.C.S-, iets voor mij kan doen. Voorlopig pieker ik er niet over om F.C. Cambuur te verlaten". gebied de bal met de hand speelde. Ter wijl het Schotse publiek een strafschop wenste, liet scheidsrechter Ortiz de Men- dibil doorspelen. Met snelle tegenacties bleven de Italianen toch gevaarlijk. Terwijl het „Celtic, Celtic" steeds smekender van de tribunes kwam, ver streken de minuten. De Schotse kam pioen ging steeds zenuwachtiger spelen toen Auld in de 85ste minuut na een fout van Cudicini ook niet kon scoren, het wel duidelijk dat AC Milan met Ajax, Manchester United en Spar tak Trnava de laatste vier clubs van hel Europa-Cuptoernooi 1968-'69 zou vormen. Alleen AC Milan won de beide Europa Cups GLASGOW. AC Milan, in 1899 op gericht door in Milaan woonachtige Engelsen, behoeft nauwelijks nadere introductie. De mogelijke tegenstander Ajax in de halve finales voor de Europa Cup kreeg In Nederland al in het begin van de vijftiger jaren grote bekendheid toen Faas Wilkes voor 60.000 gulden naar AC Milans grootste rivaal, stadgenoot Internationale vertrok. De roemruchte wedstrijden die beide aartsrivalèn tegen elkaar speelden, kre gen daardoor in Nederland extra-aan dacht omdat de oud-Xerxesspeler erin meespeelde. De Zweedse geweldenaar Gunnar Nordahl speelde indertijd mid denvoor bij AC Milan. Hij had de hulp van zijn landgenoten Nils Lledholm en de onweerstaanbare dribbelaar Gunnar Gren. Een beroemd trio, dat in die tijd werd gevreesd op alle Europese voetbal velden. Met deze Zweedse import, be taald door de met miljoenen lires rond strooiende voorzitter-miljonair Andrea Rizzoli, begon voor AC Milan een periode van grote bloei. In een tijdsbestek van even tien jaar werd de Milanese club vijfmaal natio naal kampioen, werd in 1958 de finale van het Europa-Cuptoernooi (pas in de verlenging met 32 verloren van Real Madrid) bereikt en kon in 1962 de kroon op het werk worden gezet toen op Wembley in Londen de Europese beker voor landskampioenen werd veroverd. AC Milan, dat toen bekende spelers als stopper David Maldini, Giovanni Tra- pattoni, de Braziliaanse koningsschutter Altafini en „golden boy" Gianni Rivera in de gelederen had, versloeg Benfica met 21. Daarna werd het wat stil rondom de Italiaanse ploeg, maar in het seizoen 1967-'68 kwamen de „Azzuri" Ineens verrassend terug. In het Europa-Cup toernooi n bereikte AC Milan de finale, die in Rotterdam werd gespeeld. Door twee doelpunten van Kurt Hamrin (al weer een Zweed), in het begin van de ontmoeting tegen HSV Hamburg, ge scoord, werd AC Milan de enige club die zowel de Europese beker bij de lands kampioenen als bij de bekerwinnaars heeft gewonnen. De wijze waarop de Italiaanse club, die vorig jaar een nettowinst maakte van 4.000.000 gulden en daardoor top- spelers als Sormani, de Duitser Schnel- linger en de voor het leven gecontrac teerde Riva wel kan betalen, dit jaar via Celtic de halve finales binnenstapte, zegt genoeg van de huidige kracht van vooral de defensie van AC Milan. Canadese selectie Davis-Cupduel MONTREAL De Canadese tennis- bond heeft vier spelers geselecteerd voor de wedstrijd tegen Nederland voor de eerste ronde (Europese zone) van het Davis Cuptoernooi. De ontmoeting wordt vrijwel zeker op 9, 10 en 11 mei op de Metsbanen in Scheveningen gespeeld. De Canadese afvaardiging bestaat uit de 23- jarige Mike Belkin, de drie jaar oudere Harry Fauquier, de 25-jarige Tony Bards- ley en John Sharpe, een speler van Aus tralische origine die 29 is. Fred Bolton is niet-spelend aanvoerder van de ploeg. Lilian Board ook niet naar mini-spelen LONDEN Lilian Board, tweede op de 400 meter bij de Olympische Spelen in Mexico, heeft besloten niet deel te nemen aan de Zuidafrikaanse spelen, die aan het eind van deze maand in Bloemfontein worden gehouden. Lilian Board, die in Zuid-Afrika is ge boren, heeft haar besluit aan de leidster van de Britse damesatletiekploeg tele fonisch meegedeeld. De atlete vertelde dat het haar toch beter leek op haar aar»» vankelijke beslissing terug te komen en niet naar Zuid-Afrika te gaan.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13