Jaarlijks concert van „Collegium Musicum" weer bewonderenswaardig Souper en carnavalsfeest Sted. R.K. Vrouwenbeweging BIOSCOPEN MARKTEN Zoeterwoude krijgt een Bejaardendienstencentrum PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT VRUDAG 14 FEBRUARI 1968 Onder de intelligente en bijzonder zikale leiding van André Kaart gaf het Collegium Musicum gisteravond in de Zuiderkerk een bewonderenswaardig concert met een interessant programma. Het blijft ons een raadsel, hoe Kaart in een betrekkelijk korte tijd met een steeds wiseslende groep studenten elk jaar weer kans ziet, een waardig pro gramma uit te voeren. De avond werd geopend-met een door Jaap Westbroek uitgevoerd concert voor fluit in D. van Jos. Hayd.n Het werk zelf vertoont in de melodische als in de technische opbouw Haydn's composito rische grootheid. En de amateuristische student heeft in zijn spel een bijna be roepsmatige knappe uitvoering ervan gegeven. Als we alleen maar denken hoe technisch beheerst de cadenzen tot voordracht kwamen en gezien 't elan en de overgave van deze jonge fluitist, dan kunnen we niet anders dan groot res pect daarvoor hebben. De Mis in G. van Schubert werd met het molodieuze Kyrie toch nog geen religieuze kerkmuziek, daarvoor waren nog te veel wereldse elementen zig. Maar het koor en orkest en ook de solisten zorgden voor een glansrijke in terpretatie. Van de solisten moeten wrj op de eerste plaats i Zij heeft een heldere, natuurlijke stem en een prachtige uitspraak; een prach tige stem om bijv. Mozart te zingen. Misschien was zij in de hoge registers soms wat scherp, maar Erica Crefe kan voor de toekomst veelbelovend worden. De tenor Fons Orie heeft een heel mooi geluid, reeds technisch knap, maar te zwak nog voor het concertpodium. De bas Lod. Meeuwsen heeft reeds grotere mogelijkheden, maar meer routine zal deze mooie ronde stem ook ten goede komen. Na de pauze gaf Paul Hindemith een nieuwer geluid te horen in een septet voor blazers. De klanken waren uit de tijd van vernieuwing in deze eeuw. maar ook prettig door de opgewekte sfeer om Erica Grefe. t deze ook volledig te aanvaarden. De bla- hebben met deze composities groot succes behaald. Het was een bui tengewoon knappe vertolking. In opdracht van het ministerie van Kunsten Wetenschappen heeft Herman Strategler een Requiem gecomponeerd voor driestemmig koor en klein orkest. De muziektaal van dit Requiem, bestaan de uit negen onderdelen, is, hoe nieuw van klank, verstaanbaar voor iedere re- ligieuse ziel. Koor en orkest hebben er een grootse vertolking van gegeven. Het auditorium heeft het met groot enthou siasme ontvangen. De dank openbaarde zich in een warm en spontaan applaus voor dirigent, koor en orkest, alsmede voor de componist, die persoonlijk aan- Pech onderweg In maart begint de ANWB in Leiden weer een cursus ,,Pech Onderweg" in de Gfar. Lagere Technische School, Joh. Wagenaarlaan. Aangezien men gebon den is aan een maximum aantal van 25 deelnemers dit in verband met het feit dat iedereen voldoende in de gelegenheid moet worden gesteld om praktijk op te doen zijn nog slechts een beperkt aantal plaatsen beschik baar. Belangstellenden kunnen terecht bij het VW-kantoor, Steenstraat 1B, tel. 01710-23459. De cursus neemt in totaal vier avonden in beslag. Drie ereleden bij „Concordia/ De dames gymnastiekvereniging „Con cordia", die onlangs haar 50-jarig be staan vierde, heeft in restaurant „Bel- levue" haar jaarlijkse algemene leden vergadering gehouden. Matig bezocht, overigens een euvel, waaraan blijkbaar de meeste sportverenigingen moeten lij- Uit het verslag van de secretaris bleek een groeiend ledenbestand: tegen vorig jaar 250 waren er dit jaar 290, met 44 donateurs een hechte basis voor een dynamisch verenigingsleven, onder de deskundige leiding van Nel Krauwel- Koedarn, die eveneens de trainster is van de Nederlandse dameakeurploeg. Er heerste aanvankelijk een plezierige ,,hoera-stemming" tijdens de vergade ring, doordat bekend werd, dat het ju bileum comité dat voor de zo perfecte viering van het 50-jarig bestaan had zorg gedragen, een voordelig saldo bleek te hebben van 650 gulden. Toch kwam de reactie hierop al snel: aftredend en niet herkiesbaar was de voorzitster, mevr. J. Kikkert-van Vliet, met een staat van dienst van 26 jaar. Ook de 2e penningmeesteresse. mevr. I. Asie- Seyn, keerde niet meer in het bestuur terug. Tenslotte had ook mevr. R. Lan- geveld-Nieuwenhuizen