mening CIJFERTIPS Zuster W. Langenhuysen diende 38 jaar zieken Duellerend DOCOS-team kopte bij KRO niet ver NASLEEP INCIDENT NIJMEGEN Surinaamse studenten kwaad over uitlatingen Lim A Po Invaller Max van verdiende eerste Wezel prijs MEDISCHE DIENSTEN VOOR LEIDEN EN OMGEVING Trainerskeuze ZATERDAG 1 FEBRUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Koninklijke waardering bij afscheid Achtendertig jaar heeft zuster YV. Langenhuyzen het psychiatrisch zieken- tiuis „Endegeest" gediend. Ze deed dat trouw, was betrouwbaar en aardig om de woorden te citeren, die wethouder mevrouw Den Haan-Groen gistermiddag sprak by de uitreiking van de eremedail le verbonden aan de Orde van Oranje- Nassau in zilver. Zuster Langenhuyzen verlaat het ziekenhuis met ingang van vandaag in verband met het bereiken van de zestigjarige leeftijd. Mevr. Den Haan, die de kleine kring, die was bijeengekomen in de sfeervolle kasteelkelder, gezellig bleef zitten bjj haar huldiging, noemde het beroep van verpleegster één van de zwaarste. Zij sprak er haar blijdschap over uit, dat de status en de salariëring zijn verbe terd. Daarover kan zuster Langenhuyzen meepraten, want zij is sinds 1926 in de verpleging. Zij kreeg haar opleiding in het psychiatrisch ziekenhuis „Oudewa- DOCOS heeft het dan toch niet gehaald. We bedoelen het trio C. Driessen, G. Koek en W. v. d. Hoorn, dat woensdagavond in Bellevue in Amsterdam deelnam aan „Kopduel" het sportieve quiz- programma van de KRO dat gis- steravond op het scherm werd gebracht. Maar al mag het t.v. optreden dan kort zijn en al reik ten de DOCOS-deelnemmers dan niet verder dan een vierde plaats, de naam van de Kikkerpolderclub zal straks op de zomerkampen en toernooien de tegenstanders ver trouwd in de oren klinken. En voor het trio en atjn aanhangers was er de leuke belevenis eens rond te hebben kunnen kijken ach ter de schermen. Ach, er resten altijd vragen en als de klassering niet al te best is, ook wel een ge voel van teleurstelling. De moei lijkheidsfactor lag bij sommige vragen, die de Leidenaars te be^ antwoorden kregen, inderdaad wat hoger dan bij de overige ploegen waarvan Emmen zich tenslotte de sterkste toonde. De zenuwen zullen ook wel een rol gespeeld hebben, al vertrouwden de deel nemers toe dat zij 's middags tij dens het „proefdraaien" al behoor lijk op hun gemak waren gesteld en vertrouwd waren gemaakt met het spel. Niet in de laatste plaats kwam dat door de grootse service die de omroepvereniging bood. Een uitgebreid maal voor de deel nemers en na afloop een aardig „zakcentje" voor alle genodigden om zich onderweg nog eens te verwennen en een zwartwitte ju niorenbal. En tenslotte de vergoeding van de reiskosten. De KRO stelde zelf een bus ter beschikking waarin de roodwitte volgers zich alvast voor bereidden op het treffen. Tenslot te een algemene kanttekening Kopduel lijkt het tussen de over vloed van sportprogramma's uit stekend te doen. De eerste uit zending mocht dan een stroef ka rakter hebben, de daarop volgen de programma's verliepen vlot. De vragenstellerij verloopt niet op een droge, monotone wijze doch alles wordt visueel aan de kijker en quizdeelnemers voorgelegd. Maar waarom zo zakelijk? Het is altijd goed als de quizmaster de zaak stevig in handen heeft maar moet dat samengaan met een ernstig kijkende spelleider, die niets schijnt te dulden en zich strikt houdt