mening KLEURIG CARNAVAL THUIS VIA HILLEGOMS TRESLONG Jongens maken er voor de rechter een lolletje van UW DNDERDAG 13 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 „De Bijbel in het centrum" Bijbelweek en -tentoonstelling in Voorschoten i 2000 ballonnen De Raad van Samenwerkende Ker- Eriks-Zormeveld en donderdagavond Voorschoten heeft de volgende c'e cantorij van de kerk oi.v. H. J. Een kleine 2000 ballonnen in alle mo- vv gelijke kleuren helpen mee het feestelijk plaatst, opgemaakte Treslong goed in de huis- ingang kamer over te laten komen. Niet iedereen die u zondagavond op de buis ziet. heeft van tevoren kunnen re peteren Twee Prinsen Carnaval kwa men pas 's avonds zo uit hun dagelijks werk naar Hillegom geeild, voorzover dat door het gladde wegdek nog moge lijk was. Door ziekte werd de Prins Car naval die uit Sittard mee zou doen, ver vangen door een ambtgenoot uit Velsen. Deze, een technisch installateur, was laat in de namiddag nog in Hoofddorp bezig met het aanleggen van apparatuur. De Prins Carnaval uit Roosendaal moest tot 's avonds zes uur nog zijn prinselijke verplichtingen uitspelen te genover plaatselijke kindertjes en kon pas tegen half negen in Treslong ver schijnen. Ër is ook een Prins Bernhard bij, maar die komt deze keer uit Oldenzaal, zal Kees Schilperoort u zondagavond ver tellen. Hoe het zondagavond bij u over komt kunnen we niet zeggen. In Hille gom was gistermiddag de carnavals sfeer, ondanks het kunstmatige, in elk geval al aanwezig. P. W. B. Wal vaart. Vrijdagavond vervalt de kwartiers- de kerk. Hiervoor in de de Her- plaats komt een lezing van dr. Th. C. het naast gelegenFYederiks uit Wassenaar, die op uit nodiging van de Oecumenische Werk- groep spreekt over „de functie van de het teken van de bijbel ge- „Hoet Boek dat blijft". Met dienst an zondag wordt vormde kerk Ontmoetingscentrum een tweetal ten tentoonstelling van het Nederlands Bijbelgenootschap. De week van de bijbel wordt zondagavond geopend met een Allemansdienst in de Herv. kerk. Voorgangers zijn ds. J. H. Sillevis Smit en kapelaan H. P. Warmerdam. De tentoonstellingen zijn de gehele week daarna geopend. Overdag voor de schoolgaande jeugd, die onder lei ding van hun klasse-onderwijzers een bezoek brengen (alle Voorschotense scholen nemen daaraan deel) en in de avonduren voor de ouderen. Drie avon den in de tentoonstellingsweek zal er een half uur „avondmuziek" zijn in de kerk, telkens van 8 tot 8.30 uur. Maandagavond verzorgd door de zan gertjes van St.-Laurentius o.l.v. W. Schrama; woensdagavond zingt 't meis jeskoor „De Alouettes" o.Lv. mevrouw Advertentie MOEILIJK INDE STUDIO DE ECHTE SFEER TE KWEKEN" KRO-televisie brengt zondagavond een uur carnaval op de ge leurde buis. Een voorproef je van dit by uitstek Zuidnederlandse feest onden we gistermiddag en -avond nu eens genieten in het westen van et land. In het Hillegomse Treslong werd 's middags de generale repe- ie en 's avonds de eigenlijke opname gemaakt. Via een PTT-straal- nder is alles naar Bussum doorgeseind en daar op de ampexband op- nomen om zondagavond vanaf de Bussumse draaitafel aan de huis- amer voorgeschoteld te worden, van 21.25 tot 22.25 uur. Een pro- ramma bij uitstek voor kleurentelevisie, waarvoor allerlei extra voor- ereidingen getroffen moesten worden. Het geheel zal zeker tussen de l.000 en 35.000 gulden gaan kosten. „De twee pinten" uit „Oetel- donk" met entourage, die zondag avond een typisch stukje carnaval presenteren. Rijk de Gooyer in travestierol Is ival" „Een echt carnavalsfeest kunnen we op de televisie natuurlijk nooit naboot sen", zegt regisseur Nico Hiltrop, „daar heb je die speciale sfeer voor nodig. Wij proberen er meer een kijkspel van te maken". De medewerkers die het programma larderen en zelfs meer dan dat. staan oor dat aanschouwelijke. Dat zijn «lit programn speciale Raad van Elf samenge- eld, bestaande uit de Prinsen Carnaval Kerkrade, Velsen, Valkenburg. Eijs- i,Den Bosch (Oeteldonk), Eindhoven, reda, Nijmegen, Oldenzaal en Den Hel- onder andere De Wama's, Rijk de Goo- der. Deze Raad van Elf staat ondei fitters chap van presentator Kees Schil peroort. Het totaal aantal medewerkers kan het programma loopt tegen de 160, waarvan 35 technici. Voor «leze ultzen- CAR. KATWIJK j WIL BEDRIJF j IN WOERDEN OVERNEMEN gTollige parodie op de Nij meegse „Truus Lendewater"), John Lan- ting, Herbert Joeks en Johnny Jordaan. Nog vele andere spelen echter een be langrijke rol in dit carnavalsfeest voor de huiskamer, want ook Wilma Driessen en Wim Koopman zingen voor micro foon en camera, gevolgd door de Belgi sche Tonia en Franse Roger Marino. Verder treden op Les cascadeurs de Pa- j ris, ook puur Frans, en het Lowland-Trio uit Alkmaar, dat bekend werd omdat het geen kikker van de kant af kan du- wen. De Robotstars, een groep majo- t rettes uit Nijmegen en Het Nederlands Majorettenpeloton uit Bergen op Zoom, zorgen voor wat floor show. Zo uuitir een greep „Het zijn niet de Prinsen Carnaval, die we op het scherm brengen. Het is i zomaar een greep", aldus producer Niek i Notten. „Het echte carnaval is vaak ook I gebonden aan plaatselijke grapjes, die het op de t.v. niet doen. Het t.v.-carna- val van zondagavond is echter ook af- gestemd op de Noord-Nederlanders. Daarom komt Johnny Jordaan ei Ecu héél. bijzondere dag. 14 februari: Valentijndag. Stuur uw vrienden een bloemengroet. Fresia's, Tulpen, Narcissen of een plant. len alle inwoners van Voorschoten huisbezoek ontvangen, uitgaande van de Katholieke Bijbelstichting en het Nederlands Bijbelgenootschap. Investeringen Lichtfabrieken te Leiden In de begroting van kapitaalontvang sten en -uilgaven voor het dienstjaar 1969 van de Gasfabriek en de Elektrici teitsfabriek moeten de kosten worden opgenomen van de regelmatig terugke rende uitbreidingen als gevolg van de normale bedrijfsvoering en de uitbreiding van het debiet. Deze investeringen wor den voor de Gasfabriek geraamd op ƒ3.164.000,— en voor de Elektriciteis- fabriek op 5.673.500,Hiervan kan respectievelijk 200.000,- en 100.000,- ten laste worden gebracht van de ver nieuwingsfondsen. Voor deze investerin gen der Fabrieken zal derhalve In totaal per saldo een kapitaalsverstrekking door di^ gemeente nodig zjjn van 8.537.500,-. Onder de investeringen van de Gas fabriek is begrepen 200.000,voor de aanleg van afvoerleidingen uit de te bou wen gasontvangstations, respect. In Lei derdorp en Noordwijkerhout-De Zilk. Voor de Elektriciteitsfabriek is onder de geraamde investeringen ƒ400.000,— opgenomen, welk bedrag in 1969 nodig zal ztfn voor de voortzetting van de bouw van het 50kV-station in Rijnsaterwoude. Het laat zich aanzien, dat door de sterk stijgende afzet van elektriciteit ln het noord-westelijke deel van het verzor gingsgebied