Jong en jolig amusement voor de middenstanders De wagen die u zich altijd gewenst hebt nA Cnpr| f anr; De Laura start nieuw fietsprogramma met feestavond reünisten Andere bestemming voor rijdende schoollokalen GROFVUIL; OPHAALDIENST. Nieuwe R.K. kerk in Boskoop BIOSCOPEN MARKTEN DE LEIDSE COURANT DINSDAG 4 FEBRUARI 1969 Jong en jolig ging het er gisteravond aan toe in het St.-Antonius Clubhuis waar de interdiocesane katholieke mid denstandsbond afdeling Leiden haar vastenavondviering hield. Wat vroeg, maar dat neemt niet weg dat er al een gezellige carnavalssfeer werd gecre- Voor de stoelen en tafels echter aan de kant gingen memoreerde voorzitter J. C. J. Lambermont nog even de acti viteiten van de Bond in het afgelopen jaar. Onder andere is een cursus ver koop gehouden. De ervaringen, die met de Leidse school voor de detail handel zijn opgedaan, zijn, aldus de heer Lambermont, hoopgevend. Voor de 4-jarige cursus, die opleidt voor leider en leidster in het middenstands vak. kunnen 12-15-jarigen worden in geschreven mits zij zesklassig lager on derwijs achter de rug hebben. Daarna verschenen de in witte blou ses en rode rokken gestoken leden van Sempre Avanti's Jong en Jolig. In deze tijd van mini-dress doet het wat stijfjes aan en de kleding is dan ook zeker niet aangepast aan de inhoud van de „wufte" liedjes, waarvan het gezel schap er twee bracht. Het programma van de jonge zangeressen is niet ge heel nieuw. De verre reizen zijn al eerder ondernomen, doch boeien nog steeds omdat er wat veranderingen zijn aangebracht, variaties, die ook voor degenen die eerder de wereldreis mee maakten deze vernieuwde ronde aan trekkelijk maken. De zaal behoefde niet alleen zwij gend toe te kijken en te klappen. Zij kreeg volop de gelegenheid ook een muzikaal geluid te produceren, zodat er, ook al omdat in sneltreinvaart het ene land na het andere werd bezocht, er volop genoten kon worden. De solis ten Lyda Spaans, Nel de Vries, Tiny Arnoldus, Wim Brugman en Gerard Koolhaas zorgden tijdig voor de rust punten door o.m enkele nummertjes uit de „Jantjes" te brengen. Dat waren ook de enige momenten dat het eigen land werd aangedaan. Voor het overige dwaalde het gezel schap rond in den vreemde en werd niet op de afstand gelet. Van Las Vegas naar Parijs, van Spanje naar de Rijn, en zo mogelijk werd de kledij van de solisten aangepast aan de streek waar het lied betrekking op had. .The Game Breakers" nodigden daar na iedereen uit tot een dansje en na tuurlijk kon balleider H. Castelein de polonaises niet vergeten, vooral niet toen de Maretoeters (een boerenblaas- kapeL die voortgekomen is uit de St- Franciscus Band) in htm boerentenue de zaal instormden. Wisseling leiding huize „St. Maarten" Zuster Bonifacio, die vanaf mei 1965 priorin geweest is van de zusters Domi nicanessen van Voorschoten in huize „St. Maarten" aan de St. Jacobsgracht, gaat binnenkort Leiden verlaten. Priorin Bonifacio is benoemd tot priorin van het St. Dominicusklooster (ziekenhuis ..Berg en Bosch") in Bilthoven. In Lei den zal zij op 14 februari worden opge volgd door zuster Charitas, die thans directrice is van het kinderhuis „St. Maarten". In de vacature van zuster Charitas bij het zusterhuis komt zuster Servanda uit Rotterdam!. Voor gelukwensen, afscheid en kennis making zal op 10 februari a.s. van 4.00 tot 5.30 uur