OUDE NOL" BOEKT EINDELIJK WINST MINNARES VAN HANS VAN Z. MOET GETUIGEN „Ieders geheugen is vandaag defect' Giftig stadje gas over in de VS P.v.d.A. tegen meer defensiekosten Reeks van belastende getuigen „Ik zit al 14 maanden en hélemaal voor niets" Vuurspuwende „Nollie" tergt rechtbank ACHT DODEN GEVALLEN 39 WOENSDAG 19 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 Van onze speciale verslaggever PIET SNOEREN) UTRECHT Oude Nol krijgt zijn zin. Zijn geschreeuw om „die Engelse vrouw" te horen vindt eindelijk gevolg bij rechtbank president Van Zeben. De minnares van Hans van Z„ Caroline Gigli, moet morgen voor de rechtbank verschijnen. Aan de lijst van 25 getuigen, die mr. Van Zeben vanmorgen bij het begin van de zitting nog eens doorneemt, wordt een'naam toegevoegd; een bonte lijst met vogels van diverse pluimage, die zeker voor de nodige hilariteit zullen zorgen. (Va n speciale verslaggever Piet Snoeren En doen zij dat niet, dan zorgt de 76- jarige Arnold R., alias Oude Nol, alias Nollie, daar wel voor. Zoals vanmorgen. President Van Zeben meent de oplos sing gevonden te hebben om Nol's doof heid te bestrijden. „Voor u heb ik een soort straal jagerapparatuur verzorgd", zegt hij. Voor Nol hoeft het niet. Hij weigert. „Alles, wat niet natuurlijk is, is niet goed", brult hij. Zonder koptelefoon hoorde Oude Nol vanmorgen de eerste getuigenissen aan. üeesje Reekers (62) is groothandelaar in metaalwaren. Zijn verklaring moet be lastend zijn voor Oude Nol en ontlas tend voor Hans van Z. Hij zegt, dat hij a 1967 van Montfoort naar Utrecht reed. Voor hem reden twee mensen die in Heeswijk plotseling, naar links afsloegen. Ik dacht nog, wat een rare mensen. Ik heb ze nagekeken. Toen ik de foto's van deze twee verdachten in de krant zag staan, dacht ik: verrek, dat zijn dezelfde personen, en ben naar de politie gegaan, ft heb ze vijftig meter van de boerderij w de vermoorde De Bruin van hun scooter zien stappen. De jonge meneei reed en de oude heer zat achterop" Protest Oude Nol protesteert: „Het bestaat niiet. Die man weet de datum niet e Tweede getuige is J. Ammerlaan, op perwachtmeester te Uithoorn, Indertijd te Heeswijk. Hij heeft na de moord op Reijer de Bruin twee oomzeggers liet slachtoffer gehoord. Op de dag, dat Nol en Hans van Z. de boerderij gingen verkennen, hebben zij hun oom geholpen met het schoonmaken van de stal hebben details bevestigd, die Hans Z. zegt op die zomerse dag te hebben waargenomen onder meer, hoe het toekomstige slachtoffer op zijn knieën een hek zat te repareren. „Best mogelijk", zegit Nol. Groet J. Emo uit Utrecht is de volgende ge tuige. Hij groet Nol joviaal. Het is de zelfde man 46 jaar, caféhouder die gisteren riep: „Wie betaalt mijn snip perdagen?" Hij legt grote rechtbank- routine aan de dag een vaste klant kennelijk. „Er is verwarring over mijn verkla ring bij de politie. Ik heb er nog eens over nagedacht", zegt hij. Het gaat over de nacht van 12 augustus 1967 de datum, waarop de aanslag op de we duwe WoortmeUer werd gepleegd. Nol segt die nacht zijn verjaardag in café „Het pierement" gevierd te hebben. Indertijd heeft Emo verklaard dat dat niet kan. Hij pleegt vaste klanten op hun verjaardag een fles cognac te geven heeft Nol nooit een dergelijk cadeau gedaan dus kan Nol daar die dag geen feest hebben gevierd. Nu herinnert Emo zich niets meer. De president wijst hem terzijde op de kwa lijkheid van meineed en dit soort be langrijke zaken. Nol zegt, terwijl hij op de tafel van de rechtbank slaat: „Ik heb een fles cognac gekregen, maar ik heb hem betaald. We hebben hem thuis opgedronken. Ik heb nog gezegd: stil zijn, hier naast wonen negen kinderen". Hij laat de naam Kees de Brabander vallen. „Wie is dat nou weer?", vraagt