BONA STARS TE ZWAK VOOR ROTTERDAM-ZUID SPEELTUIN" WERD DE RUGGEGRAAT VAN DE „SPARTAAN GAME-ZIGi VAN 21-2 VOOR BAKKER NIET VOLDOENDE Geen pupillen-atletiek bij Holland door verloop bij jeugd DE TREFFERS SPEELT DE RESERVES VAN D0C0S IN DE KAART Pieter van Tuyl scoorde 20 punten Twee duels voor Scylla Benauwde zege op Hunter '25 Volleybal resultaten Microkorfbal uitslagen Overtuigende zege voor handballers van L.Z.C. SPORTBIJLAGE MAANDAG 17 FEBRUARI 196, Zaterdagavond hebben de Bona Stars de laatste kans op de vierde plaats in de Eredivisie verloren zien gaan. Rotterdam-Zuid zal nu deze plaats kunnen innemen na de duidelijke en verdiende zege, die zij in de 5-Meihal op TBS bevocht. Geen moment konden de Stars impo neren, geen moment ook namen zij de leiding. Rotterdam-Zuid, dat een vrij lange ploeg binnen de lijnen bracht en volgens coach Jan Bruin een van haar beste wedstrijden van het seizoen speelde, nam van meet af aan resoluut een voorsprong en stond deze niet meer af. Enigszins optimistisch hadden de Stars de ontmoeting tegen de Rotterdammers tegemoet gezien. In de wedstrijd tegen Wilskracht vorige week immers verliep alles uitstekend en was de goede vorm bevestigd, tegen Rotter dam-Zuid moest het evenzo kunnen verlopen. Alle Stars die zo dachten kwamen bedrogen uit de strijd. Een zone-verdediging met het accent op de rebound ën een snelle aanvalsop- zet was de opdracht die coach Kallen berg zijn pupillen had opgedragen. Zelfverzekerd werd deze opdracht aan vankelijk uitgevoerd, maar al gauw kwamen Stars tot de ontdekking dat Rotterdam-Zuid zich van precies de zelf de taktiek bediende, maar dan met aan- zielijk meer souplesse. De Gebrs. Harre- wijn, die toch qua lengte de mindere zijn van Ruysenaars en van Van Tuyll, ge lukte het in de rebound het leeuwendeel voor hun rekening te nemen en naast een hoekschot op 12 meter ook het mid denafstandschot vrij te hanteren. Een aanvalswapen dat Rotterdam-Zuid za terdagavond niet ongebruikt liet en bij zonder succesvol bleek. De Rotterdamse score liep snel op, terwijl de Leidenaren keer op keer reële kansen verspeelden. De breaks die enige malen de kans tot slagen kregen bleven onafgebroken en tip-ins en afstandschoten misten de bas ket. Slechts Peter de Jong kwam regelma tig tot scoren echter onvoldoende tegen dit aanvalsgeweld van Rotterdam-Zuid. Na 10 minuten was de stand 24-30 en hadden de Stars nog uitzicht op een come-back. Dat dacht coach Kallenberg eveneens, die wijselijk zijn spelers wis selde en ook André de Jong, bijna her steld van zijn enkelblessure na lange tijd weer mee liet spelen. De zone-verdedi ging bleef gehandhaafd. Na 12 minuten echter brak een fatale periode aan voor Bona Stars. De aan val was te statisch en miste het nor maal aanwezige raffinement. Geen pro bleem voor Rotterdam-Zuid, dat in de rebound de talrijke missers voor zich op eiste. Daarnaast bleek de zone-verdedi ging van de Stars een zeef, nu ook de buitenspelers van grote afstand blijken gaven van hun richtingsgevoel. Niet al leen de Gebrs. Harrewijn eisten nu een speciale bewaking, maar eveneens de buitenspelers. De zone kraakte in zijn voegen, het geen coach Kallenberg constateerde. Hij was echter machteloos tot de 17e mi nuut, toen pas kreeg hij de gelegenheid een time-out te nemen. Spelers werden gewisseld en van taktiek werd veran derd. De pressing met spelers, die juist 15 minuten op het spelersbankje had den doorgebracht in de koude sporthal was echter een stap terug. Een break- spel was het antwoord van R.