GLORIA IS EEN SLIMME WE ZULLEN WEL ZIEN De denker Mario Coluna; het verlengde van Otto Gloria Manchester U. voor Engelse Cup ge w ipt Concentreren is het parool Sportbonden geen bezwaar tegen blanke wedstrijden Manager Zwolse Boys stopt ermee DINSDAG 4 MAART 1969 (Va, LESSIGNY Ver van het rumoerige Parijs, in het landelijke Lessigny, heeft Ajax zich terug getrokken. Het tot hotel omgebouwde kasteel „Countryclub Grande Romaine" dient als ver blijfplaats van de ploeg, die op het ogenblik kan rekenen op de steun van heel sportminnend Nederland. Een Parijse taxichauffeur heeft on geveer anderhalf uur nodig om Lessigny te Ziet Michels het als een voordeel, dat Coluna bij Benfica niet van de partij zal zijn? „Nee", luidt het toch wel verrassende antwoord. „Van Coluna weet je wat je aan hem hebt. Natuurlijk kan hij door een ploeg moeilijk worden gemist. Maar bij een andere speler moet je toch maar afwachten wat het wordt. Iedere invaller kan op een gegeven moment zo worden opgezweept, dat hij een topwedstrijd speelt. Daarom kan een invaller wel beter zijn dan de man, die afwezig is". Michels maakt, als gebruikelijk, de opstelling van Ajax niet voor de wedstrijd bekend. Hij gelooft niet, dat Gloria er onzeker door wordt, maar ,,'t is nu eenmaal mijn werkwijze". „Gloria weet tröuv ens toch wel ongeveer hoe we zullen spelen. Hij kent het elftal van ons en weet dat er niet veel verandert". Rinus Michels rekent op een zwaar karwei. „Mijn mening over Benfica is in vele kranten verkeerd weergegeven", haast hij zich te zeggen. „Ik heb gezegd, dat Benfica niet meer de klasse van vier, vijf jaar geleden heeft. Maar het is toch nog altijd een grote ploeg. Een ploeg van Europese topklasse. Wij zullen er dan ook stevig tegenaan moeten gaan om iets te bereiken". Roomser dan de Paus Daarmee verraadt Michels, dat hij zijn spelers opdracht zal geven niet alleen te proberen mooi te voetballen. „Daar heb je niets aan", aldus de Ajaxcoflch. „Wij zijn in Nederland vaak roomser dan de Paus. Wij maken ons zelf verwijten als we iets doen wat we niet mooi vinden. Als onze- wielrenners goud Tinnen ii* Me#ic6 Seggert w# -ttet "2e doping hebben gebruikt. Als Benfica kaarten zwart verkoopt, zijn we in hoge mate verontwaardigd. Die Portugezen vinden dat echter de normaalste zaak van de wereld. We willen graag goed spelen, maar in de Europa-Cup kom je alleen daarmee niet ver. Indien een scheidsrechter niet voor zijn taak berekend is, moet je iets doen wat misschien niet ieders goedkeuring heeft. Ik ben er geen voorstander van, maar veroordeel het niet". Ga er eens tegen aan Als bijvoorbeeld D.O.S. tegen ons netjes speelt om ons te sparen vanwege de Europa-Cupwedstrijd, vind ik dat onbegrijpelijk. In dezelfde omstandigheden zou ik tegen m'n spelers zeggen, ga er eens extra tegenaan. Ze zijn nu misschien te pakken. Holland Sport deed dat zaterdag ook. Echt, we hebben ons niet gespaard Er is wel hard gewerkt. We hadden graag gewonnen, want de competitie is voor ons nog belangrijk. Er komen nog zes thuiswedstrijden en ik wil dan ook wel graag volle tribunes zien. Hetzelfde geldt voor de beker. Zowel de beker als de vinden. Het oord is zó klein, dat een automobilist het al voorbij is als hij begint