Openstelling van nieuwe wegvakken (Van één onzer verslaggevers) DEN HAAG Minister Bakker heeft de Tweede Kamer medegedeeld, dat in de periode 1 januari1 augustus van dit Jaar om. de volgende wegvakken voor het ver keer zullen worden opengesteld1) Af- sluitd IJ k-baanverdubbeltng in mei. Het gaat om één rijbaan van 22 kilometer; 2) Noordelijke toegangsweg Breda in augus tus. Het gaat om twee rijbanen van 1,5 kilometer; 3) Gedeelte MoerdijkZeven bergen van weg nr. 17 in mei. Het gaat om twee rijbanen van 8 kilometer; 4) Ge deelte provincialeweg nr. 43 timnel HeinenoordVaanplein in juli. Het gaat om twee rijbanen van 2 kilometer; 5) E-3 gedeelte Qmmel—Heleniaveen—Peelweg in juü Het gaat om twee rijbanen van 17 kilometer. UTRECHT Arnold R., beter bekend als Oude Nol of Nollie, heeft met de hakken over de slool het einde van zijn eerste procesdag gehaald, maar aan hemzelf heeft dat niet gelegen. Hij wist de president van de Utrechtse rechtbank, mr. Van Zeben, die toch omstraald wordt door een aureool van engelengeduld, zelfs zozeer te tergen, dat hy tijdelijk een grijze, begogen belhamel uit de rechtszaal werd gestuurd. Dat was, toen hij kort na de aanvang van de middagzitting aanstalten maakte, de president aan te vliegen met een mi crofoon als wapen. Vijf parketwachters moesten toeschieten en voerden de morrende 76-jarige, die men zün leeftijd evenmin aanziet als de ver schrikkelijke dingen, die hem ten laste zijn ge legd, weg. Maar na een uur liet mr. Van Zeben hem genadiglijk terugkomen. „Ga zitten", gebood -. B. Simon hem, de toegevoegde raadsman, wiens helpende hand Oude Nol op het laatste nip pertje toch maar heeft geaccepteerd. „Zitten?", briest Nol terug, „ik zit al veertien maanden en helemaal voor niks". huis kunnen hebben, waarvan ik wist dat het gestolen was?" Wanneer de president hem vraagt of hij Hans heeft aangezet tot de moordpoging op de weduwe Woortmeijer, zegt hij rechtzinnig: „Hij heeft me eens bij een geldkistje gebracht, maar dat heb ik laten staan. Zou ik dan zo'n jongen kunnen weg sturen om een arme vrouw lafhartig neer te slaan?" Zijn krop schiet hoorbaar vol, als hij klaagt: „Het grieft mij, edelachtbare, dat mijn verklaringen in de proceasen-verbaal niet juist zijn weergegeven. Dat doet me leed". De presi dent zegt: „Maar nu komen ze er wel goed in". „Jawel, nu jongetje", smaalt Nol met schampere lach, van emotie veranderend als wordt de knop van het tweede net ingedrukt. Voornamelijk echter speelt hij, hand achter het oor, regelmatig opspringend, de dove kwartel. Om daar vanaf te zijn, probeert de president snel een koptelefoon te versieren, maar het lukt niet. ook aan Oude Nol gegeven?" De president grijpt resoluut in. „Ik vind deze vraag onbehoorlijk", zegt hij met zeldzame stemverheffing, „ik sta dit niet toe". Kruisverhoor het geroofde geld te tellen. „Hij ging wel met zijn vriendin naar Parijs", roept Nc»l met verstikte stem uit, wijzend op Hans van Z. „Maar dacht u nou echt, edelachtbare, dat hij mij, een ouwe man, 1400.thuis kwam brengen? Kom nouëë". Slagvaardig Vulkaan Oude Nol slingert een bliksem vam verschrikkelijke banvloeken de zaal in. Hij is een vuurspuwende vulkaan van verdrukte onschuld. Zo ongeveer zal Albert van Dalsum Shylock spelen een woeke- uit de Koopman van Venetië, die er geen kwaad in kan zien, een pond vlees te eisen uit iemands lijf. Het begint al, telkens wanneer de parketwachters na zijn eerste uitbarstin gzijn het er steevast vijf hem binnen voeren. Hij loert dan door zijn zware bril met de lichtge kleurde glazen naar de getuigenbank, naar re chercheur Groene uit Utrecht, die daar zit. „Jou krijg ik nog wel, kale", sist hij. „Jij komt nog op het matje". Als de president het heeft over „de getuige Hans van Z.", wordt de schedel onder zijn dunne, grijze haar, rood ails het achtereind van bafiaan en snuift hij minachtend: „Die hyena getuige? Die vliegende olifant? Die gek?" Wanneer de heling van een door Hans bij een vroeger vriendinnetje gestolen t.v.