van de Stedelijke Fabrieken de thans in bedrijf zijnde distributiemid delen na 1970 niet meer toereikend zullen zijn voor een veilige elektriciteitsvoor ziening. Om aan de toenemende vraag naar elektriciteit in bedoeld gebied te kunnen voldoen zal in de gemeente Noordwijk op een reeds tot dat doel ver worven terrein een 50/10 kV-station worden gebouwd. De totale stichtings- kosten van het station, dat in 1970 zal worden voltooid, zullen 2.000.000, bedragen. Nieuwe aansluitingen Naast de gebruikelijke jaarlijkse in vesteringen wordt een aanvullend be drag groot 3.000.000.— geraamd, nodig voor de voortzetting van de in het verle den aangevangen voorziening met lei- dinggas van de gasloze gemeenten in het Leidse elektriciteitsverzorgingsgebied. Na de gemeente Moerkapelle, welke in middels van leidingen is voorzien en de gemeente Zevenhuizen, welke zeer bin nenkort op het openbare gasnet zal wor den aangesloten, zullen de gemeenten Alkemade, Nieuwkoop, Ter Aar en Ze venhoven, zo mogelijk in dit jaar, op het gasdistributiénet worden aangeslo ten. Ten behoeve van de verdere voort gang van de wijziging van de spanning van het elektriciteitsnet tenslotte wordt ook voor het dienstjaar 1969 een bedrag, thans groot ƒ3.000.000,— geraamd. In dit bedrag is begrepen een uitgave van 298.000,voor de voortzetting van de werkzaamheden tot wijziging van het hoogspanningskabelnet in Leiden van 3 kV in 10 kV met de daartoe noodzake lijke aanpassingen in de desbetreffende transformatorstations. De wijziging van het kabelnet zal in 1970 kunnen worden voltooid, waartoe in dat jaar nog 300.000,nodig zal zijn. Wie ontdekte de Stadhuisbrand? „Mijn secretaresse, die uit Breda komt, zegt, dat kan niet, Johnny Jordaan in een carnavalsshow, maar wij moeten ook met de kijker rekening houden", zegt Niek Hiltrop. „Bovendien wordt in de jukeboxen in het zuiden tijdens car naval Johnny ook wel gedraaid, want hij brengt evengoed sfeer. We willen op deze manier het carnaval wat meer naar het noorden halen. Als dezè uitzending een succes blijkt, bestaat er grote kans. dat het een jaarlijkse traditie wordt". Drie „buutnreedners" treden op in de persoon van Truus (-de Gooyer) Lende water, een autowasser, bezield door Her- bert Joeks en een politieagent, vertolkt door John Lanting. J ongerenmis viering Op zaterdagavond 15 februari a.s. kwart over zeven organiseert de Aktie- groep Gezamenlijke Jongerenmisviering Leiden een jongerenmisviering in de Romanuszaal achter de Hartebrugkerk. Het thema van deze jongerenmis is: „Menselijk leven in een reageerbuis!". De celebrant van deze mis is de zeer- eerwaarde heer Schlatmann. moderator van het St.-Agnes-Lyceum te Leiden. Tijdens deze jongerenmis zullen enige deskundigen het een en ander uiteen zetten over het kweken van een mense lijk embryo in een reageerbuis door professor Petruccï. De jongerenmis van zaterdag 22 fe bruari zal gehouden worden in de Leo- narduskerk aan de Haagweg te Leiden. NATIONALE WEDSTRIJD IN HET METSELEN MET BAKSTEEN Aan de regionale voorwedstrijden, die 27 febr. a.s. te Zeist worden gehouden met betrekking tot de 17e nationale wedstrijd in het metselen met baksteen, zullen onder meer deelnemen A. van Lu iing te Rijnsaterwoude, leerling van de Technische School te Alphen aan den Rijn, H. Willemse te Leiden, van de Techn. school (ITO) te Leiden en Th. C. den Blanken te Zoeterwoude, leer