OPENING ZATERDAG 1 MAART A.S. DAMES- HERENSCHOENEN EN LEDERWAREN Aandrang kamerleden tot streek-verband 'a sill f~ Geen vrijages met steden De strand-slagen en het duingebied Rust en Arbeidsvreugde in Alphens ziekenhuis „Rij noord" teruggekeerd DE SENSATIONELE FORD CAPRI nu in de Stadsgehoorzaal Scherpe kritiek president Haagse rechtbank op prot. chr. reclassering te Leiden Reeds elf maal 1! RIJDAG 28 FEBRUARI 1969 LiOLLEN DE LEIDSE COURANT PAGING AJ I (J 0 vV voor elegante, modieuze en exclusieve LEIDEN DONKERSTEEG 12—14 „Politiek café" van KVP Bollenstreek Wanneer ooit iets aan het doel be antwoord mag: hebben dan is het wel het initiatief van de kring- KVP Bol lenstreek om in een „Politiek Café" met de Kamerleden rondom de tafel te gaan zitten en eerlijk en ronduit over en weer zijn mening te zeggen de problemen waar men als po litiek belangstellenden mee te worste len heeft. De afdelingen van de KVP in de Bollenstreek hadden voor dit doel be reid gevonden om naar Lisse als cen trale plaats te komen de volgende drie Kamerleden van de KVP: mr. Th. Brouwer, de agrarische specialist van de KVP-fractie en lid van het Europese Parlement; mr. R. J. Nelissen, de spe cialist voor de middenstandszaken en lid van de West-Europese Unie; mr. G. A. A. M. Boot, het jongste lid in dienstjaren van de KVP. die zich voor namelijk beweegt op het terrein van Justitie en Sociale aangelegenheedn en Verzekeringen en lid van de Com missie voor zaken de ambtenaren be treffende (oud-voorzitter van de A.R.- K.A.). Namens de KVP's in de Bollenstreek erden deze drie Kamerleden harte lijk verwelkomd, voorts werden wel kom' geheten de heren Brans, de pro pagandaleider Kring Leiden en de heer Ibelings van het Partij-bureau van de KVP in Den Haag. DE HILLEGOMSE ZANDGRONDEN Er werd geen tijd versnipperd. De heer A. J. L. Brugman van Lisse, die de leiding had op deze avond, wilde allereerst het woord verlenen aan de afdeling Hillegöm van de-KVP om een onderwerpen aan te snijden. "Woordvoerder was de heer Van der Klundert, die vroeg of de barrière doorbroken kan worden wat de be stemming van zandgronden betreft. Deze moeten voor de bloembollenteelt bestemd blijven, terwijl Hillegom geen gronden heeft voor woningbouw, geen sport- en recreatievelden op zand gronden mogen worden fcdustrie ook niet mogelijk NOG ONDER WATER Mr. Brouwer diende spreker van antwoord en merkte op, dat er een streekplan is en naar aanleiding van het streekplan werden bestemmings plannen gemaakt. Wanneer men in de bestemming van gronden wijziging wil aanbrengen moet men zich wenden tot het College van Prov. Staten. Wij ziging zal met het afwegen van aller lei belangen overwogen kunnen wor den, doch het is een wel moeilijke zaak dit te kunnen bewerkstelligen. Er zouden kansen liggen, wanneer be paalde bedrijven verplaatst zouden kunnen worden, maar de bollenteelt floreert eigenlijk alleen op bepaalde gronden en de mogelijkheden tot ver plaatsing van bedrijven om voor an dere behoeften aan gronden plaats te maken kan volgens de heer Brouwer alleen geschieden naar die gronden welke thans zelfs nog onder water liggen en nog droog gemaakt moeten worden, waarbij hij doelde op de Mar kerwaard. Om die gronden wordt zelfs nu al een gevecht geleverd, terwijl het gebied nog onder water staat en nog droog' gemaakt moet worden. MEER SLAGEN