Deken Tervooren - Noord wijk Jongeren musiceerden op Jeugdbuitencentrum American Field Service wisselt jongeren uit MEDISCHE DIENSTEN Veehouders van de LTB afd. Leiden discussieerden over "Plan Mansholt" BIOSCOPEN ZATERDAG 8 MAART DE LEIDSE COURANT Hurrelbrlnck ook ver gevorderd in het edele klavierspel wat bleek uit haar Scarlatti-sonates, maar de Spanjaar den vroegen toch wel een rythmisch for sere aanpak. Over het algemeen was haar spel wat te week en te lyrisch. Hoe wel wij dus reeds grote bewondering hebben voor het spel van deze jonge mu sici, mogen deze opmerkingen misschien worden geaccepteerd. De alt Vera Verzyden, die wy vroeger reeds op het podium hebben ontmoet, vraagt voor de toekomst grote opmerk zaamheid. Zij heeft een prachtige diepe stem. In alle registers blijft de toon klankvol en duidelijk. zy heeft een groot besef van het te zingen lied, vooral voor die uit deze eeuw. Mooi en gevoelig wa- Rector Karei J. M. Tervooren, verbon-, opvolger van deken P. A. v. d. den aan de r.k. Psychiatrische inrichting Deken Tervooren blyft tevens reel „Sancta Maria te Noordwijk, is door mgr.! „Sancta Maria zijn voorganger i M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, I dekenaat pastoor benoemd tot deken van Noordwijk alsl het Frans-Duitse front op. Tijdens de 2e Wereldoorlog herleefde de organisatie, ditmaal met een uitgebreid werkterrein. De 4000 leden van het ambulance-corps, de American Field Service of kortweg AFS, vervoerden gedurende de beide wereldoorlogen' op de .fields", de slag velden, in Europa en Noord-Afrika meer dan anderhalf miljoen gewonden van veel nationaliteiten. Zo deden ze talloze internationale kontakten op en ervoeren, dat vriendschap van nationaliteit geen weet heeft. In 1947 begonnen ze daarom met een internationaal scholierenuit wisselingsprogramma dat, kortweg, be oogde de deelnemers een kursus we reldburgerschap te geven. Zo hoopten zij bij te dragen tot een wereld, waarin een ambulancedienst overbodig zou zijn. In concreto zijn er op het ogenblik drie AFS-programma's: het winterpro- gramma: Middelbare scholieren uit vrij wel de gehele wereld brengen een jaar door als lid van een Amerikaans gezin en gaan naar een High-School. Het zo- merprogramma: Amerikaanse jongelui brengen de zomermaanden in een bui tenlands gezin door. Het schoolprogram ma: Amerikaanse scholieren wonen een jaar als zoon of dochter in een buiten lands gezin en bezoeken een plaatselijke 40.000 scholieren uit 60 landen deelge nomen. De aanmeldingstermijn voor het winterprogramma sluit ieder jaar op 1 oktober. De overige twee programma's zjjn in dit kader interessanter omdat Nederlandse families die volgend jaar willen deelnemen zich tot 15 maart kun nen opgeven aan AFS, Nederland, Kei zersgracht 722, Amsterdam. Inlichtingen worden door de AFS, Ne derland gaarne verstrekt. Voor een deel nemend gezin zijn er de volgende kos- verbonden; voeding, huisvesting rsen. Reisgeld, zakgeld, kleed geld en schoolgeld komen voor rekening de AFS en/of de deelnemende Ame rikanen. Ook medische onkosten worder door de AFS betaald. De deelnemende scholieren hebben :venals de gastgezinhen een selectie doorgemaakt. Daarbij gaat het er dat de deelnemers uiteindelijk gezin krijgen waar zij zo goed mogelijk passen. De gastgezinnen moete ieder geval aan de volgende voorwaarden voldoen: de ouders moeten kinderen heb ben of reeds hebben opgevoed, allen r in goede gezondheid verkeren, gezinslid moet de Engelse taal redelijk beheersen. Tot slot, om mis verstanden te voorkomen: de AFS is particuliere organisatie