n.m. gelegenheid bestaan in huize „St. Maarten". Benoemingen door Leidse gemeenteraad De Leidse raad benoemde gisteravond tot lid van de Commissie voor de Per soneelszaken (vacature de heer L. F. Molle), de heer H. Zunderman. Tot lid van de Commissie voor de Be roepsschriften (vacature de heer L. F. Molle) werd eveneens benoemd de heer H. Zunderman. Herbenoemd tot leden van het bestuur van de Stichting Maatschappelijk Con tactorgaan Leiden werden: mej. M. C. J. van Buel; mej. I. H. C. v. Harmeien; de heren H. G. C. Bouckaert en mr. J. W. ten Napel. Als regent van het Gereformeerd Min ne- of Arme Oude Mannen- en Vrou wenhuls werd benoemd ir. O. J. Schreu- Viscollege De Zinker Zondag werd door het viscollege „De Zinker" de eerste onderlinge viswedstrijd gehouden in het water van de Ringvaart ter hoogte van de Lisserbrug. Er was zo goed als nergens te vissen als alleen aan de zijde van de gemeente Lisse van wege de storm en het slechte weer. De vangst was nog slechter te noemen. De uitslag is als volgt: 1 D. Beij 5 stuks, 2 A. H. Holwerda 4 st. 3 B. Kok 4 st. 4 W. de Wit Sr. 4 st. 5 Chr. Joh. de Wit 1 st. 6 Anth. Sloos 1 st. Burgelijke stand Geboren: Sandra M., d.v. J. Bouquet en J. J. C. Brandt; Arjan, z.v. J. Harte- velt en A. G. Rombout; Jozeph, z.v. M. J. C. Brititijn en J. de Wolff; Ma- nuela, d.v. W. de Wit en L Seeger; Petrus W. C., z.v. C. J. van Duin en G. C. T. Rodenburg; Barbara, <±v. P. P. Speel en H. G. Rijsbergen; Gijsje M. J.. d.v. P. Heemskerk en H. Hoek; Rolf H. J., z.v. W. C. M. Driessen en M. A. Koek; Anthonia N., <Lv. J. J. Pattiskawa en E. van de Velde; Martin, z.v. G. J. Smit en A. Schroder; Sylvia, d.v. A. J. P. Lanzing en D. Dool; Ilse D„ d.v. A. Lasschuijt en E. Numano; Zeger, z.v. A. van de Groep en J. W. J. M. Vink; Catharine A., <Lv. J. H. Mak en C. A. van der Velden; Eduard J.. z.v. J. Kruit en A. van der Voorst; Gerard J., z.v. J. de Bruijne en H. C. L den Heeben; Tjarco C., z.v. A. A. van Raad en A. G. A Kimmijser; Cat- telyme E., dLv. A. A. van Raad en A. G. A. Kimmijser; Maureen J. C.. <Lv. J. J. A. de Groot en P. A. Knul; Angèl J. M.. d.v. J. J. W. Englebert en J. L. M. Schouten; Miriam H. T., d.v. M. P. va nden Berg en J. C. M. Blom; Mar- mx, z.v. B. A. Mosselman en L Schou- Gehuwd: H. J. LJ. Koolman en M. A. Schellekens; M. van der Haven en M. H. Sloos. LEIDSE AGENDA DINSDAG 4 FEBRUARI Witte Huis. Oegstgeest Klokseanc Botwinnik, 19.30 uur. WOENSDAG 5 FEBRl'ARl Rest. Van der Heyden Vergadering kring Leiden KVP, 20.00 uur. DONDERDAG 6 FEBRUARI Antoniun Clubhuis R.-K. Bond van van Bejaarden en Gepensioneerden. Carnavalsviering. 19.30 uur. Stadhuis Leids Jongeren Parle ment, 20.00 uur. De Burcht Forumdiscussie Econo mische machtsconcentratie, 20.00 uur. VRIJDAG 7 FEBRUARI Holiday-Inn Feestavond (jsclub „Rijndijk-Hoge Mors". 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Concert en feest avond Leidsch Politie Muziek Gezelschap. 