beloning. Gebroeders Kontarsky: uitzonderlijk pianoduo Mej. mr. Zeelenberg ridder Burgerlijke stand "Whole body i Orde van Oranje-Nassau Exploitanten Kaageiland in beroep bij Kroon tegen te hoge veergeld H. Verver 40 jaar bij Universiteitsbibliotheek Philippijnse „Madrigal Singers" concerteerden in Voorschoten winnaars Goede vangst van Voorschotense politie BIOSCOPEN MARKTEN DE LEIDSE COURANT Leeu counter" te Leiden in gebruik gesteld. In zijn kamer heeft burgemeester Van der Willigen mej. mr. Af. J. Zeelenberg, hoofdinspectrice bij het Leidse politie korps vanmorgen benoemd tot officier in de Orde van Oranje Nassau. Tevens werd haar met ingang van 1 maart 1969 wegens het bereiken van de 60- jarige leeftijd functioneel leeftijds-ont- slag verleend. Mej. mr. Zeelenberg kioam 9 augus tus 1932 bij de Leidse politie, waar haar administratieve werkzaamheden werden opgedragen. Tevens kreeg zij tot taak vrouwen en kinderen te verhoren in ze denzaken. Om haar werk beter te accen tueren werd haar 20 juni 1939 de per soonlijke titel van adjunct-inspectrice verleend. Op 15 januari 191)2 werd ze belast met de leiding van de afd. kinder en zedenpolitie. Op 1 augustus 191/5 volgde de benoeming tot inspecteur 2e klasse en op 1 juli 1951) werd st noemd tot haar huidige rang van hoofd inspectrice. De wijze, waarop ze de leiding hier over heeft gehad, verdient rille lof, aldus de burgemeester, die verder zei, dat dergelijke functie in een stad als Lei den geen sinecure is. U heeft uw taak zeer breed opgevat. Hierna speldde hy haar de versierselen horende bij het of ficierschap op. DE KAAG Namens vier exploitan ten en eigenaren, die bedrijven op het Kaageiland vertegenwoordigen heeft advokaat mr. J. van der Plas te Den Haag zich in een request tot de Konin gin gewend. De vier stelen, dat het vreemdelingen verkeer de belangrijkste bron vai komsten is voor de eilandbewoners, die door de drastische tariefsverhogingen van het pontveer, de enige maniei het eiland te bereiken sterk dreigt te verminderen. -nan:.; Het raadsbesluit volgens hetwelke de tarieven mochten worden verhoogd, DONATEURS AKTIE „DOCOS' De donateursaktie, die DOCOS onge veer anderhalve week geleden startte, heeft tot nu toe 35 nieuwe donateurs opgeleverd. Het streefgetal is 1000, die men bereikt hoopt te hebben aan hel einde van deze competitie. De aktie wordt gevoerd om de nood zakelijke verbeteringen, die aangebracht moeten worden aan de accommodatie de Kikkerpolder, te kunnen financieren. Ook is hèt mogelijk dat DOCOS, zij het op lange termijn, haar intrek gaat ne men In een sportonderkomen aan de Morsweg. Mocht DOCOS tezijnertijd gaan verhuizen, dan zal voldoende geld op tafel worden gelegd. Leidse Universiteit Met ingang van 1 september 1969 zal aan dr. D. Wiersma op zijn verzoek ontslag worden verleend als buitenge woon hoogleraar aan de Rijksuniversi teit te Leiden met dankbetuiging voor de belangrijke ln deze betrekking bewe zen diensten. ZOETERWOUDE Z.v.cL Groep herdacht zilver arbeidsjubileum In het nieuwe kantoor van de beton- warenfabriek van Oosthoek en Zoon te Zoetenvoude heeft de heer Z. van der Groep gisteren het feit herdacht, dat hij een kwart eeuw geleden by deze firma in dienst trad. Werden deze jubilea tot voorheen steeds in het kantoor in Al phen a.d. Rijn herdacht de heer Van der Groep genoot de eer de eerste te zftn die in het nieuwe kantoor van het bedrijf in Zoetenvoude