Zdenek Macal deed Radio Filh. Orkest muzikaal van nationaliteit veranderen Museum in Leids weeshuis GROFVUIL OPHAALDIENST. BIOSCOPEN Tegenstellingen bij „Oegstgeest Actief' MARKTEN PAGINA DL LLhDbE COURANT WOENSDAG 29 JANUARI 1969 Werkzaamheden aan provinciale wegen onder Noordwijkerhout worden voortgezet Overrompelend „Mijn vaderlan d" klonk als een geloofsbelijdenis Het vyfde abonnementsconcert van het Residentie-Orkest te Leiden is een bijzonder evenement geworden. Het Haags ensemble maakt, zoals men weet. een concertreis door de Verenigde Sta ten en zijn plaats werd gisteravond in de Stadsgehoorzaal ingenomen door het Radio Filharmonisch Orkest. De leiding had de 33-jarige Tsjechische dirigent (in ballingschap) Zdenek Macal. Zijn overrompelend optreden vond 'n hoog tepunt in de uitvoering na de pauze van drie delen uit „Mijn vaderland" van Fred. Smetana. Hier werd volop duide lijk, dat „Ma Vlast" ook het vaderland van Macal is. De jonge Tsjech groeide uit tot een tovenaar, die 90 muzikanten in één slag in muzikaal opzicht van na tionaliteit deed veranderen. Met Sme tana behoeft men de top van de Olym pus niet te bereiken, maar Macal en het bijzonder knap spelende Radio Fil harmonisch Orkest-in-metamorfose voerden deze muziek naar een hoogte, waarop wij in ons land Smetana zelden of nooit waargenomen hebben. Onwillekeurig hebben wij gisteravond even gedacht aan een andere Tsjechi sche dirigent, Rafael Kubelik, toen wij Macal aan het werk zagen en het re sultaat beluisterden. Die indruk kwam vanzelf. Uiteraard zal „Mijn vaderland" in deze moeilijke dagen voor de Tsjechen wel een bijzonder sterke invloed hebben op Zdenek Macal, maar men moet dan toch over veel kunstenaarschap beschik ken om alle zich opkroppende gevoe lens zó te concretiseren zoals hij dit heeft gedaan. Het was een geloofsbelij- De burcht Vysehrad kreeg onmiddel lijk al een prachtig getroffen karak ter door het vuur, dat Macal in deze heroïek en jubel liet uitstralen. Als een reproducerend architect tekende hij de taferelen ten voeten uit. Even Slavisch werd de door het orkest glansrijk ge realiseerde Moldau. Zó moet met Sme tana worden omgegsprongen en dat is op deze Praagse manier bepaald heel anders dan in de geijkte doorgaans te beluisteren uitvoeringen. Het is verba zingwekkend wat deze dirigent, die nog een toekomst voor de boeg heeft, met een voor hem anders geaard orkest weet te doen en hoe hij er zijn eigen stempel op drukt. Het publiek reageerde, hoe wel het werk nog niet was afgelopen, spontaan op „De Moldau" en barstte los in een ovatie. Het deel Sarka sloot het optreden even grandioos af, waarna de spanning brak na zoveel inspiratie en men de dirigent, die uit elke maat pure muziek had ontlokt, de hulde bracht die hij verdiende en waarin hij het orkest dankbaar liet delen. „Eglogues" (1963) van de Nederland se compnoist Robert Hcppener, had het concert geopend. Deze „herderszangen" zijn niet modern en geheel tonaal. De verschillende delen vertonen een om vangrijke zeggingskracht, waarin plaats is voor geweld zowel als voor poëzie en schroom. De expressieve geladenheid van „Eglogues" kreeg overal een melo dische ondergrond mee. Het orkest gaf er onder Macal een gave uitvoering van. concert voor piano en orkest in c kl. I. (KV 491) van Mozart. In dit onvolpre zen concert zag Beethoven eens zijn ideaal, dat hem schier onbereikbaar ten voorbeeld stond. Het moet hem dan ook bijzonder hebben aangesproken met de felbewogen en demonische hartstochten in de hoekdelen. De zachte stemming in de middendelen zijn nauwelijks in staat een vriendelijk mozartiaans evenwicht te scheppen. De uitvoerenden hebben alles even dramatisch opgevat en er (niet