Veranderde geloofsbeleving is ook in Leiden merkbaar SETH GAAIKEMA: Klokseance Botwinnik bij L.S.G. Dekenaat in cijfers BIOSCOPEN Grandioos tekstschrijver maar minder als cabaretier Concert Jeugd Kamerorkest en solisten artistieke manifestatie GROFVUIL- OPHAALDIENST Jeugdsoos te Bodegraven is heropend DE LELDSE COURANT MAANDAG 27 JANUARI 1069 Kaski brengt rapport uit De mate van deelname aan het kerkelijk leven zal geleidelijk verder verminderen. Dat staat te lezen in het rapport, dat het Kaski, instituut voor sociaal-religieus onderzoek en studie, onlangs heeft uitgebracht na een onderzoek naar het kerklidmaatschap en kerkelijke meelevend heid in de Leidse agglomeratie. De afgelopen jaren heeft een duidelijke daling in het kerkbezoek te zien gegeven. De teruggang is bepaald geen incidenteel verschijnsel en maakt deel uit van een zeer omvattend proces, veranderingen in de geloofsbeleving van de Nederlandse katholieken, aldus het Kaski. Daling zal zich nog voortzetten In januari 1966 en januari 1967 werd in Leiden een kerkbezoek gemeten van 5ft pet. in januari van 46 pet. terwijl voor oktober 1968 een nog lager percen tage voorkomt nl. van ongeveer 44 pet. In absolute aantallen vertoonde het aan tal kerkgangers in Leiden op de ge noemde teldata de volgende dalende reeks: 12.800, 12.200, 11.400 en 10.900. Voor de parochies buiten de stad, be horend tot het dekenaat Leiden geldt hetzelfde: In Leiderdorp, Zoeterwoude (zonder de parochie van de Menswor ding) is het kerkbezoek gedaald van 67 pre. tot 60 pre. in Oegstgeest van meer dan SO pet. tot minder dan 40 pet. in Haagse Schouw van 97 pre. tot 81 Op basis van de gegevens in het ver leden voorkomend becijferd het Kaski, dat voor Leiden en Oegstgeest een per centage van 40 pot. misbezoek, voor Leiderdorp-Zoeterivoude van 55 pet, en voor Haagse Schouio van 70 pet. als maximaal kan worden aangemerkt. Voor de stad Leiden moet er rekening mee worden gehouden, dat een percen tage van 20 6 25 pet. op den duur als normaal kan gelden. rochiële hoofdkerken een gezamenlijke capaciteit van 5.000 plaatsen, waarvan in het weekend van oktober 1968 te- samen 10.500 personen gebruik maak ten. Voor dit aantal bezoekers zou in wer kelijkheid een capaciteit van 3.000 plaat sen voldoende zyn geweest, de komende jaren zal het aantal kerkgangers in Lei den verder terug lopen tot 8.000, waar voor 2.400 plaatsen voldoende zijn. De overcapaciteit zal het meest voelbaar zijn voor de Hartebrugkerk, aldus het rapport. „Groei-parochies" Helemaal in mineur is het rapport overigens niet. Tegenover de Leidse pa rochies, die alle een min of meer sterke teruggang van het aantal kerkleden vertonen, staat ook een „groei-parochie" n.l. die van de H. Antonius in Leiden Zuidwest. Een groeiend aantal kerkle den hadden eveneens de parochies in de- nabuur gemeenten: Leiderdorp en Oegst geest; n.l. van 2.700 tot 4-600 in Leider dorp (twee parochies), en van 4-800 tot 5.800 in Oegstgeest. Dit verschijnse hangt samen met de verplaatsing die zich ten aanzien van de totale bevol king binnen de Leidse agglomeratie voordoet. Auto vernielde etalageruit te Voorschoten Een auto is gisteravond (21.25 uur) op de hoek van de Ant. van Leeuwen hoekkade en de Einsteinlaan tegen een winkelpui aangereden. De bestuurder, de 30-jarige J. L. te Voorschoten, verkeer de onder de Invloed van sterke drank. De etalageruit werd geheel vernield en de auto liep flinke schade op. DEKEN BRINKMAN 80 JAAR Hoogeerwaarde Heer I. P. A. Brink man, emiritus deken van Noordwijk en pastoor van de St.