a.d. Rijndijk werd ge huldigd. De directeur fr. P. Kolk memoreerde in zijn toespraak, dat de jubilaris des- tftds als onderduiker bij het bedrijf in dienst trad. De produktie was toen be grijpelijk zeer laag, daarna kon er een produktieschema worden opgesteld, waaraan de jubilaris als betonplaten- maker een groot en Werkzaam aandeel kreeg. Dit lang niet gemakkelijke werk vereist een grote mate van vakman schap, waaraan de heer Van der Groep steeds heeft kunnen voldoen. De nieuw komers heeft hij in de latere, jaren steeds wegwijs gemaakt in het produktiepro- ces, waarbij zijn grote verantwoordelijk heidsgevoel hem goed van pas kwam. Als stoffelijk blijk van waardering bood ir. Kolk namens de directie een ge schenk onder couvert aan plus een bron zen legpenning met de daarbij behoren de oorkonde van de Vereniging van Han delaren in Bouwmaterialen in Nederland. Mevrouw v.d. Groep ontving een fraaie bloemenbak mevrouw Oosthoek-Kolk «prak namens de familie Oosthoek waar derende woorden tot de heer en mevrouw Van der Groep. De bedrijfsleider W. Nie- vaart getuigde van de grote vakman schap van de jubilaris waarbjj hij tal van herinneringen ophaalde. Hij vertel de voorts, dat de jubilaris in deze 25 jaar tot een produktie aan dakplaten is gekomen van totaal 245.000 m2 dakpla ten met een totaal gewicht van 27.000 ton totaal. Namens de personeelsver eniging sprak de heer P. Anker die een geschenk onder couvert aanbood plus een bloemstuk voor mevrouw Van der Groep. In welgekozen woorden dankte de jubilaris voor de hartelijke huldiging en de daarbij aangeboden geschenken. steunt op de bewering van de eigenaren van het veer, de heren Zwetsloot, dat de exploitatie niet lonend is. De requestapten trekken deze bewe ring in twijfel, want, zo stellen zij, nie mand kan controleren hoeveel de ge broeders Zwetsloot verdienen. Zij ge ven geen kaartjes of kwitanties af. Uit de overgelegde stukken bleek verder, dat de gebroeders Zwetsloot een beperkte verhoging van de tarieven en daarnaast een verhoging van de jaarlijkse subsidie vroegen. Het gemeen tebestuur besloot tot een verhoging van de tarieven, die ver boven de gevraag de uitgaat De verhoging van de subsi die werd van de hand gewezen. Stijgende prijzen De exploitanten vinden de tariefsver hoging in strijd met de normen, die de regering hanteert in het kader van de door haar gevoerde prijspolitiek.- Bovendien vinden zij het onjuist dat in de tariefsverhoging een reservefonds voor de aanschaf van een nieuwe pont over vier jaar is inbegrepen. Zo'n aan schaf wordt nooit gerealiseerd door een dergelijke reservevorming, maar door afschrijving, zo stellen zij. Requestranten verzoeken de Kroon t raadsbesluit te vernietigen. Geboren: Benignus z wen en C. E. v. d. Cruijssen; Marjolein d.v. H. Wals en J. P. v. d. Maarel; Maar ten z.v. H. Wals en J. P. v. d. Maarel Menno Jan Willem z.v. J. W. W. C. Linden en N. W. v.d. Linde; André z.v. A. Schaap en A. A. Verdoes: Steven David z.v. D. W. Ball en J. C. Chapman; Nathalie Reina d.v. P. J. Rosenberg en M. T. v.d. Linde; Jacqueline Mathilda Theresia d.v. J. M. v. d. Vlekkert en T. Mulder; Gideon Johannes Theodorus Adrianus z.v. J. L. C. M. Remmerswaal en B. T. A. Smit: Ronald Pieter M. Slootweg en L. A. Abbink: Eduard Wolter z.v. W. M. Slootweg en L. A Abbink; Petronella Maria d.v. T. var Litli en G. v. Rijswijk; Leendert z.v. L Guijt en L. A. Hogewoning; Jan z.v. J