Drie stookketels houden tropenwereldje in stand MUZE 50 GROFVUIb OPHAALDIENST. Noordwijkerhout in de ban van karnaval Middenstand Sassenheim: betere bundeling belangen MARKTEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 FEBRUARI 1969 Het aloude gezegde „Als er een schaap over de dam is dan volgen er meer", brachten enige van deze wollige vier voeters zondagavond omstreeks 6 uur in de praktijk. Toen werd namelijk een heel koppeltje aangetroffen op Rijksweg 4, naby Holliday Inn. Voordat zij onge lukken konden veroorzaken werden ze heftig blatend over het ijs weer de wei in gejaagd. Dit weekend is uit de Herensteeg een grijze Opel Record gestolen. Ieder, die j de wagen met het kenteken 96-61-EU1 gezien heeft, wordt verzocht de Leidsc politie hieromtrent in te lichten. Pogingen tot diefstal van auto's deden enige 20-jarige knapen in de nacht van vrijdag of zaterdag in De Kamp. Zij werden op heterdaad betrapt en in de Vrouwensteeg in de kraag gevat. Muziekinstrumenten voor Florence De leerlingen van het Rijnland-Lyceum in Wassenaar hebben vorig jaar bijna f 14.000,bij elkaar gebracht om iict mogelijk te maken, dat een vijftal unie ke muziekinstrumenten uit het Bardini- museum in Florence, die door de over stromingsramp, die deze stad vorig jaar trof, vernield waren, konden worden ge restaureerd. Dit is in Amsterdam ge beurd door de restaurateur Max Möller, die zaterdagmiddag in gezelschap van leden van het comité geteisterde kunst steden Italië en enkele leerlingen van 't Rijnland-Lyceum de herstelde instru menten overdroeg. Hij noemde het bijeenbrengen van het geld dat de restauratie mogelijk maakte ..een nobele daad tegenover het nage- Het ging „om twee lyres guitar uit omstreeks 1800, een mandoline, een bas- mandoline uit 1745, een unieke cyster uit 1600 en een orphica, een mini-piano, eveneens een uniek instrument dat van omstreeks 1800 dateert. Burgerlijke stand Geboren: Marion Francina Maria d.v. H. Habraken en M. Louwrier; Vanessa Lidwina d.v. E. R. Cornelia en I M. An- tersijnBernardus Franciscus Xaverium z.v. B. F. Kemper en J. M. Karstens; Elsenore Gabrlëlle ci.v. A'. Wolfers en E. G. Kris; Bianca Klasiena Maraaretha d.v. K. C. Giesbert en C. J. O verdijk; Marcel Jeroen z.v. W. F. Smits en E M. Gerber; Willem Pieter z.v. J de Mooij en A. v. Delft; Gerrit z.v. D. van Beelen en A. v. d. Oever. Gehuwd: J. W. Eweg en J. v. d. Waals. Overleden: F. de Tourton Bruyns 55 Jaar, man; E. J. de Ruiter 2 weken, Opening vernieuwde Slavenburg's Bank N.V. Slavenburg's Bank op de hoek Kort Rapenburg-Breestraat zal maandag 24 februari heropend worden door bur gemeester mr. G. C. van der Willigen. Het pand is in de afgelopen maanden in- en uitwendig grondig gerestaureerd. De ingebruikname van het gemoderni seerde bankgebouw wordt o.m. gevierd met een receptie door de directie op maandagmiddag van 4.30 tot 6 uur. LEIDSE AGENDA Nat. Hist. Vereniging 20.00 uur. Schouwburg De Haagse tomedie „De Humorist" (K. O.): 20.00 uur. DINSDAG 8 FEBRUARI Schouwburg De Haagse Comedie: „De Humorist" (K. O.). 20.00 uur. Doelenhuisje - Politiek café, 20.00 uur. Rijksmuseum v. Oudheden Spr. dr. M. S. H. G. Heerma van Voss over ge- illustreerde dodenboeken uit de verza meling van het museum, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Residentie-orkest o.l.v. Bohumil Gregor, solist Jacques Klein (piano). 20.00 uur. Stadhuis (wachtkamer trouwzaal): Zitting Bouwfonds Ned. Gemeenten, 19.00-20.00 uur. WOENSDAG 19 FEBRUARI Camera Film voor K. O. „Sla Rijksherbarium - - Kon. Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. 