Nederlandse Operastichting SteÊcldóeSoivïCMit anders dan andere TELEVISIE VANAVOND i^t3ÊÊm Studio, KRO's programmablad, heeft komende week de zotskap op. S.V.B. BEHAALT MEERDERHEID IN STUDENTENVERKIEZINGEN Gebrek aan oppositie door desinteresse Gevraagd: Giulio Cesare van George Frederick Handel Aangeboden: Julius Caesar van Georg Friedrich Handel 9.s DE LEID SE COURANT VRIJDAG 14 FEBRUARI 1969 (ADVERTENTIE) Problemen bij pluriformiteit |N hun enthousiasme (of wantrouwen) ten aanzien van de pluriforme kerk gaan sommigen zo ver, dat ze in plaats van de territoriaal-herkenbare parochies zielzorgcentra willen maken met een duidelijke signatuur. Er zouden dan kerken moeten komen waar liturgie, geloofsverkondiging en exegese herkenbaar „progressief" zijn, naast andere kerken waar men meer de traditionele paden kan blijven be wandelen. Vanzelfsprekend heeft een eenmaal ingenomen standpuntbepaling gevolgen voor de priesters die in zulke kerken voor de bediening gaan zorgen. In de praktijk zal men dan kerken krijgen met ongetemperd-progressieve priesters, met traditioneel-denkenden en met zielzorgers die een middenweg be wandelen. Op die manier komt de katholieke gemeenschap weer een stap dichter bij de toestand waarin het protestants- christelijke volksdeel al verschillende generaties verkeert: kerken bij de domi nee wiens visie op de bijbel men in zijn eigen opvattingen weerspiegeld ziet. Met als groot verschil, dat in protestants Nederland deze pluriformiteit door scheuringen en afsplitsingen ontstaan is, terwijl voor de katholieke gemeenschap op een meer vredige procedure wordt gehoopt. DIJ een dergelijke toepassing van de pluriformiteit zullen enorme organi satorische problemen rijzen. Problemen voor de financiering, voor het behoud van de solidariteit, voor de categorale zielzorg. Maar er zijn nog andere problemen: we denken aan de katechese voor de schooljeugd, aan de zielzorg onder de jongeren. Gaan dan met de kerken ook de bijzondere scholen een „eigen kleur" krijgen? Zo ja, dan schept men nieuwe organi satorische problemen; zo neen, dan zul len grote conflicten niet kunnen uit blijven, wanneer via de katechese pries ters hun eigen opvattingen gaan propa geren. Want dan komt onmiddellijk de kwestie aan de orde van de rechten van de ouders. We hebben in Nederland een paar decennia nodig gehad om te begrijpen, dat opvoeding een zaak is die niet in de eerste plaats door de pastoor, de kapelaan, een schoolbestuur of een leer kracht beslist wordt, maar door de ouders. Heel begrijpelijk is de grens, waar de invloed van de ouders wijken moet voor de groeiende eigen opvattingen van het kind, de laatste tijd aan neerwaartse druk onderhevig. Maar in principe blijft tot die grens het recht van de ouders zwaar-wegend. IN de afgelopen jaren is er, waarschijn- lijk in grotere hoeveelheden dan in de openbaarheid gekomen is, al heel wat spanning gewekt, doordat de school gaande generatie in kwesties die met geloof en levensopvatting te maken heb ben, geïnstrueerd werd op een wijze, waarmee de ouders zich niet konden verenigen. Moet ook deze vorm van pluriformi teit, aanvaard worden als een onver mijdelijk gevolg van de nieuwe tijd? We weten dat sommige priesters op deze vraag, openlijk of impliciet, „ja" zeggen. Maar hiermee is dit allerminst een uit gemaakte zaak. Want dan zouden we terugkeren naar een systeem, waaraan onze gemeenschap zich