aan het scenario zon der het geheel met een spontane opmerking wat smeuiïger te ma ken. Nee, wat dat betreft is Frans Derks, hoe foutloos hij verder „Kopduel" ook presenteert, voor ons niet de aangewezen man. Er zijn toch het scheidsrechters- corps v vrolijker gestemde mens ter" in Rosmalen. In 1931 kwam zjj Nadat mevr. Den Haan de koninklijke onderscheiding had opgespeld, spraken woorden van waardering en afscheid waarnemend geneesheer-directeur L. J. A. Straathof, hoofd economische en ad ministratieve dienst J. Beekman en hoofdverpleegster A. J. v. d. Hoeven. Zij boden nog enkele geschenken aan. i het huis af- Simultaanseance met Efim Gelier in Stadsgehoorzaal Onder auspiciën van Vroom Drees- mann organiseert de Leidse Schaakbond op dinsdag 1 februari (aanvang half 8) een schaakslmultaan in de grote zaal van de Stadsgehoorzaal. Ongeveer 170 schakers kunnen dan hun krachten me ten met bekende grootmeesters en mees ters, die aan het Hoogovenschaaktour- nooi deelnamen. De Rus Efim Gelier en onze landgenoot Jan Hein Donner zul len ieder veertig schakers partij geven, terwijl Kick-Langeweg, Withuis en Hen- neberke ieder aan dertig borden spelen. Tot* en met 6 februari Jannen belang stellenden georganiseerde of onge organiseerde schakers voor deze si multaan inschrijven bij de afdeling in lichtingen van Vroom Dreesmann of bij de heer W. de Haas, Volmolengracht 15, Leiden. Het inschrijfgeld ad 1, komt ten goede aan de gehandicapte schakers. Indien het aantal inschrijvin gen groter is dan het aantal beschik bare plaatsen, zal door loting worden beslist, wie er mee kan doen. Degenen, die afvallen, krijgen schriftelijk bericht. Alle deelnemers moeten op de avond van de simultaan vóór 19.20 uur hun deelnemerskaart hebben afgehaald. Na dit tijdstip worden overgebleven kaarten uitgereikt aan anderen. De toegang tot de Stadsgehoorzaal is gratis. Guarneri-trio concerteert voor Kunstkring Het vermaarde Guarneri-trio, bestaan de uit Danièle Dechenne, piano, Herman Krebbers, viool, en Jean Decroos, cello, geeft op maandag 24 februari a.s. een concert in de Stadsgehoorzaal. Het is het vierde concert in de reeks van de Leldsche Kunstkring „Voor allen". Het concert begint om acht uur 's avonds. Uitgevoerd worden het Trio no. 3 op. 87 in C. gr. t. van Joh. Bramhs, Cinq pièces brèves van Bohuslaw Martinu, en na de pauze het Trio op. 97 in Bes Gr. t. van Beethoven. Honderdste jeugdconcert van Toonkunst op 11 februari Op dinsdag II februari a.s. (dus niet 15 februari zoals foutief eerder werd gepubliceerd) vindt het honderste jeugd concert van de Maatschappij voor Toon kunst Lelden plaats. Er zijn twee uit voeringen: om twee uur en om half vier. Op het programma, dat door het in Leiden al zeer goed bekende Kunst- maandorkest onder leiding van Anton Kersjes ten gehore wordt gebracht, staan werken van Verdi (ouverture La forza del destino), Gustav Holst (The ballet from the perfect fool), Jan Si belius (Finlandia), Dvorak (ouverture Carnaval) en Von Weber (ouverture Oberon). Anton Kersjes geeft tevens mondelinge toelichting op de te spelen werken. ADVERTENTIE Th. J. van der Heijden Afkoop rente kaarten verzekering Naar schatting komen in de periode van 1 juli 1968 tot 1 juli 1969 van de bij de Raad van Arbeid te Leiden inge schreven rentekaartenverzekerden 24.000 personen in aanmerking voor een af koopsom rentezegels. In de eerste