de wens te ken nen gegeven niet weer, als secretaresse te willen doorgaan. De waardering van de gehele vereni ging voor het verschrikkelijk vele werk, dat deze dames al die jaren belangeloos hadden verricht, bleek wel duidelijk uit het feit, dat ze alle drie tot ere-lid wer den benoemd. Bovendien was er uit een verzameling onder de leden voldoende geld bijeen gebracht, om deze dames een gouden 'C' als broche te kunnen overhandigen. Werden er drie nieuwe leden in het bestuur gekozen, de vaca ture van de voorzitster blijft helaas voor lopig nog bestaan. Gekozen werden de dames J. Heemskerk, M. v. d. Blom en K. Roest. Korfbalprogramma Gezien het winterse weer zal de eerste competitiedag van de tweede helft het veldkorfbal nog wel enige tijd op zich laten wachten. Voor zondag betreft het enkele inhaalwedstrijden, waarbij slechts één Leidse club uitkomt, t.w. De Da naïden tegen OSCR PROGRAMMA Hoofdklasse: Archipel-Deetos; Samos- Rapiditas; Blauw Wit- Westerkwartier; Luto-Die Haghe. Overgangsklasse BRegenboog-Groen Geel; Het Zuiden-Roda. Zuid west 1: De Danaïden- OSCR; HSV-Fortuna. Zuid west 2A: ODO-Zwevers; Gymna siasten-Trekvogels. J.KB Klasse 2: Madjoe 2-Noordenkwartier 2 Gisteravodn hield de Sted. R.K. Vrou wenbeweging haar carnavalsavond. On danks de slechte weersomstandigheden was er een zeer grote opkomst. De voor zitster, mevr. Uphoff-Visser, opende de ze avond met allen hartelijk welkom te heten. Daarna volgden er enige medede lingen. Op donderdag 13 maart is er een Libelle Modeshow in de Stadsgehoorzaal. Vijf mannequins tonen een collectie flat teuze en draagbare modellen voor de len te en zomer 1969. De toegangsprijs be draagt 1,50 per persoon. De aanvangs- uren zijn vastgesteld op 14.30, 19.00 en 21.15 uur. Tevens worden alle dames verrast met een practhig tijdschrift „Re- gina Mode". 19 maart is er een excursie naar Amsterdam, 27 maart zal mevr. Staal een lezing houden en dia's verto nen over Lourdes, 22 april treedt het gezelschap „Sempre-Avanti" op. De uitgaansdag zal waarschijnlijk zijn op 25 juni. Ook kwam weer ter sprake het Ge handicapte kind. De reis is weer duur der geworden en er is nog een aanzien lijk bedrag tekort. Maar daar wist de heer N. van Cassel een oplossing voor en wel deze: hij stuurde een grote taart ter verloting. Hij bracht de somma van 118,39 op, een prachtig resultaat. Hierna volgde het souper, bestaande uit een salade, kippensoep, 2 croquetten met brood en koffie met cake. Daarna was het hoogtepunt aangebroken. Het carnavalsfeest, mutsen, toeters, maskers, alles werd opgezet en aangedaan, en met het damesorkest „The Game Breakers" o.l.v. Jan de Graaf was het snel een vrolijke boel. Vervolgens werden er eni ge liedjes en sketches gedaan, en wel BURGERLIJKE STAJVD Geboren: Sylvia, d.v. A. J. Truijers en C. J. Vincour; Astrid, d.v. D. C. Stijger en E. van den Berg; Johannes Wilhel mus, z.v. A. Levahrt en P, A. Brama; Willeen, .z.v. W. Oostveen en J. H. de Graaf; Jacoba Maartje, d.v. J. G. de Best en W. J. van der Holst; Alfred, z.v. A. Zitman en J. T. Heijn; Fredericus Theodorus Titus, z.v. J. G. Wisse en J. T. Heijn; Hendrik Dennis Jan-Willem, z.v. A. van Diggele en H. H. W. Vijl- brief; Nancy Patricia Beatrice, d.v. W. van der Meer en C. H. Zitter; Sandra Wilhelmina, d.v. J. F. Driessen en W. A. van Rooijen; Maria Theodora, d.v. F. M. Jansen en E. G. M. Borst; Karine, d.v. H. J. J. Jansen en A. N. Blans. Ondertrouwd: D. L. Brown en J. M. A. van den Bosch; IJ. van der Plas en E. van Leeuwen; P. H. J. Eerkhuijsen en. J. Schuchhard; M. W. Ossevoort en M, van der Linden; W. Laterveer en A. C. M. Piket; P. J. Wijnnobel en D. H. Hannaart; H. S. Pikaar en J. Staken burg; H. M. van Fulpen en J. M. H. Baak; H. de Ruiter en J. J. M. Schim mel; O. F. Netscher en M. E. Stikkel- man; W. J. E. van de Graaff en T. C. M. Trouwborst; K. M. van Hee en M. van Rossum; R. W. A. L. de Ruijsscher en F. L. A. de Faber; M. M. T. Mol en M. W. Heemskerk; J. E. van Ast en A. J. Guerain; J. C. Beekenkamp en E. S. AL Gottenbos; E. R. Poortman en I. M. Tieleman. Gehuwd: P. N. Goudswaard en L. H. van der Wilk; R. Haverschmidt en J. J. Berkhout; J. V. Ellert en E. Pet; A. P. Tegelaar en J. E. Tegelaar; A. van der Klugt en J. L. van Klaveren. Overleden: A. Kurpershoeg, J00 jaar, wed. van A. Kost; M. Bleiji, 62 jaar, vrouw; P. A. van Setten-van der Meer, 83 jaar, man; C. Visser, 35 jaar, man; J. C. van den Berg, 67 jaar. echtgenote van