-Jeroensparochie, hoopt a.s. zaterdag 1 februari zyn 80e verjaar dag te vieren. Van 10.30-12.00 uur be staat er gelegenheid de oud-deken in St.-Jeroen te feliciteren. Dekenale Bestuursraad „Groot-Leiden" Aanpassing? Een gevolg van het teruglopend kerk bezoek is o.m. dat het draagvlak van de bestaande parochies en de daarin aanwezige voorzieningen wordt ver zwakt. Dit zal, aldus dr. Job Poeisz de opsteller van het rapport, nopen tot een heroriëntering van de gehele zielzorge lijke structuur. Met name is het niet uitgesloten, dat de parochieel-kerkelijke voorzieningen zelf door beperking aan de nieuwe verhoudingen moeten worden aangepast. Dit geldt zeker ten aanzien van de kerkcapacitelt van de Leidse pa- De 5-jarige Robbie de Bruin is zater- dagdagmiddag bij het spelen in de Speeltuin „Oosterkwartier" van een klimrek gevallen. Het knaapje bezeerde zijn hoofdje en moest met een hersen schudding in het Elisabeth Ziekenhuis worden opgenomen. Zaterdagnacht hebben inbrekers hun slag geslagen by de Hema. De daders namen ongeveer 100 stuks goederen mee waaronder voornamelijk textiel en snuis terijen. Circa 800,is de waarde er- Vrijdagnacht is er een inbraak ge pleegd in een snackbar aan de Lage Rijndijk, 400,werd weggenomen uit een automaat en ongeveer 1000,uit drie geldkistjes. Ook autodieven zijn weer bezig ge weest. Uit de Kamp (achter de Haar lemmerstraat) werd een rode Austin 1100 kenteken HV 62-14 gestolen en van Pieterskerkhof een Opel Record met het kenteken 20-27-GG. Op dinsdagavond 4 februari zal oud wereldkampioen M. M. Botwinnik een klokseance komen spelen in het speel lokaal van het Leids Schaak Genoot schap in het „Witte Huis" te Oegst geest. De Rus, die nog altijd de leiding in handen heeft van het Hoogoven schaaktoernooi en daarin hoogstwaar- schijnlijk zal gaan zegevieren, krijgt het op te nemen tegen acht tegenstanders. Om de grote meester de grootst moge lijke tegenstand te bieden zullen uitslui tend spelers van het eerste tiental van LSG strijd leveren. Botwinnik imponeerde in een klok seance kortgeleden nog tegen 't Zwit serse nationale team. De Helveten kre gen met 8 >4.-1% een gevoelig pak slaag. Overigens was Botwinnik reeds twee maal eerder te gast bij het LSG. In '58 hield hij een simultaanseance, terwijl hij in 1965 bij het 70-jarig bestaan van LSG de achtkamp in Noordwijk won van de 25e Noteboom-wedstrijd. De klokseance wordt op dinsdagavond 4 februari om 19.30 uur gehouden. LFJDSF MAANDAG 27 JANUARI Stadsgehoorzaal: concert voor K&O. over Cuba, 20.00 uur. Stadsgehoorzaal: Filmlezing voor K&O Rotterdams Philh. Orkest, 20.00 uur. De Doelen: LAFV lezing door Joop Pieëte, 20.00 uur. Centraal: Openbare vergadering PPR, 20.00 uur. DONDERDAG 50 JANUARI Rijnlandflat Jaarvergadering Kath. Nat. Bond EHBO Peerke Donders. Aan vang 20.00 uur. De dekenale bestuursraad Groot Lei den kwam in vergadering bijeen op 24 j januari. Interparochiële Charitas Instelling Naar aanleiding