lustige zang van Haags Matrozenkoor in Leiderdorpse Scheppingskerk Hulpverleningsdienst Z.-W. zoekt helpers en helpsters Leids instrument verzamelt al jaren kosmische gegevens Werking na 140 omlopen nog uitstekend BIOSCOPEN Burgemeester Detmers heeft geen medelijden met veroorzakers botsingen Vrouw ernstig gewond oversteel op ïkplaaU MARKTEN 19 Veer verbluffend knap spel van meesterduo Verheul-v. d. Meer EEN GROOT AANTAL belangstel- nden, onder wie burgemeester M. A. in der Have met echtgenote en veel ugdige luisteraars, heeft gisteravond de fraai akoestische ruimte van de :heppingskerk een paar aangename irtjes gehad bij het optreden van •t Haags Matrozenkoor. Het was een Itvoering onder auspiciën van de afd. 'derdorp van K. en O. Het optreden het koor, dat vorig jaar 40 jaar ;stond, werd omlijst en afgewisseld Dor het spel van Koos Verheul, fluit, van der Meer, piano. Het Matrozenkoor - met een zekere urf wel eens „onze Wiener Sanger- naben" genoemd - zong onder leiding an en aan de vleugel begeleid door ipke de Jong Israëlische liederen, ederlandse vissersliedjes, twee Itall- nse liedjes en liederen van zigeuners negers, evenals de Joden vaak tot •erven gedoemd. De jongens stonden in de kerk door nstandigheden niet in hun vertrouw- opstelling rond de piano. Misschien t daardoor een zekere schroom be- ond om ontspannen te zingen. Het du allemaal met wat meer pit en erker accentuering hebben gekund, at was direct al merkbaar in de drie saëlische liederen: Shaloom chawerin een geromantiseerde bewerking van ipke de Jong, evenals Wiehoeda en gali. Het klonk rustig getim- reerd, zuiver en beschaafd, maar net ts te gezapig om Israëlisch te kunnen jn. Beter ging het in de vissersliedjes, aarvan vooral Het loze vissertje en lien die willen te vissen gaan, te be- onderen vielen; in vrij moeilyke be- erkingen werden ze fris, joyeus en nbevangen gezongen. Hetzelfde kan tzegd worden van de Italiaanse wijsjes c e toe en het bekende La villanella. eel „dansant" en melodieus. De zigeunerliederen: Pools, Oosten- jks, Italiaans en Spaans, sloegen bij et publiek goed aan. Dit was mede ongeman betrapt bij autodiefstal Twee vrouwelijke agenten betrapten istermiddag op het Stationsplein een 2-jarige electromonteur uit Lelden bij et stelen van voorwerpen uit een auto. e vrouwelijke agenten waren gewaar- :huwd door burgers die de jongeman et sleutels aan een auto hadden zien orrelen. Toen de vrouwelijke agenten jongeman met „iets" onder zijn arm een auto zagen stappen, volgden zij n en riep per mobilofoon assistentie „in mannelijke collega's op. Bij zjjn woning werd de jongeman ten slotte aangehouden. Hij bleek een reaer- vewiel en een portable transistor radio estolen te hebben. Bij het onderzoek iek. dat het niet de eerste keer t hij voorwerpen uit auto's had te danken aan de begeesterende eu nu en dan bezwerende leiding van Sipke de Jong, die leuk atemmenmateriaal tot zijn beschikking heeft, waar heel wat mee te doen valt. Uitspringers waren hier Heisza katreinerle - dat het koor uitstekend lag - en Allegria. Besloten werd met de negrospiritual Mary had a baby, dat te vloeiend en zonder negroide ritmiek (voor jongensstem men is dat een bijna onoverkomelijke opgave) werd gezongen. Het was niet temin een concert, waaraan men veel genoegen kon beleven. DUO VERHEUL-VAN DER MEER, dat vorige week te Leiden in een recital voor Toonkunst nog zo uitzon derlijk imponeerde, bewees ook nu weer een haast ongeëvenaarde twee eenheid te zijn. Temidden van zo veel vocale luchtigheid was het voor beide kunstenaars steeds een hele omscha keling, maar de vertolkingen boetten aan meesterschap niets in. Uitgevoerd werden de Sonate in D Dur van J. Chr. F. Bach (ook opge nomen op de l.p. die het duo heeft gemaakt), de Sonate „Undine" van Reinecke en Fantaisie op. 79 van Fauré, vervoerende en ook verinner lijkte Franse expressie. Overbodig ver der hierover uit te weiden: Verheul» aandeel was weer verbluffend knap en muzikaal en Van der Meer secun- deerde subliem in volmaakte harmonie. Voor dirigent De Jong en de twee instrumentalisten waren er fraaie boe ketten. In de pauze liet de heer Ad Hoogen boom, directeur van de Leiderdorpse Muziekschool en dirigent van de St.