ling van de Gem. Techn. school te Leiden. Het verslag over de stadhuisbrand van 1929 gelezen hebbend in uw blad van zaïterdag 8 februari zag ik gaarne als toenmalig naohttelefonist het on derstaande opgenomen. In de bewuste nacht van 11 op 12 februari deed ondergetekende dienst in het telefoonkantoor op de Boom- martk, zag enige minuten voor 4 uur het controlelampje van nr. 1591 gloeien en kreeg op de herhaalde vraag welk nummer geen antwoord om daarna in 't nummerboekje en de telefoongids te zien wie het was; het bleek van de afd. financiën stad huis te zijn. Ik heb toen 2676 gebeld van de agent die de wacht deed in het stadhuis en gevraagd of er nog mensen in het stadhuis waren, waar op ontkennend werd geantwoord. Menende dat er iets niet in orde moest zijn toen er een tweede lampje ging gloeien waarop geen antwoord werd gegeven verzocht ik de agent toch even te gaan kijken wat er aan de hand was, inbraak of brand, en Margrietshow deed bezoeksters weer veel ideeën aan de hand De Ntaleiuueutolindustrie C.A.R. n.v. te iatwijk aan den Rijn wil een gelijk- oortig bedrijf in Woerden, n.l. de stalen uismeubelindustrie „Stabin-Bennis n.v." Onderhandelingen «lienaan- aande worden gevoerd in samenwer- ing met «Ie n.v. Fabriek en Handels bureau „Nederland" te Haarlem. De C.A.R.(uigrok) heeft circa honderd, werknemers in dienst, „Stabin-Bennis", oneeveer vijftig. Wanneer de onderhan- j De politierechter keek het stelletje i-triet is hier npp.il lolletje". „Hei jongens, rustig aan hef", aldus vermaande de deurwaarder bij de Haag se politierechter het drietal, dat met pretgezichten de rechtszaal betradalsoj het de entree voor het carnaval betrof. Wethouder Meerburg legde steen voor serie scholen waar door wethouder C. Meerburg de eerste steen werd gelegd. „Zeer vak- I kundig." vond de aannemer 1 Terug in de receptieruimte maakten velen van de gelegenheid gebruik en- Met de eerste steenlegging van de ke]e woopden spreken. Wethouder fipenbare kleuterschool aan _t Jacht- c_ Meerburg opende de rij door een Door bouwstroom uit scholennood slotpad is gistermiddag officieel aanvang genomen met de bouwstroom van in totaal zes kleuter- en lagere scholen. Voor het officiële gedeelte was er een uitgebreid gezelschap voor de thee in de kapel van de Scheppings- kerk aanwezig. We zagen hier de aan nemers, de firmanten van dc n.v. Noor- lander, de heer Verwey van het archi tectenbureau Huisman en de vertegen woordigers van de belanghebbende schoolbesturen. Dr. Schonage en de heer Willemse vertegenwoordigden resp. de Stichting Parochiële Scholen Meerburg en de parochieschool „Meye- gaard", de ..noodsehool", die in de bouwstroom vervangen wordt door 'n permanent 12-klassig gebouw. Nadat de Van Poelgeestlaan door de I richting eiderdorpse plantsoenendienst prak- lisch sneeuwvrij was gemaakt, ging 't j gezelschap te voet naar het schooltje, i Meerburg opende de rij door uiteenzetling te geven, waarop de ge meente Leiderdorp tot deze scholen bouw gekomen is. De heer Willemse. hoofd van de ..Meyegaard," zei met verlangen uit te zien naar de nieuwe school. Vooral de geplande „gemeenschapsruimte." in allerlei activiteiten van de hele schoolgemeenschap tot ontwikkeling gebracht kunnen worden vond hij bij zonder aantrekkelijk van de bouw stroom. In het semi-permanente ge bouw, dat de ..Meyegaard" thans ter was van weinig invloed op