J Egyptische tempel komt in mootjes naar Leiden Dank voor Nederlandse hulp Altijd present bij trouw en rouw Commissaris der Koningin in Voorschoten Glazen overkapping ter bescherming tegen vorst Gered voor opdringend Nijlwater Nota Leefbaar Leiden Wijk- en buurtraden voor meer inspraak BIOSCOPEN MARKTEN Verrassingen bij dubkampioenschappen van PIT '54 (Zoeterw.) niet van de lucht G. Verhagen algemeen kampioen PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 3 FEBRUARI 1969 2e lustrum Dameskoor Meerburg-kerk Onder zeer grote belangstelling van de zijde der parochianen (de kerk was bijna gevuld) heeft het dameskoor van de Meerburg-parochie zondag tijdens de hoogmis zijn 10-jarlg bestaan herdacht. Deze hoogmis, tol intentie van het koor, werd opgedragen door pastoor Kragtwijk in concelebratie met kapelaan Vet en emeritus-pastoor H. J. A. M. Kouwen- hoven. Op voortreffelijke wijze werd door het koor onder leiding van de di recteur, de heer P. Gordijn met aan het orgel de heer H. Riebeek, de Missa Regi- na Martyrum van Lucinio Refice voor gemengd koor uitgevoerd. Voor de mis werd Psalm 150 van Albert de Klerk gezongen, tijdens de offerande zong het dameskoor het Ave Maria van Mozart, terwijl de plechtigheid besloten werd met „Klapt in de handen" van Henri Clement. Toespraak pastoor Kragtwijk Na het Evangelie hield pastoor Kragt wijk een toespraak naar aanleiding van het Evangelie van deze dag. „We hebben in de eucharistie-vierin- gen de taak mee te doen, mee te bid den, mee te zingen", aldus de pastoor. „Wanneer we allen passief blijven wordt het saai en nietszeggend. Wij hebben het grote geluk dat we twee koren hebben die ons daarbij helpen, waarvan ons da meskoor vandaag 10 jaar bestaat. Opge richt door pastoor Kouwenhoven. von den we in de overleden directeur J. v.d. Velden een enthousiast leider wiens gro te verdienste het is geweest het dames koor op het niveau te brengen waarop het nu is. Dank zijn wij verschuldigd aan de dames die 10 jaar lang bereid waren, ondanks dat hun huiselijke bezigheden dit nauwelijks toelieten, om in de week de liturgie plechtigheden mee te vieren. In de week bij trouw en rouw zijn allen present en nooit werd tevergeefs een be roep op hen gedaan. Moge het zo blij- Die dank betrof ook de huidige direc teur, de heer P. Gordijn en de heer Heyn, die in de week het dameskoor leidt ter wijl ook de organist altijd present is. Pastoor Kragtwijk besloot zijn toe spraak met te zeggen dat hij de dames graag in de bloemetjes had willen zet ten, doch door gebrek aan middelen kon zulks niet gebeuren. „Laten we bidden r hen en met hen voor hun Receptie Na de mis had in de feestelijk versier de grote zaal van „De Drie Eendjes" eer besloten receptie plaats. Pastoor Kragt wijk opende namens het kerkbestuur deze bijeenkomst en huldigde de dames voor het enthousiasme waarmee zij hun dienende taak vervullen. Emeritus-pas toor H. J. A. M. Kouwenhoven herinner de aan de tijd van de oprichting en sprak zijn bewondering uit over wat in de afgelopen tien jaar tot 3tand is ge bracht. De heer J. M. Tieken sprak als voorzitter namens het herenkoor en overhandigde aan de presidente, mevr. Beumer een enveloppe met inhoud ter wijl ook directeur P. Gordon in een gees tige toespraak zijn lof voor de dames tot uiting bracht. Als laatste spreker voerde de heer Heyn, onder wiens ding de dames in de week zingen, het woord. Zijn op