van een brief die de interparochiële charitas-instelling (I.C.I.) aan de dekenale bestuursraad had ge schreven o.a. over* afspraken die er ge maakt zijn om viermaal per jaar eer collecte te houden om via deze collectes de charitas-instellingen van Leiden subsidie te verstrekken, betoogde pas toor Wortelboer dat hij en vele ander pastoors het bestaan en de handelwijzen van het I.C.I. nauwelijks of niet kende. De secretaresse van de dekenale be stuursraad las het antwoord voor, dat zij namens de dekenale bestuursraad 8 an het I.C.I. gestuurd had. waarin zij o.a. gevraagd heeft dat het I.C.I. in een ge zamenlijke bespreking met de pastoors van groot Leiden doelstellnie en werk wijze van het I.C.I. zou willen bespre- Gemeenschap van Kerken te Leiden Behalve de officiële afgevaardigden I van de Katholieke Kerk van Leiden naar de gemeenschap van Kerken, welke zijn de Hoogeerw. Deken van Leiden. W. Harine:. en ir. T. Bennebroek (lid van de D.B.R.) zal ook een jeugdig lid van R.-K. kerk worden afgevaardigd. Struktuurplan van Groot Leiden De kerkeraad van de Hervormde Kerk van Leiden heeft aan de D.B.R. een „blauwdruk" doen toekomen, waarin be schreven staat hoe het gesteld is met de Hervormde Kerk van Leiden van he den in verschillende facetten. En welke plannen er bestaan met betrekking tot de toekomst. Een soortgelijk raport over de R.-K. kerk van groot Leiden is zo juist ver schenen. opgesteld door het Kaski. Drs. H. v. Breukelen. lid van de D.BR., biedt in een brief aan het bestuur van I de D.B.R. gericht, zijn ontslag aan in 1 verband met zijn toekomstplannen. Het j bestuur besloot deze ontslagaanvrage te aanvaarden onder dankzegging voor zyn belangrijke bijdrage in de pastorale ont- Hoe de verhoudingen in het Dekenaat Leiden zijn tussen de aantallen kerkleden, kerkgangers en het aantal beschikbare plaatsen per kerk toont onderstaande tabel. LEIDEN Kerkleden Kerkgangers Plaatsen H. Leonardus 2.914 1.025 520 H. Antonius 3.700 2.308 700 H. Lodewijk 1.694 1.160 509 O.L.V. Hemelvaart 6.346 2.355 1.216 bijkerk 270 250 O.L.V. Onbevl. Ontvangen 3.055 1.157 910 H. Petrus 6.033 2481 1.200 LEIDERDORP Menswording 774 632 328 O.L.V. Onbevl. Ontvangen 2.971 onbekend 710 OEGSTGEEST H. Willibrordus 4.942 1.850 735 Bonaventura 267 225 Woonwagenkamp 69 100 VOORSCHOTEN Maria Middelares 494 400 300 wikkeling in onze stad. mede tijdens zijn bestuurslidmaatschap van D.B.R. tot uiting gebracht. Er zal door de priesters van groot Leiden in zijn plaats een nieuw lid moe ten worden gekozen. De Deken deelt mee, dat tijdens de laatste vergadering van de penning meesters van kerkbesturen van groot Leiden besloten is een financiële oom missie te vormen. In deze commissie, die de financiën van groot Leiden zal gaan behartigen, hebben zitting geno men de heren Wagenaar, Hubert na mens de penningmeesters van de paro chies en de heer Bus als penningmees ter van de D.B.R.: met een vierde lid wordt nog onderhandeld. Bestuurswisseling in de dekenale bestuursraad Aangezien de termijn voor de huidige bestuursleden, die deel uitmaken van de D.B.R., in september ten einde loopt, meent de vergadering dat een goede voorbereiding getroffen moet worden om de verkiezing van de nieuwe dekenale bestuursraad mogelijk te maken. Er