langzaam is gaan ontworstelen; een systeem waarbij de ouders feitelijk het sluitstuk vormen bij de opvoeding van hun kinderen. In plaats van de grond- Twee methoden WAT wordt voorlopig het meest con crete werk van de PAK-groep. de voorstanders van het progressief akkoord? Vertegenwoordigers van PSP. PPR en Partij van de Arbeid willen in de respec tievelijke programs van deze partijen gaan zoeken naar punten van overeen komst en naar andere aanknopingspun ten voor politieke samenwerking, als het kan op regeringsniveau. Belangstellenden van andere politieke huize mogen mee- aoeken en met bijzondere vreugde zal de inbreng van programs uit andere ge- interesseerde partijen worden begroet. De drie christen-democratische partijen de KVP. de Anti-Revolutioneren en de CHU zijn intensief bezig uit allerlei gedrieën opgestelde werkstukken een ge zamenlijk basisprogram te ontwerpen. Lukt dit. dan is er een betrouwbare grondslag voor ver-gaande samenwerking tijdens en na de verkiezingen. Beraad met andere politieke groepen is in welk sta dium dan ook niet uitgesloten. Wij geven geen garantie dat de metho de die de drie christen-democratische par tijen volgen, een suoces zal worden. Maar de methode van de PAK-groep is nog veel meer speculatief. We vragen ons bijvoorbeeld af. wat PPR PSP en Partij van de Arbeid gaan doen met hun programmapunten waar omtrent geen gelijkheid van inzicht te vinden en te scheppen is 1 caballero constante kwaliteit NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.56. 19.56, 19.03 en 20.16 NTS •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort VARA 19.07 uur: De Nedei-lander en zijn auto, consumenten programma 20.00 uur: Journaal NTS 20.20 uur Achter het nieuws, actualiteitenrubriek 20.45 uur: Ki-ka-ka rnaval, amusements programma 21.40 uur: 22.40 uur: Tweede journaal NTS 23.00 uur: En France avec Nicolas Teleac NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen on 18.56, 20.16 en 19.56) NTS 18.15 uur: Loting wereldkam pioenschappen hard rijden te Deventer (500 en 5000 meter) •18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala, magazine KRO 19.30 uur: De Sovjets, documentaire 20.00 uur: Journaal NTS 20.20 uur: Leven in de pastorie tv.-serie 20.52 uur: Brandpunt, actualiteitenrubriek •21.22 uur: Bonanza, t.v.-serie 22.12 uur: Gamma, weten schappelijk progr. 22.52 uur: Tweede journaal NTS Televisie morgen NEDERLAND I TELEAC 09.30 uur: Export 10.00 uur: Noten en tonen 10.30 uur: Groenteteelt onder glas 11.00 uur: En France avec Nicolas NTS 14.05 uur: Wereldkampioen schappen hardrijden te Deventer (500 en 5000 meter De met aangegeven programma's z(|d kleuren'elevlsleprogramma'a Toneelspeler en TV-acteur Henk van Ulsen 25 stuks f 1.75-EEN laurens produkt Mansholt en het socialisme van de Partij van de Arbeid zagen als man van linkse dan van rechtse stromingen in de Partij van de Arbeid. Maar dat betrof toen „oud Links". Immer ter ere van „Nieuw Links" is de heer Mansholt allerminst in de stemming otn een feestneus op te zetten. In Amsterdam liet dr. Mansholt zich ontvallen dat de hedendaagse linkse stro mingen in de Partij van de Arbeid meer behept zijn met een zwetsend radicalisme dan met ideeën die uitkomst kunnen brengen voor de grote vraagstukken van deze tijd. „Aangenaam om dit te horen" zal wel niet de reactie van André van der Louw. Jan Nagel en de andere nieuwlinkse kop stukken zijn. Zij zullen