-boestel ter sprake komt, dait hij voor 200 piek zou hebben overgenomen, spreidt hij de armen, zoals som mige heilig-hartbeelden dat doen en roept hij, zijn waslijst van veroordelingen gemakshalve over het hoofd ziend: „Ik? Zou ik een t.v.-toestel dn Nog een incident, ditmaal veroorzaakt door de bekwame strafpleiter mr. B. Simort, die Oude Nol van het odium hoopte te verlossen, een aanstich ter tot en een uitlokker van beestachtige moorden te zijn. „Wat voor mensën denkt u tegenover u te hebben?", zegt hij, zijn vinger priemend naar de president. „U laat deze persoon maar snerende en lachende opmerkingen maken". Hij doelt op Hans van Z., die inderdaad wel Oude Nol, maar niet diens raadsman spaart en die weer dezelfde bijna briljante slagvaardigheid aan de dag legt als tijdens de eerste dag van zijn eigen proces. Als mr. Simon een vraag stelt die hü tijdens het kruisverhoor door de president al beantwoord heeft, zegt Hans minachtend: „Ik geloof dat we hier twee koptelefoons nodig hebben". Als mr. Simon met een rhetorische vraag voor de dag komt, zegt Hans: „Ze hebben voorspeld dat voor deze zaak tegen mü een stadion afgehuurd zou moeten worden. Gelukkig is het geen voetbalwed strijd geworden. Maar mr. Simon probeert er wel een voetbalwcdstrüd van te maken en daarbü zo veel mogelijk doelpuntjes voor zichzelf te scoren". De geplaagde raadsman probeert uiteindelijk Hans vam Z. lik op stuk te geven en vraagt spottend: „Die feestsigaar waarmee u Reyer de Bruin hebt verwend en die u weer uit zijn zak hebt gehaald, nadat u hem had afgeslacht hebt u die som6 Het kruisverhoor, dat raadsman mr. Simon de kroongetuige over de zaak-Donse probeert af te nemen, leidt al meteen tot de eerste botsing. „U hebt het slachtoffer eerst met een alarmpistool bedreigd", zegt mr. Simon, „waarom?" Hans ant woordt: „Dat heb ik tijdens de behandeling van de zaak tegen mij al uitgelegd. Uit zelfbedrog" Mr. Simon: „Hoe bedoelt u, zelfbedrog?" Hans: „Als u het niet begrijpt iets ergers zal ik maar niet zeggen kan ik het niet helpen. Bent u nooit weggegaan met het idee, twee bor reltjes te drinken, cn zat thuis te komen?" Mr. Simon zegt zedig: „Het woord zat hoort in de rechtszaal niet thuis, evenmin als het woord rot zooi, dat u zojuist gebruikte". De president is niet gechoqueerd; maant Hans al thans niet, zijn taal te kuisen. „Nol wist op een onverklaarbare manier precies waar geld zat en waar het verborgen werd gehouden", getuigt Hans verder. „Hij wist dat ik de slachtoffers zou doden niet tijdelijk zou uitschakelen. Daar waren we het over eens. Bij Donse had hij het nadrukkelijk voorop gesteld. Bij Reyer de Bruin was het een stilzwijgende afspraak geweest. Bij de weduwe Woortmeijer was het moorden weer uitdrukkelijk als voorwaarde gestipuleerd". Nol ontkent alles. Dat hij Hans van Z. heeft ge kend en dat ze samen wel eens lekker hebben zitten pimpelen van de opbrengst van een ver kochte overjas, wil hij nog wel bekennen. Maai die scooterrit? „Hans wilde me een vrouwtje laten zien met een hele gekke moedervlek", zegt hij gretig, „ik moest haar onderzoeken. Ja, ik op mijn leeftijd. Nou, dat heb ik gedaan. Het was een boxer. Ik moest er nog om lachen toen we op de scooter terug reden, en nou moet ik er soms nog om lachen. Terwijl ik boven was, heeft Hans be neden een geldkistje gepikt. Hij heeft trouwens bij mij ook eens een vloerkleed gepikt, die hyena" Exotische namen als Jan de paljas en Henk de cirkel duiken op onderwereldfiguren, die