Wie weet FLUKS DEGRADEERT TEGEN STADGENOTE NA NEDERLAAG VICUS ORIENTIS Cursus Detlev Pols voor amateur toneelspelers Gesprek over progressieve concentratie in Leiden WEET U HET OOK Vierde plaats voor Bart Zoet in Keulse cross Uitslagen Leidse Schaakbond Betaling abonnementsgeld per giro Kampioen De Danaïden verloor van Ready MAANDAG 3 FEBRUARI DE LEIDSE COURANT zuid-westerstorm (windkracht 10) teisterde gisteren Raad van Benthuizen weigert wethouders te kiezen De gemeenteraad van Benthuizen heeft vrijdagavond geweigerd nieuwe wethouders te kiezen als opvolgers van de heren v. d. Eijk en Zonneveld. Belde wethouders hadden dinsdag j.l. hun ont slag ingediend, nadat de raad de dag tevoren de nota ruimtelijke ordening had Tjjdens het stemmen over de benoe- ming van twee nieuwe wethouders kre gen de vjjf overige raadsleden elk een beurt. Alle vijf werden ze gekozen met 2 stemmen voor en vijf blanco. Vervolgens j bedankten ze ook alle vijf voor de eer wijzend op het geringe aantal voorstem- Na op hun plicht tot het kiezen van wethouders te zijn gewezen dooi- burge meester I. J. P. Keijzer, verklaarde de ZSITAIR J watersnoodramp zich voltrok. Foto: Hoogeveen. Jaarvergadering R.K. Bond van Muziekgezelschappen in Zuid-Holland De R.K. Bond van Muziekgezelschap-kom en omdat zij hun echtgenoten Zuid-Holland vergaderde zater dagmiddag in Rest. Zomerzorg te Lei den. De openingsrede van voorzitter drs. P. J. Bolte werd wegens diens ziekte, voorgelezen door vice-voorzitter W. C. van Leeuwen. De voorzitter gaf hierin een terugblik op het afgelopen jaar en stelde daarin dat hij over het een en ander was teleurgesteld. Van de nieuwe vorm van de bond was nog niet veel gekomen, de samenwerking met andere bonden en niet confessionele bonden was ook niet veel verder gekomen, de ver jonging van het bestuur was in het af gelopen jaar nog niet tot stand gekomen en in het bondsbestuur waren nog de nodige verschillen van mening hoe dit alles nu geregeld zou moeten gaan wor- Maar, en dit vond de voorzitter een gunstig teken, het federatiestatuut was tot stand gekomen en hij verwachtte dat hierdoor veel problemen tot een goede regeling zouden kunnen komen. Hij dankte zijn medebestuursleden voor hun inzet en de leden-verenigingen voor de goede samenwerking die de verwach ting rechtvaardigen dat in het komende jaar de bond weer dichter zou komen bij de ideale toestand. De notulen en het jaarverslag van se cretaris G. W. Warmerlioven werden onder veel dank voor het correcte werk goedgekeurd. Evenzo kregen ook het financieel verslag van penningmeester J, L. Weyers en de begroting de goed keuring van de vergadering. Namens de verificatiecommissie, die was gevormd door „St. Jeanne d'Arc" uit Noordwijker- hout en „St.-Adrianus uit Naaldwijk gaf de heer M. A. Prinsen dan ook al leen maar zeer lovende woorden over het financieel beheer. „De heerlijkheid Hoog- made" werd in de verificatiecommissie de opvolger van „St. Adrianus". BESTUURSVERKIEZING Bij de bestuursverkiezing waren de heren J. L. Weyers uit Warmond en de heer J. v. d. Schot niet meer herkies baar. In de vacature Weyers werd de door het bestuur candidaat gestelde W. v. d. Drift uit Kethel bij enkele kandi daatstelling benoemd verklaard. In de vacature Van der