Wie weet beloning..! beloning. Prinselijk paar opent 26 mei Keukenhof 1969 WEET U HET OOK? BIOSCOPEN VVV „De Kaag" sprak zich niet uit over ponttarieven „Gezags- of gehoorzaamheidscrisis?' OPENING DAHLIALAAN 2 TE OEGSTGEEST AUTOMOBIELBEDRIJF 'RIJNLAND' N.V. MARKTEN Tweeduizend deelnemers verwacht voor tweede strandloop op 16 maart DONDERDAG 6 MAART DE LE1DSE COURANT Tentoonsteelingsareaal weer uitgebreid -"N "I 26 MAART A.S. zullen prinses Beatrix en Prins Claus de twintigste Keukenhof-Bloemententoonstelling officieel openen. Op deze wijze wordt bijzondere luister bijgezet aan deze lustrumshow, die overigens al enkele malen een lid van het koninklijk huis als openingscere- moniarus heeft gekend. Voor het publiek is de tentoonstelling vanaf 27 mei open. Vorig jaar - toen door de weersomstandigheden de expositieduur met 11 dagen moest worden bekort - passeerden 764.000 betalende bezoekers de loketten. Bloemenpark groeide in 20 jaar tot 27 hectaren Uitbreiding gaf nieuw gezicht Enkele inzendingen zijn dit jaar in grijpend veranderd, maar ook het totaal beeld der expositie heeft zich verrassend gewijzigd. In het centrum van het park bevond zich tot en met vorig jaar een pl.m. twee hectaren groot bollenveld, dat niet tot de tentoonstelling behoorde. Dit jaar kon de pacht van de helft daar van worden overgenomen en bij het eigenlijke tentoonstellings areaal worden gevoegd. Door de zorgen van directeur W. v.d. Lee is hier een aangepaste be planting aangebracht met groen en jong struikgewas. Hier zullen de beelden en sculpturen, die door kleur of vorm min der passen bij de bloeiende bloemperken, een plaats vinden. Dit en nog meer vertelde drs. A. J. Berends, burgemeester Beelden stand-in hetkader van het Nederlands- Duits cultureel accoord. Ook Nederland se beelden zullen weer worden geexpo- Film In ruim 40 Nederlandse bioscopen draait momenteel in het z.g.n. voorpro gramma een film van de fa. Peter Stuy- vesant die geheel in de Keukenhof is op genomen. In totaal zullen 500 bioscopen in Nederland deze film in hun program ma opnemen en naar schatting 150 in andere landen van Europa. (Advertenties) bouwd met de lage zijde van het golf- platendak naar onze kant, zodat wij j met het afvoerwater zitten. Kan ik hier J bezwaar tegen maken? Ook wil buur- i man de schutting vervangen door een stenen muur van groter hoogte, zodat licht en zon belemmerd worden. Sikkenstoren te Sassenheim weer opgebouwd door brand werd vernield, is weer op gebouwd. Maandag 10 maar a.s. zal burgemeester J. baron van Knobels- dorff de verlichting weer onsteken. Dit zal geschieden omstreeks kwart over vijf. Bejaarde wielrijder te Rijnsburg veronglukt In een ziekenhuis in Leiden is gister middag de 77-jarige heer D. Noort uit Rij nsburg overleden aan de verwondin gen, die hij 's morgens bij een verkeers ongeluk in zijn woonplaats opliep. De heer Noort stak op de fiets vanuit de Koestraat de Noordwijkerweg over en werd daarbij gegrepen door een vrachtauto. Jos Valentijn uit Ter Aar won in Heerenveen Bij de woensdag gehouden wedstrijden op de kunstijsbaan in Heerenveen heeft Jos Valentijn uit Ter Aar zich als eerste weten te plaatsen bij de junioren van vijftien en zestien jaar. Hij werd eerste op de 500 meter in 45 seconden en tweede op de l600 meter in 2.23.9. Zijn prestatie op de korte baan was voldoende om als eerste in het klas- Op de derde plaats op de 500 meter eindigde Kees Boer uit Woubrugge. j DVRRTRNTIE water van zijn kippenhok op eigen erf afvloeit zonder u last te bezorgen. Wat de