Sa £<2id<S£ Sou/tont TERREURGROEP IN ISRAËL OPGEROLD anders mmgmf dan andere Grauwheid overheersende indruk van Oost-Berlijn Opvolgster van Callas TELEVISIE VANAVOND Smakeloosheid in „showwijk Jonsons Volpone' Klaasjan kon cle dokter niet vinden Morgen half uur Cruyff op t.v. PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 MAART 1969 (ADVERTENTIE) Zonder been kan kabinet niet staan DRACHTIG staat op papier een uit- spraak als de kabinetsdelegatie dins dag ten overstaan van de Stichting van de Arbeid heeft gedaan: volgend jaar moet aangestuurd worden op een rus tiger loon- en prijsontwikkeling, inclusief een langzamer tempo bij de arbeidstijd verkorting. Deze uitspraak zal de overgrote meer derheid van de Nederlandse burgers graag onderschrijven; de meerderheid namelijk die van de loonstijging en prijzenexplosie slechter, of in het gun stigste geval in elk geval niet beter ge worden is. Als het kabinet-De Jong dan gaat propageren, dat de loonontwikkeling toch dichter in de buurt van de produktivi- teitsstijging moet worden gehouden, kan er natuurlijk nog wel enige tijd getwist worden over de concrete stijging van de produktiviteit en over het tijdstip waar op die cijfers vastgesteld moeten worden. Maar dat lijkt ons dan toch nog niet de zwakke plek in de verdedigingslinie die de regering wil opwerpen om het economisch welzijn van de Nederlandse maatschappij en in relatie hiermee ook het sociaal welzijn van de burgers vei lig te stellen. DE regering heeft namelijk nauwelijks een been om op te staan, als haar eigen beleid niet in overeenstemming is met de richtlijnen die ze voor bedrijfs leven en burgerij vaststelt. En hoe men de kwestie ook draait of keert, achteraf bezien is het beleid van het kabinet-De Jong op bepaalde onderdelen in strijd met de rustiger loon- en prijsontwik keling die het zo begeert. We laten in het midden, of iemand precies de consequenties van het in voeren van de B.T.W. had kunnen over zien; Economische Zaken heeft die con sequenties in elk geval niet ten volle overzien. Met het oog op deze mogelijk heid had de regering bepaalde andere maatregelen die prijsverhogend werken, beter achterwege kunnen laten, of uit- Want ergens is waar, dat het regerings beleid in niet belangrijke mate het hare bijgedragen heeft tot de prijsstijgingen en dus tot de stijging van de kosten van het levensonderhoud en dus tot de op waartse druk onder de lonen. Wie had met recht van spreken het kabinet verwijten kunnen maken, als het, om lonen en prijzen onder controle te kunnen houden, zelf bepaalde maat regelen achterwege had gelaten en de uitvoering van bepaalde belangrijke plannen wat had vertraagd? ALS de regering nu voor het volgend jaar het bedrijfsleven een ander, maar dan beter beleid verzoekt, zal ze zelf hieruit in de eerste plaats de con sequenties moeten trekken. Dit houdt vanzelfsprekend verband met de stukken die in september op tafel moeten komen: het regeringsprogram en de miljoenen- Net zo min als premier De Jong en zijn ministers hebben wij de illusie, dat de regering lof zal krijgen als ze in derdaad op Prinsjesdag met een ver soberd program op de proppen komt; als ze plannenuitstelt of de uitvoering ervan wat vertraagt; als ze de belasting verlaging toch niet laat doorgaan of an dermaal uitstelt. Maar dit mag de besluitvorming zelf niet in beslissende zin beïnvloeden. Als de regering de indruk wekt dat het sein voor 1970 weer veilig, of tussen veilig en onveilig in, staat, heeft ze geen been om op te staan, zo ze andermaal zou proberen bij een uit de hand lopen van de lonen en prijzen het bedrijfsleven en de vakbeweging tot rede te brengen. Een moeilijke en ondankbare taak voor het kabinet. Dit zij erkend. Maar een noodzakelijke. (Van