Schot was een stem ming nodig, daar naast de bestuurskan- didaat de heer H. Schipper te Monster door „St Matthias" uit Warmond als kandidaat werd voorgedragen de heer H. Huyts uit Sasaenhelm, daar deze komend uit de drumbandsector deze groep beter zou kunnen vertegenwoor digen. De stemming bracht de heer Huyts met 19 van de 21 stemmen in het bestuur. De organisatie van de Bondswedstrij- „St Adrianus" uit Naaldwijk en wel voor „St. Adrianus uit Naaldwijk en wel voor harmonie en fanfare op 7 en 8 juni en voor de drumbands op 22 juni. AFSCHEID BESTUURSLEDEN Om vier uur kwamen de dames van de scheidende bestuurleden de vergade ring verder meemaken omdat men was gekomen tot het agendapunt dat hierop betrekking had. Ook nu weer las de vice-voorzitter een felicitatierede van de ziek te bed liggende voorzitter voor. Daarin heette hij allereerst de dames Van der Schot en Weyers hartelijk wel- Ook duurtetoeslag bij Oosthoek Zn. In navolging van vele andere bedrijven in Nederland heeft ook de directie van Oosthoek en Zn. N.V. te Zoeterwoude besloten het personeel een toeslag te geven, de zogenaamde BTW-toeslag. Tot de c.a.o. welke op 1 april afloopt, her zien zal worden, zal 25 gld. bruto per maand worden uitgekeerd. Voor jeugd- personeel zal dit 15 gld. bedragen. LEIDEN BURGERLIJKE STAND Geboren: Johannes z.v. K. C. Fakkel en M. E. Hamerling; Wynand-Jan Hen drik z.v. K. R. Libbenga en M. Nijkamp; Ronald z.v. F. Haneveld en G. Bon; Robert Alexander z.v. N. C. J. Ros en A. J. v. t Hoff; Petra Johanna d.v. R. Majolée en J. H. M. l'Ecluse; Claudia Simone d.v. J. Freund en E. J. A. Henöen; Sylvia d.v. H. Imp al en D. Cu- nyj Nicolette Yolanda Carolina d.v. A. G. Warmond en A. E. Mazurel; Peter Marcel z.v. P. H. Rroerade en E. Schaap. Overleden; H. J. v. Rooij 67 j., m.j L Stol 78 j„ w.v. R. Cramer; A. Verhey 25 U m-j E. a N. da .Wit 8 j, d. veel keren hadden moeten missen deed hij deze groet vergezeld gaan van boeket bloemen. Zich tot de heer v. d. Schot richtend zei spreker dat deze reeds vanaf 1935 lid was van het bondsbestuur en zich daar had getoond te zijn een vrolijk, dienst vaardig en waar muziekvriend. Hij ver tolkte derhalve grote gevoelens var dankbaarheid voor de vele arbeid, door deze stille werker verricht. Een kist si garen en een aansteker met inscriptie vertolkten deze dank en vergezeldenden de wens dat de heer en mevrouw Van der Schot nog lang van dit pensioen zouden mogen genieten. De heer Weyers, al zovele jaren onmisbaar lid van het bestuur en pen ningmeester, is als het ware te identi ficeren met de bond. Zo vergroeid als u, aldus spreker en zo bekend met alle facetten op het bondsgebied is er wel licht niemand. „Uw accuratesse en ijver zijn voor de bond onbetaalbaar geweest en hebben er mede toe bijgedragen, dat de Zuid-Hollandse bond hoewel de klein ste onder de zeven katholieke bonden in de federatie beslist niet de minste is". Als blijk van dank werd de heer Weyers een portable schrijfmachine aan geboden, met ook de beste wensen voor de komende jaren. Na deze woorden werden de beide heren met algemene stemmen tot ere leden van de bond benoemd. Pastoor De Wit, de geestelijk adviseur van de bond, sprak daarna nog enkele woorden van waardering voor de bond in het alge meen en