NOG GEEN SCHOT IN I Hearing over kwestie Vrijburg DE ZAAK MARKOVITSJ Alain Delon voelt zich bedreigd Osservatore wilde feiten laten spreken Auto van toekomst op stoom Provinciaal jezuïeten over studentenpastores Hoop dat breuk voorkomen wordt Chanel klassiek en vrouwelijk De veilige manier van sparen Rijkspostspaarbank altijd safe! .WOENSDAG 29 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA (Van onze oorrespondent Lucas Kleijn PARIJS Al verscheidene dagen schrijven de Franse bladen dat de zaak-Markowitsj in een beslissend stadium is geko men en dat een ontknoping ieder ogenblik kan worden ver wacht. Maar telkens wordt de hoop de bodem ingeslagen en wij zijn nog steeds even ver, namelijk dat de moordenaar nog steeds niet is gevonden en dat zelfs geen resultaat heeft opgeleverd al het zoeken naar de villa waar Markowitsj voor het laatst kaart heeft gespeeld en naar alle waarschijnlijk heid ook is vermoord. Het stoffelijk overschot van de Joego-Slaaf Stefan Markowitsj werd 1 oktober vorig jaar op een vuilnisbelt bij Parijs ge vonden. Op 22 en 25 september had hij brieven geschreven aan zijn vader en aan zijn broer dat, mocht hem iets ernstigs overkomen, men inlichtingen moest inwinnen bij de film acteur Alain Delon en bij een zekere Marcantoni, een vroe gere Corsicaanse bandiet. 48 jaar die zijn verleden vaarwel had gezegd en een vreedzaam eigenaar was geworden van een of meer cabarets aan de kust van de Middellandse Zee. Vanzelfsprekend werden Alain Delon en Marcantoni langdurig verhoord, maar dat leverde niets op. Alain en Marcantoni kenden elkaar uit de tijd, dat Alain nog geen filmster was, uit Indo-China was teruggekeerd en eenzaam door de straten van Marseille zwierf. Ook Alain en Stefan Markowitsj kenden elkaar goed. Stefan kwam uit een oude Slavische familie en particuliere woning in Parijs installeerde. Playboy Stefan deed mee aan feesten en braspartijen in Parijs en aan de Middellandse Zee en van hem, playboy, wordt ge zegd, dat hij meer dan eens zijn handen vuil maakte aan oplichtingen en aan het maken van gewaagde, intieme foto's. In augustus van het vorige jaar verbrak Alain alle banden met Stefan, die daarna nog altijd volgens niet controleer bare geruchten 'n grote slag heeft willen slaan door chantage met diverse foto's in zijn bezit. Moet de moordenaar van Stefan onder deze slachtoffers van afpersingen worden ge zocht? Dat probeert de politie nu al wekenlang uit te zoeken. Men meende vorige week dat het onderzoek van de politie een eind op streek kwam door de arrestatie van Marcantoni en het vasthouden van gedurende 48 uur van Alain Delon. Ongehoord streng werd Marcantoni in een militair vliegtuig met veel bewaking overgebracht van Nice naar de gevangenis in Versailles, waar hij zonder enig contact met de buiten wereld werd opgesloten. Hij mocht alleen bezoek ontvangen I van zijn advocaten, maar kranten en radio en extra-eten uit de kantine werden hem geweigerd. Tijdens het uur luchten per dag, werd hij op de hielen gevolgd door een inspecteur en een politiehond. Tot dusver heeft dat verhoor van Mar cantoni weinig opgeleverd en men veronderstelt dat hij don derdag als normaal gevangene zal worden behandeld. Het vasthouden van Alain Delon heeft niet langer dan 35 uur geduurd. Al die tijd mocht Alain een bijgebouw van het ministerie van Binnenlandse Zaken in Parijs niet verlaten en sliep op een veldbed. Zaterdagnacht mocht hij naar huis terugkeren. Zondag rustte hij uit van vermoeienissen en van een griep. Maandag stond hij met Zizi Jeanmaire onder de schijnwerpers voor het opnemen van een film. Geheimzinnig Intussen spelen zich achter de schermen geheimzinnige din gen af. De rechter van onderzoek In Versailles, de heer Patard ontvangt regelmatig dreigbrieven. In de laatste dreigbrief zonder ondertekening stond, dat