erfscheiding betreft kunt u even op het gemeentehuis navragen wat het plaatselijk gebruik of een gemeen telijke veroreding in deze voorschrijft. i dui- ke de uitkeringen van de A.S.F. aan de invaliden die met de komst van de a.o.w. volgens hem ten zeerste gedupeerd wor- I Antwoord: Aangezien na de ontvangst I van uw schrijven tot januari 1969 toe besprekingen zijn gevoerd van de Arbeid en de overheid, hebben wij met de beantwoording gewacht tot het besluit van de agrarische bedrijfsvereni ging waaronder u ressorteert een defini tief besluit heeft genomen ten aanzien van de zaak waarover u ons schreef. Bij de invoering van de w.a.o. zijn de bij de bedrijfsverenigingen bestaande sup pletieregelingen t.a.v. de „oude" arbeids- ongeschiktheidsgevallen komen te ver vallen. Zoals u bekend zal zijn verkeren de „nieuwe" gevallen in een aanzienlijk voordeliger positie, aangezien de uit keringen berekend worden op basis van het dagloon, dat verdiend zou worden als men niet arbeidsongeschikt zou zijn geworden. Dit is billijk omdat by de aow-verzekering daarvoor een premie betaalt wordt, die daarmee in overeen stemming is en waarop men dus recht heeft. De „oude" gevallen kunnen zich dus rechtens niet beklagen dat hun te kort gedaan wordt. Zij kunnen zich al leen maar beklagen dat de aow niet eer der uitgevoerd is, maar dan waren er nog meer „andere" gevallen, die er niet van konden profiteren. Waarop u wel kritiek kunt uitoefenen is de omstandigheid, dat andere bedrijfs verenigingen wel en de Agrarische Be drijfsvereniging niet gevolg gegeven heeft aan de aanbeveling van de Stich ting van de Arbeid aan de bedrijfsver enigingen om aan die mensen, die op 30 juni 1967 verlengd ziekengeld kregen blijven geven, zolang er in hun toestand niets verandert en zonodig tot hun 65e jaar. In het bestuur van de Agrarische Be drijfsvereniging werd echter in onder scheid met andere bedrijfsverenigingen totaal Nog 2 dagen bedrijfsvereniging een bij andere bedrijfsverenigingen vergeleken gunsti- ger overgangsregeling aan dit besluit I niet vreemd is in verband met de daar- j voor ontstane stand van de Agrarische Bedrijfsfondsen. Dit wil echter nog niet zeggen dat de kans op een gunfttiger re geling voor u en uw lotgenoten voor goed als verkeken moet worden be schouwd. Het is ons bekend, dat nog steeds klachten binnen komen bij de werkne mers, als bij de werkgeversorganisatie en dat speciaal eerstgenoemde diligent blijven t.a.v. deze zaak. Reden waarom wij u hierbij de adressen doen toekomen van de bedrijfsvereniging en van de bedrijfstak. Bedrijfsvereniging voor het agrarisch bedrijf, Buitenrustweg 3, Den Haag; Alg. Ned. Agrarische Bedrijfsbond, Ca- tahrijnensingel 38, Utrecht; Ned. Chr. Agrarische Bedrijfsbond, Mau- ritsstraat 45-47, Utrecht; Ned. Kath. Bond van Werknemers in de Agrarische Bedrijfstakken, Zaanenstraat 18. Haarlem. En tenslotte nog de Stichting van de Arbeid, Bezuidenhoutseweg 60, Den Haag. ADRES Wat is het adres van dr. L. de Jong, waarvan deze week twee boe ken verschenen Antwoord: Het adres van dr. L. de Jong luidt: Van Eeghenstraat 53, Amsterdam. HUURVERHOGING Ik meen gele zen te hebben dat de bejaarden niet on der de huurverhoging vallen. totaal i Nog 2 dagen Antwoord: Daar ons van officiële zijde werd meegedeeld niet te weten van een uitzondering voor bejaarden van wette lijk voorgeschreven huurverhogingen, zouden wij gaarne een afschrift onlvan- in de pers daarover ge- Dan zouden i onderzoek kun leiding daarva nen instellen. BOON AKEN Wat zijn de spelregels van het