Ül HEEFT RECHT OP EIGEN VAKANTIEPROGRAMMA ZATERDAG 8 MAART I960 X - <- '-V: p, Een strandvakantie hoeft niet alleen maar luieren in de zon te zijn Je kunt er ook fijne strandwandelingen maken. ontspanning, werken en denken Een bonte combinatie van vakantie, werken en nog denken ook. Daarvoor zorgt de Oecumenische Jeugdraad in Nederland in „De Oorsprong" in het Friese St.-Nicolaasga. De vakantie be staat uit zwemmen en zeilen op de Friese meren, het werken in de aan leg van sportvelden en het denken over het vraagstuk rijke en arme landen. Verder op het programma: werkkam pen in Griekenland, een internationale ontmoeting van wel en niet gehandi capten in Oisterwijk, werkkampen in Oost-Duitsland en ontmoetingsreizen naar Tsjecho-Slowakije. De Oecumeni sche Jeugdraad is gevestigd aan de Kromme Nieuwegracht 84 in Utrecht, tel. 030-13492. kanoavontuur op zweedse meren De Nederlandse Jeugdherbergcentrale in Amsterdam biedt de jeugd roman tiek en avontuur per kano in Zweden. Op de Zweedse meren zijn kanotoch ten gepland. Ervaren kanoinstructeurs zullen behulpzaam zijn om de kunst van het kanovaren onder de knie te krijgen. Hierna wordt een meerdaagse tocht over de Zweedse meren gemaakt, waarbij een complete kampeeruitrus ting en voedsel wordt meegenomen. Zoek je het dichterbij dan biedt de N. J. H. C. ruitersportweken in Dene kamp, Meppel, Roden of Terborg, huif- karweektochten in Drenthe. De N.J. H. C.-jeugdherbergen in Reeuwijk, De Kaag, Grouw, Heeg en Sneek bieden je de mogelijkheid om voor 140 gulden een grandiose zeilvakantie te hebben. Verder biedt de N. J. H. C. reizen naar Oostenrijk, Italië, Spanje, Joe- go-Slavië, Tsjecho-Slowakije, Dene marken, Noorwegen, Luxemburg, Is raël, paasreizen naar Berlijn en Lon den en een drielandentocht vanuit Sit- tard. Het adres van de N. J. H. C. is Prof. Tulpstraat 4-6 in Amsterdam tel. 020-226045. vijf weken naar amerika of op huttentocht door oostenrijk Heb je zin om als leider in een stok buitenlands kampwerk ingeschakeld te worden, of om als groep aan een En gels, Duits of ander kamp deel te ne men. Of om zelf in kampen en gezin nen buitenlandse gasten te ontvangen. Neem dan eens contact op met het Christelijk Jongeren Verbond, afdeling Internationaal Kontakt, Ernst Sillem Hoeve, Lage Vuursche tel. 02156-355. Ze kunnen je daar ook meer vertellen over International Friendship Camps, die behalve in Nederland (het kamp Hulshorst) in nog achttien andere plaat sen in Europa gehouden worden. Deze zijn in de regel voor jongeren van vijf tien tot negentien jaar. Verder kunnen ze daar alles over de mogelijkheid voor Europese jongeren om de States te be zoeken. Voor een bedrag van vierhon derd dollar vliegen ze van Züiïch naar New York en terug en brengen vijf vol le weken door in een Amerikaans YMCA-kamp. bij gezinnen en verblij ven zij in Washington en New York. Behalve deze mogelijkheden biedt het CJV een aantrekkelijk en gevarieerd reisprogramma met onder meer een aantal avonturentochten naar Noor wegen en Zweden, Joego-Slavië, En geland en Schotland en Italië. Jongelui van zestien tot vijfentwintig jaar kunnen voor honderd tien gulden een fietstrektocht maken door het Teuro- burgerwoud. Verder is er een zwerf tocht per bus door de Provence, hut tentochten door Oostenrijk en Zwit serland en zeilkampen in Friesland. Het aanmeldingsadres voor de bui tenlandse reizen is Hoefkade 927, Den Haag. Tel. 070 - 33.02.60 en voor alle binnenlandse kampen Kamp administratie