helft van deze pe riode kwamen echter niet meer dan 11.000 aanvragen binnen. Dit aantal geeft aanleiding tot het vermoeden, dat ondanks de diverse officiële publikaties vele belanghebbenden niet of niet vol doende van de afkoopregeling op de hoogte zijn. Tot 1 juli 1969 komen voor afkoop van de rentekaarten in aanmerking de ver verzekerden, die zijn geboren in de ja ren 1944 tot en met 1950. Wie een rente- kaart heeft gehad en in één van deze jaren geboren is, kan vla een bij de raad van Arbeid of het postkantoor verkrijg baar formulier de afkoopsom aanvragen. De rentekaartverzekerden, die geboren zijn tussen 1 juli 1903 en 31 december 1908 kunnen thans eveneens voor een afkoopsom in aanmerking komen, ech ter in het algemeen alleen indien minder dan 286,- aan rentezegels is geplakt. Indien 286,- of meer aan rentezegels is geplakt, heeft men geen aanspraak op een afkoopsom, doch dan bestaat op 65-jarige leeftijd recht op een ouder domsrente. De afkoopregeling is ook van belang voor hen die vroeger - ook is dat lang geleden - een rentekaart hebben gehad, voor wie later geen rentezegels zijn geplakt, bijvoorbeeld gehuwde of zelfstandigen, die in hun jeugd in loondienst hebben gewerkt. De hiervoor niet genoemde leeftijdsgroe pen komen later voor een afkoopsom in aanmerking. Aan de hand van onderstaand sche ma is te zien wanneer men aan de beurt geboortejaar 1903 t.m. 1908 1944 t.m. 1950 1909 t.m. 1912 1941 t.m. 1943 1937 tun. 1940 1913 t.m. 1914 1934 t.m. 1936 1915 t.m. 1918 1932 en 1933 1919 t.m. 1924 tijdvak uitbetaling 1 juli 1968-1 juli 1969 1 juli 1969-1 juli 1970 I 1 juli 1970-1 juli 1971 idem 1 juli 1971-1 juli 1972 idem 1 juli 1972-1 juli 1973 1 juli 1973-1 juli 1974 1 juK 1974-1 juli 1975 Aan dit betalingsschema zal strikt de hand worden gehouden. Vervroegde in diening van een aanvraag om een af koopsom - dus vóór het tijdvak, waarin men aan de beurt is - heeft daarom geen zin. Wel kan dadelijk reeds een afkoop som worden aangevraagd wanneer de rechthebbende is overleden na 30 juni 1967. De afkoopsom wordt dan uitge keerd aan de echtgeno(o)t(e) of ldnde- „Regiem Pengel failliete boedel" De Surinaamse studenten die in Nijmegen de gevolmachtigde minister van Suriname in Den Haag, de heer Lim Apo, met eieren hebben bekogeld, z(jn verontwaardigd over de lezing, die de minister van het incident heeft gege ven. Ook met zijn kwalificatie „uiterst linkse jongeren" zjjn zjj het niet eens. Volgens student wiskunde R. Braam in Leiden zijn de ongeregeldheden door de minister en de organisatoren van de bijeeenkomst zelf uitgelokt. „Op zeer beheerste wijze hebben wij de minister gevraagd iets te zeggen over de span ningen op onderwijsgebied in Suriname, Pril talent in ICC-concours De Interseholaire Contakt Commissie De uitslag was als volgt: (kortweg ICC), die elf Leidse middelbare scholen vertegenwoordigt, had het initia tie tot een „schrijvers-concours" geno men. Het werd onder grote belangstelling gehouden in de aula van het christelijk lyceum en stond onder leiding van de praeses Paul Kist. De jury, die voor iedereen zichtbaar op het toneel had plaatsgenomen, bestond uit de dames M. van Manen en A. den Tooren (beiden kandidaat Nederlands) en de heer L. Kievit, redacteur van de Oegstgeester Courant. De opzet was, 12 sprekers van 6 aan gesloten scholen aan het woord te laten. De andere vijf scholen hadden geen