Paap en M. Dijkhuizen; Michel Bernar- dus z.v. W. Bekkering en R. H. Erke- lens; Petrus Joseph Nicolaas z.v. W. J. M. Straathof en M. VV. G. v. Berkel; Daniël Benjamin z.v. J. J. de Gier en T. W. Eaak; Sylvia d.v. W. P. Rietkerk en J. Vogelenzang; Simone Eveline d.v. P. A. Arkeveld en C. M. Lolkes de Beer; Joseph Catharinus Maria z.v. A. P. Lin- ders en W. J. T. de Rooft: Jacqueline Patricia d.v. H. Visser en W. M. Eftpe; Willem Hendrik z.v. W. C. v. d. Plas en W. v. Leeuwen; Michael z.v. J. Sierat en J. de la Rie; Jeannette Riena Nelly d.v. B. C. Varkevisser en R. Schaap. Gehuwd: E. L. v. Veen en E. H. Tuijt- hoff; H. M. v. Fulpen en J. M. H. Baak: V. H. Lens en M. J. Rftnbende; H. S. Pikaar en J. Stakenburg. Overleden: M. W. P. v. Haasteren 71 jaar, e.v. J. J. v. Goozen; M. Langen- dijk 78 j., e.v. J. J. C. B. Hoogeveen; A. Flippo 69j., e.v. P. Schaft; J. v.d. Bo- gert 6 j., z.; J. Verschoor 67 j., vr.; A. van 't Hof 83 j., m. Toch doorrijden bracht schade en f200 boete Een Rode Kruisman had het nummer opgenomen van de auto, bestuurd door 19-jarige kwekersknecht uit Sassen- heim, waarmee deze tftdens de drukte van het bloemencorso op 27 april pro beerde door de stampvolle Prins Hen driklaan te rijden. Een geparkeerde auto werd daardoor aangereden en beschadigd. Hoewel de autobestuurder een teken as gegeven, dat hij een aanrftding had veroorzaakt, ging hij er toch vandoor. Bij de Haagse politierechter liet de be stuurder verstek gaan, doch na horen van getuigen achtte de officier voldoende bewijs aanwezig, dat verdach te de aanrftding had bemerkt. Voor de aanrftding luidde de eis 50, boete en voor het doorrijden nogeens 150,boete en voorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegdheid voor zes maanden met een proeftijd van drie jaar. Hengelsport D.V.V. viste zondag haar laatste wedstrijd te Oude Wetering. De vangst as bijzonder slecht. Goede vissers kwamen bijna niet bod. De uitslag was: L M. B. Leuring 155 gr.; 2. J. Flippo 150 gr.; 3. J. v. d Reijden 123 gr.; 4. S. Hamerling 120 gr.; 5. PP. J. Leuering 120 gr.; 6. W. Hamer ling 90 gr.; 7. W. Teske 82 gr.; 8. H. Neuteboom 45 gr.; 9. J. Hakker 40 gr.; 10. A. Minke 32 gr. Viscollege De Brasem hield voor leden een slotwedstrijd te Aalsmeer. De vangst was zeer slecht. De uitslag over 2 wedstrijden luidt als volgt: 1. H. Vos 1050 gr.; 2. A. v. d. Hulst gr. kamp. '68-'69; 3. P. Eradus 670 gr.; 4. J. v. d. Hulst 575 gr.; 5. J. Vos 515 gr.; 6. W. Schouten 475 gr.; 7. S. Dubbelden 365 gr. kamp Gr. Blei; 8. A. J. Brussché 220 gr.; 9. G. Laker- velt 220 gr.; 10. B. Smit 215 gr. Vari belang voor volksgezondheid en medisch onderzoek Te Leiden is gisteren de „Whole Body Counter' van het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming die zowel voor de volksgezondheid als voor het medisch onderzoek van belang is, officieel in gebruik gesteld. De plech tigheid werd bijgewoond door onder anderen vertegenwoordigers van de Commissie Bevordering Opleiding en Onderzoek Radiobiologie in Nederland, de senaat van de Leidse Universiteit, de afdeling Kernenergie en Stralenbescher ming van het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid ei neeskundige Inspectie van Zuid-Holland. In zijn openingswoord memoreerde prof. di'. F. H. Sobels, hoogleraar stralengenetica en waarnemend direc teur van het IRS, dat aan de totstand koming van de „Whole Body Counter" vele jaren is gewerkt. Ongeveer