90,00 uuiv Ruitervereniging „Liethorp" blijft groeien Met 19 van haar leden heeft de ruitersportvereniging ..Liethorp" haar jaarvergadering in het Dorpshnis ge- honden, onder voorzitterschap van de heer A. de Vries. Uit de verslagen van penningmeester en secretaris bleek wel duidelijk de dynamiek van deze vereni ging. Sinds augustus 1967 is er onaf gebroken gelest op de buitenmanege, weer of geen weer. Slechts één keer in deze periode moest er noodgedwon gen thuisgebleven worden, doordat er te veel dieren waren aangestoken door een virus. De lessen worden iedere zaterdag gegeven door de instructeur en mede- eigenaar van de dieren, de heer J. van Blokland uit Abcoude. Hij komt daar toe met een trailer, waarin zich een 17 a 18 paarden en pony's bevinden van Abcoude naar Leiderdorp. In het afgelopen jaar werden zodoende ruim 1500 lessen gegeven, terwijl men er voor volgend jaar 2000 voorziet Het ledenbestand bedraagt momen teel 73 rijdende tegen 31 hospitant- leden. Voor mensen, die onmogelijk de zaterdag kunnen vrijmaken, bestaat er dan bovendien nog op zondag de ge legenheid in de manege te Abcoude te rijden. Behalve deze toch bepaald niet geringe activiteiten werden bovendien nog vier buitenritten georganiseerd, en wel in het Amsterdamse Bos, op de Lage Vuurse en tweemaal op 't strand in Zandvoort. En dan last but not least, werd er door een kleine twintig ruiters en amazones in de stromende regen deelgenomen aan de intocht van bur gemeester M. A van der Have op 18 januari. „Liethorp" was van de vele verenigingen, die een toezegging had den gedaan, de enige, die zich hieraan ook nauwgezet heeft gehouden. Tot slot zij nog vermeld, dat het be zit, dat momenteel op een kleine 3000 gulden gesteld kan worden, er beslist niet „zomaar" gekomen is. Vele vrije uren van evenzovele enthousiaste vrij willigers hebben geresulteerd in een gezellige en goed verwarmde kantine en een degelijk afgepaalde buiten manege aan de Munnikenweg, waarop overigens nog minstens een 120 meter zand en een aanzienlijke hoeveelheid zaagsel zal moeten worden aange- De volgens het rooster aftredende bestuursleden, mevrouw J. Boon-van Duyven en de heren A. de Vries (voor zitter) en J. M. H. Waiter (2e secr.) werden herkozen, terwijl de als be stuurslid node scheidende H. Romunde werd opgevolgd door de heer ir. J. Zwart. ADVERTENTIE MORGEN TE ZIEN BIJ: TUIU VCt|JI MORGEN TE ZIEN BIJ Automobielbedrijf „RIJNLAND" N.V. LAMMENSCHANSPLEIN 6 (ROTONDE) LEIDEN - TELEFOON 42451 Tochten nog meer in teken ran de gezelligheid Dit jaar zal het vierdaagse toeris tische rijwielevenement „De Laura" te Alphen aan den Rijn gehouden worden op dinsdag 1. woensdag 2, donderdag 3 en vrijdag 4 juli. De voorbereidingen zijn al in volle gang. Voor het zover is zullen de deelnemers van voorgaande jaren gelegenheid krijken elkaar te ontmoeten. Hiertoe organiseert het be stuur van de Laura vrijdag 28 februari een gezellige reünie in „Avifauna". De recreatiecommissie heeft voor de ze bijeenkomst, die half negen aan vangt „De Aviola's" gearrangeerd. Dit muziekgezelschap garandeert een ge zellig samenzijn. De stelling dat sport verbroederen kan vindt in „De Laura" een goede bevestiging. Andere afstanden Het bestuur van De Laura heeft be sloten de afstand van 60 km per dag, ritten die twee jaar geleden bij wijze van proef werden ingelast, dit jaar weer te laten vervallen. Bovendien zyn de afstanden 100 en 150 km per GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP Weer rondvraag? In het dorpshuis te Leiderdorp -werd de raad voor de eerate maal voorge zeten door de nieuwe burgemeeater de heer M. A. van der Have. Hij opende de vergadering met zijn erkentelijkheid te betuigen voor de grootae wijze waarop hij, met zijn gezin de 18e januari te Lei derdorp ia