20.00 uur. DONDERDAG 20 FEBRUARI Zulderkerk Concert duo Koos Verheul en Jan van der Meer voor Mij voor Toon kunst 20.00 uur. Stadsgehoorzaal (kleine zaal): Lunchbijeenkomst Ned. Maatschappij voor Nijverheid en Handel. Spr. dhr. W. Bruynzeel over „De besloten naam- love vennootschap", 12.30 uur. VRIJDAG 21 FEBRUARI Antonius Clubhuis St.-Augustinus- ver. Cabaret 20.00 uur. De Burcht Gezamenlijke feestavond van Selskip Fryslan. Ons Grunneger- land en Luctor et Emergo. 20.00 uur. Uitersten achter Academiegebouw J De Hollandse winter en de strenge nachtvorst van de laatste dagen hebben in het geheel geen vat kunnen krijgen op hel merkwaardig stukje tropenland. dat Leiden rijk is achter het Rapenburg. ,fie drie nieuwe oliestookketels, die de ze zomer geplaatst toerden, hebben wel enige dagen op volle capaciteit moeten werken", vertelde ons hedenmorgen hor- tulanus B. Bruinsma van de Hortus Bo- fancius. De tropische flora kon daardoor zonder schade door de vorstperiode wor den geholpen. „Als er planten in de Hor tus schade geleden hebben dan zullen dat alleen de planten zijn, die buiten groeien. We zijn benieuwd hoe alles on der de sneeuw vandaan komt." Een bezoek aan de witte wereld ach ter het universiteitsgebouw en een be zoek aan de kassen, waar alles groeit en bloeit of er buiten helemaal niets aan de hand is, is zeker in deze dagen toch wel een unieke gebeurtenis. Na een wandeling door het besneeuw de park 7/»en komt erin na betaling van de „vooroorlogse" prijs van tien cent valt nu nog meer dan in andere jaargetijden de vochtige broeiwarmte in de tropenkassen op. Met straaltjes loopt het condenswater van de ramen, waar onder de palmen, de orchideeën en an dere exotische gewassen zich volmaakt thuis voelen. De bezoeker staat er met zijn winter jasweldra met zweetpareltjes op zijn gezicht, als een wezen van een andere planeet tussen DINSDAG 18 FEBRUARI Buuri 2: Aaltje Noordewierlaan, Cornelis Schüytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blanken burgstraat, Julius Röntgen- straat. Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Sweelincklaan, Eduard v. Bei- numstraat, Brückn^rstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, Cé sar Franckstraat. Buurt 8: Schubertlaan, Mahlerstr., Handelstraat, Beethovenlaan, Vivaldi- straat, Bachstraat, Corellistraat, Tos- caninilaan, Berliozpad, Rossinistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagner- plein, Brahmslaan, Tsjaikowskikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedy- lana, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smétanastraat, Paganini- straat, Scarlattistraat, Griegstraat, Do- nizettilaan. DONDERDAG 20 FEBRUARI Buurt 5: Paramaribostraat, Coran- tijnstraat, Willem de Zwygerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu- renhof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 21 FEBRUARI Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkg.de. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, Hefm. Gorter- straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan. Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Teld,ers- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat, Rooseveltstraat (geheel). Dwaze optocht door vlaggend dorp l)e wagen met Prins Carnaval en z'ti Raad van Elf trekt voorbij. (Foto Henny Hoogeveen) Noordwijkerhout verkeert tot As woensdag in de ban van het Karnaval Enkele groepen en verenigingen konden niet wachten tot zaterdagmorgen Prins Victor I uit handen van burgemeester H. J. M. Bosma in de burgerzaal van het raadshuis de sleutels van het dorp kreeg toevertrouwd. DE OPTOCHT Deze traditionele plechtigheid in aan wezigheid van de Raad van Elf en hun president William Poultry ging vooraf aan de start van de grote Karnavalsop- tocht, die om twee uur precies vanaf de Brink vertrok voor een succesvolle, dwaze optocht door heel het vlaggende dorp Noordwijkerhout. Aan de stoet werkte, muziekverenigin gen mee uit dorp en omgeving, heel veel jeugd, gecostumeerd als indiaan, clown, fee en als zomaar iets, lopend, op ongelyke fietswielen rijdend, met kruiwagens en op alles wat maar draai end vooruitging. Jeugd ook, op schoot van een enorm grote Dorus, jeugd wat ouder van de KPJ, jeugd van VVSB die een doldwaas verbond sloot met een nieuwsblad. En ook de geboren individualisten wa ren erbij. Met zot-korte geblokte broek, dwaas hoedje, liepen jongeren en oude ren gewoon eerlijk gek te zijn. Iedereen genoot, de deelnemers aan de karna- val8optocht en de rijen-dikke toeschou wers langs de route. Een tiental grote konijnenkoppen trokken piepkleine au tootjes met echte Noordwijkerhoutse probleemleuzen. „Bouwers van karna- valswagens krijgen geld terug van de gemeente" en „Zeven viaducten maar geen weg" en „Geld nodig? Bij de ge meente is genoeg" enz. Een wagen de Noordwijkse Reddingsbrigade toonde, dat deze brigade veel mankracht uit Noordwijkerhout telt en de buurtschap Ruigenhoek was dit jaar met een ver nuftig mechanisch wip-apparaat in de stoet vertegenwoordigd. De feestelijke Prin6en-wagen vormde het DE KUNST DER ZOTHEID Maar de wagen van de „Batavieren' een jongeren-sociëteit uit het dorp. ging wel voorop in kunst der zotheid. In een afgesloten kooi gaf een hoofdleraar aan een zo zot stel studenten les in dorst- lessen, dat er letterlijk geen touw aan vast tc knopen viel. En is dat nu juist niet de bedoeling van het geheel? De karnavalsfeesten 1969 zijn feeste lijk en doldwaas ingeluid. In de feest zalen van het dorp en in vele huiska mer stond de boel goed op zijn kop. En dat blijft het staan tot dinsdagavond 11.11 uur het Konijn op de Brink wordt verbrand. BURGELIJ KE STAND GEBOREN: Yvonne A. C. dr. van C. J. G. Nulkes en A. C. Koeman; Alexan dra J. W. dr. van C. M. J. Warmerdam en M. J. S. Opdam; Arnoldus F. van W. A. Duivenvoorde en P. A. Groen; Helena S. dr. van W. A. Duivenvoorde en P. A. Groen. ONDERTROUWD: C. M. T. J. Aart man, Liberia en M. A. W. van Wielin gen; B. J. J. van Eeden en E. B. M. Duivenvoorde. VOORHOUT Hedenavond verjongingskuur voor alle leeftijden! Neem een frisse duik in dat geweldige feest bad! Doe het en u kunt er voorlopig weer tegen. Kom naar het carnavalsfeest vanavond; haal een frisse feestneus! Parochiehuis Voorhout, vanavond 20.00 uur. 2,50. SCHAATSEN IN VOORHOUT Is en wederdienende", dat behoefde zaterdagmorgen voor het bestuur van .Voorhout's IJsclub", wat de opening ran hun prachtiige land-ijsbaan betreft geen vraag te zijn. Deze is zaterdag ge opend en er is het hele weekend veel vuldig gebruik van gemaakt. Onder pit tige tonen van de muziek van de Gebr. v. d. Vlugt, was het goed schaatsen, voor jong en oud. Wel was „IJs en wederdienende" een vraag bij het vaststellen van wedstrij den voor leden etc. etc. Op het program ma staan de volgende wedstrijden: dins dag 18 februari 's middags 2 uur, korte baanwedstrrjden, voor alle jongens meisjes van Voorhout, in de leeftijd tot en met 12 jaar. Er zijn aardige prijsjes beschikbaar gesteld. Op w< dag 19 februari, een korte baanwed- strijd alleen voor leden van de ve ging. Ook om twee uur. Waardebonnen Op donderdag 20 februari hoopt vervolgens een wedstrijd te rijden on kampioenschap van Voorhout. Dus al leen gemeentenaren. Of deze wedstrijd op een middag of avond zal worden verreden zal nog bekend gemaakt Raadsagenda Voorhout De gemeenteraad van Voorhout is ii een openbare vergadering bijeengeroe pen op donderdag 20 februari a.s. des avonds om 8 uur. Aan de orde vai handeling worden gesteld: 1. Wijziging gemeentebegroting dienst jaar 1969. 