dr. Mansholt nu wel proberen op te bei-gen in het archief van socialistische antiquiteiten waar ze al een plaatsje gereserveerd hebben voor dr. Drees. dr. Hofstra. burgemeester Thomas sen. burgemeester Samkalden. de pioniers van de „doorbraak" en feitelijk voor iedereen die niet zo socialistisch denkt al6 zij doen of althans niet bereid is rekening ermee te houden dat de Partij van de Arbeid de partij van „Nieuw Links" moet worden. Wat deze socialisten denken van Mans- hol ts oproep tot bovennationale partij vorming op socialistische leest, kunnen we wel raden Wat Mansholt aan possitieve resultaten verwacht van „Nieuw Links- in de Europese problematiek, lijkt ons ge garandeerd nóg minder te zijn. (ADVERTENTIE) Aloof I Studio van 16 februari is knettergek van het carnaval. Grinnik mee: 4 Kleurenpagina's met de geinigste foto's. Beknopt over zicht van de historie van het carnaval "Je blijft plakken": over de samenstelling van de optochten en al het werk dat wordt verzet in loodsen, garages, hallen enz. Het carnavalsprogramma van 10 ste den. Overzicht van de carnavalsactiviteiten op radio en TV Gesprek met ds Taverne die principieel tegen carnaval is. Die zijn er ook. Verder in Studio: Lou van Rees' eigen songfestival in Scheveningen. 23 vragen aan Willem Duys. Studio het blad voor boven- en beneden Moerdijkers! Wilt u Studio elke week in de bus? Schrijf dan naar: KRO, Antwoordnr. 93, Amsterdam. (Geen postzegel!) (Van een onzer verslaggevers) LEIDEN' Zoals al van te voren vast stond, heeft de studentenvakvereniging bij de verkiezingen voor hel nieuwe stu- dentenparlemenl van de Nederlandse studentenraad ruimschoots de meerder heid behaald. Het komende jaar zal hij 39 van de 50 zetels bezetten. De overige elf zetels zullen worden ingenomen door een aantal splintergroeperingen Dit resultaat is echter zeer bedriege- lijk, omdat in Amsterdam. Nijmegen, Utrecht en Drienerlo de SVB de enige partij was, die aan de verkiezingen mee deed. Het opkomstpercentage lag weer belangrijk lager dan vorig jaar. Wel was duidelijk, dat in plaatsen waar de SVB niet tegenover hel meer behouden de Nederlandse studentenakkoord stond, zoals in Eindhoven en Wageningen, het opkomstpercentage belangrijk groter was. In Eindhoven 40 en in Wageningen 34.3 procent van alle leden. Opvallende verschuivingen hebben zich voorgedaan in Delft en Leiden, waar de SVB de grootste partij werd. Ook in Tilburg waar de centrumpartij democratisch appèl de helft van de stem men kreeg tegen NSA 15 procent en SVB 35 procent. In Groningen bleef het NSA thuis, waardoor de SVB hier 55 procent van de stemmen in de wacht kon slepen. Hetzelfde was het geval in Rotterdam, waar de SVB bij een mini male opkomst van 11,8 procent van de leden ongeveer 70 procent van de uitge brachte stemmen kreeg. Het dagelijks bestuur van de Neder landse studentenraad beraadt zich nu over een wijziging in de keuze van het studentenparlement. Zij wil de NSR la ten kiezen op de plaats waar de eigen lijke problematiek zich voordoet, name lijk door de studenten in de faculteiten en niet meer geschieden van haar groot ste taak: de belangenbehartiging inzake onderwijs. Het gebrek aan oppositie dooi het gro tendeels wegvallen van het NSA vindt de NSR niet zo erg. Het eigenlijk ge vecht gaat meer tegen de desinteresse bij de gewone student De structuurwij ziging in de keuzo van het studentenpar lement, waartoe de NSR