te verwonderen) een slavisch accent aan gegeven. De pianiste bezit een krachtig toucher en kwam tot een bewonderens waardige interpretatie, die misschien wel iets te sterk was aangezet, maar in elk geval boeide door eerlijkheid. Het orkest wedijverde volgzaam en stevig, met hier en daar wat te harde blazers, vooral in het hout. Geen verfijnde aan gelegenheid dus wat niet alle concert bezoekers bevredigd zal hebben maar wel indrukwekkend door de afwezigheid van opsmuk. T. P. Schoolhoofd Volkers (Pedologisch Inst.) 40 jaar in onderwijs De heer J. B. Volkers, hoofd van de school, die verbonden is aan het Pedo logisch Instituut, is binnenkort 40 jaar bij het onderwijs. Hoewel de heer Vol kers pas de laatste drie jaar hoofd is van de school aan de Langebrug, is hij de volle veertig jaar werkzaam ge weest in Leiden. Achtereenvolgens was hij werkzaam op de Zuidsingelschool, was hij hoofd van de school in de Tweede Haverstraat en later van de school aan de Da Costastraat. Het jubileum van de heer Volkers, een man met grote verdiensten voor het BLO-onderwijs in Leiden, zal ge vierd worden op woensdag 5 februari in de school aan de Langebrug. Van kwart over vier tot kwart over vijf is er ook een receptie in de school. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 29 JANUARI Stadsgehoorzaal Rotterdams Philh. Orkest, o.l.v. Jean Fournet, solist Mi chel Block, piano (K O)aanvang 20.00 uur. DONDERDAG 80 JANUARI Rynlandflat Jaarvergadering Kath. Nat. Bond EHBO Peerke Donders. Aan vang 20.00 uur. Microtheater Imperium „Vuile han den" van J. P. Sartre, Vestestraat; aan vang 20.00 uur. De Burcht Politiek Café, KVP- equipe, o.l.v. mr. Aalberse; aanvang 20.00 uur. Het voormalig H. Geest W eeshuis afgelopen jaren een grondige restau museum van geologie en mineralogie. Maandag a.s. kan het publiek reeds in de eerste drie zalen terecht. Het zal na de reorganisatie in totaal elf zalen omvatten. Hoewel het eerste nieuwe begin van het museum nog provisorisch is, is men erin geslaagd in de beperkte ruimte een visueel zeer aantrekkelijke expositie onder te brengen. Het museum van Geologie en Mineralogie was voorheeen gevestigd Ln de Garenmarkt, maar al enkele jaren kon men daar geen publiek meer ontvangen. Foto: de poort van het voormalig Weeshuis, waarvan de restauratie onlangs gereed kwam. BURGERLIJKE STAND Geboren: Peter R., z.v. J. B. T. Am- bagtsheer en H. M. Leopold; Vincen- tius S„ z.v. P. J. M. de Winter en J. C. M. Oostdam: Johannes T. W., z.v. W. P. Vink en C. P. M. Lubbe; Elisabeth, d.v. H. C. A. Kamerling en J. P. E. M. van Benten; Francisca B. J. W. C., d.v. F. W. C. Hakkaart en B. J, W. C. La- gerweii; Wilhelmina J. M., d.v. S. W. M. van Straalen en J. G. de Koning; Cornelia, d.v. D. A. Mol en J. P. Groe- neveld. Ondertrouwd: M. van der Haven en M. H. Sloos; H. W. Flippo en E. M. C. DONDERDAG 30 JANUARI hof, St. Ursulasteeg, Caeciliastr., Lange j en Korte Lijsbetsteeg, Korte en Lange Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer- Agnietenstraat, Spijkerboorsteeg, Hout straat (van Haven tot Mare), Donker- markt. Nieuwe Mare. Vestwal, 3e Bin- steeg, Kuiperssteeg, Dullebakkersteeg, nenvestgrachl, Reineveststeeg, Lange- Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe- gracht, Vredehof. Noorderstraat. straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg, Van der Werffstraat, Bouwelou- wensteeg, Meermanshof, Druckerstraat, Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Rundersteeg. Janvossensteeg, Koddesteeg, Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare), Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht, Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat, Baatstraat. Buurt 23: Haarlemmerstraat (van Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen- straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr.. Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg, Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmarkt- brug), Fokkestraat, Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare), Lange Mare, Vrouwenkerkhof, Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg, Hendrikstr., Sions- V RIJ DAG 31 JANUARI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straal, Duyvendakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijndijk tot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr., Dozystraat, De Goejestraat, Hartman- straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade, Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Riinvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Wilhelminabrug tot Rijnvreugd). Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade, Gouwestraat, Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade, Kasteelhof, Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat, Lingestr, Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger- Duivenvoorden; J. H. La Haye en C. P. M. Stolwijk; J. W. Eweg en J. van der Waals; G. Varkevisser en J. van den Dop; A. A. Sloot en H. Roelandse; M. J. M. de Haan en W. H. van de Wiel; G. van der Ploeg en M. H. J.G. van der Linden. Gehuwd: D. van Klaveren en H. Burger; E. E. Burgemeister en A. M. Laterveer. Overleden: J. A. Verwer, 65 jaar, an; G. Crispijn, 74 jaar, man; J. C. Bavelaar, 89 jaar, man; A. L. van Duijn, 12 dagen, dochter; P. W. M. C. Smeets, 11 dagen, zoon. SASSENHEIM TONEEL BIJ D.V.V. Gister- en eergisteravond vonden de jaarlijkse feestavonden plaats van de Buurt- en Speeltuinvereniging „DVV" in „Het Trefpunt". Voor beide avonden, die verzorgd werden door de toneelver eniging „Elckerlyck", bestond veel be langstelling. Voorzitter Mazee zei in z'n openingswoord dat volgend jaar bij het 25-jarig bestaan een cabaretavond zal worden gegeven met artiesten op lande lijk niveau. Voor dit jaar was hij blij „Elckerlyck" bereid gevonden te heb ben om het blijspel ,,Dr één" op te voeren. Het stuk was welbe wust gekozen om de boodschap, die van uitging. Want bij „DW" is blijk baar één vrouw duizend mannen te erg, gezien het gering aantal mannen op de jaarvergadering. Het bestuur ziet met verlangen uit naar de eerste vrouw in haar midden. Verder merkte hij op, dat de speeltuin afgelopen zomer goed heeft gefloreerd. Dagen van 300 kinderen geen uitzondering. Tot slot dankte Camera: Een maagd voor de prins (18). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nacht voorstelling vr. en zat. 23.30 u. Orfeu Negro (18); zo. en wo. 14.30 u. De avonturen van Pietje Bell (a.l.). Lido: Hang 'em high (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dreven carnaval (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Sex en society (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 jaar)- Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Naakt om te leven (18 jaar) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. eD zat. 23 30 u.: Het meisje Ariana (18 jaar). Korreltje Men behoeft geen vleugelen als enge len te hebben om te zien waar we nog wat liefde kunnen brengen en hoe we anderen van onze overvloed mee kunnen laten genieten. ...PUNT... Aan de Provinciale weg nr. 1 en de te reconstrueren hout en de Langelaan, waar het seminarie Leeuwenhorst provinciale weg nr. 3 zyn tussen Noordwyk en Noord- is gelegen. Van het begin der werkzaamheden geeft by- wijkerhout de werkzaamheden weer begonnen. Een der gaande foto een beeld. Achter de aarden baan ziet men viaducten in die weg komt te