de geinporems De rechter: „Blijkbaar stelden ze geen zij vonden het kennelijk wél een lolletje, j prrjs op jullie aanwezigheid. Ze hadden Het werd dan in elk geval een duur e»| zeker al eerder last gehad". gevaarlijk lolletje; drie jaar lang blijft Er was een beat-avond en daar wilde er de kans van drie weken gevangenis-i het viertal aan meedoen, iets waarop straf boven hun hoofd hangen en dat j kennelijk weinig prijs werd gesteld. Gistermiddag werd in de Stadsgehoor zaal te Leiden de 16e Margriet-show gehou den, waarvan de pa tronen gelijk na af loop van de show be steld konden worden. Ook heden-, donder dagavond, kan men in de Stadsgehoorzaal voor deze show te recht en wel om 7 uur en half 10. De mode is niet veel veranderd voor het komende voorjaar. Voor ons hoeft het ook niet; de mode is leuk, vlot eu nog steeds viert mini hoogtij. Ook zijn er nog veel zachte pas teltinten. waaronder rose, bleu en beige, ronde lijnen en kort mouw je. Beeldig vonden w(j een gras-groen wol len taiüeurtje met lang vallend jasje met opgestikte zakken. Hieronder werd een fijne combinatie met I een licht beige vest- blouse gedragen. Wat men uit slechts twee patronen kan halen werd getoond door middel van een japon met daarover heen een tuniekblouse en jasje met lange mouw. Deze blouse viel ook goed te com bineren op de panta lon, al of niet van verschillende materi alen gemaakt. Grappig was verder een linnen strandover- gooier met zeer diep uitgesneden armsga ten. Een „geklede" bi kini van witte bloe metjes kant met t daarover een lang De Oranjevereniging hield, ondanks Vaste programmapunten zijn voorts de vallende, doorzichtige beslist géén lolletje. ,Det minste of geringste dat jullie weer uithalen, dan heb je kans in de gevan genis te verhuizen"gaf de rechter te De 18-jarige boerenarbeider en 20- jarige lasser, beiden uit Leiderdorp, de 19-jarige chauffeur en 19-jarige straat maker. beiden uit Leiden, hadden op 14 september hun krachten beproefd op de buitendeur van gebouw Irene aan de Hoofdstraat; de spaanders vlogen van de deur. „Het ging allemaal gewoon, we mochten er niet in, „aldus informatie van verdachten. „En het is dan „ge woon" om de deur te rammeien", ver onderstelde de rechter. „Ze gaven een kleine jongen een pak slaag", omschreef de boerenarbeider na der. „En is dat reden om een gebouw te vernielen?" vroeg de rechter. „Die gasten kwamen naar buiten en begon nen te vechten", vervolgde de chauffeur het verhaal. Deze knapen die nauwelijks droog ach ter hun oren zijn, snappen nauwelijks wat ze hebben uitgehaald en aan welke straffen ze zich bloot hebben gesteld", aldus de officier van justitie. „Ze staan hier maar een beetje te grinneken, maar dat zullen we hen toch moeten afleren, want het optreden is ergerlijk". De eis tegen alle vier' verdachten, waarvan de straatmaker niet ter zitting was ver schenen luidde: 150,- boete voor ieder en voorwaardelijk drie weken gevange nisstraf. „We hebben al tweehonderd gulden scha de vergoed", verklaarde de chauffeur. „Nou zien jullie wat er van komt", on derrichtte de politierechter en die hield het toch op de eis als door de Officier gesteld. „We zullen er over nadenken of toe in hoger beroep gaan", deelden verdach ten mee. „Doe dateen beetje nadenken kan voor jullie geen kwaad", aldus de repliek van de rechter. Op koninginnedag ballon opstijging in Oegstgeest? beschikking