wanneer hij Marcantoni ver oordeelde hij een Corsicaanse bende op zijn hals zou krijgen. Alain Delon zelf onthulde dat op zijn vrouw Nathalie een1 aanslag was gepleegd. Men had de bouten van twee voorwie len van haar auto losgeschroefd. Dat gebeurde op 19 decem ber van het vorig jaar. Toen zij langzaam weg wilde rijden, raakte de auto vanzelfsprekend in panne. „Was dat op de grote weg gebeurd", zei Alain, „dan had die aanslag het leven gekost van mijn vrouw en van mijn zoon". Nathalie diende op advies van de politie een aanklacht in, maar de schuldige werd nooit gevonden. Alain Delon heeft een paar maal aan de politie gevraagd een wapen te mogen dragen, omdat zijn leven in gevaar was, maar dat verzoek is geweigerd. De taak van de rechter van onderzoek. Patard, wordt be moeilijkt door een telkens uitgesteld verhoor van een zekere Uros Milisevik, een Joego-Slaaf, die in Belgrado vertoeft en door Marcantoni wordt aangewezen als de moordenaar van Stefan Markowitsj. Uros zou gezegd hebben bereid te zijn naar Parijs te komen, mits hij door de Franse politie wordt beschermd omdat hij voor zijn leven vreest. Maar gisteravond laat werd in Parijs bekend, dat Uros zich heeft bedacht en toch maar liever in Belgrado blijft. Nog deze week zal Alain Delon opnieuw worden verhoord, maar dan als getuige. KWESTIE VRIJBURG Mgr. Zwartkruis krijgt adhesie HAARLEM, (KNP) Bij monde van voorzitter mr. T. Brouwer en secretaris drs. N. van Wersch heeft het hoofd bestuur van de katholieke land- en tuin- bouwbond te Haarlem zijn volledige in stemming betuigd met het standpunt, dat bisschop Th. Zwartkruis van Haarlem heeft ingenomen inzake de Amsterdam se studentenpastores en de daarmee samenhangende kwestie van het celibaat. De katholieke land- en tuinbouwclub zegt de bisschop zijn steun toe. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM De eerste hearing, die gisteravond naar aanleiding van de verklaring der Amsterdamse studenten pastores in het Ignaituscollege gehouden werd.is over het algemeen rustig ver lopen. Er klonk bezorgdheid over de toekomst van de studentenparochie en er werd een beroep op de pastores ge daan, niet abrupt een eigen weg te gaan. Ook werden voorstellen gedaan om de impasse te doorbreken. Duidelijk bleken er twee groeperingen te zijn. Een wil het afgebroken overleg tussen bisschop en pastores voortzetten, Artikelen over Nederlandse Kerk (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM „Van de kant van de Paus staat niets een open en eerlijke dialoog met het katholicisme van Nederland in de weg. Hij is de eerste om te onderstrepen, dat men terdege, kennis moet nemen van het werkelijke katholicisme in Nederland, alvorens zich aan een oordeel te wagen." Aldus mgr. Casaroli, onderstaatssecretaris van de Heilige Stoel, gisteravond in de NTS-rubriek „Denkbeeld". De uitzending is tot stand gekomen in overleg met Paus Paulus persoonlijk. Paus persoonlijk staat erachter Aanleiding tot deze uitzending was het plotseling verschijnen van een drietal lovende artikelen over het Nederlands katholicisme in de Osservatore Romano. Deze artikelen toonden een groot begrip voor de ontwikkelingen, die in de Neder landse Kerk gaande zijn. Alom rees de \Taag, wat de Osservatore met deze publikaties bedoelde. In de N.T.S.