liggen tussen Nooordwijker- de toren van Leeuwenhorst. (foto Hoogeveen). GEMEENTELIJKE AANKONDIGING Bestemmingsplan Merenwijk De Burgemeester van Leiden maakt bekend, dat met ingang van 31 januari 1969 gedurende een maand ter ge meentesecretarie (Stadhuis, kamer 112) voor een ieder ter inzage zal liggen het door de Raad op 20 januari 1969 vastgestelde bestemmingsplan „Lei- den-Merenwij'k" voor het gebied, gele gen tussen de grens met de gemeente Warmond, de Zijl, de Slaagh- of Stink sloot en de spoorbaan Leiden-Haarlem. Bij de vaststelling is afgeweken van 't ontwerp, zoals dat ter inzage heeft ge legen, voor wat betreft een waiterke- rende kade langs de Zijl, de ontwor pen jachthaven en de Slaagh- of Stink sloot, alsmede ten aanzien van het horen van raadscommissies bij het uit werken en wijzigen van het plan door Burgemeester en Wethouders. Gedurende de vorengenoemde ter mijn kan een ieder, die zich tijdig met bezwaren tot de Gemeenteraad heeft gewend of .die bezwaren heeft tegen de wijzigingen, welke bij de vaststel ling van het plan in het ontwerp zijn aangebracht bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holand bezwaren tegen het plan indienen. LEIDERDORP „Doeshaven" toonde burgemeester plannen Na de b. en w. vergadering gister middag! in Leiderdorp trok het college er nog even op uit om burgemeester M. A. va nedr Have weer enige indrukken van zijn gemeente te laten opdoen. De prachtig gelegen jachthaven „Doesha ven", welke onder voorzitterschap staat van wethouder J. Nievaart, was nu het Onder de strak wapperende Hollandse en Lelderdorpse vlaggen maakte het ge zelschap een ronde over de honderden meters lange steigers; behalve door de wethouder werd het gezelschap van des kundig commentaar voorzien door en kele aanwezige bestuursleden. Wij zagen o.a. de secretaris, de heer H. Jongman en de penningmeester, dokter H. Bake- Daarna, verdreven door een miezerig regentje, werd het gezelschap door de beheerder van de haven, de heer Van Groeningen, op zijn aldaar gelegen woon schip ontvangen, waar de toekomstplan nen van de vereniging de heer Van der Have met trots verteld werden. Zo hoorde hij, dat er dit seizoen reeds gemeerd zou kunnen worden aai nieuwe 7, 8 en 9 meter steigers. Ook de aanstaande bouw van twee 60 meter steigers vervulden hem kennelijk met RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiderdorp komt op maandag, 3 februari a.s. des avonds om 8.00 uur bijeen. De agenda vermeldt o.m. de volgende punten: voor stel tot verhuur van grond aan N.V. Aannemingsbedrijf P. Vermeer te Hoofd dorp. Voor aafaltinstellatie; voorstel tot het voeren van een rechtsgeding in eer ste aanleg: Voorstel tot het verlenen van subsidies uit het Cultuurfonds over 1969 aan de volgende verenigingen en instellingen: a. de Stichting Muziek school Leiderdorp; b. de Harmoniekapel Leiderdorp, afdeling Drumband; c. K&O, afdeling Leiderdorp; d. de Christe lijke Korfbalvereniging Velocltas; e. de Stichting Leidse Volksuniversiteit K&O, te Leiden; f. de Stichting De Leiderdorp- se Padvinders; g. de Stichting Open bare Bibliotheek, over 1967; voorstel tot het verlenen van een subsidie over 1969 aan het Verbond voor Veilig Verkeer, afdeling Leiderdorp; voorstel tot het verlenen van een subsidie over 1967 aan het Centrum voor Kraamhulp van het Wit-Gele Kruis „Leiden en Omstreken"; voorstel tot het verstrekken van twee geldelningen aan de Stichting Muziek school Leiderdorp; voorstel betreffende het beschikbaar stellen van lokaalruim te voor de Christelijke scholen aan de Willem de Zwygerlaan en de Splinter- laanen tot intrekking van diverse be sluiten betreffende de aankoop van rij dende schoollokalen. Voorzitter Trijselaar legt functie neer VAN WEERLEE OPVOLGER Een controverse tussen een aantal winkeliers O.A.