J. Kenbeek; M. Blonk, 83 jaar, wed. van G. A. Uit den Boogaard. door de dames Van Leeuwen, Nijssen, Kok. Hoogeveen, Krom, De Bruin,, Kljj en Van der Veer. De jarige in het ge zelschap mevr. De Goey, werd uiter aard ook uit volle borst toegezongen. Verder werd er nog gezongen en ge danst. Aan het slot van de avond be dankte de voorzitster, mevr. Uphoff het orkest-gezelsphap voor de vrolijke noten en de dames wenste ze een goede thuis komst. Verordeningen op scholengemeen schappen Voor de Rembrandt-scholengemeen- schap atheneum, havo en mavo en de Louise de Coligny-scholengemeenschap voor atheneum, havo en mavo hebben b. en w. verordeningen bij de raad inge diend. Bij het redigeren van de ontwer pen is er naar gestreefd voor de twee scholengemeenschappen zoveel mogelijk identieke regelingen te treffen. Voorts is getracht een zo groot mogelijke overeen komst te bewerkstelligen met de nieuwe verordeningen op het Stedelijk Gymna sium, welke op 10 juni 1968 door de raad werden vastgesteld. Geen bepalingen zijn opgenomen omtrent eien college of com missie van advies en bijstand aan b. en w. Over het al dan niet instellen van dergelijke adviescolleges ten behoeve van de scholengemeenschappen dient te wor den gewacht, tot ervaring is verkregen met de gemeenschappelijke schoolraad als bedoeld in artikel 45, lid 5, van de Wet op het voortgezet onderwijs, tot de instelling waarvan een afzonderlijk voor stel wordt gedaan. Restauraties Door de raad is vorig jaar een bijdrage van 2.895,30, zijnde 10% der subsidia bele kosten, toegekend in de kosten van restauratie van het pand Groenhazen- gracht 10Doelengracht 1/2. De aan deze restauratie verbonden kosten heb ben evenwel 21.264,meer bedrageD dan oorspronkelijk was geraamd. De eigenares, de Stichting Leise Studenten huisvesting, verzoekt om een gemeente lijke subsidie in deze meerdere kosten. Voorts hebben b. en w. verzoeken be reikt om de bijdragen in de kosten van restauratie van de hieronder genoemde panden: Dief steeg 10 en 12 (eigenaar G. van Spaandonk) ƒ14.910,Oude Rijn 44d en 46 (de Diaconie der Her vormde gemeente Leiden) ƒ6.468, Oude Singel 72/72a (de Vereniging ten behoeve van Rooms Katholieke Militai ren) ƒ8.089,20; R.K. Openbarè Leeszaal en Bibliotheek (R.K. Parochie van de H. Lodewijk) ƒ50.981, Het Rijk heeft in de kosten van de on gezegd van 30%. Het provinciaal be- derhavige restauraties subsidies toe stuur van Zuid-Holland is eveneens om bijdragen gevraagd. De gemeentelijke subsidies zijn te bepalen op 10%. LEIDSE AGENDA GEVESTIGDE PERSONEN van 29 jan. t/m 5 febr. Gezinnen: R. de Haas, Ketelboeter- steeg 12; N. Groenewegen, Hogewoerd 127; G. E. Rislie. Wagnerplein 116; J. Burgmei.jer-van Veen, Sophiastraat 37. Alleenstaande personen: M. C. Ver berg, Franchimontlaan 13: J. M. Sier huis, J. van Goijenkade 31; H. van Eesteren, Herengracht 43; J. P. H. Bessems, Noordeinde 2a; O. G. Brou- I wer, Koniginnelaan 66; A. H. Priem, I Breestraat 141M. Skalna, Diamantlaan 46; F. Dural, Hoge Rijndijk 192; J. J. Hofland, Zoelerwoudsesingel 94; J. S. M. Jiileba, Bachstraat 102; A. J. M. A. van Dijk bedankt als voorzitter van Kath. Gezinsbeweging De heer A. van Dijk, voorzitter van de afdeling Leiden van de Katholieke Ge zinsbeweging in Nederland, heeft de le-, den van de afdeling iln totaal ongeveer 90) medegedeeld, dat hij het voorzitter schap wenst te beëindigen. De heer Van Dijk stelt ook het voortbestaan van de afdeling ter discussie, omdat de afdeling door de slechte financiële positie van het centraal bureau weinig activiteiten kan ontwikkelen. De slechte financiële posi tie wordt o.m. gekenmerkt door 't feit. dat de leden al bijna een jaar geen blad meer hebben ontvangen. Verzoeken om subsidie, die verbete ring zouden moeten brengen, zijn tot heden niet gehonoreerd. Daar het hoofdbestuur en het cen traal bureau het werk van de Gezins beweging in Nederland wil voortzetten vraagt de aftredend afdelingsvoorzitter Van Dijk de leden wel hun lidmaatschap voort te zetten. C. J. Jansen 40 jaar bij Verzekeringen LTB De heer C. J. Jansen, hoofdinspec teur van de Verzekeringen van de LTB, viert vrijdag 7 maart zijn 40- jarig jubileum bij de maatschappij. Op deze dag zal de heer Jansen 's middags van 14.15 tot 16.30 uur gehuldigd wor den in het kantoorgebouw aan de Hoge Ryndijk. In „Buitenlust" te Oegstgeest 48 galerij-woningen in 4 woonlagen B. en w. van Oegstgeest delen mede, dat de gemeente voor dit jaar