voor het werk van de beide heren in het bijzonder. De beide heren dankten daarna met en kele woorden de sprekers voor de blij ken van waardering en de goede f sen voor de toekomst. Leids centrum amateurtoneel Op dinsdag 4 maart start in Leiden een zgn. Oriëntatiecursus voor amateur toneelspelers. Op 8 achtereenvolgende dinsdagen zal de provinciale adviseur Detlev Pols vooral aandacht besteden aan de ontwikkeling van de creatieve mogelijkheden van de cursisten. Deze cursus is bedoeld als inleiding op de grote 4-jarige spelcursus, die het volgend seizoen in Leiden wordt georga- Deelname aan deze Oriëntatiecursus geeft geen verplichting om ook de 4- jarige cursus te volgen. Men kan in deze korte cursus kennis nemen van de nieu we inzichten bij de moderne opleiding van amateur toneelspelers. Vooral jon geren kunnen deze korte cursus aanbe volen worden. De ouderen en reeds erva ren spelers kunnen kennismaken met de nieuwe stroming in het amateurtoneel. De cursus wordt gehouden in het Mi- SASSENHEIM BOUWFONDS START IN DE KOOY Donderdagmiddag 6 februari start het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten met de bouw van e'en complex van 49 wo ningen voor zijn deelnemers ln het uit breidingsplan De Kooy. Om 4 uur 's middags gaat officieel de eerste paal in de grond. Aangenomen wordt dat de woningen over een jaar opgeleverd zullen zijn. Het complex omvat 25 woningen van het type E2 en 24 van het iets grotere type E4. Beide typen zjjn ontworpen door het architectenbureau Klein N.V. te Groningen. De woningen worden ge bouwd door het aannemingsbedrijf N.V. Hulzebos te Nieuw Vennep. Vrijwel alle woningen zijn uitgegeven aan inwoners van Sassenheim zelf. cro-theater „Imperium", Vestestraat 40, Leiden, en begint elke dinsdagavond om 8 uur. Men kan zich nu reeds opgeven bij het bestuur: J. Bartelsman, voorzit ter, Franchimontlaan 25, Leiden, tele foon 20574; G. v. Elburg, secretaris, Kerpsdam la. Warmond, tel. 2215; E. de Wekker, penningmeester. Duivendak- straat 17, Leiden; mej. A. Alting, Mare- dijk 145, Leiden, tel. 32463; C. Rosier, Vondelstraat 33, Alphen a. d. Rijn; C. Schenk, Engelplein 2, Lisse, tel. 02532- 7058. LISSE G. H. Steenwinkel van Arbeidsbureau met pensioen Wegens het bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd heeft de heer G. H. Steenwinkel uit Lisse vrijdag de over heidsdienst verlaten. Dit dag werd een afscheidsbijeenkomst belegd in de ver gaderzaal van het gewestelijk Arbeids bureau te Leiden, waarbij tegenwoordig waren zijn echtgenote en kinderenge nodigden uit ambtelijke kringen en directie voor de Arbeidsvoorziening. De heer Steenwinkel werd in 1932 in zyn woonplaats Lisse door b. en w. be noemd bij de gemeentelijke arbeidsbe middeling. Vele jaren was hij contro leur bij de steundienst. Toen in 1941 arbeidsbemiddeling 'n gelegenheid van het rijk werd, werd hij benoemd tot bemiddelaar bij het gewes telijk Arbeidsbureau in Leiden op het bijkantoor te Lisse. In 1950 werd hij overgeplaatst naar het hoofdbureau te Leiden, waar hij zijn taak tot vrijdag voortzette. Plaatsvervangend GAB-directeur H. M. Abbenhuis de directeur was wegens ziekte verhinderd kennis, werktempo en verantwoordelijkheidsgevoel van de heer Steenwinkel: een man met prin cipes en met