-leden in het centrum Lange Voort en het O.A.-bestuur bleek gisteravond op de gehouden jaarver gadering van „Oegstgeest-Aktief" een punt dat aanleiding gaf tot enige dei ning. Destijds was er met de leden in het nieuwe centrum o.m. de afspraak gemaakt dat men niet zou adverteren op een wijze discriminerend ten op zichte van de overige leden. Een ziens wijze die op den duur niet meer door allen werd gedeeld, hetgeen er, mèt een aantal uitlatingen aan het adres van de heer L. M. Trijzelaar, toe ge leid heeft dat deze zijn funktie als voorzitter vakant stelde. Het O.A.-bestuur deelt in een ver klaring mede dat men in het Winkel centrum Lange Voort-Inslaan een be langengroep heeft gevonnd bestaande uiit een vijftal bestuursleden dat akties wil houden in de meest uitgebreide zin zoals o.a. advertenties die de gehele Bollen- en Rijnstreek bestrijken en waarin uitsluitend de aandacht wordt gevestigd op het Winkelcentrum Lange- Voort. De belangengroep wil ook een dergelijke groepering in De Kempe- naerstraat en denkt O.A. een over koepelende taak toe. waarin het be stuur absoluut geen heil ziet. Het be stuur meent dat het niet raadzaam is een bestuur in een bestuur en een vereniging in een vereniging te heb- Tijdens een bijeenkomst heeft het bestuur van genoemde belangencom- missie zijn plannen uiteengezet waar mee het bestuur van O.A. echter on- hy de middenstand voor de vele prijzen I mogelijk akkoord kon gaan. Hierop geschonken voor de verloting, die het werden de voorzitter van O.A. enkele mooie bedrag van 640,opbracht. persoonlijke verwijten gemaakt. Ge- Vervolgens het woord aan „Elckerlyck", dreven door deze beschuldigingen en dat het dolkomische stuk weer vlot bracht. De lachtsalvo's waren niet van de lucht en het dankbaar publiek bracht aan het eind een applaus, dat uitgroeide tot een ware ovatie. WOUBRUGGE AANRIJDING De 16-jarige S. uit Woubrugge is gis teravond, omstreeks 7'uur, toen hij met zijn moeder en zijn tweelingbroer op de fiets over de Provinciale weg onder Woubrugge reed, door een achteropko mende personenwagen aangereden. De jongeman moest met een zware hersen schudding in het Diaconessen-ziekenhuis worden opgenomen. enkele andere aspecten heeft deze be sloten zijn funktie op de eerstkomende ledenvergadering beschikbaar te stel len hetgeen door het bestuur met leed wezen moest worden aanvaard, j Het bestuur van O.A. ziet als enige oplossing dat allen die aan cle Lange- Voort-Irislaan gevestigd zijn zich dan terug trekken uit OA. Uiteindelijk lig gen hun belangen daar en het is vol komen begrijpelijk dat men wil mee werken de zaak van de grond te krij gen, „maar dit moet niet ook ten koste gaan van de overige winkeliers in onze gemeente. Het is ons inziens uitgesloten verbonden te zijn aan twee verschillende organisaties. Hiermede gal het bestim nimmer akkoord kun* gaan. Uiteindelijk heeft zij voor nog meerdere middenstanders de ver antwoording. dan alleen voor diegenen, die gevestigd zijn aan Lange Voort en De Kempenaerstraat," aldus enkele punten uit de verklaring die O.A. haaT leden toezond. Reden temeer waarom er gisteravond voor de jaarvergadering in „De Gouden Lantaarn" te Oegstgeest grote belang stelling bestond. De agenda vermeldde o.m. royering van een lid uit het win kelcentrum „Lange Voort" vanwege gedragingen, welke indruisten tegen afspraken en doelstellingen van O.A Dit betrof een kwestie aangaande het niet uitgeven en aanvaarden van zgn. geschenkenbonnen, welke door O.A. via de winkeliers verkrijgbaar worden gesteld, alsmede het voeren van een advertentie-aktie. Genoemd O.A.