-uitzending werd deze vraag door J. van Belle, presentator van ..Denkbeeld", voorgelegd aan de schrijver van de artikelen, Frederico Allessandrini, adjunct-hoofdredacteur van de Osser vatore Romano. Deze antwoordde, dat zijn enige bedoeling was geweest „bij te dragen tot de kennis van verschijnselen, die de katholieken niet alleen van Neder land maar van heel de wereld in ver warring brengen". Hij ontkende, dat er van een koerswijziging bij de Osservatore Romano sprake zou zijn, al was het alleen maar omdat dit blad zich nooit aan een beschouwing over het Neder lands katholicisme had gewaagd. Ook zag hij geen rechtstreeks verband tussen de zitting van het pastoraal concilie Noordwijkerhout en de publikaties in Osservatore Romano. Deze moesten veeleer worden gezien als een antwoord op de verslagen, die in bladen als „II Messagero" en andere buitenlandse kran- WASHINGTON (AP) Zestig jaar nadat de met stoom voort bewogen auto puffend cn ronkend de vergetelheid in ging, kan het z(jn dat hü een glorieuze weder komst zal maken. De stoomauto zou snel ontwikkeld kunnen worden tot een krachtig voertuig lange afstanden, gelijk waardig aan de huidige orthodoxe auto's wat versnelling, vermogen en zuinige brandstof aangaat. De afwezigheid van koppeling en overbrenging zal minder kosten betekenen, minder gewicht en lagere reparatierekeningen. En om dat een stoommotor onmiddellijk op zijn achteruit gezet kan worden zullen remmen alleen nodig zijn voor parkeren. Verder zal de stoomauto geen enkele van de stoffen uitstoten zoals de auto's en \Tachtauto's van nu. die de luchi vervuilen. In plaats van een massale stoom ketel, kan de stoomauto uitgerust worden met een stoomgenerator waarin slechts een kleine hoeveel heid water nodig is. Het verbruik aan water zal niet meer zijn dan 4^ liter per 1600 km- Er is geen startmotor nodig, geen carbura teur, geen koelsysteem, geen ge luiddemper, verdeler en slechts één bougie. ten over Noordwijkerhout zijn schenen „ZU kwamen mü niet geloofwaardig voor", zei Allessandrini. „dus vond ik, dat wü dit concilie van alle kanten moes ten bekyken, zoals het zich in werkeiyk- heid heeft afgespeeld. Bedenkt u wel, dat men in Frankrük, Italië en Engeland sprak van een schisma, van een opstand. Bü nadere beschouwing bleek, dat daar helemaal geen sprake van was". Hoewel Allessandrini enigszins oi zaak heendraaide, toen hem iets van dien aard werd gevraagd, zijn er aanwijzingen, aldus de presentator van Denkbeeld, dat het initiatief tot het schrijven van de artikelenreeks is uitgegaan van mgr. Benelli, een hoge functionaris bij het staatssecretariaat. Dit werd bevestigd door de onder-staatssecretaris, mgr. Casaroli, die eveneens in „Denkbeeld" „De artikelen zijn natuurlijk door prof. Allessandrini geschreven, zei hij. Toch kan ik u de verzekering geven, dat zij naar hun bedoeling, toon, begrip, be langstelling en sympathie een getrouwe weergave zijn van wat er ten aanzien vanhet Nederlands katholicisme leeft bij de Heilige Stoel en bij de Paus per soonlijk. Mgr. Casaroii zei, dat het de Paus verdrietig mankt, als hij merkt dat men het Nederlands katholicisme oppervlak kig behandelt en beoordeelt. „Ik geloof werkelijk", zo vervolgde hij, „dat er van zijn kant niets ls, dat een open en eer lijke dialoog in de weg staat". Hij on derstreepte, dat zijn dialoog een groot wederzijds vertrouwen vraagt, zoals dat bestaat tussen broeders of naar gelang het geval, tussen vader en zoon. „Wij mogen de verantwoordelijkheid van de Heilige Vader en van de Heilige Stoel niet vergeten, zowel wat de zuiverheid van het geloof en de grondslagen van het kerkelijk leven betreft, als ten aan zien van de gelovigen in de gehele wereld en van de verschillende zienswijzen, die er binnen de Kerk mogen bestaan". De uitzending in Denkbeeld werd besloten door kardinaal Alfrink. Hij noemde de artikelen in de Osservatore Romano „een uitgestoken hand naar de Nederlandse geloofsgemeenschap, die wij met beide handen zouden moeten aan grijpen. Zij zijn het aanbod van een werkeiyke positieve dialoog. En katho liek Nederland kan daarop alleen reage ren door een positief antwoord, d.w.z. door de bereidheid ook zelf te zoeken naai een positief verstaan van hetgeen van Rome komt". Heyerdahl wil met papyrusboot over oceaan OSLO, (A.P.) De Noorse ontdek kingsreiziger Thor Heyerdahl heeft bekend