zonder po litieke of religieuse bindingen, en als zo danig is zij dus ook zeker geen Ameri kaans propaganda-instituut. Verbouwing van Koudekerks gemeentehuis Vooral door de snelle groei van de gemeente in de laatste jaren is geble ken, dat het gemeentehuis niet meer beantwoordt aan de eisen van deze tijd. In verband hiermee is door de gemeentelijke Technische Dienst een verbouwingsplan ontworpen. Dit ver bouwingsplan voorziet in een afzon derlijke raadszaal, annex burgemees terskamer en een kleine vergaderka- op de eerste verdieping. De benedenverdieping zal niet rigo- reus worden gewijzigd. De wachtka mer aldaar zal als zodanig dienst blij ven doen, terwijl de huidige burge meesterskamer, nadat een gedeelte hiervan is afgestaan aan de secretarie als secretariskamer gaat fungeren, Het personeel van de Technische Dienst en het gezin van de thans ir de secretarie wonende ambtenaar zul len onderdak vinden in 't pand Dorps straat 59, dat vorig jaar is aangekocht voor deze huisvesting. Dit pand wordt momenteel reeds voor dit doel geschikt gemaakt. Gezien de huidige penibele huisves ting en met het oog op de toekomstige uitbreiding van het aantal raadsleden van 7 tot 11 bij de eerstvolgende ver kiezingen, waardoor de huidige raads zaal in het geheel niet meer voor haar doel geschikt zal zijn, hoopt het ge meentebestuur na de benodigde goed keuringen een en ander spoedig te kunnen realiseren. /"\p het Jeugdbuitencentrum ..Korte Vliet" gaf de Leidse Jeugd Actie een ïrt door jongere musici. Gisteravond hadden wy het genoegen te mogen luis teren naar Vera Verzyden, alt, en naar Irene Hurrelbrinck-Wiekhart en Ben Hurrelbrlnck, die behalve de zange res begeleidde zich ook als solisten lie ten horen. Als begeleiders voldeden zij in zoverre, dat zij de zang goed aan vulden., hoewel Ben Hurrelbrinck zich muzikaal beter bij het lied aansloot. In de pianosolo's bleek hy door een zelf bewuste aanslag meer reliëf te kunnen geven aan de voordracht. Zijn techniek stelde hem in staat tot een vlotte „chro matische Fantasie" van J. S. Bach, maar de diepe zin van Bachs oeuvre zal later i de liederen van Granados van Montsalvage „Dormir a un negrito". Maar het hoogtepunt deze avond was „le Bestaire" van Poulenc. Haar uitbeel ding van de dieren op teksten van Ap- polinaire was groots en subliem. Hier vooral viel de uitstekende begeleiding van Hurrelbrinck op. Ben Hurrelbrinck sloot de avond af met een juwelenkrans van Epigrammen van Orthel. Het geheel vraagt hulde aan het jongere muzikale geslacht. THEO TEN HOOVEN. Gouden erespeld van de LTB voor dhr. C. J. Jansen De heer C. J. Jansen is 40 jaar bij de Verzekeringen LTB. Gistermiddag werd dat met een drankje en enkele speeches herdacht. De heer Jansen heeft in 1929 een veilige stap genomen, die hem een lange en plezierige carrière verzekerde. „In de toekomst zal het waarschynlyk wel minder vaak voorkomen dat iemand 40 jaar by dezelfde baas biyft. Er is thans een meer uitgebreide vooropleiding en men is sneller geneigd van werkge ver te veranderen". Dat zei de heer W. H. M. van Ommen, de dlrekteur, die kon constateren dat de heer Jansen met name belangstelling heeft voor de hagelverzekering. De heer Jansen heeft in die 40 jaar veel vrienden gemaakt. Hij toonde een grote intei voor de agrarische industrie met n voor de glascultuur. In de beginjaren be zocht hij de agrariërs een voor eer de fiets. Dat duurde zo tot 1939. Even Zestigjarig bestaan van "Alphen" groots gevierd Ere-benoemingen van bestuursleden Tot besluit van de feestelykheden ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de