kandidaten gestuurd. Het dozijn promi nenten was reeds een soort van voor selectie gepasseerd. Op verzoek van het bestuur hadden de scholen namelijlk hun twee beste en in de schoolkrant meest productieve schrijvers afgevaar digd. Enkele jonge auteurs lieten echter verstek gaan. Een paar invallers vervin gen de ontbrekenden gedeeltelijk. De jongelui lazen uit eigen werk, pro za en (of) poëzie. Na hun optreden stelden de juryleden enkele vragen naar het hoe en waarom, die niet altijd ge makkelijk konden worden beantwoord. De schrijvers bleken zich soms nauwe lijks bewust waarom ze zich zo hadden uitgedrukt. Bij de beoordeling werd de nadruk gelegd op eigen vinding en be leving. Over het algemeen verdienden de schrijvers veel waardering. Een keus te doen was daarom niet zo gemakkelijk. Tijdens het jury-beraad werd de zaal prettig bezig gehouden. LTB en HolL Mij. van Landbouw belegden forumavond te Sassenheim Hoewel de opkomst van de forum avond van LTB en Hollandse Mij., die in het Bruine Paard werd gehouden, niet zo groot was als vorig jaar, kon niette- niin toch gesproken worden van een vol komen geslaagde avond. Zowel land- bouw-economische als huishoudelijke problemen kwamen aan de orde en et waren zoveel vragen binnengekomen dat men aan de beantwoording van alle niet kon toekomen. Voorzitter P. van Leeuwen kon dan ook aan het slot spre ken van een avond die gezellig en leer zaam was, en voor herhaling vatbaar. In zijn openingswoord zei de heer Van Leeuwen, dat gezien het succes van het vorig jaar weer een forumavond werd belegd, waarbij ook de echtgenoten der leden waren uitgenodigd. Deze avond wjjkt af van de gewone vergaderingeu die een uitgesproken landbouw-tech- nisch karakter dragen. Vervolgens stelde hij het forum voor, dat bestond uit mej. E. Ciggaar, mede werkster aan de soc. huishoudelijke dienst van de Holl. Mij.; mej. M. C. A. Giessen, werkzaam bij de Econ. Soc. Dienst van de LTB; ir. J. A. Draisma van de Rijkslandbouwvoorlichtingsdienst; P. C. v. Rijn, oud-voorzitter kring Lei den LTB; en H. J. Volriet, directeur van het bóekhoudbureau der LTB. Hierna gaf de heer Van Leeuwen de leiding over aan mej. Ciggaar, die als forumleidster dienst deed. Deze begon met een com pliment aan het adres van de organisa toren. Het eerste probleem dat aan de orde kwam en waar uitvoerig over werd gediscussieerd was bijzonder actueel t.w. het plan-Mansholt. Het forum was van mening dat de vrees niet gewettigd was, dat de gezinsbedrijven zullen verdwijnen. Wel zal het areaal en de veestapel gro ter moeten worden. Voor 1980 zullen de meeste bedrijven 40 tot 60 stuks melk vee moeten tellen. Dit ligt echter vol komen ln de HJn van de ontwikkeling, want er zijn thans al vele bedrijven met 40 melkkoeien, al zijn er ook nog zeer vele met slechts 10 stuks. De laatste bedrijven zag men als onvoldoende le vensvatbaar. In dit verband kwam ook de opvolging en overname uitvoerig ter sprake. Hierbij werd o.a. gesteld dat vooral de wijze van overname belangrijk is. Dit ligt nl. voor de pachtbedrijven gunstiger dan voor de zgn. eigen bedrij ven. De laatste bedrijven leveren nl. minder rendement op. Overigens be stond hierover in het forum geen een stemmigheid. Een goede financiering en een goede start (programmering voor de eerste 10, 12 jaar) is hoogst belang rijk. Eén oplossing voor alle gevallen is niet te geven, die