ontvangen. Al tijdens het eerste dispuut werd hij, terloops, op het stokpaardje van de raad gewezen: bij gebrek aan een rondvraag zag dr8. J. P. van Ootsrom zich genood zaakt bij het aannemen van de nutülen der vorige vergaderingen enige vragen te stellen. Later in de vergadering zou de raad dan toch eindelijk haar zin krij gen ten aanzien van de herinvoering van de rondvraag op de agenda: er werd een commissie ad hoe benoemd ter bestu dering van de problemen daar omtrent. Zij bestaat uit de leden L. Los, J. M. Tieken, A. Kleiss, J. P. van Oostrom en C. N. Boot. Aan de vreemde gang van zaken rond de rydende schoollokalen is nu eindelijk een eind gekomen. Eén wordt namelijk opslagruimte van de lagere school in 't Zijlkwartier, terwijl de andere naast de school aan de Hoofdstraat 103 geplaatst zal worden waarin dan de muziekschool een plaats zal vinden. Blijft echter de status quo van de vier klassen der la gere scholen welke zich in kantines en afgekeurde schoolgebouwen laten onder wijzen. Op de vraag van drs. G. H. va Klooster over de eventuele bouw een Mavo school in Leiderdorp antwoord de wethouder J. Nievaart dat hierover een vernieuwd rapport onderweg „Door de versnelling van de realisering van de Leidse Merenwijk". Aldus de heer Nievaart, „is de bouw van een Mavo school in Leiderdorp eveneens meei gent geworden". Hij verwachtte dan ook dat het rapport spoedig de raad zal worden aangeboden. Hoogbouw Enige tijd geleden barstte cr hevige kritiek los doordat er plotseling flats verrezen met tien woonlagen in plaats van de veronderstelde acht. Nu bleek echter uit antwoorden van de beide wet houders, dat het college destijds volko men integer had gehandeld. De omlig gende grond was ten tijde van de be stemmingswijziging nog allemaal in be zit van de gemeente, terwijl bovendien het bestemmingsplan nog niet geheel afgerond was. De culturele raad zag haar ledental met vijf uitgebreid t.w. mej. D. Roest (chr. plattelands jongeren), mevr. J. C. Vos-Niftrik (U.V.V.), en de heren J. de Graaf, N. Neuwahl (De Munnik) en J. Vochteloo. Subsidiebeleid hoogd tot 4.000.000,gld. Dit is nl. het maximum-bedrag, waarvoor gedurende het jaar 1969 vaste geldleningen ter fi nanciering van kapitaalsuitgaven wor den aangegaan. De verhoging van dit bedrag zal o.m. bestemd worden voor de financiering van de scholenbouw- Btroom. KETTINGBOTSING Vanmorgen om half acht heeft zich een kettingbotsing voorgedaan op rijks weg 4a ter hoogte van het Hoogmadese- wegviaduct. Daarbij waren ongeveer 8 wagens betrokken, die alle vrij ernstige schade opliepen. Persoonlijke verwon dingen deden zich echter niet voor. De oorzaak van de massale botsing was een slippende auto. Ten gevolge van de glad heid verloor een chauffeur de macht over het stuur. Het verkeer had onge veer een uur oponthoud. DONDERDAG 6 FEBRUARI Buurt 29. Zijlsingel, Rflnkade, Oos terdwarsstraat, Mimnikenstraat, Van Galenstraat, Waardstraat, Hermanstr., Trompstraat, De Ruyterstraat, Evertsen- straat, Heemskerkstraat, Oosterstraat, Van Speykstraat, Kortenaerstraat, Tas manstraat, Overryn. VRIJDAG 7 FEBRUARI Buurt 30: Galgewater, Noordeinde en Plein, Rembrandstraat, O. Varkens- markt, Sliksteeg, Groenhazengracht, Rijn- en Scfcie^adg, Wrrtp pingel, Toch vroeg de heer van 't Klooster zich af, of de equipering van de Cultu rele Raad voldoende adekwaat was om