Nederlandse orkestmusici vragen herwaardering van hun prestaties S)e£cidócSou^ant Rekest aan minister van CRM Salarisplan voorgelegd Aanslag op M. Mercouri verijdeld KRO met Zaterdagavondakkoorden PAGINA 2DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 8 MAART I960 Duidelijkheid, maar dan in negatieve zin OG vóór er op het 'PvdA-congres feitelijk een serieus woord gevallen was over de inhoudelijke duidelijkheid van de socialistische politiek, lag de mo tie van de tussen PvdA en PSP zwevende Hans Lammers op tafel om het congres vast te laten stellen, dat samenwerking met de Katholieke Volkspartij, zelfs per stembusakkoord, voor de socialistische partij een „non possumus" is. Hij was zo eerlijk erbij te vertellen, dat de be doeling is om de KVP in een isolements positie te drijven. Toen de motie gisteren al aan de orde kwam klapte de zaal, zoals dat heet, enthousiast. Misschien gebeurde dit, om dat sommigen vreesden, dat er over vele andere zaken niet zo luid geapplaudisseerd zou kunnen worden. Het zich afzetten tegen de confessio nele partijen is immers voor de socia listen zo langzamerhand het pijnstillend middeltje geworden tegen het zeer van hun eigen inhoudelijke verdeeldheid en tegen de teleurstelling over de moeilijke vorderingen op de route naar het „pro gressieve stembusakkoord". i de nog niet vervaagde herinnering aan de val van het kabinet-Cals en de moei lijkheden welke ook voor de PvdA hier uit voortgevloeid zijn staat te trappe len van enthousiasme om weer met de KVP te gaan samenwerken. Ook wij vin den het logisch, dat andere partijen eerst afwachten, hoe „het gezicht" van de KVP (al dan niet nauw verbonden met haar protestants-christelijke zusterpar tijen) eruit gaat zien. Met andere woorden: de Partij van de Arbeid heeft het recht om te wachten tot haar vroegere coalitiepartner voor het voetlicht treedt met een duidelijk pro gram. Ze heeft zelfs het recht om eraan te twijfelen, of het program waaraan nu in de „groep van achttien" gewerkt wordt, zal leiden tot een helder, voor de problemen tussen 1970 en 1980 ge schikt politiek program. Maar de socialisten laten zich meer leiden door sentiment of door een via een vertekende bril bekeken beeld en een daarop gebaseerde taktiek, wanneer ze nu a priori stellen „nooit meer met de KVP". Dan vergeten ze dat het ver stand en de inzicht van mensen als Drees, Vorrink en Burger, die het met Romme, Van Doorn en andere KVP'ers toch ook bepaald niet gemakkelijk hebben ge had, dan toch maar tot politieke con structies zijn gekomen, die het Neder land van na de oorlog hebben doen herrijzen. Het in de vijftiger jaren gevoerde be leid was niet zonder smetten, maar het heeft een ontwikkeling van de natie mo gelijk gemaakt, waarvan door velen nu helaas alleen nog maar de nadelen worden onderkend. 11TIJ vinden de „duidelijkheid" waarop een luidruchtige groep in de Partij van de Arbeid tihans aanstuurt, daarom maar een negatief geval. Tactisch begrijpen we het spel van Han Lammers c.s. wel; men wil op die manier ook in de eigen partij een be paalde politieke duidelijkheid forceren. Een duidelijkheid waarmee de Neder landse natie zich kan feliciteren? „Neen" zeggen wij op deze vraag. Beter T\E wettelijke verplichting om een bloedproef te ondergaan is, zoals die verplichting door de ministers Polak en Bakker in een wetsontwerp voorgesteld wordt, een verbetering; van welke kant men de kwestie ook bekijkt. Alle betrokkenen weten dan beter waaraan ze toe zijn: de politie, de artsen, de rechter en niet in de laatste plaats het gemotoriseerde verkeer. Onze eerste indruk is dat de wetgever, na