NAAR ZEE Slagen naar zee. Dat was het twee de punt dat Hillegom aansneed, waar mee met het toerisme bevorderen wil en vakantiegangers aantrekken wil. Meer slagen naar zee zullen de zo noodzakelijke ontsluiting van de kust ten goede komen. Waarom laat dit zo lang op zich wachten? Mr. Brouwer was gauw met zijn ant woord: dat is een zaak van alle ge meenten die erbij betrokken zijn. Goe de voorzieningen bevorderen inderdaad het toerisme en bezoekers. De beslis sing hierover ligt bij px-ovinciale in stanties, maar en toen kwam mr. Brouwer volop in het geweer over een zwak punt in de Bollenstreek: er zal j lijkheden, alhoewel men het duinge bied daarbij sparen wil. Door mr. Nelissen werd op dit onderwerp nog nader ingegaan. DISCUSSIE OVER DUINGEBIED In de discussiegroepen, waarbij iede re groep een Kamerlid in haar midden kreeg werden allerlei problemen aan de orde gesteld. De vraagstellers ver schilden van mening en inzicht. Zo stelde de heer J. P. de Koning (Lisse) dat men zich niet blind moet staren op een paar maanden recreatie, waar velen zich op verkijken, waarbij hij gesteund werd door iemand die op merkte dat het duingebied, hoe schoon en uitgebreid ook, slechts door betrek kelijk weinigen wordt bezocht. De heer Meskers uit Hillegom merkte op. dat het Duinwatergebied er tussen ligt en bovendien hebben we met twee provincies te maken, waarop de heer Brouwer zei, dat de tijd nu toch wel aangebroken is dat men met provin ciale grenzen geen rekening meer be hoeft te houden daar men zelfs de landsgrenzen overschrijdt. Alle gren zen vervagen, dus dat is geen bezwaar, maar mr. Brouwer legde de vinger op een zere plek in de Bollenstreek toen hij zei, dat alleen samenwerking der gemeenten de zaak kan dienen. De heer J. P. de Koning reageerde hier snel op en zei, dat Lisse al tien jaar lang op intergemeentelijke samen werking aangedrongen heeft, hetgeen door de heer L. C. M. van Reisen. eveneens uit Lisse fel onderstreept werd en met rood potlood zou willen onderstrepen, dat de Bollenstreek, als er geen samenwerking komt, straks zélf een probleemgebied gaat worden! De heren Nelissen en Brouwer heb ben in de discussiegroepen op dit punt zeker geen blad voor de mond geno men. Gezegd werd, dat het heel vaak in gemeentelijke zaken een touwtrek ken op grote schaal is en het vaak lijkt op „zieltjes winnen" om zichzelf beter in het zadel te werken en mede daardoor tot hogere salariëring te ko men. De heer Brouwer zei letterlijk: haal de gemeenteraden bij elkaar, en wil dat niet lukken doe het dan op politiek niveau en haal fracties bij elkaar. Persoonlijke belangen mogen geen rol spelen! Toen de heer J. P. de Koning in dit verband het Streekgewest erbij haalde zei de heer Brouwer, dat hij het be treurt dat er vanuit de grotere ge meenten (steden) vrijage gepleegd wordt en hij zou het uitermate be treuren wanneer de Bollenstreek ver deeld gaat „vrijen". Nogmaals mensen: samenspreken is de enige weg! Op welke manier dan ook als het op ho ger niveau niet vlotten wil. PRIJSBELEID EN E.E.G. Nadat nog was ingegaan op vragen over het prijsbeleid, waarbij de heer Brouwer met nadruk zei, dat in Lan den als België, Frankrijk en Duitsland hogere lonen verdiend worden, maar de prestaties liggen ook veel hoger wat de produktiviteit betreft dan in Nederland. Als we geen straf prijs beleid voeren