In oud-Leiden zat volop muziek Gemeente beproeft nieuw type toilet op Kaasmarkt Jaarvergadering Leidse Ver. Postzegelverzamelaars Gemeentelijke dienst gaf bijna 1700 kredieten BIOSCOPEN MARKTEN Demping sloten bij het regionale woonwagenkamp DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 23 JANUARI 19( Jan A. F. Dooie sprak voor Katholiek Vrouwengilde Leiden Van chaotische getijdenzang tot sociale orgelconcerten Musicoloog Jan A. F. Doove heeft, psalmen om het presentiegeld gemak- gi ster avond in het Petrus-zaaltje voor kelijk te verdienen. Het was een chaos hel Katholiek Vrouwengilde afdeling zonder meer. Leiden een boeiende uiteenzetting gege- I toilet. In een hoekje op de Kaasmarkt, op dezelfde plaats, waar voorheen ook I een urinoir was, wordt op het ogenblik iets geheel nieuws opgetrokken. Een nieuwigheid ls dat in de in aanbouw zynde De gemeente Leiden gaat een proef voorziening ook een W.C. zal zijn. lemen met een nieuwe type openbaar Dit in tegenstelling tot de bestaande Oude gelegenheden worden vervangen openbare urinoirs in de stad, welke successievelijk vervangen zullen worden als de openbare W.C.-stijl op de Kaas markt in een behoefte blijkt te voorzien. Naar verluidt zal men na het even tuele opdoen van goede ervaringen op de Kaasmarkt een plan opstellen de bouw van ongeveer 10 inrichtingen elders. De wqk Zuidwest zou ook een openbaar toilet in aanmerking ko men. De inrichting van de proefvoorzie- ning op de Kaasmarkt is ongeveer gelijk aan wat men in Nederland ook wel vindt op campings: uit hygiënisch oogpunt geen closet, maar een handsteun-con- l structie van Frans fabrikaat. Bij de Leidse Vereniging van Post zegelverzamelaars is er van tien bij eenkomsten per jaar, altijd één waar van het grootste gedeelte niet wordt besteed aan de hobby waarvoor de le den zich aaneengesloten hebben nl. de jaarvergadering. Het is opmerkelijk dat juist deze vergadering zeker niet minder belangstelling heeft dan de andere bijeenkomsten en het is frap pant, dat de verflagen der verschil lende functionarissen de grootste be langstelling der leden hebben. Na het openingswoord gar Ce secre taris de heer H. Gaykema zijn verslag van het afgelopen jaar. Hoewel de ledenstand geen opmerkelijk verschil te zien gaf, was hét verslag toch wel optimistisch gestemd. Enige momenten van stilte vroeg de secretaris voor de zes overleden leden, waaronder ir. J. J. G. van Hoek, de oud-wethouder van openbare werken. Het eerste jaarverslag "van de pen ningmeester, de heer. J. Luk-gaf blijk van een bijzondere accuratesse en het -was een gedegen verslag van zijn fi nancieel beheer, dat tot resultaat had een batig saldo van meer dan 1100.- Op advies van de kascommissie werd de heer Lut onder veel dank gedechar geerd voor dit beleid. Het zevende verslag van de heer J. Spijker over zijn rondzenddienst gaf een stijgende lijn over de rondzendin gen: 1974 boekjes in 609 rondzendingen met een meeropbrengst van 15 pet. Een speciaal woord van dank bracht de verslagever aan al zijn medewerkers voor de honderdduizenden zegels die LEIDSE RAADSAGENDA De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 3 februari as. des avonds te 19.30 uur bijeen. De agenda ver meldt o.a. de volgende onderwerpen: Beëdiging en installatie van het nieuw benoemde lid van de raad, de heer H. Zunderman; onderzoek van de geloofs brief van het nieuw benoemde lid van de Gemeenteraad, de heer N. van Dee i vacature de heer G. van der Vliet) benoeming lid van de Commissie voor de Personeelszaken (vacature de heer L. F. Molle)j Idem Commissie voor de Beroepschriften (vacature de heer L. F. Molle)i idem leden bestuur van de Stichting Maatschappelijk Contactor gaan Leiden benoeming regent rondgezonden waren. Ook in het ver slag van de veilingmeester, de heer A. J. Hagemans, werd met voldoening kennis gegeven van een stijging van 50 pet in de opbrengst, terwijl de ge middelde opbrengst per kavel steeg tot 13.