B. en W. Voorschoten willen doeltreffende democratie 55 records gebroken Bataven zien terug op prima 1968 Docos boekt kleine zege op SYE 2 GROFVUIL; OPHAALDIENST. „Adest Musica" (Sassenheim) vergaderde feestelijk BIOSCOPEN MARKTEN „Een vereniging met zoveel leden heeft I acclamatie drie nieuwe leden gekozen: onnoemelijk veel contacten: Sportraad, mejuffrouw R. van Vliet en de heren Sportstichting, K.N.A.U., N.K.S. en tal- B. Ouwerkerk en Sj. Rosdorff. Zij gaan loze andere contacten, die stuk voor stuk de zetels bezetten van de scheidende steeds weer de aandacht vragen," aldus I heren P. J. van Wezel. P. van Niekerk de scheidende Bataven-secretaris de heer en A. M. Verschuur. Voorzitter M. van A. M. Schuur in zijn jaarverslag tijdens der Klugt bracht de aftredende bestuurs- in het Leonardushuis. legde in zijn jaarverslag het accent op de massa's taken welke door de bestuurs leden achter de schermen worden ver richt, ten gerieve van de leden. Aparte hommage bracht hij daarbij aan penning meester, de heer Th. Verplancke, die „naast de veel tijd vergende contributie en voetbalpool, ook nog maanden avond aan avond werkt, als wedstrijdconimis- saris aan Bosloop en Zilveren Molen, competitie-wedstrijden enz.". Voorzitter M. van der Klugt kon bij zijn opening een groot aantal jonge Ba taven verwelkomen en nam de agenda in vlot tempo onder handen. Zo kwam al snel het reeds geciteerde jaarverslag van de secretaris onder de aandacht. Kern van zijn betoog: bestuursleden z meestal druk bezette mensen die zich hun schaarse vrije tijd zo goed mogelijk willen inzetten voor de vereniging. De heer Schuur memoreerde de „tot in de finesses uitstekend georganiseerde Zilveren Molenloop, die uitgroeit internationale „klassieker" met cord aantal deelnemers en een strijd." Hjj vermeldde voorts m< de „Mexicaanse" prestaties van Batavin Truus Hennipman, die „soms in eenzame en verbeten strijd en zonder steun van supporters zich het uiterste inspannen in een sportieve geest, gekweekt in lange jaren Bataven-sfeer." Penningmeester Th. Verplancke kon vervolgens verslag doen van een finan cieel voorspoedig jaar delig saldo opleverde. Na uitgebreide bespreking van de financiële stukken, besloot men uit de cijfers de „dubieuze vorderingen" af te splitsen schil te corrigeren, en de penningmeester nadien te déchargeren. De beker van verdienste 1968 kwam onder klaterend applaus in handen van Thom en Anneke van Rooyen, het jonge echtpaar dat samen niet te Onderschat ten taken als jeugdtraining, wedstrijd secretariaat en verzorging clubblad be hartigt. De prestatie-bekers 1968 werden als volgt toegekend: Dames: Truus Hennip man voor haar supersnelle 200 in Mexico (23.4 sec.); Heren: Doms Borst, 800 meter: 1.59.7 min.; Meisjes A/B; Mia van der Harg, hoogspringen: 1.50 meter; Meisjes C/D: Marijke Bou- ckart, 3-kamp: 1698 punten; Jongens A/B: Bram Kershof, 400 meter: 51.7 Jongens C/D: Jos Sloos, 80 meter: 10.7 In het Bataven-bestuur werden bij leden dank voor hun enthousiaste De heer Sj. Rosdorff zal ook de heer P. van Wezel opvolgen als voorzitter van de technische commissie, waarin tevens de heer G. Gussenhoven terugkeert. Het Bataven-bestuur is thans als volgt ge formeerd: M. B. van der Klugt, voor zitter; J. M. Bresser, vice-voorzitter; mej. R. van Vliet, secretaresse; Th. Ver plancke, penningmeester; mej. R. de Winter, mej. R. v. d. Poel en de heren O. Hettinga, B. Ouwerkerk en Sj. Ros dorff. Leidse weefkring exposeert in Rijnsburg Ben groep Leidse dames heeft als hobby-onderwerp gekozen spinnen weven. Éénmaal per maand komt 3 bij elkaar om de gesponnen en geweven stoffen te tonen en er over te spreken. Het handspinnen en -weven is een koste lijke vrlje-tijdsbesteding, maar wel enig geduld de tuinbouwschool te Rijnsburg