kaartspel boonaken? Antwoord: Een landelijk reglement is er voor dit spel niet. Het wordt verschil lend gespeeld, afhankelijk van de plaats of van de groep spelers. Wij adviseren U er eens enkele boekjes op na te slaan en geven U ter oriëntatie de titels van enkele boekjes, die samen het hele kaart- terrein wel ongeveer omspannen: Het kaartspel door S. H. van Groningen, „Kaartspelen voor 2, 3 of meer per sonen" door A. C. Butselaar, geheel her zien door J. H. Scharff, uitg. Van Goor Zonen, Den Haag; „Patience of ge- duldspelen met kaarten" door J. Hage naar en A. C. Butselaar, zelfde uitgever; „Culbertson's Compleet Overzicht, nieu we methoden voor Contract Bridge", uit- Am- damera: Mysterie in triplo, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorst, do., vr., zat.: 23.30 uur. damera: Een mes in het water, 18 jaar Matinee: De Jongen uit het Wilde Wcs a.l. Zo. 2.30 i De ponttarieven hebben op de gadering van de VVV „Dorp de Kaag" niet de aandacht gekregen, welke wacht werd. WV-voorzitter H. Diemen wilde kennelijk de beslissing van de Kroon afwachten en 't request, dat namens een aantal bewoners door de Katwijkse advocaat en procureur mr. J. v. d. Plas is ingediend. Tijdens de rondvraag zei et ker over deze zaak: „Laten pont overnemen en haar zelf ploiteren." Burgemeester P. Smolders van Alkemade, onder welke gemeente Binnen-Kaag ressorteert en Haarlem mermeers eerste burger mr. F. Dijck- meester Buiten-Kaag behoort tot deze gemeente die de vergadering bijwoonden reageerde niet op deze uitlating. Het seizoen 1968 is ondanks de der gunstige weersomstandigheden toch niet teleurstellend verlopen, aldus de heer Van Diemen in zijn openings woord. Mej. K. van Nieukoop. die aln tijd voor de Kagers en vakantiegangers heeft klaar gestaan als het ging de behandeling van postzaken, werd dank gebracht. Zoals bekend PTT-kantoor verhuisd van Binnen- naar Buiten-Kaag. Tijdens de verga dering werd de teleurstelling uitge sproken over het nog steeds ontbre- ding De financiën van de VW staan er gunstig voor. Er werd 5530,34 ont vangen en de uitgaven waren 2316,53. De heer P. Diekman werd in het be- j stuur gekozen in de plaats van de heer A. Woudenberg. Tijdens de rondvraag Boeiende inleiding voor Alphense gespreksgroepen voorzitter van het Stichtingsbestuur, op volger van mr. Th. M. J. de Graaf, die moest bedanken wegens zijn benoeming tot burgemeester van Nijmegen. Parkeren Aan de parkeermogelijkheden zijn weer alle zorgen besteed. Als bewijs van de groei moge dienen dat in 1950 het parkeerterrein een oppervlakte besloeg van 2 ha. Thans is deze 20 ha. verdeeld over meerdere terreinen aan .verschillen Uiteenzetting van tegengestelde standpunten Voor een groot aantal toehoorders van leken, religieuzen en geestelijken hebben op uitnodiging van de geza menlijke katholieke gespreksgroepen de zijde van het park. Deze groei was nodig voor 't steeds toenemend getal be zoekers (236.000 in 1950, 764.0000 in 1968). De tentoonstelling zelf groeide in die periode van 13 naar 27 hectaren. De Nederlandse spoorwegen zullen ook in 1969 een aantal treinen in Lisse laten stoppen op de zaterdagen en zon- en feestdagen in de periode van 4 april tot en met 18 mei. Bovendien zullen uit Bel gië enkele extra treinen worden inge- legd. Het buitenlandse bezoek beloopt rond 45%. Het merendeel uit Duitsland, ge volgd door Engeland. Ook andere Euro pese landen wijden steeds meer aandacht aan de Keukenhof. te Alphen aan den Rijn dr. A. J. Si monis kapelaan te Den Haag en pater J. Q. Schrama, Montfortaan