- Willibrordzangertjes uit Oegstgeest - die naar hun collega's kwamen luis teren - tussen de koffiedrinkers horen, dat zijn pupillen ook hun hand niet omdraaien voor composities zoals La villanella. De auditie vond een wel willend oor bij de burgemeester, maar Sipke de Jong hield gewoon pauze. T.P. reparaties verricht, er kan ook gestald worden. De mensen willen hun wagen niet elders stallen". De uitspraak van de commissie der beroepschriften (voorzitter mr. C. J. Woudstra) volgt binnenkort. Oud-wethouder Jongeneel voerde Leidse Expogé mee op reis Bij het begin van de leden-bijeen komst, welke de Leidse afdeling van de Nederlandse Vereniging Ex. Poli tieke Gevangenen uit de Bezettings tijd gisteravond hield in de Hans- Schitzler-zaal van de Joodse Gemeente aan het Levendaal, herdacht de voor zitter de enkele dagen geleden over leden premier van Israël, Levi Esjkol en het overleden lid van de afdeling, de heer Harteveld. Hierna verwelkom de hij het niet grote aantal aanwezi gen, speciaal oud-wethouder A. J. Jongeleen, die met een praatje en een Burgerlijke stand Geboren: Tirza Swanette d.v. B. K. telma en A. C. Wildeboer; Sandra Her- J. Booij en M. Westerhuie; ianca Pauline Miranda d.v. J. Poot Klink; Jolanda Catharina Geertruida F. M. G. v. Bers en G. M. C. Ver wen; Babs d.v. H. Renee en C. Hanno; irtha Johanna d.v. H. W. v. d. Horn E. v. Namen; Rob Richard z.v. L. en D. v. d. Blaak; Johannes Arnoldus heodorus z.v. J. F. J. Koot en C. J. C. elvenstefjn; Janus Johannes z.v. J. J. oppenbrouwer en A. de Boer; Sylvia mcisca Theresia d.v. P. de Zoete en F. Clemenkowff; Maria Sophia d.v. J. de Vreede en A. J. Ravensberg; elkje Maria d.v. W. J. Bekooij en C. Mooij; Petra d.v. G. Schoenmaker en P. Lücken; Woenderik z.v. W. Nag- ;gaal en E. E. Goor; Antonia Johanna iendrica d.v. A. Brussee en H. T. C. aspers; Michiel z.v. P. Bakker en H. Busman; Agatha Christina Maria d. in J. v. Kessel en C. E. M. Kok. Overleden: M. J. v. Steijn 86 j., w.v. J. P. v.d. Drift; J. J. der Nederlan- :n 74 j., e.v. J. M. Krösschell; M. Min- iar 71 j.. m. Gehuwd: J. K. Bleeker en P. W. J. M. iroenewegen; P. J. Wijnobel en D. H. lannaart; H. Vrybloed en M. Hermes; d. Plas en E. v. Leeuwen; R. L.-T. ie-Pauw-Sam en C. C. S. D. Oedayraj- ngh Verma; P. H. J. Berkhuijsen en Schuchhard; H. Dongelmans en M. v.d. Leek; J. M. Schouten en C. M. oogt; M. W. Ossevoort en M. van der inden. Ondertrouwd: L. Plug en M. H. E. IngelG. J. G. M. Coster en A. S. M. andvliet; M. Gijsman en J. C. M. de uiter; B. v.d. Berg en M. de Gunst; T. Beugelsdijk en M. Beij: B. A. Ver- :eg en A. M. v.d. List; A. Tefy en S. E. Dreef; L. C. J. L. v. Oyen en A. v. Zijl; J. H. W. Rullmann en R. Schadee; P. Alblas en C. J. H. nsen; J. P. Harpe en C. Krijn; R. uliga en M. Wilschut: E. Hofkes en E. v.d. Kooi; J. W. Kline en I. den artog; M. W. H. M. Peetere en B. W. M. Versteegen. LEIDERDORP Geslaagd Aan de Technische Ho- „Artiestenpalet" brengt zondagmid dag 2 maart, aanvang 3 uur, een licht klassiek programma in de psychiatri sche inrichting Endegeest in Oegstgeest. Medewerking verlenen pianist André Telderman, sopraan Sophie Endstra be- I geleid door Rl. Blik™ Coby Pouw uit w„d rondg,„ia lang, Hillegom met sologitaarspel. Gisternacht werden in Leiden twee schillende Marokkaanse steden. VYV-busjea gestolen. Een van de busjes, een blauwe, is inmiddels teruggevonden bij Schiphol. De ander, rood van kleur, is nog zoek. Het kenteken is TF 00-73. Dit busje werd ontvreemd van de Sï.