alle problemen, welke de nieuw te bou wen wijken met zich meebrengen, vol doende aan zullen kunnen. Het kwam hem voor. dat er wel wat erg veel aan dacht aan de sport wordt besteed, ter wijl er op het culturele en sociale vlak ook nog veel te doen is. Met name noem de hij de herziening van het subsidie beleid van de C. R. Dit is momenteel gebaseerd op het begrotingstekoit. Hij voorzag stimulering van de zelfwerk zaamheid van de verenigingen, wanneer het echter gebaseerd zou worden op het exploitatietekort. Een zekere reserve ring van gelden zag hij dan eveneens tot de mogelijkheden. De heer A. M. Kleiss wilde daarente gen een steeds weerkerende subsidie of daar nu om verzocht werd of niet. Hij vond, dat besturen met een groot eerge voel de dupe werden van het huidige systeem. Dit denkbeeld vond echter ver der geen genade, zodat besloten werd de huidige methode van subsidiëring op verbetering te onderzoeken. Overigens had de heer Kleiss alle vertrouwen in de C. R. ..nieuwe stijl". Het laatste kwar tier werd wel erg duur voor de Raad. want alle subsidie-aanvragen werden met het gevraagde bedrag gehonoreerd. Eveneens werd zonder op of kingen een bedrag van 2.000.000, Nachtelijke botsingen te Noordwijk Een S7-jarige Noordwijkse automobi list reed in de nachtelijke uren in de Zwanensteeg een rooster van de gasver- warmlng van het postkantoor stuk. Zonder zich om de schade te bekomme ren, die hij in het smalle, voor autover keer verboden straatje had aangericht, reed de bestuurder weg. Enige tijd na de melding trof een politiepatrouille in de Offemweg een personenauto aan. die verschillende be schadigingen vertoonde. Aan de hand van „stille getuigen" kon worden vast gesteld, dat met deze auto de aanrijding was veroorzaakt. In diezelfde nacht reed een 22-jarige betonvlechter uit Noordwijk op de Nieu we Zeeweg een boom en een lantaarn paal omver. Hij meldde zich korte tijd later aan het politiebureau en gaf als oorzaak van de botsing op, dat hij door een tegenligger verblind was geworden. Daar bleek, dat hij ook wat bier op had, werd zijn rijbewijs ingenomen. Pan met gehaktballen oorzaak van brand Gisteravond omstreeks half twaalf zag de 19-jarige mej. N. van Bolienien uit de Marjoleinstruat te Noordwijk rook en vlammen op het erf van de achter buren, de familie Rodenburg aan de Pimpernelstraat. Zonder zich maar een ogenblik te bedenken holde zij naar de plaats van de brand en wekte de fami lie, die reeds te bed lag. By Inmiddels ook wakker geworden buren alarmeer de zij de brandweer. Op het erf bleek een afdak in brand te staan. De vlammen sloegen reeds uit het dak en het gevaar was zeker niet denkbeeldig, dat zij ook de aangrenzen de woning zouden aansteken. Bewoners en buren slaagden er in het vuur te doven. Daarbij liep de heer Rodenburg brandwonden aan de handen op. De brandweer was, ondanks het late uur, zeer snel ter plaatse en nam het blus- singswerk over. De brand bleek te zyn veroorzaakt door een pan met gehaktballen, die on der het afdak op een gasfornuis stond, en door de bewoners vergelen was. Op den duur waren pan en ballen rood gloeiend geworden. Dank zij het resolute optreden van mej. Van Bohemen werd een ernstige brand in de dichtbebouwde Calorama- wijk voorkomen. De schade bleef nu be perkt tot een gat in het dak en ver koolde wanden. Groenhovensraat, Witte Rozenstraat, Justus