gemaakt dat hü de Atlantische Oceaan zal oversteken in een boot van papyrus. Heyerdahl werd wereldberoemd door zün reis over de Stille Ocaan op het vlot Kon-Tiki. Heyerdahl vertelde het Oslose blad Aftenposten dat hij door zes andere man nen vergezeld zal worden. Het schip zal worden gebouwd naar het voorbeeld van de modellen van de Egyptische papyrus- boten die uit de tijd van de pharao's dateren. eventueel op bredere basis. Een andere groep blijft zich achter de pastores op stellen en volgt hun visie: doorgaan met de diensten, mogelijk in een nog vrijere opstelling, desnoods buiten de verant woordelijkheid van de bisschop. Zeer scherp werd gesteld, dat de pastores de officiële Kerk verwijten niet democratisch te zijn, maar zelf een pu blieke verklaring afleggen zonder him eigen gemeente gehoord te hebben. Oosterhuis verdedigde zich met te zeg gen, dat de pastores de zaak niet eerder de openbaarheid wilden brengen, om dat dan het gesprek met mgr. Zwart kruis bemoeilijkt zou zijn. De pastores boonden zich tijdens de hearing nogal boos op de communicatie media, omdat zij de zaak niet goed ge ïnterpreteerd en positieve termen uit Oosterhuis' toespraak verzwegen zouden hebben. Men wil de verklaring van Oosterhuis dan ook in brochurevorm la ten verschijnen. Namens een aantal priesters zei een Amsterdamse kapelaan, dat zij achter de verklaring stonden, omdat er geen sprake is van een breuk; maar dan moet er wel gezocht worden naar moge lijkheden van pluriformiteit binnen de ene Kerk. Hierop antwoordde Ooster huis: „Dit is onmogelijk. Het kan niet binnen de ene Kerk. zoals de bisschop die bedoelt. Voor mij blijft de term Kerk" onbestaanbaar". Hij noemde de datum van 1 maart als tijd om de dien sten op te schorten niet helemaal defi nitief. De hearing verzandde tenslotte ir een schermutseling om woorden en be grippen. Witteveen: plan van Mansholt is te duur BRUSSEL (ANP) Prof. H. J. Wit teveen, de Nederlandse minister van Financiën, heeft gisteren in de Europe- ministerraad in Brussel verklaard, dat het plan-ManshoIt voor diep ingrij pende sanering van de EEG-landbouw in de jaren 1970-1980 een veel t« kostbare De financiële consequenties ervan zul- n voor verscheidene regeringen niet aanvaardbaar zijn, zo zei hij. Hij stel de, dat de kosten van het directe markt en prijsbeleid veel te sterk stijgen en dat daarbij gedurende een tiental jaren nog enorme kosten voor structuurverbe teringen (circa 9 miljard gulden per jaar) zouden komen, als men het plan- Mansholt volgde. De Nederlandse bewindsman tel dit tijdens een eerste discussie over het plan, waarvoor niet alleen ministers en staatssecretarissen van Buitenlandse Za ken, en minister van Landbouw naar Brussel waren gekomen, doch ook ver scheidene ministers van Financiën en van Economische Zaken. De gemeenschappelijke landbouwpoli tiek moet binnen aanvaardbare finan ciële grenzen worden gehouden, zo be toogde minister Witteveen. Wat dit aan gaat waren volgens hem de plannen van dr. Mansholt teleurstellend. DEN HAAG De provinciaal der Jezuïeten, pater J. Her- niet", zo vroeg hy zich af, „v i, heeft gisteren een uitvoerige verklaring afgelegd de zaak van de Amsterdamse studentenpastores. Hy zei, dat veranderingen binnen de Kerk niet louter langs de weg van studie en overleg ontstaan: „Een werkeiyke en concrete ver andering voltrekt zich ook, doordat hier en daar bestaande wetten en structuren worden verlaten en uitdrukkeiyk wordt gebroken met de legaliteit. Staan wij hier in Nederland nu i dergciyk gebeuren?". De Franse ontwerper Jean Louis Scherrer heeft z'n nieuwe voorjaars collectie getoond. Op de foto een pantalon met wijde pijpen, waarop een jasje van contrasterende klas sieke snit gedragen wordt. Nikita Magaloff verzorgt op zondagmid dag 2 februari in het Circustheater te Scheveningen het derde