te Voor schoten, elk van een tegengesteld stand punt bezien, gesproken over het thema „Gezagscrisis in de R.K. Kerk?" De bijeenkomst stond onder leiding van de heer B. A. P. van Schagen. De uit gebreide en uitvoerige discussie na de inleidingen stond onder leiding van mr. J. G. B. In 't Veen te Alphen. Kapelaan dr. A. J. Simonis belichtte als eerste deze aangelegenheid vanuit een behoudende stelling. Persoonlijk was spr. geneigd te menen, dat hier eerder sprake is van een gehoorzaam heidscrisis dan van een gezagscrisis. officieel geopend door de Wethouder van Openbare Werken, de heer M. v. d. Voet. Na deze opening bestaat voor iedereen de gelegenheid dit bedryf geheel Ford-produkten zullen showen. SHOW: VRIJDAG 7 MAART VAN 19—22 UUR ZATERDAG 8 MAART VAN 10—18 UUR Official Ford-dealer binnenkort ook in Leiderdorp. Eigen zijn van een vertikale denkwijze onderschrijft spr. gemakkelijk de stel ling dat alle gezag van God komt. Toch wilde spr. niet in algemeenheid beweren dat de gezagscrisis die wij beleven binnen de kerk alleen maar een gehoorzaamheidscrisis zou zijn. Na tuurlijk behoren aanmatiging en gebrek aan geloof in de Kerk en in het ker kelijk gezag tot de oorzaken van deze crisis. Maar als het gaat om 'n „schuld". vraag, dan kan men de schuld niet zo maar eenzijdig bij de „onderdanen" aanwijzen, stelde spr. met nadruk. Men zal zich dan ook moeten afvragen of de gezagsdragers zelf het gedrag niet verkeerd hebben doen functione ren. Daarbij zal men zich terdege be wust moeten zijn van de cultuurover gang die wij bleven, welke zich in dit verband kan laten typeren als over gang van onmondigheid naar mondig heid, van monarchale naar democra tische mentaliteit. Spr. wilde het kerkelijk gezag van vroegere tijden gaarne verschonen en wel op grond van de aanneembaarheid dat wat in woorden uit het verleden tot ons komt, missehien dikwijls erg absolutistisch en autoritair klinkt. Sa menvattend verklaarde spr. er van overtuigd te zijn. dat ook daarin een waarachtig evaneelisehe zienswijze schuil kan gaan. Wij zijn echter intus sen zo langzamerhand wat genuan ceerder over deze zaken gaan naden- Spr. schelste hoe ook vroeger kritiek was op de Kerk en haar dienaren, en betoogde dat ook hij op geen enkele wijze een voorstander was van een absolute blindelingse gehoorzaamheid. Er dient naar elkaar geluisterd te worden. Gezag en inspraak niet-anibtsdragende leden; dat leert ons overigens het Nieuwe Testament, dat wij integraal dienen te lezen en niet naar onze maat te snijden, zo be klemtoonde spreker. Spr. verklaarde het niet te kunnen helpen, maar dat zijn standpunt t.a.v. het gezag in de Kerk nogal behoudend is. „Eerlijkheid gebiedt mij dit stand punt te verdedigen." zo besloot kape laan dr. Simonis zijn geargumenteerd El! Algemeen verschijnsel Paler J. Q. Schrama stelde ter in leiding. evenals zijn confrater kapelaan Simonis, dat de crisis in het gezag in de Kerk, zich niet alleen in Nederland afspeelt, maar over de gehele wereld. Wij vinden haar behalve in de katho lieke kerk ook in andere christelijke kerken terug. Deze crisis is waarneem baar. ook buiten het christendom in andere godsdienstige stromingen, even als buiten de religie in het maatschap pelijke leven, het is kortweg een al gemeen verschijnsel, dat. men niet mag afdoen met de opmerking: het is van tijdelijke aard. Er bestaan verschillende meningen omtrent deze crisis; spr. stelde dat beide meningen het beste wallen; zij zullen niet op de eerste plaats gericht zijn tégen iets. maar dal ze ijveren vóór iets, nl. liet goed functioneren van de kerk in deze tijd en in de ko mende tijd. 