Carelhuis, Jan v. Goyenkade, Gerrit Doustraat, Vreewijkstraat, Hu- go de Grootstraat, Bilderdijkstraat Buurt 31: Kort Rapenburg, Kabel- jouwsteeg, Rapenburg, Doelensteeg, Nonnensteeg, Kolfmakersteeg, Zeger- steeg, 5e Binnenvestgracht, Sterren wacht, Kaiserstraat, Bakkersteeg, Mo- lensteeg, Boisetkade, Kampersteeg, Consciensestraat, Vliet, DoezastTaat, St. Jacobshof, St. Jacobsgracht, Jan v. Houtkade, Hoefstraat, Raamsteeg, Ga- rënmarkt, Steenschuur, Nieuwsteeg, Herens^eeg, Salomqnstegg, Klpksteeg, Scheepmakersteeg. Houtstr., Gerecht, Lokhofcstsftaat, Zbrfhe^éftsn-aSt, Pie- terskerkkoorsteeg, Diefsteeg, Berken- doelstraat, Pieterskerkgracht, Pieters kerkhof, Papengracht, Doelengracht, Pieterskerkstraat. dag, gewijzigd en verlaagd tot 80, resp. 125 km per dag. Tot deze veranderin gen is het bestuur overgegaan, omdat gebleken is, dat de belangstelling voor de kortste afstand te gering werd om hieraan vast te houden. Bovendien dreigde deze korte afstand spelbreker te worden voor de gezelligheid die De Laura kenmerkt en voor haar een sterk argument uitmaakt. De lange afstanden ondervonden de voorgaande laatste jaren nogal wat bezwaren; zij waren zo lang gemaakt vanwege het prestatie-element. Dat wilde men in de rijwielvierdaagse leg gen om te voldoen aan de verlangens van militaire en politionele zijde, ten einde deelname van die zijde als „dienst" te kunnen beschouwen. Het verschil in lengte tussen beide afstan den wordt ook ongewenst geacht om dezelfde gezelligheidsfactor, die geleid heeft tot het afschaffen van de 60 km- afstand. Oude punten Het staat al vast. dat de deelnemers aan De Laura 1969 de eerste dag weer op het Kopje van Bloemendaal vroeger jaren een vast punt in De LauTa zullen komen. De tweede dag fietst men via Muiderberg naar Het Gooi. Ook maakt het theehuis „Rhijn- auwen" weer deel uit van de meerdere oude vertrouwde stempelposten, waar van er een reeks opnieuw in de par- coursen wordt ingelast. Voor de laatste dag is Hoek van Hol land in de route opgenomen; dit maakt het gebruik van enkele nieuwe rijwiel paden mogelijk, hetgeen overigens ook voor de andere dagen geldt. Het be stuur van De Laura propageert onder toeristen, die een gezellige, rustige vakantie verkiezen in de openlucht, van dorp tot dorp, de fiets als tweede vervoermiddel. Ambassadeur Om de mogelijkheid te verschaffen de burgerij meer bij de fesitiviteiten van De Laura-week te betrekken en om meer financiële armslag te krijgen, opent het bestuur de mogelijkheid am bassadeur van De Laura te worden. De aan deze eretitel verbonden kosten zijn voor individuelen 25.- per jaar en voor bedrijven, welke dan kunnen deelnemen aan de reclame-karavaan die aan de intocht wordt toegevoegd 50.- per jaar. Hiermee probeert Alphen meer tot het centrum van het rijwiel-toerisme in Nederland te VALKENBURG B. en w. stellen de raad voor in 't Joght de toekomstige zijstraat van het zuidelijk gedeelte van het Lambrechts- veld, tussen de oostzijde van deze straat eü fle P^idiusdreef, jde naam te geven v^p ^B^r^emeester M^ A. van dqr Op deze manier wil het college c oud-burgemeester van Valkenburg eren voor de wijze waarop hij zich gedurende zijn ambtsperiode (12 jaar en 8 maan den) voor de bevolking heeft ingezet. Parochianen kwamen vlot op tafel met f500.000 Nu de tekeningen voor de nieuw te bouwen katholieke kerk