UIDHOLLANDS MERENGEBIED DRUKSTE ATERSPORTCENTRUM VAN ONS LAND Gemeente Noordwijk wil politie inschakelen tegen pensions die logeercijfers weigeren BIOSCOPEN MARKTEN weidse biologen in beroep bij de Kroon Mary van Ruiten begint weer beter te „draaien' Simultaanséance van Rus Keres in Stadsgehoorzaal? Prima dieren van LPKV'ers op Bossche tentoonstelling Argos liet zich bijna nog verrassen door VI0S Kanwoes blijft leiden in de overgangsklasse Woensdag 22 januari DE LEIDSE COURANT (12. raaijijof- watersport voldoende armslag te kun nen blijven geven. Die mogelijkheid bestaat bij De Kaag en bij Reeuwijk,. waar men, om zand te winnen voor het opspuiten van land! ten behoeve van de woningbouw, een nieuw waterareaal hoopt te scheppen. Toch verwacht het rapport dat de watersport enthousiasten uit de Leidse en Haagse agglomeratie in de toekomst elders hun heil moeten gaan zoeken. E11 dat zouden dan het IJsselmeer en de Zuidhollandse eilanden moeten zijn. Zeezeih'n In Katwijk en Noordwijk bestaan, evetials in Sch evening en, watersport verenigingen, die zich meer toeleggen op het zeeZeïlen. Het kustzeden ,wint geleidelijk aan populariteit. Daarom wordt het aannemelijk geacht, dat de botenparken langs de Zuidhollandse kust steeds groter zullen worden. Het aantal beoefenaren van de wa tersport is vooral in 'de naoorlogse jaren toegenomen. Als gevolg van de stijgende welvaart onderging de ple ziervaartuigen-vloot een zeer snelle uit breiding. Zeilboten, motorjachten en speedboten zijn, ondanks diverse be perkingen. niet meer van de meren weg te denken. Door invoering van de vijfdaagse wei-kweek en langere va kanties werd. het steeds meer mensen mogelijk gemaakt in eigen of gehuurde boten gedurende weekends en vakantie op het water te vertoeven. Toename in ekencis In 1964 bracht reeds 4 van de in woners van Zuid-Holland de zondag middag op het water door. Voor 1980 wordt aangenomen dat dit percentage tot tien zal zijn gestegen. Het botenbezit is de laatste jaren met. 10-15 .per jaar toegenomen. De beschikbare wateroppervlakte heeft met die groei beslist geen gelijke tred gehouden. Toch is er tussen 1956 en 1963 50 km2' binnenwater in ons land bijgekomen. Tarieven Het ETI heeft ook een onderzoek ingesteld naar cle tarieven die de jachthavens voor een ligplaats in kening brengen. Die worden meestal uitgedrukt in guldens per m2 schip per zomer of per jaar. De prijzen lopen sterk uiteen al naar gelang de streek van het land waar het watersportge bied zich bevindt. Zo betaalt men in Drente en Groningen in particuliere havens gemiddeld 4.50 per m2; op de Westei-nderplassen en de Zuidhol landse meren is dat echter 14.- per m2. Het landelijk gemiddelde is 10.50 per m2 schip. In de havens van water sportverenigingen en gemeentelijke ha vens betaalt men gemiddeld 6.50 per m-2. Camera: Un idiot Paris (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 Les Diabolques (18 jaar). Zaterdag- en woensdagmiddag 2.30 uur Sjors en Sjimmie. Woensdag-cyclus (22 januari) 7.00 9.15 uur: De man die verdwijnen moest (14 jaar). Lido: Mondo Freudo (18 jaar) Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De groene baretten (14 jaar). Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur Studio: Branding (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur Zondag 2,30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Een blok aan mooie benen. (18 jaar). Dagélijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: De pistolen van Ave Maria (14 jr.). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur Nachtvoorstelling vr. en zat. 23 30 Drakula (18 jaar). Korreltje Geen mens krijgt het in het leven precies zoals hij het gehoopt of gewenst had. KATWIJK AAN EN RIJN, 21 jan, Groente waspeen (per kist): A-extra 9,10-9,60; Al 7,70-9.10; A2 5,20-8,50, BI 9,60-11,00; B2 2,50-5,10; C2 4,70-6,70; breekpeen (per kist): I 7,30-8,40; H 3,80; boerenkool 69-90; knolselderie (per stuk) 10-37: spruiten 140: schorseneren Al 89-104; BI 70-82; Cl 33-47; Aanvoe ren: waspeen 155.000 kg; schorseneren 26.000 kg. R'ABENDS VEEN, 21 jan. Bloemen Am. Anjers 2236; Rozen: Garnetteen Carol 21—48; Nordia 67—82. Seringen Stepman 6580; Forsythia 2334; Hya cinten 35 per stuk. Troschrysanten 1.75 1.80; Irissen Wedgewood 2.753.05; Freesia's 1.702.45; Blauwe Druifjes 4952; Narcissen: Early Glorie 1.05 1.25; Carlton 1.15—1.40; Whrestler 1.25 1.30; Fortuma 1.101.15; Tulpen: v. d. Eerden 2.05—2.10; Apeldoorn 2.35^- 3.10; Lustige Witwe 1.902.15; Krelaige 1.701.85; Preludium 1.701.95; Rose Copland 2.102.40; Christmas Gold 1.85 2.00; Paul Richter 1.802.05; Karei Doorman 2.302.40; Pink Trophee 2.00; Blenda 1.80—1.90; Purper Star 2.30— 2.40; Cassini 1.90; Wintergold 1.80 1.90; Prominence 2.052.30; White Sail 2.10; Topscore 2.002.15; Yellow Gem 2.05 per bos. RIJNSBURG. 22 jan Bloemen Anjers; Witte Sim 2535; Rode Sim 2036; Roze Sim 2334; Crowly Sim 2031; Dustv Sim 2538; Arthur Sim 20—30: G. J. Sim 23—33; Keefer 25— 35; Esperance 2539. alles per stuk. Rozen: Baccara 6098; Carol 2033: Garnet 2134, alles per stuk. Freesia's: Golden Yellow 140180; White Swan 175—210; Snow Queen 160—200. alles per bos. Div. Snijbloemen: Anthurium 100225; Gerbera 2045; Irissen 15 36, alles per stuk. Tulpen: Lustige Wit we 210220; Preludium 180200; Kre- lage 180200: Ap»eld oorn 235315: Apricot Beauty 300400; Overdale 180 200; v. d. Eerden 200220; Levant 180200; Christmas Marvel 200225; Christmas Gold 190215; Ralph 235 250; Copland 20240. alles per hos. Narcissen: Carlton 125140; Golden Harvest 200220; Flower Record 85 110. per bos. Hyacinten 2545 p. stuk. Ruim dertig procent van de Nederlandse jachthavenaccommodatie in Zuid-Holland gesitueerd. In deze provincie is de waterrecreatie it snelst in omvang toegenomen en bestaat ook de meeste behoefte in nieuwe gebieden voor de watersport. Dit ontlenen we aan een rapport van de gezamenlijke Ec.onomisch- echnologische Instituten in Nederland, gepubliceerd in het ETI- wartaalbericht van het Zuidhollandse instituut. sen, waarin veel eilandjes zijn gelegen met fraai beplante oevers, die aan het geheel een zeer intiem karakter ge ven. Dit in tegenstelling tot de Braase- mermeer, die een en al wijde uitge strektheid is. De Nieuwkoopse en Reeuwijkse plas sen liggen min of meer geïsoleerd omdat ze vanuit de andere centra over water moeilijk zijn te bereiken. De Nieuwkoopse plassen, het verst verwij derd van stedelijke agglomeraties, wen- ekorl aan water moet drastisch ^geheven worden De tegenstellingen zijn het grootst Zuid-Holland en Friesland. esland heeft het grootste merenge- is land, maar naar verhou- g het minste aantal beoefenaars van watersport, terwijl Zuid-Holland, een veel geringer wateroppervlak, i nog steeds toenemende stroom van terrecreanten moet verwerken. Spe ak in het Zuidliollandse merenge- id. de streek in het midden van de >róicie, is de belangstelling en de hoef te het grootst. Züid-Holland tèlt het grootsteaan-1 jachthavens van ons land, namelijk de 452. Volgens de plannen eten er nog 38 worden aangelegd, uitbreiding dus met bijna 30 pel. Zuidhollandse jachthavens beschik- gezamenlijk over bijna 11.000 lig- itsen. Veertig procent van de plc- •aartuigen (4400) zijn echter niet iderlandghavens ondergebracht, meeste van deze jachthavens lig- j in het merengebied, nl. 46, ter- de kuststrook er maar vier lelt. overigen zijn te vinden in het ri jngebied, de omgeving van Pot- en de Zuidhollandse eilanden, de bedoeling dat er in liet me- (ebied nog elf jachthavens bijko- de kust nog één. Kaag bet drukst Tot dit merengebied worden gere- 7de gemeenten met jachthavens r de Kagerplassen, de Braasemcr- :r, Nieuwkoopse plassen en Rceu- plassen. Het is op sommige jnten te vergelijken met het Friese wengebied, dat echter vijfmaal zo Wt is. 