af te remmen om in de bebouwde kom de voorgeschreven snelheid van vijftig kilometer te rijden. „Ik zit hier liever dan in Parijs", zegt trainer Michels. „Je hoeft hier tenminste niet bang ie zijn, dat je door supporters wordt gestoord." Die angst hoeft Ajax inderdaad niet te hebben, want een reisje naar Lessigny zal niemand voor zijn genoegen maken, ook al omdat in het grote Parijs vrijwel niemand weet waar het gehucht ligt. Rinus Mi chels noemt de komst van 30.000 Nederlanders naar Parijs wel een zware belasting. „Het schept grote verplichtingen. We mogen die mensen niet teleurstellen", zegt hij, „maar anderzijds is het natuurlijk ook een grote steun". Rinus Michels inspecteert vanmorgen het Stade de Colombes. Hij hoopt er te kunnen trainen. Vanavond zal het gezelschap zich ontspannen, waar en hoe is nog niet bekend. Voor het overige is concentreren het parool. Ajax gaat tot het uiterste voor een plaats in de volgende ronde. Dat Gloria een andere tactiek van Benfica heeft aangekondigd, verontrust Michels niet. „Gloria is een sluwe man, die al heel wat stormen heeft doorstaan. We zulen wel zien". I Zelfs de vrouwen i staan deze dagen ii Alsof zij in de Eur an de Ajaxspelers de belangstelling. het verzamelde welijk schoon by >p Schiphol. Mini-spelen in Zuid-Afrika Ministerie pleegt overleg dient te worden genomen, daar zij zichzelf slechts als sportlieden be schouwen, die eventuele politieke ver- 'ikkelingen afwentelen op de bonden. bekend geworden dat scheidene andere atleten hebben gewei gerd deel te nemen volgens de K.N.A.U. hebben ook de Nederlandse deelnemers en deelneemsters dat recht maar diverse landen, o.a. België en Engeland, zien geen reden waarom geen afvaar diging zal deelnemen aan de mini-Spelen die Zuid-Afrika organiseert. TE VEEL ROMPSLOMP ZWOLLE. Cees Schoonder- woerd stopt ermee. De manager van Zwolse Boys, die de laatste tijd vooral in het nieuws kwam door de spectaculaire aankoop van de Joego-Slavisohe international Ivica Osim, heeft het bestuur van de Zwolse semi-profclub meege deeld dat hij zijn functie met ingang van heden wil neerleggen. De heer Schoonderwoerd wilde over de reden van zijn ontslagaanvrage niet al te veel loslaten. „Dat zijn privé- redenen", zei hij, „maar ik kan u wel vertellen dat de publiciteit die er mo menteel rondom mijn persoon is en de rompslomp die dat tot gevolg heeft ge had voor mij net even te veel is ge worden". De 38-jarige Zwolse zaken man, die tegenwoordig in Epe woont, is ook geruime tijd manager geweest van de tweede semi-profclub in de Over ijsselse hoofdstad, P.E.C. Bij Zwolse Boys betreurt men het besluit van Schoonderwoerd om zich niet meer als manager beschikbaar te stellen. Men heeft echter nog hoop hem tot andere gedachten te brengen. Het ligt in de bedoeling dat het bestuur van Zwolse Boys met Schoonderwoerd in de loop van de week rond de tafel gaat zitten om de zaak door te praten. ROLHOCKE Y COMPETITIE REW per minuut een doelpunt (Van on DEN HAAG. - ■edact Een rolhockeywedstryd duurt tweemaal vijfentwintig minuten. In die tjjd maakte het Eindhovense R.E.W. zondag, op de eerste dag van de competitie, niet minder dan achten vijftig doelpunten tegen R.C.M. in Dor drecht; een gemiddelde van iets