o e correspondent S. Bouman) JERUZALEM Een compleet net werk van Arabische terroristen, allen behorend tot het „Palestijns bevrijdings front", is door de Israëlische politie, in samenwerking met het Israëlische leger, opgerold. Tachtig Arabieren, on der wie zeven vrouwen cn een aantal middelbare scholieren, zijn in de afge lopen dagen in hechtenis genomen. Bo vendien is beslag gelegd op een zo grote hoeveelheid explosieven, dat zij genoeg zon zijn geweest om half Jeruza lem op te blazen. Dit deelde de hoofd commissaris van politie te Jeruzalem. Daniel Barelli. gistermiddag medq. De Israëlische politie beschikt over bewijzen dat de groep terroristen ver antwoordelijk is voor een groot aantal sabotageactiviteiten binnen Israëls wa- penstilstandslijnen. Zij zouden onder an dere schuldig zijn aan de bomexplosie in de supermarkt te Jeruzalem op 21 februari j.l., waarbij twee Israëlische studenten omkwamen en negen anderen werden gewond. De bom werd op een Explosieven om half Jeruzalem op te blazen ADVERTENTIE „Morgen is zö jarig. Wat moet ik geven?' Een platenbon is altijd raak drukke vrijdagmorgen in de winkel neer gelegd door twee zusjes uit Ramallah, die intussen zijn gearresteerd. Een .van de leidende figuren van de terroristengroep, die door de Israëlische politie is gearresteerd, is een uit Ra mallah afkomstige anglikaanse priester, die in geregeld contact stond met een veertigjarige Arabische vrouw in de Jor daanse hoofdstad Amman, van wie hij opdrachten, geld en explosieven ont ving. Hij en zijn groep zouden ook op drachten hebben ontvangen van de in Amman gevestigde Egyptische ambas sade. Onder de gearresteerden bevindt zich eveneens een uit Ramallah afkomstige advocaat, die onder andere op gezag van Amman schoolkinderen op de wes telijke Jordaanoever en in de Gazastrip zou hebben aangezet tot stakingen en demonstraties. De grote hoeveelheden wapens en ammunitie, die door de Is raëlische politie in beslag zijn genomen, zijn waarschijnlijk via de Allenbybrug over de rivier de Jordaan door reizi gers en vrachtwagenchauffeurs Israël binnengesmokkeld. Het is dan ook te verwachten dat de Israëlische autori teiten binnenkort nieuwe veiligheids maatregelen zullen treffen bij de con trole van mensen en goederen die via de Allenbybrug uit Jordanië in Israël arriveren. Ml r, JÉ Een platenbon is altijd raak caballero NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.56, 19.03, 19.56 en 20.16 uur) NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort TROS •19.07 uur: Jam, tienerprogramma NTS 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Volpone, komedie NTS 22.35 uur: Journaal 22.40 uur: Pauze constante kwaliteit Toneelspeler en TV- 25 STUKS f 1.75-EEN IAUHENS PHODUKT Koen Verhoef f verlaat AVRO HILVERSUM De heer Koen Ver- hoeff zal met ingang van 1 augustus de AVRO-televisie verlaten. Over zijn toekomstplannen wenste hij zich nog niet uit te laten. Wel verklaar de hij. dat hij zijn medewerking aan NTS-sport niet heeft opgezegd. De heer Verhoeff was sinds 15 juli 1964 in dienst van de AVRO-televisie als re dacteur bij „AVRO's Sportpanorama". BRUSSEL (ANP) Het Rotterdams Philharmonisch Orkest geeft op 12 maart a.s. een concert in het Paleis voor Scho ne Kunsten te Brussel, onder leiding van Jean Fournet en met medewerking van de mezzo-sopraan Oralia Dominguez. Op het programma staan de Zesde symfo nie van Beethoven en werk van Glinka, j Mahler en De Falla. Het program van Nèderlandse culturele manifestaties in de Belgische hoofdstad vermeldt voor deze maand ook een op treden van Boudewijn de Groot (op 5 en j 6 maart), van het Groot Limburgs To neel in de Koninklijke Vlaamse Schouw- burg (10 maart), van Fons Jansen, I eveneens in de KVS (18 