E.S.H. Soestdijkerweg 10 b Lage Vuursche, tel. 02156 - 855. Je kunt bij deze adressen ook de gewenste inlichtingen krijgen. bouw in de vakantie een huis voor een ander Wil je in de vakantie werken, bij voorbeeld als vrijwilliger bij het bou tven van woningen en andere gebouwen voor mensen, die hulp nodig hebben. Neem dan eens contact op met de Stichting Internationale Bouworde, St, Annastraat 172 in Nijmegen, tel. 08800- 26074. Deze stichting heeft onder meer vrijwilligers voor de zomerkampen no dig. Dit zijn jongeren ook onge schoolden die voor de duur van twee tot 5 weken in de zomervakantie wor den uitgezonden naar bouwprojecten in Europa. Dit jaar zullen ruim duizend Nederlandse jongeren naar zomerkam pen kunnen worden uitgezonden, voor namelijk in België, Duitsland, Frank rijk, Oostenrijk en Italië. Zij werken daar in internationaal verband, zodat zij ook opvattingen van anderen leren kennen. De vrijwilligers kunnen land en tijd van voorkeur opgeven, waar mee bij de indeling zoveel mogelijk rekening gehouden wordt. alles gezien? overal geweest? dan.... zweefvliegen Als je alles hebt meegemaakt, overal bent geweest,-niets meer onbekend voor je is, ga danzweefvliegen. Het De jeugd hoeft de vakantiemogelükheden voor de ko mende zomer echt niet met sombere gevoelens tegemoet te zien. De reisbureaus en andere reisorganisaties hebben ingezien dat de jeugd een eigen stfjl en dus recht op een eigen programma heeft. Ook zü die denken dat zij alles wel gezien hebben en alles weten, zullen er zeker iets van hun gading bfj vinden. Er zijn genoeg mogelijk heden, van luieren tol werkkampen, van zweefvliegen tot grottenonderzoek. Bijgaand overzicht is bedoeld je een inzicht te geven in de mogelijkheden die er zijn. varen, vissen, skiën en lekker bruin stoven Cocktaildress en stropdas kun je met een gerust hart thuis laten. Aan boord van dit moderne zeiljacht voel je je kiplekker in bikini en shorts. Vissen, waterskiën of alleen maar „Dolce far niente" en lekker bruin stoven om daarna in de discotheek plaatjes te draaien en te beaten op het dek. Zo kondigt Twentours 69 de cruise met het zeil schip Neptune aan, die langs een aan tal bekende plaatsen aan de Middel landse Zee vaart. Voor de liefhebbers is er de gelegenheid om navigatie-on- derricht te krijgen en een handje te helpen bij het zeilen. Twentours 69 biedt verder nog een aantal andere reizen naar zonnige landen. Twentours is het jongerenprogramma van Hotel plan, Laan van Meerdevoort 30 in Den Haag tel. 0.70-63 15 50. Huifkartochten: mens en dier op goede voet in de vrije natuur. opleidingskamp ligt ln Malden bij Nij megen, en staat onder supervisie van de Koninklijke Nederlandse Vereniging voor Luchtvaart. Het leren zweefvlie gen beétaat uit twee opleidingen. Het eerste vindt plaats in een tweepersoons toestel met dubbele stuurinrichting en speciale instructeur. Tijdens de tweede opleiding komt dan de eerste solovlucht. De prijs voor deze vliegvakantie of dit vakantievliegen is niet gering, vierhon derd vijftig gulden. De organisator van dit alles is De Instuif, Reiscentrale voor jongeren, die de reizen in het vervolg onder de naam SUN-reizen voor jon geren uitbrengt. Mocht je liever met beide benen op de grond blijven,- dan biedt SUN nog vele andere mogelijk heden in 'n fraai uitgevoerd en geïl lustreerd programma. Wij doen er een greep uit: huifkartrektochten door Ier land, weekendfeesten op 't IJsselmeer aan boord van een Volendammer kwak, zeilvakanties