- Jacobsgracht. plaatje de leden zou rondleiden door Lelden en sou meenemen op reis door Marokko en Spanje. De voorzitter deed een aantal huis houdelijke mededelingen, waarbij hij o.m. kon vermelden dat een uitnodiging was ingekomen voor bijwoning van d opening van de Israëlweek te Rijns- burg, waarover de leden per circulaire reeds nader waren ingelicht. Een prettige mededeling was de on verwacht goede reactie van de leden op de suggestie van het bestuur om voor het 25-Jarlg bestaan van de Afde ling in 1970 een klein fonds te vormen, wat reeds tot een niet onbelangrijk be drag was uitgegroeid. Hierna kreeg de heer Jongeleen het woord. Hij vertelde op de van hem be kende gemoedelijke wyze iets over het ontstaan en opkomst van de stad Lel den, maar ook van de teruggang en de armoeder en de ellende die in Leiden hebben geheerst, om daarmede de aan wezigen een duidelijker inzicht te geven bij het bezien van de daarna door hem vertoonde zeer fraaie kleurendia's. Door de alopjes en Bteegjes van de oude binnenstad voerde hij z(jn toe hoorder ook naar de moderne nieuw bouwwijken om met een aantal bijzon der goed getroffen kijkjes op de Leid se Hofjes en de molens rondom Leiden dit gedeelte van zijn programma te be ëindigen. Na de pauze reisden de leden met de heer Jongeleen mee vanaf Schiphol naar Alicante waar werd overgestapt op de „Hermes" om de oversteek te Noord-afrika, maai; men lid langs een groot aantal j sprookjesachtige bouwwerken DE LEIDSE COURANT Wel of niet bouwen op binnenterrein De commissie der beroepschriften heeft gistermiddag het verzoek van de heer A. U. Spadon en diens archi tect, de heer M. Koolhaas uit Ooster beek, om alsnog toestemming te krij gen van B. en W. om op een binnen terrein aan de Gerard Doustraat in Leiden een werkplaats te bouwen, be handeld. Eerder was afwijzend gerea geerd op deze aanvraag. Uit stede bouwkundig oogpunt zou het niet verantwoord zijn om in een toch al zo dichtbevolkte woonwijk te bou wen. Een andere weigeringsgrond was de hoogte van 4 meter van de achter gevel. Reeds eerder moest negatief worden beslist op een verzoek tot bouwen. Dat was in 1964. De heren Spadon en Koolhaas voeren nu echter aan dat er in die jaren het een en ander veranderd is. Het onbebouwde binnenterrein, zo stellen zij, heeft thans het aanzien van een vuilnisbelt. Een bebouwing zou huns inziens zonder meer een verbete ring zijn. Ook voerden zy aan dat reeds elders in deze woonwijk de achtergevelrooilijnen overschreden zijn. „Voor de verkeerssituatie die ter plaat se een chaos is, zou het wenselijk zijn als het garagebedrijf zou worden uit gebreid", aldus de heer Koolhaas. Voorgesteld werd om elders in Zuid- Voor de huisdammers bestaat alsnog West een garage te plaatsen. Voor de gelegenheid zich te melden op de speel- heer Spadon echter een weinig be- dag tot 9.30 uur, aan de zaal, Pr. Ma- vredigende oplossing: „De klanten rijkestraat 69 te Alphen aan den Rijn. wonen in de buurt van het garage- Burgemeester Gallas zal de opening ver- bedrijf. Er worden niet uitsluitendrichten. VRIJDAG 28 FEBRUARI 1969 Morgen damdag in Alphen Onder auspiciën van de L.D.D.B. or ganiseren de Alphense Damverenigin gen A.D.S. en H.D.C. morgen een Dam dag. Meer dan 100 dammers zullen dan de strijd aanbinden. Onder hen bevinden zich vele prominenten: C. Varkevisser, kampioen van Zuid-Holland. J. Weer- heijn, F. en S. de Jong Rotterdam, F. H. Booy, Den Haag en niet te vergeten de Alphenaren C. Zijlstra en A. Robbe. Er zullen minstens 180 partijen op die dag verspeeld worden, want de deelne mers moeten allen 3 partijen spelen. Leidse Universiteit Doet.ex. Godgeleerdheid, de heer J. Trapman c.l. (Oegstgeest); doct.ex. Ned. Recht, de heren F. J. Rutgers (Leiden), J. P. Schmal (Leiden) en mej. P. G. Th. Verhaar (Leiden). Met een kijkje op de rots van Gibral tar, compleet met de onvermijdelijke apen en bijzonder fraaie opnamen van