is besloten dat ieder bestuurslid op papier zal zetten wat hij zich voorstelt van de dekenale beestuursraad. In dit stuk zal worden vervat wat de D.B.R. heeft gedaan in het verleden (goed en niet goed). Wat men zou wil len dat de D.B.R. in de toekomst zal gaan doen. Hoe men denkt dat deze plan nen verwezenlijkt zullen worden. (Com municatie met parochieraden, pasto rieën en andere lichamen). Tot wie wil de D.B.R. zich richten. Ieder bestuurslid heeft zich verplicht dit concept uiterlijk 14 februari '69 by het secretariaat te bezorgen. Deze con cepten zullen worden vermenigvuldigd en in de volgende vergadering van de D.B.R. besproken worden. Deken-verkiezing In het priesterberaad van a.s. woens dag zal óver de procedure van de ver kiezing van de nieuwe Deken'gesproken worden. Leiderdorp Tijdens de vergadering worden mede delingen gedaan met betrekking tot de moeilijkheden op pastoraal gebied die zich de laatste weken uitermate hebben toegespitst. De dekenale bestuursraad zal zich uit hoofde van haar primaire taak met dit probleem bezighouden en haar bijdrage leveren om tot een zo goed mogelijke oplossing te komen uit deze benarde situatie. VAN DE WEG GERAAKT Zaterdagavond om zes uur raakte een vanuit richting Stompwijk komende per sonenauto, bestuurd door de heer W. J. v. W., in het Oosteinde van de weg. Het voertuig botste op volle snelheid tegen een boom en belandde tenslotte ln een slootje. De bestuurder liep hierbij slechts lichte hoofdwond op. De totaal ver nielde wagen moest met een kraanwa gen op het droge worden getrokken. Prof. Muntendam heeft zaterdagmiddag aan de Witte Rozenstraat een nieuwe acht van de dames-roeivereniging De Vliet ten doop gehouden. Hy deed dit niet met een fles champagne, maar op vry originele wijze door eerst wat vitamine in een plastic emmertje met. water te doen en dat over de kiel te smijten. .'amera: Een maagd voor de prins (18). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 n. Orfeu Negro (18): zo. en wo. 14.30 u. De avonturen van Pietje Bell (a.l.). Lido: Hang 'em high (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Dreven carnaval (18 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. .Studio: Sex en society (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Dokter Zjivago (14 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Sex: Naakt om te leven (18 jaar) Dagelijks 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling Vr. en zat. 23.30 u.: Het meisje Ariana (18 jaar). Korreltje ROELOFARENDSVEEN TUINBOUWSTUDIECLUB E.M.M. Op dinsdag 28 januari a.s. des avonds Le 8 uur organiseert de tuinbouwstudie- lub E.M.M. een voorlichtingsavond in ie kantine van de bloemenveiling. De ieer P. Hoogeterp van het Laboratorium oor Bloembollenonderzoek te Lisse zal een inleiding houden over het trekken van tulpen, waarbij hij speciaal zal in gaan op de problemen die zich dit sei zoen hebben voorgedaan bij de z.g. ,,5" tulpen" en bij de gekoelde bollen. Iedereen die hiervoor belangstelling heeft is welkom. Studenten Cabaret voortgekomen cabaretier mag dan sinds hij in het Ne derlandse wereldje van de kleinkunst rondneust een grote naam als tekst schrijver en als vertaler van musicals hebben verworven, het briljante om zijn