op de Friese meren en verder veel buitenlandse reizen naar onder meer de landen achter het IJze ren Gordijn. Scandinavië, Frankrijk. Portugal en Israël. Het SUN-adres is Joh. Verhulststraat 101, Amsterdam tel. 020-733463. eigen paard wacht op de hacienda venta de goya Wil je dit jaar je vakantie aan de Cos ta Brava eens anders doorbrengen, ga dan eens naar de Hacienda Venta de Goya, een landgoed anderhalve kilomc ter buiten het centrum van Lloret de Mar. Het landhuis daar is tot pension omgebouwd en daaromheen staan paar deslallen, waarin ook jouw paard staal zers krijgen een prijs. Op de Hacienda staat dit paard tot je beschikking en kan je het als je dat wilt zelf voeren en verzorgen. De eerste week ligt het accent op paardrijden, met ritten langs de kust, door de bergen, naar stille dorpjes, afgewisseld met zwempau- zes. De ritten zijn zo uitgestippeld dat ook beginners eraan kunnen .deelnemen, die trouwens vooraf de beginselen van de rijkunst ontvangen. De tweede week is bestemd voor zonnen en zwemmen en lichte korte ritten in de omgeving. Na afloop worden er wedstrijden gehou den, zowel de winnaar als de verlie zers krijgen een prijs. Op de hacienda zijn jongelui uit alle delen van Europa aanwezig. Deze reis wordt georgani seerd door de Yet Club, de jongeren afdeling van Eurotours. Bij je reisbu reau kun je er meer gegevens ove» krijgen. speciale opleiding toeristisch kamperen Vind je het fijn zelf iets door middel van handenarbeid te ontwerpen. Geef je dan op voor 'n creatief kamp, waar op tal van handenarbeidtechnieken zullen worden uitgeprobeerd en aange leerd. Dit kan in de vorm van boetse ren. tekenen, schilderen, linoleum snijden en tal van andere technieken. Het is beslist niet nodig dat je in een of andere vorm van handenarbeid uit blinkt. Je interesse is al voldoende. De normale kampactiviteiten, zoals spel, sport, zwemmen enzovoort ontbreken niet op het programma. Deze kampen worden georganiseerd door het Lande lijk Centrum voor Gereformeerd Jeugd werk, een in Ommen en een in Drie bergen en zijn bedoeld voor jongeren van vijftien tot zeventien jaar. Het LCGJ noemt verder in haar program ma een groot aantal kampweken in Nederland, waaronder zeilkampen in het Friese merengebied, en vele bui tenlandkampen. Voor jongelui van vijf tien tot zeventien jaar, die graag wil len kamperen, maar daarin nog weinig of geen ervaring hebben, zijn er zo genaamde TIK-kampen. TIK betekent Training Individueel Kamperen. Tijdens deze kampen ontvang je een opleiding voor het toeristisch kamperen. Het adres van het LCGJ is Maliestraat la, Utrecht tel. 030-22641. zeilen in friesland, wandelen deor italië Vinea Domini katholiek vormings centrum heeft voor de jongeren weer een aantrekkelijk en gevarieerd pro gramma samengesteld. Zeilen in Friesland en kanoën in Zweden. Op het droge kun je overigens ook goed terecht. Wat dacht je van een huif kartocht door Ierland, kamperen in Zweden, Schotland, Luxemburg of op West-Terschelling, voettochten door Italië, Oostenrijk, Zwitserland of Noorwegen, een fietstrektocht door Zuid-Engeland een ruiterkamp in Best bij Eindhoven of hotelreizen naar Zwitserland, Joego-Slavië en Oostenrijk. Zoals je ziet, voldoen de mogelijkheden voor een welbeste de en prettige vakantie. Verder biedt Vinea Domini nog vijf zomer- in Witmarsum. Het adres is Vinea weken in het eigen vormingscentrum Domini Katholiek vormingscentrum, afdeling vakantie voor jongeren, Witmarsum (Fr.), tel. 05175-444. waarom