-. De heer P. J. van Kampenhout, lei der, secretaris en penningmeester te gelijk van de jeugdafdeling, gaf een overzicht van de bezigheden van zijn pupillen, waarbij hij met trots de vie ring van het 25-jarig bestaan van de jeugdclub vermeldde op 14 november 1968. Een batig saldo van de financiën was voor een der grote leden een reden om dit vanuit de grote kas nog eens te verhogen. Jeugdleden kunnen zich nog steeds aanmelden bij de heer Van Kampenhout» BESTUUR HERKOZEN De bestuursverkiezing gaf geen n lijkheden. Bij de aankondiging var aftreden en-bloc van het bestuur, kreeg de voorzitter geen kans kennis te ge ven van hun bereidheid weer zitting te nemen. Met luid applaus werd door de leden te kenmen gegeven dat men zeer tevreden was en dat men gehele bestuur weer terug wilde. De kascommissie werd weer aangevuld met de heer Oosterbrug in de plaats van de heer Mulder, terwijl mej. Luyendijk werd gekozen als plaatsver vangend Md. Bij zijn mededelingen sprak de heer De Best over de plannen om ook in Leiden een Dag van de Postzegel te houden, vermoedelijk op 11 oktober, en de gedachten gingen daarbij uit naar een veiling, een ruildag, een lezing e.d. Een dergelijke dag zou in samenwer king met de aangesloten zusterver eniging een goede kans van slagen hebben. Het bestuur kreeg uit de ver gadering de opdracht met de organi satie door te gaan. Het slot van deze vergadering was een geanimeerde vei ling. Meest voor woning kleding Ruim 1600 (om precies te zijn 1683) mensen, die verlegen zaten om geld hebben in 1967 bij de Gemeentelijke Dienst voor kasbeheer en Kredietwezen aangeklopt om een krediet. De gemid delde krediet bedroeg ongeveer 1000 gulden, waardoor het totaal door de dienst verstrekt bedrag 1.696.499.- bedroeg. Deze cijfers ontlenen wij aan het jaarrapport 1967, dat genoemde dienst een dezer dagen het licht heeft doen zien. Het maximum-krediet dat verstrekt kan worden bedraagt 2000.- Blijkens het reglement op de „bank" kan de dienst geld verstrekken aan natuur lijke personen, wonend in het gebied van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland. Uit de cijfers KUNSTENAARS BUUT 110- In september 1966 werd de Leidse "£gt j Vereniging van Beeldende Kunstenaars Gereformeerd Minne- of Arme Mannen- J ..Buut 110" opgericht met als doelstel en Vrouwenhuis) het verlenen van eer-1 lingen het behartigen van de belangen vol ontslag aan de heer I. van Weerlee uit zijn betrekking van hoofd van de Drie Oktoberschoolj het garanderen van de tijdige betaling van rente en aflos sing van een gedeelte van een geldlening onder verband van eerste hypotheek te verstrekken aan een leraar, werkzaam bij het bijzonder voortgezet onderwijs, ten behoeve van de aankoop van een woning; subsidie aan de Leidse Vereni ging van Beeldende Kunstenaars „Buut 110"; verkoop van bouwterrein, gelegen aan de César Franckstraat aan de Stich ting tot Exploitatie van Bejaardencentra te Leiden, voor de bouw van 139 be jaardenflats) uitbetaling van de schade loostelling en bijkomende kosten In ver band met de onteigening van het per ceel Hooigracht 113 hoek Oude Rijn 49; vaststellen verordening tot tweede wij ziging van de bouwverordening; over dracht van de gemeentelijke rioolwater zuiveringsinrichtingen aan het Hoog heemraadschap van Rijnland; preadvies op het voorstel van het raadslid, de heer W. H. Koopmans, inzake wijziging van de Doorstromingsverordening 1968; het De gtand in de huishoudelijke paren beschikbaar stellen van gelden ten be-competuie van B.C ..De Sleutels" na hoeve van de aanschaffing van appara- 24 ronden van 12 spel is: tuur voor de psychiatrische inrichtingen Groep B: j Dek-Goedhart 1984. echtp. „Endegeest" c.a.; het garanderen van Holleman 1876> 3 v. Ravenwaay-Engels rente en aflossing van door de Stichting lg66 4 p00t-Lansbergen 1784, 5 dames Bejaardencentra te SUgter-v.d. Ebde 1753. 