eenmaal het promillage te hebben vastgesteld, alles gedaan heeft om de onvermijdelijke twijfelpunten bij zo'n bloedproef verder, zo veel als redelijk is, in het belang van de weggebruiker te regelen. Verder is dit promillage niet zo laag gesteld, dat zelfs iemand die na één „glaasje op" door heel andere omstandigheden tot de bloedproef wordt verplicht, en van die toevallige omstandigheden de dupe zou kunnen worden, geen onrecht te vrezen heeft. Van de andere kant komt er een dui delijker standpunt inzake de voor de veer, keersveiligheid gevaarlijke uitwerking die sommige medicijnen, al dan niet in combinatie met wat alcohol, met zich kunnen meebrengen. Gaat de nieuwe wet door, dan hopen we dat de autoriteiten ook erin zullen slagen voor het afnemen van de bloed proef een vaste groep artsen ingescha keld te krijgen. Ten eerste vergroot ook dit de kans, dat aangehouden verkeers deelnemers op rechtszekerheid kunnen rekenen en in de tweede plaats behoe ven dan van medische zijde geen ver dere moeilijkheden verwacht te worden. Bij alles blijft overigens de hoofdzaak dat er een goede combinatie gevonden wordt voor twee belangrijke zaken: rechtszekerheid en verkeersveiligheid. Wat dit laatste betreft zal het daarom zaak blijven te blijven propageren, dat 0,5 promille de grens is, waaronder men zo veel mogelijk moet blijven als men het stuur ter hand neemt. Want wie op de wettelijk gestelde maximumgrens mikt, neemt reeds te veel' Terecht geen stappen tegen „reconstruction" MINISTER KLOMPÊ is niet van zins stappen te ondernemen tegen de op voering „Reconstruction", de opera die in het Holland Festival 1969 haar première te Amsterdam moet gaan beleven. Ter verduidelijking: „Reconstruction" is, juis ter gezegd, wordt een opera, aan welke samenstelling niet minder dan zeven mensen werken en gewerkt hebben. Twee van hen, de librettisten Hugo Claus en Harry Mulisch zijn voor enige tijd met het libretto gereed gekomen. De vijf overigens zijn thans druk doende de huns inziens daarbij passende muziek te com poneren. In dit stadium van wording heeft het Tweede-Kamerlid Kronenburg (ex-Boe renpartij) de minister van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk ver zocht in te grijpen; dit op grond van het feit dat hij meende, dat „Reconstruc tion" zou leiden „tot een demonstratie van links politieke aard", waardoor van een operaopvoering nauwelijks sprake meer zou kunnen zijn. De opvatting van het Kamerlid lijkt ons een bijzonder naïeve: verbeeldt u eens dat men, om ons tot één gebied te bepalen, alle opera's zou gaan verbie den, die politiek engagé zijn of waren: in dit seizoen zouden we dan zeer tot onze spijt overigens Beethovens „Fide- lio", een felle aanklacht tegen het ancien regiem, moeten missen. Doch dit terzijde: het ligt in een de mocratische staat als de onze toch niet op de weg van de overheid stappen te on dernemen waarbij zij primair als kunst rechter optreedt. De overheid subsidieert, blijkt, dat om welke redenen dan ook een kunstmanifestatie niet voldoet, dan kan zij om herhaling van een door de gemeenschap niet gewenst werk te voor komen, overwegen haar subsidiebeleid te wijzigen. Met dien verstande echter, dat de artistieke kwaliteiten van zo'n werk bij haar houding maat- en door slaggevend zijn. Om tot het geval „Reconstruction" te rug te keren: blijkt na de opvoeringen daarvan dat omredenen van artistieke aard deze opera door gezaghebbende mensen, in dit geval de gemeenschap representerend, niet wordt geaccepteerd dan zou zij haar houding ten opzichte van de leiding van het Holland Festival de opdrachtgeefster, nader kunnen bepa