dank zij de meerderheid van 39 zetels van de SVB statutair gemachtigd is. zal het komen de jaar zijn beslag moeten krijgen. Op dit ogenblik heeft de NSR niet de pre tentie representatief te zijn voor alle stu denten, een pretentie, die de NSR ook nooit heeft gehad volgens voorzitter E. Bomhoff. Het nieuwe bestuur, dat 1 maart in functie moet zijn. staat nog niet volledig vast. Een van de taken van dit bestuur zal - het voorbereiden zijn van het NSR-congres, dat even na Pa sen in Drienerlo gehouden zal worden. Dit congres, waarvoor iedereen welkom is, zal een werkkarakter krijgen en toe gespitst worden op de vraag over de verhouding student en maatschappij en de conclusies daaruit zoals bijvoorbeeld het door de SVB bepleite studieloon. De rijksuniversiteit in Utrecht heeft de resultaten gepubliceerd van het door de studentendecaan drs. D. van Wijk onder 200 studenten ingestelde on derzoek, dat „Gesprekken met eerste jaarsstudenten" is getiteld. Uit het on derzoek blijkt, dat de eerstejaarsstuden ten beter dienen te worden geattendeerd op de hulpverlenende instanties van de universiteit. Ook is komen vast te staan dat binnen de universiteit of (sub-)fa- culteiten te weinig aandacht bestaat voor de problemen, die de overgang van de middelbare school naar de universiteit voor de eerstejaarsstudenten met zich Willems „Vuist" in plaats van Kraaykampshow (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Ten gevolge van een auto-ongeluk van regisseur Bob Rooy- ens, is het de AVRO-televisie onmoge lijk, om de kijkers zaterdagavond een tv-show rond Johnny Kraaykamp aan te bieden. In plaats hiervan zal zater dagavond de zestigste uitzending van het tv-programma „Voor de vuist weg" door Willem Duys worden gepresen- De AVRO hoopt dat de heer Rooyens spoedig van zijn bekomen verwondin gen (een hersenschudding) zal zijn ge nezen, opdat de volgende maand de opname van Kraaykampshow wel kan plaats vinden. Ook het door Bob Rooy ens te regisseren tv-programma „Vers 2" moet om dezelfde redenen worden uitgesteld. „Bij de opvoering van heden avond is evenals in 1933, toen Julius Caesar door de Opera Studio onder leiding van Paul Pella in ons programma werd geïntroduceerd gebruik gemaakt van de uit 1922 daterende Duitse versie van de kunsthistoricus dr. Oskar Hagen. Zijn reconstructie houdt onder meer in, dat het werk tot ongeveer de helft is gereduceerd (de originele versie neemt bijna vijf uur in beslag!), dat de partij van Caesar door een bas-bariton wordt gezongen en dat de orkes tratie is gemoderniseerd". Deze veelzeggende en veel inhoudende verklaring een verantwoording kan men niet noemen kon men lezen in het programma van de opvoering van Handels Julius Caesar ons gisteravond door de Nederlandse Operastichting in het Scheveningse Circustheater geboden. Laten we daarbij onmiddellijk aantekenen, dat genoemde dr. Oskar Hagen 'n amateur was, 'n verdienstelijk amateur, doch geen vakman, geen musicoloog. Modernisering van hel orkest? Waarlijk niet: hoogstens in de instrumentatie zich aanpassend aan de smaak van een halve eeuw geleden. Die smaak heeft zich intussen ontwikkeld, in gunstige zin dan altijd, waardoor men meer bewust eerbied heeft gekregen voor de oorspronkelijke instrumentatie: behalve voor het strijkkwartet en de twee klavecimbels, voor hobo's, fagotten, fluiten, vier hoorns, viola da gamba, theorbe. die in vereniging, of afzonderlijk