6 Klinkeberg- ai r1° smittenaar 1739, 7 echtp. J; de beeldende kunstenaars uit Lei den en omgeving, het organiseren van tentoonstellingen, het versterken van de onderlinge contacten en het leggen van contacten tussen kunstenaars en pu bliek. Op 15 maart 1968 werd In een zaal van Café Van Meizen aan de Nieuwe Beestenmarkt 15 de kunstenaarssocië teit „Buut 110" geopend en kon een ge detailleerder subsidieverzoek worden in gediend. Het is b. en w. gebleken dat „Buut 110" zijn doelstellingen oprecht tracht te verwezenlijken en dat ook de kunstenaarssociëteit voldoende floreert, waarbij zij opgemerkt.dat de sociëteit, j door gebrek aan geldmiddelen van de vereniging, wordt geëxploiteerd door de pachter van voornoemd café en dat de sociëteit „Buut 110" geen winst oplevert. B. en w. stellen de raad voor, ingaande 1968 een bedrag beschikbaar te stellen van ƒ1.000,—. van de afgelopen jaren constateert de dienst dat er een tendens aanwezig is naar grotere kredieten en langere loop- Dat niet iedereen stipt was met terugbetalen blijkt wel uit de 1815 waarschuwingen en 342 aanmaningen, die verzonden moesten worden. Van de 1683 kredietaanvTagers gingen er ruim 800 een lening aan om woning inrichting te kunnen bekostigen en bijna 400 om kleding te kunnen aan schaffen, zo blijkt uit het rapport. VOORSCHOTEN GEEN VOORRANG Op de Veurseweg in Voorschoten is gistermiddag om 12.15 uur een 31- jarige bromfietster, mevrouw A. M. N. uit Voorschoten, aangereden door een auto, die uiit de Karei Dormanlgan de Veurseweg (voorrangsweg) opreed. Over de aard van de verwondingen is niets bekend. Wel kon ons meegedeeld worden dat de Voorschotense naar het Diaconessenhuis moest worden ver- uzikale aspectci Leiden. De griep had de gelederen der leden danig gedund (presidente mevrouw Lindenhoff-Hop moest zich laten ver vangen door mevrouw Eerdmans-Clig- liettl, maar de dames die in staat waren deze causerie bij te wonen zullen er geen spijt can hebben gehad; zij toon den volop hun belangstelling. De heer Doove had er geen moeite mee, aan te tonen, dat Leiden in vroeger eeuwen een muzikaal leven leidde. Hij begon zijn toehoordsters al te verbazen met een opsomming van het groot as tal kloosters en kapellen dat Leiden de middeleeuwen binnen zijn muren i even daarbuiten) telde, zo'n dertig totaal. Behalve de 52 zondagen telde het jaar in die dagen 61 als zondag vieren feestdagen. Telt men daarbij nog de talrijke gildefeestdagen, dan mag men wel concluderen, dat de middel eeuwse Leidenaars een bijzonder korte werkweek hadden. In de kerken, kapel len en kloosters werd volop gezongen: „er heeft dus wel een beetje muziek die stad gezeten aldus de heer ZANG HOOFDZAAK Zang was hoofdzaak op de scholen. Als priesterklerkjes uitgedost liepen de scholieren vanuit de Latijnse school de Pieterskerk om er hun gezangen te laten klinken. Dat gebeurde al rond 1324. De koortjes klonken wat iel in de grote ruimte. Later ontstonden de „Zevengetijdencolleges", elkaar i drie grote Leidse kerken beconcurreren de geestelijke beroepszangers, die de ge tijden van het breviergebed zongen. Het was een ratjetoe en een afraffelen Open bejaardenwerk