FEIJENOORD KON ADO NIET ..PAKKEN „We kunnen net zo modern spelen als wie ook" F0REH0LTE NA KLINKENDE 18-3 ZEGE OP 0DIS HANBALKAMPIOEN TOM OKKER Oók Kees Rijvers begint nu aan titel voor FC Twente te denken ff „Intellectuele' Rood-Witten kwamen niet hoger dan 1-1 HVL en LZC lieten zich niet van beste zijde zien ADO gaat wéér Noor observeren Eusebio kwam niet meer terug, Torres ook niet TENNISPR0F Dick van Dijk drie treffers tegen GVAV SPORTBIJLAGE MAANDAG 3 FEBRUARI 1969 Het titanenduel tussen Feijenoord en A.D.O. was ryk aan emoties. En dan pleegt men wel eens daden die niet geheel door de beugel kunnen, maar gemakkelijk kunnen worden teruggevoerd tot de hitte van de strijd. En daarom doet de foto erger voorkomen dan dit kleine incident in de tweede helft was. Niettemin: er werd gesjord, getrokken en boos gekeken door van links naar rechts Heijnen de Haagse aanvoerder), Piet Giesen (hij), Theo Laseroms (nee, hij), Aad Mansveld, Ton Thie en Harrie Vos. (Van o e sportredactie) ROTTERDAM. Zelden zal een doelpunt van Feijenoord zo in alle toonaarden ontvangen, ge prezen en bejubeld zijn als de treffer van Ove Kindvall tien minuten voor het slot van een wel zeer merkwaardig voetbalduel met A.D.O. Dat doelpunt redde voor Feijenoord in elk geval een record nog géén nederlaag in deze compe titie op eigen terrein. Maar het was voor heel Rotterdam „knijpen" geblazen óf Feijenoord was op deze eerste en zeer kille februari zondag de put ingetuimeld, waar 't tot dusverre, op M.V.V., N.A.C. en A.Z. '67 na (gelijkspel), de tegenstanders stuk voor stuk heeft doen belanden. En de merkwaar digheid school om het kort en duidelijk te formuleren daarin, dat een voetbalploeg, die al jaren en jaren de toon aangeeft in het hoogste nationale betaalde voet bal, toch dermate gespeend is gebleven van werkelijk voetbal- intellect dat het een plotseling hypermodern spelend A.D.O. ge woonweg niet kon „pakken". En dat ondanks zo op het gezicht een kapitale veldmeerderheid, een lawine aanvallen, een record aan vrije trappen en hoekschoppen. En toen A.D.O. nota bene '11 klein kwartier na de rust via Piet Giesen de leiding had genomen, bijna door de voor Aarts ingevallen Joop Korevaar (18) de bal nog een keer achter Eddy P.G. had gedrukt, slaagde een Feijenoord, trillend van ellende en wanhoop en zelden zo vervloekt en verfoeid op de tribunes, er nog maar juist in de eerste nederlaag in het Stadion te ontlopen. Een merkwaardige voetbalvertoning voor 46.000 kijkers in de Rotterdamse betonnen aiip. Zei Feijenoords trainer Ben Peeters na afloop: „Ik wist vrijdag al welke tactiek ADO tegen ons zou ge bruiken" Maar enkele meters verder in de smalle gang onder de tribunes liet ADO's voorzitter (betaalde sectie), een welgedane Herman Choufoer weten: „Normaal voetballen we zoals het moet; dus aanvallend. Maar jullie hebben in de kranten zoveel kritiek op ons gehad, jul lie hebben gezegd dat we niet kunnen verdedigen m.a.w. dat we niet modern kunnen voetballen. Laat me niet lachen. Modern voetballen is voor je eigen doel gaan zitten. Laat de tegenpartij dan maar proberen er langs te komen. Mo dern voetbal is lekker hard verdedigen. Wat je „lekker" noemt! Je doet het dan zo volgens de opstelling 1-1-4-3-2. Wij, ADO, speelden ouderwets voetbal of zoals je het noemen wilt aanvallend. Wij merkten op: „Maar vandaag heeft modern voetballend ADO toch maar voor een verrassing gezorgd niet waar?" De resultaten van de Leidse handbal- herenteams waren dit weekend niet zo bijzonder