gaan we ten gronde door overbesteding waardoor bestedingsbe perking niet uit, kan blijven. Wat de E.E.G. betreft wilde de heer Brouwer hiervan zeggen, dat Neder land er de beste profijten van trekt omdat wij een uitvoerend land zijn. Vroeger lagen de tomaten te rotten en nu gaan ze weg omdat er een vrij handelsverkeer gekomen is. Zo ook wat de prijzen van tuinbouw prod uk - ten en bloemen betreft. De E.E.G. is een essentieel belang voor Nederland. HET BOETEKLEED AAN.... Natuurlijk kwam de woningnood aan de orde en tot eer van de heer Brou wer moet gezegd worden, dat hij zon der enige schroom het boetekleed aan moest 1 rekken en zeggen, dat de KVP met de PvdA na de oorlog de boot gemist hebben. We hebben het ver keerd gedaan. We hebben als gekken gebouwd en ons beleid is zonder meer fout. geweest. Er is geen doorstroming geweest en dat is noodzakelijk. Daar om zal hij iedere poging welke nu in die richting gedaan wordt van harte ondersteunen. De heer J. P. de Koning dacht dat Nederland via de belasting de nodige hulp moet bieden aan de ontwikke lingslanden. De heer Brouwer zei dat we offers moeten brengen, maar veel belangrijker is, dat de factor arbeid over de gehele wereld verdeeld wordt. Dan tast men de zaak in bet hart aan. Mr. Boot heeft in de discussie hoofd zakelijk gesproken over de kinder bijslag voor zelfstandigen, het optrek ken van minimumlonen en bezitsvor- ming. Hij zei in zijn beantwoording van de vraagstellers, dat 17,2 procent van het budget nodig is voor de so ciale voorzieningen, zoals wij die he den ten dage kennen. Samenvattend zei de heer Brugge- man aan het einde van deze geani meerde vergadering, dat wel geble ken is, dat een „politiek-café" er in gaat en voor herhaling zeker vatbaar is, waarop een daverend instemmend applaus volgde. Van der Klugt opende filiaalbedrijf in Alphen aan den Rijn Het in 1901 aan de Haarlemmerstraat te Leiden gestichte winkelbedrijf voor complete interieurverzorging B. L. van der Klugt, uitgegroeid tot een toonaan gevende N.V. met een vlerniansdirectie, heeft thans zyn vleugels gespreid naar de Rijnstreek. Te Alphen aan den Rijn, aan de Raadhuisstraat 247, heeft het donderdag zijn eerste filiaalbedrijf op bescheiden wijze geopend. In nauwelijks twee maanden tijd heeft het Leidse aannemersbedrijf Langeveld samen met eigen personeel van de N.V. B. L. v.d. Klugt, aan het oude pand een hedendaags aanzien gegeven, zowel wat het exterieur als het interieur betreft. De voormalige benedenruimte is door aanbouw vergroot tot ca. 160 m2; de wo ning is thans volledig op de eerste etage gerealiseerd. In eerste aanleg kan zo nodig op de eerste etage nog voldoende winkelruimte worden geschapen. Tot filiaalchef is aangesteld de heer C. P. Rietveld, die al een aantal jaren bij de firma werkzaam is. Hoewel het fili aal uit bescheidenheidsoverwegingen niet officieel en met veel feestgedruis werd geopend, ondervonden directie en chef veel belangstelling, zowel uit Lei den als uit Alphen, van klanten, zaken relaties en van middenstanders. Met na me de winkelcombinatie Raadhuisstraat was voltallig met alle leden, bloemen en geschenken bij de heren Van der Klugt en Rietveld over de drempel gestapt. Ook het bestuur van de Alphense mid denstandsvereniging kwam kennismaken en gelukwensen aanbieden. Als blijk van medeleven wapperden in de Raadhuis