2. Het garanderen van rente er lossing van hypothecaire geldlenin gen. 3. Vaststelling bedrag per leerling voor de bijzondere lagere scholen voor 1969, Mevrouw Versluis verzorgt tegenwo dig op aanvraag de rondleidingen in Hortus, welke in toenemende mate „i wordt bij het publiek. Vaststelling exploitatie-vergoeding voor de Boerhaaveschool over 1968. Verlenen van voorschotten aan de schoolbesturen voor 1969 ingevolge artikel 103 der L.O.-wet 1920. ^b" Pl bungalow). T. Vergadering beslissing vaststelling bestemmingsplan Teijlingen. 8. Vaststelling exploitatievergoedingen over 1968 ingevolge artikel 73 der kleuteronderwijswet. 9. Verlenging van voorschotten op de exploitatievergoedingen ingevolge artikel 75 der kleuteronderwijswet. 10. Verhoging subsidie Oranjevereni ging „Voorhout" ten behoeve van de kindertraktatie. 11. Vaststelling nieuwe spaarverorde- nlngen personeel gemeente Voor- 12. Vaststelling nieuwe subsidierege ling voo rhet algemeen maatschap pelijk werk. 13. Verhoging subsidie „Bejaardensoos' Voorhout. 14. Aanvullend krediet centrale ver warmingsinstallatie St. Agnesschoo en St. Antoniusschool. 15. Rondvraag. NOORDWIJKERHOUT CONCERT „CONCORDIA" De Chr. Gemengde Zangvereniging „Concordia" te Noordwijkerhout zal don derdag 27 februari te 20.00 uui eert geven in de zaal BRAMA. Solisten zijn de koorleden: mevr. C. A. de Raad-van Rossum, sopraan; mevr. M. A. Smits-Harst, mezzo-sopraan. Mede werking verlenen Bart Distelvelt, tenor, en Reggy Meyler, piano. Het programma luidt: 1. Geistliches Lied F. Mendelssohn Bartholdy, koor met mezzo-sopraan; 2. Hymne „Hör mein Bitten", F. Mendels sohn Bartholdy, koor met sopraansolo; 3. a) Recitatief en aria voor tenor. Jo sef Haydn, „Mit Wtird und Hoheit ange- tan" uit „Die Schöpfung", b) „Hier steht der Wunderer nun", uit „Die Jahreszei- ten", Josef Haydn; 4. Cantate „Dir, Seele des Weltalls", koor met tenorsolo. Wolfgang Amadeus Mozart; 5. Chor der Landleute (Verkaufte Braut), Friedrich Smetana; 6. Tanz der Waldgeister (Lus tige Weiber), Otto Nicolai; 7. Tenorsoli a) Non ver, Tito Mattei, b) Ieh bin nur ein armer Wandergesell, Franz Kün- neke; 8. Ehrsame BUrger (Bóccacio), Franz Léhar; 9 Chor der Studenten (Boccacio), Franz Léhar. WARMOND R.K.S.V. WARMUNDA Zondag a.s. zal, mocht het weer zich tijdig herstellen, in Den Haag de grote strijd tussen B.M.T. en Warmunda plaatsvinden welke wedstrijd van belanj kan zijn voor de uiteindelijke bezettin; van de bovenste plaats. Om supporters in de gelegenheid te stellen deze belangrijke wedstrijd te be zoeken zal een speciale supportersbus worden ingezet. Om verzekerd te zijn v opgave wel noodzakelijk ren vóór vrijdagavond 8 i sen Bernhardstraat 9 e Vertrektijd wordt bekendgemaakt bij Sig. mag. C. M. Stijn, Sig. mag. H. Sikking. Aanleg gedeelte korte omleidings- weg te Lisse B. en w. zullen de raad een voorstel voorleggen tot het verwerven van gron den, gelegen achter de Heereweg, tus sen de Stationsweg en de Veldhorst- straat, waardoor het mogelijk wordt om een deel van de zgn. korte omleidings- weg te realiseren. 