In oktober van het afgelopen jaar zijn de kerken uit de Vredeskerkwijk tot de slotsom gekomen dat het hoog tijd werd dat er iets voor hulpbehoevende bejaar den werd gedaan. Uit het onderling tact hierover is een comité open bejaar denwerk geboren dat zich bezig moest houden met de realisering van de hulp- voorziening. Gisteravond was het zovei dat een wertigtal vrijwilligsters in de Vredeskerk bijeen was om te horen hoe de zaken er precies bijstaan. De voorzitster van het comité, mevr. W. E. Swart-Oberhuijsen, vertelde iets over de organisatie en het uiteindelijke werk. De opzet is noodlijdende bejaarden tijdelijk bij te springen met lichte ver pleging, een beetje huishoudelijk werk, boodschappen doen, wandelen, voorlezen enz. „Wij komen er^dan' aah'té phs, als de officiële Instanties (sociale zaken bij voorbeeld) uitgepraat zijn"; aldus- mevr. Swart. benadrukte dat het niet zo moet worden dat de onbetaalde vrijwil ligsters in feite een goedkope hulp in de huishouding is. 'Het comité heeft als werktkerrein afgebakend de wijk die begrensd wordt door de Kanaalweg, Meerburgerkade, Utrechtse Jaagpad, Zoeterwoudse Singel, Witte Singel (tot Groenhovenstraat), Rijn- en Schie- kade, Zoeterwoudseweg, Lammenschans- plein, Kanaalweg. Mevrouw Swart deel- ïee open te staan voor samenwer king met kerken uit andere stadswijken. Bejaarden die in bovenomschreven ge bied wonen en een beroep op het comité willen doen, kunnen daarvoor telefonisch terecht: 26735 ('s morgens 9-10, 's a- vonds 6-7), 31136 Cs morgens 8-10), 41916 ('s morgens 8-10, 's middags 1-2), 20451 ('s morgens 9-10). Ook vrijwillig sters kunnen zich zo aanmelden. Jongeren musiceren In het kader van „Jongeren musi ceren" wordt .vrijdagavond 7 maart een concert gegeven door Irene Hur- relbrink. piano, en Vera Verzijden, zang. Dit concert, dat aanvankelijk 31 januari gegeven zou worden, staat on der auspiciën van de Leidse Jeugd Actie en wordt gegeven in het Jeugd- buitencenlrum „Korte Vliet." De heren zangers hadden het echter vrij zwaar, 's Ochtends half zes moest men de stemmen al in het koor verhef fen, Als beloning werd er met vrij gulle hand wijn geschonken. De heer Doove vertelde verder uitvoerig over Leidse orgels (1353 kende de Pieters kerk er al een), aanvankelijk eenvou dige instrumenten. Oolc in de 16e en 17e was er volop muziek in de Sleutelstad. Daar zorgden de stedelijke speellieden voor, op de tinnen van de Pièterskerlc of op de trappen van het stadhuis, elke dag. Een uur lang werd er dagelijks in de Pieterskerk een orgelconcert gege ven, een evenement, dat helemaal in het gewone leven was opgenomen. Men liep de kerk in en uit, nam zijn hondje liep wat te vrijen op de plavuizen, of deed er zaken als het buiten regende. In de 17e eeuw kwamen er strijkers, blazers en jongensstemmen bij die orgel concerten. De wereldlijke muziek kwam er meer in. Tot de vorige eeuw kende Leiden vele muziekfeesten. Het was niet allemaal eerste klas, maar het muziek- maken was niet weg te denken uit het stedelijk leven. MEER MUZIEK BIJ DE OPVOEDING De Gildeleden hebben nog enthousiast met de heer Doove gediscussieerd. Men vond de muzikale opvoeding van dt jeugd honderden jaren terug een voor beeld voor het huidige onderwijs. De heer Doove vertelde, dat er van de 32 jaarlijkse muziekonderwijsuren op de scholen eigenlijk bitter weinig terecht komt; in Hongarije neemt het muziek- onderricht maar liefst 300 uur per jaar in beslag Er is ook in Leiden, muzikaal gezien nog heel wat voor verbe teringsvatbaar. De heer Doove liet zijn gehoor nu en dan grammofoonplaatop namen beluisteren. DIENSTVERLENINGSCENTRUM In de pauze deed mevrouw