meer dan een treffer per minuut. De Dordtsc ploeg doelpunt Deze uitslag van 580 is een unicum sinds het bestaan van de Nederlandse rolhockeycompetitie. De wedstrijd werd gespeeld in de zuidelijke tweede klas, waarin „Dennenberg" uit Valkenswaard zijn intrede deed in de rolhockeysport en maar meteen de reserves van Rodar met 153 versloeg. In de eerste klas zegevierde Resi dentie met 181 over De Lichtstad en verloor Hollandia op de Eekhoornbaan met 65 van Agor (Dordrecht). Een verzwakt Internos speelde met 44 gelijk tegen Helmond-west en Rodar verloor met 15—6 van Dordt. Resultaten juniorencompetitie: west: Residentie—de Rollende Rijders 91, HollandiaAgor 013, Z.R.C.The Rol ling Stars 3—1. Helmond-west—De Licht stad 4=—»; zuidelijke competitie: De Den nenberg28—0. In de 2e klas zuid won voorts Helmond-west 2 met 43 van Dordt 2 en in de westelijke 2e klas zegevierde Z.R.C. met 32 over The Rolling Stars. Leicester City in kwartfinales F.A.-Cup LONDEN Leicester City heeft zich gisteravond door een overwinning van 10 in de uitwedstrijd tegen Liverpool geplaatst voor de kwartfinales van het toernooi om de F.A. Cup. Op 8 maart speelt Leicester City uit tegen Mansfield Ajax vertrok en Ard Schenk en Kees Verkerk keerden terug op Schiphol van de recordwedstrijden in Inzeil. Ard leunde op een wandelstok, die hij cadeau had gekregen. Maar hij liet de pers In de waan, dat hij zijn enkel DEN HAAG Manchester United, hou der van de Europese Cup voor lands kampioenen, is uitgeschakeld in de strijd om de Engelse FA-Cup. De 63.000 toe schouwers op Old Trafford zagen zater dag dat het zware programma (drie bekerwedstrijden in zes dagen) zijn sporen in de ploeg van Busby had nage laten. Het doelpunt waarmee Joe Royle in de 78ste minuut Everton'in de halve eindstrijd schoot, viel dan ook niet on verwacht. De enigszins vermoeide aan val van Manchester United had In de voorgaande periode de sterke defensie stige moeilijkheden kunnen brengen. Voor de Londense clubs werd de eerste maart een zwarte dag: Chelsea verloor op eigen terrein met 21 van beker houder West Bromwich Albion en Tot tenham Hotspur leed in Manchester een nederlaag (10) tegen de City. De derde divisieolub Mansfield Town speelt in de kwartfinales tegen Leicester. DEN HAAG. Een (klein) Nederlandse atleten en zwemste Kok zijn enige tijd geleden vi sportbonden uitgenodigd deel te De opstellingen van Ajax en Benfica zijn (ONDER VOORBEHOUD) AJAX SUURBIER BALS HULSHOFF VASOVIC VAN DUIVENBODE PRONK GROOT DANIELSSON CRUYFF KEIZER Scheidsrechter MACHIN (Frankrijk) EUSEBIO TORES AUGUSTO TONI HUMBERTO II HUMBERTO I HENRIQUE aan wedstrijden in Zuid-Afrika. De invitatie werd aanvaard. Thans blijkt dat de wedstrijden, waaraan de Neder landse afvaardiging deelneemt, alleen toegankelijk zijn men weet dat Zuid- Afrika een scheiding tussen blank en niet-blank kent voor blanken. K.N.A.U. noch K.N.Z.B. zien hierin een bezwaar. In hoeverre van regeringszijde alsnog was vanochtend nog niet bekend. Het ministerie van C.L.M. en speciaal de afdeling lichamelijke vorming en sport De invitatie voor de wedstrijden geldt voor zogenaamde mini-Spelen, die van half maart tot half april in Bloemfontein worden georganiseerd en een tegenhan ger