kunnen' geval voor ge val anders liggen. Plaats en taak van de vrouwenorganisaties kwamen even eens ter sprake. Gesteld werd dat deze nog wel degelijk een rol spelen in het maatschappelijk leven. Men achtte het belangrijk dat men geconfronteerd werd met eikaars problemen, als vrouwen uit allerlei sectoren bij elkaar zijn. Verder vond men belangrijk dat er allerlei cur sussen worden georganiseerd, terwijl de gemeenschapszin door deze organisaties bevorderd kunnen worden. Vragen over kinderbijslag (de huidige regeling zag men als onbillijk), het pachtrecht, het registratierecht en de melkprijs kwa men ook nog ter sprake. Hilariteit ont brak evenmin, getuige o.a. de vraag: „hoe moet ik m'n man 's avonds wak ker houden, de t.v. helpt ook al niet meer". Als praktische oplossing hier voor zag men een speld in een kwets baar lichaamsdeel. Aan het eind van de avond liet de heer Van Leeuwen zijn dankwoorden tot de forumleden verge zeld gaan van een attentie ln de vorm van een amarilly». Ie p(js: Max van Wezel, van het gym nasium, met een komisch verhaal. 2e prijs: Johan Kirsch van het Bona- ventura-college. 3e prijs: Evelien Verhoeff, van het Agnes-lyceum. Ze kregen alle drie een fles wijn, 2 en 3 bovendien een boekenbon en de le prijs winnaar (een invaller) heeft nog een artistiek zuitlje te goed. maar hij wilde daar niet op ingaan. De voorzitter van de door Surinaamse studenten in Nijmegen georganiseerde bijeenkomst trad hierna zeer onheus op en dreigde sommige studenten te laten verwijderen. U begrijpt, dat de gemoederen verhit werden toen de minister vervolgens alsof er in Suriname niets aan de hand is be gon uit te weiden over de nieuwe uni- vesiteit in Paramaribo. Wij lezen in de krant van politiemannen die in Suri name met getrokken pistolen de scholen binnenstormen en die minister gaat hier voor ons mooie verhaaltjes staan te vertellen. Is het gek. dat wij dit niet lan ger nemen? Wij Surinaamstes tudenten zijn al veel te lang passief geweest. Zelfs de meest conservatieve Surina- mers komen nu in opstand tegen de re gering Pengel. Dezi» regering kwalifi ceert elke oppositie als communistisch en ultest links, maar dat is het bekende smoesje van twijfelachtige regiems elk verzet verdacht te maken. De failliete boedel van Pengel blijft nog slechts draaien dank zij financiële steun uit Nederland, die wordt gegeven onder het mom van ontwikkelingshulp". „Het is jammer, dat de Nederlandse kranten niet meer Informatie geven over de wantoestanden In Suriname. Ik kan u wel zeggen, dat wij het niet langer slikken en ons door geen enkele Intimi datie meer uit het veld laten slaan", al dus student Braam, die zegt de gevoelens te vertolken van vele Surinaamse stu- Joh. i Wolfswinkel.1 denten uit alle universiteitssteden. Als Rode Kruis soldaat in Indonesië Zevenhoven, 31 januari. Na de twee uitzendingen gevolgd te hebben (T.V.) ben ik in de pen geklom men en wel om die redenen: Als chauffeur van een ambulance-auto heb ik het een en ander meegemaakt, zowel afbrekend zoals in de uitzending, als opbouwend en dat heb ik in de uit zending gemist. De afdeling waartoe ik behoor is er precies drie jaar geweest, 3 oktober 1946 tot 3 oktober 1949. Het bestond uit dok toren, verplegers, chauffeurs en verzor gingsmensen. Toen wij aankwamen was de volksgezondheid op de loop, je zag overal bedelaars en zwervers en de meest gevreesde ziektes