vftt jaar geleden ging het project, het belang voor het instituut door het toenmalige directorium reeds in de ja ren 1961-1963 duidelijk werd onder kend, definitief van start. Van meet a! aan was de faculteit der Geneeskunde van de Leidse Universiteit ten nauwste bij het project betrokken wegens de nieuwe mogelijkheden, die een „whole body counter" de geneeskunde te bieden heeft. Nadat enige jaren geleden de toe stemming van zowel de Commissie B.O.O.R. als de faculteit voor de reali sering voor het project was verkregen, kon in 1967 met de uitvoering van d plannen worden begonnen. Bij deze uitvoering hebben in het bijzonder drs. K. J. van Damme, fysicus bij het IRS, en dr. J. H. Meilink lector in de medi sche stralenfysica en fysicus op de af deling Radiologie van het Academisch Ziekenhuis Leiden, zich verdienstelijk gemaakt. Leidens financiën bij minister besproken Een deputatie van het College van Burgemeester en Wethouders, verge zeld van de chef financiën heeft op maandagmorgen een langdurig onder houd gehad met de Minister van Bin nenlandse Zaken en een aantal hoofd ambtenaren van de departementen van Binnenlandse Zaken en van Financiën omtrent het adres d.d. 15 januari 1969 dat burgemeester en wethouders aan de Regering en de Tweede Kamer hebben gericht. De Minister toonde begrip voor de financiële problemen, waarvoor de ge meente Leiden zich gesteld ziet. Z.E. heeft toegezegd zich omtrent verschil lende aspecten van deze problemen na der te zullen oriënteren. totaal Zie de krant van 8 maart Als een gezelschap zoals de Madrigal Singers, 22 studenten uit de Philippftnen, op goodwill-reis onder auspiciën va l'hilippijnse regering, in Nederland i Amsterdam én Haarlem, door de inspan ningen van het Nut te Voorschoten er de culturele commissie van de Hervorm de Kerk, ook Voorschoten met een be zoek vereert, blijkt dit gezien het be zoekerstal een riskante zaak. Naar Voor- schotense maatstaven was het aantal van 175 niet eens teleurstellend, i de diligente mevrouw prof. dr. Andrea O. Veneracion zou met haar koor in Den Haag of Leiden ongetwftfeld een groter publiek hebben bereikt. Het blijft uiteraard een verdienste van de organisatoren, dat gisteravond de Ned. hervormde kerk in Voorschoten de plaats was waar de Madrigal Singers, de naam zegt het reeds, hun polyfonische a-capellazang voor het voorbeeldig mee levende publiek ten gehore brachten. Het programma vermeldde voor de pauze een internationale keus van renaissancecom- ponisten. In plaats van het „Ave Maria" van Des Prés werd gezongen het „Ave Maria" van Victoria. Teder was het wie geliedje „Rest sweet nymph" van Mor- ley, sprankelend „The little white hen" van Scandello. Vreugdevolle en gedra gen, droevige melodiën werden op een aan perfectie grenzende wijze vertolkt. Na de pauze dezelfde afwisseling, nu echter slechts authentiek Philippijns. Wereldgebedsdag 1969 Op 7 maart a.s. zal de gehele wereld zich in gebed verenigen, om allen te samen te bidden voor de noden van de wereld. De liturgie is opgesteld door vrouwen uit Sierra Leone, Ghana, Ni geria, Zuid-Afrika, Kongo, Zambia en Kenya, niet als thema; In Leiden kunt U die avond om 8 komen; in de Lutherse kerk (Hoogl. Kerkgracht), in de Aula van de Alph. Ariënsschool, Timorstraat 15 en in de Antoniuskerk (Zuidwest). Bovendien zal de Oud Katholieke Kerk hoek Zoeterw. Singe 1-Cronesteinkade de gehele dag open zftn. Wij