goed. Zowel HVL als LZC kun nen noch promoveren noch degraderen, zodat de wedstrijden met minder Inte- dat de wedstrijden met niet zoveel inte resse meer worden gespeeld. Vooral by HVL was dit duidelijk te merken: in de Rotterdamse Energiehal kwamen de rood-witten niet verder dan een gelijk spel tegen Neptunus, dat de ranglijst van de districts tweede klasse sluit. In de Leidse 5 meihal boekte LZC een ne derlaag, welke in de tweede helft tot stand kwam. Na een behoorlijke eerste helft kwam een slechte tweede. Het was zoals scheindsrechter Mackaay, die zelf ook niet z'n dag had, zei: „Voor de rust speelde LZC, na de rust werd er alleen nog maar geschoten". Een ongeïnspireerd HVL scheen het toch niet zo erg moeilijk te krijgen te gen hekkesluiter Neptunus. De ploeg van Jan Schuuring had voortdurend een veldoverwicht en wist dat ook, zij het niet helemaal, in doelpunten uit te druk ken. Met nog ongeveer 10 minuten te spelen stonden de Leidenaars met 9-6 voor. Neptunus bleef echter vechten voor de punten, die de Rotterdammers hard nodig hebben om degradatie te ontlo pen. Zo kwamen zij via 10-8 tot 10-9 te rug. Het was Kees Lucas die het wapen in handen kreeg om de beslissende slag toe te brengen. Hij miste echter een strafworp, terwijl er daarna ook nog en kele fraaie kansen vanaf de cirkel niet werden benut. Nu slaagde Neptunus er in nog één keer in het offensief te gaan (Van onze sportredactie) ROTTERDAM „Toch moet er volgend seizoen wat gaan gebeuren", liet trainer Ernst Happel we ten. De Oostenrijkse grootmeester werd even fel. Was hij niet blü? Natuurlijk wel- HU im mers had de tactiek be paald waarmee ADO bet op eigen terrein nog on geslagen Feijenoord moest tegemoet treden. En die tactiek werd een groot succes, al was niet ieder een er erg gelukkig mee. Trainer Happel zelf ook niet, maar terecht merk te hU op dat hy als geen ander de kracht van zijn team kent en dat hij zyn spelers derhalve niet voor onverantwoorde op gaven mag stellen. Verstandig geredeneerd, want het zou ADO be paald geen goed hebben gedaan het na afloop heftig besproken aanval lende voetbal te spelen en de kwalitatief betere tegenstander in de gele genheid te stellen ette lijke gaten in het Haag se net te schieten. Niet goed voor het moreel, een dikke nederlaag. Terwijl nü de bewonde ring van voetbalminnend Nederland naar ADO uitgaat, want voor een dergelijke prestatie wil men nog altijd graag de pet afnemen. Maar toch moet er vol gend seizoen wat gaan gebeuren. Vooral in de voorhoede, hoe verdien stelijk de tweemans- aanval van ADO zich gisteren ook van zijn taak kweet. Een moei lijke taak, te moeilijk om zich daarop iedere wed strijd te storten. Wel licht dat trainer Happel bij zijn uitspraak in ge dachten al in Barcelona vertoefde, de Spaanse kustplaats waar de Oos tenrijker woensdag zal verblijven in gezelschap van manager Hartmann. Woensdagavond namelijk wordt in Barcelona de returnwedstrijd gespeeld lussen FC Barcelona en Sky og Lyn voor de kwartfinales van de strijd om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Wel iswaar vond de eerste wedstrijd tussen deze ploegen ook in Spanje plaats, maar de velden in Noorwegen zijn in deze winterse periode momenteel onbespeel baar zodat men er de voorkeur aan heeft ge geven opnieuw in Bar celona in de arena te stappen. Plezierig De belangstelling van de technische leiding van ADO zal met name weer uitgaan naar Harald Berg, de schutter van Sky og Lyn. Woensdag j-1. werd het spel van Berg al geobserveerd