een stierengevecht, besloot de heer Jon geleen zijn serie buitengewoon kunst zinnige kleurendia's. Voor de voorzitter was het een ge makkelijke taak hem te bedanken voor zijn bereidwilligheid om voor de Leidse afdeling deze avond te verzorgen. CENTRUM VOOR HULP AAN IEDEREEN In de kleine zaal van de Bevrijdings kerk waren gisteravond een dertig be woners uit Leiden Zuid-West aanwezig, woordlgden en spoed wilden zetten aan het menselijker maken van het. stads deel Zuid-West, waar niet alleen ge woond kan worden maar ook geleefd moet worden. Aan de hand van een organisatie schema „Hulpverleningsdienst" zette de heer C. van der Sanden het doel van deze hulpverleningsdienst uiteen. Spontane buren- of vriendschap is de beste hulp, die men zich kan indenken. In de praktijk komt hier door verschil lende oorzaken weinig van terecht. Daar om is nodig een centrum, van waaruit leder hulp- en inlichtingen kon verkrij gen en welk centrum gesteund wordt door de gehele wijk en gedragen door zoveel mogelijk groeperingen. Deze hulpverleningsdienst krijgt een centrale telefoon, van waaruit de op drachten doorgegeven worden naar de verschillende diensten zoals vervoer, op pas. kontakt, huiswerk mannen, huis werk vrouwen, verzorging en Informatie. Die hulp kan bestaan uit het verzorgen van een, vuilnisemmer, van de bovenste etage van een flat naar beneden voor een zieke of bejaarde, het halen van receptje by de apotheek, het geven ;en oppas voor de kinderen en het brengen van bezoekjes aan bejaarden en eenzamen. Zeer nadrukkelijk werd gesteld, dat deze hulpverleningsdienst meer is dan een dienstencentrum voor bejaarden, zo- ais thans ln Leiden In oprichting is. Het belangrijke onderdeel: de centrale IN AMERIKAANSE KUNSTMAAN mische stralen-experlment van de Leidse Werkgroep Kosmische Straling een jaar hebben gewerkt. Het. instrument, dat dan liondcrdveertig omlopen van elk 62 uur en 26 minuten zal hebben voltooid, bevindt zich samen met nog 23 andere experiment in de Amerikaanse satelliet OGO-5, die op 4 maart 1968 van Cape Kennedy word gelanceerd. BETROUWBAAR Zowel de satelliet als het Leidse in strument heeft zich best gedragen en doet het nog uitstekend. By het ontwerp is uitgegaan van een periode van een jaar betrouwbaar werken, maar het kan 1 best zijn, dat een veelvoud van deze tyd j tot 17 oktober 1968. De totale lengte hiervan bedraagt 274 km. Op een ge wone bandrecorder zouden deze banden in 800 uur afgespeeld kunnen worden. De computer doet het achtmaal sneller. Radiodebuut van „De Burcht" Zaterdag 1 maart zal het eerste Leidse Jeugdorkest en drumband „De Burcht" met enkele populaire nummers uit hun uitgebreid repertoire een radio-optreden verzorgen om half vijf op Hilversum voor de VARA. Deze uitzending is ook stereo te beluisteren. Breishow voor Dameskontakt Dinsdagavond verzorgde de Neveda Wolfabriek een avond in het ontmoe-j tnigscentrum voor de leden van het damescontact in Zuid-West. Eerst hield ee heer Aksma spraak tot de dames en vertelde het een en ander over de vele mogelijkheden van alle wolsoorten. Vervolgens heette mevr. Mentink alle dames van damescontact en van de Christelijke damesvereniging welkom. Daarna volgde de show. Hieraan deden 6 kinderen mee die voor de pauze alle mooie pullovers en vesten toonden. Dit viel erg in de smaak bij de vele dames. (De zaal was zeer goed bezet). De kinderen werden dan ook gul beloond voor hun medewerking. In de pauze konden de dames onder het nuttigen van een kopje koffie nog enige vragen stellen aan de heer Aksma over wol, patronen ed. best zyni dat een veelvoud van deze tyd I In nauwelijks één uur tyd heeft Na de pauze werden er dames- en j worcn bereikt. sterk onderbezette raad van Zoeterwoude tienerpullovers en vesten getoond. Er Gedurende dit jaar is de hoogspan. (afwezig waren dr. T. Pley, G. Koek, B. was ook een gebreide mantel en