maart) en van het Nederlands Dans Theater in het Pa leis voor Schone Kunsten (29 maart). Er zijn misschien mensen «jïe het ver ontrustend vinden dat het gros der Nederlanders gisteren Ajax-Benfica be langrijker vonden dan kwesties als Vietnam, Biafra of Berlijn. Die men sen hebben o.i. ongelijk: er blijkt n.l. i uit dat de doorsnee-Nederlander (en hopen wij de doorsnee-wereldburger) meer geïnteresseerd is in vrede dan in oorlog, meer in spel dan in strijd. We kunnen dit alleen maar verheugend Zo'n sportgebeuren heeft iets relative- vends ten opzichte van het wereldge beuren. Vietnam, Biafra. Berlijn, al les goed en wel; maar de wereld- burger verlangt zijn spel. Nog even deze lijn doortrekken en er zullen geen oorlogen meer zijn, alleen maar wedstrijden. Een heerlijk perspectief' In dit licht gezien was de aandacht die de NTS aan Ajax-Benfica besteed de alle moeite waard. Na de kostelij ke „vooravond-reportage" kwam er gisteren een nabeschouwing die alles zins de moeite waard was: herhaling van hoogtepunten met commentaar van de atleten zelf. benevens een slim spel tussen Herman Kuiphof, die tac tische details wilde onthullen, en slim me antwoorden van Ajaxieden die de ze details (begrijpelijk!) niet kwijt wilden. De wedstrijd zelf: de Franse t.v.-men- sen beschikken niet over de superieu re cameratovenaars die er, hoe dan ook, in slagen om steeds het plaatje in beeld te brengen dat het beste plaatje is, zoals de NTS-technici dat wel kunnen. Maar het beeldvejslag was redelijk goed en de RTF w heel attent met slow-motion-herhjjli saillante spelmomenten. Groententeelt onder 23?30 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 18.96, 19.56 en 20.16 NTS •18.30 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala KRO •19.30 uur: De Flintstones NTS 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: De reporter, t..v.-serie 21.10 uur: Brandpunt 21.33 uur: Concertgebouworkest 22.10 uur: Ontmoeting in het NTS 22.40 uur: Journaal Televisie morgen NEDERLAND I NTS/NOT 11.00—11.50 uur: Schooltelevisie De met aangegeven programma's zijn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I AVRO 20.05—21.05 uur: Moskous Philhar monisch Orkest o.l.v. Kiril Kondrasjin 22.55—23.30 uur: Venster op de hedendaagse muziek NCRV 20.25—21.40 uur: Steravond, amusementsprogr. 22.45—23.55 uur: Onvoorzien, gemengd programma RADIO NIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00. 11.00, 13.00, 16.00, 18.00, 19.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM n: 7.00. 730, 8.00, 8.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.30. 22.30, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 RADIO PROGRAMMA HILVERSUM I (402 m) De Nederlandse sopraan Christine Deutekom heeft stormachtige succes sen geoogst tijdens haar optreden in Venetiëwaar zij door de Italiaanse pers werd bejubeld als de „opvolgster van Maria Callas". Zaterdag a.s. geeft Christine Deutekom een concert in het Ned. Congresgebouw. Begeleid door het Noord-Hollands Philharmonisch Orkest oJ.v. Charles Vanderzand zal zij Verdi-aria's zingen en operette successen van Strauss en Léhar. BERLIJN Iemand suggereerde, dat het allemaal kwam, omdat bruinkool het belangrijkste bestanddeel in de che mische industrie is, maar deze vcrkla ring is niet genoeg. We liepen rond in het enige warenhuis in Oost-Berlijn en keken naar de weinig elegante slofjes, die daar lagen. Misschien is wel de bruinkool de oorzaak van de sombere effen kleuren, maar er was ook iets som bers in de sfeer, die daar hing. Op de een of andere manier komt de ze grauwheid over je op het moment dat je de Friedrichstrasse inrijdt, nadat je aan diverse formaliteiten bij de con trolepost Charlie hebt voldaan, nadat je I de verplichte vijf