staaf, is daarvoor allemaal )iei barre winterweer, deze week haar lampionoptocht aan de vooravond geen ruimte. Per leerling is er ongeveer jaarvergadering in café-restaurant „Dc- Konninginnedag, de aubade maar anderhave meter beschikbaar. Ftoode Leeuw" te Oegstgeest. Architect Verwey beantwoordde ten- j slotte nog enkele vragen over de in- j en de opzet van de scholen, i ZOETERWOUDE De voorbereidingen op de a.s. Koninginnedag met betrekking vuurwerk, tot enkele programmapunten zijn nog niet geheel afgesloten. Zo streeft men j tijdens de middagi Leidse Universiteit Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het: Semi-arts ex. de he- E. J. Grünewald (Den Haag); H. C. P. de Knocke v.d. Meulen (Leiden); W. Samson (Lelden)'; W. A. Veenhoven Middelburg). Artsex. mej. Y. H. C. H. Scholtes c.l. (Den Haag); de heer J. L. G. Nijman (Den Haag): Doet. ex. W.- .•iologie mej. A. J. Boot (Pijnacker) dhr. J. J. F. Singeling (Den Haag). handelingen met befaamde ballonvaar- Als propagandist van de Invalidebond der zijn gaande. Dit programmapunt N.K.J.B. is het de bedoeling i de leden van Leiderdorp, actie te voor het vacantie- en reisfonds. te omlijsten met het optre den van een folkloristische dansgroep f uil Vorden welke een aantal jaren ge- heer A. Koerten, ruim duizend leden. Gezien de uitbreiding van Oegstgeest een té stabiel aantal, concludeerde voor zitter Van Weizen Daar er plaatselijk veel Klaverjas- leden te Oegstgeest sukses boekte. liefhebbers zfjn, organiseert de bond gezellige Kaartavond, waarvan de Op- met de aanleg brengst geheel voor de leden van Leider- dorp is. Het lot beslist len bate van de geluk kige invalide. De kaartavond is vrijdag 14 februari in de zaal van Café C. Schouten. De- cimaatraat 34. Leiden. Aanvang 8 uur. De kermis zal dit jaar, in verband de heer Gaykema i speelweide de Irislaan, verhuizen naar het parkeer terrein aan de Lijtweg. Leerkrachten van het lager onderwijs hebben hun medewerking toegezegd een commisie te vormen welke zich ten doel stelt kinderfeesten te organiseren in de I ochtenduren van de 30e april. De rondvraag bracht nog enkele ideeën op welke wellicht vatbaar zijn voor na dere uitwerking. Het bestuur is altijd ontvankelijk voor leuke indeeën met be trekking tot de feestviering. lylon blouse, werd op de show een hippe bruidsjapon genoemd, wat natuurlijk onder de bezoeksters veel hilariteit teweeg bracht; niet erg ge schikt voor het on schuldige, jonge bruidje, dachten we Heel gezellig en vrouwelijk waren de huispyama's of boulevardpakken. de lange huisovergooiers en huisjurken in veelkleurig dessin. Beslist een vondst vonden we een blauw-wit gespikkeld mi ni-jurkje, dat als blouse werd gedragen onder een geel pakje; erg handig als men bijvoorbeeld ergens logeert en er 's avonds toch anders uit wil zien. Bij de cocktailjurkjes werd veel gebruik ge maakt van jersey met ingeweven lurex- garen. De avondkleding was eenvoudig jSJ Een „geklede" bikini-set, ofte wel een hip bruidsjurkje, zoals deze op de Margrietshow werd ge- doch smaakvol gehouden in zachte tin ten. De witte bruid tenslotte was ge kleed in het lang, afgezet met organza bloemen. Dit toiletje had twee opgezette zakken en er was een bijpassend organ za hoofdtooitje. A. P. er bevindingen waren direct te aarschuwen. Het was gebruikelijk dat tussen omstreeks half twaalf in de avond en zes uur 's morgens