V.V. Alphen heeft het bestuur gisteravond in de bovenzaal van het Parkrestaurant Avifauna een geslaagde receptie gehouden gevolgd door een by- zonder gezellige „Soirée dansante". Hoogtepunt van de avond was de be noeming van de bestuursleden J. de Graaf en R. Camnünga, 2de en 1ste secretaris der vereniging, tot leden van verdienste van de Afdeling Leiden van de K.N.VJÏ. De voorzitter van de afdeling, mr. .J. J. de Jongh, sprak beide functionarissen hartelijk toe waarbij hy hun grote ver dienste voor het voetbal in de Rijnstreek en voor de V.V. Alphen in het byzonder nog eens extra benadrukte. „Op zulke werkers voor de voetbalsport kan men trots zyn, zij zijn een sieraad voor de vereniging en daarom ook voor de af deling," aldus mr. de Jongh, die beide heren vervolgens onder applaus van de talrijke aanwezigen het speldje van de afdeling op de revèrs bevestigde. Het bestuur ontving een zilveren sigaretten doos voor de bestuurskamer. Namens het gemeentebestuur was het burgemeester mr. R. M. Gallas, die met de wethouder voor sportzaken, de heer J. C. Duin, het college vertegenwoor digde. Mr. Gallas bracht in zijn toe spraak hulde vooral ook aan de man nen van het eerste uur, die het aan durfden zestig jaar geleden in de Ryn- streek een voetbalclub op te richten. „In een tyd dat velen tot zaterdagavond toe met hun dageüjkse arbeid bezig wa- VOOR LEIDEN EN OMGEVING raadplegen. Na zaterdagmiddag belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Apotheek Reyst, Steenstraat "1, tel. 20136. ALKEMADE dkt v. d. Werf, Kop- poellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712-202; Glansbeek, Populierenstraat 45, Roelofarendsveen, tel. 01713-2511. Wyk- verpl. zr. Rusman, Past. v. d. Plaatstr. Rijpwetering. tel. 01712-366. ALPHEN A. D. RIJN dkt. Stehou- er, A. v. Buurenlaan 5, tel. 2170; dkt. Veenendaal, Rembrandtlaan 31, tel. 2072. Apotheek Allart, Raadhuisstraat- 206. Zr. Boin, Roerdompstr 33, tel. 3540. BODEGRAVEN dkt. Van Beek, Vyverlaan, tel. 2268. Dierenarts: dkt. 1, Vijverlaan, tel. 3798. Zr. Faber, Irenestraat 8, tel. 2599. BOSKOOP dkt. Pompe, Zuidwijk 2, tel. 2038. Zr. Bek, Overslag, tel. 2141. HAZERSWOUDE Zie Leiderdorp. HILLEGOM dkt. Le Cocq d'Ar- mandville, Sixlaan 7, tel. 5613. KATWIJK/RIJN dkt. Van Delft, Hoofdstraat 16, Valkenburg, tel. 5366. Apotheek: Kon. Julianalaan 13, tel. 4370. KATWIJK/ZEE dkt. Lodder, Meeu wenlaan 2, tel. 4600. KOUDEKERK Zie Leiderdorp. LANGERAAR dkt. Nooter, telef. 01719-104. Zr. Bovenkerk, tel. 01719-238, 320. Ryndyk 200, Hazerswoude, tel. 01714- 2255. LEI MUIDEN Zie Alkemade. LISSE dkt. Duymaer van Twist, Heereweg 297, tel. 3453. De Bollenstreek: tandarts dkt. Dissel hoen. Hoofdstraat 306, Sassenheim; apo theek Muyzert, Hoofdstraat 198, Sassen- ^NIEUWKOOP en NOORDEN dkt. Sandens, tel. 01725-1555. NOORDWIJK dkt. De Boer, Want- veld 11. tel. 2751. Duinrand Apotheek, Nieuwe ZBeeweg 1, tel. 2487. Gem. wijk- gebouw. Van Panhuysstraat, tel. 2338, resp. 2907. Helmstr. 43, tel. 02533-3137. OEGSTGEEST dkt. Held, Mare- laan 36, tel. 52255. Zr. De Jonge, 54500. b.g.g. 22222. RIJNSATERWOUDE Zie Alke- RIJNSBURG Zie Katwyk/RIJN. SASSENHEIM dkt. Van Riel, Gou verneurlaan 40, tel. 7777. I VALKENBURG Zie Katwyk/Rijn. VOORHOUT Zr. Paassen, Heren weg 7, Warmond, tel. 01711-2250. VOORSCHOTEN dkt. Van Schailc, li. v. Stolberglaan 62, tel. 3344. Apo theek Leidseweg 66, tel. 2525. Zr. Weg- an, Wijngaardenlaan 2, tel. 2177. WARMOND Zie Voorhout. WASSENAAR dkt. H. W. Plink, PrinBenweg 44a, tel. 2075 en dkt M. H. Tolingén, Wilhelminaplein 1, tel. 8303. Wassenaarse