Mark gewisseld hebt. nadat .ie voor de zoveelste keer je baga geruimte hebt gesloten, nadat je motor I nog eens gecontroleerd is, en nadat met I spiegels de onderkant iADVERTENTIE Hèt cadeau per brief Een platenbon is altijd raak! Deze somberheid ren. Natuurlijk komt een gedeelte voort uit het feit, dat je aan de andere kant van die muur zit en de belachelijkheid van deze muur valt je pas op, als je je aan de verkeerde kant ervan bevindt. Gedeeltelijk komt het ook, omdat de hui zen om een verfje schreeuwen. Het komt omdat er bijna geen verkeer is, door de weinig interessante etalages en het gevoel, dat het bijna niemand meer iets kan schelen. Maar er bestaat eigenlijk nog wel een gevoel voor humor. Een gedeelte van de stad. achter het Alexanderplein, is een geweldige warboel van machines en ge bouwen omdat daar een enorm recon structieprogramma uitgevoerd wordt Het bouwwerk wordt overheerst door een gebouw dat tegenwoordig blijkbaar een eerste vereiste is voor een zichzelf respecterende hoofdstad, namelijk een radiotoren met een bolvormig restau rant, dat kan ronddraaien. Deze toren stijgt als een grote naald omhoog „het symbool van het nieuwe Duitsland" zeggen de grappenmakers „met Wal ter Ulbricht er bovenop". De nieuwe flatgebouwen zijn modern, maar zijn vreselijk slecht afgewerkt. Het pleisterwerk is gebobbeld en niet strak. Een van de gebouwen had dezelf de kleine kokertjes bij de ramen die'ik onlangs in de protestante gedeelten van Belfast heb gezien en met hetzelfde doel. Daar wonen leden van de partij en die kokertjes stellen hen in staat om de vlag uit te steken op de wereldlijke feest dagen van hun kalenderjaar (in winkels werden kaarten en cadeautjes verkocht voor de „internationale vrouwendag") Maar zodra je in de buurten achter de ze „showwijk" komt. daalt de voortdu- je wagen be-1 rende smakeloosheid van de stad weer op je neer. Je krijgt het gevoel, dat moeilijk te verkla- I toen het puin 24 jaar geleden uit de stra- ten opgeruimd was, niemand het gevoel had, dat er nog iets meer gedaan moest worden. Zelfs de ramen zijn vies. In een milkbar is de koffie duur en nogal slecht, ijs trouwens ook. Maar de bran dewijn is goed en goedkoop. De auto botst en hotst over de slech te asfaltweg en je vraagt je af hoe de trams nog kunnen rijden, zo oneffen is het oppervlak, waarover hun baan loopt. I En op de parkeerplaats viel de glan- zende Taunus wel op tussen de versleten j voertuigen, die daar stonden. I De oude garde zegt. dat Oost-Berlijn i nog steeds de meest welvarende hoofd- I stad van 't Oostblok is, hoewel het moei- lijk te geloven valt als je uit het kapi- I talistische Westerse gedeelte van de stad komt. Maar de winkels in „Unter den Linden" veel minder armoedig dan in andere gedeelten van de oostelijke sector hebben blijkbaar meer te bie- j j den dan in andere zaken in wat je altijd i het „socialistische kamp" moet noemen. Maar de prijzen zijn schrikbarend. Een televisietoestel met een 43 cm-beeld kost circa 1.750 gulden. Een kleine Russi sche transistorradio kost 100 gulden. De prijzen van speelgoed zijn redelijk, maar liet speelgoed zeil' is fantasieloos: i een bouten vrachtwagen kost meer dan j 25 gulden. Aangezien de industriearbei der gemiddeld 500 gulden per maand verdient, zou hij wel diep en lang na moeten denken voor bij aan de socialis- tische boemelarlj ging. Maar zelfs hoewel het bewind haat i zaait tegen de militairistische, revan- j i chistische kliek in hel Westen, die dan ook nog provocerende presidentsverkie- zingen houdt, kan men niet zeggen, dat j i er sprake van een crisis onder de Oost- duitsers is. Misschien komt het wel om dat men bij voorkeur niet tegen hen spreekt, omdat je dan door de alom aanwezige Vopo's opgepakt kunt worden. Of het komt omdat ze niet meer kun- nen reageren op de aansporingen, die j hun leven al zolang hebben beheerst. De I grauwheid valt uit de lucht op je neer. j Of misschien is het toch wel de rook van die bruinkool? 