'n plaatsje is n kan gebeur- r op de adres- In „de Oude Post'' vond vrijdagavond de jaarvergadering plaats van de R.K. Middenstandsvereniging StOlaf". De vergadering moest op een later tijdstip wordèn gehouden i.v.m. de administra tie die de BTW met- zich meebracht. Bij de bestuursverkiezing werd in plaats van de lteer J. N. Verkley, die aftrad i.v.m. zijn leeftijd, gekozen de heer J. L. M. Westgeest. De pauze werd benut om het creëren van het winkelcentrum „Oude Haven", door te nemen. Men sprak als zijn me ning uit dat dit in groter verband had moeten gebeuren. Er is nu sprake van versnippering van krachten en niet van bundeling, zoals van echte SAMA-leden verwacht had mogen worden. Het verweer van de initiatiefnemers was, dat de SAMA in zes jaar nog niet had bereikt, wat zij in enkele weken voor elkaar kregen, n.L een mooie verlich ting. Verscheidene lieden waren van me ning, dat het tijd wordt voor één grote ondernemersvereniging van waaruit al les georganiseerd kan worden en die met de gemeente alle problemen van de middenstand bespreken kan. Voorzitter Van Steyn wees erop dat het overkoepelend orgaan. „De Mico", hier voor de aangewezen instantie is. Immers hierin hebben zowel vertegenwoordigers van beide middenstandsverenigingen en de SAMA zitting. Sassenheim zal spoedig een „Cash Carry-zaak" hebben in de oude drukke rij De Gruyter aan de Teylingerlaan. BEURS De voorzitter vroeg of er animo be stond voor een beurs, in een grote tent, zoals die in het verleden ook al eens is gehouden. Allen betuigden adhaesie, doch men was van mening dat ook in dustrie en handel hierin ook vertegen woordigd moeten worden. Als tijdstip werd februari 1970 gekozen. De SAMA NOORDWIJK In het afgelopen weekeinde is de kan- tinekas van de Noordwijkse schietver- eniging „Blijf voor 't Land" door een Inbreker meegenomen. Een schoonma ker van de R.K. MAVO-sehool „St.- Willibrord", waar de club haar scliiet- banen heeft, ontdekte, dat van een deur aan de achterzijde van het schoolgebouw een ruit was verwijderd. Voorts bleek hem, dat in het clublo kaal op de zolder kasten waren open gebroken en doorzocht. Bestuursleden van „Blflk voor 't Land" stelden vast, dat de kas van de kantine, in totaal ei- kele honderden guldens, was verdwenen, ondanks het feit, dat zij achter slot en grendel opgêborgen had gezeten. Bij het onderzoek door de.recherche bestond al direct het vermoeden, dat iemand aan het werk was geweest, die min of meer op de schietbaan bekend moest zyn, PHILATELICA GAAT EXPOSEREN De afdeling Noordwijk aan Zee van de Intern. Ver. Philatelica hield in „De Rank" haar eerste vergadering onder leiding van haar nieuwe voorzitter, de heer G. J. van Houten. In deze goed be zochte bijeenkomst werd gesproken over de tentoonstelling, die de jeugdclub in samenwerking met de senioren gaat or ganiseren. Deze expositie, die zeker iets bijzonders belooft te worden, vindt plaats op 21 mei a.s. in het Verenigingsgebouw. Op 18 maart a.s. zal door Philatelica, sameu met de Noordwijkse Vereniging van Postzegelverzamelaars in „Die Os- sewa" aan de Duinweg een ruilavond worden gehouden. Ook niet-leden van de organiserende verenigingen zulllen daar welkom zijn. De aandacht werd nog gevestigd op de ruildagen, welke op 1 maart a.s. te Lisse en op 15 maart a.s. te Warmond georganiseerd worden. Vervolgens leid de de heer S. A. v.d. Oever de veiling, waarbij diverse aantrekkelijke stukken onder de hamer werden gebracht. Voor afgaande aan de vergadering van de se nioren van Philatelica, kwam de jeugd club bijeen onder leiding van mevrouw Crama-de la Bye. Op instructieve