'Spr. beklemtoonde, dat 't streven er op gericht is samen te zoe ken naar een waarachtig christendom voor deze tijd. Pater Schrama. voor stander van de progressieve methode, plaatste de ontwikkeling van de jong ste crisissituatie, waarin de encycliek n alle Humanae Vitae tegen de achtergrond elkaar j van het Zouaventijdperk rond 1860 i het Elkaar verdragen de dag tredend grote gezagsvorm en gehoorzaamheidsnor- j men, een verschil dat hij dag Zaak is volgens spr. om de t gen gelovig te dulden, elkaar dragen, ernstig en langdurig te luiste-1 klaar ren naar de nieuwe inwerking van de i politiek gebied op te volgen." in het Geest. tweede geval (1968) is men niet bereid uitspraak van de paus op het ge- Tegenover deze opvatting stelde spr. dat van de gelovigen wordt verwacht, dat zij zonodig in echte gehoorzaam heid kunnen wachten, wanneer authen tieke verlangens nog niet erkend wor den. Collectieve ongehoorzaamheid is geen christelijke weg. Het gezag in de Kerk is en blijft de laatste instantie. Zij heeft het laatste woord; het hoofd ervan is Christus, gepresenteerd door paus en bisschoppen, lidmaten zijn de bied van de zeden aan te nemen. Toch wilde spr. dit laatste zeer beslist niet zien als een wil om het kerkelijk ge zag zonder meer naast zich neef te leggen, maar dat men wenst dat het gezag op een andere wijze functio neert en wel zodanig dat het accep tabel is, zo beklemtoonde spr. het appèl van het kerkvolk. Spr. ontwikkelde de les dat alle ge zag in feite verleend gezag is; niet genomen gezag, zoals bij de opvatting: recht van de sterkste, maar dat de ge zagsdragers gezag hebben gekregen van de mensen. Niet om door gezag boven de mensen te staan, maar om vóór de mensen te werken; niet een heersend gezag, maar een dienend gezag. „Recht von de sterkste" Met nadruk stelde de pater, dat tegen het „recht van de sterkste" instinctief verzet wordt gepleegd. Ook al wordt God er bij gehaald, als de sterkste tegen Wie men toch niets vermag; en hier mee is feitelijk alle discussie dood geslagen; hier heeft niemand van te rug; men keert zich niet tegen God, maar wel tegen de opvatting, die op die manier misbruik maakt van God. Een gezag, dat zich op die manier wil waar maken, op die manier wil doen gelden, dat gezag wordt als niet geloofwaardig beschouwd; dat gezag is een heersend gezag, in strijd met de Evangelische boodschap en niet een dienend gezag. Bij veel mensen wordt het gevoel van onbehagen met dit gezag nog versterkt door de manier waarop dit gezag met macht te werk gaat. In het kader van ingen conclu- l in alle ont- deerde spr. dat m wikkelingen meer wordt een stad in de weg dan als een stimu lans tot authentiek christen-zijn in de- visie, dat de reactie tegen dit gezag niet is een vorm van anarchie, geen verwerping van gezag als gezag, maar dat zij zich richt tegen de manier waarop dit gezag functioneert, 't Volk en zeker het kerkvolk accepteert en waardeert wel degelijk gezag, maar het wil het gezag zien als een bron waar door het Evangelie van Christus van morgen opnieuw tot levens- kwamen o.m. de volgende zaken de orde: openbare toiletgelegenheid, waterverontreiniging, parkeergelegen heid en de aanleg van een zwembad. UTRECHT, 6 maart. Vee Aanv 4102; runderen 932, vette kalveren graskalveren 64, nuchtere kalveren 2 varkens boven 1000 kg 295. id. beneden 1000 kg 34, biggen 992, bokki ten 29. Prijzen: melk- en kalfkoelen 1150-1450, kalfvaarzei koeien 860-1080, plnke 