1 (Copyright - Th» Guardian). 1 De ORTF bovendien een paar techni sche grapjes in petto, zoals de beel den tussen officiële speeltijd en verlen ging: Herman Kuiphof vond ze nie leuk. maar wij ervaarden ze als bij zonder grappig. Van Herman overigens geen kwaad woord: hij was spaarzaam in zijn woordgebruik, over het geheel adrem en gematigd subjectief. Pre cies dus wat in dit geval van eer commentator geëist kon worden. Het was de dag van Ajax en de ver dere t.v. was dus nauwelijks van be lang. Volstaan we kantekenend met te vermelden dat zes critici op zoek naar een schrijver, AVRO's bijdrage aan de Boekenweek, een anti-t.v.-programma was. Beschamend voor de omroep die als eerste bewees dat literatuur op t.v. verbeeld kan worden en die thans niet verder kwam dan „versierde" voorgelezen De avond was begonnen met Muziek- mozaïek, het betere programma van Willem Duys. We releveren alleen dat Lennie Kuhr haar Troubadour, straks Nederlands bijdrage op het Eurovisie Songfestival, zong in de sfeer die dit nummer behoeft. Het liedje kwam er in die intieme sfeer heel wat beter uit. Onze waardering voor Lennie steeg erdoor, omgekeerd evenredig aan de kans die we haar straks in Madrid toe kennen waar dit chanson gewogen zal worden tegenover songs. AVRO's Televizier wijdde aandacht aan de gevangenisstraf zoals die an no '69 wordt geëxecuteerd. Het werd een programma vol deernis ten aan zien van de bestrafte. Een eenzijdig programma naar onze smaak. De an dere partij, de benadeelden, de ver krachten, de gedoden, werden niet op gevoerd. Televizier was óók actief t.a.v. de verkiezing van de nieuwe Bundespresident. In handen van Van .40 Waterstanden). AVRO: de kleuters. 10.10 Arbeidsv (gr.). (11.00—11.02 Nieuws). 11.30 Stereo: viool en piano: moderne muziek. 11.53 Beurs berichten. NRU: 12.00 Blik op de wereld: tn- rmatlcf programma. 12.26 Mededelingen >.v. land- en tuinbouw. Overheldsvoorlioh- ig. 12.29 Uitzending v. d. landbouw. NRU: .29 Stereo: lichte grammofoonm Nieuws. 18.18 Radiojournaal. 18.20 Uitzending van de Anti-Revolutionaire Partij. 18.30 Ste- Recht en slecht, praatje. 13.00 Nieuws. VARA: 13.11 Actualiteiten. 13.20 Stereo: klassieke ka- sproken brief. 18.35 Voor de kinderen. 19.00 Tout a toi: informatief programma uit Parijs. 19.30 Nieuws. IKOR: 19.35 Kerk veraf en dichtbij. 19.40 Mens en bijbel: radiocatechese. 19.50 Memo: literaire uitzending. AVRO: 20.05 Moskous Filharmonisch Orkest: moderne muziek. 21.05 40-fserie uitzendingen t.g.v. de boekenweek: literair portret van Ward Ruyslinck. 21.40 Stereo: Weense muziek (opn.). 22.00 Gonk!: satirisch programma. 22.30 Nieuws. 22.38 Radiojournaal. 22.55 Ven ster op de hedendaagse muziek, muzikale le zing. 23.30 Stereo: planorecital: klassieke en moderne muziek. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) NCRV: 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrije tiijd: lichte en gewijde koormuziek en harmoniemuzlek. 18.30 Nieuws en weerpraatje. 18.46 Actualitei ten. 19.05 Spektrum: nieuws uit de protes tants-christelijke organisaties. 19.20 Stereo: Muziek van liet Leger des HeilS (opn.). 19.33 Country and westernmuziek. 20.00 Stereo: Sll de strandjutter, hoorspel. 20.25 Stereo: ster avond: gevarieerd programma. 21.40 Stereo: lichte grammofoonmuziek. 21.50 Kerkorgel- concert: oude en klassieke muziek (opn.). consumentenrubriek. 14.10 Stereo: licht in- mentaal ensemble. NRU: 14.30 Stad van de toekomst - toekomst van de stad. lezing. 15.00 Klein chanson. VPRO: 16.00 Nieuws. 