rijm gestelde woorden oogstten bij de aanwezigen grote waar- KATWIJK AUTO-BRAND De brandweer heeft in de nacht van zaterdag op zondag op de Zeeweg een brandje geblust, dat door kortsluiting was ontstaan in een auto. De auto, eigendom van een Katwijker, werd ern stig beschadigd. De Egyptische president Nasser heeft gisteren met het plaatsen van zijn handtekening onder een decreet een reeds twee jaar oude toezeg ging gestand gedaan. Vanwege de Nederlandse hulp, financieel en met deskundigen, bij het redden van de beroemde tempel van Aboe Simbel had de Egyptische president de Nederlandse regering een tempel be loofd. De tempel, die Nederland ten geschenke heeft gekregen, zal in ongeveer 700 stukken naar Nederland worden gebracht en worden opgebouwd op de binnenplaats van het museum van Oudheden in Leiden. Het is een kleine tempel van acht meter lang, zeven meter breed en vierenhalve meter hoog. Het gebouw, dat dateert uit, de tweede eeuw na Christus, stond in Taffa of Taffeh, een plaats, die thans onder water is gekomen na de aanleg van de Assoeandam in de Nijl. In hetzelfde gebied stond ook de wereldvermaarde tempel van Aboe Simbel, een gigantisch bouwwerk, dat met hulp van vele landen waaronder Nederland ver plaatst werd. Een 23-jarige speler van Oranje Groen is gistermorgen om 11 uur tij dens een seniorenwedstrijd geblesseerd geraakt. Hij kreeg de bal bal onge lukkig op het hoofd en moest met een lichte hersenschudding overgebracht worden naar het Academisch Zieken- Gisteravond om 22.20 uur is een 33-jarige Leidenaar bij het oversteken van de Groenebrug naar het Steen- schuur op het voetpad aangereden door een bromfietser. De Leidenaar liep daarbij een flinke bloedende vleeswond op aan de rechterkuit. Drie zangers van Petruskoor vieren zilveren jubileum Behalve Nederland zijn ook andere landen met een tempel bedeeld door de Egyptische regering. De Italianen heb ben hun geschenk al herbouwd in Turijn, de Amerikanen zijn bezig in het Central Park van New York. Ook in Spanje zal een tempel worden herbouwd. De „Leidse tempel" ligt op het ogen blik in stukken opgeslagen op het eiland- Elefantine in afwachting van transport naar Nederland. Prof. dr. A. Klasens, de directeur van het museum van Oudheden vertrekt binnenkort naar Egypte om het transport te regelen. Hel transport, wordt geheel door het Rijk bekostigd. Voorzieningen Prof. Klasens met wie wij vanmor gen spraken zei bijzonder verheugd te zijn over het Egyptische geschenk. „Een zeer waardevolle aanwinst voor ons mu seum. De tempels, die cadeau gegeven werden zijn de eerste Egyptische tem pels buiten Egypte". De directeur van het museum zei te hopen, dat de tempel over een jaar in volle glorie op de binnenplaats zal staan. Er moeten evenwel nog een aantal voor zieningen worden getroffen. De tempel wordt gefundeerd op een betonnen plaat en bovendien wordt de hele binnen plaats met glas overkapt. Dit laatste is nodig om de tempel te beschermen te gen de vorst. Geschiedenis Het gebouw, dat in Leiden komt heeft een merkwaardige geschie denis achter de rug. Tweehonderd jaar na de stichting, omstreeks het jaar 400, werd het herbouwd tot een Isis-tempel. Omstreeks 710 werd het een christelijk kerkge- gouw en weer later namen de Is lamieten de tempel in gebruik. In 1961 werd het bouwwerk in stuk ken afgebroken en opgeslagen. Diplc zwemmen Vele jongens en meisjes hebben za terdagavond in de