door manager Hartmann en assistent-oefenmeester Rinus Loof. Ernst Hap pel kon de reis toen niet meemaken. Het Haagse duo Is evenwel me> uitermate plezierige be richten naar bet Zuider park teruggevlogen. Ha rald Berg scoorde beide treffers voor zyn club (Sky og Lyn verloor met 3—2). En vandaar dat Happel nu zelf naar Barcelona gaat vliegen- Men mag zijn indrukken beschou wen als het laatste oor deel. Is Happel tevreden, dan zal Harald Berg zeer waarschijnlijk volgens seizoen voor ADO gaan spelen. ADO en de Noor zijn het over de finan ciële voorwaarden vrijwel eens, ADO wil echter niet overijld besluiten. De Doelder erelid Een besluit werd wel vrijdagavond genomen. Overigens niet door trainer en manager maar door de vereni gingsraad van ADO. Op de feestelijke algemene ledenvergadering za terdag bestond ADO op de dag af 64 jaar werd ex-voorzitter Nico de Doelder benoemd tot erelid, een onderschei ding die eerder slechts aan vijf ADO-leden ten deel is gevallen. De heer De Doelder. die momen teel voorzitter is van de afdeling 's-Gravenhage van de KNVB, ontving het aan het erelidmaat schap verbonden ere teken uit handen van voorzitter ir. W. J- C. Kau. Antwoordde de heer Choufoer: „Dat hebben we inderdaad. We hebben alleen willen bewijzen, dat als we modern wil len voetballen, we dat net zo goed kun- als welke andere ploeg ook. Maar het tegenwoordige voetbal, dat dan mo dern heet, is helemaal gebaseerd op de puntjes. Heeft een club een puntje en Feijenoord houdt zich heus ook aan dat recept dan gaat de ploeg zich verde digen tegen het leven. En je hebt zelf kunnen zien wat je ermee kunt bereiken. Dikke stunt dus deze keer van ADO. Maar je zult moeten toegeven dat het geen mooi voetbal is geweest. We zullen :o nog wel eens moeten doen, maar asjeblieft nooit thuis, in ons Zuiderpark. Want dan komt er geen sterveling meer kijken Weer enkele meters terug in diezelfde /e gang af gaf Ernst Happel zijn vi- lan een aantal journalisten. Het bleek, dat Happel en zijn baas Choufoer en natuurlijk directeur Eddie Hart- nann al lang en breed de hele tac tiek vafi ADO voor dit belangrijke tref fen hadden besproken, bekeken en uitge stippeld. En vandaar waren de woorden de altijd ernstige Happel praktisch gelijk aan die van voorzitter Choufoer. Intussen gleden achter onze ruggen de spelers van Feijenoord naar de koffie kamer, geen vrolijke jongens, het viel te begrijpen. Rinus Israël liet zich in het stille voorbijgaan een „welterusten" ont vallen. Mogelijk zou dat kunnen slaan op de gevoelige bons" van ADO tegen het zo gelQk te maken. Kees Lucas kwam tot drie doelpunten, Hans Kagie scoorde tweemaal, terwijl Jan Schuring, Theo Zwartjes. Johan Telen, George Tiessema 1 Frank Bonte het tiental volschoten. LZC heeft na de rust z'n glazen inge gooid. Terwijl de Leidenaars in het eer ste half uur hadden getoond de wed strijd te kunnen winnen door een 11-8 voorsprong op te bouwen ging het na het veldwisselen en verkeerde speelwij- punten kosten. De rood-witten zoch ten het teveel in schieten, terwijl een betere spelopbouw de zege in Leiden kunnen houden. Nu slaagde Wings erin een 14-11 achterstand om te bui gen in een 17-20 voorsprong. Wel knab belde LZC hier nog een paar puntjes vanaf, maar de Haagse gasten verde digden de voorsprong furieus, met alle middelen die zij voorhanden hadden. Scheidsrechter Mackaay greep hier vaak niet goed genoeg in, maar een oorzaak van de Leidse nederlaag is dit niet direct te noemen. Walter Görtz werd topscorer met 