Eerdmans een beroep op de dames om met ideeën te komen voor een actie, die gevoerd moet worden voor het Dienstverlenings centrum. Het ligt in de bedoeling, in september met de activiteiten te star- Gevestigde personen in Leiden GEVESTIGDE PERSONEN van 8 t/m 13 januari J. Padding, Fagelstraat 20; L. F. Jan sen. Schubertlaan 101; J. A. A. Nijman, Schubertlaan 41; G. A. Hut. Hoflaan 38; W. Verkerk, Joseph Haydnlaan 94; J. Wolthuis, Griegstraat 14; L. M'Barki, Doezastraat 34; M. Pruszczynski Rijns- burgerweg 100; C. C. Mudde. Hoge Rijndijk 316; L. van der Drift, Witte Singel 27; R. Oosterhuis, Rijn en Schie- kade 25; A. B. A. Benkajou. Weidehof 35; E. H. Meroual, Doezastraat 34; S. Karadag, Kraaierstraat 2; G. Verwoerd, Witte Rozenstraat 21; J. Vitner, Vol molengracht 28; A. van der Hoeven- van de Poel, ab ws. ligg. Rooseveltstr. 18: A. Aktas, de Laat de Kanterstraat 3; K. M. A. Stevers, Rijnsburgerweg 10; A. Attaf, Tollensstraat 24; H. Chbiki, Groenesteeg 32; O. A. St ravers, Thor- beckestraat 34; M. Ismaïlli, Hogewoerd 121; Allouch Ben Mohamed, Wasstraat 31; M. Attaf, Doezastraat 34; D. Schou ten. Witte Rozenstraat 21; M. Smith, Merelrtraat 31; Mohamed' Ben Moha- Bejaardenflatgebouw aan César Franckstraat De Stichting tot Exploitatie van Be jaardencentra-Leiden heeft verzocht var, de gemeente te mogen kopen een bouno- terrein, gelegen aan de César Franck straat. De stichting wil op de onder havige grond in de premiehuursector een flatgebouw voor bejaarden tot stand, te brengen, bestaande uit 8 bouwlagen. In dit complex zullen in totaal 139 wo ningen, een zusterkamér, één vttftkel- ruimte, alsmede een recreatiezaal en enige bergruimten worden onderge bracht. In het vigerende bestemmingsplan „Leiden-Zuidwest"is meergenoemde grond bestemd voor een flatgebouw in 7 woonlagen, doch tegen een wijziging van het aantal bouwlagen ten behoeve van de realisering van vorengenoemd complex, bestaat uit stedebouwkundig oogpunt geen bezwaar. Jongerenmisviering In tegenstelling tot eerder gedane be richten organiseert de Aktiegroep Geza menlijke Jongerenmisviering Leiden deze week een jongerenmis in de Lodew(jks- kerk aan de Steenschuur te Leiden en niet in de Romanuszaal. Deze jongerenmis op 25 januari a.s. zal om kwart over zeven beginnen. Men wordt verzocht in verband met de ruim te bijtijds aanwezig te zijn. Het thema van deze jongerenmis is: „Zegt de Mis mij wat????". De cele brant is Pastoor W. P. M. Haring, Deken te Leiden. Ons eigen zangkoor zal weer bege leid worden door de Slum-House Jazz- De jongerenmissen van 1 en 8 februari zullen vermoedelijk weer in de Roma nuszaal gevierd worden. B.C. „De Sleutels" financiering van de bouw van 130 be-1 1 1725, med, Groenesteeg 53; M. van Hom- mert, Rijnsburgerweg 10; A. Ismaïli, Doezastraat 34; S. E. van Rhijn, Suri- namestraat 56; T. K. Biswas, Schubert laan 203; H. I. A. M. Kwik-Teng, de Costastraat 13; M. Dahbi, Hogewoerd 121; M. Ulus, Kraaierstraat 2; M. C Hu-a-ng, Hogewoerd 76; J. Broekhui zen, Noordeinde 2a; S. Nandi, Kenne- dylaan 66; M. Koppe-Vonk, Munniken- straat 87; M. A. H. C. Koch, Haagweg 192; L. Bosch, Gerecht 10: A. M. Mosta- pha, Wasstraat 31; A. E. .R. van Swaal, Noordeinde 2a; R. L. Madarie. de Gij- selaarstraat 15; L. A. J. van Bilsen, Verdistraat 2; E. Merkus, Joh. de Witt- straat 16; C. Schoneveld, Schubertlaan 53; C. M. van der Luijt, Zoeterwoudse weg 102; M. E. Winkel, Klikspaanweg 54; Y. M. de Lint. Herengracht 11; E. G. Monsels, le Binnenvestgracht 5a; D. Beekma, Jac. Catslaan 50; P. Dijk huizen, Noordeinde 2a; G. A. Schutter, Noodreinde 2a; A. Tözge, Kraaierstraat 2; K. Yaman, le Binnenvestgracht 6; E. Laman, Maredijk 