Sandtlaan hoek Spinozalaan) tegelijk met een bloemen-show op dinsdag 25 februari van 18—22 uur en 26—28 fe bruari van 10—22 uur. Een groot aantal artikelen wordt ten toongesteld en kan ook gekocht worden: stoffen voor mantels en japonnen, kus sens, tafelkleden, wandtapijten, hand tassen, enz. De tapijten zijn merendeels in gobelin-techniek geweven. Zeer exclu sief is bv. een wandtapijt in Spaanse motieven, waarin verschillende technie ken: spinnnen, weven, borduren, naaien en haken zijn gecombineerd. Overigens, de ontwerpen door de dames zelf ge maakt, getuigen van een rijke fantasie. Tijdens de expositie wordt door de dames het weven en spinnen gedemon streerd op een weefgetouw en een spinne wiel. Voor belangstellenden wordt hier iets zeer bijzonders geboden. Ook bloemen. Bovendien is de bloemenexpositie, waaraan door meer dan zestig oud-leer lingen van de tuinbouwschool is mee gewerkt, zeer de moeite waard. Het bedrijfsleven heeft voor prachtige prijzen voor de loterij gezorgd. Er worden de monstraties in bloemsierkunst gegeven, leerlingen van de handelsrichting van de tuinbouwschool bieden bloemen en wedstrijden voor leek en vakman geven kansen op mooie prijzen. De toegang is Bij de rondvraag kwamen geluiden uit de zaal ten aanzien van het onderhoud van de sintelbaan en het schoonhouden van het sanitaire gedeelte van de kleedlokalen; de voorzitter zegde toe een en ander persoonlijk bij de ge meente onder de aandacht te brengen. Ook verklaarde hjj, dat er vergevorder de plannen bestaan om de sintelbaan te reorganiseren en op internationaal niveau te brengen; geraamde kosten 2 Zi miljoen. De termijn van uitvoering bevindt zich overigens noj Nadat de voorzitter aandacht had gevraagd voor enkele markante data 1 maart pupillen-middag en feestavond. 29 maart Zilveren Molenloop. 30 maart .trainingspakkenwedstrijden'deed de technische commissie verslag in de vc van een door de heer G. Gussenhot samengestelde recordlijst en prestatie overzicht per 31-12-1968: Bataven verbeterden in 1968 2 maal een Zuidhollands record, 10 Leids record en 43 maal een clubrecord. Er waren totaal 1124 wedstrjjdprestatïes, waarvan de Meisjes C/D en pupiilei 404 voor hun rekening namen. Docos is SVE 2 maar net de baas ge bleven. De Leidenaars versloegen hekkesluiters, die nog zonder pui zijn, slechts met 6-4 en men vraagt zich af hoe de uitslag geweest zou zijn, ah SVE volledig was uitgekomen. Invaüei T. v. Breukelen kon in het geheel niet imponeren en bezorgde Docos drie ge makkelijke winstpunten. Docos kreeg overigens ook twee fortuinlijke tegeopunteu. In de eerste partij reeds redde Bert v. Paridon het juist niet tegen H. Onnes, maar het v met zeer klein verschil: 21-23, 22-20 19-21. Ton l'Ami en Jacques v. Veen scoorden ieder, maar beiden verloren zij het dubbel door een zwakke derde game, waardoor de stand weer gelijk werd. Bij 4-2 vóór overkwam Jacques v. Veen hetzelfde tegen L. Cornelis, als Bert de eerste partij. Van Veen won de ei game met 21-15, maar verspeelde 20-22 en 23-25 de overwinning. Ton l'Ami bleef ongeslagen en zorgde in de achtste pal-tij voor halve winst voor Docos, terwijl Jacques v. Veen het be slissende punt scoorde tegen H. Onnes. De Doces reserves leden opnieuw ver lies nu tegen De Treffers met 6-4. Jos Vreeburg en Gerard Brouwer wonnen weliswaar weer twee partijen, maar ook kon Peter Brouwer hier niets aan toe voegen. Overige uitslagen: Netbal 1-Docos 4 0-10; Docos 2-NSSS 1 8-2; Docos 5-Den Burcht 4 9-1; Pit '54 2-Docos 6 3-7; DSB 4-Docos 7 0-10; Docos 8-Scylla 8 6-4; NSSS 6-Docos 9 5-5; VW 5-Docos 10 4-6; Docos 11-MVO 6 1-9; Docos 1-Spor- "1 8-2 (dames). ÏSITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS Aan de Leidse Universiteit zijn ge slaagd voor het Kand. ex. Duitse