8 treffers, gevolgd door cirkel-loper Hans Ladan die 5 maal scoorde. Peter Korver zorgde voor 4 goals, terwyi Peter Bey en Sander Lagendijk ieder éénmaal raak schoten. Weinig goede vooruitzichten voor LZC LZC is ook na de wedstrijd tegen AZC, de vierde van deze waterpolocompetitie, nog rode lantaarn-drager. De Leidenaars erden in een zeer matige wedstryd ver slagen, en doordat DAW van UZSC wist te winnen staan de Leidenaars nu alleen op de onderste plaats. LZC, met coach Van der Re(jden en keeper Heek, maar zonder coach Smol en Nico van Sittert, kwam tot slechts zeer traag spel. Daartegenover zwom AZC vrij veel, af en toe wel eens wat teveel, waardoor men niet de kansen zag. opgehemelde voetbalidool Feijenoord. Thie in vorm De defensieve stijl in het voetbal mag dan modern heten, in werkelijkheid is 't iets verschrikkelijks. In alle voorgaande wedstrijden heeft ADO in het ouderwet se jasje heel wat leuker en aantrekke lijker gevoetbald. Tegen Feijenoord kwa men de Hagenaars met een tweemans- aanval in het veld, de buitenspelers Hey- nen en Aarts. Opvallend was dat dat duo zo af en toe in de eerste helft toen Feije noord op bijna het hele terrein kon doen en laten wat het wilde bijna, want voor het Haagse doel lukte dant Feijenoord echt niet voor enige pit tige escapades zorgde. Intussen had Ton Thie al onmiddellijk na het startsignaal van scheidsrechter v. d. Veer zijn eigen club ernorm veel houvast gegeven door zijn stralende vorm. Thie heeft wat uit zijn doel gehouden! Tot verdriet van Ove Kindvall, die de Haagse doelman prompt in het eerste kwartier fiks onder vuur nam. En dat op voorzetten van de eindelijk weer eens van de partij zijnde Samardzic. Geen imponerende indruk maakte de Joego-Slaaf. Minder impone rend nog was ook Van Hanegem, die zich door het niet opstellen van Wim Jansen („grieperig en niet in vorm" aldus trainer Ben Peeters) in de halflinie. Als een kat in een vreemd pakhuis voelde In dat eerste bedrijf beukte een alsmaar attaquerend Feijenoord op de verdidi- ginglinie van ADO. Maar daar gaf men constant een massaal „nee te horen". Tikketakketikvoetbal Om dan op het voetbalintellect van Feijenoord terug te komen: in plaats van het spel open te gooien bleef men star vasthouden aan 't tikketakketikvoetbal en daarmede liep Feijenoord doorlopend vast op een Haags been of Haagse schoen in het doelgebied van rood-groen. ADO demonstreerde daarbij een enorme con- •ditie, „Ausputzer" Mansveld, Jan van den Oever, Dick Advocaat en Schoenma ker om zo snel enkele namen te la ten vallen waren niet moe te krijgen. En dan Theo v. d. Burch, aan wie Coen Moulijn een heel lastige tegenstander had. Ja ja, Coentje Moulijn. een soort „heiige koei" geworden in de Rotterdam se voetbalweide. Viel een overigens bij wijlen knap spelende Moulijn over een teen van Theo v. d. Burch dan ston den de fans al klaar met hun pro testerend gejoel. En de heer v. d. Veer meende ook voor de minste of geringste „wandaad" tegen Moulijn te moeten bla zen. De mooie combinaties kwamen dit maal echter niet van de voet van Mou lijn; het was Rinus Israël die de grond legger was voor de ene werkelijke mooie en wijdopen combinatie, die Feijenoord uit de narigheid haalde. Snelle uitvallen Eerst was ADO echter aan bod ge weest. Er was al bij de rust gezegd „Als dit ADO nog een doelpunt weet te ma ken is de ellende voor Feijenoord niet te overzien". En warempel, ADO maakte -Has* hiéiËM dat doelpunt, tien minuten na de rust toen na wat indolent gegoochel met de