in dit werk kunnen zorgen voor de meest verrassende, de muziek eigene dramatische effecten. En de reducering van de tekst? We vergen niet, dat hier de volle omvang wordt gehandhaafd, evenmin als we wensen, dat er anno 1969 nog een castraat optreedt zo ver gaat onze historische zin niet! wel hadden we voor deze zo bijzondere gebeurtenis verwacht, dat hedendaagse vaklieden de oorspronkelijke partituur opnieuw onder de loep zouden hebben genomen, waarbij een daad was gesteld conform de ambities van de Nederlandse Operastichting, die nu de gemakkelijkste weg heeft bewandeld. Dan was meteen de Duitse tekst verdwenen van Georg Friedrich Handel, om plaats te maken voor een Ubretto in he.t Italiaans van George Friederich Handel. Van Handel, die „Giulio Cesare" componerend, daarmee de artistieke verworvenheden van de Italiaanse opera in zijn tweede vaderland, Engeland, introduceerde en propageerde. Propageerde, tot de omstandigheden het hem onmogelijk maakten .en hy maar, uit lijfsbehoud, terugviel op het U begrijpt heteen teleurstelling werd ons gisteravond bereid en geen geringe. Deze natuurlijk aanvaardend moeten we, hoewel dat moeilijk is. de ons geboden vertoning op haar mérites beoordelen. Hierbij constaterend, dat dirigent Paul Hupperls met zijn Utrechts Symfonie Orkest over het geheel te kalme, soms zelfs gezapige tempi nam. die de mogelijkheden tot realisering van waarlijk dramatische contrasten zeker niet vergroottewe kwamen daardoor te zeer in een oratoriumstemming een oratoriumstemming volgens Nederlandse, gecalviniseerde begrippen dan altijd! waarin sommigen van de executanten zich echt thuis voelden: Aafje Heynis, als Cornelia, vrouw van Pompejus optredend, voorop. Men versta ons goed: we zeggen niet, dat ze slecht zong, dooh ze paste niet in het kader van opvoering, die geregisseerd dient le worden volgens dezelfde beginselen, waarop een opvoering van een Franse classisislische tragedie, van Racine, van Molière, zich baseert. Aafje Heynis en Pietei van den Berg, als Ptolemaeus fungerend, ze waren in vocaal opzicht goed, soms zelfs voortref felijk. Doch meer „toneel" werd geboden door enkele gasten: Klaus Lange als Sextus Pompejus, Cornelia's zoon en Rachel Yakar als Cleopatra, koningin van Egypte, die wat hun stemmen be treft de minderen van de Nederlanders, beter acteerden, zich beter bewogen- De minderen van de Nederlanders, waarbij we dan ook aan het fraaie geluid denken, geproduceerd door bezetters van kleinere rollen: Gerard van Loon. Bert Bijnen. Hubert Waber. En hoe gedroeg zich de titelheld, Julius Caesar. Barry Mc Daniel? Stemtechnisch vonden wij hem niet volkomen gaaf, doch spelen kon hij. Dat „spelen" werd overigens de men sen ten tonele lang niet gemakkelijk ge maakt. Hun doen werd immers belem merd door een barok decor waarvoor alel waardering met een immens aan tal trappen, die de vlakke ruimte daar voor te zeep verkleinde. •Julius Ceasai Barry MoDanlel van Pompejus Aaïje Heynis Sextus Pompejus. haar zoon Klaus Lange tribuun Gerard van Loon Cleopatra. Koningin van Egypte Rachel Yakar Achillas. Egyptisch veldheer, zijn raadsheer Bert Bijnen weling van Cleopatra Hubert Waber Muzikale leiding Paul Hupperts Regie Rudolf Hartmann Decors Helmut Jürgens Toneelbouw afkomstig van de Miinchener Festwochen van 1954 en hierdoor regisseur Hartmann en Hel mut Jürgens geïmporteerden aangepast aan de hier aanzienlijk kleinere