teksten ook te kunnen brengen heeft hij nog niet. Zaterdagavond trad de 29-jarige rieer- landicus, die faam kreeg met Wim Kans oudejaarssucces. „Nee, nee, nee, we noemen geen namen" en die al de ere titel heeft gekregen van de „meester van de woordspelingen" op in de Leidse Schouwburg met het programma (En. ik, zei Seth "In deze tijd van fusies is het voor de hand liggend, dat ook solistische op tredende kleinkunstartiesten een samen werking aangaan", zegt Seth Gaaikema, die daarom mime-speler Rob van Hou ten, Tony Huurdeman en Annemarle Os- ter in zy'n programma betrok. Het is echter nog de vraag of deze formule op den duur zal aanslaan. Gaaikema, Huur deman en Van Houten (Annemarie Oster kampt met Mao en was er dus niet) stonden zo los van elkaar op de schouw burgplanken en werkten wel zo indivi dualistisch dat men de indruk kreeg, dat men naar 3 kleinkunstprogramma's zat te kijken die per ongeluk wat door el kaar gehusseld waren. Voor de pauze vulden voornamelijk Tony Huurdeman en Rob van Houten het programma. Tony Huurdeman, o.a. drijfveer van radioprogramma's als „Klatergoud" en „Loeren aan de Hor" was amusant als imitatrice van een „oma" en een „opoe" op een bruiloft, indrukwekkend als ne gerzangeres en groots als bespotster van smartlappen. Rob van Houten schitterde één «mo ment en wel toen hij op indrukwekkende wijze een waanzinnige tuinman speelde, maar onderscheidde zich verder niet noemenswaardig van de gemiddelde mi- Qeth Gaaikema bekritiseerde zichzelf: De cijfers zijn van oktober 1968. over wie wij vaak met lovende woorden hebben kunnen schrijven, gaf ten bate van de stichting „Leidse Hofjes" in de Lutherse kerk een afwisselend concert met medewerking van de organiste van de Lutherse Kerk, Annie Blankenstein, en Esther Hillinga, sopraan. Verder hoor den wij in duo-concerten nog enkele le den uit het orkest. Het concert werd door hel Kamer orkest geopend met een concertino in G van de Italiaanse componist uit het be gin der 18e eeuw: G. B. Pergolese. Briër zorgde voor het juiste tempo en de strijkers voor een mooie klank, hoé- wel het werkje misschien alleen maar bekoorlijk kan worden genoemd. Esther Hillinga heeft een mooie, klank volle stem. Jammer dat In de slotfase van een griep het hoge register niet volledig tot zijn recht kon komen in het „Et Incarnatus Est" van Mozart. Een Aria van Purcell daarentegen klonk fraai en uitdrukkingsvol. De organiste begeleidde haar correct, hoewel wij hier orkestbegeleiding prefereren. Dat Annie Blankenstein een zeer knap orgaitiste is en haar instrument door en door kent, bewees zij in de 4 delen uit de le Orgelmis van Fr. Couperin. Haar spel met de mooi gelntoneerde registers was een fraai voorbeeld hoe men op een Barokorgel Franse muziek uit de Cou- perin-periode moet spelen. De Fuga DIN8DAO 28 JANUARI J Buurt 18: Lammenschansweg (beide zijden van Zoeterwoudsesingel tot Sta tion), Kamerlingh Onnesplein, De Sit- ter'.aan, v. d. Waalstraat, Buys Ballot- straat, Hugo de Vriesstraat, Kapteyn- - - 1 straat, v. d. Waalsplein, Van Bemme- mo" van J S Bach werd in haar po- ienstraat. Lorentzkad. (geheel). Zee- lyfonlsche vorm vertolkt met beeldend manlaan, Van 't- Hoffstraat, Bakhuis vermogen Maar zó gaaf en fijnzinnig Rozen boomstraat, de