dit jaar niet op grottenonderzoek? De Stichting Katholieke Vakantie verblijven en Jeugdherbergen Cen trale Nachtegaalstraat 60 Bis in Utrecht heeft voor de jongeren een fraaie reis naar Burg Feuerstein in Duitsland samengesteld. Zij verblij ven daar in een internationaal jeugd kamp en kunnen in die tijd deelne men aan een cursus zweefvliegen of grottenonderzoek. Bij het zweef vliegen kan zelfs het brevet A, B of C behaald worden. Verder biedt de KVC zeilkampen in Oud-Loosdrecht, Na gedane arbeid is het goed rusten, zeker in een werkkamp. Je eigen pot koken en eten wat de pot schaft, dat is kamperen. vakantiereizen naar het buitenland, kinder vakanties en mogelijkheden voor familievakanties met zelfver- zorging. Het programma wordt be gonnen met een opgaven van de KVC-huizen in Nederland. Wil je er meer over weten neem dan even contact op met de KVC, tel. 030-20756. gezellige kampen voor heel jonge kinderen Er bestaat een lijst van kinderva kantieverblijven, die erkend zijn door „Veilig Tehuis", de jeugdafdeling van de Nederlandse Kampeerraad in Amersfoort. Deze wordt uitgege ven door de Algemene Nederland se Vereniging voor Vreemdelingen verkeer, Parkstraat 38, Den Haag, tel. 070-183300. Natuur- en dieren vrienden van zes tot twaalf jaar kun nen naar „Het spreeuwennest in Dwingeloo gaan, een kinderkamp van Bondsvakantieoord „Zonnetij", familie Barkhuysen, Lhee 88a tel. 05219-7208. In het Gelderse Zelhem is in Hoeve „De Zwaluwenborg" een paardenkamp, tel. 08342-645. In Lochem is een jeugdmodelkamp waai- de kinderen leren koken, kam peren en hun tijd besteden. Het adres is mevrouw M. C. van 't Lam-Pluym, Ruighenrode, Lochem, tel. 05730- 1619. Verder zijn er nog spelkampen, ponykampen en zeilkampen. vakantiemogelijkheden óók voor gehandicapten Alle gehandicapten die niet bedlege rig of geestelijk gehandicapt zijn wor den door de Commissie Recreatie gehandicapten van de Nederlandse Katholieke Invalidenbond in staat gesteld met vakantie te gaan. Op de Brabantse Volkshogeschool in Oister wijk wordt voor lichamelijk gehandi capte jongeren een internationale va kantiewerkweek georganiseerd. Er is geen pasklaar programma samen gesteld. dat is afhankelijk van de in teresses van de jongeren. Verder zijn er vakantieweken in het buiten land, zoals Goslar in Duitsland, Cat- tolica. Lugano, Lourdes en Rudes- heim. Nieuw van de commissie is het bemiddelen in een vakantiewo- ningruil, waarbij gedacht wordt aan woningen, die geschikt zijn voor rol stoelgebruikers. Het adres van de commissie is Zwarteweg 22, Den Haag tel. 070-112036. reizen gebaseerd op contact met jongeren uit andere europese landen De jeugd heeft maar te kiezen, maar sportiviteit hoort er wel bij. Onder dit motto presenteert de Nederlandse Reisvereniging haar jeugdreizenpro- gramma, dat vele mogelijkheden biedt. Vele van deze reizen zijn ge- basseerd op contact met jongeren uit andere Europese landen. In Duits land alleen al biedt de NRV aan jonge mensen vier zogenaamde Eurocentra. Er heerst daar een ge zellige internationaal contact met sportwedstrijden, zamenlijke excursies. Deze reizen zijn voor jongeren van zestien tot twintig jaar. Ook in Engeland be schikt de NRV over internationale kampen. Wil je je vakantie niet tot 'n pen. Wil je je vakantie niet tot een land beperken, dan is er altijd nog de mogelijkheid van een jeugdkampeer- trektocht door zes landen. Verder op het NRV-programma zeilvakantie in Friesland en ruitersport in Gasselte. De NRV is gevestigd in de Zee straat 98-104, Den Haag, tel. 070- 184800. geeft op reducties in een aantal bars, op terrassen, in restaurants in zwembaden en sportterreinen. Je reisbureau kan je meer vertel len o r de r i FIT en Cen- Nederland is een waterland, met vele goede zeilgebieden. Kan je niet zeilen, geen nood, want er zijn volop zeilkampen. kampeertrektochten naar istanboel, moskou en lapland Vele reisbureaus in Nederland heb ben tegenwoordig een speciaal jon gerenprogramma. St.