-Z. dat in Welsh en Hoek degelijke dribbelaars had. Bij het rustsignaal gaf het scorebord 24- 4 aan. Bona Stars was nu reeds geklopt. Twintig punten was een te grote kloof. Toch kwamen de Leidenaars na rust terug. Zij beperkten althans de schade en voorkwamen een verpletterende ne derlaag. Van Tuyll, voor het eerst na zijn blesure thuisspelend in een compe titie-wedstrijd, was degene die Bona Stars in dit duel nog enige eer liet be halen. Hij vormde een constant gevaar in de Leidse aanval en liet 18 punten voor zich noteren na rust. De aanval van Bona Stars kreeg door zijn toedoen nog enige inhoud. De verdediging echter, die nu was om gezet in een floating bleef onvoldoende tegen het schuttersgeweld van de Rot terdammers. Ook de enigszins verras sende taktiek van vier man verdedigen en een speler constant voor kon weinig veranderen aan de pijnlijke situatie, waarin de Stars verkeerden. Het enige if Bona Stars kon zaterdagavond in de 5-Meihal tegen Rotterdam- Zuid de weg naar de basket maar vinden. winstpunt in deze wedstrijd was de schotvaardigheid van Van Tuyl. Deze week zal hard getraind worden i liet verlies van 60-87 te vergeten en i degelijke voorberiding te bewerkstel ligen voor de strijd tegen nr 1 Blue Stars volgende week zondag in Amster dam. Scorers: P. v. Tuyl 20. P. de Jong 14, C. Pley 9, H. Stol 7, H. v. Mameren en P. Ruysenaars 3, R. Wall aart en B. van Cleef 2 punten. DAMES Overgangsklasse: Slootermeer-Rijns- burg 3-0, Kangeroes-Armada 2 3-0. 2e klas: Fioretti 1-KVC 3 1-3, DVO 1- Raaphorst 1 2-2, Argos 5-Donar 1 1-3, Kangeroes 2-Argos 4 3-1, Leython 1- KVC 4 0-3, Argos 5-Fioretti 1 1-3, DAC 2-Teylingen 2 0-3. 3e Idas: KVC 5-DAC 3 3-0, Donar 2- Catena 1 0-3, DIO 2-Nw. Brunh. 2 (Nw. Brunh. 2 uit competitie genomen). 4e klas A: LUSV 2-Argos 6 0-3, Meer burg 2-WW 2 0-3, Haduard 2-WW 2 3-0. 4e klas B: Argos 7-InUpGo 3 3-0, Leython 2-Raaphorst 2 3-0, Rijnsburg 5- In Up Go 2 2-2. HEREN Overgangsklasse: Punch l-Kangeroes 2 2-3, Kangeroes-Alliance '22 3-1, Cas- tellum-Valboval 2 2-3, Zaanstreek '65- Kangeroes 0-3. 4e klas A: Meerburg 2-Huduard 2 3-0, Haduard 1-Castellum 5 2-2. 4e klas B: Valken 3-Gemini 2 3-0, MBO l-Rijnsburg 6 3-0, Rijnsburg 5- Augustinus 2 0-3, WW 2-Gemini 1 (scheidsrechter n.o.). Sen. 2: Zuiderkwartier 3De Alge mene 3 1—5. Jun. A: KNS A—De Al gemene A 23; Fluks ADe Alge mene A 314; Zuiderkwartier ADe Danaiden A 112 (Zuiderkw. kam pioen). Jun. B: Zuiderkwartier B—De Danaiden B 22; Noorderkwartier A Vicus Oriëntis A 35; Crescendo A —De Algemene B 2—3; Pernix—De Danaiden 25. Jun. C: De Danaiden A Mad joe A 20; Fluks aZuider kwartier a 3—8 (Zuiderkw. kampioen). Adsp. 1: KNS a—Fluks a 1—3; De Al gemene aNoorderkwartier a 71 (De Alg. kampioen)De Danaiden b—Cres cendo a 30; Noorderkwartier a Crescendo a 11; De Danaiden b Crescendo a 30; Noorderkwartier Crescendo Algemene De Danaiden c 0—2; Ons Eiland Fluks b 02; Zuiderkwartier bKNS b 30; Fluks