'an deze 20 knr2 water' worden de j ;erplassen het drukst bevaren. Ze complex van kleine pias den het minst bezocht. De belangrijk ste watersportplaatsen in het meren gebied zijn Warmond en Alkemade. georiënteerd op Kagerplassen en Braa- semermeer en Nieuwkoop en Reeuwijk. Welvaart wil water Vooral de Kagerplassen en de Braa- semermeer liggen in de nabijheid van grote, betrekkelijk welvarende bevol kingsconcentraties. Het is daarom nood zakelijk, aldus het rapport, dat de mo gelijkheden tot waterrecreatie, de lig plaatsaccommodatie als wel het water oppervlak zelf, drastisch worden uit gebreid, om de ontwikkeling van de HET PLAN ZWANBURG TE WARMOND De gemeente Noordwijk aan Zee wil, desnoods met behulp van „de sterke arm" de bevolking in de Noordzeebadplaats gaan dwingen voor de gemeentelijke statistieken het aantal logeergasten op te geven dat zij per seizoen huisvesten. Omdat het aantal mensen dat in het zomerseizoen in Noordwijk gehuisvest is, in verhouding tot het eigen bevolkingsaantal, vervier voudigt, zijn er allerlei speciale voorzieningen, zoals aanleg van wegen en dergelijke, nodig om hen op te kunnen vangen. Daarvoor is meer geld nodig en met duidelijk aantoonbare cijfers wil de gemeente dat bij het rijk en provincie aantonen, teneinde meer uitkering voor be nodigde investeringen los te krijgen. aan tie. gemeentelijke eisen te voldoen. Dit punt, gisteravond naar voren ge bracht bij de ingekomen stukken in de Noordwijkse raadsvergadering, stuitte bij diveise raadsleden op veel kritiek. iNiet vanwege het feit dat de gemeente nu dwangmaatregelen wil gaan toepas sen, maar omdat nu openlyk met „de sterke arm" wordt gedreigd. Veel kritiek uit raad óp dwangmaatregel - Vele particulieren weigeren echter het aantal gasten op te geven dat zij per seizoen onderdak bieden, uit vrees dat dit getal aan de belasting wordt door gegeven, of om andere redenen. Namen worden er echter niet opgeschreven maar in Noordwijk wordt gebruik ge maakt van een nummersysteem. Toch weigeren nog steeds velen aan deze sta tistiek medewerking te verlenen, on danks vele aanmaningen door de ge meente. Gaat het niet goedschiks, dan maar kwaadschiks, lieeft de gemeente nu ge dacht. Overwogen is daarom weigerach tige logementhouders door middel Averechtse werking „Dit is een methode die averechts zal werken", aldus de heer G. Faase (KVP). Burgemeester Bonnike: „We doen het liever niet, maar het geven van proces sen-verbahl zal in de toekomst echt niet onmogelijk zijn". De heer Vogelaar (prot. chr.): „Ik ben ■or logeerbelasting, maar de methode in b. en w. doet me zeer onaangenaam tn. Alleen de kwaadwillenden moeten ior de bijl gaan." De heer N. C. van Hesse (VVD) in- proces-vcrbaal alsnog te dwingen formeerde of de gemeente niet beter ach- i aantal Leidse biologen lie oon een beroeps Ml 1 i hij de plannen van «Ie genietui- Giir- d en het daarmee samenhangende ait van Gedeputeerde Staten lot Ikeuring daarvan, om door gedeclte- ontgronding en bebouwing van een der) deel van de Zwahburgerjioider, ïwaliteit van liet leel'mïllieu opnieuw, Ier dringende noodzaak, zal worden 'e tweede nota over de Rnir.i'tTi.kt: De tweede nota over de Ruimtelijke de kwaliteit van ons ieevmi.r - de indieners van het beroepsohriit. instandhouding en ontwikkeling' van atuurlijke rijkdom van het landschap :n algemeen noodzakelijk noodzaak, iven reëel is als de verschaffing van i-, werk- en verkeersgelegeuheid en te sterker spreekt naarmate de le samenlev •dt beheerst", elaas, aldus <V biolo' tijk de behoefte va altijd veel zwaarde org voor het leefmillieu. En dat al- op grond van economische motie- '.vaarbij dan als secundair probleem t hoe het millieubederf moet worden ivangen. 