concert in de jubileumserie van de Concertdirec tie Beek „Vier meesters aan het kla vier". Hij zal werken vertolken var Buxtehude, Clementi, Schubert er Schumann. Hy benadrukte, dat hetgeen zich de laatste maanden rond enige priesters in Amsterdam en elders heeft afgespeeld, uiteindeiyk een poging is om een echt evangelische Kerk op te bouwen. „Ik vraag en ik hoop, dat geheel hun pogen, hun conflict en de weg die zü kiezen aanwh'sbaar moge biyven binnen de eenheid van de gehele Kerk, in Nederland en daar- Pater Hermans vroeg de Amsterdam se pastores nader te willen aanduiden wat zij bedoelen, waar zij zeggen, zich te distantiëren van „de officiële Kerk". Blijkens dagbladcommentaren, aldus de provinciaal, kan de indruk worden ge wekt, dat bedoeld is: de Kerk als ge heel, maar dit kan de bedoeling niet zijn. „Ieder zich los maken van de band ons allen, zou leiden tot een sterili teit, tot een wegzinken van het ware en goede, dat zij met anderen ons te bieden hebben. Ik zou dit niet alleen betreuren misschien zelfs verplicht worden, hen daarin niet langer te steunen. Ik hoop evenzeer van harte, dat het beleid de officiële Kerk, met name in Rome, niet zo moge worden gevoerd, dat men ongewild groepen zoals in Amster dam en elders bestaan, praktisch wel naar de hoek van het volledige isole ment moet drijven. Datzelfde geldt voor de houding van ons medegelovigen. Ik hoop oprecht, dat alsnog in een voort durend spreken en overwegen manieren gevonden worden om een werkelijke breuk met de werkelijke Kerk te komen". Wat de stellingname van de orde ten opzichte van de Amsterdamse pastores betreft, zei pater Hermans, dat ook de religieuze gemeenschap volop bezinning en een zuivering bezig zijn. In dat verband vroeg hij zich af, of voldoende recht wordt gedaan aan vrijwilligheid, waarmee Christus zijn op roep tot evangelisch leven beantwoord wil zien. Ontkoppeling van priesterschap en ongehuwde staat zou zijns de getuigeniswaarde van het evange lisch celibaat vergroten. Hij wees op de weldaad, die het echt vrijwillige celibaat voor de Kerk kan zijn en hoopte, dat al dus „een einde zou komen aan de dub belzinnige toestanden, die in talloze lan den binnen de Kerk nu wel noodgedwon gen bestaan bij vele priesters". Courrèges: sensationeel (Van onze moderedactie) PARIJS Courrèges heeft dinsdagmiddag een sensatio neel sexycollectie voor voor jaar en zomer getoond. De Fo lies Bergères en Playboy's Bunnies kunnen niet meer in zijn schaduw staan. Het enige wat zijn modellen nog ont breekt is lange oren en een staart. De tien mannequins die zijii collectie toonden had den gekleurde pruiken op in nieuwe felle kleuren rood blauw, geel, rose en oranj< Het voorspel bestond uit mei.- jes die opkwamen in Incako.- tuums en barbareila-achtig. pakken met metalen lijfjes er Toen volgde de collectie:-di mannequins stormden naar voren door houten schotten in getailleerde jassen, pakken en robes. Veel heldere kleuren en wollen stoffen maar ook pas teltinten en wit. Langs kragen en zakpanden veel wit. De hals van de robes is meestal een diepe v. even eens afgezet met wit. Rokzo- men en smalle, ronde kraagjes alles wordt afgezet met wit. Als de jtvond valt is het uur van de sex geslagen. Op hippe broeken in diep blauw met lovertjes worden doorkijkblouses gedragen zon der bh's. De tepels worden verborgen achter donsveertjes Bij doorkijk zwart chiffon jurkjes waaronder alleen een ninuscule bikini wordt gedra- Cha nel Joco Chanel volgt haar eigen rouweiyke lijn. Haar pakken :ijn in tweeds, zachte kleuren n simpele lijnen zijn klassiek, •oals men niet anders ver vacht. De jasjes zün langei lan vorig jaar en in veel en- embles negen/tiende. Zijdeachtige tweeds met een innavolgbare handgeweven effect hebben een grote kraaiepootachtige tetuur. De kleuren van deze tweeds zijn