b—Zuiderkwartier b0- 1- zorgde daarna weer voor een gelijke Adsp. 3:^ Vicus Oriënitis b De Alge- stan[j Van der Helm rekende vervolgens AMVJ VERLOOR INHAALDUEL MET 10-0 Scylla heeft het afgelopen weekeinde twee keer achter de tafel gestaan. Oor spronkelijk zou alleen gisteren aange treden worden tegen Hunter 25, n omdat a.s. zaterdagavond om zeven in de Militaire Sporthal, het Europa Cup duel tegen het Hongaarse Spartacus ge speeld wordt (kwartfinale) moest het trio Bakker, v. d. Helm, v. d. Berk af lopen zaterdag ook bezoek bij AMVJ. In Amsterdam is het vrij gemakkelijk gegaan. Zonder scheidsrechters (Mauri Colthof: „Eindelijk na vijf jaar eens geen scheidsrechter. Dan kunnen we ons ein delijk eens uitleven") werd het een al leszeggende 10-0 overwinning voor Scyl la in een duel dat slechts 2% uur duur de. De gedetailleerde uitslagen: Goudsmit-Bakker 12-21, 18-21; Colt hof-v. d. Berg 17-21 en 13-21; Prorok-v. de Helm 19-21 en 20-22; Colthof/Prorok- Bakker/v. d. Helm 17-21 en 18-21; Colt hof-Bakker 16-21 en 15-21; Goudsmit- v. d. Helm 13-21 en 16-21; Prorokv. d. Berg 18-21 en 10-21; Colthof-v. d. Helm 21-18, 16-21 en 17-21; Prorok-Bakker 9-21 en 20-22; Goudsmit-v. d. Berg 18-21, 21-13 en 14-21. In Leiden is het gisteravond heel wat moeilijker in zijn werk gegaan. De spe lers hadden zich niet voorbereid op de wedstrijd. De schaatskampioenschappen hadden de spelers in hun ban gehad en bovendien had ook het ijs gelokt. Aan tafeltennissen was nauwelijks gedacht. De ongeinspireerdheid is de Leidenaars bijna fataal geworden. Hunter 25, dat tot dusver drie punten vergaarde ln de ere-klasse heeft lange tijd uitzicht gehad op een puntenverde ling. Nico v. Slobbe haalde al direct een punt binnen tegen Ed v. d. Berg die tegen de „nieuwkomer" v. Slobbe (door bondscoach Dusan Tigerman beschouwd als de vierde man van Nederland) tot 26 punten kwam: 10-21 en 16-21. Bert v. d. Helm bracht daarna, zoals ver wacht mocht worden van de nationale kampioen, de partijen weer op gelijke voet. Aan routinier Schoonemeiijer moest de Zouterwoudenaar weliswaar een game afstaan maai' in de overige twee kende hij geen pardon en veegde hij finaal zijn tegenstander van de tafel. De eerste te leurstelling kreeg de vrij grote Leidse spelen hij won ook: van v. Leuffen met 21-13 en 21-6) maar Bakker zou in de voorlaatste partij nog moeten aantreden tegen v. Slobbe en afgaande op zijn ver richtingen tegen Schooenmeyer waren de verwachtingen niet bijster hoog gespan nen. De pessimisten leken gelijk te zul len krijgen doch via een 12-21 nederlaag zegevierde Bakker tenslotte toch nog verrassend. Dat v. d. Berg tenslotte Schoonemeyer de eer moest laten was toen niet meer van belang. Eindstand 6-4. De stand in de ereklasse is nu als Scylla 6-12 Nedlloyd 5-8 AMVJ 5-5 (Van onze Sportredacteur) De atleten staan weer aan het begin van een nieuw seizoen. Op de banen ligt nog een wit kleed, maar dat weerhoudt'deze sportbeoefenaars er niet v.an zich te prepareren op de komen de wedstrijden. Wat zal het wor den? Hopenlijk zal het beter gaan dan in het achter ons lig gende olympische jaar waarin zich nogal wat incidentjes heb ben voorgedaan. Denken we b.v. aan de affaire Westphal en de groep van