organiste het Concert voor Orgel en 1 Orkest van G. F. Handel vertolkte was Buurt 22: Melchior Treublaan, Stiel voor ons een openbaring. Henk Briër j tjesstraat, Franchimontlaan, v. d. Hoe- zorgde voor een volkomen aan het orgel I venstraat. Kanaalweg (van v. Vollen- aanpassende orkestpartij. Dit Handel- j hovenplein tot spoorlaan), v. d. Sande concert werd een waardig sluitstuk van Bakhuyzenlaan, Beyerincklaan, Tem- deze avond. j minckstraat, Suringastraat, Burggra- I venlaan (geheel), Asserstraat, Schol programma stonden nog twee I tenstraat, Moddermanstraat, Oppen- 1 heimstraat. DONDERDAG 30 JANUARI Buurt 21. Havenplein, Haarlemmer straat (van Haven tot Mare), Donker- steeg, Kuipersateeg, Dullebakkersteeg, Hooglandsekerksteeg, Pelikaanstr., Koe straat, Lege Werfsteeg, Duizenddraad- steeg. Van der Werffstraat. Bouwelou- wensteeg, Meermanshof. Druckerstraat. Maredorpsedwarsstraat, Grevenstr., Vol dersgracht, Noord- en Zuid-Ru ndersteeg, Janvossenateeg, Koddesteeg. Clarasteeg, Oude Singel (van Houtmarkt tot Mare). Oude Vest (van Havenplein tot Mare), Lange Zandstr., Vosmolengracht. Oost- dwarsgracht, Koolstraat, Emmastraat. Baatstraat. O"" concert, die aantoonden uit welke krachten dit jeugdorkest bestaat. Lieke Kuggelein en Ike Viersen speelden het concert voor twee cello's en strijkorkest van Vlvaldl. Het concert werd met zo'n overgave en innerlijke overtuiging ge speeld, dat wij ons gewonnen gaven, on danks enkele onzuiverheden. In een So nate van Purcell voor twee violen en een continuo, bestaande uit Thijs de Graaff en Ada v. d. Bent. clavecimbel, waren de solisten Marjolein Hennes en Nancy Heraud (viool). Deze sonate werd zuiver solistisch, dus zonder dirigent, uitgevoerd. Gehoord de volkomen een heid van deze vier nog jeugdige musici en de warme toon van de twee viool solisten en het strak gehouden tempo vraagt dit evenement onze diepe bewon dering. Spontaan applaus was de weer slag op dit kunstzinnig concert. Buurt 28: Haarlemmerstraat (van i Turfmarkt tot Mare), Stille Rijn, Apo- i thekersdijk, Schapensteeg, Goegerrit- THEO TEN HOOVEN. I steeg, Prinsessekade, Turfmarkt, Steen- Alfons van Leeuwen wiens kunstwerk i het gemeentehuis nog altijd sterk de aandacht trekt. Mocht het nodig zijn J „ifvnprina Hmr dan kon het bestuur van de jeugdsoos VjOCCIC UltVOCrmg UOOI poberen by de raad der gemeente steun eiaiccg, nieuwe ivxare, te vragen. Mare tot Turfmarkt- Pastoor De Groot uitte zijn tevreden- heid met alles wat de jeugdafdeling tot dOrpshUlS Klip Wetering li had gebracht en wenste de jonge- 1 JL alle voorspoed toe in hun verdere De toneelvereniging „Cultuur Verheft" activiteiten. heeft zaterdagavond in het Ripse dorps- De heer Hoek. oud-voorzitter van de I huis een goede uitvoering gegevei „Cultuur Verheft" in straat, Beestenmarkt, Nieuwe Bees tenmarkt, Kort Galgewater, Morsstr., Smidsteeg, Narmstraat, Kruisstraat, le Binnenvestgracht, 2e Binnenvestgracht, St. Aagtenstr., Lammermarkt, Markt- steeg,. Lange Scheisteeg, Nieuwe Mare, Oude Singel (van Mare tot Turfmai brug). Fokkestraat. Oude Vest (van Turfmarkt tot Mare). Lange Mare.: Vrouwenkerkhof. Vrouwenkerkkoor- steeg, Dolhuissteeg. Hendrikstr.. Sions- hof, St. Ursulasteeg. Caeciliastr., Lange Agniet^straatSpii^ërt^orste^E Hout!1 Parochieraad, sprak van zwakstroom- het toneelspel ln 3 bedrtfven „De bulten markt Nieuwe Mare Vestwal 3e Bin I motoren dle de leden bezielden bij hun j stuanders". Het stuk, dat aan deze mo- nenvestgracht. Reineveststeeg.' 