Apotheek, Schouw- weg 32, tel. 2402. Tandarts (zat. en zon. in 18.00-18.30 uur): E. E. van Bommel, ange Kerkdam 29, tel. 4312. WOUBRUGGE Zie Langeraar. DE ZILK Zie Hillegom. ZWAMMERDAM dkt. Van der Ent Braat, tel. 01725-1308. Bezoek zondag a.s. de VOETBALWEDSTRIJD ASC- Westerkwartier AANVANG 14.30 UUR Terrein de Kempenaerstraat. ren en ogenschynlyk bijna geen tyd hadden voor enige recreatie. Een woord, dat toen nog niet een bekend was," aldus mr. Gallas. Namens het bestuur van de K.N.V.B. sprak de heer G. Been uit Rotterdam, districtsbestuurder van West II van de K.N.V.B., die als geschenk een zestig- delig glasservies voor de bestuurskamer De heer D. van der Neut sprak namens het bestuur van de vereniging A.R.C. de hoop uit, dat Alphen aan den Ryn spoe- Tweede klassers zal bezitten dit in verband met de uitstekende positie die het eerste elftal van A.R.C. inneemt in de 3de klasse van de zaterdagcompe titie. Hij bood de vereniging een wed strijdbal aan. Ook de heer P. van der Zwet bood na een hartelijke toespraak namens de V.V. Alphense Boys een zilveren tafel aansteker aan. De heer G. Thomasse, de V.V. Alphia, sprak namens het be stuur van zyn vereniging waarderende woorden en bood eveneens een wedstryd- duceerd heeft, de heer J. Oskam uit Rot terdam, was eveneens ter receptie aan wezig. Namens de oud-leden, de zilveren club, en alle actieve leden sprak vervolgens de heer J. van Wanrooy gelukwensen tot het bestuur, waarby hy een bedrag van 3000.aanbood voor een geluids installatie op het nieuwe terrein. Nadat de heer Van Winkel alle spre kers dank had gebracht voor de goede woorden tot bestuur en vereniging ge richt werden de heren A. van Veen, D. Zirkzee en F. van Harskamp tot leden van verdienste van de vereniging be- De leiding van de avond was ook dit keer weer in de vertrouwde handen van de heer J. Ramkema uit Zandvoort die vervolgens het officiële gedeelte sloot. Tydens het soirée-dansant traden o.m. op John Woodhouse, Patricia Paay, Joop Reijnoldts en mevrouw Smit. Het muzi kale gedeelte was in handen van het kwartet Jac. Kwartel uit Leiden. Rest nog te vermelden, dat de mu ziekvereniging Crescendo met de drum band aan het begin van de avond een zeer gewaardeerde serenade bracht. reerde in het Westland, voelde zich al snel aangetrokken tot de buitendienst. De top In zyn carrière lag in 1952 toen hy hoofdlnspekteur werd van de vrywil- lige verzekering. Opvallend is zyn baan- breken werk geweest voor de „glas"- sektor (de verzekering van glasopstan- dryven. De heer N. H. v. Leeuwen, voor zitter van de verzekeringen, noemde de heer Jansen een persoonlykheid, die niet te opdringerig was en zich niet alleen inzette voor de LTB, maar ook werkte in het belang van de verzekerden. Broeiglasmissionaris Hij overhandigde de heer Jansen, op 'ie de LTB nog minstens vyf jaar kan De rekenen, een bedrag ondei heer G. van Rijn, dir. insp. binnen- buitendienst die de jubilaris, de glasmissionaris overhandigde n stereo-installatie. Mr. T. Brouwer, de voorzitter van de LTB, kon tenslotte de gouden ere-speld van het bedryf opspel den. KERKDIENSTEN in dekenaat Leiden ZATERDAGAVOND Par. H. Lodewyk 7.00 uur Herensingel 7.00 H. Petrus 7.00 Hartebrug 7.30 H. Leonardus 7.00 H. Antonius 7.00 Oegstgeest 7.30 Bonaventura-kapel6.30 Meerburg 7.00 Haagse Schouw 7.00 Studenten 7.30 Laurentius (Voorschoten) 7.00 Moeder Gods (Voorsch.) 