len, eventueel kunnen herzien. En wanneer de reeks opvoeringen in het Amsterdamse Carrétheater tot rel len zou aanleiding geven gezien het „anti-Amerikaans karakter"? Dan is er de burgemeester om als hoofd van de politie die maatregelen te nemen, die hij in het belang van de orde en veiligheid nodig acht. Waarbij we wel moeten be denken dat een vraag als door het ex- Boerenpartij Kamerlid gesteld beter ach terwege had kunnen blijven. Pleitend voor orde, bevordert hij er wanorde mee. Verkeerde verwachtingen MINISTER Veringa heeft moeten beves tigen dat een vrij groot aantal amb tenaren geen zin heeft om met de afdeling Rijksstudietoelagen mee naar Groningen te verhuizen. Vermoedelijk zal de over brenging van deze diensttak daartoe in vertraagd tempo moeten geschieden. Gelet op het verzet van vele ambtena ren tegen het spreiden van andere dien sten naar de randprovincies, had „Onder wijs" de gang van zaken bij „Studietoe lagen" wel kunnen aanvoelen. Wie heeft minister Veringa wijs gemaakt dal het allemaal nog wel los zou lopen De bewindsman antwoordt op vragen uit de Kamer: „Er blijkt wel, dat speciaal de ambtenaren met gezinnen sterker aan Den Haag gebonden zijn dan werd ver wacht". Wiens verwachtingen zijn dat Ze wa ren in elk geval even ongegrond als ver- (Van c muzielcredactie AMSTERDAM Weer hebben de leden van de verschillende gesubsidieer de symfonie-orkesten zich in het centrum van de publieke belangstelling geplaatst: niet door het geven van sensationele concerten, maar door een schrijven niet het eerste overigens aan de mi nister van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk, waarin wordt betoogd, dat de maatschappelijke positie van de orkestmusicus dient geherwaardeerd te worden. Geherwaardeerd: dit bepaald niet fraaie woord stellen we nadrukkelijk voorop. Het gaat nJ. niet over een loon- actie, doch om het scheppen van een basis, die als uitgangspunt daartoe moet gelden. Basis, waar leraren van conser vatoria, van scholen voor middelbaar en voorbereidend hoger onderwijs en orkestmusici elkaar, aldus het rekest, behoren te ontmoeten. Van welke instanties ging ditmaal het pleidooi hiervoor uit? Van de werkne mersdelegatie van de Commissie van overleg belangen Orkestmusici, gevormd door de Algemene Bond van Kunste naars, de Bond van Christelijke Kunste naars in Nederland, de Nederlandse Be roepsvereniging voor Muziekdramatische Kunst, de Nederlandse Katholieke Bond van Musici en Artiesten welk een zonderlinge onderscheiding! en het Orkestenverbond, tezamen ca. 100 van de oa. 1800 orkestmusici in den lande vertegenwoordigend, die gistermiddag in het Amsterdamse Concertgebouw bij monde van voorzitter K. H. M. Schouten, lid van het Concertgebouworkest, aan dacht vroeg voor haar streven. Zoveel hoofden Hiervan kennis nemend zal het de lezer, die zich voor deze materie interes seert, wellicht ietwat zonderling te moe- Verzet tegen sanering R'dam Philh.-Orkest ROTTERDAM (ANP) De btf het NVV aangesloten Algemene Bond van Kunste naars en het Orkestenverbond hebben zich in een brief aan het stichtingsbe stuur van het Rotterdams Philharmonisch Orkest verzet tegen de door deze stich ting voorgenomen sanering van het or kest. die moet resulteren in het ontslag voor 10 musici. In een gisteren belegde openbare gadering voor de orkestleden ii de eis gesteld dat de voorgenomen maat regelen onmiddellijk worden ingetrokken. Ook hebben de orkestleden geëist dat de voorgenomen terugplaatsing in functie van drie orkestleden ongedaan wordt ge maakt. De vakbonden zijn evenals het stich tingsbestuur van het Rotterdams Philhar monisch Orkest van