'Lange- werk- maar *ezien het r®aultaat konden derne tyd getoetst ls, gaf de tegenstrlj- gracht. Vredehof Noorderstraat het wel sterkstroommotoren zijn. Hij zeg- dige opvattingen van het leven te zien de de jeugdsoos een bijdrage toe bij de j tussen ouders en opgroeiende jeugd, aanschaffing van een klok. Jeugdsooslid Jos de Jong bood mevr. van Leeuwen bloemen aan als een kleine tegemoetkoming voor de vele „eenzame" avonden, dat zij haar man moest missen. Allen bleven nog enige tijd napraten in deze gezellige sfeervolle zaal onder het genot van aangeboden verversingen. VRIJDAG 31 JANUARI Buurt 20: Van Vollenhovenkade, Van Vollenhovenplein, Snouck Hurgronje- straat, Huizingastraat, Colenbrander- straat, Duyvendakstraat, KanaaJweg (van Hoge Rijndijk lot Van Vollen hovenplein), Rijndijkstraat, Kanaalstr.. Dozystraat. De Goejestraat, Hartman straat, Roomburgerlaan, Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaagpad (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Catharinastr., Rijn stroomstraat, Ulenbeckkade, Meyers- kade. Cosijnstraat. Buurt 26: Hoge Rijndijk (van Wil helminabrug tot Rijnvreugd), Utrecht se Jaagpad (van Vilhelminabrug tot Rijnvreugd). Rijnvreugd, Bruggestr., Besjeslaan, Park „Die Leythe", Room- burgerweg, Aarstr., Meerburgerkade. Gouwestraat. Amstelstraat, Leedestr., Wierickestraat, IJsselkade. Kasteelhof. Vliststraat, Zaanstraat, Maasstraat, Merwedestraat, Drechtstraat. Lingestr., Spaarnestraat, Lekstraat, Meerburger- ALPHEN AAN DEN hIJN Gasregelstatlon. B. en W. vragen de raad door middel van een begrotings wijziging van het gasbedrijf voor het dienstjaar 1968 een krediet ad 12.000,-. resp. 3000.- voor de kosten van het plaatsen van een gasregelstation ln stalen kast in de omgeving van de Hoorn, hetgeen noodzakelijk is om de gasdruk in die omgeving op een hoger niveau te brengen, omdat het aardgas verbruik daar sterk is toegenomen, als gevolg waarvan de druk te laag is ko men te liggen. j koopt en het ietsje mindere voor zich- j zelf houdt. Maar ook „dat mindere" is nog van hoogstaande kwaliteit. Jammer alleen dat Gaaikema zo weinig vaart ln I zijn programma brengt. Het geheel ia iet wat statisch. Fijntjes zijn teksten als: „Wat heeft )laus toch goed Nederlands geleerd he. e hoort er bijna niets van". Grappig is hij hij, Seth Gaaikema, e cabaretier, die bezig is aan een proef - .chrift over aspecten van de Nederlandse cleinkunstliteratuur. als middelbare scholier bezig aan een Duitse spreek- beurt en ontwapenend als het gaat over I „motjes". Serieus kan hij ook zijn: on- I getwijfeld een kracht voor een cabare- tier. Dat bracht hij tot uiting in „Twflfe- len". „(En., ik, zei Seth)" is nog geen harmonieus geheel, maar toch is een i avondje schouwburg Seth Gaaikema wel J. W. C. L. Hazerswoudse AR voelt niets voor samenwerking met KVP Of ln Hazenmoude de ARP, de CHU en de KVP eventueel zullen gaan samen werken, zulks in navolging van wat lan- delyk niveau wordt nagestreefd, staat voorlopig nog te bezien. Op de