taai en letterkunde de heer D. Herstel, Gou da. Doet. ex. W. Sociologie mevr. P. E. M. Lijphart-Herman, Leiden. Kand. ex. W. Sociologie de heer G. Wiersma, Leiden. Burgerlijke stand Geboren: Geoffrey Paul, z v J. P. Maas ■■SK d. Steen; Jacob, z v G. van Duijn en B. van Duijn; Bartholomé Christiaan Henry, z v C. M. A. Oppen- heimer en J. M. A. Daams; Miranda, E. J. v. d. Abeelen en S. S. Slin gers; Petra Cornelia Helena, d v P. Oort en A. C. M. Thijssen; Monique, M. Marijt en M. A. Weij; Sandra, J. Stork en A. C. M. Meyer; Jo hannes Cornelis Geert, z v C. H. van Winsen en A. H. P. de Mooij; Hester Maud, d v A. R. Wattendorff en P. J. Tigler de Lange; Mariëlle Catharine, d C. F. v. d. Weijden en C. P. M. Ragas. Overleden: J. Parmentier, 74 j: Gevonden voorwerpen In de maand januari werden de volgende voorwerpen in Leiden ge vonden: broche, damesbril, dames polshorloge, bankbiljetten, sleutels, herenhandschoenen, trouwring, aktetas inhoud, rijwieltas, jongenswinter- kinderportemonnee, herenpols horloge, dameshandschoenen, mono- gramring, damesportemonnee, sterren beeld, bagagemandje, herenportemon nee, rollen handdoeken, baret, auto contactsleutels, herenbril, stuurhoes, premieboekjes, overjas. damesring, waterpomptang, set ringsleutels, man chetknoop, schooletui, diplomatentas, herenportefeuille, pakje inh. kleding, damesrok, armband, dameshandtas, beurs, borduurgerei, bedelarmband je, sjaal, zak meel, transistorradio, kinder- tasje, pullover, televisiekabel, stek kers, herenregenjas. Terug te bekomen en inlichtingen te verkrijgen aan het bureau van gevon den voorwerpen, Nieuwsteeg 8, ingang poort, op woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlichtingen kunnen niet worden verstrekt. BRIDGECLUB irD.D.S." De stand na de 6e ronde in de paren competitie luidt: Groep zwart: 1 Brouwer-v.d. Meer 466 p. 2 Schölvinck-Beek 41, 3 mej. Nagel- Mekking 378, 4 echtp. Galjaard 372, 5 Parmentier-v.d. Voort 371, 6 mevr. Brou wer-de Jong 346, 7 dames Den Holder- Visser 344, 8 mevr. v. Heusden-Woons 336, Groep Rood: 1 dames Krul-Keuter 632, 2 Plouvier-Eichhorn 620, 3 Vogelen broek 566, 6 dames Hamer-Kengen 540, 7 dames Venstraaten-v. Roy en 536, 8 mej. Schneider-Tellekamp 528, 9 echtp. Ipenburg 481, 10 mevr. v.d. Brink-v.d. Logt 477. DE LEIDSE COURANT VOORSCHOTEN „Madrigaal Singers" in Voorschotense Dorpskerk De „Madrigal Singers", 22 studenten uit de Philippijnen, die reizen onder auspiciën van de Philippijnse regering, geven maandagavond (3 maart) in de Dorpskerk een zanguitvoering, waarin de Philippijnse zang- i Voorschoten. Algemeen, afd. Voorschoten. Het concert in de Dorpskerk begint om 20 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar a 1,75 bij mej. H. Verhoog, Van Beet- hovenlaan 25; Boekhandel Volkers, Voorstraat 1 en vanaf 19.30 uur aan de kerk. De „Madrigal Singers" komen maan dagmiddag omstreeks 13 uur in Voor schoten aan. Zij zullen de lunch ge bruiken in „De Werf". Leidseweg 21. Daarna gaan de studenten naar de gastheer- of gastvrouw, leden van 't Nut, en blijven daar tot dinsdag morgen omstreeks 9 uur. 't Nut komt nog enige logeeradressen te kort. Opgave hiervoor moeten ge richt worden aan mevr. Th. Veldhuysen van Zanten, telefoon 2225. MAANDAG 24 FEBRUARI 1969 RAADSAGENDA VOORSCHOTEN De gemeenteraad van Voorschoten »mt vrijdagavond om 8 uur bijeen in het raadhuis. De agenda vermeldt o.a. beëdiging en installatie van het nieuw benoemde raadslid, mr. H. P. Engel; inzake een doeltreffende demo- voorstellen van B. en W. betref- fepde het instellen van een raadsadvies- commissie beroepszaken; het beschik baar stellen van een krediet ten behoeve het bouwrijpmaken van gronden, gelegen in het bestemmingsplan „Noord- aankoop van het pand Leidseweg 353; verdere voorbereiding i het Gedurende de jaren 1964 tot 1968 zijn door de Voorschotense raad het bouwrijpmaken en ontsluiten de gedeelten 1 tot en met 5 van de wyk Noord-Hofland kredieten verstrekt t een totaal bedrag van 5.391.325.