1000-125, graskalveren kalveren 40-80. fokkalveren 110-325, schapen 90-150, lammeren 110-205, drachtige varkens 425-650, lopers 110- 130, biggen 78-93, bokken 62, vette koeien le kw. 4.85-5.05, id. 2e kw. 4.55-4.75, id. 3e kw. 4.15-4.45. vette kalveren le kw. 3.80-4.00, id. 2e kw. 3.60-3.80, id. 3e kw. 3.20-3.20, nuchtere kalveren 1.4Ó-1.85, zware Vette v&rki 2.55-2.60, zouters 2.65-2.68, slachtzeu- gen 2.10-2.15, jonge slachtZeugen 2.15- 2.25. Resp. aanvoer en prijzen: melk- en kalfkoeien, redelijk, niet geheel prijsh.; vette koeien, redelijk, prysh.; vare koei en, redelijk, niet geheel prijsh. kalveren, traag, even lager, graskalve ren. redelijk, even hoger; nuchtere kal veren, stug. niet geheel prijsh.; fokkal veren, lui, prijsh.; schapen, stug, even hoger; lammeren, stug, even hoger: var kens. redelijk, niet geheel prijsh.; biggen, redelijk, even hoger. DEN BOSCH, 5 maart. Vee Aan voer totaal 6892; runderen 2303, gras kalveren 689, vette kalveren 375, nuch tere kalveren 2507, schapen 242, lam meren 41, fokzeugen 25, slachtvarkens 544. biggen 166, slachtrunderen 823, Prijzen: melk- en kalfkoeien 1125-1725, guste koeien 975-1425, graskalveren 440-590, kalfvaarzen: rood 1275-1700, zwart 1160-1490, klamvaarzen 1100- 1300. guste vaarzen 975-1225. pinken 700-925. nuchtere kalveren voor fok of mesterij 140-295, weideschapen 90-135, drachtige zeugen 475-600, biggen 75-87, ilachtrunderen extra kw. 5.30-5.75, id. le kw. 4.75-5.25, id. 2e kw. 4.15-4.65, id. 3.80-4.10, vette stieren 4.70-5.20, worstkoeien 3.60-3.85, vette kalveren le kw. 4.00-4.25, id. 2e kw. 3.75-3.95, id. 3e 3.50-3.70, nuchtere slachtkalveren 1.35-1.70, p. stuk 35-75, slachtzeugen le kw. 2.20-2.30, id. 2e kw. 2.12-2.18. slacht- rkens 2.38-2.48, vette schapen 125-155, tte lammeren 140-175. Resp. nde' ruim, traag, iets vaster; jongvee, iets ruimer, trager, niet prijsh.; vette kalveren, groot, gunstig, vast; schapen en lammeren, i biggen, kort, kalm, flauw Lido: The graduate. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Op vrijersvoeten. a.l. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: Edipore. IS jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 00 en 9.15 uur. Trianon: Pervers spel. 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Mondo Infame. 18 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorst.: vr.-zat. 23.30 uur: Jekyl. 18 jaar. Korreltje ...PUNT... „Dat is de papiermand, Juffronw!" duurder. LEIDEN, 6 ma&l't. Groente Cham pignons 310-320, appelen 18-53, andijvie 155-158, snijbonen S10-880, boerenkool 139-145. prei 104-128, rabarber 129, spi nazie 161-170, spruiten A 165-173, id. B 181-189, komkommers 37-93, uien mid del 12-18. witlof 130-171 p. 100 kg, sla 23-30 p. 100 stuks, raapstelen 16-18, sel derij 38-48 p. 100 bos. ROELOFARENDSVEEN, 5 maart. Bloemen Am. Anjers 24-44, Rozen: Garnette 33-39, Nordia 58-80. Motrea 43, Bregina 42-49, Seringen: Stepman 55- 70, Forsythia 20-57 p.st.. Anemonen 1-1.30, Freesia's 1.00-1.95. Blauwe druifjes 30-42, Chrysanthen: Indianapo- 3.60-3.80, Irissen: Wedgwood 1.85- i. Narcissen: Carlton 1.10-1.35, Early Glory 95-1.10, Investmen 1.05, Fortuna 1.05-1.15, Pionier 1.10, Buxton 80-85, Tulpen: Prominence 1.15-1.50, Eddy 1.30- .50. Guido Shnick 1.55-1.65. Lustige Wit we 1.35-1.50, Pink Suprème 1.55- 1.75. Apeldoorn 1.40-1.75. Olaf 1.30-1.40, Preludium 1.30-1.50, Charles 1.20-1.55, Kees Nelis 1.90, Hoangho 1.20-1.45, Paul Richter 1.40-1.50, v.d. Eerden 1.40-1.50, Br. Star 75-1.00, Alladin 2.15-2.20, Sul- pher Cloud 1.50-1.55, Bing Crosby 