Leidse Overdekte Zweminrichting aan de Haarlemmer straat weer bewezen, dat zij de zwem kunst machtig zijn. Voor het KNZB-diploma A slaagden: Johanna v. d. Kolk, Wilhelmus Welsink, Theresia Straathof. Johanna Buters. Nel- leke Rietkerk, Sara Keijzer, Annette Rietdijk, Carla Rijlaarsdam. Lydia Snie- der, Gonne Corba, Catharina Aalbers- berg, Catharina Ommering, Annemarie Meerburg. Wietske Gaarman, Wilhelmi- na v. d. Werf-v. d. Veer, Paola Zandber gen, Annemarie Moeselaar, Margo van Duuren, Cornelia Berg, Simon Braxho- ven, Ronald v. Duuren, Jacobus Schou ten, Bertus v. Helden, Cees Jan de Wolf, Johannes Bredewold, Arjen Splinter, Al- bertUB Vos, Carel v. Bergehenegouwen, Peter v. d. Spijk, Pieter v. Leeuwen, Pieter Rietdijk, Walter Hollman, Abra ham Eygen, Dick Meijer. Voor het diploma B slaagden: Paul v. d. Ende, Johanna Keyzer, Jan Gils, Alexander Sleebe, Rob Kuipers, Adria ns Hoogzaad-v. d. Wijden, Marjan Borg- meijer. Jaap Boere, Elizabeth v. d. Broek, Antonia Vermond, Alfred Rijlaarsdam, Sylvia Post, N. Verdegaal en Thérèse GROFVUIL- OPHAALDIENST DINSDAG 4 FEBRUARI Buurt 24: Zoeterwoudsesingel (van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat. Ti- boel Sigenbeekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobotstraat, de Ridderstraat, Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat, Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Verdamstraat, Catharina- straat. Buurt 28: Korevaarstraat, Plantsoen, 4e Binnenvestgracht, Rijnstr., Kraaier- straat, 2e en 3e Havenstraten, le, 2e en 3e Gortestraat, Geregracht, Leven daal, Oranjeboomstraat, Cathrijnestr., Barbarasteeg, St. Jorissteeg, Koene- steeg, Nieuwe Brugsteeg, Wielmaker- steeg, Hogewoerd, Watersteeg, Plan tage, Utrechtse Veer, Veerstraat. Het werkbezoek van de commissaris der koningin, mr. J. Klaasesz, aan Voor schoten is vanmorgen begonnen met een bijzondere zitting van de gemeen teraad. Na een korte uiteenzetting door de fractie-voorzitters beantwoordde mr. Klaasesz de toespraken. Mr. Klaasesz had zelf de indruk te zitten voor een examencommissie. Hij was verheugd dat de Voorsohotfense raad een uiteenzetting gegeven had van de gemeentelijke problematiek in het algemeen en niet in detailpunten vervallen was. De burgemeester van Voorschoten is een bevoorrecht be stuurder, aldus de commissaris, de Voorsohotense raad is de raad met de meeste titels, waardoor soms wel eens hoge golven uitgediept worden. Bouw-werknemers in Zoeterwoude (HR) kozen nieuwe bestuursleden dat de stad nauwelijks aan haar Zoals de stevige zuidwester vrijdag avond over de Hoge Rijndijk woei. zo was ook de stemming op de jaarver gadering van de Ned. Kath. Bond van Werknemers in de Bouwnijverheid St.- Joseph, die op deze avond in de bo venzaal van café Rijnegom gehouden werd. In het begin ging alles nog erg kalm. Voorzitter J. Vlasveld opende deze vergadering en heette allen har telijk welkom, in het bijzonder de dis trictsbestuurder, de heer A. C. C. Goossen. In zijn jaaroverzicht uitte hij zijn tevredenheid dat het ledental van de afdeling stabiel was gebleven, wat voor een niet gering deel te dan ken was aan de aktiviteit van 't be stuur. Daar dit de laatste vergadering was die hij als voorzitter leidde, sprak hij zijn dank uit voor het vertrouwen dat de leden in de afgelopen jaren in hem hadden gesteld. De notulen van de vorige vergadering en het jaarverslag werden hierna door