16.02 Thuis: programma voor thuiszittenden. 16.45 Moderne kamermuziek (opn.). 17.40 Informa tie: achtergronden en commentaar. HILVERSUM II (298 m) KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende woord. 7.15 Badine- rie: klassieke en moderne muziek (gr). (7.30 Nieuws: 7.32 Actualiteiten: 7.50 Overweging: 8.00 Nieuws.) 8.30 Nieqws. 8.32 Voor de huis vrouw. (9.00-9.10 Gymnastiek voor de huis vrouw). 9.40 Schoolradio. 10.00 Stereo: Auba de: klassieke en moderne orkestwerken (gr). 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de zieken. 11.55 Me dedelingen. 12.00 Van twaalf tot twee: geva rieerd programma. (12.22 Wij van het land; 12.26 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws; 12.41 Actualiteiten: 13.00 Raden maar... quiz.) 14.05 Schoolradio. 14.30 Stereo; Musiësta: licht gevarieerd muziekprogramma, (opn). TROS: 15.00 Mensen als u en ik: Pro- del van een volk. Polynesiërs. 15.30 Spot light op Catherine Valente (opn). 16.00 Nws. 10.02 Filmkroniek. 16.30 Boem!: pop-show. Parlementair "overzicht;6 22.45 Onvoorzien: de sluitpost van de dag. 23.5524.00 Nieuws. BRUSSEL NED. (Si4 m) 18.00 Nieuws. underground en weslcoast music. 17.15 Sportkompas. 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) slagen. 18.30 Franse les. 18.32 Grammofoon muziek. 18.35 Tips voor het verkeer. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Zang. 19.00 Nieuws, weerbericht en ac tualiteiten. 19.40 Lichte orkestmuziek. 19.43 Vrije" polHieke' tribune; "19.55 Lichte piano muziek. 20.00 Belgische muziek. 20.30 Hoor spel. 21.15 Klassieke muziek. 22.00 Nieuws en betichten. '22'.15 Plastische kunsten. 22.30 Jazzmuziek. 23.00 Nieuws. 23.10 Orkestmu der^nonsens <10.00 Nws.). NRU: 11.00 Nieuws. 11.03 Micronotities. VPRO: 12.00 Nieuws. VPRO: 12.00 Nieuws. 12.03 Agent 000. 13.00 Nieuws. 13.03 Hans Kemna. 13.30 Help. TROS: 14.00 Nieuws. 14.03 Lynx (of Los). AVRO: 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek Boetiek (18.00 Nieuws). 17.00 Nieuws. 17.02 Radiojournaal. 17.05-18.00 Indekraamtepas: verzoekprogram- BRUSSEL NED. (324 m) 12.00 Nieuws. ziek. 23.40—23.45 Nieuws. VRIJDAG HILVERSUM I (402 m) - AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Stereo: lichte grammofoonmuziek. VPRO: Dez* 12.03 Gevarieerde muziek. (12.40-12.48 Weer bericht. mededelingen, programma-overzicht en SOS-berichten voor de schippers). 12.55 Buitenlands persoverz. 13.00 Nieuws, weer bericht. dagklapper en beursberichten. 13.20 Tafelmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Schoolradio 8.20 stereo: lichte grammofoonmuziek. (8.30—^ 8.33 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. NRU: 9.00 Stereo: voor kleine bezetting: klassieke en moderne kamermuziek (opn.). mermuziek. 16.30 Mexicaanse volksmuziek. 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte grammofoonmuziek. T.v.-interview uitgesteld, bisschop wilde Ajax zien Van onze Omroepcorrespondent HILVERSUM Een team van de En gelstalige Canadese televisie is de laat ste dagen in ons land bezig een docu mentaire te maken over de ontwikke lingen In de Katholieke Kerk van Ne derland. Ei' wei-den gesprekken opgeno men met prominente theologen als de professoren dr. Schillebeeckx. dr. Schoonenberg. met inr. Wüst. adjunct- directeur van de KRO. een der auteurs van de nieuwe katechlsmus en hoofd van de afdeling godsdienstige uitzendingen bij de KRO. pater dr G Mulders S.J. en anderen. Ook bisschop J. Bluijssen. van 's-Herto genbosch. zou gistel-middag tussen drie en vier uur de Canadese televisiemede werkers te woord staan. De secretaris van de bisschop verzocht echter mej. Ratcldff en de heer Rampen namens de bisschop het vraaggesprek uit te stellen tot na de wedstrijd Ajax—Benlica. Bij de samenstelling van de agenda van de bisschop had men dit voetbalevenement uit het oog verloren. T.v.