een toe wijzing krijgt voor de bouw van 48 woningwetwoningen. Het bestuur van de woningbouwvereniging „Buitenlust" heeft zich bij brief van 3 februari jl. tot de raad gewend met het verzoek de daarvoor benodigde grond te ver kopen en kredieten beschikbaar' te stellen voor de betaling van deze grond, de ophoging en de bouwkosten. De woningen zullen gebouwd wor den als galerijwoningen in vier woon lagen twee blokken van ieder 24 wo ningen waartussen een liftinstallatie komt. De bouw zal geschieden op een terrein ten oosten van de Irislaan, overeenkomstig het geldende bestem mingsplan. De te verkopen grond heeft een opprvlakte van 2755 m2, terwijl de prijs kan worden bepaald op 66.-'per m2, wordt intotaal 181.830.-. Mocht bij nader overleg blijken, dat de grond prijs per woning op een hoger bedrag kan worden gesteld mits dit aan de hand van een exploitatieberekening kan worden aangetoond dan zal alsnog een voorstel worden gedaan voor een hogere grondprijs. De kosten van ophoging van het ter rein kunnen worden gesteld op 48 x 511.- is 24.528.-. terwijl voor de bouw zelf met inbegrip van de c.v.- instalatie, de liftinstallatie, het rente- Benoemingen Leidse Universiteit Bij onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zfln benoemd: drs. J. S. de Graaf voor het tijdvak van 1 november 1968 tot en met 1 november 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de Organische Chemie; mevr. dra. Groenveld-van Duin voor het tijdvak van 7 november 1968 tot 1 nov. 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Pedagogiek; drs. K. J. Havelaar voor het tijdvak van 18 september 1968 tot 18 september 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tij delijke dienst bij de Fysiologische Schei kunde; mr. W. H. Heemskerk met in gang van 1 juni 1968 tot wetenschappe lijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerd heid (burgelijk procesrecht); drs. J. N. M. Heersche met ingang van 1 novem ber 1968 tot wetenschappelijk medewer ker eerste klasse in vaste dienst bij de Celbiologie en Histologie; drs. R. P. van den Helm voor het tijdvak van 18 no vember 1968 tot 18 november 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij de faculteit der Rechts geleerdheid (politieke wetenschap); drs. I. J. Hermans voor het tijdvak van 1 februari 1968 tot 1 februari 1969 tot we tenschappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij e Medische Chemie; mevr. dra. A. Huisman-van Bergen voor het tijdvak van 1 februari 1969 tot 1 februari 1969 tot 1 februari 1970 tot wètehschappèlijk hoofdnïedë'weFkef iiï' tijdelijke dienst bij de Sociale Psycholo gie; drs. P. H. Kes Voor het tijdvak'Van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk medewerker in tijde lijke dienst bij'de Natuurkunde; mevr. drs. M. L. M. Bakker-Ceha voor het tijdvak van 1 oktober 1968 tot 1 oktober 1969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Conflictspsy- chologie; drs. C. P. J. H. Baks met in gang van 1 oktober 1968 tot wetenschap pelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Culturele Anthropologic, drs. J. H. G. van den Berk voor het tijd vak van 1 oktober 1968 tot 1 oktober 1969 tot wetenschappelijk hoofdambte naar in tijdelijke dienst bij de Conflict- psychologie; drs. C. J. Blots van Tres long voor het tijdvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Fysische Chemie I; drs. A. C. van Bruggen met ingang van 1 mei 1968 tot wetenschappelijk ohofdmede- werker in vaste dienst bij de Systema tische Dierkunde; de heer Chan Iu-Yan voor het tijdvak van 11 november 1968 tot 1 november 1969 tot wetenschappe lijk medewerker eerste klasse in tijde lijke dienst bij de Experimentele Natuur kunde, drs. L. D. Couprie met ingang van 1 juli 1968 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Kunstge schiedenis); drs. J. van de Craats voor het tijdvak van 1 november 1968 tot 1 november 1969 tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de Wis kunde; de heer R. Crespo met ingang van 1 november 1968 tot wetenschappe lijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de faculteit der Letteren. (Ita liaanse taal- en letterkunde). Bij onderscheiden besluiten van het College van Curatoren der Leidse Uni versiteit zijn benoemd: mej. dr. N. Croin Michielsen met ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdmede werker in vaste dienst bij de Algemene Van vrijdag 7 februari tot en met Deckers, De Bazelstraat 2; J. C. M. I Zoologie; drs. Pieter van Daalen met in zat.); De Danaïden 5- KNS 5 (zat.) donderdag 13 februari 1969 geopend Couzijn, Morsweg 36; A M van Veen, j gang van 1 januari 1968 tot wetenschap ivoor spoedeisende gevallen: Apotheek Houtlaan 55; M Strijdhorst, Heren- pelijk hoofdmedewerker in vaste dienst 1 Reyst, Steenstraat 35, tel. 20136. VRIJDAG 14 FEBRUARI MICROKORFBAL Zaterdag Lisse Jun. B.: Zuiderkwartier B- De Da naïden B (15.00); Noorderkwartier A- Vicus Oriëntis A (16.10); Crescendo A-1 stadsgehoorzaal Politiebal 20.00 uur. De Algemene B (17.20). Sl.