87; R. B. van Dij ken, Fagelstraat 15; C. E. Garcia, Schu bertlaan 83; H. J. Bouman, Noordeinde 2a; B. den Outer. Klikspaanweg 52; C. R. de Winter, Hoge Rijndijk 198; M. J. Zwemmer, Houblaan 55; J. H. Thiel, W. de Zwijgerlaan 211a; G. Huisman, Veilingkade 22; J. de Koning, Knep- pelhoutstraat 41; A. Lak, Buys Ballot- straat 42; H. T. Mijnhardt, Plantsoen 83; A. van der Horst, Warmonderweg 7; J. H. Kan, Tesselschadestraat 5. Nota personeelsbeleid aan raad aangeboden B. en w. hebben de raad een nota Inzake het personeelsbeleid ten stad- huize aangeboden. Deze nota wordt in de komende raadsvergadering van februari behandeld. De belangrijkste ele menten van het personeelsbeleid zijn personeelsplanning en organisatie, ving, selectie en exit-interview, introduc tie. vorming en opleiding, personeelsbe oordeling, promotiebeleid, rechtspositie, sociale doelstelling en efficiency. 17e Dies Natalis De Leidse Studenten Vereniging „Ca tena" viert de 17e Dies Natalis var. 6 tot en met 14 februari of met andere woorden: in die week wordt Leiden weer overstroomd door honderden honderden afgestudeerden, die vele festiviteiten gaan aflopen. Een typografisch fraai uitgevoerd programma-boekje waarin „Catena" haar reünisten adviseert eens de beest uit te hangen vertelt onder meer, dat de Dies donderdag 6 februari be gonnen wordt met wat binnensporten als bridge, schaken, dammen, biljarten en tafeltennis en dat ze eindigt met een groot bal bij Toni Boltini te Soes- terberg. 1SITAIR UNIVERSITAIR NIEUWS De heer J. R. Möckel, geboren te Ve sen en thans wonende te Harderwijk, gepromoveerd tot doctor in de facult? der wiskunde en natuurwetenschap^ op proefschrift getiteld „Structural j- trology of the gamet-periotite of Alp Arami (Ticine, Switzerland). De prom tie geschiedde cum laude. De promotr was prof. dr. E. den Tex. Kerkelijk examen mevr. G. de Hee Berkhof (Amersfoort). Doct.ex. Godgeleerdheid, de heer W. B. Ruitenberg (Leiden). Camera: Een maagd voor de prins (F Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 Orfeu Negro (18); zo. en wo. 14.30 De avonturen van Pietje Bell (aJ Lido: Hang 'em high (18 jaar). Dadelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 ui Luxor: Dreven carnaval (18 jaar Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 Studio: Sex en society (18 jas Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uurj Trianon: Dokter Zjivago (14 jai Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Naakt om te leven (18 ji Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 u Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.; Het meisje Ariana (18 Jaar). Korreltje 'b-HERTOGENBOSCH, 22 jan. Vee Aanvoer tot. 6606, runderen 2134. gr^ P< kalveren 573, vette kalveren 327, nuchi. te' re kalveren 2439, schapen 261, lamrr, on ren -, geiten -, fokzeugen 14, slachtvsfi kens 670, lopers -, biggen 178, slach'trul c" deren 911. Prijzen: melk- en kalfkoéi ve p.st. 1175-1775, guste koeien 885-13-: ne graskalveren 450-675. kalfvaarzen ro Pr 1300-1725, zwart 1175-1500. klamvaarz zu 1075-1300, gustevaarzen 985-1210, pink 00 725-925, nuchtere kalveren voor fok mesterij 175-320, weideschapen 95-13 Vt drachtige zeugen 440-600, biggen 70-80 1 Prijs p. kg. slachtrunderen extra k ve gesl. gew. 5,05-5,50, id. le kw. 4,50-5.