mening dat alle mogelijkheden moeten worden uitgebuit om het artistieke peil van het orkest op een hoger niveau te krijgen. De bonden verschillen echter principieel van mening met het bestuur, dat het gevolgde beleid hierin zou kunnen vo zien. Men is te meer verontwaardigd c dat over deze kwestie geen enkel ov leg met de medezeggenschapscommissie van het orkest en/of de vakbonden gepleegd. De bonden zijn van mening dat het totaal bedrag van 1 M miljoen gld., dat voor de afvloeiingsregeling van de tien musici is uitgetrokken, op een andere wijze beter aangewend an worden om het streven naar een hoger artistiek te realiseren. In de vergadering van de orkestleden is het personeelsbeleid in deze zaak una niem veroordeeld en tevens de volstrekt ondemocratische wijze waarop door de tistieke leiding (Jean Fournet en Edo de Waart) en het bestuur van het orkest deze maatregelen zijn genomen. Het is de bon den nog niet bekend welke musici met ontslag worden bedreigd. Het is volgens de beide vakbonden de eerste sanering een dergelijke omvang in een Nederlands symfonie-orkest. Het Rotterdams Phil harmonisch Orkest telt 110 leden, van 35 buitenlanders. de worden, zich afvragend, in welke or ganisatie die 700 anderen dan wel zijn ondergebracht om hun belangen te be pleiten. Doch dan bedenke hij, dat hij hier met artiesten te doen heeft, met emotionele mensen, bij wie het spreek woord „zoveel hoofden zoveel zinnen" nog steeds een levende, ofschoon niet direct praktische werkelijkheid is. Waar schijnlijk denkt hare excellentie dr. Marga Klompé als vrouw hier ook wel zo over en neemt ze het „zoveelste" re kest in welwillende overweging, zonder door de daaraan voorafgaande in de war te worden gebracht Dat hoeft trouwens niet, want, hoe gesplitst ook, over het beginsel van „herwaardering" zijn alle partijen het eens. Op grond van de opleiding „sterke specialisatie waarbij aan de student hoge en langdurige eisen worden gesteld" op grond ook van de prak tijk, „een slijtend beroep, dat optimale prestaties eist op momenten, die niet met het natuurlijke levensritme over eenkomen". Plan: 40-70 méér Van deze en nog andere overwegingen uitgaande, meent men, dat een groeps indeling naar instrumenten zou dienen te worden gerealiseerd, dus een basissalaris met daarboven enige funclietoelagen. Als minimum ziet men bier 13.100 gul den als aanvangswedde oplopend in veertien perodieke verhogingen van 850 gulden tot 25.000 gulden. Optrekking van de huidige salariëring aan dit niveau betekent een verhoging van ca. 40 procent tot ca. 70 procent, af hankelijk van de huidige salarisgroepen. Dit salarisplan fungeert als basis voor alle Nederlandse orkesten. De minister bepaalt de percentuele verhogingen van die orkesten, die om redenen van bij zondere artistieke prestaties voor uitzon deringsposities in aanmerking komen..". Waarschijnlijk doelt men hier, gezien de ons verstrekte tabellen, op Concertge bouw- en Residentie-Orkest We duidden op een groepsindeling naar instrumenten: vijf rubrieken, thans bij de Nederlandse Radio Unie bestaande, die men, zo we het wel hebben, ook bij alle van overheidswege gesubsidieerde orkesten van kracht zou willen laren worden. Probleem bij overleg Ziehier de voorstellen en suggesties tn het schrijven vastgelegd, dat eindigt met het stellen van een probleem, dat de rekwestanten ons inziens in eerste Instantie zelf dienen op te lossen; pro bleem, dat het „overleg" betreft: „De huidige vorm van overleg met de besturen van de symfonie-orkesten biedt te weinig mogelijkheden om problemen van structurele aard, zoals wij deze aan de orde stellen, tot