rekenen op goed gevulde kerken en hopen ook veel jongelui te zien. EHBO-wedstrijden om Liduinabeker Senioren Zoeterwoude en junioren Rijpwetering In de Leidse Universiteitsbibliotheek Met uw buitengewone kennis aan het Rapenburg is vanmorgen de heer H. Verwer, hoofd van het bureau biblio grafische inlichtingen gehuldigd omdat lift reeds op 54-jarige leeftftd 40 ji dienst is bij de bibliotheek. Dit feit bezorgde hem de gelukwensen de curatoren. Bibliothecaris de Groot bood namens hen een brief aan, waarin de curatoren hun geluk wensen aanboden en hun waardering uitten in een bftgevoegde enveloppe met »n gratificatie. Mr. de Groot ,die een beschrijving bibliotheekpersoneel citeerde uit het boek „Wereld der beroepen": „De robuuste vitaalkrachtige mens vindt tussen de boeken, waarvan ze niet wisten dat ze wilde hiervan na „veertig jaar Verwer" wel het een en ander rechtzetten. De heer Verwer ontbrak het bepaald niet energie, stelde hft. Dat is juist een uw kenmerken. U legde het kon- takt tussen bibliotheek en bezoekers. U als het ware een deur in de muur. die de bezoekers van de boeken scheidde. dat Hoofd afdeling personeelszaken W. F. Neuteboom, roemde eveneens de vitali teit van de heer Verwer en diens goede kontaktfunktie, een belangrijk onderdeel van het universitaire leven. Voorzitter van de Bond van hoger on derwijspersoneel afd. Leiden W. Duk zei: „Je komt uit een goed nest. Je was gelukkig niet de koude ambtenaar met de mentaliteit van „even een formulier tje pakken", maar iemand met sociale bewogenheid.' (De heer Verwer is 15 jaar bestuurslid geweest van de Leidse afdeling). Verder werd de heer Verwer gelukgewenst door twee zijner naaste collega's namens allen, wetenschappelijk ambtenaar dr. J. P. H. G. Kien, met wie de Jubilaris nauw sa menwerkt voor het vervaardigen van catalogi en het oud-hoofd van de biblio theek, de heer Hartevelt. „Die veertig jaar gingen erg vlot. maar een jubileum valt niet mee," zei de i heer Verwer in zijn dankwoord. „Als je Bibliothecaris mr. 1. de Groot icenst de j hier langer dan 15 jaar bent, dan kun heer H. Verwer geluk met zijn 40-jarig je niet meer weg. Dat komt door de In het gebouw Ons Huis te Zoeter woude organiseerde de Zoeterwoudse vereniging voor E.H.B.O. de jaarlijkse wedstrijden om de Liduinabeker, waar door 8 senior- en 7 junior-ploegen werd deelgenomen. Een aantal „slachtoffers", dat door de heer R. G. van Dam weer bftzondef realistisch was geschminkt, moest wor den verzorgd. De senioren werden ge confronteerd met een persoon die ver- j wondingen had aan de tenen en een gebroken rechter elleboog Ihad. Het tweede slachtoffer had een hersen schudding en een peesverwonding op de linker handrug. De junioren kregen te maken met een beschonken man met een hersenschud ding en verwondingen aan het hoofd. Slachtoffer 2 had snijwonden aan de vingers en een spataderlijke bloeding aan het onderbeen. De handelingen van de E.H.B.O-ers werden nauwkeurig gadegeslagen en beoordeeld door de artsen W. Kortmann en H. Perquin en een viertal kaderleden. Er was ook flinke publieke belangstelling. Nadat dokter W. Kortmann aan de hand van het juryrapport het werk van de ploegen onder de loupe had genomen, reikte rayonleider de heer R. G. v. Dam de prijzen uit. Voorzitter J. v. Diemen honoreerde het werk van de juryleden met een stuk Zoeterwoudse kaas, ter wijl ook de „slachtoffers" niet vergeten werden. De uitslagen