de secretaris voorgelezen en onveran derd goedgekeurd. Ook de penning meester gaf zijn jaaroverzicht en on danks verschillende hoge uitgaven kon nog een klein batig saldo aan de reeds bestaande kasmiddelen worden toege voegd. De kascommissie, bestaande uit de heren Th. Zandbergen, A. v. d. Werf en J. Volwater, kon melden dat de boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Bestuursverkieziug De hierna volgende bestuursverkie zing is het geweest die de nogal win- I derige stemming op deze vergadering Gist vierden drie de he ren P. Dcvellng, C. Moniunus en P. Wal ler, van het koor van de Sl.-Petruskerk, liun 25-jarig jubilé. De hoogmis van 9.15 uur werd door de voorzitter van het koor, pastoor P. de Lange, tot Intentie van de jubilarissen opgedragen. Het hereu- en dameskoor voerde de 4-atemmige Mis van Bruckner uit. Tij dens de H. Mis werd het Ave Verum van Mozart gezongen. Als slot werd een voor deze gelegenheid ingestudeerd lied, vierstemmig, gezongen ter ere van de Patrones van het koor: St.-Cecilia. Na de H. Mis werd er een receptie, waar de jubilarissen door het kerkbe stuur en het dameskoor werden gecom plimenteerd. De heren zangers vierden 's avonds feest. Pastoor De Lange huldigde als voorzitter zowel van het kerkbestuur als van het koor de jubilarissen en bood geschenken aan. Ook de heer J. v. Har- teveld. vice-voorzltter van het koor, liet zijn speech namens de leden vergezeld gaan van passende geschenken. Na dit officiële gedeelte bleven de jubilarissen en de leden met hun dames nog lang bijeen en genoten van spijs en drank, van humor en gezelligheid. Het verdient aanbeveling wijk --«u-,. - - T ÏT1 buurtraden te stichten; de burgerij moet trumfunctie voldoet. De binnenstad dreigt a Doordat voorzitter J. Vlasveld mogelijkheden krijgen om zich egelmatig verder verwoest te worden door de sane- Pn •nr,s rfl rr,ar"a *vr- en rechtstreeks tot de bestuurders te (ring (toenemend aantal schuttingen). richten. Inspraak In de vorm van mede- Van het gemeentebestuur verwacht men, i ver.nhvoor.Hng hrt.beJat het plaatselijk cultureel leven gesti- i °°k de,^ .func" en mede-beoordelen is een democratisehe muleerd wordt: een goede schouwburg, !10.n?rjf?fn fV1 groene taiei van els. Dit 1. ee„ v.„ do vele eonolusle» die een creatief centum voor de jeugd «n W..^V '«en er aanvan- door het comité „I.ectbaar Lelden» ge- ..pdtachlen aan plaatselijke kuiitenaars. i ^l'? trokken worden de nolo, welke no- Het ooi.rien van Je stad vergt aldus I ÓïïSmt^rd de hÏÏ V d wÏÏff longs werd opgesteld en aangeboden aan comité ook. dat het gemeentebestuur de howni|««mehnw het Leids g< i secretaris M. Brekelmans niet her- I kiesbaar waren moest in deze vakatures I worden voorzien. Omdat een bestuurs- De nota van „Leefbaar Leiden" kom! 'eert. Grote zaken, super-markts en cash- donderdag in zijn geheel ter sprake in extra voorzieningen, zoals parkeerterrei- het Leids Jongeren Parlement. nen e-^- en schaden het stadsbeeld, aldus i de nota. De stadskern moet daarom in de Het comité heeft in de nota zijn licht j eerste plaats worden bestemd voor de laten schijnen over vele Leidse knelpun-kleine middenstand, ten. Over de verkeersproblematiek j Over de expansie van de universiteit schrijft het comité o.m., dat de binnen- j schrijft „Leefbaar Leiden", o.m. dat deze stad, begrensd door Herengracht, Oude niet ten koste mag gaan der belangen