zou den moeten kunnen bewijzen, dat Nol altijd im de kroeg zat en dus nooit thuis geweest kan zijn om Caroline De vriendin bedoeld wordt de Engelse Caro line Gigli zit hem erg hoog. Hij kon het ken nelijk erg goed met haar vinden. Ze is eens in nachtjapon naar hem toegevluebt „omdat Hans weer zo gek deed en snijdende bewegingen over zijn keel maakte". En ze heeft tegen de politie verklaard, dat Nol haar als een vader behandelde. Nol hamert erop ruiterlijk beide vuisten bonkend op het hekje voor hem dat ze gehoord moet worden in plaats van „die hyena daar". Hij roept pathetisch: „En wel meteen, want morgen kan ze dood zijn". Het is telkens weer een ver toning van jewelste. Maar Nol kan ook grootmoe dig zijn. Als hij met vreemde zijsprongen komt over pijn in zijn borst na zijn arrestatie, over onderhuurders, die hem niet meer betaalden toen hij in de cel zat „een oude man edelachtbare, en onschuldig" en als de president hem dan vraagt: „Mag ik dat even opschrijven?", zegt hij gul: „Maar natuurlijk meneertje". Chaos Een chaotische dag, deze eerste, belangrijkste faze in het nieuwe proces, waarin de Utrechtse recht bank zich verdiept met Oude Nol (in regenjas met imitatie-bontkraag) een hoog geschouderde onwrikbare glansrol. Maar de komende dagen kan het nog chaotischer worden. Er staan 25 ge tuigen a charge op de lijst, van wie er 5 door de politie moeten worden opgehaald, omdat ze het bevel om te verschijnen niet wensen op te vol gen. Twee notoire delinquenten zijn er bij die ge tuigen, die speciaal uit de cel moeten worden ge haald. Er is een vrouw bij die in de gang van de arrondissementsrechtbank met de baby op sohoot zit, omdat ze geen oppas kan .vinden. Er zijn vijandige getuigen bij, die gisteren al riepen: „Wie betaalt mijn snipperdagen". Het is een kleurrijk gezelschap en het kan een langdurige affaire worden, waarvan het eind althans deze week niet in zicht is. Zeker niet, als Oude Nol „Wat- blief, watblief' in zijn plotselinge doofheid blijft volharden. De raadsman van Oude Nol, mr. B. Simon, die büzonder veel moeite had met het kruisverhoor van Hans van Z., die als getuige even slagvaardig optrad als toen hü als verdachte voor de Utrechtse rechtbank stond. de president lachend. Nol explodeert. „Die man is eerlijker dan u", roept hij tegen de president. Maar Emo kan zich deze figuur niet herinneren. dat u voor de rechtbank komt, ieder mens kan vallen". Nol scheldt de briga dier uit voor misdadiger. Klein veld zegt: „Dit grieft me. Ik ken Nol allang. Ik ben altüd zün vuilnisbak en klaagmuur geweest. Ik heb hem altüd proberen te helpen". President: „Neemt u het woord terug verdachte?" Nol: „Natuurlijk, het kan me niet Mohamed Tahaoui, een fabrieksarbei der uit Marokko, wordt gehoord door middel van een tolk. Gewaagd of hij familie is van Nol, draait hij zich om en zwaait uitbundig naar de verdachte. Het afleggen van de eed gaat moeilijk, want Mohamed wil het op zijn eigen ma nier doen, maar van mr. Van Zeben moet het op zijn Nederlands. Toch weet Mohamed .er Allah door heen te vlech- Hij verklaart, rad van tong, Oude Nol te kennen, omdat hij drie maanden bij hem in huis is geweest. Hij wijst daarbij veelbetekenend op zijn hoofd. „Ik moest er vijftig gulden per maand betalen", wil hij even kwijt. Hü heeft Hans van Z. meermalen bü Nol gezien. Hü heeft ont houden, van Hans eens een duw ge kregen te hebben, omdat hij die behan deling niet gewend is. Niet doorgaan Nol zegt, als hij Martha, die duidelük in verwachting is, vragen mag stellen: „Ze moet niet zo doorgaan, anders kan ik m'n huis niet meer in". Brigadier Kleinveld wordt opnieuw voor het hekje geroepen. Op de avond de moord op Donse is hij Utrechter Wittebol gegaan. gedetineerde, die ook