-Antonius-Cliibhuis - DOCOS, car- Jun. C: De Danaïden a-Madjoe A navalsfeestavond, 20.00 uur. 114.00). Geref. Jeugdhuis Oud-leerlingen Zondag Lisse I Ambachtsschool, 20.00 Sen- 2: Zuiderkwartier 3-De Algemene gracht 80; S. G. J. G. de Groen, Magd. j bij de Sociologie mevr drs. W D. Moonsstraat 54; M. Akkerman, Hout- Docter-de Leeuw voor het tijdvak van laan 55. augustus 1968 tot 1 januari 1969 tot w 3 (14.10). Jun. A: KNS A-De Algemene A (13.00); Fluks A-De Algemene A (16.20); Zuiderkwartier A-De Danaïden A (17.30). Jun. C: Fluks a-Zuiderkwartier a (15.20). Zondag Leiden Adsp.: 1: De Algemene^ Nieuw Minerva Jaarvergadering A. v. Holland. 20.15 uur. Hotel Centeraal - Bond van Oud- Strijders. aanvang 8 uur n.m. OEGSTGEEST Concert Voorschotens Chr. Vocaal ensemble in Moeder Godskerk tenschappelljk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Sociologie; drs. G. van Driel met. ingang van 1 januari 1968 tot wetenschappelijk medewerker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren; drs. J. van Duin voor het tijdvak van 1 janu ari 1969 tot 1 januari 1970 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Biochemie; dr. O. D. Duint- jer voor het tijdvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot weten schappelijk medewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Wijsbegeerte; drs. S. Emid voor het tijdvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Theoretische Natuurkunde; drs. J. J. K. Fuchs voor het tijdvak van 1 janu ari 1969 tot 1 januari 1970 tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Bibliotheek; drs. J. K. M. Gevers voor het tijdvak van 1 oktober 1968 tot 1 oktober 1969 tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de So ciologie; Mej. drs. P. de Goede voor het tijdvak van 1 oktober 1968 tot 1 ok tober 1969 tot wetenschappelijk mede werker in tijdelijke dienst bij het Insti tuut voor Radiopathologie en Stralen- bescherming, gedet. bij de Stralengene- tica, t.b.v. het project, „invloed van stra ling op het genetisch materiaal van mi cro-organismen"; drs. H. L. van Noort voor het tijdvak van 1 januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschappelijk me- f.de,werkgr iq tijdelijke dienst-l?ij de Na tuurkunde; ar. J. J. Ras met ingang van 1 januari 1969 tot wetenschappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij" dé faculteit dér Letteren (Niet Westerse taal en letterkunde); dr. R. B. Rinehart voor het tijdvak van 4 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappe lijk hoofdambtenaar A in tijdelijke dienst bij het Instituut voor Radiopathologie en Stralenbescherming, gedetacheerd bij de Stralen genetica; Ir. A. Scheep maker met ingang van 1 januari 1968 tot wetenschappelijk medewerker eerste klasse in vaste dienst bij de Werkgroep Kosmische Straling; drs. H. Stamhuis voor het tijdvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappe lijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Algemene Psychodiagnostiek; drs. C. M. Stibbe met ingang van 1 oktober 1968 tot wetenschappelijk hoofdmede werker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren (Oude Geschiedenis); drs. F. T. van Straten met ingang van 1 december 1968 tot wetenschappelijk me dewerker in vaste dienst bij de facul teit der Letteren (Archaeologie); drs. J. J. A. van Stein voor het tijdvak van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 tot weten schappelijk ambtenaar in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie; drs. W. G. A. M. Veugelers voor het tijdvak van 1 december 1968 tot 1 oktober 1969 tot wetenschappelijk ambtenaar in tijde lijke dienst bij de Coinflictpsychologie; mevr. dr. L. van Vloten-Doting voor het tijdvak van 1 oktober 1968 tot 1 okto ber 1969 tot wetenschappelijk medewer ker in tijdelijke dienst bij de Biochemie; drs. F. A. J. de Vries met ingang van 15 juni 1968 tot wetenschappelijk