v. Vest, Turfmarkt, Galgewater, Noordein-1 de stad en haar bevolking. De torenbouw de, Witte Singel, Zoeterwoudse Singel en aan de Witte Singel wordt daarvan een Levendaal, afgesloten dient te worden voorbeeld genoemd, voor particuliere auto's. Daarvoor is wel nodig, dat aan de rand van de afgesloten fJujgveStillg mLw i aa f T f, bereid gevonden het voorzitterschap kleinere exclusieve middenstand stlmu-1 ran de safdeling aanvaard<!n onde? uitdrukkelijke voorwaarde dat hij geen functie in hel NKV-bestuur aanvaardt. Als overige bestuursleden wei-den de heren J. van Mil en P. Veerman ge- blnnenstad parkeerterreinen worden aangelegd en parkeergarages worden gebouwd, dat meer spoed gezet wordt achter de uitvoering van het ringwegen plan en dat het openbaar vervoer gesti muleerd en verbeterd wordt. Cultuur Ten aanzien van de culturele positie De Leidse huisvestingsproblematiek is tenslotte volgens het comité alleen op te lossen als de particuliere bouw wordt omgebogen naar volkswoningbouw. Het Merenwijkplan vindt men pas aanvaard baar als b. en w. garanties geven, dat in de nieuwe wjjk ook mensen uit de lagere inkomensgroep kunnen wonen. Die ga rantie zou kunnen geschieden in de vorm ging" behandelde deelde hij mede, dat door het Centraal Bureau Bouwnijver heid voor ieder lid die het formulier voor aanvraag van een giro invult, 5.- gestort zal worden. Dit om het geldverkeer, waar het dikwijls om zeer grote bedragen gaat, te vergemakke lijken. Aanvraag-formulieren hiervoor zijn bij de penningmeester, de heer S. Gerse verkrijgbaar, die ook voor door zending zal zorgdragen. Verder ging hij wat dieper in op de bestuurscrisis, die in de loop der jaren in de afdeling is ontstaan en wat geleid heeft tot het aftreden van de voorzit ter en de secretaris. Nu stak de wind nog heviger op en over en weer wer den beschuldigingen geuit. „Het was beter geweest als de bestaande contro verse binnenshuis was opgelost en niet naar buiten was getreden," zei de heer Goossen, die hiermede een einde aan de moeilijkheden wilde maken. Nadat de vrede getekend was hield de districtsbestuurder een causerie over het onderwerp „Structuur Vak beweging". waarin hij uitvoerig inging op 't gevoerde bestuursbeleid en nieu we richtlijnen aangaf voor de toe komst. Het was al laat geworden toen aan de rondvraag werd begonnen, waarvoor weinig belangstelling be stond, waarna voorzitter J. Vlasveld deze vergadering, waarvoor ondanks de belangrijke agenda, weinig belangstel ling van de leden bestond, kon sluiten. VUURPIJL De statistische groeilijn van Voor schoten schiet als een vuurpijl omhoog. Wanneer Voorschoten niets in de weg gelegd zou worden. Gelukkig was mr. Klaasesz dat de raad niet gevraagd had om de tunnels te betalen onder de spoorbaan Den Haag-Leiden. De N.S. kunnen wel vaststellen dat het nuttig is indien ook de westzijde van 't station Voorschoten bebouwd wordt, maar planologisch is daar het laatste woord nog niet over gesproken. Per soonlijk vond mr. Klaasesz, dat de Nederlandse Spoorwegen maar zelf voor de ondertunneling van de spoor baan moeten zorgdragen. Hiermee doelde mr. Klaasesz op het streven van de gemeente Voorschoten om te bevorderen dat anderen dan de ge meente voor de noodzakelijke onder tunneling bij de Papelaan moeten zot- gen. ZWAARD TREKKEN Nog menigmaal zullen het provin ciaal bestuur en de gemeente Voor schoten ,,het zwaard moeten trekken," dat is geen bezwaar. Er