—. Voor het geheel in definitieve staat brengen van de bedoelde gedeelten zal raming een bedrag nodig zijn van 7.424.000.zodat nog een krediet vereist i is nodig o.a. voor het leggen van het stamriool en het bouwen van een riool gemaal met persleiding. De realisering van de Piet Heinla&n, verbinding tussen Leidseweg en Noord-Hofland, wordt nu mogelijk, door dat ook overeenstemming ia bereikt over de aankoop van het pand Leidseweg 353. Thans heeft de gemeente Voorschoten het gehele huizenblok van Leidseweg 349 tot en met 357 in eigendom en bin- en enige maanden kan tot afbraak orden overgegaan. WASSENAAR Blauw Zwart heeft gisteren op haar eigen terrein, dat goed bespeelbaar was, een oefenwedstrijd gespeeld tegen kop loper UVS uit Leiden. De gastheren heb ben het him technisch goed spelende be zoekers niet gemakkelijk gemaakt. Voor de rust kreeg Blauw Zwart zelfs de beste kansen. R. Timmer kogelde een maal keihard tegen de paal buiten be reik van de UVS-doelman. Doelman Pieterse van Blauw Zwart moest kele keren gevaarlijke aanvallen keren. Na de rust wist UVS eenmaal te sco ren door haar midvoor, die na 8 minuten Pieterse van Blauw Zwart moest enkele (0-1). Het was een prettige en nuttige oefen- I wedstrijd, die verdiend door UVS werd gewonnen. DINSDAG 25 FEBRUARI Buurt 10: Ter Haarkade, Boshuizer- laan, Boshuizerkade, 5 Meilaan, 5 Mei plein, Bevrijdingsplein, Gerrit v. d. Veenstraat, Titus Brandsmalaan, Mont- gomerystraat, Joh. Poststraat, Walra ven van Halstraat, Wiardi Beekman- straat, v. d. Helmlaan, Arent Brun- straat, Lieven de Keystraat, Zocher- straat, Van Banchemhof, De Bazelstr., Jac. Romanstraat, Jan Keldermanstr., Vingboonshof, Jacob v. Campenlaan, Voorschotenseweg, Stalparthof, Van 's-Gravensandestraat, Berlagèstraat. pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammebrug tot spoorlijn), Vrouwenweg, Cronestein (Woonschepen). DONDERDAG 27 FEBRUARI Buurt 13: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan, Mariënpoelstr. Ksgerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat, Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan. Van Slingelandtlaan, Jo- han de Wittstraat, Joha v. Oldenbar- neveldstraat, Hogerbeetsstraat, War- monderweg, Nachtegaallaan, Mezenstr., Vinkenstraat, Lijsterstraat, Roodborst- straat, Merelstraat, Wassenaarseweg, Leeuwerikstraat. Buurt 15: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel, Pest huislaan, Piet Paaltjespad, Mors weg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v.d. Tasstraat, Lop- raat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat. In de Romanuszaal begint woensdag avond weer een nieuwe kaartronde. Ook niet-Hartebruggers zijn welkom bij de kaartavond, die om half acht begint. Het is traditie bij de Drum- en Show- bestuur van Zuid-Holland, speciaal vooi BURGERLIJKE STAND Geboren: Antoinette M., d.v. A. M. J. Êrkelens en M. T. I. Lombarts; Jan H., V. op den Velde en M. M. Roden burg; Hedwig M„ d.v. P. L. E. van Vee- nendaal en N. Hollander; Dirkje M., d.v. r. Snippe en G. H. Weber; Heieen B., d.v. D. B. van Keulen en H. E. G. Belt- Peter W. L„ z.v. W. J. C. Bau- richter en M. F. Bloem; Marieke A., d.v. A. W. Jansen en A. L. Kromhout; Peter v. E. Kalk en E. M. Hülsman; Na- tasja, d.v. W. R. Wouters en E. Röme- lingh; Robert A., z.v. R. H. Kuypers en B. L. M. Oosterholt. Ondertrouwd: Johannes G. A. A. W. M. Belt te Leiden en Elisabeth J. M. van band „Adest Musica" dat de jaarlijkse ledenvergadering een feestelijk karaktei draagt, met als gasten de eehtgenotei en verloofden. Hoogtepunt van