afmetingen: er ontstond daardoor waarlijk een gedrang van trappen! Maar eht moet gezegd: men bereikte er, speciaal door een des kundig gebruik van het licht, soms gunstige visuele effecten mee. Over al die trappen dansten, sprongen, buitelden ook de leden van het Natio naal Ballet, volgens voorschriften hun gegeven door choreograaf Rudi van Dantzig: van de geest en de maten der muziek hadden ze niet de minste last., verrukkelijk eigenlijk! Ze waren steeds naarstig doende de sjablonen, die voor elke operavertoning blijkbaar dienstig zijn, naarstig toe te passen De opvoering is door veel belangstel lenden hartelijk ontvangen: het aantal open doekjes was aanzienlijk. Zaterdag avond een reprise in het Circustheater i met dezelfde bezetting. B-R- AVRO 16.00 uur: Nieuws in het kort NTS 16.02 uur: Teleskoop, jeugdprogramma HILVERSUM II VARA 21.00—22.30 uur: Radio Philharmonisch Orkest 22.55—23.55 uur: Prettig weekend, platenprogramma HILVERSUM II NCRV 20.5022.00 uur: School der illusie., luisterspel TROS 22.30—23.55 uur: Nieuws, - nieuwer nieuwst, gevarieerd programma RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00, 19.30, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 7.30, 8.00, 8.30, 11.00, 12.30, 16.00, 18.30, 22.30, 23.55 De NCRV zond gisteravond een door j haar in co-produktie met de BRT ge- j maakte opvoering uit van Goethe's Egmont. Omdat deze voorstelling tot stand was gekomen in verband met het feit dat de Vlaamse t.v. haar vijf- j tienjarig bestaan vierde zou men wel licht een felicitatiewoordje van Hilver- i sum aan Brussel verwacht hebben. Maar dat hoefde niet, het spel lag al 6inds oktober '68 op de plank. Omdat het een in feite toch hoofdzake lijke Vlaamse produktie betrof vonden we dit onelegant. Het zou passender zijn geweest als men tot een gelijktij dige uitzending had kunnen komen, mét de felicitatie en vervolgens als direc te overname van de collega-omroep, waarmee men (als groot-afneemster van Hilversumse programma's) zulke goede banden heeft. We willen het daarlaten of we gelukkig waren met juist dit stuk als Vlaamse feestproduktie. Goed, het speelt in Brussel maar daarmee is veel van wat er voor pleit ook gezegd. Het is bovendien bepaald niet bedoeld voor de intimiteit die het hier kreeg. „Egmont" is voor ons een heel groot toneel waar op meters van elkaar staande acteurs Goethes onhistorische diepzinnigheden voordragen. Het was toch wel iets van verdiens te van deze opvoering dat regisseur Kris Betz royaal afstand wilde doen van de monumentaliteit en daardoor toch vaak de sfeer van het intieme huis theater wist te treffen. Daarbij gehopen door een huiselijk klinkende vertaling van Stefan Felsenthal, wiens rode pot lood overigens niet kon voorkomen dat er toch al te veel afgepraat werd. De bezetting was in de hoofdrollen ze ker bevredigend. Marcel Hendrickx, die de titelrol gelijkelijk nobel en zwierig maakte, had daarbij voor ons het voor deel betrekkelijk een onbekende te zijn. Dat voordeel miste zijn tegenspeler Frans van der Llngen. Hij maakte een sterke Alva, maar hij is juist de laatste tijd toevallig nogal vaak op het scherm geweest. We willen verder de lange lijst niet nagaan. De Vlamingen, benevens de paar Noord-Nederlanders die mee werkten, maakten er een goede voor stelling van. die echter niet voldoende leek om als een jubileumviering extra- hoge ogen te gooien. Het proces tegen Hans van Z. le Utrecht is al dagen lang groot nieuws De t.v. is er, buiten summiere behan deling in het journaal van af gebleven. Vreemde zaak die gisteren door NCRV's Hier en Nu werd doorbroken. Zij brak ook met de aanvechtbare code dat van een verdachte alleen de initialen worden genoemd, zeker aanvechtbaar als het een zoveel voorkomende naam als in dit geval betreft, en zorgde voor achtergronden zoals het een dergelijke t.v.