uun de A. P. van Neslaan in Boskoop door de betref fende instanties zijn goedgekeurd, hopen kerkbestuur en bouwcommissie dat nog dit j De pionnen voor een nieuwe kerk do teren van HHiJ, toen op een LTB-vergo- deriny het woord nieuwbouw viel. Dit was gem toerol, want het uos alge meen bekend dat het uit 1866 daterende kerkgebouw met een vernieuwd voor stuk zodanige tekenen run verval ver toonde dat alleen een wel zeer grondige restauratie die tevens ook zeer kost baar zou zijn een afdoende verbete ring zou kunnen brengen. Aangezien het „verouderde" gebouw hiermee toch niet aan de liturgiever nieuwing zou kunnen worden aangepast, gingen de gedachten meer uit naar nieuwbouw. Dit voornemen werd met zeer veel enthousiasme ontvangen. Ter stond werden financiële toezeggingen gedaan. Mede in verband hiermee wer den enkele bijeenkomsten belegd, met het gevolg dat een bouwcommissie een financiële commissie werden ge- Laatstgenoemde commissie werd ac tief per 1 december 1964, met het be zoeken van de parochianen teneinde volgens een vijfjarenplan een bedrag van 500.000,bijeen te krijgen. Dit bedrag was nodig om vergunning voor „eigen" bouw te kunnen krijgen. Het moet tot eer van de parochianen worden vermeld dat dit vijfjarenplan in alle op zichten is geslaagd mede dank zij de actieve commissie en helpers die waar dit nodig was regelmatig de toegezegde bedragen kwamen innen. Een voor- en zij-aanzicht van de nieu we r.k. kerk, die binnenkort in Boskoop zal worden gebouwd. Het ontwerp is van het architectenbureau Dijkema en Croo nen te Nijmegen. Mijlpaal Toen de financiële kant was geregeld kwam de bouwcommissie in actie om te beramen hoe het kerkgebouw er uit zou I moeten zien. Hiervoor werden vanzelf sprekend vele besprekingen gevoerd en meerdere nieuwe kerkgebouwen bezocht. Het gevolg was dat dr. ir. P. Dijkema van het architectenbureau Dijkema Croonen te Nijmegen tot architect kon worden benoemd. Nu konden schetsen en tekeningen worden gemaakt, die meerdere besprekingen en wijzigingen tot het definitieve plan hebben geleid, waarvoor nu de nodige goedkeuringen werken verkregen. Dit betekent een mijl paal voor de kerkbouw in Boskoop. Ge hoopt wordt dat de eerste paal niet te lang op zich zal laten wachten. Camera: A man for all seasons (14 Jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdmatlnée zat. en woensdag: Vier rakkers en een oude jeep (a.l.) 14.30. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.i Orfeu Negro (18 jaar). Lido: Men noemt mij „HO" (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Buigen of barsten (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote stilte (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Funes(te) meisjes (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: In de macht van de vampier (18 jaar). Korreltje Het is toch zo gemakkelijk om het goede te prijzen en het kwaad te ver oordelen, als je er zelf niet bij betrok ken bent. PUNT. te/A ROTTERDAM, 4 februari '69, VEE Aanvoer totaal 3289, weekaanvoer 4801, slachtrunderen 130, gebruiksvee 209, vette kalveren 45, graskalveren 209, nuchtere kalveren 2174, biggen 23, paar den 9. schapen of lammeren 117, bokken of geiten 15. Prijzen: slachtrunderen extra lew. 5.15-5.60, le kw. 4.60-5.05, 2e kw. 4.05-4.35. 