de huis houdelijke vergadering, die zaterdag avond in een feestelijk versierde zaal ■an „Het Bruine Paard" werd geliou- len, was wel de huldiging van twee iud-gedienden t.w. de heren J. B. J. v. Reeuwijk en J. G. van Vliet, die na een lange reeks van jaren als bestuurslid, werden geëerd met het ere-lidniaat- Voorzitter Van Zoen sprak eerst de heer Van Reewijk toe, die van '52 tot 68 op verdienstelijke wijze zijn taak als penningmeester waarnam. Dank zij de moeilijke jaren. De heer Van Vliet '54 tot '57 secretaris, van '57 tot '62 62 tot '68 gewoon be stuurslid. Hij wist op z'n speciale eigen manier de moeilijkheden op te lossen. de initiatiefnemer van verschil lende acties. Als blijk van verdienste werd hem daarom het ere-lidmaatschap aangeboden, waarvoor een oorkonde werd uitgereikt. Ook de respectieve echtgenoten werden in de dankwoorden betrokken. Zij werden met bloemen be- In zijn openingswoorden herinnerde voorzitter Van Zoen o.a. aan de reizen naar België en Frankrijk en de oliebol lenactie, die de kas op peil hielden. De leden riep hij op om trouw de repetities en excersities te bezoeken, wat onmis baar is om tot goede resultaten te ko men. Veel staat weer op het program ma, o.a. het deelnemen aan twee con coursen en een optreden in het buiten land. De jeugdband zal apart les krijgen: er zijn plannen om nog 6 leden op te leiden tot trompettist bij de muziek- Volgens het jaarverslag van de secre taris Was er een druk programma af gewerkt. De band trok er 13 maal op uit, waarvan 4 maal naar het buiten land. De mooiste trip was in september naar Parijs. drumbands. Bij de bestursverkiezing werd C. Th. v. Zoen herkozen als d. Vlugt als commissaris.. N. i.de i ture-v. Reeuwijk werd gekozen als pen ningmeester L. H. v. d. Hulst. Besloten werd deel te nemen aan het concours van de Hoogovens en het bondsconcours te Naaldwijk. Bij de rondvraag dankte eep der leden het bestuur voor het zeer vele werk t.b.v. de vereniging. Na het huishoude lijk gedeelte bleef men geruime tijd ge zellig bijeen, waarbij de „PCV drums" VRIJDAG 28 FEBRUARI Buurt 14: Herenstraat, Prinses Wil- helminastraat, Bloemistenlaan, Lelie straat, Pioenstraat, Pioenhof, Linde straat, Resedastraat, Pieter de la Court- straat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoudsesingel v: Herenstraat tot Lammenschansweg Schelpenkade, Andries euvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat. Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB rencompetitie en er is op avond in groep rood al direct met scherp geschoten. Zo moesten de winnaar van de viertallen-competitie, de heren Ger- lich-Van Leeuwen en De Jong-Van Kins met een bescheiden klassering genoegen In groep zwart schijnen Henson en de heer Bavelaar weer met goede plannen rond te lopen. Zij kwa men na deze derde avond al direct op de eerste plaats, op de voet gevolgd door het echtpaar Van der Pool. In groep groen behoorden de nieuw komers, de heren v. d. Bogaard en Van Ham al direct een goede prestatie door als eersten te eindigen. Hier bleef het echtpaar Thesingh ver beneden de ver wachtingen na hun goede resultaten in de viertallencompetitie. STAND: Groep rood: 1. Danz jr.-De Vries 217; 2. Bos-Jans 208; 3. echtpaar Van Klave ren 207; 4. Karstens sr.-Rebel 190; 5. Lenaers-Schutte 183; 6. Blom-Schippers 178; 7. echtpaar Danz 176; 8. Tijssen-De Winter 170; 9. Gerlich-Van Leeuwen 163; 10. echtpaar Pouw 160; 11. Beek- Karstens jr. 158; 12. De Jong-Van Kins 144; 13-14. dames Jans-Van Zonneveld en echtpaar Rompes 139; 15. dames Van Gelder-De Jong 129; 16. echtpaar Wes- :ls 127. Groep zwart: mevrouw Harmsen-de heer Bavelaar 199; 2. echtpaar Van der 198; 3. Von der Kook-Masurel, 4, 6. echtpaar Middelburg, Noorman- Speekman en dames Schutte-Zwarts 181; Van Berge Henegouwen-Helversteyn 180; 8. echtpaar Kiel 73; 9. mej. en dhr. De Vrind 172; 10. echtpaar Groes- beek 168; .11. echtpaar Zwanenburg 165; 12. Van den Kommer jr.