straat veel vlaggen en tooiden veel bloem stukken het winkelinterieur. Het winkel bestand van Alphen kreeg andermaal een passende aanvulling en het aanzien van de Raadhuisstraat er een gezelligheids factor bij. RIJNSBURG Rijnsburg, 27 febr. Bloemen Tul pen: Lustige Witwe 135160; Prelu dium 125150; v. d. Eerden 140165; Brilliant Star 75110; Paris 150160; Prominence 150160; Apeldoorn 200 220; Prunus 270300; Santiago 300 350; Gudosnik 200225; Bellona 150 165; Ralph 140160. alles per bos. Narcissen: Carlton 95110; Golden Harvest 125175; Unsur Passeble 160 180; Flower Record 8595, alles per bos. Blauwe Druifjes 6575 per bos. Hyacinten, gesneden 9035 per bos. idem met bol 2035 per stuk. Anjers: Wite Sim 28—35; Rode Sim 28—36; Roze Sim 2731; Crowly Sim 3035; Dusty Sim 2933; Arthur Sim 2629; G. J. Sim 27—33; Selecta 30—38; Wil liam 3436; Espérance 3035, alles per stuk. Freesia's: Golden Yellow 175 200; Snow Queen 200225 per bos. Div. Snijbloemen: Anthurium 200300; Gerbera 5060, per stuk. Irissen 180 225 per bos. Forsythia 5070 p. stuk. Eis vijf maanden voor verkeerszondaar uit Lisse veroordeeld door schuld, had de verdachte zich te verantwoorden. Hij verkalarde van zijn vader, in wiens bedrijf hij werkzaam is, toestemming te hebben gehad met de trekker met op legger naar Leiden te gaan voor bezoek aan zijn meisje. Volgens verdachte had hij geen u schuwingsbord tot „niet inhalen" zien „Maar u behoort die te zien," consta- De president van de Haagse recht bank, prof. mr. W. F. C. van Hattum oefende donderdag scherpe critiek uit op de houding van de Prot. Chr. Reclas sering in Leiden, die tot het advies kwam een 24-iarige vraclitautochauffenr uit zou zijn dan een gevangenisstraf. „Ik vind die reclassering een lieve ver-j eniging. maar een dergelijk advies is ij onbegrijpelijk,'' aldusjxror. STOMPWIJK eerst unanimiteit moeten komen tu: I sen de gemeenten die hel betreft en dan kan men gaan praten met Prov. Staten. Hij wees op hetgeen op dit gebied al bereikt is in het zuidelijk deel van de Bollenstreek, Katwijk en Valken burg, waar men al verder is dan met een studie erover, want daar wordt al aan de verwezenlijking gewerkt. Men is hard bezig met de aanleg van we gen zoals Hillegom deze zou willen. De moeilijkheid is echter, dat men maar zit te wachten op de aanleg van weg 16 ten westen van de Haarlem mermeer. Dan wil men op de kust aansluiten met een zeeslag tussen Hil legom en Lisse, want dat wil men precies gezegd hebben. De heer Duivenvoorden zei: recht naar zee vanuit De Zilk. De heer Brou wer zei met grote klem en nadruk, dat alléén dan iets te bereiken is, wan neer er samenwerking is. Er moet een „Recreatieschap" komen op inter gemeentelijke basis. Tussen Scheye- ningen en Zandvoort zou de mooiste boulevard van de wereld kunnen ko men, maar men zit met allerlei moei de Hattum. De eis. welke de Officier .„.J, en onUeeW v.n „e van^d, 1 J. van Vliet 5349 pnt; 2 Jac. van Rijn 5118; 3 C. Stijnman 5034; 4 J. Me, een vrachtauto lengte «jrU»i *gj£L ^.^.