wijze werden de jongelui bezig gehouden, waarbij zij weer heel wat wetenswaar digheden omtrent de filatelie opdeden. Leerzame tentoonstelling anaf dinsdag 18 februari a.s. tot dins dag 25 februari zal in het Wijkgebouw aan de Van Panhuysstraat een tentoon stelling worden gehouden welke K O. Voorlichtingsdienst voor ouders en voeders heeft ingericht om de aandacht te vestigen op de eerst vier levensjaren van het kind. Omdat juist die eerste vier jaar var zo groot belang zijn voor de ontwikke ling van het kind, werden de belang rijkste aspecten van deze leeftijdsface bijeengebracht in deze expositie, welke zowel op de technische aspecten van de verzorging als op de verhouding ouders tot kind de aandacht richt. Philatelica gaat. exposeren In samenw king met de jeugdclub gaat de plaatselijke vereniging van Phi latelica op 21 mei a.s. een grote post zegeltentoonstelling houden. Deze ex positie, welke iets bijzonder belooft te worden, zal worden georganiseerd in het Verenigingsgebouw aan de Hoofdstraat. Op 18 maart a.s. zal Philatelica samen met de Noord-Wijkse Vereniging vai Postzegelverzamelaars in „Die Ossewa' aan de Duinweg een ruilavond worden gehouden. R.K. Bejaarden gaan carnaval vieren De R.K. Bejaarden willen in deze car- navalstijd niet achterblijven en gaan dinsdag a.s. de bloemetjes bulten zet ten met een jolig carnavalsfeest in ho tel De Beurs met medewerking van de Carnavals-Vereniging „De Noortuk kers". Om 2 uur 's middags wordt be gonnen met kaarten en andere spelen in afwachting, dat Prins Carnaval en zijn gevolg zal arriveren en als ze er eenmaal zijn kan men er staat op maken dat de jolijt niet zal ontbreken. Geslaagd Aan de Techn. Hoge school te Delft is geslaagd voor het kand. ex. bouwk. ing. de heer A. K. de Groot. RIJNSBURG Geboren: Theodora P. W. d.v. N. W. Scheffelaar Klots en J. v. EgmontL Overleden: Johan Kromhout 56 jaar. Gehuwd: Hendrik Schoneveld 19 jaar met Elisabeth Kromhout 19 jr. kwam met het voorstel een markt te houden, zoals in Noordwijkerhout. Voor excursie naar een industrie voelde men niet, maar men zag wel graag dat een reclame-expert een uiteenzetting kwam geven over bundeling van inkoop, reclame enz. KATWIJK AAN DEN RIJN DAMNIEUWS De uitslagen van de bordenwedstrijden waren als volgt: Eerste klasse: H. Koe- lewijnC. van Klaveren 11; B. van RijnJ. Heemskerk 20; J. R. van Sloten—H. Voorzaat 02. Tweede klasse: M. BrouwerAm. van Beelen 20; A. VerhoogC. van Duyn 02. In de wedstrijd tegen „De Burgcht" had K.D.C. geen schyn van kans. K.D.C I verloor met grote cijfers de tweede wedstryd. Het was tot laat in de avond een gelijk opgaande strijd doch ln de laatste fase schoten de Katwykers te kort. Dit bracht een verdiende over winning voor de bezoekers met zich, die een sterke party speelden. J. Zwaan won van de sinds september 1968 on geslagen J. de Zwart. De gedetalleerde uitslagen waren: K.D.C. I„De Burgcht" (Voorburg) J. Schoneveld Pz.J. de Koning 02; J. PasschierB. de Ko ning 02; H. KlinkenbergP. Veen 1—1; Fr. Spierenburg—H. Siemons Jr. 02; C. van den BoschL. de Koning 02; J. van DuyvenbodeA. Lelieveldt 11: J. ZwaanJ. de Zwart 20; Ar. van BeelenH. Juffermans 11; M. L. DijkstraJ. van der Kraan 02: J. SlootwegJ. van Velzen 11. Uit slag 614. FEESTAVOND K.D.C. K.D.C. hield een feestavond in het Parochiehuis in verband met het 35- jarig bestaan der vereniging. In deze vergadering werden hartelijke woorden gesproken in verband met diverse ju bilea. Am. van Beelen, Fr. Spierenburg en H. Koelewijn werden voor het voet licht gehaald ln verband met hun 25- jarig