-Leopardi 156; 13. echtpaar Verduin 146; 14. De Koning-Van Zonneveld 137; 15. echt paar Krutz 136; 16. dames Van der Bijl-Lenaers 131. Groep groen: 1. v. d. Berg-Van 180; 2. Van der Laar-Smit 165; 3. Veld- huyzen-Van Vliet 163; 4. de heer Stokhuyzen 163; 5. midden- 158; 6 en 7. dames Bos-Gerlich heren Hogervorst-Van der Vliet 156; 8. Van den Akker-Van der Bijl jr. fnevrouw Van Schendel-Van der Bijl nson 139; 11. Blansjaar-Bul 126; Van der Kramer-Kiel jr. 122; 13. dames Van den Brink-De Koning 107; 14. echtpaar Thesingh 95 punten. Camera: Romeo en Julia 14 jr. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.30 Zondag: 4.30, 7.00 en 9.30 ut Nachtvoorstelling vrqdag en zaterd* nacht 23.30 uur „Verleden jaar in j riënbad". 18 jaar. Woensdagmiddag 2.30 uur. Jeugdmatinee „Sjors en Sjimmie' 4.45, 7.00 en 9.15 l Studio De grote stilte 18 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Trianon: De wurger van Boston 18 ja: Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 ui Rex: Blonde handel voor Istanboel 18 Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.1 Nachtvoorstelling: Twee vroui jaar. vrijdag en zaterdag 23.30 Korreltje PUNT. Valkenburgs harmonie nam afscheid van verdienstelijk dirigent Volkenburgs Harmonie gaf in goed bezette Dorpshuis haar 62ste teruitvoering, die bijzonder geslaagd genoemd mag worden. Dit coi stond in het teken van een dubbel af scheid. Dirigent W. F. de Zwart, die in 23 jaar het korps tot grote hoogte heeft kunnen opvoeren, leidde de Val- kenburgse muzikanten voor de laatste keer en burgemeester M. H. van der Have nam afscheid als beschermheer. Voor de dirigent moet het in het bijzonder wel een zeer moeilijke avond zijn geweest. De beschermheer sprak hem aan het begin van het coi zeer waarderend toe. De heer Van der Have paste de beide marsen die op het programma stonden toe op de dirigent; de mars „Steeds Paraat" (van De Zwart zelf) en „Tra falgar" (W. Zehle): hij was altijd pa raat en als Nelson kende hij zijn plicht. In gedachten zetten we zijn standbeeld in Valkenburg. Na afloop Van de 40 jongens, die zich In juli opgaven voor de leerlingenopleiding zijn er 26 over. Er zijn thans 41 bandleden, t.w. 17 tambours en 24 trompettisten. Van de 26 leerlingen zijn er 18 in op- 'elding tot tambour en 8 tot-hooraWa-1 MTO.De'T» zer. Met trots werd vermeld dat in april het nieuwe .Instrumentarium in gebruik kon worden genomen. Binnenkort zal tiel-trompetten en 2 bas-trompetten. Meegedeeld werd dat het bestuurslid Burgemeester en wethouders van Voorschoten bieden de raad een nota aan over doeltreffende democratie, omdat het naar de mening van B. en W. aanbeveling verdient het vraagstuk bestuurders/burgerij voorlichting eens in een wat groter kader te zetten. Er bestaat een gevoel van „onbehagen"B. en W. doen de volgende concrete aan- omdat de bevolking niet meer het gevoel bevelingen voor een doeltreffender demo- lieeft zelf te regeren. De afgevaardi- cratie: gingen ln een gemeenteraad vinden plaats via de politieke groeperingen, maar thans doet zicli het verschijnsel voor de vele burgers zich van de actieve politiek afkeren, waarbij zij direct hun inspraak op het plaatselijk gebeuren prjjs geven. B. en W. zjjn ervan overtuigd dat de niet-politieke burger wel degeLyk belangstelling heeft voor de gemeen schap. Alle mogelijke totale gemeentel ind, komen b. t het overheidsbestuur i zo ruim mogelijk gebruik maken de instelling van functionele com- ies, zoals voor de sport, de jeugd- aangelegenheden; het burger- en wtjkavonden, alleen voor de nieuwe inwo voor de gehele burgerij, waardoor tweerichtingverkeer op gang ge- •acht kan worden. Bij deze wjjkavon- de conclusie den zou dan de gehele raad aanwezig iet moet wor- dienen te zijn en de raad zou toestem- I mlng moeten verlenen om problemen te ie burger ten opzichte van zijn overheid. 