luiden: Senioren: 1. Zoeterwoude commandant 144 punten 22% 139 punten 21 123 punten 121 punten 121 punten 115 punten 113 punten 109 punten roor de heer C. Jan- 15% 2. Meerburg 3. Leiderdorp 4. Leiden 5. Voorhout 6. Hoogmade 7. Hazerswoude 8. Rijpwetering Comma ndantsprijs maat, Zoeterwoude. Junioren: 1. Rijpwetering 2. Zoeterwoude 3. Voorhout 4. Stompwijk 5. Leiden 6. Meerburg 7. Hoogmade Commandantsprfts voor de heer C. Kort- ann, Zoeterwoude. Goede successen dus voor de organi serende vereniging, die n.a.v. de goede resultaten die onlangs in Voorhout wer den behaald a.s. zaterdag mag deel nemen aan de provinciale kampioen schappen die in het jeugdgebouw „Na- te Alphen a.d. Rijn worden ge houden. Sommige liederen in het algemeen Phi lippijns, andere in één der zeventien Phi lippijnse dialecten, waarvan enige door hedendaagse componisten speciaal vooi de Madrigal Singers getoonzet. Sa Lu- pang sarili zong van „mijn geboorte land", O Neneng vertolkt de natuurlftke vertedering die uitgaat van een klein meisje, Chichirit-sit, lied van de zoemen de bij en Tuksuhan spreekt van de hu mor. Namen van de echt contemporaine componisten als Elisio Pajaro of Lucio San Pedro zullen in Voorschoten snel vergeten zftn, maar degenen, die de moeite genomen hebben op deze uitvoe ring aanwezig te zijn, kunnen niet al leen op een geslaagde culturele avond terugzien, maar hebben een blijvende impressie opgedaan. De rijkspolitie heeft dit weekeinde op heterdaad betrapt een tweetal jongelui bij een inbraak in de koffietent van „Ome Nic" aan de Veurseweg. Het tweetal heeft inmiddels bekend zich ook schuldig te hebben gemaakt inbraken in Wassenaar, Den Haag In de manege van de Jeugdrijschool DINSDAG 4 MAART 1969 De films in de week van 27 febr. t/n 5 maart zftn door de Kath. Film Central als volgt gekeurd: Camera; Romeo en Julia, 14 Jr. 3e buc cesweek. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen, do. vr. zat. Ma zarin, 18 jaar, 24.00 uur. Jeugdmatineé: zo. wo. 2.30 uur. Win netou, het grote opperhoofd. Lido: The Graduate, 18 jaar, 2e succes week. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mysterie in Tiplo, 18 jaar. Dagelftks; 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Met zes wordt 't Hommeles a l Dagelijks: 2.30; 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Viva Django, 18 jaar. Dagelftks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15. en 9.15 uur Nachtvoorst, vr. zat. 23.30 uur 18 jaar The collector. Korreltje Omdat het vonnis over slechte daden niet aanstonds wordt voltrokken, daar om worden de mensen overmoedig in het bedrijven van het kwaad. (Eccl.) ...PUNT... In de mam-ge van de Jeugdrijschool „New Forrest" te Voorschoten zftn dit weekeinde onderlinge springwedstrftden gehouden. Onder grote belangstelling toonden de jonge ruiters en amazones hun verrichtingen. De jury werd ge vormd door de heer en mevrouw T. J. v. Dien. Er werd gereden in twee klassen: min der gevorderden en gevorderden. De prestaties liepen niet veel .uiteen. Na mens de oudercommissie sprak jhr.. A. R. P. van Kinschot een dankwoord'totde heer Van Zeist en prees de prestaties van de jeugd. De uitslagen waren als volgt: mindergevorderden: 1 K. v. Zan ten met Caroline 69 punten, 2 A. van Kinschot met Edwiaa 67, 3 T. Staffleu met Edwina 63. gevorderden: 1 G. Bött- cber met Axel 69, 2 A. Vierling met Ara- bel 63 punten; 3 R. Boekkooi met Cle- rit 