amb tenaar in vaste dienst bij de Toegepaste Enzymologie en Radiobiologie; drs. E. Knegt voor het tijdvak van l januari 1969 tot 1 januari 1970 tot wetenschap pelijk mede\Verkêr in tijdelijke dienst bij de Biochemie; drs. H. M. M. C. Kuypers voor het tijdvak van 1 oktober 1968 tot 1 oktober 1969 tot wetenschappelijk me dewerker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Conflictpsychologie: dr. J. M. Lechner met ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk hoofdmede werker in vaste dienst bij de faculteit der Letteren; mevr. mr. M. van Leeuwen Boomkamp-Oppenhuis de Jong met in gang van 1 september 1968 tot weten schappelijk hoofdmedewerker in vaste dienst bij de Faculteit der Rechtsgeleerd heid (Volkenrecht); mr. H. G. de Maar voor het tijdvak van 28 oktober 1968 tot 1 november J969 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Faculteit der. Rechtsgeleerdheid (Staats- en administratie recht), drs. E. Meelis met ingang van 1 september 1968 tot wetenschappelijk medewerker in vaste De huurprijs der woningen zal 170.- a 180.- per maand komen te bedragen. De beide raadscommissies kunnen zich met dit voorstel verenigen. Naar aan leiding van een vraag van een lid van de commissie voor de financiën en het onderwijs delen b. en w. mede. dat indien de grond was verkocht voor flatbouw in de vrije sector de prijs per m2 zeker 85.- had bedragen. Daar reeds hel vorige jaar door de raad in beginsel is besloten de onder havige grond voor woningwetbouw te bestemmen heeft dit geen praktische consequentie. B. en w. stellen tevens voor een krediet van 181.000.- be schikbaar te stellen voor de straat- aanleg. Voor de bouw van 48 flatwo ningen zal de Rozenlaan over een lengte van 48 meter worden aangelegd. Tevens vindt de aanleg plaats van een zijweg. De wegen worden uitge voerd als afsaltwegen, met dien ver stande, dat de aanleg van het gedeelte Rozenlaan, volledig met parkeerstrook, plantsoenstrook en trottoir geschiedt, terwijl van de zijweg alleen een vijf meter brede strook wordt aangelegd. Zodra de flats gereed zijn, kan be gonnen worden met het verbreden van deze zijweg tol 7 meter, terwijl bo vendien de aanleg geschiedt van 29 parkeerplaatsen, trottoirs en plantsoe- Oegstgeests zwembad 19 april open Verpachting restauratie Het blijkt, dat voor 't nieuwe zwem bad van Oegstgeest nog een grote hoe veelheid materialen enz. dient te wor den aangeschaft. De directeur van ge meentewerken heeft een overzicht hier van gegeven tot een totaal-bedrag van 75.500.-. B. en w. stellen voor het restaurant met aanhorigheden bij het zwembad, ingaande 1 9april 1969 (da tum van opening van het bad), voor lopig voor de tijd van drie jaar (tot 1 april 1972) te verpachten aan de heer J. Plasmeijer, voor een pachtprijs van IV2 cent per verkocht zwemkaartje, benevens 1cent voor iedere keer, dat een abonnee het zwembad bezoekt. Aan de hand van een abonneeteller, kan dit aantal worden vastgesteld. Bouwkeet te Voorschoten afgebrand Brandweer had moeite met de gladheid Gistermiddag omstreeks "vier uur brak brand uit in een bouwkeet inde nieuwe wijk Noord-Hofland te Voorschoten. De brand ontstond waarschijnlijk door oververhitting van een oliekachel. De Voorschotense brandweer rukte eerst met een wagen uit en moest con stateren dat geen enkele brandput te vinden was. De brandweerauto kon niet anders doen dat de mee gebrachte voor raad water uitspuiten, waarna een tweede wagen met water aankwam. De brand bleef beperkt tot de bouw keet en het aangrenzende in aanbouw zijnde huis, waarvan een deel van het dak beschadigd werd. Politie en brandweer maakten zich meer zorgen om datgene wat had kun nen gebeuren indien een woonhuis op vijftig meter afstand, dat bewoond is, in vlammen was geraakt. Sneeuw maakte het onmogelijk ergens water vandaan te halen, terwijl de brandweer auto's met moeite door de spiegelgladde bouwstraten gleden. Camera: Romeo en Julia (18 ja Dagelijks: 2.30 uur. 7.00 uur. 9.3( Zondags: 4.45 uur, 7.00 u. en 9.3( Woensdagcyclus 19 feb.: een vrouw, zelfs niet met eei (18 jaar). Jeugdmatinée: zo. en wo. 14.30 i Makker, de zoon van Rin-Tin-Tin. Luxor: Barbarella (prol.) (18 ja Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 1 Studio: De grote Stilte (prol.) (18 ja Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Lido: De dag van de wraak (18 ja Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.16 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Trianon: Dokter Zjivago (14 jai Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uui Bex: Gunfighters Red River (14 ja Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 u Nachtvoorstelling vr. en zat. 23 ,,Manje" (18 jaar). Korreltje PUNT. LEIDEN, 14 febr. Vee Aanvoa Stieren 4; Melkkoeien 55; Vette koeij 160; Vare koeien 60; Pinken 11; GrJ kalveren 3; Vette kalveren 9; Nuchta kalveren 7; Vette schapen 50; Ve] lammeren 587; Varkens (zeugen) 3 Schrammen 125; Biggen 429; Paard 1; Geiten 4. Totale aanvoer 1536. N teringen: Stieren (slacht) S 4.905. Melkkoeien 975—1250—1675; Ve koeien S. 3.904.605.20; Vare koei 725—1050—1475; Pinken 525—650; V] te kalveren 1. 3.504.10; Vette scl pen 110125140; Vette lammeren j 175205; Zeugen (drachtige) 423 475525; Schrammen 10511513 Biggen 80—85—90. Handel: Mei koeien: rustig; Vette koeien: vly Vare koeien: matig; Pinken: kal: Vetté kalveren: vlot; Vette schapen i vette lammeren: vlug; Zeugen, Schrai men en Biggen: redelijk. LEIDEN, 14 febr. Kaas Geen aa voer. LEIDENH februari. Groente Champignons2,55-3,00; appelen J aardappelen 6; snijbonen 950; boert kool 157; prei 88-110; rabarber 1] stoofsla 12-14; spruiten A 171-1$ spruiten B 166-194; komkommers t 100; witlof 76-156; knolselderij 21-t sla A 29-33; bleekselderij 36-41; uien 22. LEIDERDORP Geboren: Geertruida W. d.v. L. J. Gij man en G. A. v.d. Berg; Onno R. z, H. O. Voorma en H. M. Engels. Overleden: Elisabeth Verzijde 92 jr. w. C. Hoogeboom. Ondertrouwd: Hanco Vermeulen 22 met Frederica L. M. Bed 20 jr. Gehuwd: Willem J. v. Vliet 23 jr. m Yvonne Dexel 23 jr. Leiden. Enquete als uitgangspunt Ook in Zoetenvoude is er een taak voor een Bejaarden Dienstencentrum. Eenstemmig kwam men tot deze eonclu- zie op 'n bijeenkomst, die gisteravond was belegd (loor het Wit-Gele Kruis en waar voor alle organisaties die op enig soci aal terrein werkzaam zyn waren uitge nodigd. Burgemeester J. A. Detmers, voorzitter van het Wit-Gele Kruis, sprak in zijn welkomstwoord z\jn vreugde uit over de grote opkomst. Hy herinnerde er aan, dat dokter W. Ivortmann in de laat ste jaarvergadering het eerst gesproken heelt over de wenselijkheid van een Be jaarden Diensten-Centrum. Pater L. Spierings osc gaf hier een uiteenzetting over. Het D.C. is bestemd voor zelfstandig wonende bejaarden die behoefte hebben aun specifieke voorzie ningen die centraal bereikbaar zijn. Het De uitvoeringen van het op 16 ok- nog meer katholieken dan in het vei le- wetenschappelijk medewerker in vaste belangrijk voor de bejaarden te weten, tober 1969 veertig jaar bestaande Voor- den reeds het geval was deze uitvoe- dienst bij de Theoretische Biologie; dr. 'Ial men nier zonder overlast te bezorgen schotens Christelijk Vocaal Ensemble ring bijwonen. De capaciteit van deze W. Metz voor het tijdvak van 1 oktober lvan aankloppen. Dergelijke centra zijn IRON DPR IJ ZEN BUNGALOWPARK beantwoorden beslist niet alleen aan de, kerk is zonder speciale voorzieningen 1966 tot 1 oktober 1969 tot wetenschap-! en n°odzalteliJk om verschillen- I verwachtingen van een beperkte groep reeds achthonderd personen. Zeker ook pelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst 'le redenen. Het aantal bejaarden Is per- In een uitvoerige motivering naar aan- ingezetenen, maar voorzien in een be- de voor een kerk comfortabele zitplaat- bij de Conflictpsychologie; drs. J. W. c.en^Je®1 gI'ote^ g®WOrf®n' Vroeger haal- kwartier a (17 00) De Danaïden b- leiding van de in de vorige raadsverga- 1 hoef te van alle muziek minnende Voor- sen zullen het concertbezoek veraange- Minderhout voor het tijdvak van 1 april, van e evo Kina de bS-iarie-e Cresendo a (17.45)Noorderkwartier a- derinK gemaakte opmerkingen, handha- schotenaren. Meestal werd in het ver- namen. Al deze factoren samen en het 19«9 tot 1 april 1970 tot wetenschappe- rvAspnrin a 119 15)- De Danaïden b-.leden geconcerteerd in de Ned. hervorm-gebrachte, met de nadruk op cultureel., medewei kei eerste klasse in tijde- H Ale-emene a (20.00). I Ve" en w' ,un voorste ïen weer voor j k(?rk die echter akoestisch slechts j en het peil van de programmasamenstel-l'jke dienst bij de Culturele Anthropolo- Adsp 2' Fluks b-De Danaïden c! twee jaren, dus tot 81 december 1970, te matig voldeed en bij een, overigens wel- I ling nog gesteund door de reeds geves-1 drs- N' G- Minnaard voor het tijd- (14 00)* "zuiderkwartier b-KNS b! machtigen tot verkoop van de terreinen