ver- njng, die de fotobuizen voedt, honderd- C. v.d. Veer en A. v.d. Poel) de agenda, schillende gebreide japonnen. Een uit- 1 veertig maal uitgeschakeld en weer aan- waarop een groot aantal onderwijszaken gebreide collectie dus. .geschakeld. Het instrument verzamelt voor kwam, afgewerkt. Op de publieke Onder luid applaus werden de dames namelijk de meest waardevolle gegevens, j tribune had opnieuw een aantal leerlln- bedankt voor het tonen van alle model- wanneer de satelliet zich ver van de gen van de Aloysiuaschool met hun len. aarde bevindt. Het verste punt ligt op hoofdonderwijzer de heer J. W. Vink Ook de vier dames die hieraan hun j 145.000 kilometer boven hel aardopper- plaats genomen, medewerking hadden verleend werden j vlak, of wel ruim een derde van de af- I ue gemeenteraad van Valkenburg beloond met enige geschenken. stand lot de maan. Maar elke keer dat I heefl haar instemming betuigd met dê Na afloop kregen alle aanwezige da- de satelliet weer naar de aarde terug-motje jie de Zoeterwoudse raad in de breigids cadeau, en j valt enMn de stralingsgoi dels duikt, VOrlge vergadering aannam inzake de .ncii-nmoni blokvorming in de Gewestraad. Er be- telefoon zal spoedig In werking kunnen treden. Er zijn thans reeds twee kandi daten. De vergadering besloot de werkgroep te verzoeken hun werkzaamheden voort te zetten en op woensdag 2 april de volgende werkvergadering te houden, aan de Boshulzerkade. Binnen deze vier weken zal de werk groep met concrete plannen komen en zal getracht worden helpers en helpsters aan te trekken. VOORSCHOTEN In september NS-station Voorschoten in dienst Iu verband met geruchten en elders gepubliceerde mededeling deelde de voor lichtingsdienst van de Nederlandse Spoorwegen ons mede, dat het Station te Voorschoten op 28 september van dl! jaar In dienst zul worden gesteld. Van die tijd af zal het station defini tief ln de dienstregeling worden opge- Deze dienstregeling is nog niet vast gesteld, maar aangenomen mag worden dat de treinen, die stoppen op de sta tions Mariahoeve en Laan van N.O. Indië te Den Haag dat ook te Voorscho ten zullen doen. Dat zal dan gelden voor het verkeer in beide richtingen. VERKOPINGEN Op de veilingen 19 en 26 febr. gehou den door notaris G. J. Boom zijn de navolgende percelen ingezet en gemijnd als volgt: te Voorschoten inzet afslag Narcisstraat 47 16.100,500, W. de Zwijgerlaan 84 13.200,— 1,— Nw Voordorpstr. 26 15.300, Noortheystraat 24 14.100, Wijngaardenlaan 21 17.000 3.200,— Wijngaardenlaan 23 17.900,1.000, Leidseweg 366 6.800,— 300,— Voorstraat 24 10.000, Schoolstraat 33 35.000,— Wijngaardenlaan gecombineerd totaal 39.101,—. Gymontmoeting Aspasia-Sparta Op uitnodiging van de gymnastiek vereniging „Aspasia" te Koudekerk, heeft dc Leiderdorpse vereniging „Sparta" deelgenomen aan de onder linge wedstrijden,, welke werden ge houden in de sportzaal te Hazerswoude- Rijndijk. Ondanks het feit dat „Sparta" deze wedstrijden gewonnen heeft, ver dient het toch zeer zeker wel aanbe veling (en dit geldt zeker in gelijke mate voor „Aspasia") dat de oefenstof wat beer wordt aangepast aan de mo menteel geldende opvattingen. Nog steeds blijkt het ringzwaaien verschrik kelijk populair te zijn, terwijl b.v. het kastspringen door de meisjes en dames in de lengte werd bedreven De einduitslagen van de diverse groepen luidt als volgt: Meisjes: 89 jaar Aspasia; 1011 jaar Aspasia; 12—13 jaar Sparta. Dames: Aspasia. Jongens: 8—9 jaar Aspasia; 10—11 jaar Sparta; 1216 jaar Sparta. Adsp. dames: Sparta. In punten uitgedrukt komt het er op neer, dat Sparta met een verschil van 1,0019 gewonnen heeft. Bona Stars wacht luidruchtig Punch Wederom staat er een sware uit wedstrijd op het programma van de Leidse basketball ver. Bona Stars. Na vorige week tevergeefs geprobeerd te hebben het koploper Blue Stans al te lastig te maken moeten zij vanavond naar Delft