een oplossing brengen. De vakorganisaties voelen het dan ook als een ernstig gemis, dat één ovérleginstantie ontbreekt, waarin rechtstreeks en daadwerkelijk met de %'-■ -w Er moest een helikopter aan te pas komen om het kunstwerk van Nierme\jer een plaats te geven in een Amsterdamse vijver. Het luchtig ve was de enige mogelijkheid om het 1500 kilo zware werkstuk op z'n te krijgen De naam van het grote mariakaakje op voetstuk is ..The Long 1 overheden overleg gepleegd kan worden over o.a. de primaire arbeidsvoorwaar- ;n voor de orkestmusdci. O.i. dient een dergelijke overleg- instantie op zo kort mogelijke termijn in het leven geroepen te worden, zodat in deze lancune voorzien kan worden. Weliswaar vindt er regelmatig overleg plaats in de commissie van overleg be langen orkestmusioi. bestaande uit ver tegenwoordigers van het contactorgaan Nederlandse orkesten en de vak organisaties, doch dit overleg biedt voor realisering van onze salariseisen geen mogelijkheden. Wij wenden ons dan ook tot u met het verzoek op zo kort mogelijke termijn met ons in contact te treden, teneinde vast te stellen hoe en in welk tijdsbestek onze wensen gerealiseerd kunnen worden". MILAAN (AFP) Een bom is giste ren geplaatst bij de microfoon in een jeugdtjeater in Milaan, waarvoor Me-iina Mercouri zou optreden. De bom werd tijdig ontdekt en naar de tuin overge bracht. Nadat de politie de omgeving had ontruimd, ontplofte de bom. In het raadhuis van Naarden zal van 29 maart tot 28 april een tentoon stelling worden gehouden van 't werk van de 76-jarige schilder H. H. Kamer- lingh Onnes. In een vijftigtal werken wordt zijn oeuvre retrospectief weer gegeven. De schilderijen zijn afkom stig uit particuliere verzamelingen. Voor deexpositie wordt vooral be langstelling verwacht tijdens de Goe de Week, wanneer in Naarden de Mattaus Passion wordt uitgevoerd. In het Stedelijk Museum to Amsterdam wordt van 10 maart tot en met 13 april een tentoonstelling gehouden van 33 accumulations van Arman. NEDERLAND I NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal KRO •19.07 uur: De Sovjets, deel 5 •19.31 uur: Mijn broer en ik, NTS 20.00 uur: Journaal •20.20 uur: Zaterdagavond akkoorden 21.15 uur: Brandpunt JCRLAND I NTS 15.00 uur: Journaal 15.02 uur: Weekjournaal 15.25 uur: Wegeninformatie 15.30 uur: Openbaar Kunstbezit 15.45 uur: Matinee: gevarieerd familieprogramma 17.00—17.45 Reportage, internatio nale zweirt wedstrijden te Bremen 18.55 uur: De fabeltjeskrant IKOR/CVK'RKK 19.00 uur: 22.05 uur: Cabaretaria 22.50 uur: Evangelie NTS 22.55 uur: Journaal 23.00 uur: W.K. kunstrijden 23.50 uur: Sluiting IERLAND II NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal 19.03 uur: Scala IKOR/CVK 19.05 uur: Zingend geloven NTS 19.30 uur: Sport 20.30 uur: Journaal NCRV 20.35 uur: Ritmeester Buat. t.v.-feuilleton (dl. 10) 21.15 uur: Gevraagd: een architect 22.15 uur: Koorzang: geestelijke liederen NTS 22.25—22.30 uur: Journaal VARA 19.30 uur: Sporttribune NTS 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Sporttribune, deel 2 •20.40 uur: Snarenspel 21.15 uur: Grand Slam Opera 21.40 uur: Achter het nieuws •22.05 uur: Wojeck 22.55 uur: Tweede journaal 23.00 uur: Sluiting NEDERLAND II NTS 18.55 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Journaal - VPRO 19.05 uur: The Messiah, van Handel 20.35 uur: Filmportret van Gene Kelly 21.20 uur: Cabaretprogramma rond Ina van Faasseu 22.00 uur: Gastarbeiders - Last- arbeiders, film- reportage NTS 22.30—22.35 uur: Journaal De met aangegeven progi amma's zijn kleurentelevisieprogramma'i RADIO PROGRAMMA ZATERDAG HILVERSUM I (402 m) VARA 18.00 lleuws. 