62% pt. LEIDERDORP WATERPOLO In de Overdekte te Leiden heben de beide dames van DKD de volle winst behaald in de winter competitie van de Kring Gouwe-iRijn- streek. Het tweede Leiderdorpse team trad aan tegen Boskoop 2. Ondanks het feit, dat er enkele adspiranten meespeel-, den, wist Boskoop niet tot scoren te komen. Een enkele solorush Zaagman was dan ook voldoende, toen hij deze zelf met een hard schot af rondde: 1-0. Dank zij de vaak uitsteken reddingen van de keeper, de steds beter spelende Arnold van der Waas, bleef het bft die stand, waarmede beide ploegen wel blft konden zftn. Het eerste trad ZPS in het „veld" wel met 'n heel wat meer produktievere ploeg. Door snelheid en inzicht wisten de Leiderdorpers zich steeds v. te zwemmen, wat dan ook resulteerde :n waar schuttersfestijn. 6-1 eind uitslag. 153 punten 140 punten 134 punten 132 punten 127 punten 122 punten 112 punten Jeugdconcert de Zuider- kerk, in een Toonkunst-jeugdconcert. Er bestond van de zftde der scholieren een zeer goede belangstelling voor dit muzikale evenement. Om aan de bevat telijkheid van de jeugd tegemoet te ko men hadden de gebroeders Kontarsky het programma grondig gewijzigd. Zij putten daarvoor uit hun bijzonder grote repertoire en brachten daaruit de So nate in Bes Gr. t. van Clementi, de ook 's avonds gespeelde Brahms-Walzer, 'n Rondo van Chopin en tenslotte het vu rige en aanstekelijke „Scaramouche" van Darius Milhaud moeiteloos tot klin ken. De jeugd toonde zich zeer enthou siast over de glansrijke prestaties van deze pianovirtuozen-in-magistrale-vorm. ROTTERDAM, 4 maart Vee Aan voer totaal 4738; weekaanvoer 6338. 160 slachtrunderen; 596 gebruiksvee; 55 vette kalveren; 194 graskalveren: 5 varkens; 18 biggen; 6 paarden; 3 veulens; 87 schapen en lammeren; 11 weidelammeren36 bokken en geiten. Prijzen: slachtrunderen 520—565, 460 —510, 405—440. 380—395; vette kalve ren 425—450, 405—420, 380—400; stie ren 450510; worstkoeien 370385: kalf- en melkkoeien 11151575; vare koeien 875—1200; vaarzen 975—1150: pinken 700900; graskalveren 475 650; nuchtere kalveren 125—135; mest- kalveren 110—205; schapen 145—170: lammeren 160200. Overzicht handel: slachtrunderen: groter - kalm - als gisteren; kalf- en melkkoeien: iets- groter - willig - prijshoudend; vare koeien: iets ruimer - rustig - stabiel; vaarzen en pinken: als vorige week - lui - onveranderd; graskalveren: iets minder - redelijk - iets gedrukt in prijs: vette kalveren: kleine - stroef - goed prijshoudend; nuchtere kalveren: groot - levendig - als vorige week; schapen lammeren: korter - vlug - staande prijzen. BODEGRAVEN, 4 maart - Kaas Aanvoer 11 partijen; notering 3.81-3.87, extra 4.00; handel flauw. Fenomenale uitvoering voor toonkunst gebroeders Alfons en Aloys Kon tarsky. van oorsprong Polen, zeer begaafde kunstenaars, hebben zich ver enigd tot een buitengewoon pianoduo, dat waar het ook optreedt groot succes mag boeken. Gisteravond hadden wij het genoegen deze fenomenale pianisten in een interessant programma voor Toon kunst in de Zuiderkerk te mogen be wonderen. Voor de pauze luisterden wij naar Debussy, Strawlnsky en Boulez. Van de eerste speelden zij uit „En blanc et noir", trols caprices pour deux pianos. Deze caprices kregen ieder een opschrift dat i tonaal, niet geheel serieel is geschre- I zeer persoonlijk getuigde van de in- ven. Het werk is ongelooflijk moeilijk vloerl van de oorlog. Het is een