om daar tegen het Delftse studententeam van Punch uit te ko men. Punch, dat na de vergeefse aan val van Flamingo's vorige week ste- vlg op de tweede plaats staat, speelt thuis bijzonder sterk en nog ongesla gen. Zij wordt gesteund door een enorm luidruchtig publiek, ook voornamelijk studenten, voorzien van ratels, toeters en dergelijke attributen. Zelfs wan neer de tegenpartij vrije worpen mag nemen vliegen de serpentines in een oorverdovend lawaai om zyn oren. De tofch wel luidruchtige Bona Stars- aanhang is hier niets bij. De sterkste troef van Punch is pivot international Erik van Woerkom, elke wedstrijd goed voor zo'n 30 punten. Daarom is het nu zo jammer, dat Pieter van Tuyll vanwege zyn enkele deze week nog niet mag spelen, anders was er een hele zorg minder. Nu zal er waar schijnlijk een hechte zone geformeerd worden, om Van Woerkom uit de bucke-t te houden. Maar daarnaast beschikt Punch ook over voldoende afstandsschot om een zone aan flarden te schieten, zodat overgeschakeld moet worden op floating-verdediging. Al met al geen gemakkelke opgave voor de Stars, die ongetwijfeld veel moeite zullen hebben met de ijzersterke ver dediging van de Delftse studenten. Zaterdagavond moet koploper Blue Stars naar Haarlem bij Flamingo's op bezoek, en dit zou wel eens de eerste nederlaag van Blue Stars kunnen wor den. De films in de week van 27 febr. t/m 5 maait zijn door de Kath. Film Centrale als volgt gekeurd: Camera; Romeo en Julia, 14 jr. 3e suc cesweek. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstellingen, do. vr. zat. Ma- zarln, 18 jaar, 24.00 uur. Jeugdmatlneé: zo. wo. 2.30 uur. Win- nëtou, het grote opperhoofd. Lido: The Graduate, 18 jaar, 2e succes- Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Mysterie in Tlplo, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote stilte, 18 jaar 5e suc cesweek. Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Met zes wordt 't Hommeles a.l. Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Vlva Django, 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15. en 9.15 uur. Nachtvoorst, vr. zat. 23.30 uur 18 jaar, The collector. Korreltje Graf en dodenrijk zyn nimmer verza digd, evenmin ook de ogen van de mens. (Spr.) PUNT. Opstelling Bona Stars: C. Pley, P. Ruysenaars, H. Stol, A. en P. de Jong, an Cleef, R. Wallaart, H. van Ma meren en J. Maassen. Programma: vrijdag 20.30 Punch Bona Stars. Zaterdag: 5-meihal 18.45: TSB aTSB a; TSB 3—Suvrikri 2. 20.00: TSB 5—Esso. Dames 3—Te Wer- ve; 21.15: TSB 2—Argus 2; TSB 4— SIGL Onvolledige Zoeterwoudse raad snel door aantal zaken heen Beroep bij Kroon over krediet sportvelden 1 Aksma van Neveda. i de omschakeling van het electriciteisvoltage opnieuw I ter hand te nemen zo heeft men van de SLF te Leiden gemeld. Een mededeling die de raad gaarne vernam omdat daar De gegevens, die bij N.A.S.A. te Was- j meermalen op aangedrongen was. MAGNEETBANDEN Kinderwagen net niet geraakt De 35-jarige mevrouw N. de W. uit oorschoten is gistermiddag tegen i'aalven ernstig gewond op de over- eekplaats in de Lanimenschansweg de Lorentzkade. Da vrouw, die met een kinderwagen op de oversteekplaats liep, werd gegrepen door een personen wagen, bestuurd door een Leidenaar. Deze auto passeerde een wagen, die ge stopt was om mevrouw De W. te laten passeren. De kinderwagen werd bij de botsing net niet geraakt. Het slachtoffer is met zwaar lichamelijk letsel door de EHD vervoerd naar het Academisch Zieken huis. I hington van zeven over de wereld I spreide grondstations binnenkomen, wor- I den daar eerst samengevoegd en onder- verdeeld, zodat iedere experimentator over de gegevens van zijn eigen experi ment kan beschikken. De Leidse onder zoekers is het vooral te doen om de electronen ln de kosmische straling, Op aparte magneetbanden krijgt men in Leiden de gegevens over de baan. van de satelliet en zijn stand