zoals framboesia en G.Z. in de derde graad tot aan blind toe. Tot aan de eerste aktie toe hadden wij in het algemeen alleen de verzorging van de militairen en acclamatiseren. Verder was het parool om op polikliniek te gaan. Dat bestond uit een wagen bemannen met verplegers en een dokter voor ern stige gevallen en verder om medicamen ten uit te delen. Intussen werden de be delaars en zieken in een opvangcentrum gedaan, zodat de weg vrij kwam voor werkzaamheden, want de wegen waren zeer slecht, het leken wel wasborden met gaten er in. Ook dat werd verholpen. De zieke mensen uit de hospitalen konden weer aan het werk gaan. Zowel wegen als fabrieken en plantages wer den weer bezet met gezonde mensen, die als ze ziek werden naar de militaire dok toren konden gaan. Nu kwam de tweede actie waarvan wij allemaal wel droomden, want het land moest weer opgebouwd worden. Als Roode Kruis-mensen werden we voor ingedeeld, zodat wij niets gemist hebben. West-Java werd gauw bevrijd. De de tails zal ik u besparen, maar wat wij als Roode Kruismensen aantroffen onder het volk was a-sociaal. Ziekten en bede larij vierden hoogtij, werkloosheid, alles was verwaarloosd, tot aan wegen, fa brieken en plantages, dus het was weer opnieuw beginnen, met ons werk, en dat heeft ruim twee jaar geduurd totdat wij naar Holland gingen. Intussen moesten wij de vruchten plukken van de Inlichtingendienst want die moest de streek van ploppers zuive ren in samenwerking met andere korp sen, maar het kon gebeuren dat de streek gezuiverd was zowel van ziekte als van ongure elementen en de mensen weer werk hadden, dat de Siliwangi-di- visie opdook. Die stuurde haar spionnen naar de kampongs om op te ruien. Door de wegen te vernielen en in de polikli nieken tijdbommen neer te leggen, zodat er Hollandse doden vielen. Dus collega's waarmee je uit Holland was gegaan, die je nu naar een kerkhof kon brengen. De bevolking waar we veel kwamen kreeg ook vertrouwen in ons. Ze gaven inlichtingen en verdere toedrachten, zo dat er snel geholpen kon worden. Dat er excessen voorkwamen was ook de schuld van de bevolking self, want die wilde in vrede leven, dus die verraadde de apion- nen. Toen wij vertrokken na drie jaar, voelden wij allen dat wij een opbouwende taak vervuld hadden. Dpi. soldaat-chauffeur PRONK Th. J. Avanti-kampioen Jos v. d. Weijden getrouwd In de R.K. Kerk te Nieuwkoop is gis termiddag het huwelijk van de wieler kampioen by de amateurs van de wiel- renvereniging Avanti Jos van der Weij den met zyn charmante bruid Jeanettë Schutte, eveneens uit Nieuwkoop, kerke lijk voltrokken. BH het verlaten van de kerk werd door een aantal leden van Avanti met opge heven fietswielen een erehaag gevormd, waar het bruidspaar tussen doorliep. Het echtpaar gaat zich in de nieuw bouw in Nieuwkoop vestigen. De bruide gom verzekerde ons dat h(j de wieleP- spot beslist trouw zal blijven. FOTO: Het jonge paar by het verlaten van de kerk in Nieuwkoop. GEVEILDE PERCELEN In het Venduhuis der Notarissen werd t.o.v. Notarissen mr. P. J. Blauwhoff te Amsterdam en W. F. Karstens te Leiden geveild het fabrieksgebouw c.a. Leeu wenhoekstraat 8 te Leiden. Koper werd E. van Starkenburg q.q. voor 44.000. Bridgeclub „De Sleutels" Einduitslag van de parencompetitie van bridgeclub De Sleutels. De stand is opgemaakt aan de hand van de resul taten over 26 maal 12 spel. De midden score