-lid verweerde zich tijdens de vergadering tegen de be slissing van het bestuur en zette uit voerig zijn handelingen uiteen, met name dat in zijn branche geen korting gegeven mocht worden en dat bij het verzilveren van geschenken/bonnen een korting van 3 voor O.A werd af gehouden. ,,Als ik dólt geweten had, had ik het tevoren aan O.A gemeld."* Spreker wilde zich wat betreft het ad verteren volle vrijheid van handelen voorbehouden en bleek het ook op an dere punten o.a. verhouding grootwin kelbedrijf - kleine ondernemer niet eens te zijn met O.A. Na nog eens geadvi seerd te hebben een tweetal belangen groepen in de vereniging te vormen „als enige oplossing als gevolg van de struktuurwijziging" deelde spr. mede af te treden als lid van OA. waardoor de aanwezigen zich niet behoefden uit te spreken over de beslissing van het bestuur. BESTUURSVERKIEZING De voorzitter, de heer Trijselaar, ging tijdens de bestuursverkiezing na der in op het feit dat tot hem verwijten waren gericht op een bijeenkomst waar de eerste burger der gemeente aan wezig was. Omdat hij niet kon vol doen aan de eisen, die door een be paalde groep gesteld werden, zei hij gedwongen te zijn zijn funktie be schikbaar te stellen. De heer Trijselaar verklaarde wel als bestuurslid te willen aanblijven. Hij droeg namens het bestuur de heer Van Weerlee voor als voorzitter. Deze werd gekozen met 45 van de 53 uitge brachte stemmen. De samenstelling van het bestuur is thans als volgt: voorzit ter: de heer Van Weerlee, en leden: de heren Trijselaar, De Roode, De Tombe, Dullaert, Paddenburg en Ligtvoet. Hiermee kwamen de aanwezigen te vens tegemoet aan de eis van de heer Van Weerlee dat hij zijn funktie alleen zou aanvaarden als men het bestuur verleende over te gaan tod art 5 sub. d der statuten dei- aktivitei- ten in overleg met het bestuur ont wikkeld moeten worden. AKTIE GESCHENKENBONNEN De aktie O.A.-geschenkenbonnen is ;n groot sukses. De korting t.b.v. O.A. komt voor de winkelier na 1 februari te vervallen. Men heeft wederom plannen voor een middenstandsbeurs, de „O.A. '69". Het bestuur heeft dien aangaande ook een bespreking gehad met het Leidato-comité, dat dit najaar in de nieuwe veemarkthal wil expo seren. Een vast plan is nog niet ge reed. „Oegstgeest of Leiden" blijft nog enigszins een vraag. Na B.T.W.- en feestavondperikelen waren er sprekers als de heren Dof- ferhoff en Nouwens, die uit veler naam de heer Trijselaar bedankten voor het enorme werk, dat hij in het belang van O.A verzet heeft. jy J --v „Zy ploft byna van trotsze denkt dat de vogelkenner zich met haar ver loofd heeft!" WOERDEN, 29 jan. - Kaas - Aanvoer 2 partijen, notering 3.77 per kg. Han del flauw. LEIDEN, 29 JAN. - Groente - Cham pignons 250-300, aardappelen 6, boeren kool 75-86, rode kool 22-35, prei 57-91, rabarber 106-112, spinazie 143, spruiten A 65-76, B 80-86, Uien drielingen 12-13, middelfijn 18, middel 22-26, grof 26-30, witlof 66-121, knolselderij 46-48, Sla 22- 34. KATWIJK a/d RIJN, 28 jan. Groen ten Waspeen( per kist): A-extra 8.90; Al 7.50—8.90; A2 2.90—7.90; B- extra 11.20; BI 9.30—11.30; B2 2.10— 5.60; C2 2.90; breekpeen (per kist) 5.00 —8.50; boerenkool 68—91; knolseldeerio (per stuk) 18—30; kroten (per kist) A 13.50—3.90; BI 1.90; rode kool 38; spruiten Al 127; A2 66; uien (per kist) 3.604.50; schorseneren Al 7186; Bl 45—64; B2 12—30; Cl 20—30. Aan voer: waspeen 158.000 kg; schorsene ren 26.000 kg. ROELOF ARENDSVEEN, 28 jan. Bloemen Am. Anjers Sim Rose 23-33 Sim Rood 23-28: Sim Wit 28-34; Sim Keefer 31; Alice 34; Rozen Carol 33-44| Nordia 75-96; Forsythia 25-65 p. st| Irissen Wedge wood 2.80-2,90; Blauwe durifjes 43-53; Freesla's 1,60-1,80; Nar cissen Carlton 90-1,20; Golden Harvest 1,10; Buxton 