in de ruimte. Deze gegevens worden met een vertra ging van slechts enkele maanden thuis gestuurd. Elke week komen er zo een of meer pakken magneetbanden. In to taal had men tot 20 februari 383 banden van elk 720 meter lang ontvangen, be trekking hebbend op de periode 5 maart De raad verleende een krediet van f 1.000,als aanloopkosten voor de sportstichting in oprichting. Het aantal personen dat zich bereid heeft verklaard hierin zitting te nemen zal nog worden uitgebreid met een vertegenwoordiger van de Hervormde Jeugdraad. Er werd melding gemaakt van de uit spraak van het Ambtenarengerecht In zake het ontalag van de heer Van der Broek als gemeente-architect. De raad besloot beroep in te stellen blJ de Kroon n.a,v. het niet goedkeuren door G.8. van een besluit waarin een krediet van J 160.000,werd gevoteerd voor de aanleg van sportvelden aan de Nieuweweg. Nu er volgende week een gesprek met G.8. over den aangelegen heid zal plaatsvinden hoopte de voorzli- ter dat deze procedure niet zal behoeven te worden gevolgd. ZOETERWOUDE LASTIG? Het voorstel van b. en w. betreffende de melding ven voorgenomen maatrege len aan de Gewestraad werd door de raad aanvaard. Dit ontlokte aan de heer Straver („Ze vinden ons in Leiden toch lastig") de opmerking; „Mogen wij dit ook verwachten ten aanzien van de Cen trale in de Barrepolder?". De heer Van Diemen was voorstander van een meer aktieve houding om informatie te ver krijgen over de centrale. Burgemeester Detmers zei dat het feit dat er in de afgelopen weken geen persberichten hieromtrent zijn verschenen of officiële mededelingen zijn gedaan niet betekent dat er op dit gebied niets gebeurt. „Voor openbare behandeling is er geen stof". De post onvoorzien op de begroting kan met 20.200,worden verhoogd wat zijn oorzaak vindt in lagere uitgaven ln 1968 door vacatures en het inwerking treden van de Wet Zware Geneeskundige risico's. Alle agendapunten werden zón- del' discussie aanvaard. RONDVRAAG De heer J. v, Diemen bepleitte namens zijn afwezige fractievoorzitter uitbrei ding van het aantal uren, dat de ver keerslichten op de Hoge Ryndyk in wer king zyn. Dit ten behoeve van o.a. de leerlingen van de Leiderdorpse scholen. Deze aangelegenheid bleek reeds de volle aandacht te hebben van het college. Door de politie is een onderzoek inge steld waarby men tot de conclusie is ge komen dat een permanent in werking zijn 8.15 tot 16.30 uur gewenst ls. Dien overeenkomstig is een verzoek gedaan aan Rijkswaterstaat. De voorzitter be nadrukte nog- eens dat men geheel van dit lichaam afhankelijk ia. Een andere verkeerszaak waarvoor de heer Van Diemen de aandacht vroeg was dc situatie naby perceel 43 in de Weipoort waar twee weken geleden op nieuw botsingen voorkwamen. Het was voor burgemeester Detmers aanleiding fel van leer te trekken tegen degenen die deze veroorzaakten terwyi zij zeer goed op de hoogte zijn ter plaatse, „Je zou geneigd zijn er niets aan te doen, ronduit gezegd heb tk totaal geen medelijden niet hen". Als we tooh maat- LEIDEN, 28 febr. Vee Aanvoer: stieren 10, melkkoeien 50, vette koeien 130, vare koeien 70, pinken 11, vette kalveren 17, nuchtere kalveren 14, vette schapen 60. fokschapen 6. vette lamme ren 334, weldelammeren 19, varkens (zeugen) 22. schrammen 122, biggen 418, geiten 9, totaal 1292. Prijzen: sl.- stleren s. 4.80-5.15. melkkoeien 1000- 1300-1675, vette koeien s. 3.80-4.55-5.25- 5.60, vare koelen 725-1100-1525, pin ken 500-625-790, vette kalveren 1. 