3. en W. zijn voorstander van de in- De ve ichting van een permanente tentoonstel- meenteb ling, waarop de bestemmingsplannen,95.000, maquettes houdende me te zien z(jn. I drag. het concert sprak /an der Walle de scheidende dirigent toe. De gevoelens grote dankbaarheid werden ver tolkt met een mooie Zaanse klok; aan geboden door het bestuur, het ere- comité, de leden en de oud-leden. kreeg een bloe- menbak aangeboden. Ook de vertrok ken beschermheer werd bedankt voor alles wat hij voor de Harmonie ge daan heeft. Na het optreden van de omvang rijke drumband (waaronder trompet ters), onder aanvoering van de heer J. Bol, leidde de hamonie het concert in met de mars „Steeds Paraat" (W. F. de Zwart). Voor de pauze werden achtereenvolgens „Rossiniana" een ouverture van G. Boedijn) en „High road Impressions" teen driedelige suite van Pi Scheffer) ten gehore gebracht. Hierna demonstreerden twee kwar- tetten hun opmerkelijke kwaliteiten in er bouw en inrichting; werken van Rimmer .Winter Winds") 0 en Mendelssohn. Het waren de koper- De verbouw en inrichting van het ge- blazers J. Doldersum, B. Derksen, C. cl. Rijn gaat I Schoneveld en A. Imthorn, en de kla- van deze ge- rinettisten de dames W Oosterlee- iderlng van I Nasveld en A. v. d. Meij-Glasbergen en de heren J. v. d. Tol en P. J. v. d. Meij. Na de pauze werden onder meel de door W. F. de Zwart gearrangeerde KOUDEKERK Raadhuis Koudekerk kost f 95.000 aan werkten vlot en doorgaans nauwkeurig. Een enkele klarinet schoot een keer of wat even uit. Het spel was puntig en open, de klank mild en meestal licht. Geboren: Johannes Marinus, z.v. H. J. Homborg en T. Borsboom. Ondertrouwd: D. de Vries (24 jaar) en M. van Delft (21 jaar)A. van der Meer (45 jaar) en A. E. Constabel (38 jaar); H. H. Teljeur (27 jaar) en L. Durieux; G. van Leeuwen (31 jaar) en N. H. Mul der (29 jaar). rordt ii ond gei Ook zouden b. en w. sneller de pers' Tevens zal de raadsleden wordèn ge- willen informeren, waardoor de burge- j vraagd een krediet van 4.000,— te ry gelegenheid krijgt een gesprek op-| verstrekken voor de inrichting van de gang te brengen voor de beslissing vannieuwe behuizing voor de technische de raad gevraagd worden. De tijdsduur] dienst. Het betreft hier een verbouwd (thans 1 week) tussen het toezenden] gedeelte van het pand Dorpsstraat 59. van de raadsvoorstellen en de gemeente- ƒ3.000,daarvan is nodig voor meubi- raad zou belangrijk groter moeten woi>| lair en ƒ1.000,— voor de aanschaf van den. gaeltaoheia balletmuziek uit Wilhelm Tell (Ros sini) en Scheffer (Three Inventions) uitgevoerd. De gezellige, deels ook amusante „American Folk Suite" (Ha rold L. Walters) werd goed getypeerd en met élan uitgevoerd, 't Vierde deel (Whoopee Ti-Yi-Yo) klonk in elk op zicht uitmuntend. het algemeen Laatste cross voor adeten afd. Gouda De cross-competitie voor de atleten en atletes van de afdeling Gouda is met een laatste cross in Reeuwijk geëindigd en de kampioenen 1969 zy'n bekend. Ruim 150 deelnemers deden aan deze laatste wedstrijd mee. Het parkoers was bijzon der zwaar. Tot de uitvallers behoorde Wil Broekman, die door een enkelbles sure de strijd moest staken bij de dames en A-meisjes. Bij de heren werd Leo Vergeer (Gouda) eerste voor Th. Stolk en de Alphense loper Chris Nobels. De AAV'36c kwam deze middag uitstekend voor de dag met een derde, vierde en vyfde plaats van Nobels, van Leeuwen en N. Verkade. Bij de meisjes D behaalde M. Blom (Reeu wijk) de overwinning, voor de derde maal en werd daarmee tevens kam