18.18 Commentaar op het nieuws. 19.30 Nieuws. 19.35 Artistieke staalkaart. 20.15 Instrumentaal ensemble: klassieke en moder ne muziek. 20.45 Populaire grammofoonrou- de stad. hoorspel. 22.00 Stereo: Metropole 22.40 Mededelingen. 22.42 Bis: hoogtepunten uit de programma's van de afgelopen 14 da gen. 23.15 Stereo: Lut luisteren: licht pla- tenprogramma. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM 11 (298 m) KRO 18.19 Uitzending van de Politieke Partij Radica len. 18.30 Nieuws. 18.46 Actualiteiten. 19.05 Stereo: Klassieke gewijde muz. 19.10 Eucha ristieviering. 19.30 Sjook: jongerenprogram ma. 20.00 In antwoord op uw schrijven: ver- zoekplatenprogramma. 21.50 Vrijbuitellngen: muzikale en andere herinneringen. 22.00 Lied jes in hun mars: liedjesprogramma. 22.30 Nieuws. 22.40 Overweging. 22.45 Stereo: Goal muzikaal sportprogramma met commentaren, gekrulde nieuwtjes. 23.55— De N-C-R-V. stond gisteren voor de moeilijke taak een „geheim wapen" te vinden om de kijkers weg te lokken van het eerste net waar het Grand Galageweid losbarstte. Zij vond dat in een hoogst opmerkelijke film over Johan Cruyff: twee cameramensen waren naar Parijs gestuurd met de opdracht om in de strijd tegen Benfica hem, en hem alleen, te filmen* Het resultaat was een reportage van de eerste orde. We kregen namelijk een totaal andere visie op de man (en op de wedstrijd, die we nagenoeg tweemaal zagen). Er vielen allerlei dingen op die men normaal niet waarneemt. Zo bijvoor beeld de constante dekking waar de Ajacied zich aan ontworstelen moest waardoor het leek of Cruyff een voort durende pas-de-deux danste met een Benficaman. Ook kreeg men beter zicht dan ooit or de „plaagstootjes"! gesteld. Johan gaf zelf, lekker ontspannen, commentaar. Rustig en met de beschei denheid van de atleet die weet dat hü „top" is. Een document om van te smullen voor elke sportliclhcbbber! We bleven nog even bij de N-C.R-V- Hier en Nu had een goede aflevering. Henk v. d. Berg vroeg pittig door op het P.v-d-A.-congres en lokte een paar merkwaardige antwoorden uit, Kees van Bemmclen bracht een reportage van de troosteloze politieke toestand in Spanje- Ook Farce Majeure was goed op dreef met als aardigste onderdeel de H.H. Geestelijken die in een verkeerd museum waren beland. Pas daarna stortten we ons in het Edisonfestijn dat, in het tweede deel althans, zich niet als vroeger vrijwel uitsluitend op de heel jonge platenverkopers richtte. Kwaliteit volop. Guus Oster presen teerde aardig en zong (hij kan inder daad zingen!) een alleraardigst duetje met dochter Annemarie. Jef de Groots cameraregie was zo goed als we van een zaalreportage maar konden ver- In het amusementstelevisieprogramma van de KRO „Zaterdagavond Akkoor den" zal een optreden te zien zijn van een trio, dat optreedt onder de naam The Peddlers. The Peddlers genieten Internationaal al zo'n grote faam, dat zij enige tijd geleden een aanbieding kregen voor een optreden in Las Vegas. Het belangrijkste muziekinstrument dat deze groep meebrengt is een groot hammondorgel. Voorts werkt aan dit programma Jenny Arean mee. In VARA's maandelijkse Sporttribune! is op zaterdag 8 maart onder meer de finale te zien van de competitieworstel wedstrijd tussen de Utrechtse clubs SD en Olympia. Deze wedstrijd kan beslis- send zijn voor het kampioenschap van Nederland. In VARA's Sporttribune wordt verder aandacht geschonken aan werk van de sportfotograaf Tonny Stroucken. in ver band met de World Press Foto. Uiter aard ontbreekt in deze aflevering van de VARA-sportrubriek een terugblik op de dan reeds gespeelde voetbalwedstrijd AjaxBenfica