over deze spellen bedraagt 1872 punten. Groep B 1 Dek-Goedhart 2153; 2 v. Ravenswaay- Engels 2020; 3 echtp. Holleman 2020; 4 Poot-Lansbergen 1935; 5 dms. Stigter- v. d. Ende 1891; 6 Klinkenberg-Smitte- naar 1877; 7 echtp. Jansen 1860; 8 mv. Vrijenhoek-Gevers; 9 dms. Bernhard -Bon 1822; 10 echtp. v. Ingen 1821; 11 Bernhard-Selier 1761; 12 dms. Derogee- Kengen 1760; 13 Robbers-Lepelaar 1732; 14 dms. Den Dekker-Wledemeyer 1685.' Groep C 1 v d. Heide-Nijwelde 2117; 2 De Vries- Oudshoorn 2108; 3 v. d. Veek-Holsboer 1994; 4 Stevens-Sonneschein 1982; Middelham-Beugelsdijk 1973; 6 v. Berg-Schiereck 1944; 7 Oudshoorn-Lelie veld 1921; 8 Duiser-Esehler 1876; 9 Wessels-Scholvinck 1864; 10 Veldkamp- du Pont 1839; 11 mv. Winkler Prlns- Riel 1798; 12 De Koning-Snijders 1714; 13 dms. Blanken-Nouwens 1606; 14 dms. Ye-Steinis 1561. De nummers 1, 2 en 3 van iedere groep zijn naar de naast hoger gelegen groep gepromoveerd. De nummers 12, 13 en 14 uit de B-groep zijn naar de C-groep gedegradeerd. VOORSCHOTEN Geslaagd. Aan de Techn. Hoge school te Delft is geslaagd voor het doet. ex. metaalk. lng. de heer J. Bak- KATWIJK VERKOOP KINDERZEGELS De verkoop van Kinderzegels heeft in Katwijk a. d. Rijn f3528,15 opge bracht. LEIDEN: Leidse huisartsen: tot zater dag 10 uur 'dient men de eigen huisarts te raadplegen. Na zaterdagmiddag 12 uur belle men voor spoedgevallen de dokterstelefoon 22222. Apotheek: Doeza-apotheek. ALKEMADE: dkt. J. W. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijpwetering, tel. 01712- 202; dkt. R. C. H. Glansbeek, Popu lierenstraat 45, Roelofarendsveen, telef. 01713-2511; wijkverpleging: zr. M. Koot, Spoorstraat 1, Roelofarendsveen, telef. 01713-2420. ALPHEN AAN DEN RIJN: zat. dkt. H. van Kooten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079; zo. dkt. J. Platteschot, Burg. Vis serspark 4, tel. 2858; wijkverpleging: zr. Boin, Roerdompstraat 34, telefoon 3540, tandarts: G. Jonker. BODEGRAVEN: dkt. C. van Beek, VU verlaan, tel. 2268; apotheek: Bode graven; wijkverpleging: zr. P. de Vos, Vosholstraat, tel. 2566. BOSKOOP: dkt. J. de Goeje, Dorps straat 20, Benthuizen, tel. 01790-3636; wykverpleging: zr. A. Beks, Overslag, tel. 2141. HAZERSWOUDE: zie Leiderdorp. HILLEGOM: dkt. G. P. D. le Cocq d' Armandville. Sixlaan 7, tel. 5613. Apo theek: Hoofdstraat 78. KATWIJK AAN ZEE: dkt. J. Tlm- mers, Gr. van Prinstererweg 41, telef. 4004. KATWIJK AAN DEN RIJN: dkt. W. J, Louwerse, Bosplein 27, tel. 5805; apo theek: Katwijkse Apotheek, Princestr. 3, tel. 2755. KOUDEKERK A. D. RIJN arts zie Leiderdorp; ongevallen: tel. 01714-2278; wijkverpleging: zr. Borsboom, Rijndyk 200, Hazerswoude, tel. 01714-2255. LA,NGERAAR: dkt. A. M. van Don gen, Nieuwveen, tel. 01723-101; wijkver pleging: zr. A. Verhaar, tel. 01722-345 b.g.g. 02976-236. LEIDERDORP: dkt. H. Bakema, Hoofdstraat 2, tel. 24828; wijkverple-1 ging: zie Koudekerk. LEIDSCHENDAMzat. dkt. E, G. Sacharov, Patrijslaan 32, tel. 4445; zo. J. H. Uhl. Patryslaan 74, tel. 3039. Tandarts: 070-543035. Wykverpleglng: Groene Kruis, Willibrordusstraat 2, tel. 3449. Ziekenauto: tel. 3923. LEIMUIDEN Zie Alkemade. LISSE arts: dr. J. M. van Dqk, Achterweg 6, tel. 3134. Apotheek: zie Hillegom. NIEUWKOOP en NOORDEN arts: dr. G. J. Bremer, tel. 01725 -1103. NOORDWIJK arts: dr. J. van Nes, Van Berckelstraat 22, tel. 2405. Apoth. Duinrand Apotheek, Nieuwe Zeeweg 1, tel. 2487. Wijkverpleging: Gem. Wijkge- bouw, Van Panhuysstraat, tel. 2907 of NOORDWIJKERHOUT arts: A. G. T. v. d. Lugt, Hoogduinweg 20, De Zilk. Tel. 02520 - 5707. Tandarts: dr. C. Poe- derbach. Herenweg 20, Noordwykerhout. OEGSTGEEST arts: J. H. Meiss- ner, L. de Colignylaan 19, tel. 53865. wykverpl. Zr. De Groot, tel. 54500, b.g.g. 22222. RIJNSATERWOTTDE zie Alke- RIJNSBURG Zie Katwyk a. d. Rijn. SASSENHEIM arts: J. M. v. Nes, Hoofdstraat 155, tel. 7119. Apotheek zie Hillegom. VALKENBURG Zie Katwyk aan den Rijn. VOORHOUT arts: dr. Bots, Prof. Aalberselaan 6. wykverpl. Zr. Meyssen, J. v. Beierenweg 1, tel. 02532-7796. VOORSCHOTEN arts: dr. W. I. M. van Dam, Prof. Asserstraat 26, tel. 3960. Apotheek: Voorsch. Apotheek, Leidse- weg 66, tel. 2525. Wijkverpleging: Ge zondheidscentrum, Wyngaardenlaan 2 tel. 2177. WARMOND Wijkverpleging zie Voorhout.. WOUBRUGGE arts en wijkverple ging zie Langeraar. ZWAMMERDAM arts: K. Gill, tel. 01726-2527. NIEUWVEEN arts; A. M. v. Don gen, tel. 01723-101. VIERDE KLASSE A ConcordiaAlphia SJZ—DOSR VIERDE KLASSE B RijswykWassenaar ASCWesterkwartier LEIDSE VOETBAL BOND EERSTE KLASSE For eholteUD O Stompw. BoysSVLV AltiorSt. Bernardus RouwkoopMMO ZLCAlph. Boys TWEEDE KLASSE Leidse BoysVNL VVO ALDWS MeerburgKRV Wet. BoysOr. Groen VNA—Unitas L. LFC doel: W. Visser; achter: H. v. d. Berg, L. de Jong, D. Sira en W. Blom; midden A. Koppe en W. v. d. Linden; voor: P. v. Laarhoven, R. de Wit, A. Heymans en H. Sira. UVS doel: W. Sloos; achter: M. Balkhoven, A. Koren. R. de Groot en H. Plezier; midden: M. Kantebeen en J. Leget; voor: S. Teske, L. Holl, G. Desar en E. de Jonge. ASO doel: H. Holland; achter: P. v. Aken, B. Boers, L. v. Wouw en B. Logger; midden: A. Zwanenburg en J. Bekkering; voor: L. de Kind, H. de Goey J. Holland en C. Righthart v. Gelder. KERKDIENSTEN in dekenaat Leiden ZATERDAGAVOND Par. H. Lodewijk Herensingel H. Petrus Hartebrug H. Leonardus H. Antonius Oegstgeest Bonaventura-kapel Meerburg Haagse Schouw Studenten Laurentius (Voorschoten) Moeder Gods (Voorsch.) H. Willibrordus (Wass.) Goede Herder (Wass.) H. Joseph (Wass.) De Menswording (L'dorp) 7.00 uur 7.00 7.00 7.30 7.00 7.00 7.30 6.30 7.00 7.00 7.30 7.00 7.00 7.00 5.00 7.00 7.30 ZONDAG Parochie H. Lodewyk 8.30, 9.45, 11.00, 12.15 en 18.00 uur. Studentenparochie 11.45 uur. Parochie Herensingel 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 18.30 uur. Bykerk Timorstraat 9.30 en 11.00 uur. Parochie H. Petrus 8.00, 9.15, 10.45,12.00 en 18.00 uur. Parochie O. L. Vr. Onb. Ontv. (Harte brug) 7.30, 9.00, 10.15, 12.00 en 19.00 u. Parochie H. Leonardus 8.00, 9.00, 10.45, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Antonius (Z.W.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 19.00 uur. Parochie Haagse Schouw 9.30, 11.30 en 18.30 uur. Parochie Oegstgeest 9.00, 10.30, 12.00 en 18.30 uur. wykkapel Bonaventura 8.00 en h.0.00 u. Parochie Meerburg (Z'woude) 8.45, 10.30, 12.00 en 18.00 uur. Parochie De Menswording (L'dorp) 9.00, 10.30 en 12.00 uur. Parochie H. Joseph (Wass.) 7.30, 8.45, 10.30, 12.15 en 19.00 uur. Parochie H. Willibrordus (Wass.) 8.00, 9.30, 11.00, 12.15 en 17.00 uur. Parochie H. Laurentius (Voorsch.) 7.30, 9.00, 10.30, 12.00 en 17.00 uur. Parochie Moeder Gods (Voorsch.) 8.00, 10.00, 11.30 en 18.00 uur. Parochie Goede Herder (Wass.) 8.30, 10.00 en 11.30 uur.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3