als getuige wordt gehoord. Hij wist, dat Wittebol in de gevange nis fantastische plannen had beraamd en gesproken had over een rijke opa van hem. Hij dacht: misschien is Wittebol er wel bij betrokken. Hjj kende Donse. Hij was een pleegkind van een dochter van Donse. bekend als tante Tonia. Hij had een alibi. Toen wü zeiden, dat zijn opa gruwelijk was vermoord, werd hij krijt- oud- wit, aldus Kleinveld. Te goed Emo kent Nol al vijftien jaar. Hij kwam elke dag in „Het Pierement". „Die man is veel te goed", zegt hij. „Als iemand aan de grond zat, gaf hij hem twee knaken". Iemand pakken betekent volgens hem in het onderwereldjargon zakken rollen. Niet neerslaan. „Hoe komt u daar nou bij? Echt waar die man is veel te Dé president wil W. van Rhemen ho ren, een buurman van Nol, maar die is volgens „wat je zijn vrouw zou kunnen noemen" gisteren gaan varen, zegt een rechercheur. Acht rechercheurs zijn be zig hem en de andere ontbrekende ge tuigen op te sporen. De Utrechtse rechercheur G. Klein veld verklaart: „De ramen van het la boratorium, waar mijn zoon werkt, zien toevallig uit op het huis van Nol. Mijn zoon heeft Hans van Z. op de dag van de moord op Donse 's middags op een scooter zien aankomen en met een zwar te tas bij Nol zien binnengaan. Ook la ter heeft mijn zoon Nol en Hans van Z. vaak samen gezien". Brigadier Kleinveld zegt verdei-, Koot je Visser te hebben gehoord, een buur man van Oude Nol. Ook deze heeft Hans van Z. met een soort zwarte diplo- matentas bij Nol zien binnengaan. Kootje Visser heeft nog verklaard, dat altijd de gordijnen dicht gingen, als Hans bij Nol op bezoek was. Ook heeft het duo eens dusdanig ruzie gehad, dat Nol allerlei huisraad door zijn ruiten Herrie Nol begint weer herrie te* trappen. Hij wil een zekere Van Ingen gehoord heb ben, die hem beroofd zou hebben en die hü van meineed beschuldigt. „Hij komt nog, maar ik kan ze niet uit de lucht plukken", zegt de president Koran De raadsman van Nol, mr. Simon, vindt, dat deze getuige moet zweren op de koran. De president laat ülings de heilige Schrift van de Moslims aanruk ken de Utrechtse rechtbank is merk waardig goed uitgerust en het ge hannes met de eed herhaalt zich. De president laat de 27-jarige Martha Koertjes komen die gisteren een baby bij zich had, maar vandaag kennelijk een oppas heeft gevonden. Ze weet het alle maal niet zo goed meer. Ze herinnert zich de dag voor dat Nol werd gear resteerd. Ze weet, dat toen de aanslag op de weduwe Woortmeijer werd ge pleegd. Op die 13de december lag ze in bed. Z ewerd wakker van gebons op de voordeur Nol had geen bel. Ze deed open en zag Hans van Z. staan, die vroeg of Oude Nol thuis was. Nederlands schip gezonken voor Franse kust DEN HAAG (ANP) Het Nederland: schip „Henrica Thekla" is in de aigeh pen nacht op zeventig mül ten zuidwe^ ten van de Franse havenstad Brest ge zonken. De zeven bemanningsleden wa kort tevoren, toen het schip reed ■e slagzij maakte, aan boord gegaai een ander Nederlands schip,, dc ..Stella Antares", dat te hulp was geko men. De „Stella Antares" zette daarop koers naar Rotterdam. De 500 ton metende „Henrica Thekla". in de rederij J. Seven in Hoogezand, zond dinsdagavond een noodsein uit en deelde mee dat het schip een lek had water maakte. Het was met een lading porseleinaarde op weg van Plymouth (Engeland) naar een haven bü Napels, toen het door een hoge zee werd getrof fen, waardoor ernstige schade ontstond. Verscheidene vaartuigen, waaronder de „Tasman Zee", spoedden zich naar bet In nood verkerende schip. CRETE Reuter-AP) In het stadje Crete van 3500 inwoners in de Amerikaanse staat Nebraska is een wagon met amoniakgas ontspoord en ontploft. Gevaarlijke dreven over een deel van Crete. Acht personen zijn