lidmaatschap van K.D.C. Er waren afgevaardigden van damverenigingen uit Rynsburg en Leiden. De wethouder van Sportzaken uit Katwijk, de heer H. Haasnoot, sprak de Jubilerende vereniging toe en sprak bij zijn felicitaties ook de beste wensen uit voor de toekomst. Namens de L.D.D.S. uit Leiden werden de gelukwensen over gebracht door de heer A. van der Put ten. Namens D.C.L. uit leiden de heer W. Nijenhuis en Rijnsburg verraste K.D.C. met een prachtig bloemstuk. De heer H. A. van den Anker van het Bos- plein verraste K.D.C. door, ter gelegen heid van zyn pas gevierde 50-jarig zakenjubileum, een wisselbeker in het vooruitzicht te stellen. Van velerlei den werden tenslotte dankwoorden g sproken voor de grote belangstelling bij de viering van dit jubileum. HILLEGOM De Haagse psychologe, leerlinge van dr. Jung uit Zurich, mej. dr. BLits uit Den Haag, sprak (vrijdagavond) in zaal „Flora" vóór de Hillegomse af deling van „Het Gilde". Presidente me vrouw T. v. d. Weijden-Fangmann heette haar en vele dames tevoren welkom. Mej. Blits sprak daarna over „De omgang met onszelf en de ander". In haar inleiding besteedde zy aller eerst aandacht aan de persoonlyke in stelling van het individu tegenover het leven. Vooral in tyden van zorg geeft de ene mens een geheel verschillende reac tie te zien als de ander, wat mej. Blits met verschillende voorbeelden uit de oorlogsjaren toelichtte. Spreekster gaf vervolgens algemene levensregels, af gestemd op haar aandachtig luisterend publiek. Na de koffiebediening in de pauze, waarvoor o.m. mevrouw Verbrugge- van Trigt zorg droeg, bestond er gelegenheid met inleidster nader van gedachten te wisselen. Mej. Blits toonde zich geen voorstandster van afwezigheid van de moeder in haar gezin wegens „een eigen job", waarover uitgebreid werd ge discussieerd. Presidente mevrouw T. van de Weijden-Fangmann sprak een dank woord. CARNAVAL IN BEINSDORP Zaterdagmiddag vierde de jeugd van „Beinsdorp" het jaarlijks carnavalsfeest, daarin gevolgd door de ouderen in het Dorpshuis „Het Eiland" aan de Hille- gommerdyk. Om acht uur marcheerde de marjorettes, gevolgd door de Raad van Elf en Prins Ko 1 de zaal binnen. Na voorlezing der Proclamatie werden door de prins decoraties uitgereikt en de 86-jarige mevrouw Ket, mevrouw Verboom en de heer J. v. d. Plas de Ridderorden opgespeld voor hun ver diensten. De „Roetetoeters" uit Benne- broek verleenden hun muzikale mede werking. In zijn „Biihne-rede" schonk de heer J. Verbeek aandacht aan verlangens van de stichting het Dorpshuis „Het Eiland" te Beinsdorp. De jury, bestaande uit mej. D. Ummels en de heren V. Seegers, H. Kotter en J. Veld reikten daarna aan de gecostumeerde prijswinnaars de on derscheidingen met prijzen uit. De eerste prijs was voor creatie „De Uil" van mej. C. van der Hoorn. Prins Ko de Eerste, de heer K. Ryn- beek onderscheidde daarna de heren J, Wessels en de motorische secretaris van het Dorpshuiswerk, de heer H. J. Meijer. Onder de animerende muziek der „Roete toeters" bleef men tot de kleine uurtjes RIJPWETERING Morgenavond, (dinsdag) gaat voor één keer de bijeenkomst voor oudere leden in het Dorpshuis niet door! LEIDEN, 17 februari GROENTE Appelen 18-82; Peren 20; Snybonen 930; Prei 52-112; Spruiten A 187-213; Sprui ten B 213-226; Komkommers 21-98; Uien middelfijn 27-30; Witlof 98-163; Sla 29-41; Radys 150; Seldery 23-29. Amsterdam, 17 februari. Vee Aanvoer 181 runderen. Prijs 3,90- 5,50. Handel duur. Varkens: aanvoer 88 stuks. Prys 3,30-/ 3,36. Handel

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4