3.50- 3.90-4.30, vette schapen 120-135-150 vette lammeren 145-175-205. drachtige zeugen 450-500-550, schrammen 115-125- 135, biggen 83-88-94, geiten 35-55-95. Handel: slachtstieren flauwer, melk koeien rustig, vette koeien matig, vare koeien matig, pinken kalm. vette kal veren vlot, vette schapen en vette lam meren vlug, zeugen, schrammen en big gen redelijk, geiten goed. Kaas Geen aanvoer. ZOETERWOUDE P.I.T. '54 Anneke Koek bleef onge slagen. Alleen Kas Koemans kon hier één punt aan toevoegen zo.dat DSB uit eindelijk toch met 4-6 zegevierde. Het 2e moest met 7-3 de meerderheid van Docos 6 erkennen. G. Verhagen scoorde twee keer en P. Opdam een keer. De Valken 2-Pit 3 9-1. Hier redde Th. v.d. Helm de Zoeterwoudse eer. Eeu ernstige handi cap was de afwezigheid van topscorer Leny Koek. De Valken 4-Pit 4 10-0. Ook het eerste damesteam, waarin F. v.d. Geest-Schuur ontbrak, keerde met de maximale nederlaag terug van een be zoek aan het Haagse VVibats 1. Gosima 2-Pit 2 1-9. Alleen Betty Vervoorn moest eenmaal haar tegenstandster feliciteren. Junioren meisjes: Pit 2-Avanti 3 3-7. Thea Verdegaal en Corry v. Teylingen wonnen ieder een party en ook het dub bel bracht winst. Jongens: Pit 1-Play Fair 3 5-5. Peter v.d. Salm 2 keer en Ton Paardekooper en Wlm d. Eisen l keer. Hoewel het tweede team nog geen winst behaalde iB er een duideiyk op gaande ïyn. Tegen Treffer 6 werd met 7-3 verloren. Sjaak Paardekooper scoor de tweemaal en ook het dubbel leverde winst op. Donderdagavond training Don Bosco. s. zaterdag oud-papleraktie. Gezien het feit dat dit alweer geruime tijd ge leden voor het laatst is geweest wordt een groot aanbod verwacht. Alle leden worden daarom verzocht de handen uit de mouwen te willen steken. DE OOGST VAN DE STRAAT In de afgelopen periode werden de vol gende voorwerpen als verlpren gemeld: herenpolshorloge, leesbril, actetas met oorwaarschmvlngabord I. e«- ""f.l""1' b'ul" JT™ PorWmonnee Inh. plaatal co ook de grote nieuwe lanluarn- en,auloaleutela, 1 paar taal ia Inmlddelf gearriveerd en aal r. fievonrtaan* Por-rianh» binnenkort ter plaatse voor een betere I beveiliging zorgen. Hiermede is liet r Gevonden: Perzische kat, linker heren- I handschoen, grijze lederen handschoen, ip* I 2 lipBsleutels. 2 bankbiljetten, vulpen. Van Dirmen vond hef nu geplaatate U"r,,w°"'!n w"lte^ .PTT-P8'- knipperlicht „lachwekkend". de N«ïrdbï"tmwe poUl,elJureau De heer J. v.d. Ploeg vroeg de vuilnis- j belt die er gecrëerd wordt aan de Nieu- j OUD-PAPIERAKTIE P.I.T. '54 weweg te laten verwijderen en optreden tegen lieden die het parkeerterrein bij de aanleg zynde sportvelden gebruiken voor het verbranden van afval. Burge meester Detmers zegde dit onverwijld Morgen, zaterdag, zullen de leden van PIT '54 er weer op uit trekken om oud papier op te halen. Het is mogelijk dat ,0zij reeds in de ochtenduren langs komen. „Walgelijke aunge- Men wordt verzocht het pak voor de toe en vond het t legenheid". G.S. hebben hun goedkeuring I v°°rdeur klaar te zetten dit gegeven aan het raadsbesluit waarin de ver^es te voorkomen, raad een krediet voteerde voor verbete ring van het pand Watertje 34. De werk zaamheden zullen spoedig aanvangen, zo kreeg de heer J. Bosman len ant woord Een andere toezegging kreeg de heer P. de Jong Dit betrof de verbetering van het voetpad aan de Hoge Rljndyk tussen de Oranjelaan en de Meerburg- kerk. Deze KVP-af ge vaardigde vroeg het college ook de mogelflkheid tot het ver pachten van de weilanden aan de Hoge Rijndijk die eigendom zijn van de ge meente nader te willen bezien. Dit te meer daar de hooioogst van vorig jaar geen succes is geweest. tijd- 8.J.Z. Het ziet er naar uit dat SJZ zondag voor het eerst sedert geruime tyd weer binnen de lynen zal komen. Voor het bezoek aan Concordia tegen welke klub in de eerste competitlewedstryd een krappe overwinning werd behaald, ls het volgende team samengesteld: doel:' T. Vurens, achter: Th. Schuur. L. van Veen, Jac. Olsthoorn en L. v.d. Ham; midden: J. Koek en Th. v. Klink; voor: Jac. Wortman, P. Beèreboom, L. Bos man en Jac. Slingerland. Reserves: S. Zaal, Jac. Schuur en J. Lelieveld. Aan vang 14.30 uur. Vertrek naar HiUegomt 13.15 uur. Scheidsrechter J. Schoen maker.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5