negen onder lei ding van Fred van Herpen. Een jaar ook waarin we hebben kun nen constateren dat de achter stand op het buitenland weer ifj gegroeid, maar dat wisten we cil voordat het eerste startschot in Mexico gevallen was. Nu is een wedloop met atletieknaties blij uitstek Amerika en Rusland na tuurlijk bij voorbaat al een ver loren zaak, maar moet daarom de kloof tussen de andere lan den ook ieder jaar steeds on rustbarender afmetingen aanne men? We mochten het bronzen surces proeven van Maria Gommers en er waren nog enkele hoopvolle resul taten maar over het algemeen was Nederland in het atletiekstadian een bescheiden equipe. Er zal iets gedaan moeten worden om ons land op een hoger plan te brengen en wat dat betreft kunnen we vertrouwen heb ben in het in december van het vorig jaar aangestelde trainerskwarbet v. HeekKus mie, Eykenboom en Kop pelaar. die de taken inmiddels ver deeld hebben en tijdens een interna tionaal trainerscongres in Athene nog weer de nodige ervaring heeft opge- Het pakket gegevens dat deiberen uit Griekenland meebrachten zal ze ker van pas komen. Een van de plan nen is speciale trainingen te geven aan 16- en 17-jarigen. Een uitstekend idee. In bet verleden werd de jeugd bepaald stiefmoederlijk behandeld. Het is een begin van de jeugdaan- pak. Eigenlijk zou dat nog verder doorgevoerd moeten worden. De Lis- ser atletiekvereniging De Spartaan geeft in dit opzicht een gezond voor beeld. Zes tot tien-jarigen kunnen zich reeds als lid aanmelden. De club Ir. A. Paardekoper volgde bij de oprichting het voor beeld van het Amsterdamse AAC, dat al in 1959 een dergelijke basis had gevormd. PYRAMIDALE OPBOUW De Spartaan is er nu van gaan profiteren. De huidige A- en B-groe pen bestaan uit jongens en meisjes die zich in 1961 aanmeldden. „Met schimpscheutjes is er vaak gerea geerd op onze opleiding van jeugdige .atleetjes. Wij hadden een speeltuin werd er gezegd", zegt ir. A. Paarde- koper, sinds 1963 voorzitter van De Spartaan, Hij zette bij zijn komst de lijn, die vanaf de oprichting was ge volgd, voort en hij vond enthousiaste medewerking van Jan van Heek, die in 1965 naar Lisse kwam: „Het is een groot voordeel als je jongens en meisjes aantrekt van 610 jaar. Je bent de voetbalverenigingen voor en de jeugd maakt al vroeg kennis met de atletiek. Bovendien is het goed voor een pyramidale opbouw van de vereniging", zegt de oud-Holland at leet die zich in de Leidse Hout al, zij het op bescheiden schaal, met de atletiekvorming van jeugdige sport- beoefenaartjes heeft beziggehouden. Die pyramidale opbouw staat voorop bij De Spartaan. Het is nog geen ge perfectioneerd bouwwerk. Jan van Heek noemt het „een pyramide met een waterhoofd", omdat de top (de oudere leden) nogal dicht bevolkt is. Om nu het evenwicht te herstellen wordt een speciale campagne géhou- den in Hillegom om jongeren van 1215 jaar te interesseren voor atle tiek en De Spartaan. Dat de Lisser vereniging, nog niet zo lang geleden de grootste van ons land, maar door enkele belangrijke fusies van de troon verstoten, een omvangrijke club is geworden zal geen verwondering wekken. De Spartaan telt momen teel 500 leden, hetgeen er op neer komt dat het de grootste organisatie is in het