nr. 2676, het nummer van de politiepost in het stadhuis, met tussenpozen van 1 a l'/s uur 2323, het politiebureau opbelde, blijkbaar voor een controle- melding. en het was mij opgevallen de bewuste nacht, na meldin- i 23.37 en 1 uur geen andere waren gevolgd, wat normaal tt>ch wel het geval was. Wat hierop volgde was dat nr. 1081 de brandweer 2400 opbelde om 4 uur 24. Daarna zijn door 2400 opgebeld de nummers 884 (4.26) en 13 (4.27) en (4.29) belde 2676 de brandweer 2400 op. Hierna volg den: (4.30) 1688 vroeg 936; (4.31) 2323 vroeg 2951; (4.32) 2323 vroeg 289; (4.33) 2323 vroeg 2260. Daarna was het overstelpend druk zodat er geen noteren meer aan was. behalve dan de vele interlokale ge sprekken die werden aangevraagd. In de lezing die in uw verslag werd gegeven staat dat de agent van poli tie Van Piezik het gehele gebouw op geregelde tijden had gecontroleerd en de brand had ontdekt. Dit is ten dele niet juist, daar ondergetekende hem had opgebeld en hem erop uit had gestuurd. Ik geef u hier een kran tenknipsel uit die dagen: ,.De Stadhuisbrand te Leiden is gelijk bekend ontdekt, door de acti viteit van den nacht-telefonist, die op merkte dat het contrólelampje aan een der telefoonaansluitingen in het stadhuis brandde. Behalve het Ge- I meentebestuur heeft thans ook de Di- recteur-Generaal der P. en T. aan dezen ambtenaar zijn bijzondere te vredenheid betuigd voor de uitsteken de wijze waarop hij zich van zijn taak gekweten heert. Aan genoemde ambte naar werd tevens een stoffelijke blijk van waardering uitgereikt. Tijdens de drukte welke, als gevolg van den brand op het telefoonkantoor ontstond is ge- durenden den nacht nog hulp verleend door een der telefonisten en haar zus- ter, een vroegere employé bij den j Rijkstelefoondienst. Ook aan deze dames heeft de directeur-generaal zijn waardering kenbaar gemaakt, evenals aan het technisch personeel door wiens medewerking o.a. de burgemeester en de secretaris reeds in de morgenuren na de brand de beschikking hadden over twee telefoonaansluitingen in hun vertrekken in de Stadsgehoorzaal." Tot zover dit knipsel. De Romanuszaal Leiden 12 februari 1969. Naar aanleiding van het artikel van Peter van Dam in deze rubriek van vrij dag 7 februari jl., willen wij graag het volgende antwoorden. Zoals Peter van Dam stelt is de Romanuszaal inderdaad véél te klein. Dit» is dan ook de groot ste kopzorg, die de Aktiegroep heeft. Daarom wordt er allang ijverig gezocht naar een zaal die groter is als de te kleine Romanuszaal, maar die toch goed voor ons doel (het brengen van jongeren missen in Leiden) bruikbaar is. Op het ogenblik gaan onze gedachten uit naar een aula van een school of naar een gro te kantine van een fabriek of iets der gelijks. Er is ook al gedacht om hele maal één kerk in te gaan, maar dan een vaste kerk, waar we elke week een jongerenmis kunnen organiseren. Misschien weet u iets anders voor ons? Maar zolang we nog niets anders hebben kunnen vinden, dat beter aan onze eisen voldoet als de Romanuszaal. blijven wij elke zaterdagavond een jongerenmis in deze zaal organiseren, terwijl we elke laatste zaterdag van de maand onze jon gerenmis in een kerk houden. Hiervan wordt steeds mededeling gedaan in Leid- se bladen en ln Onderweg. namens de: Aktiegroep gezamenlijke jongerenmisviering Lelden: ANTON TOUSSAINTi

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3