1.35- i, Beauty of Volendam 1.40-1.60, Ka- Oriënt Express 1.60-1.70, Bellona 1.35- 1.60, Pres. Kennedy 1.80, Blenda 1.40- ".55, Dubbele tulpen 1.15-1.35 p. bos. TER AAR, 5 maart. Groenten Sla 27-28 per stuk; radijs 28-36 per bos. spruiten A 1,50; spinazie 1,47-1,48; prei 83-1,05; prei II 52; rode kool 38; peren 10; aardappelen 16; witlof A I 1,45-1,58; witlof A II 1,27-1,45; witlof II 1,17; wit- Vorig jaar met hondeweer luid-langs de Hollandse kust op een prachtig duizend deelnemen. Dit jaarver- j stuk hard strand. Uitstekend voor men- zeggen de sen, die bijna niet meer aan wat gezonde beweging toekomen." wachten enthousiaste organisatoren (IJsclub Noordwijkerhout en atletiekvereniging De Spartaan) over de 2e strandloop die inspiratie zal strekken i curiositeit in een boekenkast, zoals het Evangelie en het geloof zicli aan velen voordoen. Niet allé veranderingen, die van daag waarneembaar zijn, wil spr. als dé oplossing voor de crisis zien als de juiste opvatting van hoe de kerk van Christus zich nu moet. presenteren. Maar waar men experimenteert, waar men probeert, daar is leven. Waar mensen zich zó betrokken voelen bij het geloofsgebeuren, waar zij zichzelf verantwoordelijk weten en voelen voor hun evangelisch geloof, daar mag men eigenlijk niet wanhopen. In aansluiting op de beide tegenge stelde inleidingen volgde een levendige geanimeerde discussie waarbij de lij nen van behoudendheid en progressi viteit duidelijk worden doorgetrokken, zonder dat bepaalde steekhoudende suggesties werden gedaan welke zou den kunnen leiden tot ergens aan el kaar knopen van bedoelde lynen. op zondag 16 maart volderslag Noordwijkerhout van start zal gaan. IJsclub-voorzitter H. Bouwmeester: loop begonnen trainingsgroep, om in de schijnwerper te komi ijs? Vorig jaar - in dei ileze „hint" bewijzen Inschrijvingen vanuit Groningen, Leeuwarden, Soest- djjk. Hoensbroek en Apeldoorn. Oud Ne derlands snehvandelkampioen A. Kluys- iet als een „Vorig jaar zijn wij met deze strand- kens uit Haarlem zal zich tussen de initiatief van onze j strandlopers bevinden en het Spartaanse vat meer fenomeen Ilja Keizer-Laman, om maar Wat doe even een paar „uitersten" te noemen, het uit- j Kn elke „zilte" loper, die de tocht vol- sluilend een prestatie-loop, dus de kunst brengt, kr(jgt een herinneringsvaantje om de eindstreep te halen. Dit jaar heb- ben wc er ook wedstrijden bij. En i het geheel wat meer „body" te geven. organiseren wfl het nu samen met „De Om met de prestatie-loop te begin nen: 4 km voor Jongeren van 8 t/m 13 jaar, 8 km voor 14 jaar en ouder. Om half een zet „het leger" zich in bewe ging. Letterlijk iedereen kan meedoen. Liefst vooraf Inschrijven, maar wie het op het laatste moment „op zijn heupen" krijgt, kan zich op zondag 16 maart vanaf 10.30 uur nog inschrijven in res taurant „Oase" aan de Langevelderslag. De organisatoren: „Laat men vooral niet denken, dat dit een wedstrijd is. Het Is eigenlijk meer een „pittige strand- wandeling", even de benen strekken ;elyk door de spon- APARTE WEDSTRIJD Nieuw is dit ji om 11.30 uur) v 8 km. waaraan i Piet Beelen zal n elke „finisher" ei een wisselprijs de wedstrijd (start KNAU-leden over ieder geval Spartaan de winnaar i clubwisselprijs. Voor de wed strijd verwacht men zeker honderd lief hebbers. Het secretariaat van de IJsclub Noord wijkerhout: Dorpsstraat 50 (tel. 02533- 2675) en namens de Spartaan: M. M. van Steijn, Wagenstraat 28, Lisse, geven inmiddels alle gewenste inlichtingen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3