district Leiden van de KNAU en even groot is als De Bata ven en Holland samen. Beide clubs hebben zich vrijwel nooit bezig ge houden met het werven van piep jonge leden. Zij ondervinden nu het gevolg van de Lisser initiatieven. In de C- en D-categorie geven de jeug dige Spartaantjes de toon aan en achter bijna de helft van de records staat de naam van een Lissenaartje. Negen trainers Het sterke dames- en herenteam van De Spartaan gaat dit seizoen een goede gooi doen naar de lande lijke hoofdklasse. Voor de Bollen streekclub is het daarom prettig te weten uit zo'n massaal gezélschap de opvolgers te kunnen kiezen om die bevoorrechte positie te kunnen consolideren. Voorzitter Paardeko per raadt dan ook iedereen aan een 'jeugd-atletiekschool' te openen: „Ver enigingen als Sparta Atmodes Sagltta zijn inmiddels ook gevolgd, maar het gebeurt nog incidenteel. De KNAU heeft amper 20.000 leden. Het zou den er, als er overal pupillen zouden komen, binnen enkele jaren 40.000 zijn. Aan de top wordt echter aan dacht besteed, maar aan de essen tiële opbouw denkt men niet". Dit jaar trekt De Spartaan/ 15.000,- uit voor de algehele opleiding. Er zijn negen trainers in dienst. Naast Jan van Heek, die de midden- en lange afstandslopers en sprinters on der zijn hoede heeft en daarnaast ook belast is met de training van de heren die uitkomen op de technische nummers en de A-meisjes zijn dat o.m. Hans Keizer (echtgenoot van Ilja Laman), Gijs van der Linden en Marga Kortekaas. De trainersuitga ven maken de financiële basis van De Spartaan niet al te stevig. Subsidies krijgt zij niet. Wel is het zo dat de Spartaan tegen betaling van een vrijwel te verwaarlozen huur gebruik kan maken van de sportac commodatie aan de Spekkelaan. Maar tegenover die uitgaven staat dan een goed gefundeerde pyramide, die de jonge vereniging een fraaie toekomst garandeert. Nelly Elstgeest, de sterke Roelof- arendsveense tafeltennisspeelster, was hoofdpersoon in wat men noemen kan het „drama-Phoenix". Het Delfse team namelijk was alléén leider in de eerste klas promotie van de afdeling Den Haag. Onder meer donk zij de uitstekende 6-4 overwinning op Docos 2 enige weken ge leden. In de ontmoeting I'hoenix 2-De Treffers 5 fungeerde het Veense team als volkomen kansloze. Door de drie prachtige overwinningen van Nelly Eist- geest (waaronder die tegen jeugdcracb Van der Borg), twee van Loek Koek en eveneens twee van invaller Fons van Rijn werd echter een zege van 7-3 be haald, waardoor Docos 2 weer op gelijke hoogte Is gekomen met Phoenix 2. De Leidenaren zullen er echter ook reke ning mee moeten houden dat zij het tegen dit De Treffers 5 zeer zwaar zul len krjjgen. Een ander De Treffes-trlo dat voorj sensaties zorgt in de hoogste afdelings klas is het zesde. Bij verrassing in de promotie-afdeling gekomen, bezetten zij nu met De Salamanders 3 de eerste I plaats. Het Haagse team. waarin de na tionale topspeelsters Ellen Klatt Véronique 6-De Treffers 8 5-5 (Jos van der Zwet ongeslagen). Heren vierde klas (promotie): De Treffers 9-The Skippers 1 6-4 (Jacques van der Zwet ongeslagen). Meisjes derde klas: Steeds Vooruit 4- De Treffers 2 2-8 (Annemieke Caste- lein ongeslagen). (Van onze Hanbalmedewerker) In de