door inademing omgekomen; elf moesten in een ziekenhuis worden opgenomen, werd aangereden door wagons van een passerende trein. De Iankwagen ontplofte met een grote steekvlam en een dichte wolk van het dodelijke gas verspreidde zich. Ongeveer vijfhonderd personen, onder wie vijfenvijftig bejaarden uit een tehuis, werden in allerijl uit het stadsdeel geëvacueerd. Staatspolitie en de vrijwillige brandweer van het stadje hebben het getroffen gebied afgezet. Zij droegen gasmaskers. Drie van de acht slachtoffers waren die op de goederentrein meereden. MR. BURGER STAAT ALLEEN (Van parlementaire redactie) DEN HAAG De PvdA in de Eerste Kamer kant zich tegen verhoging van de defensieuitgaven ter versterking van de NAVO. Bü de behandeling van de begroting voor Defensie heeft mr. Bur ger gistermiddag een motie ingediend, warbü de regering wordt gevraagd zich te houden aan de oorspronkelüke begro ting. zoals die op de derde dinsdag van september vorig jaar werd ingediend. Nederland kwistpelt met zün staart, zei nu-. Burger over de hogere bydrage van 225 miljoen aan de NAVO. Met het heen- weerbeleid vervalt de regering van kwaad tot erger. De regering moet van haar dwalingen terugkomen, zei mr. Bur- ELDO-project voortgezet door vier landen BRUSSEL (Belga Het persbu- au Belga verneemt, dat Nederland, België, Frankrijk en Duitsland overeen gekomen zijn het ELDO-werk voort te zetten met zijn vieren, op basis van een bezuinigingsprogram dat 626 miljoen dol- I lar zal vergen. Voorts is besloten de deur open te laten voor Italië en Engeland, als die op hun beslissingen zouden wil len terugkeren. Ook wordt gedacht aan deelneming van Zwitserland en Scandi navische landen aan de ELDO, aldus dit bericht gei-. Gestreefd moet worden naar ont spanning in de verhoudingen tussen oost en west, want een zinvolle andere moge- lükheid ontbreekt. De liberaal mr. Van Riel liet een vol komen tegenovergesteld geluld horen Hij beoordeelde het defensiebeleid van zijn partijgenoot minister Den Toom büzonder gunstig. Mr. Van Riel concludeerde, dat de conventionele bewapening op geloof waardig afechrikkingspeil moet worden gebracht. Nodig acht hü een versterkte luchtafweer voor het parate legercorps, aanvulling van de tankafweer, een betere bescherming van het achterland en vol tooiing van de civiele, verdediging. Dat kost geld. wat party genoot minis ter Wltteveen wel niet zo leuk zal vinden. Mr. Van Riel becüferde. dat de door hem gewenste verbetering van de defensie op 800 miljoen tot een miljard gulden over drie tot vier jaar zal kosten. Ook de andere regeringspartijen kon den wel vrede hebben met de extra-de fensie-inspanning. Wat dit betreft onder schreef de KVPer Good en het betoog van mr. Van Riel. De CHU'er Dc Vries laakte de verhalen over vermeende oorlogsmis daden tydens de politionele acties in het vroegere Nederlands-Indlë. Namens de A.R. liet prof. De Gaay Portman weten, dat enkele leden van zün fractie nogal bedenkingen hadden tegen de politieke kant van het defensiebeleid, vooral wat betreft de verhoogde uitgaven. Zü noe men dit een ouderwetse wijze van politiek bedrijven. De regering zou er goed aan doen ook te luisteren naar de stem van de kerken, zei prof. De Gaay Fortman. Kardinaal Alfrink is toch duidelük ge noeg geweest. Het wu duidelük, dat de ministers Den Toom (Defensie) en Luns (Buiten landse Zaken) niets voelden voor de mo tie-Burger. Minister Luns vond, dat de heer Burger een denkfout maakte, D© defensie ia niet alleen een Nederlands gebeuren, zei hü, maar is een zaak van de NAVO en eerst moesten studies in de NAVO gemaakt worden voordat de regering met voorstellen kon komen om de büdrage aan de NAVO te vergroten.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5