j kome, volledige bezetting (550 a 600 be-, tigde goede i-Noorder- 114.45): Fluks b-Zuiderkwartier b (16.15). Adsp. 8: Vicus Oriëntis b-De Alge mene b (18.30). Adsp. 4: Fluks c-Noorderkwartier b (15.30). CRESENDO Het eerste team zal zondag een oefenwedstrijd spelen tegen De Algemene op het veld aan de Zoe lerwoudsesingel. Bij onbespeelbaarheid van het terrein, zal men een microwed strijd spelen in de sporthal te Oegstgeest Apollolaan 1- Aanvangt 12.00, voor bungalows tegen gestelde prijzen; de verkoopprijzen voor de per 81 december 1968 nog niet ver kochte bungalowterreinen en voor de nog te verkopen percelen aan de Voscuyl te verhogen met 5%. De beide raadscommissies kunnen zich met dit voorstel verenigen. Van de com missie voor de financiën en het onder wijs heeft één lid zich zijn stem voorbe houden. de uitvoering doen Louis j langstellendenveel verloren deed gaan. Het bestuur en de dirgent Louis van Wijngaarden prijzen zich bijzonder ge lukkig. dat zij voor hun op 25 februari uit te voeren concert voor het gebruik van de Moeder Godskerk in Boschgeest alle medewerking van de betreffende pa rochiegeestelijkheid hebben gekregen. De dirigent Is er van overtuigd, dat deze piramidekerk akoestisch volkomen be antwoordt aan de eisen door koor en or kest gesteld. Ook zullen ongetwijfeld geslaagde avond. Daartoe zullen bui ten het 45 leden tellende ensemble mede werken het Gewestelijk Orkest van Zuid- Holland en de solisten Ank Reinders, sopraan. Ruud van der Meer. bariton, Gerard Akkerhuis, clavecimbel. Het programma, dat im 20.00 begint (kerk open 19.30 uur), omvat werken van Dietrich Buxtehude, Joh Seb. Bach en Ein Deutaches Requiem van Joh. Brahms. ker eerste klasse in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie; drs. R. E. F. Moonen voor liet tijdvak van 1 novem ber 1968t ot 1 november 1968 tót 1 no vember 1969 tot wetenschappelijk me dewerker in tijdelijke dienst bij de Fa culteit der Rechtsgeleerdheid (Econo mie); de heer J. Muller voor het tijdvak van 1 september 1968 tot 1 september 1969 tot wetenschappelijk hoofdambte naar In tijdelijke dienst bij het Rijks herbarium. de bevolking de 65-jarige is dat 75%. Onderzoeken heb ben uitgewezen dat 25 30% van hen hulp nodig hebben, De kinderen kunnen om verschillende redenen minder voor de ouders zorgen dan vroeger. WAT IS ER ALZO TE DOEN? Tot de taken van een D.C. kan even tueel behoren de verstrekking van war me maaltijden, hulp bij huishoudelijk werk en een boodschappendienst. Ook de geestelijke begeleiding is zeer belangrijk, waardoor het leggen van contacten en het bieden van ontspanningsmogelijkhe den eveneens tot de taken van een D.C. gerekend kunnen worden. Er zal be zien moeten worden waaraan in Zoeter woude behoefte bestaat. Burgemeester Detmers zei nog, dat eerste instantie het initiatief van h Wit-Gele Kruis zich beperkt tot li dorpsgedeelte van de gemeente, ma dat het zeer wel mogelijk is dit uit breiden tot de Hoge Rijndijk. In een open discussie werd allereer nagegaan wat er nu in Zoeterwoude g beurt voor de bejaarden en waaraf eventueel behoefte bestaat. De wenselij held tot het houden van een enquête 0 der de bejaarden kwam als wenseli naar voren. De resultaten hiervan zt len een goed uitgangspunt zijn voor h te stichten centrum. Ook werd de su gestie gedaan chronisch zieken en g handicaplen in de gelegenheid te steil, gebruik te maken van de diensten v; het centrum. COMITé Nadat uit de beraadslagingen was g bleken dat grote eenstemmigheid b stond over de wenselijkheid van een D werd een voorlopig comité van zevi personen samengesteld. Hierin hebbi zitting: pater L. Spierings, mevr. N lissen. Zonnebloemcomité, mej. P. Oom maatschappelijk werkster, mej. J. Gla myer, wijkverpleegster en de heer L. v. Ham van de gemeentelijke sociale diens Dit aantal zal worden uitgebreid met et vertegenwoordiger van de Ned. Hei Diakonie en van Huize Emmaus. OLIEBOLLEN-AKTIE Ook dit jaar wordt weer een oliebollei aktie georganiseerd o.l.v. de Vrije Jeugt klubs. Dezer dagen komt men langs om c bestellingen op te nemen, waarna c oliebollen volgende week dinsdag, laatste dinsdag vóór de vastenavon, worden thuis bezorgd. De prijs voor deze lekkernij is 7 stuk voor 1 gulden. Men kan hiermede 0 een bijzonder aantrekkelijke wijze hi werk van de Vrije Klubs, die hun tehui hebben in „Het Spinneweb", het vooi malige Graalhuis, steunen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4