7.00 H. Willibrordus (Wass.) 7.00 Goede Herder (Wass.) 5.00 H. Joseph (Wass.) 7.00 De Menswording (L'dorp) 7.30 ZONDAG Parochie H. Lodewyk 8.30, 9.45, 11.00, 12.15 en 18.00 uur. Studentenparochie 11.45 uur. Parochie Herensingel 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 18.30 uur. Bykerk Timorstraat 9.30 en 11.00 uur. Parochie H. Petrus 8.00, 9.15, 10.45,12.00 brug) 7.30, 9.00, 10.15, 12.00 t Parochie H. Leonardus 8.00, 9.00, 10.45, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Antonius (Z.W.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 19.00 uur. Parochie Haagse Schouw 9.30, 11.30 en 18.30 uur. Parochie Oegstgeest 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur. Wijkkapel Bonaventura 8.00 en 10.00 u. 12.00 en 18.00 uur. Parochie Meerburg (Z'woude) 8.45,10.30, Parochie De Menswording (L'dorp) 9.00, 10.30, 12.15 en 19.00 Parochie H. Willibrordus (Wass.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 17.00 uur. Parochie H. Laurentius (Voorsch.) 7.30, LEIDSCHENDAM OPENING TENNISPARK thans compleet is in het Recreatieschap zal de opening van het tennispaviljoen officieel plaats hebben op zaterdag 22 maart a.s. om 11.30 uur door de voor zitter van het Recreatieschap, burge meester E. J. M. Kolfschoten. In de middag op die dag zal het tennispark met het bijbehorende het publiek ter bezich gesteld tussen 14-16 Sieto Hoving - spits en terzake in Leidse schouwburg H r bcdryven bestaat voor een deel bekende zaken vanuit een ande re, ongebruikelijke gezichtshoek bezien en het weergeven van een (vaak wee moedig) levensgevoel. De cabaretgroep van Sieto Hoving, die gisteravond in de Leidse Schouwburg optrad, geeft beide aspecten 't volle pond, met als resultaat dat er gisteravond terécht veel gelachen is. Sieto Hoving neemt in de Nederlandse cabaretwereld een geheel eigen plaats in. Hij behoort niet tot de drie bekendste cabaretiers, want zijn conferences zyn niet afgestemd op een groot publiek. Hy veronderstelt niet alleen een goede terzake. Hy laat zich politiek makkelijk plaatsen, niet links, niet rechts en niet in het midden, maar kritisch. Hl betreft een persiflage op een vermeend bezoek aan het cabaret van onze vrouwe- lyke minister van „welzyn". Maar het is msischien slechts bedoeld om de zaal af te tasten, want wat volgt is perfect. Vanuit de „positieve pose" (byzonder leuke tekst) gaat het naar het sterke nummer van Marijke Hoving's „Myn man sleutelt aan zyn carriëre"; zelden zal men iemand zo natuurlijk aangescho ten zien worden. In het laatste program mapunt voor de pauze is Hoving zelf op zyn best. Een werkelyk voortreffe lijke conference, waarby hij een sfeer weet op te roepen van de gezellige en getapte gast op een verjaardag. De meest uiteenlopende toestanden neemt hy op de korrel. „Het bezwaar van revo lutie maken is, dat je er zoveel Anti Revolutionairen mee kweekt, terwyi er toch voldoende zijn." Over mevrouw Zel- denrust van de NVSH: „de Queen Mary Als de Nederlandse boer in de toe komst geen gebruik maakt van de tech nische mogelykheden in de landbouw en zich niet mear discipline oplegt, dan zie ik het somber voor haar in. Deze woor den sprak ir. G. J. M. Brakx op het eind van een vergadering van veehou ders van de LTB kring Leiden, welke gisteravond in De Burcht werd gehou den. Ir. Brakx besprak het z.g. „Plan Mansholt". Het plan, dat grote hervor mingen in de Europese landbouw voor staat. Ir. Brakx, die enige tijd aan het landbouwoverleg in Brussel heeft deel genomen, schetste eerst de ontwikkeling van de Europese landbouw na de oorlog en nam vervolgens genoemd plan in grote ïynen door. Ir. Brakx zei niet te verwachten, dat het plan ooit gereali seerd zal worden. „Het is een leuk dis cussie-stuk". Het is volgens ir. Bakx voor