niet. De Sporttribune geeft bovendien een prognose voor de bekerwedstrijd AjaxFeijenoord. „SNAREN SPUL" Vorig jaar startte de VAR A-televisie ia ^ameuwerkiag met de BTR, 'n serie programma's onder de titel „Snaren- j spul". De reeks vond veel weerklank bij het kijkerspubliek en het is mede daarom dat BRT en VARA ook voor de I komende maanden wederom vier uit-1 zendingen, waarin de gitaar het cen trale instrument is. gaan produceren. Op zaterdag 8 maart aanstaande wordt j de eerste aflevering uitgezonden via j Nederland 2. Medewerkenden zijn de familie Dimitrivilch, Witrussen die j thans in Parijs wonen, de Engelse zan- ger Johnny Silvo. het Belgische duo Chris en Luc en de Nederlandse voca- listen Marianne Delgorge en Robert; Smit. Aan „Snarenspul" zijn als vaste j medewerkers verbonden de gitaristen- zangers John Pearse en Dick Poons. SPORTREPORTAGES VIA DE TELEVISIE EN RADIO Voetbal, atletiek, worstelen, volleybal, basketbal en rugby vormen de onder delen van het NTS-sportprogramma. dat zondag 9 maart van 19.30 tot 20.30 uur via Nederland 1 wordt uitgezonden. Het programma ziet er. wijzigingen voorbehouden, als volgt uit De voetbalwedstrijden AjaxFeije noord en NEC—ADO, die gespeeld worden in het toernooi om de KNVB- beker; de loting voor de volgende ron de van de KNVB-bekercompetitie; de Europese kampioenschappen iadaar-ai- letiek in Belgrado; de worstelwedstrijd Hercules—De Halter in Utrecht; de strandloop van AAC van IJmuiden naar Bloemendaal; de volleybalwedstrijd Maxmare Latore (Italië)Valbovol (Ne derland), die in het kader van het toer nooi om de Europa-cup in het Italiaan se Reggio wordt gespeeld; de basket balwedstrijd Flamingo'sBlue Stars in Haarlem; de rugbywedstrijd Wales Ierland in Cardiff. In hel NRU-programma langs de lijn (14.30—17.00 uur via Hilversum '2 en 18.1018.30 uur via Hilversum 1) wordt verslag gedaan van de volgende sport gebeurtenissen: De voetbalwedstrijd AjaxFeijenoord, NECADO en FC Twente-DWS; de internationale zwem wedstrijden in Bremen; de crosskam pioenschappen in Tegelen; de AAC- strandloop in Ijmuiden; de paarden- koersen in Hilversum: nieuws en uit slagen van amateurvoetbal-, korfbal en hockeywedstrijden. In de rubriek „Sport van het weekeind" onderdeel van 't NTS-programma Sca la dat zaterdag 8 maart van 19.03 tot 19.30 uur via Nederland 2 wordt uit gezonden, wordt aandacht besteed aan de voetbalwedstrijd FrankrijkNeder land (junioren) in Parijs en de zater dagmiddagvoetbalwedstrijd Quick Boys 'Noordwijk in Katwijk. Verbonc i ten maar doen. door de heer C. H. Schonk, i IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Experimen- I teel Oecumenische kerkdienst. 11.30 Vraat: en antwoord. 11.40 De Open Deur. AVRO: 12 00 Muzikaal Onthaal, bonte muzikale show. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de we reld. lezing. 13.16 Radiojournaal. 13.25 Bui tenbeeld: actuele kroniek. 14.00 Stereo: Elis Reglna: licht Braziliaans muziekprogramma (opn.). NRU: 14.30 De gouden tijd van de Republiek: historisch klankbeeld over Neder land in de 17e eeuw. 16.10 Tol beter begrip een cursus muzleklulsteren. VARA: 16.30 Ste- 13.00 Nieuw*, ise Artiesten Revue. 1.02 Rome-Ankara-Ma- u..u. vuor gastarbeiders. 15.00 Nws. 15.02 Rabat-Athene-Belgradoprogram ma voor gastarbeiders. AVRO: 16.00 Nieuw». 16.02 Muziekkantjes: licht gevarieerd muziek programma (opn). 17.00 Nieuws. 17.02 Radio- Journaal met Toto-uitslagen. 17.05—18.00 Pop- party. BRUSSEL VLAAMS 12.00^Licht muziek- dedellngen. programma-overzicht, dagklap per en SOS-berlchten voor de schipper». 13.20 Opera en belcanto. (14.00 Nieuws). 