dienen te zijn van de Olympische Spelen waarvoor Zuid-Afrika zowel in 1964 als in 1968 werd geweigerd tenge volge van de aldaar toegepaste rassen scheiding. De K.N.A.U. stelt dat elke atleet gerechtigd is te weigeren indien hij of zij niet wenst uit te komen in wedstrijden die voor een „bepaalde groep" toegankelijk zijn. De uitgeno digde atleten (Tilly van der Made, Maria Gommers, Rein v. d. Heuvel, Els van Noorduijn) en zwemster Ada Kok waren, toen zij de invitatie via hun bonden accepteerden, niet op de hoogte van deze „eenzijdige deelneming". Zeer waar schijnlijk zullen zij deelneming laten prevaleren boven een principiële beslis sing, die in eerste instantie door de Eintracht Braunschweig heeft zaterdag in de Duitse Bundesliga een troie record verloren. Sinds 30 oktober vorig jaar had het geen nederlaag mèef geleden, maar zaterdag verloor het op eigen ter rein met 2—1 van VFB Stuttgart. Bayern München zal over deze misstap van de Brunswijkers niett inzitten, want hoewel de koplopers bij MSV Duisburg niet verder dan een doelpuntloos gelijk spel kwamen, zagen zij hun voorsprong toch vergroot. Stuttgart rukte op naar de tweede plaats en heeft drie punten achterstand op Bayern, evenveel als München 1860, dat van Kickers Offen- I afg.. Hamburger SV—F< BELGIë De uitslagen van de wedstrijden de Belgische competitie zijn: De top van de ranglijst ziet er, nadat alle clubs twintig wedstrijden hebben gespeeld, als volgt uit 1. Standard Luik 31 pnt., 2. Anderlecht en FC Brugge 26 pnt., 5. Lierse SK 24 pnt FRANKRIJK Landskampioen en lijstaanvoerder van de Franse competitie, St.-Etienne, heeft op eigen veld de bekerwedstrijd uit de achtste finales van nummer twee op de ranglijst, Bordeaux, verloren. De verenigingen ontmoeten elkaar zowel in een uitwedstrijd als een thuiswedstrijd. De resultaten van de wedstrijden uit de e 3—3. Angers—Lyor Judoka's voor jeugdwedstrijden BREDA. Na selectiewedstrijden in Amersfoort heeft de keuzecommissie van de N.J.J.B. de volgende ploegen samen gesteld voor de jeugdjudokampioen- schappen, die op 21 en 22 maart in West- Berlijn worden gehouden: Junioren: lichtgewicht: P Akkermans (Den Haag), H. Spekkers (Amsterdam); halfmiddengewicht: D. Boersma (Amers foort), E. Zekt (Amsterdam); midden gewicht: J. Vereijken (Tilburg); half- 7.waargewicht: T. Kordelaar (Haarlem), J. de Graaf (Den Haag); zwaargewicht: H. Kruys (Utrecht), F. v. Oeffel (Am- Aspirantcn: lichtgewicht: H. Boersma (Amersfoort); halfmiddengewicht: A. v. Leeuwen (Den Haag), C. v. Reekom (Roermond); middengewicht: M. Geurt - sen (Amersfoort); halfzwaargewicht: N. Bosman (Amsterdam), T. van der Heu vel (Beverwijk). Als chef d'equipe gaat mee de heer M Methorst uit Zand voort; coach-trainer is W. Boersma uit Amersfoort; verzorger i Rapmund uit Den Haag. Dure plaatsbewijzen in Parijse portiersloge PARIJS Otto Gloria keek ernstig toen Franse journalisten hem gistermiddag op het Parijse vlieg veld Orly verzochten om een prognose voor het beslissingsduel in de kwartfinale van het toernooi om de meest begeerde van alle Europese bekers tus sen Ajax en Benfica. „Wij zijn", zei de sympa thieke Braziliaan, „ernstig gehandicapt. Coluna kan niet spelen. Hü is geblesseerd. Daarom wordt het