is veel te doen het provinciaal bestuur ziet met belangstelling en grote interesse op 't baanbrekend werk door Voorschoten verricht zoals de inspraak, door mid del van de burgeravond, de gezond heidszorg, door samenbinding van alle richtingen en stromingen. Nuttig is een goed onofficieel contact tussen provin- en gemeente. Er zijn vele raak punten, geen wrijfpunten, aldus de commissaris. Mevr. L. H. A. Klaasesz-de Bruyne bracht, vergezeld door mevr. De Kool, tijdens de raadszitting een bezoek aan vergadering van de Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverlening. Na de raadszitting volgde een rond rit, daarna een bezoek aan de V.A.M.; de orchideeënkwekerij, het kasteel Duivenvoorde, alwaar de lunch ge- Camera: A man for all seasons (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Jeugdmatinée zat. en woensdag: Vier rakkers en een oude jeep (a.l.) 14.30. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Orfeu Negro (18 jaar). Lido: Men noemt mij „HO" (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Buigen of barsten (14 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Studio: De grote stilte (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjlvago (14 jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondag: 2.00, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Funes(te) meisjes (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23 30 u.: In de macht van de vampier (18 jaar). Korreltje PUNT. „Zo, nu kan je Bruno uitlaten!" ROTTERDAM, 3 febr. - Vee - Aan voer totaal 1512, slachtrunderen 1112, varkens 400 .slachtrunderen 515-560, 460-505, 405-435, 375-395, varkens 254- 258, 251-254. 248-251; stieren 460-520, worstkoeien 360-375, slachtzeugen 195- groter, rustig, fijne varkens, iets gedrukt, deren: kleiner, vlug. hoger; varkens: iets 215, zware varkens 210-225, slachtrun- Slachtzeugen iets stijver, enkele prima's boven notering. AMSTERDAM, 3 februari Vee Aanvoer 202 runderen: 3.65-5.25; han del duur. Er werden 64 varkens aange voerd: 3.14-3.18, lager in prijs. LEIDEN, 3 februarie Groente Appelen 75; Peren 27; Andijvie 82-154; Boerenkool 84-100; Prei 36-92; Rabar ber 126-129; Spruiten A 92-98; Sprui ten B 105-1*15Komkommers 82-107; Uien middel 3-28; Witlof 60-115; Knol selderij 23-26; Sla 20-31; Selderij 31-33. VOORSCHOTEN GEEN STRAFVERVOLGING TEGEN SCHOOLHOOFD De officier van Justitie bij de recht bank te 's-Gravenhage heeft na afslui ting van het gerechtelijk vooronderzoek, dat is ingesteld naar aanleiding van de tegen de Voorschotense onderwijzer v. d. W. ingébrachte beschuldiging, geen ter aanwezig geacht om tot verdere vervolging over te gaan. Vorig jaar werd een aanklacht inge diend wegens ontuchtige handeling te gen de heer v. d. W„ hoofd van de Be- thaniëschool, welke aanklacht hem zo danig aangegrepen heeft dat hij ter ver- 'ng in een ziekenhuis moest worden opgenomen. Doktoren hebben hem na 'n langdurig verblijf in het ziekenhuis op medisch gronden blijvend ongeschikt verklaard voor verdere uitoefening van zijn functie. grond hiervan heeft het r.