pioene. Ook het C-meisje T. Krechting bracht drie van de vier crossen op haar naam, terwijl in beide groepen een Al- phens meisje, de tweede plaats bezette: Ingrid Hoogeveen bij de B, en Annie de Bruin bij de C-meisjes. Bij de B-meisjes ging de strijd N. Sytsema (Boskoop) en L. Ende (AVS).'waar de laatste cross de beslis sing voor eerstgenoemde bracht. M. Gi- deonse i Boskoopwerd eerste bij de A-meisjes en Dames en werd kampioene. Bij de D-jongens die ongeveer 600 meter liepen, waren de eerste drie plaatsen weer voor de vereniging AVS (Schoonhoven). G. Stigter, J. Jansen en H. Risseeuw slaagden er in alle vier wedstrijden in deze volgorde te eindigen en de prijzen binnen te halen. Bij de C- jongens werd S. Versluis (AV'65) eerste voor A. Sikma van Boskoop. Peter Ko nijneburg (AAV36c Alphen) wist een voorsprong te nemen en deze tot het eind te houden en een viertal secon den eerder te finishen dan G. Veenstra (nurmi-Bodegraven). Jos Goedhart (AAV'36c) werd ook in de vierde cross bij de A-jongens tweede achter de sterke ROTTERDAM 24 febr. Vee Aanvoe totaal 1579, slachtrunderen 1156, kens 423, slachtrunderen 5,20-6,65, 4,e 5,10, 4,15-4,50, 3.90-4,05, varkens 2, 2,75, 2,67-2,70, 2,64-2,67, 520, worstkoeien 3,75-3,90, slachtzeup.1 2,10-2,25, zware varkens 2.25ri Slachtrunderen iets 1 stijver, varkens groter, AMSTERDAM 24 febr. Vee Aanvo 200 runderen. Prijs 3,90-5,50, Hanc vlot, 80 varkens, prijs 3,30-3,38, Ha eens 2,: I chtzeup.ljB 2.26»2.tW s gediuk; 120-150, v.d. Eerde 140-160, Apeldooi 160-200, Prunus 300-325, Santiago 280- 320, Ralph 140-160, Bellona 120-150, Pro minence 130-160, Queen of the Bartigc 200-250, Paris 140-170 per bos. Narci sen: Carlton 90-110, Golden Harvest 100- 125, Unsurpassible 120-150, Blauwt Druifjes 70-85, Hyacinten gesneden S5 120 per bos. Hyacinten met bol 20-33 per stuk. Anjers: Witte Sim 15-26, Rode Sim 20-31, Roze Sim 16-27, Crowly Sim 20- 28, Dusty Sim 18-27, Wiliam Sim 16-2S, Keever Sim 18-29, Esperance 22-34 per Baccara 60-98, Carol 21-30, Garnette 30 per stuk. Div. Snijbloemen: Anthu- rium 80-220, Gerbera 20-45, Irissen 15- 45, Forsythia 19-49 per stuk. 1 heel goede uitvoering- Alle spelers1 loper K. v. d. Heul Schoonhoven). WARMOND Warmonds „Ut Sloepie' uit het dok Men schrijft ons: Na maanden va» praten, werken, zwoegen, ploeteren, ver drinken en stranden, zinken en weer boven komen, konden wij zaterdagmid dag eindelijk ons „SLOEPIE" op 1 Om half vyf werd de soos geopend >ór de speciale genodigden. Onder hen offen we o.a. burgemeester Lange- eijer, geestelijke leiders, vertegenwoor digers van jeugdverenigingen, Jeugd raad, Stichtingsbestuur Parochiehuis, gespreksgroepen, sportverenigingen en intereinigingsdienst, jeugdactie- groepen uit de omliggende gemeenten et te vergeten alle medewerkers en len die ook maar iets gedaan hebben, 'erden ook geschenken aangeboden. Over het algemeen was men het er over eens dat deze ruimte zeer geschikt is gemaakt voor de jeugd en hun amu- Onder het genot van een drankje zat de stemming er al gauw in. Na deze zeer geslaagde middag was „UT SLOE PIE" om acht uur open voor de jon geren. De opkomst overtrof al onze verwachtingen en weldra waren er stoe len te kort. Dit vonden we een verheu gend feit en hopen er op te kunnen rekenen, dat de jongeren blijven komen hetgeen ons zal stimuleren tot verdere acties. Tevens willen wij voor de jongeren de 17 jaar nog even onze openings- Zaterdagavond Zondagmiddag Zondagavond In verband m wjj genoodzaakt i 8.00 tot 12.00 uur. i 12.15 tot 2.30 uur. i 8.00 tot 12.00 uur. onze vergunning zijn vooral aan de slui- tingstyden te houden, wy hopen de jeugd nog vele malen in ons Sloepie te mogen begroeten en wensen jullie een behouden vaart.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4