Vijf Mei-hal heeft LZC zijn laatste thuiswedstrijd overtuigend ge wonnen. Tegen de lastige Haagse Fla mingo's bereikte de rood-witten een volledig verdiende 26—10 overwin ning, zelfs zonder de verhinderde Pe ter Korver en Karei Caroxu Vanaf t begin was LZC in de meer derheid, vooral doordat zij handbal stelde tegenover het onbeheerste op treden van de Hagenaars. Met schoten vanaf de negen meter-lijn probeerde Flamingo's het wel, maar de Leidse verdediging reageerde vaak tijdig en kon de schietpogingen verijdelen, ter wijl ook keeper Peter van Straaten goed op dreef was. De voorhoede van LZC slaagde er, evenals vorige week, in behoorlijk te spelen. Vooral na rust waren de spelers be weeglijk en konden zij via een 124 ruststand de eindstand tot 2610 op voeren. De scheidsrechter kreeg het zwaar te verduren. Flamingo's beging vrij vaak zware overtredingen en kon zich maar zelden verenigen met de straffen, die de arbiter oplegde. Dit resulteerde onder meer in het uit het veld sturen van enkele spelers, name lijk één voor vijf minuten en even later een ander voor de gehele duur van de wedstrijd. LZC wist zich goed te beheersen, en dit deed de onple zierige daden van de Hagenaars geen goed: zij vielen des te meer op. De rol van de Hagenaars in de eerste klasse schijnt nu wel uitgespeeld: zij staan op de onderste plaats en zul len de degradatie dus niet meer kun nen ontlopen. De doelpunten van LZC in dit treffen werden gescoord door: Walter Görtz (11), Hans Ladan (6), Peter Bey (4), Sander Lagendijk (2), Gerard Soet, Erik de Vos en Jaap Val- lentgoed. De dames van HVL boekten een 65 overwinning op de onvol ledige reserves van EDH. VERENIGING OP ZOEK NAAR NIEUWE VOORZITTER A.V. Holland wil teruskomen. Voris deriüng van de hoer Guldemond en- Laan zitten, lieefl jaar degradeerde deze Leidse heren-, pOTlün«roeester C. Kanbier Aanstaande vrijdag vindt de grote strijd dend secretaris Carel van venenen I hullen" (met dank aan de fam. Frank- De Treffers 6-De Salamanders 3 plaats, bracht hel tijdens de door vele jonge hüizen voor de toto-activiteiten), en Het Veense drietal, waarin Koos van Holland-leden bezochte jaarvergade- j de kagcommissie 1969 snel was geko- Beek met twee en Theo van der Meer ring, vrijdagavond jl. in „Nieuw Mi- zen< memoreerde ook secretaris C. van met tot nu toe slechts drie nederlagen, nerva," als volgt onder woorden: „We veritiën in zijn jaarverslag het ver gaat met de wetenschap achter de groe- komen spoediger terug naar de hoofd- sc|ieiden van ere-voorzitter C. Gulde- ne tafel dat in dit seizoen in eigen huis klasse dan onze concurrenten wel den- mond; Eenmaal vóór de Holland ken. We moeten zorgvuldig bouwen wagen mpi v,„Ci„..So6c»...c aan een nieuwe stormloop". Oud-wed-meer 11; De Danaiden bDe te„en Leo Leuffen maai- de jeugdige De Treffers 4 is- biJ wjjze van ongun- strijdseeretaris Wint Rietbergen zei 't I bleef t 1—6. Adsp. 2: Fluks b- Arasterdaromer kwam knap terug en "«"'ndenng. m de degradatie-af- zo: ..We moeien de dalende lijn weer "reep de volle winst. deling van de eerste klas terechtgeku- ombuigen. We bevinden ons nu in het PUPILLEN-ATLETIEK Het dubbel v. d. Helm-v. d. Berg1 men- Hienrin vervullen Nico Heemskerk, dal. maar we