3e kw. 3.75-3.95; vette kalveren le kw. 3.85-4.10, 2e kw. 3.65- 3.80, 3e kw. 3.40-3.60; stieren 4.60-5.20, worstkoeien 3.60-3.75. kalf- en melk koeien 1100-1575, vare koeien 875-1200, vaarzen 975-1150. pinken 700-900, gras kalveren 475-650, nuchtere kalveren 1.40-1.60, me8tkalveren 150-250, schapen 125-150, lammeren 145-185. Overzicht: slachtrunderen iets groter - vlug als gisteren; kalf- en melkkoeien gewoon - kalm - onveranderd, vare koeien als vo rige week - levendig - stabiel, vaaren en pjn^eq letp ruimer - lui - prijshoudend, graskalveren groot - willig - goed prijs- h&udeifd, v'ettfe kalkeren klein - traag - lager, nuchtere kalveren groot - kalm - konden met moeite gehandhaafd blij ven, schapen en lammeren korter - rus tig - hoger. BODEGRAVEN, 4 febr. Kaas - Aan voer 10 partijen; pr. 2e soort 3.85-3.90; pr: extra 4.05; handel kalm. RIJNSBURG, 3 februari Bloemen, Tulpen: Lustige Witwe 160-175; Prelu derum 150-160; v. d. Eerde 150-1651 Ralph 165-175; Wintergold 160-170; Pro- minena 170-200; Cassini 150-165; Paul Richter 150-165; Pink Attraction 400- 435; Apricot Beauty 340-360; Bellona 150-175; Apeldoorn 220-250; Pax 20-250; John Gay i50-175; Narcissen: Cailton 100-115 Golden Harvest 140-160; Flo wer Record 85-95; Unser possible 180- 200, alles per bos; Hyacinten gesneden 90-125; Hyacinten met bol 20-40 per stuk. KATWIJK AAN DE RIJN, 3 febr. Groente waspeen (per kist): Al 10,70 -13,40; A2 3.70-9,50; BI 12,60-14,60; B2 2,20-5,90; C2 3,70; boerenkool 87-114; knolselderie (per stuk) 17-37; rode kool 26-31; spruiten 1118; II 72; witlof 50-68; selderie (per bos) 35-36. Aanvoer was peen 85.000 kg. ZOETERWOUDE PIT 54 kansloos tegen Gossima 4 Na het gelijke spel van de eerste wed strijd ging PIT '54 nu met 9-1 ten onder tegen Gossima 4. K. Koemans redde de Zoeterwoudse eer. Het Voorschotense Reflex bleek te sterk voor het tweede team, uitslag 3-7. Alle spelers scoorden éénmaal. Sportief 7-PIT 3 5-5. Het vier de team was gastheer van Steeds Voor uit 6 en verloor met 2-8. Jac. Pieterse en invaller Jac. v. Leeuwen zorgden voor de tegenpunten. Het eerste damesteam kon ook nu weer niet tot winst komen en ging tegen Play Fair met een 8-2 ne derlaag huiswaarts. Voor de 2 waren mevr. F. v.d. Geest-Schuur en A. Beere- boom verantwoordelijk. Dames 2 bereik te een gelijkspel tegen Rustenburg 1. Dit verdienstelijk resultaat werd verkregen door twee overwinningen van Elly en Paula v. Teylingen en een punt van Bet ty Vervoorn. Het 3e team boekte op nieuw een overwining. Nu was Baronie 2 het slachtoffer. Uitslag 7-3. Riet v.d. Salm bleef ongeslagen, terwijl Ria v. Leeuwen en Coc v. Leeuwen ieder 2 punten voor hun rekening namen. Junioren meisjes: Play Fair 2-PIT 1 3-7, Corry Rotteveel scoorde hier het maximum en Mirjam Paardekooper en Marieke Verdegaal wonnen leder twee maal. PIT 2-Slagvaardig 5-5. Corry v. Teylingen twee maal en een punt van Thea Verdegaal en Anneke v.d. Helm. Jongens 1 moest in plaatsgenoot Ef fect 1 met 7-3 haar meerdere erkennen. Alle spelers zorgden voor één tegenpunt De Treffers a-PIT a 10-0. De training is deze week op vrijdagavond. Dan zul len de beide junior-kampioenen voor het eerst het fraaie batje kunnen proberen dat de Zoeterwoudse kampioen van Ne derland, Bert van der Helm voor hen beschikbaar stelde. Het „Bert van der Helm"-batje wordt door sporthandel Cor du Buy in de handel gebracht.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4