een eigen mening over rechten en plichten. Namens zijn collega's werd hem cadeaubon aangeboden. Zijn oud-collega Van Gogh richtte een lofrede in dicht vorm tot hem. In zijn dankwoord benadrukte de heer Steenwinkel steeds werkzoekenden be hulpzaam te zijn geweest en dat t geval van werkschuwheid, in vele ge vallen tot arbeid wist aan te sporen. Hij dankte zijn collega's voor de prettige samenwerking. PPR en P. v. d. A. rond de tafel Vertegenwoordigers van de Leldse af delingen van de Politieke Party Radi calen en de Paty v.d. Arbeid hebben vrtf- dagavond een gesprek gevoerd. Deze ontmoeting, waarvoor de uitnodiging door de Radicalen in het afgelopen na jaar was verzonden, was al door de Leld se P.v.d.A.-voorzltter aangekondigd op de nieuwjaarsbijeenkomst van zyn afde ling. Tijdens deze eerste ontmoeting heb ben de driemansdelegaties met elkaar kennis gemaakt en tesamen getracht een omschrijving te geven van de plaats van elk der partijen binnen Leiden en van hun voornaamste doelstellingen binnen de plaatselijke en landelijke politiek. Het volgende gesprek zal half februari plaats hebben. De Radicalen zullen ko mende week ook praten met een delega tie van de PSP. Zij hopen eveneens bin nenkort met D' 66 formeel in contact te komen. De P.v.d.A. zal eerdere ontmoe tingen met PSP-vertegenwoordigers op nieuw gaan aanpakken. SHERRY-RUIJR Kunt u ons gege vens sturen over de vermageringskuur, die de laatste tijd erg „ln" is, de sherry- kuur? Antwoord: Voordat wfl u de „leefregels" de sherry-kuur opgeven willen wij toch even opmerken dat het raadzaam is alvorens daaraan te beginnen, het advies van uw huisarts te vragen. Het is nl. een drastische maatregel en u zult ontzettend veel doorzettingsvermogen ar nodig hebben. Deze kuur mag slechts drie dagen achtereen Worden ga- daan, daarna dient er 14 dagen te wor den gewacht alvorens u weer drie dagen kunt „vasten". Indien u nl. langer dan drie dagen deze kkuur volgt, bestaat er ernstig gevaar voor uw gezondheid. Na deze raad ter harte genomen te hebben, kunt u nu kennismaken van de „ge bruiksaanwijzing". 's Morgens: 1 kop zwarte koffie zonder suiker en 1 hard gekookt ei. Om half 11: 1 glas sherry en ns kaas. Om 1 uur: 1 bruine boter ham (ongesmeerd) en 1 ons biefstuk (ge grilleerd). Om 3 uur: 1 glas sherry en y« ons oude kaas. Om 6 uur: 1 ons bief stuk en liefst rauwe groente, of groente in water gekookt. 2 sinaasappels of 2 appelen na. 's Avonds: 1 kop zwarte koffie zonder suiker. Géén snoep, koek .d. gebruiken, weinig drinken, ook geen NEDERLANDSE DESKUNDIGE NAZI TIRANNIE. 1. Voor W.O. H werd in Siberië een industrie-complex gebouwd dat voor de economische ontwikkeling van de sovjet-unie van grote betekenis was. Aan de bouw ervan werd ook door een Nederlandse deskundige deelgeno men. Hoe heet dat industriecomplex en wie was de Nederlandse ingenieur die een actief aandeel had aan de bouw er van? 2. Waar in Nederland en wanneer kwamen sowjet-burgers en Nederlandse patriotten tesamen in opstand tegen de Nazi-tirannie Antwoord: 1. Aangezien de Russische ambassade ons herhaald verzoek om in formatie tot nog toe onbeantwoord heeft gelaten, hebben wQ thans met goed re sultaat enige andere informatiebronnen aangeboord om uw vragen te kunnen beantwoorden. Wij