*«77;: «X meter, ging verdachte in de avond 9 oktober van Lisse op weg naar L den om zijn meisje, te bezoeken. Hij reedj van Bohemen. daartoe de aanaluilingsweg van de Rijks- Vrouw|.nsUde MaanclagavQnd we& °P- j „.J houdt het Kath. Vrouwengilde zijn Er gold in die tij cljaarvergadering. Na de pauze zal de feur ongeschikt op de weg blijkt te zijn." Want naar aanleiding van het advies van de reclassering somde de president uit de laatste zeven jaar totaal elf ver oordelingen van verdachte op, terzake diverse verkeersdelicten. „Voor al die geldboeten bleef u onverschillig," aldus de president. De bestuurder van de personenauto, reed verklaarde, dat hij plotseling de grote vrachtwagen naast zich zag en hij een trottoir nabij de brug opreed. „De hele manoevre was levensgevaar lijk," aldus de president. De Officier van justitie noemde het op treden van verdachte schandalig en hij dient voor geruime tijd van de weg te worden verwijderd. De verdediger, mr. M. A. v. d. Hout uit Amsterdam beriep zich erop, dat verdachte de waarschuwingsborden niet had opgemerkt. „Er valt hier niets te vergoelijken," aldus de president. De rechtbank zal op 11 maart vonnis LEIDSCHENDAM Geslaagd Aan de Technische Ho- geschool te Delft is geslaagd voor het doct.ex. wiskundig ingenieur, de heer R. F. van Zijl. Eerste verpleegsters uit eigen opleiding afgeleverd In liet streekziekenhuis „Rynoord" te Alphen aan den Rijn is de normale gang van zaken teruggekeerd. Er heerst weer arbeids- en levensvreugde onder het personeel. Je komt er op de gangen en zalen vrolyke zusters tegen en glim lachende doktoren; een druk verkeer wijst in de richting dat het personeelsbestand weer gegroeid is en oude vertrouwde gezichten zyn onder de zusters weer te aanschouwen. Er was donderdag ook echt feest; zingende en dansende ver pleegsters brachten elkaar bloemenhulde en boden geschenkjes aan en men durft weer te praten. Een glunderende dr. F. H. A. Kothe, oud-directeur genees heer van het Academisch Ziekenhuis van de Vrye Universiteit te Amsterdam, die sinds-hall decejidïer._voiig_jaaE_.de algemene medische directie over „Rynoord" voert, sprak' van ~eèn gunstige ommekeer en van een bemoedigende mijlpaal, die bej-eikt is doJ>£ ge. omstandigheid ,<Jat het ziekenhuis yoor het eerst in zyn bestaan zyn pas verkregen 'bevoegdheid tot opleiding van verpleegsters tot gelding heeft gemaakt. De tydelijke „vader" van het ziekenhuis lachte gulhartig bij het ballonnen-schouwspel dat de negen geslaagden met hun diploma in de hand te zien gaven. De heer II. Bergsma, voorzitter van het nieuwe stichtingsbestuur, gewaag de in zijn felieitatiewoord tot de ge slaagden van een geweldig succes; hij dankte de meisjes voor de zich ge trooste inspanning, die in de achter liggende moeilijke periode waarin het ziekenhuis was komen te verkeren, een lichtend en stichtend voorbeeld was. „Mede daardoor is „Rijnoord" weer in opgang." zei hij. Een beetje teleurgesteld was mijnbeer Bergsma toch ook wel; hij liet daar niets van versmelten met het feestgedruis; entre nous vertelde liij dat hij net een tien minuten geleden nul op request had gekregen van de staatssecretaris als antwoord op het'verzoek van het stich tingsbestuur om rijksgarantie voor het verwerven van gelden voor de finan ciële overname van het ziekenhuis. Hij moet zo rond zeven miljoen neertel len. alvorens het bestuur van de Stich ting voor Christelijke Ziekenverzorging in Nederland te Ermelo, de voorma lige eigenaar en stichter van het zie kenhuis. volledig in de overdracht van gebouw en inventaris bewilligt. „Er zit nu niets anders op dan ons te richten op de vrije geldmarkt en dat is niet zonder dure perspectieven, omdat