Nederland met zyn exportmoge- ïykheden wel te hopen, dat de totale vrye markt wordt doorgevoerd. „De kei harde concurrentie-slag die dan zeker Die totale vrye markt zag ir. Bakx ove rigens niet komen. Hij was van mening, dat zolang de andere Europese lidstaten niet daadwerkeiyk te kennen geven tot een totale open EEG te willen komen en biyven werken met contingenterin- gen, de Nederlandse boer in het hoekje waar de slagen vallen zal blijven zitten. Voor de inleiding van ir. Brakx had de vergadering een 10 punten tellende agen da afgewerkt. Het belangrijkste daar van was wel de bestuursverkiezing en een discussie over de te stichten land- bouw-scholengemeenschap te Alphen a. d. Rijn. By de bestuursverkiezing werd de heer B. v. d. Geest uit Oud-Ade ge kozen in het kring-bestuur. Hy volgde de heer H. P. v. d. Poel op, die gezien als voorzitter met algemene herkozen werd, dank gezegd. De algemeen voorzitter van de LTB, mr. T. Brouwer, was aanwezig om in zyn functie van voorzitter van de On- derwysraad van de LTB het plan om te komen tot een scholengemeenschap inu Alphen toe te lichten. Het ligt in de be doeling de lagere landbouwschool van Zoeterwoude te verplaatsen naar en vast te koppelen aan de middelbare land bouwschool te Alphen. Het loopt af met de lagere landbouwscholen. De agrariër zal in de toekomst minstens de middel bare landbouwschool hebben moeten doorlopen wil hy zelfstandig een bedrijf Er waren wel enige bezwaren om de Zoeterwoudse school te verplaatsen naar Alphen, maar uiteindelijk schonk de vergadering mr. Brouwer toch het volle vertrouwen om de kwestie, die overigens nog wel 3 jaar in beslag zal nemen, af Dat er goed kontakt met de zaal was moge blijken uit de reacties, waar Hoving zo heeriyk ad rem op inging. Toch zou de avond voor de helft niet zo geslaagd zijn, als de cabaretier niet zo voortreffeiyk werd bygestaan door de vrouweiyke medewerkers. Zyn vrouw Marijke beschikt over vele mogelykheden met haar stem, waarvan zyn zo op het juiste moment gebruik weet te maken. Ogenschyniyk moeiteloos beweegt zij zich op het toneel en is vooral vermake- lyk in de mini-musical, die na de pauze werd opgevoerd. Het compliment geldt zeker ook voor Tineke van Leer, die als moeder en minnaar van Oedipus gebruik maakte van al haar mogelykheden. Gisteravond in de Schouwburg leek het alsof het publiek gaandeweg Hoving „ontdekte" en andersom, want Hoving voelde er zich kennelyk wel bij. Het is te wensen voor beide partyen dat het by de reprise morgenavond ook het geval zal zijn. Ook dan zal de cabaretgroep zeker weer een langdurig applaus in ontvangst kunnen nemen Een woord van waardering ook voor de voortreffeiyke begeleiding van Else Kleynenberg en voor de verzorgde cos- Rijnland Oegstgeest geopend geest haar zevende vestiging in Leiden en omstreken geopend. De opening werd in aanwezigheid van Oegstgeests burgemeester Jhr. Van Eyslnga en vele andere genodigden verricht door de wethouder van openbare werken van Oegstgeest, de heer M. v. d. Voet. Wethouder Van der Voet sprak er zijn vreugde over uit dat Rijnland, een groot automobielbedrijf met 107 per soneelsleden, een hypermoderne garage ook in Oegstgeest in gebruik heeft ge nomen. Als bijzonderheid van het bedryf Camera: Mysterie in triplo, 18 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Nachtvoorst, do., vr., zat.: 23.30 u Camera: Een mes in het water, 18 ji Matinee: De Jongen uit het Wi Westen a.l. Zo. en wo. 2.30 uur. Lido: The graduate. 18 jaar. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.30 en 9.15 uur. Luxor: Op vrijersvoeten. a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Edipore. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uw/. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Trianon: Pervers spel. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Mondo Infame. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst.: vr.-zat. 23.30 uur: Jekyl, 18 jaar. Korreltje jegens anderen, woordelijkheid draagt rekening PUNT.. MARKTEN LEEUWARDEN 7 mrt. Kaas Com missienoteringen (in per kg.): Goudse kaas 3,15, Edammerkaas 2,92, broodkaas 2,92. Handel kalm. RIJNSBURG, 7 maart, BLOEMEN Anjers: Witte Sim 25-36, Rode Sim 28- 39, Rose Sim 28-38, Crowly 25-36, Dusty 30-41, Arthur 25-37, Gy 30-38, Selecta 29-39, William 29-40, Esperence 30-41 per stuk. Freesia's: Golden Yellow 120- 160, Snow Queen 140-175 per bos. Rozen: Baccara 55-85, Carol 25-31, Garnet 25- 32 per stuk. Div. snijbloemen: Anthu- rium 75-240, Gerbera 20-45, Irissen 15- 30. Forsythia 25-50 per stuk. Mimosa 120-130 per bos. Tulpen: Lustige Witwe 160-180, Preludium 140-160, v. d. Eerden 150-175, Prunus 300-325, Santiago 275- 300, Brillant Star 75-100, Blenda 140- 165, Kees Nelis 190-220, Queen of the Bartigon 180-200, Apeldoorn 200-240, Gudosnick 160-185 per bos. Narcissen: Carlton 100-120, Golden Harvest 120- 145, Unserpossible 180-200, Flower Re cord 75-100, Blauwe Druifjes 75-95, Hya- gesneden 100-140 per bos. Hya cinten i I 20-35 per stuk. TER AAR, 7 maart - Groente Witlof A 1.54-1,60, witlof A II 1,07— 1,53, witlof B 1,50, witlof afwijkend 69-1,32, witlof stek 36-81, kroten 22, uien 4-16, spinazie 1,50-1,56, prei A 1,08, B 83, stoofperen 20, handperen 10 alles per kg. Sla I 27-29, C 19 per stuk. Radijs 25 per bos. KATWIJK/RIJN, 7 maart, GROENTE Waspeen (per kist): Al 8.00-9.40, A2 4.60-8.40, BI 8.70-10.20, B2 2.70-6.70, Cl 9.90-10.00, C2 3.60-7.80, boerenkool 64, groene kool 71, spruiten 59-2.68, uien (per kist) 3.20-4.70. Aanvoer waspeen 190.000 kg. Aristocrat 10.70-7.35, Blue Peter 9.10- 5.75, Ben Trovate 9.60-5.85, Dr. Fle ming 9.85-5.85, Dr. Salk 8.80-6.05, Elan 9.05-6.05, Emilia 9.40-5.90, Flowersong 11.55-7.35, Friendship 10.80-6.50, Her man van der Mark 8.05-7.10, Hoch- sommer 8.75-7.15, Leeuwenhorst 8.50- 5.65, Life Flame 7.85-5.90, Lilac Won der 11.60-8.90, Mabel Violet 12.85-9.10, Mary Housley 11.50-6.45, Memorial Day is verbonden. worden gevoerd. Eminent N.V. te Bodegraven gaat uitbreiden Tijdens de dezer dagen gehouden Frankfurter Messe heeft Eminent Or gels N.V. te Bodegraven belangrijke ex portorders voor elektronische orgels uit Volens de direktie van Eminent is na- enoe de totale voor 1969 voor export geplande produktle en zelfs een deel van de produktie voor 1970 nu reeds uitver kocht. Hoewel de afgelopen jaren en ook in 1968 de produktiekapaciteit steeds be langrijke uitbreidingen onderging, bleef de vraag de voorgenomen produktie overtreffen. Temeer omdat verwacht mag worden dat een toename in de vraag naar Eminent en Solina elektro nische orgels zich ook in de toekomst zal voortzetten, zal voor 1969 een aan- zienlijke produktieverhoging worden doorgevoerd. Binnen enkele weken zal een nieuw fabrieksgedeelte in gebruik worden genomen, waardoor de produk- tieruimte een verdubbeling ondergaat van vyfduizend naar tienduizend vier kante meter. Alleen de personeelsvoorziening baart de direktie van Eminent zorgen. Om de nodige grote aantallen medewerkers en medewerksters, die voor de produktie- uitbreiding nodig zijn, te vinden zal een intensieve personeels-wervingscampagne

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3