bal door Israël en slecht wegwerken van Theo Laseroms de bal toevallig bij Lex Schoenmaker belandde. Die gaf meteen door naar de vrijstaande Pietje Giesen. Twee seconden later sprong en danste een uitgelaten Giesen naar zijn clubge noten. Het was gelukt: 10 voor ADO. Prachtig was Feijenoords antwoord, een omhaal van Geels, door Tom Thie al even briljant gestopt. Achter het Haagse doel ontplofte zich een woud van ADO- vlaggen. Theo v. d. Burch kon tegen Moulijn geen goed meer doen. Bij elke attaque glamde het van de tribunes: „Kale, kale, kale! Tenslotte kwam dan toch even het in tellect bij Feijenoord om de hoek kijken. Rinus Israël begon aan een vloeiende combinatie, nu eens geen getiktak, maar goed doorgegeven naar Geels. En die lanceerde de bal meteen naar de hard sprintende Kindvall. ADO's defensie lag een moment uiteen. Het schot v Zweedse schutter was hard. En onhoud baar voor de koene Thie. De blamage was tenslotte toch weggeschoten. Zelfs schoot rechts achter Piet Romeyn luttele minu ten voor tijd enorm hard tegen de lat, maar daaraan was vooraf gegaan een inzet van Korevaar toen ADO met 10 leidde! tegen de paal. Een gelijkspel dus. Ach, Feijenoord had dat ene punt voor de knappe techniek toch wel verdiend. En ADO was immers met dat ene winstpunt op het machtige Feijenoord in het hol van'de Rotterdamse leeuw al dol gelukkig. Ondanks alle moderni teit, waarin zich de ploeg nolens volens had moeten storten! LISSOBON - Eusebio is gisteren in de competitiewedstrijd togen Leixoes Porto, die in een doclpunteloos ge lijkspel eindigde, in de 60e minuut geblesseerd geraakt. Eusebio kwam in botsing met een tegenstander en ver liet het veld om niet meer terug te komen. Voor Benfica, dat op 12 febr. in Amsterdam de eerste wedstryd voor de kwartfinales van het toer nooi om dc Europese beker voor landskampioenen tegen Ajax speelt, verliep de ontmoeting ook verder weinig gelukkig. Jose Torres, de lange aanvaller, werd van het veld ge stuurd toen hij In een heftige dis cussie met een van zyn tegenstan ders raakte. Automatisch promotie naar districtsklasse Wat eigenlijk al lang verwacht werd, is gisteren dan toch eindelijk verwezenlijkt. Na de moeilijke wed strijd van vorige week tegen Union Sport, waarmee zij een beslissende voorsprong nam, heeft Foreholte nu via een klinkende 183 over winning op Odis het kampioenschap in de eerste klas in de wacht ge sleept. Van meet af aan was Foreholte dui delijk sterker, al duurde het na de ope- ningstrefer van Nora Turnhout nog wel lang eer de score flink kon worden op gevoerd. Bij de rust was de stand reeds 92 voor de Voorhoutse dames. Felicitaties Na de rust was het overwicht van Foreholte nog groter en Odis, dat toch ook felle tegenstoten uitvoerde, stuitte regelmatig op een weer voortreffelijk In vorm stekende Lia van Werkhoven. De eindstand werd tenslotte 183 en met deze overwinning behaalde Foreholte niet aleen het verdiende kampioenschap, doch promoveert hiermede automatisch naar de districtsklasse. De doelpunten kwamen van Hanna Wang (6x), Nora Turnhout (6x), Hannie v. Dijk (5x) en Ellen Oostdam (lx). Wethouder Huigsloot was een van de eersten die na de onderlinge felicitaties, die de speelsters elkaar op de bekende vrouwelijke manier overbrachten, de gelegenheid kreeg om deze Voorhoutse doorzetters met hun derde achtereenvol gende kampioenschap zaalhandbal te feliciteren. Hij bracht z(jn gelukwensen over namens het gemeentebestuur en zei dat Voorhout meeleefde met de ver richtingen van