hieraan gewoonlijk een hogere rentestand identiek is." Toch zag de heer Bergsma de situatie niet helemaal somber in en zal beginnen met de vrije geldmarkt voorzichtigjes af te tasten. Stichtingsbestuur Sedert onze vorige berichtgeving over het „Rijnoord"-ziekenhuis zijn in het stichtingsbestuur nog opgenomen mevrouw Van der Wind-Peereboom Voller, arts, de heren J. Plompe, be drijfsdirecteur, drs. J. P. v. d. Reijden te Leiden, voorzitter van „Het Zilve ren Kruis" (Ziektekostenverzekering), A. P. Stuivenberg, directeur van het H. J. Berg verwierf wisselbeker op Sassenheimse huisbroeitentoonstelling De negen eerste geslaagden van de ver pleegstersopleiding in „Rynoord" hadden volop reden om blij feest te vieren. werkzaamheden, een inhaaverbod, dat al het verkeer van de westelijke rijbaan gebruik moest maken. Voor verdachte reed een personen- Op het moment dat deze, gevolgd door verdachte de rijksweg opreed, voerde de laatste ondanks het verbond een in- haalmanoevre uit, en kwam daardoor op de voor hem linker rijbaan. Op dat moment naderde alt de tegen overgestelde richting een personenanto, waarop een frontale botsing volgde. De bestuurder van die auto, de heer H. Zwart bekwam zodanig letsel, dat hij spoedig overleed. heer Van Delft dia's tonen over Rome. De bijeenkomst wordt gehouden in hel Wit-Gele Kruisgebouw en begint om 7.45 uur. Stompwijkse Boys Omdat de Boys dit weekend geen competitiewedstrijd behoeven te spelen, zullen zij een vriendschappelijke wedstrijd spelen tegen UDO. Voor deze wedstrijd, wel ke om half één in Oegstgeest wordt gespeeld, zijn de volgende spelers uit genodigd: N. G-roeneweg, M. van Leeu wen, K. Droog, K. Belt, Th. Duivestein, K. Lelieveld, A. Waayer, A. Enze, L. Belt, J. Luiten. A. van Zoh, C. LeMe- Terzake het veroorzaken van dood vetö én T. Knijnenburg. WASSENAAR I IR. \V. LANGE GEPROMOVEERD Heden vrijdag, is aan de Landbouw hogeschool te Wageningen gepromoveerd de heer ir. W. Lange op het. proefschrift Cytogenetisch en embryologisch onder zoek aan kruisingen tussen Hordeum vulgare en H. bulhosum. Als promotor fungeerde prof. dr. Ir. .1. Sneep, hoog leraar in de leer van de planfenverde- llng. Ten behoeve vau de verdeling van gerst (Hordeum vulgare) is bij de Stich ting voor Plantenveredeling, S.V.P., on derzoek verricht naar de mogelijkheid van het maken en benutten van soort hybriden tussen gerst en een wilde gertsoort (H.bulbosum). Het zou voor de veredeling van gerst nuttig kuunen zijn eigenschappen van H. bulbosum, zo als kouderesistentie en resistentie tegen ziekten, over te brengen naar H. vul gare. Ir. Lange werd T dee. M8T fee Wasse naar geboren. Voor de tweede maal in successie heeft H. J. Berg beslag gelegd op de eerste prijs (wisselbeker) van de huls- broeitcutoniistelling in Sassenheini in de afdeling verplichte inzending. De lieer Berg was trouwens toch zeer succesvol, want naast deze eerste prijs behaalde hy ook nog twee tweede prijzen, bij de vrije inzending en de afdeling bloemblad en schikwerk (grote stukken). De huisbroeitentoonstelling in Sassen- heim, die gistermiddag door burgemees ter J. baron van Knobelsdorff werd ge opend. is overigens anders dan anders. Niet alleen omdat het aantal inzendin gen de totalen van de voorgaande veer tien tentoonstellingen overtreft (dit jaar bereikte men voor het eerst de 25, vorig