-k. schoolbestuur de heer v. d. W. eervol ontslag verleend per 1 februari als hoofd de Bethaniëschool en tot zijn opvol ger benoemd de heer W. C. J. Schrama, tot dan waarnemend schoolhoofd. In de nacht van vrijdag op zaterdag op de Treubstraat te Voorschoten de 23-jarige J. H. T. uit Rotterdam met zijn auto tegen een geparkeerde auto gereden. Aan beide voertuigen werd aan- bruikt werd, de Moeder Godskerk in zienlijke materiële schade toegebracht. Boschgeest en de tapijtknoperij „Het De bestuurder verkeerde onder de in- Paapje." vloed v~ *- i sterke drank. Structuur Vakbeweging Alvorens de heel- A C. C Goossen j l(.nvoudse ,,i8i„a P,T '51 het onderwerp „Structuur Vakbewe-1 7 De klubkampioenschappen v wan Lelden wordt in de nota opgemerkt, van ©en huursubsidie, Zoeter woudenaa r pleegde insluipingen Een 21-jarige inwoner van Zoeterwou- de-Rijndijk is door de politie aangehou den op verdenking van een aantal in sluipingen, de laatste maanden in het gemeentedeel aan de Hoge Rijndijk ge pleegd. Bjj deze insluipingen, drie in to taal, ging het om een bedrag van enke le honderden guldens die werden ont- Sommige titelhouders waren niet in de gelegenheid deel te nemen, favorieten sneuvelden en outsiders kwamen verras send ver, kortom er was volop spanning en sfeer. Om elf uur werd In de gym zaal een aanvang gemaakt met het tour- nooi. Op vyf tafels werden ruim 100 par tijen gespeeld. Tekenend daarby was dat vele partjjen pas in de derde game wer den beslist. In het Don Boscohuis werden 's avonds de finales gespeeld. Gedurende de gehele dag toonde het publiek een grote belangstelling. Bij de heren dreigde een vroegtijdige uitschakeling van G. Verhagen toen hij door H. v. Veen werd geklopt. Deze vechtjas van het tweede team wist ech ter via de herkansing terug te komen, versloeg daarna merkwaardigerwijs de man die hem eerder een nederlaag had toegebracht, en kwam in de finale te genover H. v. Teylingen te staan. Daar voor had hij K. Koemans overwonnen. Van Teylingen, sinds 'n half jaar in mil. dienst, had zich in de halve finale de meerdere getoond over J. Koek. Hij won de eerste game in de finale met 21-18 maar moest de volgende twee met resp. 18 en 14 afstaan aan G. Verhagen. Jeugd dringt op Bij de dames voerde de jeugd de bo ventoon. Marian v.d. Helm en Anneke Koek ontmoetten elkaar in de finale. De eerste game bracht duidelijk winst voor laatstgenoemde, 21-10, die regelrecht op de titel scheen af te stevenen. Marian kwam echter sterk terug en won de volgende twee met 14 en 19. Zij kaapte hiermede de titel voor haar teamgenote die vorige week een fraaie derde plaats behaalde bij het ned. kampioenschap, Kampioenen dubbel- en jeugd. Dames: 1 Leny Koek-Anneke Koek; Mixed: Marian v.d. Helm-Kas Koemans. Heren: 1 G. Verhagen-H. v. Teylingen. Meisjes: 1 Marieke Verdegaal, 2 Corry Rotteveel: Jongens: 1 Peter Nelissen 2 Peter v.d. Salm. Zoals gebruikelijk werd in de laatste partij gestreden om het algemeen klub- kampioenschap tussen de dameskam pioene, Marian v.d. Helm en de nieuwe titelhouder bij de heren G. Verhagen. In een boelend gevecht bleken zij aan el kaar gewaagd te zijn. Gerard bracht met 22-20 de eerste game op zjjn naam ter wijl Marian de tweede met dezelfde cij fers in haar voordeel besliste. Een nieu we sensatie scheen mogelijk, zou PIT '54 voor het eerst in haar bestaan een vrou welijke Wubkampioen krijgen? Zover kwam het echter niet Gerard Verhagen zegevierde in de beslissende game met 21-17. Voorzitter J. v.d. Helm reikte na afloop een schat aan prijzen uit w.o. de beker voor het lid, dat zich in het af gelopen jaar bijzonder verdienstelijk heeft gemaakt voor de vereniging K. Koemans kwam hiervoor in aanmerking,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4