de dames, en vooral de laatste weken met spanning wachtte of het Foreholte zou gelukken de res terende punten bij elkaar te krijgen. „Wij zyn trots op u nu dat op zo'n fan tastische manier gelukt is en wensen u daarmee van harte geluk". De wet houder onderstreepte zijn woorden door de dames een bloemetje te overhandigen. Verkiezing in nationaal team Des avonds kwamen de verheugde kampioenen met enkele genodigden te zamen om het feest te vieren, waarbij de voorzitter van de afdeling handbal van Foreholte, de heer G. M. van Bem- melen, de dames toespraak. „Na de emotionele felicitaties en omhelzingen", aldus de voorzitter, „past het mij n im mens het bestuur van harte te felicite ren. Het was de moeite waard, de cijfers waren fantastisch en omdat iedereen weet wat jullie er voor moeten doen, zijn lüer weinig woorden nodig, maar wel is er veel waardering voor jullie inzet b(j training en by de wedstrijden. De promotie naar de districtsklasse houdt voor volgend jaar mooie perspec tieven in, want bij de opheffing van de tusaenklassen, die mogelijk volgend sei zoen een feit wordt, bestaat de mogelijk heid dat jullie direct in de klasse komen te spelen onder de hoofdklasse, en wie weet zal ook Foreholte nog eens een vertegenwoordiger in het landselftal krijgen. Men hoort er in de Houtrust- hallen de diverse coaches wel eens over praten. We kunnen derhalve, gezien de resultaten van de afgelopen tijd wel de meeste bewondering hebben voor de coach van Foreholte, Frank Bonte, mees ter in de rechten te Leiden en in het rechte handbalspel ook een meester zo als blijkt. Ook hem gelden onze filici- De verdere avond werd in een gezel lige sfeer in de kantine doorgebracht. A.s. zaterdagavond zal het dameselftal en het bestuur van 7-9 uur in de Fore- holte-kantineter gelegenheid van dit derde achtereenvolgende kampioenschap en promotie recipiëren. DALLES. Een woordvoerder van de Amerikaanse groep „World Championship Tennis", één van de twee leidende organisaties in de Verenigde Staten in het, beroeps- tennis, heeft bekendgemaakt, dat Tom Okker gisteravond in Dallas een profeontract met de W.C.T. heeft gesloten. De 24-jarige Neder landse kampioen heeft zich voor vier jaar verbonden tegen een bedrag van 200.000 dollar, onge veer 725.000 gulden. Maria Gommers naar Zuid-Afrika DEN HAAG Maria Gommers, de wereldrecordhoudster op de 1500 meter en winnares van de bronzen medaille op de 800 meter in Mexico, zal' van 5 tot en met 20 april een trip maken door Zuid-Afrika. De Limburgse atlete zal wedstrijden lopen in onder andere Bloemfontein, Johannesburg en Port Elisabeth. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Gevraagd naar de kampioens kansen van FC Twente heeft trainer Kees Rijvers in het recente verleden altijd ont wijkende antwoorden gegeven. „Laten we eerst maar eens afwachten tot we er meer dan twintig wedstrijden op hebben zitten. Als we dan nog bovenaan staan zullen we echt op het kampioenschap gaan spelen, want dan hebben we een kans", zei Rijvers anderhalve maand geleden. Gisteren, na afloop van de met 40 gewonnen thuiswedstrijd tegen GVAV, liet FC Twentes trainer merken, dat ook h(j begint te denken aan de titel. „Ons streven is om, tot Feijenoord bij ons komt, niet verder achter te raken dan twee punten. Lukt dat, dan zijn we zonder meer kansrijk." Rijvers maakte een tevreden indruk. Begrijpelijk, want de wijze waarop met het nog altijd gevrees de GVAV werd afgerekend, imponeerde de 17.000 toeschouwers. En ook de GVAV'ers. „FC