vrijdag avond in Hazerswoude-dorp gehouden vergadering van de leden van de plaat selijke AR-kiesvereniging hebben de raadsleden C. Matze en P. de Vogel i Vyf maanden had de heer A. v. Leeu wen niet leden van de jeugdsoos gewerkt om de bovenzaal van het Parochiehuis om te toveren tot een modern en knus ontvangstcentrum voor de jeugd vanaf |{iaar(j> hiervoor nog geen gronden aan- 16 jaar. Na de H.H. Missen was er in dit wezig te zien zy vonden het ©en zeer weekeinde dan ook een grote belang- bevreemdende zaak, dat de fractie van de stelling van de zijde der parochianen. KVp bijvoorbeeld vergadert met de een- Met eenvoudige middelen en veel fanta- mansfracties van PvdA en VVD. sie is hier wat moois verricht. Het ver- hrngde plafond, bestaande nil gevelde In 'eD samenwerking van AR CHU en eierrekjes met vernnRige lampen ver- *VP zagen genoemde raedaleden nog alerd, samengeeteld nlt vele legen enla- maar weinig perapectief. „De principiële flensen, la gewoon een vondst. De achter- verschillen zijn te groot te noemen. We wand vertoont alen-lakken, verkregen ord«° te veroordeeld, alvorens in door kleiirslukken uit tijdschriften te vpraak te hebben scheuren en In een verantwoord geheel I- d« "mS" van de ARP te Hazere- op te plakken. Een gezellige bar voltooit "oude blijkt de bouw van het overdekte het fraaie geheel. zwembad m de wijk Rhynenburch een j steen des aanstoots te zijn. Tijdens de vergadering van vrijdagavond gingen ook weer stemmen op. als zou de ge meente (financieel) te hoog gegrepen hebben. De ARP-fractie in de gemeen teraad haakte destijds niet in op de voorgstelde financiële basis; ook vrijdag avond verklaarden de twee aanwezige Zaterdagmiddag sprak de heer Van Leeuwen de genodigden toe. Hij zette in het kort uiteen hoe dit alles tot stand was gekomen en voor wie deze zaal be stemd waa. Hij dankte het kerkbestuur en de gebouwencommissie die veel mede werking en begrip had getoond. Burgemeester Croles prees het resul- raadsleden van de ARP, dat een t taal van deze arbeid voor on door jonge- zlch d« toekomst zal wreken ren. Ook wilde hij kapelaan Wltteman In Ter »P™*« v°°rU nog de bouw zijn waardering betrekken en de heer van bejaardenwntagen en een bejaarden- - centrum. De raadsleden beloofden steeds voor deze zaak te zullen vechten. Voor amateurs was zowel het spel als de rolkenni8 heel verdienstelijk en zon der iemand tekort te doen, werd de rol van vader (J. Vlasveld) opmerkelijk goed gespeeld. Dit toneelgezelschap had zeker een grotere belangstelling ver diend, want die was bijzonder slecht. Slechts zo'n 25 personen woonden deze voorstelling bij en als men bedenkt, dat de opbrengst voor de bejaardenkas was. dan kon dit voor de Ripse bejaarden en het comtié alleen maar een grote tegen valler zijn. Jammer voor het aktleve bejaarden- comité, dat dit seizoen nog maar wei nig financieel succes heeft geboekt met de ondernomen akties. Hopelijk wordt door de Ripse bevolking nog tijdig inge zien, dat een flinke financiële steun aan de bejaardenkas, noodzakelijk zal zyn. om de bejaarden ook dit jaar weer een onbezorgde en fijne uitgaansdag te be zorgen. Hiernaar wordt immers door deze mensen met groot verlangen uit gezien!

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4