voor ons extra-zwaar". De 33-jarige aanvoer der Mario Coluna is, hoewel de laatste jaren lang zaam geworden, in dc ogen van Gloria onmisbaar. „Hij is het verlengde van mü"> aldus Gloria. „Hij weet, als hij in het veld staat, precies wat ik aan de kant wil. Hij is de grote organisator. Voor buitenstaanders is Eusebio dc grote man van Ben fica, voor mij is Coluna het. Zoals ik vind. dat bij Ajax Keyzer van groter waarde is dan Cruyft. bleef achter ir» Lissabon i vliegtuig naar Parijs reisde. Het herstel zal, volgens Gloria, zeker een maand vergen. Dat betreurt de Braziliaan ten zeerste, want hij kent Coluna beter juist uit Mozambique naar Lissabon gekomen. Van 1954 tot 1960 ontwikkelde Coluna zich onder lei ding van Gloria tot een speler van wereldklasse Daarom waardeert Gloria hem meer dan de sup porters van Benfica. „Wij hopen natuurlijk te boe1 voorbereid! nf nieuw laten i houdt verblijf in hotel Triagnon te Ver- De eerste supporters arriveerden gisteren ir Parijs. In totaal zullen tussen de 3 en 3000 Portuge- de Bij Ajax is nu waarop Bcnfic; wedstrijd van r denkei Colu: vervolgde Gloria, die toegaf nebben met Italiaanse topclubs. Indien het op „import" van buitenlandse trainers in Itali zal worden opgeheve... men verwacht het binnen kort, zal Gloria Portugal verlaten. Maar voor hr zo ver is. dient hij nog ae belangen van Benlit. verkoop van kaar ;en heeft geregeld. Vorige week is een bestuurslid van Benfica. een zekere Carlos Alberto, in de portiersloge van de Portugese bank in Parijs met de voorverkoop begonnen. De 24.000 kaarten, die de Portugese kampioen werden toe gewezen. zouden voor de dubbele prijs te koop 'ijn aangeboden. Niet alleen aan Fransen en in V»nkr-}k woaaaabtige Portuaasen, maar ook aac. ter H. Burgwal, die voor Nederland contacten met de UEFA onderhoudt, werd hiervoor benaderd. De heer Burgwal reisde gisteren op uitnodiging van en met Ajax naar Parijs. Niet als vertegen woordiger van de KNVB „dat gebeurt bij dit soort wedstrijden nimmer", aldus de heer Burgwal maar als UEFA-man. die de belangen van Ajax kan behartigen. Het ziet ernaar uit. dat hij spoedig ITALIë De uitslagen van de wedstrijden voor de Italiaanse competitie zijn: Internazio- naleAS Milan 11, 'LanerossiCa- gliari 11, BolognaFiorentina 00. Verona—Palermo 2—0, Atalanta—Pisa 11, SampdoriaRoma 00, Napoli Torino 00, JuventusVarese 20. De top van de ranglijst ziet er als volgt uit: l. Cagliari 30 pnt, 2. AC Milan 29 pnt. (doelgemiddelde 217), 3. Fioren tina 29 pnt. (doelgemiddelde 2012), 4. Juventus 23 pnt. Alle ploegen hebben twintig wedstrijden gespeeld. SPANJE De uitslagen van de wedstrijden voor de Spaanse competitie luiden Stand na drieëntwintig wedstrijden: 1. Real Madrid 38 punten, 2. Barcelona en Las Palmas 30 punten. 4. Atletico Bilbao 24 pnt. PORTUGAL Benfica heeft op eigen terrein gelijkgespeeld tegen .Sporting (00), dat met 31 punten uit 21 wedstrijden de rangrijst van de Portugese competitie aanvoert. Benfica, dat eenmaal minder in het veld is geweest, staat met 30 punten op de tweede plaats. De uitslagen -i). BolcncnsesAtle- Stand na FC Porto 3 ten (uit 20 wedstrijden), 2. Guimai 2S punten, 4. Setubal 27 punten.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7