15.00 De vier voeten van het varken. 15.30 Sport en muziek. (17.00 en 18.00 Nieuws). 18.30 Ka tholiek-godsdienstige uitzending. 19.00 Nieuw» en weerbericht. 19.30-23.40 Gevarieerd pro gramma. (22.00 Nieuws en berichten. 23.00 Nieuws). 23.40-23.45 Nieuws. MAANDAG HILVERSUM I (402 m) - VARA: 7.00 Nieuws en ochtendgymnastiek. 7.20 Socialis tisch strijdlied. 7.23 Stereo: Uitgeslapen: lichte grammofoonmuziek en reportages. (7.30-7.35 Van de voorpagina). VPRO: 7.34 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en actualitei ten. 8.20 Stereo: Uitgeslapen (vervo)g). 9.00 Stereo: Pianorecital (gr.): klassieke muziek. 9.10 Stereo: Engels kamerorkest en solisten: klassieke en moderne muziek (gr.). (9.35-9.40 Watenstanden).! 10.0° Voor de vrouw. NRU: solist: klassieke en moderne muziek! VPRO: "1ieerd program- (opn). 17.30 Voor de jeugd. 17.5 Stereo: Supcrclean Dreammachine: licht ge varieerd plalenpi-ogramma.^21.34 Stereo: Ru- klassieke muziek, (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Baf'-'- eo: 'I Mag geen naam d platenprogramma. KRO hebben: licht 23.55-24.00 Nieu HILVERSUM II (298 m) >ude t Eucharistievierint nisch Orkest: klassieke en semi-klaasieke mu ziek. 11.47 Buitenlands commentaar. 11.57 Me dedelingen. NCRV: 12.00 Kelkorgelconcert: reportages en -uitslagen en lichte gi foonmuziek. CVK: Gereformeerde kerkdienst. 18.00 Convent: kerkelijke magazine. IKOR: 18.30 Zingt het voorbedachte lied. 18.50 Kerk veraf en dichtbij. NCRV: 19.00 Nieuws. 19.07 Stereo: Oude gewijde muziek (gr). 19.30 Ker- kewerk ln het geding, lezing. 19.45 Stereo: Moderne orkestmuziek (gr). 20.05 Kerklie deren. KRO: 20.30 Stereo: Stereoclub: muzi kale en technische tips voor stereofans. 22.00 Kruispunt: kerkelijk magazine. 22.30 Nieuws. ïrma?iee vo6810/' 22'4- AucJ|0jhn^zlkal® ,n" HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen AVRO: 9.00 Nieuws. 9.02 DrrUltl: licht pla- 'tnprogiamma, 10.00 Nieuws. 10.02 Juist op -ondag. ïi.oo Nieuws. 11.02 Muziek Mozaïek. VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 Met vriendelijk» groeten..: verzoekprogrr 13.07 NAR: Nede NRU: 14.00 Nieuw programma NRU: 14.45 Pre -vs. ^16.02 Stereo:^ Plano- irgelmuziek Den Haag 17.55 Mededelingen. (7.30 Voor de voor de huisvi de week in h KRO: 11.00 Nii 11.30 Bejaardenprogi gen. NCRV: uw. (9.00-9.10 Gymnasilel K). NRU: 10.00 De komen Nederlandse muzleklever Voor de zieker tuinbouw: 12.30 Christelijk gereformeerde mlddagdlennt. U: 15.30 Zoeklicht op Nederland: informs- over Drenle. afgewisseld met muziek. ker: T. Petzoldt. NCRV: 17.30 Voor de kleu ters. 17.45 Voor de jeugd. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) NCRV: 9.00 Nieuws. 9.02 Fit!: licht platen- programma. 10.00 Nieuws. 10.03 Popstation (11.00 Nieuws). TROS: 12.00 Nieuws. 12 os Lynx (of Los). KRO: 13.00 Nieuws. 13.03 Ac tualiteiten. 13.08 T.N.T.: licht platenprograin- Pop-In. 15.00 Nieuws, ountrymuziek. 16 00 ■■HUH-..: popmagazine. 17.00 Nieuws. 17.02 Actualiteiten. 17.07—18 00 Draaijijofdraaiik: verzoekplatenprogramnu BRUSSEL VLAAMS (324 m) 12.00 Nieuw*. 12.03 Gevarieerde muziek. (12.08-12.15 I.and- bouwkroniek. 12.40-12.48 Weerbericht, me dedelingen. programma-overzicht en SOS-be rlchten voor de schippers). 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en beursberichten. 13.20 Klassieke muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio. 15.00 Nieuws. 15 03 Schoolradio. 15.57 Grammofoonmuziek. 16 00 Nieuws. Tussen 16.00 en 17.00 reportage van de wielerwedstrijd Parijs-Nice. 16,03 BeUrsbe- i Voor de zieken. 17.00 ■ichten. 16.01 grammofoonmuziek.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2