-rubriek betaamt, onder meer een gesprek mei Van Zons laatste slacht offer, het enige dat de aanslag over leefde. Hier en Nu had ook een eigen reportage uit roerig Italië. De rubriek begint zich op te trekken aan die van de collega-omroepen en mikt duidelijk op volwaardigheid. Jan Blokker heeft wat bij de VPRO in de melk te brokkelen en kan daar om kennelijk en heel vrijelijke zend tijd claimen. Gisteren deed hij dat voor J ADVERTENTIE) 'n merk JJgjjgjl om te onthouden: het Nederlands Filmmuseum te Am sterdam dat niet over de door haar gewenste huisvesting kan beschikken. Zulks in de vorm van een aantal ge sprekken met Blokker als bevoordeelde interviewer, benevens met 'n film. Vol gens de aftiteling heeft daar iedereen aan meegewerkt die ooit in ons land een filmcamera in handen heeft ge had. Het resultaat was dermate knul lig dat iedereen die ooit in Nederland een filmcamera in handen heeft gehad sinds gisteravond in zijn hemd staat Niet de ideale toestand om filmmu seale eisen op tafel te leggen.... Vg. RADIO PROGRAMMA HILVERSUM keken. VPRO: I (402 m) - VPRO: 18.00 Berichten. 18.20 Uitzending itrlj van de Arbeid. Socialistisch fc progrs uws. 19.35 enienu j. 220.00 Jazz ci o: Radio Filharr muziek, (opn). 22.30 Nieuws. 22.40 Medede lingen. 22.42 Actualiteiten. 22.55 Stereo: Pret tig weekend, licht gevarieerd platenprogram- Actuaüteiten. NRU19.05 Reportage wereld kampioenschappen schaatsrijden te Deventer. NCRV: 19.15 Wereldpanorama. 19.25 Stereo: Lichte orkestmuziek met zangsollste (opn), 19.45 Wijd als de wereld: wekelijkse inter nationale oriëntatie in Kerk, zending en oecumene. 19.55 Zuidzee-Serenade: lichte mu ziek (opn). 20.15 In: licht gevarieerd platen- programma. 20.50 De schotel der Illusies, hooi spel. TROS: 22.00 Thrillér theater, hoor spel. 22.30 Nieuws, Nieuwer. Nieuwst: geva rieerd programma. (22.30 Nieuws). 23.55— 24.00 Nieuws BRUSSEL NED. (324 m) 18.00 Nieuws. 18.05 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportuit- slagen. 18.30 Lichte orkestmuziek. 18.35 Weg- ZATERDAG tisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte grammo- foonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: 8.00 Nieuws en Van de voorpagina. 8.15 Z.O. 135: gevarieerd programma. (9.35—9.40 Wa terstanden). 10.30 Werkgeven en -nemen: pro gramma over arbeid en arbeidsverhoudln- ter. 16.40 Stereo Swing en ^Sweel: k'jc,ue HILVERSUM Tl (298 m) - NCRV: 7.00 huisvrouw. 9.00 Theologische etherleergang. 3.35 Gymnastiek voor de huisvrouw. 9.45 Mu ziek. klassiek platenprogramma inet^lulsler- kestmuziek (gr.)' 12 14 Marktberichten. Over heidsvoorlichting 12.16 De politie nu. KRO. tijd nog hoop i HANSEN RUM (püür genot uit Jamaica naar onze Europese smaak) 95 (ook bij UW slijter/ wijnhandelaar In voorraad HILVERSUM ■erzoekpla- NRU: 12.00 i Family Party licht i iverzoekplatenprop BRUSSEL NED (324 m) - 12.1 12.03 Gevarieerd muziekprogiam 12.48 Weerbericht, mededelingen.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2