- toi id. 2e kw. 3,95-4,40, id. 3e kw. 3,60-3.8 doi vette stieren 4,60-5,10, worstkoeien 3,: to« 3,70, vette kalveren le kw. 4,15-4,40. Mi kw. 3,90-4,10, 3e kw. 3,60-3,85, nuchte gei slachtkalveren 1,30-1,70, slachtzeugen wa kw. lev. gew. 2,10-2,15, id. 2e kw. 2,( 2,08, slachtvarkens 2,30-2,40, vette scl pen p. st. 115-140, id. lammeren 125rl, zot Handel: melk- en kalfkoeien: mind ecl lui, zeker zo duur; gustekoeien flink, n, hef tig, prijsh. vette kalveren groter, stabi «g onveranderd; nuchtere slachtkalv. nc ay maal, gedrukt, gedrukt; schapen en lar meren ruim, iets trager, iets aflopen- tro fokzeugen minder, vrij vlötvoduur,->;foi Woensdag 29 januari a.s. wordt in Galerie Walenkamp, Nieuwsteeg 11 door de heer A. W. Reinink een door het LAK georganiseerde tentoonstel ling geopend van sieraden en draag bare objecten in aluminium, goud, zil- >n roestvrij staal, vervaardigd door Emmy van Leersum, Nicolaas van Beek en Gijs Bakker. De expositie blijft tot 19 februari. Blues- en beat-festival te Hillegom 8 echtp. v. Ingen 1697, 9 mv. Vrijenhoek- jaardenflats aan de César Franckstraat j Gevers 16^4, 10 dms. Bernhard-Bon 1648, en het verlenen aan deze stichting, bij n Bernhard-Selier 1634, 12 dms. Dero- w(jze van voorfinanciering, van een kre- gae-Kengen 1608, 13 Robbers-Lepelaar diet in rekening-courant; dempen van 4599 13 dmsd. Dekker-Widemeyer 1556. sloten langs het regionaal woonwagen-; Groep C: 1 d. Vries-Oudshoom 1940, centrum en het plaatsen rastering tussen het centrum en het sportveld van de voetbalvereniging „Lug- dunum"; verhoging van het salaris van het daarvoor in aanmerking komende gemeentepersoneel. zoals deze met in gang van 1 januari 1969 zal worden vastgesteld, bij wjjze van voorschot; Nota van Burgemeester en Wethouders over het personeelsbeleid. Heide-Nijweide 1929, 3 v.d. Veek- Holsboer 1851, 4 Middelham-Beugelsdijk 1849, 5 v.d. Berg-Schiereck 1823, 6 Ste- vens-Sonneschein 1793, 7 Oudshoorn- j Uit Lelieveld 1777, 8 Duiser-Eschler 1713, - wille Weesels-Scholvinck 1711, 10 Veld; kamp-du Pont 1688, 11 mv. Winkler- Prins 1668, 12 de Koning-Snijders 1586, 13 dms. Blanken-Nouwena 1503, 14 dms» Ye-Steinle 1448. het regionaal woonwagencentrum is het noodzakelijk, dat verschillende aan het centrum grenzende sloten worden Zaterdagavond a.s. wordt de finale gehouden van het grote blues- en beatfestival voor de Bloembollenstreek. De beste groepen van de twee voorron den komen in de grote zaal van Tres long voor het voetlicht. De winnaars van de twee ronden zijn: Zodiac uit Noordwijk en May-Be 5 uit Hillegom. Uit de eerste ronde verder de twee Venneper groepen „Strangers" en de „Lowlanders" en de groep ..National Disaster" uit Bennebroek. Uit de twee de ronde behalve May Be 5 de rhytm- groep „Set Illusion" met de nieuwste j ontdekking „Reflex" uit Bennebroek. Na afloop der prijsuitreiking door de I Dienst van Gemeentewerken, liet een- voorzitter van de jury, de heer Leo trumgebouw en het sportveld van dc Goudriaan uit Amsterdam is er een voetbalvereniging „Lugdunum". Hef ligt gezellig bal. Presentator is de heer Jos. in de bedoeling tussen het woonwagen- v. d. Burg uit Noordwijk en organisa- - centrum en het sportveld een afrasteringtor de heer Herman Smit uit Hillegom. te plaatsen. Het tljans beschikbare terrein zal bij OECUMENISCHE DIENST uitvoering van het onderhavige plan aan in 't kader der internationale „Week drie ztjden met een strook van 3 tot 5 heeft na de instemming te hebben ver- meter worden verruimd. De vrijkomende kregen van het bestuur van de Broek- j stroken grond zullen o.a. kunnen dienen en Simontjespolder een plan opgesteldvoor de plaatsing van een aantal woon- dat voorziet in de demping van de slo-i wagens met slaapwagens. Bovendien ten aan drie ztjden van het oentrum, t.w. j zullen de thans in het doorgangapad ge- de tijde waar het centrum grenst aan plaatste trekkers hier een plaats kunnen De directe** óe* GemeeMotgerldSVi de voormalige grinapefagplaots van del vin dan. der Gebeden" wordt heden (woens dag) avond 20.00 uur in de gereformeer de kerk. Stationsweg 10, een oecume nische dienst gehouden. Rector G. r„ Knaap van het r.k. bejaardencentrum Apricot Beauty 300-330. Santiago" 30< „Bloemswaard" houdt de predikatie 330 p. bos. Narcissen: Carlton 100-135 en ds. W. P. H. Pouwels, gereformeerd Flower Record 80-120, Golden Harvf.' predikant, verzorgt de liturgie. 