Twente had veel meer klasse", zei Ludwig Veg, de Oos tenrijkse trainer van de Groningers. „Van zo'n ploeg met 40 verliezen is geen schande". Een mening die ook de goedleidende scheidsrechter Van Ravens was toegedaan. Voor GVAV was deze nederlaag allesbehalve beschamend. Het verschil had zelfs gemakkelijk nog groter kunnen zijn, want nadat FC Twente kort na rust met 30 was komen voor te staan, werd met vele kansen nogal nonchalant omgesprongen. Het duurde daarom tot twee minuten voor het einde alvorens Pahlplatz uit een voorzet van Drost erin slaagde de stand op 40 te brengen. Eerste drie De eerste drie doelpunten werden alle gescoord door Dick van Dijk, FC Twentes koningsschutter, die niet alleen door zijn vlammende schot, maar vooral door zijn uitstekend gevoel voor de juiste positie door iedere tegenstander wordt gevreesd. Van Dijks eerste doelpunt was het fraaiste van dc vier. Nadat Achterberg op het middenveld de bal had ontfutseld aan Beuvink, werd Van Dijk aan het werk gezet. Deze besloot de korte rush met een formidabele kogel, die, hoewel afgevuurd buiten het strafschopgebied, volkomen onhoud baar was voor de wel hoog, maar niet hoog genoeg springende Van Leeuwen: 10. Dat was in de 28ste minuut en een kwartier later werd het 20, toen Van Dijk fraai voorbereidend werk van Drost en Houwaart koppend afrondde. Het laatste sprankje hoop bij GVAV verdween vijf minuten na de rust. Na een fraaie pass van de ver opgerukte Jeuring ontdeed -Houwaart zich op rechts van Van Vierden en met een lage voor zet, waarop Van Leeuwen niet reageerde, bereikte hij Van Dijk, die van dichtbij hard inschoot. Veel vrijheid GVAV was de totale ontluistering nabij, maar FC Twente was mild voor zijn zich sportief verdedi gende tegenstanders. Enkele eenvoudige kansen werden gemist omdat te veel spelers zelf een doel punt wilden maken. Maar de wedstrijd bleef aan trekkelijk, omdat de Enschedeërs zich naar har telust konden uitleven in schitterende combinaties. „Er werd toen gespeeld zoals ik bet graag zie", aldus Rijvers. „De bal werd niet gebracht, maar onmiddellijk afgegeven." Dank zij het sterke optreden van Houwaart, die op rechts opmerkelijk veel vrijheid kreeg, ont stonden, vooral na de hervatting tal van gevaar lijke momenten voor het Groninger doel. Houwaart kwam zelf twee keer dicht bij een doelpunt. Eerst in de 67ste minuut toen hij Van Leeuwen met een flitsend schot passeerde, maar de bal via de on derkant van de lat en de binnenkant van de paal weer uit het doel caramboleerde en vervolgens in de 80ste minuut met een kogel, die op de paal afketste. Minder flitsend was het spel van Ach terberg, die hinder ondervond van een dijbeen blessure, en zich daarom een kwartier voor het einde liet vervangen door Bronkers. FC Twente was duidelijk de meerdere van GVAV, dat geen schaduw meer is van de ploeg, die enkele jaren geleden vaak voor verrassingen zorgde. Te veel Groningers spelen op hun routine, waardoor verschillende jonge spelers niet tot hun recht ko men. De meest opvallende GVAV'er was nog rou tinier Franssen, die in het persoonlijke duel nog altijd zeer moeilijk van de bal is te zetten. Franssen was na de wedstrijd ook de GVAV'er die de meeste waardering voor FC Twente kon op brengen. „De beste ploeg waartegen ik dit seizoen heb gespeeld. Voor mij kampioenskandidaat num- mero een. We mogen niet eens klagen dat het 40 is geworden. Het hadden nog wel een paar doelpunten meer kunnen zijn."

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9