kunnen u mededelen, dat aan het hoofd van de mynbouwondernemlng te Kemerovo in Siberië heeft gestaan ir. Rutgers, die ook enige andere Nederland se ingenieurs heeft aangetrokken, waar onder de broer van oud-minister Scher- merhorn, die later het hoofd is geweest van de afdeling nieuwbouw van de spoor wegen en die ln 1956 om het leven kwam. 2. De opstand tegen de nazi's in ons land, waarop u doelt had, had plaats op het ei land Texel, door Russische krijgsgevan genen (Georgiërs) welke in bloed werd gesmoord. By het bombardement door de Duitsers kwamen ook verscheidene Texelaars om het leven terwijl ook enige verzetsstrijders zyn geëxecuteerd. Jaar- lijks komen leden van de Russische am bassade 's middags op 4 mei de doden herdenken op de Russische begraafplaats, gelegen tussen Den Burg en Oude Schild. Nadere informaties kunt u verkrygen by de heer J. A. v. d. Vlis, Rotondeweg 7, Blarlcum (tel. 02153-4346). SPEELGOEDARTIKELEN. Hoe kan ik in het bezit komen van een diploma voor het verkopen van speelgoed en aanverwante artikelen? Waar wordt zon van Kleef (Phoenix) 7.52.0. Deukje na botsing met duur staartje ..Er zit maar een klein deukje in. ry maar door", aldus het advies dat om standers gaven, toen op 3 juni de 21- jarige autobestuurder in de Noordzee straat te Noordwijk een geparkeerde auto ramde. Maar al te graag volgde de chauffeur het hem gegeven advies op, zeer tot ontstemming van de eigenaar van de auto die later de averij ontdekte. „Een deukje of niet. u behoort te stop pen als er schade is veroorzaakt", zo herinnerde de officier van justitie by de Haagse politierechter de doorgereden autobestuurder. „Zoiets kan je al gauw- je rybewys kosten", waarschuwde de rechter. Het vonnis werd overeenkomstig de eis 25.boete voor de aanrydlng en 75, boete en voorwaardeiyke ont zegging van de rijbevoegdheid geduren de drie niaanden wegens het doorrijden. Week cel voor verkeersovertreder uit professie Een 19-jarige tuinarbeider uit Sas senheim was de bevoegdheid ontzegd een bromfiets te berijden. Dat deed hy toch toen hy op 7 juni in de Kon. Julianalaan cut-nus gehouden en kan die eventueel in woonplaat, door een politieman ook achrW worden gevolgd, Antwoord: Voor de detailhandel en aan- verwante artikelen wotdt onderachetd iecht„ eEen he„ het verke„ de gemaakt tuaaen klein speelgoed, «oala tulnarbe,der wlurt het poppen waarvoor alleen het midden- „en rulme varl>tle van standsdiploma vereist ia, en •PMlgMd tredingen te aien op dat gebied. Omdat UNIVERSITAIR NIEUWS I Aan de TH te Delft zijn geslaagd: voor wiskundig ingenieur: J. Bijlama, Alphen v. d. Ryn; voor natuurkundig ingenieur: J. H. van Leeuwen, Leiden; I voor werktuigkundig ingenieur: G. N. j de Jong. J. van der Sande en J. J. Zit- i man, allen te Leiden; voor metaalkun- I dig ingenieur: A. van Niekerk, Bode- i graven. vyf raadsleden dat de wethouders óf hun ontslag ongedaan moesten maken óf zo wel hun wethouders- en als hun raads- zetel ter beschikking moesten stellen. Deze week vrijdag gaat de gemeente raad van Benthuizen opnieuw over deze problemen praten. de ruimste zin des woords, dus byv ook elektrisch voortbewogen speelgoed aanverwante artikelen. Voor het laat ste is ook het vakdiploma vereist. In lichtingen kunt u verkrygen