moeten die berg weer De heer Van Venetiën gaf de heer Guldemond nooit nekken opgehouden. Hij enthousiaste supporter". mene b 02. Crescendo Crescendo speelde gis teren in de sporthal te Oegstgeest een oefenwedstrijd tegen De Algemene. De eindstand werd tenslotte 106 voor laatstgenoemde. Bij de rust had De Algemene een 5—3 voorsprong. Programma woensdag 5 meihal Adsp. 3: De Danaiden d—De Algemene b (18.30). Adsp. 2: De Danaiden c— Madjoe a (19.15). Sen. 2: Madjoe—De Algemene 2 (20.00); Ons Eiland 2— Noorderkwartier (21.10), in drie games af met Berg hield v. Leuffen kant van de score. Kees Verhaar en Leo van der Meer een op." jaarverslag een overzicht van dc Hot hoofdrol. Ook vrijdag werd weer gewon- Voorzitter II. C. Rietbergen opende j land-activiteiten met de organisatie nen: met 8-2 van Gossima 3. Van de- de belangrijke bijeenkomst. Na een j van de „Gouden Spike" als hoogte- welkomstwoord herdacht hij allereerst I Overige uitslagen tafeltennis waar] het overlijden van Hollands teams van De Treffers bjj betrokken zitter Cor Guldemond vorig jaar op Een gelijkmatige zege leek waarschijn- waren: 7 maart. De heer Guldemond werd in lijk totdat Bakker aantrad tegen Schoo- Dames derde klas (promotie): De Tref- 1935 de eerste voorzitter bij de op- nemeyer. De eerste gauie leverde een fers 1- Steeds Hoger/TSB 2 8-2 (Anneke richting van Holland. De heer Rietber- sensationele zege op: 21-2 voor Bakker, van der Meer ongeslagen). gen noemde zijn overleden voorganger Wat de Leldenaar daarna liet zien was Dames vierde klas (degradatie): Rus-1 een animator van de Leidse atletiek, zonder meer teleurstellend. De grillige I tenburg 1- De Treffers 3 1-9 Sylvia van die er voor zorgde dat de sintelbaan Bakker verloor namelijk met 19-21 en der Zwet en Els Turk ongeslagen). er kwam. Een harde werker voor Hol- 24-26. Op dat moment zag het er nietl Heren tweede klas (degradatie): Dal land, een stuwende kracht op wie Hol- rooskleurig uit. Treffers 7- Docos 5 3-7. land in alle omstandigheden kon re- Van der Helm rooeet ewllswaar nog] Heren derde klas (degradatie)* DDCketuro" De vergadering nam ter har- punt. Ook de onderlinge wedstrijden vielen zeer in de smaak. De secretaris waarschuwde echter dat Holland drin gend aanvulling van het kader behoeft. Ondanks een succesvolle ledenwerf actie was de ledenstand toch constant gebleven, vanwege het vrij grote ver loop bij de jeugd. Daarom toonde de heer Van Venetiën zich in zijn jaar verslag ook niet zo'n voorstander van pupillen-atletiek. „Ze zijn nog te jong voor echte wedstrijden en na een paar jaar verlaten ze meestal de vereniging; 12 jaar is eigenlijk een ideale leeftijd om met atletiek te starten." In het jaarverslag van de technische commissie tipte de heer J. Filippo de goede junioren-prestaties in 1968 aan en hij gaf een indrukwekkende op somming van de door Holland-atleten behaalde Leidse kampioenschappen en reeordverbeteringen; ook de veteranen weerden zich geducht. Verschillende Holland-atleten maakten in 1968 deel uit van nationale afvaardigingen. BESTUURSVERKIEZING Hoofdschotel op de jaarvergadering van A.V. Holland vormde de bestuurs verkiezing. Voorzitter H. C. Rietber gen sinds 14 jaar de „man met de hamer" legde dit