-spel vanavond Van 20.20 uur tot 22.35 uur vanavond zendt de TROS een televisiebewerking uit van het spel „Volpone", geschre ven door Benjamin Jonson, bewerkt door Stefan Zweig, vertaald door Guus Hermus en door de laatste ook ge regisseerd. Volpone (Piet Römer) is een rijke Le- vantijn die in Venetië zijn toch al niet onaanzienlijk fortuin wil vergro ten. Dat lukt hem geholpen door zijn vriend Mosca (wim v. d. Heuvel) uit stekend. Van het Venetië zoals dat door schrijvers en schilders is voorge schoteld, blijft in Jonsons spel weinig over. Volpone is een op goud azende machtswellusteling. Met zijn vriend Mosca doet hij hel voorkomen dat hij nog maar kort te leven heeft. En dan komen de „belangstellenden" be langstellend naar de centen althans, maar huichelend dat zij voor de dood zieke Volpone komen. De notaris gaat voorop, gevolgd door een koopman en een woekeraar. Een vrouw van zeer lichte zeden sluit de rij. Het zal mis schien merkwaardig zijn te constate ren, dat er zeer gemakkelijk een pa rallel getrokken kan worden van de vijftiende eeuw naar de twintigste. De mens verandert tenslotte niet zo veel. HILVERSUM De Amerikaanse AVRO-medewerker Klaasjan Hindriks vertelde vanochtend in een aflevering van het radiojournaal, dat de Neder landse medewerker aan het Apollopro- ject. dr. Schadee, kennelijk zoek was. Bij telefonische navraag op het vlucht- leidingscentrum in Houston zei de NA- SA-woordvoerder, dat men daar nog nimmer de naam van dr. Schadee had Bij de NTS heeft men nogal plezier gehad over dit AVRO-bericht. Reggi- seur Ruud Spoor kwam er na 'n tele foontje met Amerika achter, dat de heer Hindrika niet wi9t, dat dr. Scha dee op Kaap Kennedy werkzaam ia. In de middagaflevering van 't radiojour naal heeft de AVRO het bericht van zijn medewerker uit New York gerec tificeerd. Een platenbon is altijd raak!- (Van omroepcorrespondent) Ajaxkijkers boos op NTS-journaal (Van c e omroepcorrespondent) HILVERSUM De NCRV-televisie zal morgen (vrijdagavond) op Neder- land-2 van 20.20 tot 20.50 uur een t.v.- programma uitzenden onder de titel „Johan Cruyff op de korrel". Men is bij de NCRV op de gedachte i gekomen om de cineasten Chris van Duuren en Arie van Wikeringe onder leiding van regisseur Bruin Noordam naar de voetbalwedstrijd AjaxBen- fioa in Parijs te sturen met de opdracht twee uur lang de Ajaxvoetballer Johan Cruyff te volgen. Daartoe hadden de cineasten respectievelijk achter het doel van Benfica en hoog op de tribune plaats genomen. Morgenavond zal een half uur durende compilatie van dit filmverslag worden uitgezonden. De filmmontage is van Jacques Marcus. In verband met deze extra-uitzending komt het Nederlands televisiepel „De Drummer" te vervallen en wordt pp een nader te bepalen tijdstip uitgezon- IIILVERSUM Gisteravond nadat de NTS de herhaling van de eerste speel" helft van de wedstrijd AjaxBenfica j had uitgezonden, werd in de pauze de eerste aflevering van het NTS-journaal getoond, waarin de einduitslag van de j match aan de kijkers werd meege deeld. Hoe vreemd het ook moge klin- ken. binnen enkele minuten stonden de NTS-telefoons onafgebroken te rinke- len. Boze toeschouwers luchtten hun ergernis omdat de journaalredactie de einduitslag verklapte, terwijl de twee de helft en de verlenging nog moesten worden vertoond. Uiteraard werd de boze kijkers duide- j lijk gemaakt, dat men reeds om zes j uur in het bulletin van de radionieuws- j dienst de uitslag had kunnen verne- fc men, zo men al niet in de gelegenheid i was geweest om het directe ooggetui- geverslag van de NRU-reporters via de radio te beluisteren.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2