by de Stich ting Vakopleiding Kleinhandel in speel goederen (S.T.I.V.O.), Rijnstraat 7, 's-Gravenhage (tel. 070-852479). INKOMSTENBELASTING Myn man is in september 1967 overleden. Ik heb een inkomstenbelastingbiljet gehad van 1966 over een belastbaar inkomen van 6080,waarvan lk moet betalen 349,Mijn kinderen waren toen 17 en 16 jaar. Klopt dit bedrag? Ik weet niet of het een voorlopige aanslag is. I Van 1967 heb ik een aanslag gehad over een inkomen van 5305 en moet betalen 175,—. Antwoord: Het belastingbedrag over 1966 Is kennelijk berekend met toepas sing van invaliditeitsaftrek (was uw echtgenoot al invalide in 1966?), doch zonder toepassing van kinderaftrek. Dat laatste is juist indien uw kinderen niet studeerden in 1966. Meent u wel recht op kinderaftrek te hebben, dan dient u een bezwaarschrift in te dienen of u te wenden tot de in specteur van het loket inlichtingen. Of de aanslag over 1967 een voorlopige is of niet kunnen wij zonder meer ge gevens niet nagaan. Dat staat echter op het aanslagbiljet. Ook over 1967 is ken nelijk wel invaliditeitsaftrek, doch geen kinderaftrek toegepast. Over dat jaar moet een aanslag worden opgelegd ten name van uw echtgenoot over het ikonmen van 1967 tot zijn over lijden, en daarna een aan u zelf over het daarna genoten inkomen. Indien dit laatste door de betrekkelijk korte peri ode zo laag is dat het vrijgesteld blijft moet men u bericht sturen dat geen aanslag zal worden opgelegd. Dat kan echter nog heel goed een tijd duren, voordat dat komt. •erdachte in dubbele mate het gezag had genegeerd, luidde de eis nu zonder meer een week gevangenisstraf. Dat werd ook het vonnis. Ilja Keizer twee in domeinencross Ilja Keizer-Laman heeft gisteren in Baarn beslag weten te leggen op een alleszins eervolle tweede plaats in de domeinencross achter Bep Lenferink. By de heren werd de Utrechtenaar Herman de Jong eerste met op de twee de en derde plaats Rinus de Schipper en Louis Mol. De uitslag: Heren: 1 Herman de Jong (Phoenix- Utrecht) de 6600 meter in 22.26.0; 2 Rinus de Schipper (Fortis-Enschede) 22.34.8; 3 Louis Mol (De Pion-Ensche- de) 22.36.4; 4 A. Moeer (GAC-Hilver- sum) 23.10.0; 5 J. Keizer (KNAU) 23.14.0. Dames: 1 Bep Lenferink (Fortis) de 1500 meter in 7.33.8; 2 Ilja Keizer- Laman (De Spartaan) 7.36.0; 3 J. Ver meulen (HAC-Helmond) 7.45.0; 4 C. De Westduitser Rolf Wolfshohl heeft zondag in de omgeving van Keulen een internationale cyclecrosswedstryd over 24 kilometer gewonnen. Hij maakte een tijd van één uur, 8 minuten en 26 sec., ondanks drie lekke banden. De tweede plaats was voor zijn landgenoot Horst Maier, die een achterstand had van 2 minuten en 40 sec. De beste buitenlander was Bart Zoet, die vierde werd op een Uitslagen van de wedstryden in de Leidse Schaakbond: Klasse 1: LSG 2- Boskoop 1 72 voorl.; Sassenheim 1- Noordwijk 1 46; Voorschoten 1-Bode- graven 1 73. Voorschoten maakte geen fouten te gen Bodegraven, zodat ze op gelijke hoogte kwamen met Alphen 1. Nadat LSG 2 de eerste 2 wedstrijden had ver loren, herstelde zij zich keurig en heeft de laatste 3 wedstryden gewonnen. Haar eindspurt komt echter te laat om nog een reële kans op het kampioenschap te maken. En LSG in deze vorm echter kan voor Alphen een struikelblok wezen op diens