200-240 p. bos. Hyacinten 25-45 p. stut ger, vaster; slachtvee behoorlijk, red lijk, prijsh.; slachtzeugen iets mind rustiger en lager. BARNEVELD, 23 jan. Pluimvee (Prijzen in gul-diens per kg). Aa-nvo ca. 12000 stuks, handel matig. Slach- kippen 0.901.30; slachtkuikens 1 —1.55. GOUDA. 23 januari. Kaas Aanvoer 5 partijen kaas. Notering 3, 3,92 per kg. Extra kwal. tot 4,04 p kg. Handel flauw. UTRECHT 23 jan. Vee Totale voer 3450, ruderen 940, vette kalven 32, graskalveren 41, nuchtere kalvert 878, schapen 355, varkens 276 boven li kg.; idem beneden 100 kg. 64; bigge 847, bokken en geiten 17, Prijzen: mel en kalfkoeien 1150-1500, kalfvaarze 950-1050, vare koeien 840-1000, pinke 650-860, stieren 900-1200, graskalvere 400-600, nuchtere kalveren 40-80. foi kalveren 110-325. schapen 90-135. lar. meren 110-190, drachtige varkens 37: 550, lopers 85-110, biggen 70-85, bokke en geiten 15-50, vette koeien le kw. 4,6: 4,85, 2e kw. 4,35-4,55, 3e kw. 3,95-4,: vette kalveren 3,90-4,10, 2e kw. 3,70-3,9i 3e kw. 3,30-3,50, nuchtere kalveren 1,4( 1,85, zware vette varkens 2,45-2,55, ters 2,85-2,65, slachtzeugen 1.95-2.0 jonge slachtzeugen 2,08-2,15. Hande melk- en kalfkoeien rustig, prijsh. vet: koeien vlot, ruim prijsh. vare koeie kalm, prijsh. vette kalveren traag, lage graskalveren rustig, niet prijsh. nuchtei kalveren rustig, prijsh.; fokkalvere rustig niet prijsh.; schapen willig, prijsl lammeren willig, iets hoger, varkei slecht niet geheel prijsh. biggen idem. R'ARENDSVEEN, 22 jan. Bloemen Am. Anjers 2335; Rozen: Garnet! en Carol 22—28; Nordia 55—73; Fo: sythia 2643; Seringen: Stepman 65- 80 per stuk. Troschrysanten 1.50-1.9 Blauwe druifjes 4754; Irissen: Wedgf wood 1.853.05; Harvest 1.50; Fortui 1.20—1.35; California 1.25; Whrestk 1.25; Tulpen: urper Star 1.952.00; v.t Eerden 1.901.95; Preludium 1.65- Rose Copland 2.052.25; Ape: doorn 2.153.00; Lustige Witwe 1.85- 2.15; Krelage 1.75—1.80; Blenda 2.05- 2.10; Paul Richter 1.85—2.05; Kar. Doorman 2.102.15; Charles 1.851.9! Demeter 1.952.05: Prominence 1.80- 2.05; Beauty of Volendam 2.002.1' White Sail 2.002.05; Christmas Go! 1.852.00; Wintergold 1.701. Topscore 1.852.05 per bos. KATWIJK A.D. RIJN 22 jan. Groen! waspeen (per kist): A-extra 8,'70, A 6,90-8,50, A2 4,90-7,80, BI 7,50-10,50, 2,30-5,00, Cl 6.60-7,80, C2 3,50-55< breekpeen (per kist): I 2,80-7,80. II 1,4( 2,200, boerenkool 47-85, gele kool 19' knolselderle (per stuk) 6-37, prei A2 45 B2 23, rode kool 24-55. spruiten Al 90 1,30, A2 48-62, D2 40-63, uien per kist 6,50, selderie (per bos) 15. Aanvoe waspeen 190.000 kg. RIJNSBURG 22 jan. Bloem Jers: Witte sim 20-33, Rose sim 23-3.' Rode sim 25-40, Crowly 20-34, Dust sim 20-35, Arthur sim 18-33, Esperani 24-39, Keefer 25-40 p. st. Freesia: Gol den Yellow 150-200, White Swan 1S0-2H Snow Queen 175-200 p. b. Rozen: Baf cara 60-105, Carol 23-34, Garnelte 2! 35 p. st. Div. Snijbloemen; Anthuriuf 125-245, Gerbera 20-50, Irissen 19-36 r st. Tulpen: Lustige Witwe 200-235, Pr< ludium 180-210, Copland 220-240, Ape doom 300-320, Krelage 180-220, v.d. Eer """•225, Wintergold 200-220, Levan 180-200, Christmas Marvel 180-21' Chrismas Gold 170-200, Ralph 180-21' Madi «eva 1 oord» aoudi reur toogd labiel poldo front' richt.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4