80-90; Early Glorie 85-96; Fortuna 90-1,00; California 95; Inves- tum 1,40: Tulpen Internationaal 1,70( Pax White 1,55-1,60; Krelage 1.00-1.50J Lustige Wit we 1,40-1,70; Preludium 120- 1,45; Rose Copland 1,55-1,76; d. Een den 1,45-1,50; Paul Richter 1,30-1,551 Apeldoorn 1,50-2,10; Christmas Gold 1,30-1,45; Wintergold 1,15-1,50; Charles 1,35-1,50; Wim van Est 1,85; Blenda 1,55-1,60: Br. Star 75-85; Olga 1,50; Bel- lona 1,25-1,45; Beatrix 1,70; Prominen ce 1,65-1,90; Gandes 1,65; Cassini 1,50- 1,60; White Sail 1,80; Beauty of Volen- dam 1,45-1,50 per bos. Kwestie gemeentearchitect - gemeente Zoeterwoude diende voor Ambtenarengerecht Dezer dagen heeft het Ambtenarenge- recht in Den Haag zich gebogen over de kwestie van het door de gemeenteraad van Zoeterwoude gegeven ontslag aan de gemeentearchitect, de heer J. L. van der Broek. Als reden voor dat ontslag werd deslyds aangegeven „ongeschikt heid en onbekwaamheid". Tot deze con clusie was een commissie uit de raads leden gekomen, nadat de gemachtigde van liet gemeentebestuur, mr. J. B. Sens, een onderzoek naar de gedragingen van de heer v.d. Broek had ingesteld. Overi gens was de gemeente-architect pas ont slagen nadat hy al een jaar lang ge schorst was geweest. Tegen het ontslag kwam hy in beroep. Hij werd bijgestaan door mr. J. van Wes- sen uit Rotterdam, het gemeentebestuur door zijn gemachtigde mr. J. B. Sens. Op de zitting waren mede aanwezig de ourgemeester en de wethouders van Zoe terwoude. Zij trachten duidelijk te ma ken „dat er niet de heer v.d. Broek niet te werken viel". Zij deden dat op een wij ze die aan mr. v. Wessen op een gegeven moment de uitroep ontlokte: „Het lijkt wel een circus, ik hoef maar wat te zeg> gen en ze staan al". Door het gemeentebestuur werd ge steld dat er met de heer v.d. Broek, sinds 1954 in dienst van de gemeente, reeds rond 1961 moeilijkheden waren geweest. De algemene klacht luidde dat „hy te duur was". De directe aanleiding van de schorsing was gelegen in het feit, dat hij geen versoberingen had aangebracht in zijn ontwerp voor «en noodslachthuis, hoewel hem dat was opgedragen. Uit het door d« raadscommissie uitgebrachte rapport bleek, dat dat niet het enige was. Zo zou hij als chef van de afdeling Openbare Werken ook tekeningen voor anderen hebben gemaakt en ingezetenen het advies te Rebben gegeven een andere aannemer te nemen dan een Zoeterwoud- se bouwer, die bovendien lid was van do gemeenteraad. De heer v.d. Broek werd voorts verweten, dat de afwatering van een nieuwbouwcomplex niet goed funo- tioneerde. De verantwoordelijkheid daar voor werd overigens door de heer v«d. Broek betwist. Mr. Van Wessen noemde de zaak nog al onverkwikkelijk. „Die is blyven 8te» ken in persoonlijke tegenstellingen en ri valiteit". Het onderzoek naar eventuele misstappen van zyn cliënt is achteraf ingesteld, dus nadat hij reeds waa ge schorst. „Er is gezocht naar een recht» vaardiging van die schorsing", aldus mr. Van Wessen. De raadsman vroeg zich voorts af waarom een enige tijd geleden uitgebracht rapport van een onderzoek naar efficiency en organisatie niet was overgelegd. „Het zou wel «ens kunnen zijn dat v.d. Broek er dan met de minste kleerscheuren afkwam". Burgemeester Detmers stelde daar te genover, „dat dat rapport niets met de vervulling van de functie door de heer v.d. Broek te maken had", van welke uitspraak mr. Van Wessen acte vroeg, Mr. J. J\ Sens, de raadsman van do ge» meente, zei dat de heer v.d. Broek zich als ambtenaar, had moeten inpassen, H(j heeft wellicht kwaliteiten, maar wag t ch niet de juiste man op de Juisto plaats". Het ambtenarengerecht zal 11 februari In deze naak uitspraak doen,

Leidse Courant | 1969 | | pagina 5