weg naar het kampioenschap. Klasse 2A: definitieve uitslag Alphen 2-Leiderdorp 1 4%5M>. Klasse 2B: de finitieve uitslag Noordwijk 2-Rijnsburg 37. Klasse 3B: Voorschoten 3-Leithen 3 4 Mi—5yJ( Leithen 3-VTL 6—3 voorl. De grote verrassing in deze afdeling is de overwinning van Leithen 3 op VTL, dat echter enkele sterke spelers moest missen. Hier is de spanning weer vol ledig teruggekeerd. Voorschoten 3 zal waarschyniyk niet te veel moeite heb ben met Roelofarendsveen, zodat ze ge lijk kan komen met VTL. Deze beide teams komen in de laatste ronde op 10 maart tegen elkaar uit. Klasse 3C: Katwyk 2-Reed 6—4; Voor hout 2-Noordwijk 3 1%8%. In deze afdeling geen verrassende uitslagen. Katwijk 2 lean alvast de kampipensvlag te voorschyn halen, want het kampioen schap kan haar alleen theoretisch nog ontgaan. Abonnees die het abonnementsgeld voor de maand februari 1969, of het gehele jaar 1969 gireren, verzoeken wij dit vóór 31 januari '69 te doen, waardoor aanbieding van een kwitantie wordt voorkomen. De abonnees die per kwitantie aan de agent betalen, maken wy er op attent dat het abonnementsgeld bij vooruitbetaling moet worden voldaan. Wij ver zoeken U dan ook beleefd de kwitantie zo mogeiyk by de eerste aanbieding te willen voldoen. De abonnementsprijzen zyn: per maand4.70 per kwartaal14,10 per kwartaal per post 16,95 Deze pryzen zijn exclusief incassokosten. AUTOMATISCHE GIRERING Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wy U gaarne een opdrachtformulier toe. Betaalt U voor iemand anders, dan verzoeken wij U op het girostrookje het bezorgadres van de courant te willen vermelden. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. GIRONUMMER l 10 86 0| i doelpunten van Wim Meyer (2x) en Hen arbiter was hier van een dermate laag i doorloop werd het ten- DE DANAÏDEN—READY 8—3 Na het geiyke spel van woensdag jl. j tegen Regenboog moest De Danaïden ook gisteren ln haar laatste wedstrijd' 1 voor de overgangsklasse een geiykspel i toestaan. Het was een sportieve, snelle i wedstryd, waarin de gasten het eerste succes boekten. Door Gerard Nap en Casper v. Nierop kwam De Danaïden i aan de leiding, waarna het geltyk werd. De tweede helft was toen reeds aange- broken. Vervolgens kwam De Danaïden aan de leiding, maar Ready nam j ZUIDERKWARTIERHSV peil, dat het gebeurde dat hij voor de meeste overtredingen van De Algemene aan Ons Huis een straf worp toekende. Na een kwartier opende Ons Huis de score, waarna Ruud v. Vliet gelijkmaak te. Ook op de tweede Rotterdamse tref fer kwam een antwoord, nu van Bart Lambooy. Rust: 3-2. Na de hervatting kreeg Ons Huis binnen 5 minuten en kele strafworpen te nemen, waarvan er twee benut werden. Pas bij 7-2 benutte Hans v. Zonneveld ook een strafworp. Het werd 8-3 en vlak voor tijd maakte Wlm v. Vliet er 8-4 van. Voor de Leidse clubs was het gisteren niet zo'it beste dag. De belde kampioe nen De Danaiden en De Algemene speel den resp. gelijk en verloren, tervvyi de gradatie voor Fluks een feit. werd door de nederlaag tegen Vieus Oriëntls. Eer der deze week speelde De Danaiden ge lijk tegen Regenboog en verloor Fluks van Spangen. KNS verloor eveneens, terwijl Zuiderkwartier de volle winst boekte op HSV. FLUKS—VICUS ORIëNTIS 1—4 Voor Fluks is degradatie naar de