Debussy, geschreven en bijna even moeilijk zoals wij hem nergens tegenkomen. In twee piano's te realiseren. Dit laatste het laatste oorlogsjaar (19181 stierf hft. werd spontaan aanvaard. De achtergrond van deze drie caprices werd in prachtig samenspel met juist begrip tot uitdrukking gebracht. De „Sonata for two pianos" van Stra- winsky bestaat uit drie delen, waarvan het tweede deel als het voornaamste kan worden beschouwd, nl. Theme with va riations. Afwisselend werd dit thema op de beide vleugels in de variaties prachtig gespeeld. De sonate was in een verrassend eenvoudig Strawinsky- ldioom gecomponeerd, waarschijnlftk nog in zftn Neo-klassieke tijd geschreven. V' de ln 1925 geboren Franse waardeerde dirigent Boulez, een rigo- reus aanhanger van het 12-toon systeem, hoorden wij „Structures pour deux pia nos", een werk uit 1962, dat, hoewel a- Na de pauze hoorden wij tweemaal Brahms. Ten eerste de aan Eduard Hans- lick opgedragen „Walzer Op. 39" voor piano vierhandig. De Kontarsky"s heb ben, aan één vleugel gezeten, er een rijk bloemstuk van gemaakt met Hon gaarse poestabloemen erbft ingestoken. Tot slot „Variationen" op een thema van Haydn St.-Anthonius-thema) voor twee piano's. In volmaakte eenheid en gaaf pianospel speelde dit duo elkaar de variaties toe, om in een grootse cli max te eindigen. In afgedwongen toegiften hoorden wft nog een Mars van Von Weber en een deel uit Ravel's 2e Suite. Enthousiast verliet men deze voor concerten afge stane Zuiderkerk. THEO TEN HOOVEN. RIJNSBURG, 3 maart. Bloemen Anjers: Witte Sim 16-27, Rode Sim 17- 30, Rose Sim 17-28, Cromly Sim 16-29, Dusty Sim 20-33, Arthur Sim 18-30, G.J. Sim 20-31, Selecta Sim 21-33, William Sim 20-31, Keefer 18-29, Espérance 20- 32 alles p. stuk, Rozen: Baccara 51-90, Carol 25-33, Garnette 26-32 alles p. stuk. Freesia: Golden Yellow 100-160, Snow Queen 135-175 p. bos. Div. snijbloemen Anthurium 100-240, Gerbera 19-40, Iris- 15-31, Forsythia 25-60 alles p. stuk. Tulpen: Lustige Witwe 160-180, Prelu dium 150-160, v.d. Eerden 140-170. Pri mus 300-325. Prominence 160-170, Ralph 140-150, Pax 200-225, Apeldoorn 220- 250, Blenda 155-165, Kees-Nelis 200-220. Bonanza 180-200, Santiago 200-225, Bril liant Star 85-115 alles p. bos, Narcissen: Carlton 100-110, Golden Harvest 125- 150, Unsurpasseble 180-200, Flower Re cord 85-100, Blauwe Druifjes 60-100, Hyacinten gesneden 100-135 alles p. bos. Hyacinten met bol 25-35 p. stuk. LEIDSE AGENDA DINSDAG, 4 MAART Microtheater „Imperium" Cursus amateurtoneel. Stadsgehoorzaal „Toonkunstkoor „Theodora". 20.00 uur. Gemeentecentrum Oegstgeest Discus sie-avond KVP. 20.00 uur. WOENSDAG, 5 MAART DONDERDAG 6 MAART Stadsgehoorzaal K. O. Residentie orkest, o.l.v. Willem van Otterloo, so liste Oralia Dominquez. 20.00 uur. Kantine Royal M. B. (Rooseveltstr.) „De Natuurvriend". 20.00 uur. VRIJDAG 7 MAART Schouwburg Cabaret „Ik heb u lief, mftn Nederland", door Sieto Hoving (K. O.), 20.00 uur. Den Burcht LTE, kring veerhouders. 19.45 uur. „Korte Vliet" Jeugdlustrum, concert (piano en zang), 20.00 uur. ZATERDAG 8 MAART ONGEVALLEN-DIENST LEIDSE ZIEKENHUIZEN Voor de behandeling van ongevallen is het Academisch Ziekenhuis doorlopend geopend, behalve dinsdagmiddags van 13 uur tot woensdagmiddags 13 uur (dan Diaconessenhuis) en vrftdagmid- dags 13 uur tot zaterdagmiddags 13 uur (dan SL-Elisabeth-ziekenhuis).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4