jaren waren er nog 18), maar vooral omdat dit jaar niets is nagelaten om een grotere bekendheid aan de tentoon- stelling te geven. Voorzitter P. A. Vree- burg daarover: „De afgelopen jaren j kwamen we nooit verder dan een paar honderd bezoekers in drie dagen. Nu ho pen we op méér. Trekpleister naast de tentoonstelling is een modeshow. Geor ganiseerd in samenwerking met en ver- j zorgd door het Sassenheimse kledingma gazijn „Audifré". Gisteravond was reeds de eerste show op het plankier temidden van de bloeiende bloemen. Vanavond is j de tweede show. Er is nog een reden dat méér publiek wordt verwacht: de af- I deling bloembitui- en schikwerk. De heer Vreeburg: „Er zijn dit jaar meer stuk-; ken dan ooilEen van de Sassenheimse bloemenbedryven heeft onlangs een cur sus bloemschikkeu georganiseerd en het resultaat is hier te zien". De kwaliteit van net tentoongestelde is van behoor lijke tot zeer goede kwaliteit. De waarde ring van de driemansjury (C. Soeteman uit Noordwijk, G. Demmink uit Sassen- heim en H. L. van Veelen uit Voorhout) luidde: hoog peil. Vooral de hyacinten zijn fraai. De opbouw van de tentoonstel ling in d? hal van het bloembollenbedrflf Warnaar en Co aan de Hoofdstraat (ge opend van 10-12, 2-6 en 7-10; zaterdag 7-9 uur), voor de vierde maal in handen van de héér M. A. van Beelen, doet; de. kleurpracht alleen nog'maar Verplichte inzending: le pr. H. J. Berg (Wisselbeker), 2e pr. Th. v.d. Hulst, 3e pr. S. Eisenga. Vrije inzending nicer dan 6 potten; le pr. Th. v.d. Hulst (Wissel beker), 2e H J. Berg, 3e pr. A. tvoning. Vrye inzending tot; en met 6 potten: le pr. R. Duiker (Wisselbeker), 2e pr.'L. van Nieuwkoop, 3e pr. mevr. Berg-Al- ders. Beste pot tulpen „Macl. Spoor" LI. J. Berg, beste pot hyacint „Ostara" H. J. Berg, beste pot narcis „Orange Stan dard" Th. v.d. Hulst. Afdeling kantoor- broei: le prijs Plantenziektenkundige Dienst (Wisselbeker), 2e prijs Fa. War naar Co. Afdeling bloeinhind- en Sehlkwerk: grote stukken: le prijs mevr. Berg-Alders (wisselbeker), 2e prijs H. J. Berg, Kleine stukken: le pr. mevr. Rotteveel-Huyg, 2e pr. mevr. P. C. van Nieuwkoop-Brouwer, 3e pr. mevr. Rot teveel-Huyg, 4e pr. mevr. J. Burgmeyer, 5e pr. mevr. Rotteveel-Huyg. De jury werd gevormd door de heren: C. Soeteman te Noordwijk, G. Demmink te Sassenheim en H. L. v. Veelen te Voorhout. In de strijd om het persoonlijk dam kampioenschap van Sassenheim gaat liet er naar uitzien, dat W. Krom de titel bijna niet meer kan ontgaan. Want terwijl Krom de afgelopen week zelf geen fout maakte in zijn partij tegen J. Bouwmeester, verspeelden zijn naaste concurrenten W. Pouw en J. Di;eef wel punten. W. Pouw, die eerst J. Couvée nog wel versloeg, liet het tegen H. Burggraaf afweten, terwijl J. Dreef tegen J. Couvée een verrassende nederlaag leed. Tegen N. Demmenie had Dreef ook al een punt verspeeld. De uitslagen luiden: A. van Duyn N. Demmenie 02, W. PouwJ. Cou vée 2—0, J. BouwmeesterW. Krom 02. N. DemmenieJ. Dreef 11. H. Bekebrede—W. Pouw 2—0. J. Dreef J. Couvée 02. W. Pouw—H. Burg graaf 02, A. van DuynC. Kipping "92, J, Bouwmeester—J. Couvée 20. Algemeen Ziekenfonds Alphen en Om streken, W. Wieringa, secretaris van de Ned. Chr. Bond van Overheidsper soneel, te Rijswfik (Z.