beige en bruin, heidepaars. lavendelblauw en mauve. Een beige jas bad zes zakken aan beide zijden van de slui ting onder elkaar. Een linnen zomerjurk lijkt op een aantal aan elkaar genaaide geruite keukendoeken. Iets van het schoolmeisje vin den wij in de grote ascotstrik die onder een witte kraag wordt gedragen. Het einde van de colectie van Coco Chanel was een poëtische suite- en blanc voor elk uur van de dag. van mousseline pakken tot avondjurken voor de debutantes. Balniaia Pierre Balmain combineerde het welverzorgde met hel grappige in zijn nieuwe lente- en zomercollectie. Het welver zorgde bleek uit de op mees terlijke wijze tegen elkaar af gewogen lenteachtige pastel kleuren en warmere tinten. Het grappige kwam in eei pakje, bestaande uit cape jurkje en culottes. Voor di stad gebruikte Balmain dis creet marineblauw afgezet met wit. Het is voorzien var zijn nieuwe hoogdichtge- k noopte kraag. Hetzelfde idee in bedrukte zijde-organz.i werd getoond voor de cocktail Hij besteedde bijzonder veel aandacht aan de mouwen. Zijn nieuwste oreatie is een Verklaring van Oosterhuis was niet duidelijk Pater Hermans hoopte, dat de strijd x>r deze ontkoppeling door alle leden in zijn orde gezamenlijk zou worden gevoerd en dat zij samen de prijs ervoor zouden betalen, de prijs van de weer standen van het al te zeer gevestigde in stituut. „Laten wij dit samen doen, op dat de orde, waartoe wij behoren, niet verplicht zou raken, hen (de studenten- pastores) niet meer als medestanders en medebroeders te beschouwen. Dat ogenblik is er nu niet: ik hoop dat het niet behoeft aan te breken". Tenslotte zei pater Hermans, de bis- P|?en van Nederland te willen steu nen' in "Küri 'zéér zware en zeer precaire verantwoordelijkheid, die niet bij onze grenzen ophoudt. „De zware last, die zij dragen, bestaat voor een deel hierin, dat zij op een bepaald ogenblik binnen de Kerk geroepen kunnen zijn, in alle vrijmoedigheid het „neen" van de apos tel Paulus te herhalen, een „neen" zelfs aan het allerhoogste gezag. Ik wil open lijk verklaren, dat ik hen in mijn functie hierbij steun en naar ik meen te weten zeer vele collega's provinciaals met mij". In dit verband vroeg pater Hermans de Amsterdamse pastores met nadruk: „Laat uw oprechte verontwaardiging over misstanden in de ene grote Kerk niet uitmonden in een breuk, waardoor uw inzet geen vrucht meer zou dragen." Hij hoopte, dat er verder overleg mo gelijk zou zijn op basis van een compro misvoorstel, dat aan studentenpastores, die willen trouwen, de permissie geeft om voor te gaan alleen in de prediking. (ADVERTENTIE) manchet in de vorm var bloemenkroon, rijk bewerkt met borduursel en openge werkt. Balmain blijft nog steeds echte vrouwenkleren ontwerpen. Bij hem geen mili taire of matrozenstijl. Zijn kleermakerswerk is superbe en zonder fouten. Klassieke tweed, linnen of shantung gewoon effen wol worden ge bruikt voor pakjes met korte jasjes soms met een leren ceintuur aan de voorkant of ;eheel rondom. ROGER VIVIER toger Vivier, de schoenont- verper, wiens modellen in ex- lusieve versies gemaakt wor- len voor iedere haut coutu- ier toonde een gevarieerde en ipmerkelijke elegante collec- ie. De teen is gerond en vaak -.ijn de modellen versierd met gepolijste metalen gespen. En- cele daarvan vallen over de een, en sommige modellen -.ijn op verschillende wijzen ütgesneden. Een zwarte leren schoen heeft een hoge muil en een enkelband. Voor par ties heeft Vivier prachtige sa tijn en brocaat bewerkt met tijk versierde gespen, sanda- lenriempjes en uitsnijdingen. Er zijn 2200vaetiglngen. Op<to poetkantoren kunt u ds hele dag terecht. Ëen e»nt«l dearven ia zalf» ook op vrijdagavond of de plaatselijke koopavond geopend. Voor da poitagemschappen galden aparta openingttijden.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 9