eer ste klasse een feit geworden, mede door de eerder deze week geleden nederlaag tegen Spangen. Fluks was deze middag echt niet zwakker, maar het schot liet haar danig in de steek. Wel opende Ruud Niesing de score, maar dit was tevens de enige treffer van zyn club. Pas twee minuten voor rust slaagde Hen Brakel erin de gelykmaker te scoren. Ook na de hervatting gaf Fluks goed party, maar doelpunten zouden uitblijven. Door het initiatief weer over (3-4). Vlak de gelijkmaker van Caspar v. Nierop hadden de gasten wederom succes (4-5). Luttele seconden voor het einde bracht Gerard Nap de gelijke stand op 't bord (5-5). SPERWERSKNS 8—4 In een harde wedstrijd heeft KNS bei de punten weer aan Sperwers moeten laten. Een belangrijke reden voor 't ver lies moet gezocht worden in het missen van 6 strafworpen door de Leidenaars. Toch nog KNS door Wim v. Brakel en Hans Filemon vlot de leiding. De rust ging in met 2-2. Na de rust kwam KNS al gauw achter te staan met 4-2. Om beurten scorend werd de stand van 6-4 bereikt na doelpunten aan Leidse zyde van Marry Zirkzee en Wim Brakel. De slotfase was echter voor Sperwers, dat tenslotte met 8-4 zegevierde. ONS HUIS—DE ALGEMENE 8—4 Ook Da Algemene moest gisteren in De Enk «en nederlaag incasseren. De Zuiderkwartier had in het begin van de strijd tegen HSV vooral te kampen met slecht plaatsen! Daardoor kon HSV een 0-2 voorsprong nemen. Het tweede aanvalsvak liep echter beter en door Sary de Vink werd het 1-2. Na de rust werd het eerst 1-3, waarna Zuiderkwar tier op dreef kwam. Doelpunten van Yvonne Devilee, Frits v. 't Riet, Gys Kloos (2x) en nogmaals Frits v. 't Riet gaven Zuiderkwartier een veilige 6-3 voorsprong. Het werd nog wel 6-4. maar door Gijs Kloos hadden onze stadgeno ten toch het laatste woord (7-4). UITSLAGEN Hoofdklasse A: Die Haghe-Luto 6-7, Rapiditas-Samos 7-6, Die Haghe-Ons Eibernest 4-4, Archipel-AKC 5-4, Luto- Samos 14-4, Deetos-Rapiditas 5-3. Hoofdklasse B: Wordt Kwiek-St&n- fries 10-8, HKV-Blauw Wit 9-8, Rohda- Wordt Kwiek 16-5, St&nfries-Koog Zaan- dyk 8-6, Het Zuiden-Weaterkwartier 6-5. Overgangsklasse; DKC-Spangen 5-7, Regenboog-De Danaiden 5-5, Spangen- 1-4. IA: Sperwers-KNS 8-4, Ons Huis-De Algemene 8-4. 1B: Fortuna-OSCR 9-7, OSCR-Trek- vogels 9-8, Zuiderkwartier-HSV 7-4, ODO-Fortuna 5-5. 2A: Phoenix-HPV 3-3. Res. IA: HSV 2-Regeuboog 2 6-7, Re genboog 2-Vicus Orlëntis 2 2-1, Zuider kwartier 2-Sperwers 2 7-3, Rozenburg 2- HSV 2 5-6. Rea. 1B: Ons Eibernest 4-Ready 2 10-5, Trekvogels 2-Fluks 2 2-2, Het Zui den 3-Spangen 2 7-3. Res. 2A: DKC 2-KNS 2 6-5, Fortuna 2-DKC 2 7-5, Fluks 3-DKC 2 5-4, KNS 2-Fortuna 2 4-6. L.K.B. Sen. 1: De Danaïden 3-De Algemene 2 6-3. Sen. 3: Warmond-KNS 4 4-5. Jun. A: De Danaiden A-De Algemene A 0-5. Jun. B: Zuiderkwartier B-De Alge mene B 2-4. Jun. C: De Danaiden a-KNS a 3-2. Adsp. 2: KNS b-Fluks b 1-2. Adsp. 4: Crescendo b-Zuiderkwartier c (Z.kw. n.o.). Crescendo De opstelling van het eerste team, dat morgenavond om 20.20 uur ln Den Haag Steenwyklaan) tegen Kwiek uitkomt, luidt als volgt; Dames; Ank Mulder, Joke Schouten, Liesbeth Beugelsdyk, Leny Kok en Joke Geyer. Heren: Kees Cornellssen, Frans Corne- lissen. Ton Ouwerkerk, Louis Kok ea Aad Schouten.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3