houtwerk thans terzijde en was niet herkiesbaar. Op voorstel van de heer W. Rietbergen zal een raad van drie wijze mannen" trachten binnen drie maanden een nieuwe voorzitter te vinden: de heer H. Rietbergen zal zolang 111 functie •blijven. Na de verkiezing kwam het bestuur als volgt tevoorschijn: F. Hemerik, secretaris; C. Kanbier, penningmeester. De heer C. van Venetiën trad na vele jaren dienst af als secretaris en werd gekozen als commissaris; met deze laatste functie zijn ook belast de heren Foreholte-zege (21-3) was nog zeer bescheiden De dames van Foreholte hebben het zaalseizoen besloten met een 21-3 zege op het uiterst zwakke Flammingo's. j Waarschijnlijk door de schaatswedstrij den op de televisie moesten de Haag se dames met een speelster minder de stryd aanvangen. Het werd dan ook een wedstrijd om weer gauw te vergeten. Bij de rust was de stand 12-2 en na rust kwamen paal en lat de Haagse dames gelukkig nog wat te hulp. Zeker vijftien maal beproefden de Voorhoutse dames de deugdelijkheid van de doelpalen met keiharde schoten. Bij dit hele schut tersfeest werden uiteindelijk nog twee strafworpen niet bënut. De 21-3 eind uitslag was dan ook een veel te kleine afspiegeling van de werkelijke krachts verhouding. De doelpunten kwamen van Ans Bakker (6x), Hanna Wang en Han- nie v. Dijk (ieder 5x), Nora Turenhout en Magda Rietveld (ieder 2x) en An nemieke de Bruyn (lx). Hiermede zijn zij totaal ongeslagen gebleven en uit 12 wedstrijden 24 punten behaald. Het doel- gemiddelde is 207-68! De meisjes-adspiranten hebben zater dag middels een 5-4 overwinning op M.S.V. het kampioenschap in hun afde ling behaald. Oevrige uitslagen: Foreholte 2-E.H.C. 2 8-16; junioren: Foreholte-A.H.C. 7-0; adspiranten: Warmunda-Foreholte 21-0; pupillen: Foreholte-AR.C. 7-6. R. Aalt, J. Filippo, J. Frankhuizen 1 B. Paauw. In de functies van voorzit ter en vice-voorzitter zal dus latei- worden voorzien. Tekenend voor het nieuwe élan waarmee „Holland" zich wil toerusten, was dat de bemanning van vier com missies (technische-, jeugd-, propagan- I da- en veteranen-commissie) verbluf fend snel in orde kwam. De vergadering ging er mee akkoord om de uitreiking van de „In memoriam Herman Vorstermans Wisselbeker" stop te zetten, en hiervoor in de plaats de „In Memoriam Cor Guldemond-Wissel- bokaal" uit te reiken, daar „de heer Cor Guldemond thans meer bij ons leeft," zoals de voorzitter het uitdrukte. De bokaal kwam in handen van Jacq. Smits, „wegens zijn enorme doorzet tingsvermogen en goede voorbeeld voor de jongeren." De overige toegekende bekers en prij zen: De Erich v. d. Water Cup aan Alfred Verhoef voor zijn verrichtin gen op de 100 meter; de Wim Riet bergen loopbeker aan veteraan H. v. d. Vos; de technische beker voor B- junioren aan H. Frauenfelder voor zijn Ned. kampioenschap speerwerpen. En tal van stimulans- en prestatieprijzen. zo ook aparte prijzen in het kader van de ledenwerfactie. Nadat het wedstrijdprogramma 1969 was bekendgemaakt (Holland organi seert o.a. op 16 maart een veteranen- oross en op 14 juni de „Gouden Spike") kon voorzitter Rietbergen na een ge animeerde rondvraag de vlotte verga dering sluiten.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 10