-H.). Nog naar twee kandidaten voor het bestuur wordt uitgezien. Nog steeds is voorts de plaats van een directeur vacant; dr. Kothe neemt als geneesheer-direc teur tijdelijk waar; gedacht wordt aan een functionaris met commerciële kwa liteiten in het zakelijke vlak. Df. Kotfhe was tenminste even blij als de geslaagden, toen hij de negen meisjes, die 'hij even later de beroeps belofte zou laten doen en hen het ver pleegstersdiploma zou uitreiken, toe sprak en hen met het behaalde succes feliciteerde; alle negen examinandi, leerlingen van docente zuster Korte- Koning, en volledig als eerste ploeg in „Rijnoord" opgeleid, behaalden met succes de eindstreep. „Markt hoog genoteerd" Mevrouw dr. De Graaf, gecommit teerde van het ministerie van Volks gezondheid, zag dit vreugdevol gebeu ren mede als een beloning van de meis jes, maar niet minder als een gaaf visitekaartje vam „Rijnoord." Verder voerden het woord de directrice, zus ter K. M. H. Polderman en zuster Mgkkaay, gedoleerde van de hoofd inspectie van Volksgezondheid in de examencommissie, die de waarde van de examenuitslag kenschetste met de woorden: „De markt ligt hier hoog genoteerd." De geslaagden dankte docente, exa minatoren, gecommitteerden, directri ce, directie en bestuur en boden aan de eerste een presentje aan. De ge slaagden zijn: Sj. Bouthoorn, Rit Did- den (uitstekend), René Drost, Gera van Geest (uitstekend), Ank van Hou- welingen, Bep Turken. Els Vonk, Hee- ka v. d. Wal en Ria van Wijk, Castellum (d) moest puntendeling toestaan Opnieuw is het Noordwijkse Dio 1 een moeilijke tegenstander gebleken voor het Alphense Castellum. In een wedstrijd die voor de eerste klasse op een vrij hoog niveau stond moesten de ploegen de pun ten delen. Het is nu wel duidelijk dat Castellum en Nieuw-Brunhilde de voor naamste pretendenten voor de kampioens titel zullen zijn. Onder de uitstekende leiding van scheids rechter K. Petersen-Jonker bleek In de eerste set, dat Castellum over iets meer j technische kwaliteiten beschikte, maar ook dat de verdediging het heel moeilijk zou krygen. Aanvallend werden de Al phense smashes dit maal goed door tac tische ballen afgewisseld. Door een aan- tal technische fouten, en zwak serveren moesten de Noordwijkse dames de eerste set prijsgeven: 1315. In het geheel niet aangeslagen kwam Dio in de tweede set uitstekend terug. De lange aanvalster J. Bos gaf de Al phense verdediging met haar harde smashes weinig kans. Met enkele lange rally's, waarbij de aanvalsopbouw en bij Castellum niet beter op werd pakte de thuisclub de eerste winst, 15-6. Een fanatiek spelende Alphense ploeg zorgde in de derde set voor een 09 voor sprong. In deze fase van de wedstrijd was de linkshandige Trudy Carlier duide lijk de sterkste Alphense aanvalster. Die kon door zeer goed serveren van opnieuw J. Bos tot 6—9 terugkomen, waarna de Castellum-coach een time-out aanvroeg. De groen-witten drukten nu goed door, en wisten zich met 10—15 van tenmin ste één punt verzekerd. Lange tijd wisten de Alphense dames hun tegenstanders in de beslissende set bij te houden. Tineke Carlier bleek op nieuw een uitstekend verdedigster, en ging ook aanvallend steeds beter spelen. Bij een 129 voorsprong leek de strijd beslist, maar de sterke Dio-aanvalster deed met een zeer harde en doeltreffende aanval Castellum de das om 15—12. Ge zien het vertoonde spel was de punten deling de juiste uitslag.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7