-Chrlstoffel, Meent 75a in Rotterdam, tel. 010- 137228 heeft jeugdvliegreizen naar Joego-Slavië, Spanje en Italië en jeugdautocarreizen naar Duits land, Oostenrijk en Italië. Cen- touri in Haarlem biedt onder de naam Club 18/30 vliegreizen voor jonge mensen naar onder meer Ma rokko, Spanje, Joego-Slavië, Italië en Griekenland. De Nederlandse reisvereniging, Zeestaat 98-104 Den Haag, tel. 070-184800 verzorgt jongerenreizen naar Joego-Slavië, Frankrijk, Italië, Oostenrijk, Spanje, Zwitserland, Tunesië en verder nog cruises en voetreizen. Reisbureau FIT in Eindhoven gaat met de jon geren naar Spanje onder de naam FIT-33. Deelnemers hieraan krij gen een membershipcard, die recht touri. Reisbureau Sindbad biedt de jongeren kampeertrektochten naar Istanboel, Moskou en Lapland in^ Zweden en daarnaast nog vele an dere buitenlandse reizen. Het adres is Leenderweg 189 in Eindhoven, tel. 040-11444. extra-kampen voor dubbel gehandicapten Kinderen die niet in staat zijn aan gewone vakantiemogelijkheden deel te nemen, kunnen via de Stichting Het Vierde Prinsenkind toch een heerlijke vakantie hebben. Deze stichting biedt gehandicapte jongens en meisjes van acht tot tweeën twintig jaar twaalf dagen kampple- zier. In Hattem zijn vijf kampen. In Oldebroek en Dalfsen ieder twee. Bovendien worden er in Oldebroek voor de dubbel gehandicapten nog twee kampen georganiseerd. In de kampen wordt de zelfstandigheid van de kinderen zoveel mogelijk bevorderd en hun creativiteit ge stimuleerd, alles in een sportieve sfeer. De Stichting Het Vierde Prinsenkind is gevestigd Hof 13 ln Dordrecht, tel. 01850-35925. werken in een ziekenhuis in afrika of midden-oosten De Internationale Christen Vredes- dienst verzorgt jaarlijks een zestig tal werkkampen in Europa, Noord- Afrika en het Midden-Oosten. De werkzaamheden in een werkkamp kunnen uiteenlopen van aanleg van speelplaatsen en wegen, herstel van tehuizen en het vervangen van ziekenhuispersoneel tot meer sociaal werk in reclasseringsinsti- tuten. De kampen duren twee tot vier weken en worden in de zomer maanden gehouden. Het werkkamp biedt tevens de gelegenheid voor een internationale dialoog over be paalde oecumenische, politieke, so ciale, radicale, economische of cul turele vraagstukken. Als je er meer over wilt weten bel of schrijf dan maar de I.C.V.D., J. J. Cremer- plein 13 in Amsterdam, tel. 020- zelfs in vakantie diploma te halen Zeilkampen voor jongens en meis jes van veertien tot en met zeven tien jaar en sportkampen voor jongens en meisjes van twaalf tot en met vijftien jaar. Dat staat op het pro gramma van het Nationaal Centrum voor Katholieke Jeugdclubs, Malie singel 13, Utrecht, tel. 030-17663. De zeilkampen worden gehouden aan de Brielse Maas bij Brielle. Je kampeert in tenten aan de plassen. De sportkampen zijn in het buiten centrum „Moorwijk" in BoxteL Je hebt daar de kans een H(armonisch' L(ichaam) 0(efening)-diploma te behalen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 13