1 floor de tecii- :n, blijkt in do het ogenblik, werkgelegen- te wegen dan luipende filtratie" gewezen te hebben op het gestelde z.g. Tweede Nota „dat behoud en naai beheer van deze open ruimte gend noodzakelijk is voor het behoud an een gunstig leefklimaat, vervolgen le biologen. „Een groot gevaar vormt lier de sluipende infiltratie door uit breidingsplannen van kleinere gemeen ten, waarbij aantastting van de open ruimte dikwijls wordt goed gepraat met liet argument, dat het slechts om een klein gedeelte van deze ruimte gaat. Hoewel zij met nadruk stellen, dat ,,ook naar hun mening het creëren van wooh- "ii wencgelegenheid dringend noodzake- ..i k is, dient daarbij echter er wel zorg ooi' te worden gedragen het natuurlijk 'cefmillieu niet dan in uiterste nood- ,;aaa nog verder aan te tasten". Bufferzone „De Zwanburgerpolder fungeert in zijn huidige staat als bufferzone tussen de opdringende bebouwing van Leiden en fie Kagerplassen, zo vervolgt het be- -oejiöchrift. Dit polderlandschap wordt vanaf de'plassen op unieke wijze ge completeerd door het uitzicht op het rus tiek langs cle Leede gelegen gedeelte van Warmond". Door realisering van het be stemmingsplan Zwanburg, zal het groot ste deel van de polder in een pias ver anderen. zal het uitzicht vanaf de plas sen op het dorp worden afgeschermd en zal de bebouwing van Warmond zich over de Leede, de natuurlijke grens van het recreatiegebied, uitbreiden. Dat cle realisering van dit plan een belangrijke bijdrage zal leveren aan het vergroten van de recreatieve mo- lyklieden binnen de Randstad, zoals door de gemeenteraad van Warmond wordt gesteld, kan niet krachtig ge noeg worden ontkend, aldus de indie- Streekplan Bollenstreek Voor een bescheiden uitbreiding van hét woningbestand, gericht op de be hoeften van de autochtone bevolking, is binnen het voor Warmond door het streekplan bollengebied aangegeven „Stads- of Dorpsgebied" nog ruimte aan wezig. Het door de gemeenteraad aan gevoerde bezwaar, dat deze gronden kostbaar en moeilijk te verwerven zijn, mag naar de mening van verweerders geen argument zijn voor het opofferen van natuurschoon en recreatiebelangen. De indieners van het beroepschrift menen ten besluite samenvattend te moe ten stellen,„dat uitvoering van het be stemmingsplan Zwanburg schade zal toebrengen aan het natuurschoon en daardoor aan de recreatieve waarde van liet Kagerplassengebied. Dat, mede daarom, realisering van dit plan planologisch ongewenst is en dat tenslotte naar hun mening, door de gemeenteraad van Warmond niet overtuigend is aangetoond, dat uit voering van dit plan. ondanks de eraan klevende bezwaren, dringend noodzake lijk is". Het beroepsschrift is ondertekend door drs. C. J. van Kuijen, Warmond: drs. J. W. M. Osse, Oegstgeest, dr. .1. L. Dub beldam. Leiderdorp; drs. D. Ch. Brandt, Oegstgeest; drs. H. v.d. Starrq, Leider dorp; dr. P. Sevenster, Warmond; dr. P. Dullemeijer, Leiden; dr. K. Bakker, Oegstgeest; mej. dr. N. Croin Michiel- sen, Oegstgeest en prof. dr. H. P. Wolve- kamp, Leiden. De vorm van Mary van Ruiten is er ■weer. Dit is dè belangrijke konklusie die getrokken kan worden uit de ontmoe ting De TreffersSTV/Climax, wélk treffen in een overwinning van 6-l, voor de Veners resulteerde. Nog maar enkele weken van de Nederlandse titelstrijd venoijderd, bewees Mary van Ruiten zaterdagavond onverwacht, dat zij,- die toch de kampioene is, weer tot. de favo rieten gerekend moet worden. Vootal omdat ze, zoals ze zélf zegt, volgens het systeem van vrije inschrijving voor de kampioenschappen in de eerste paar ronden zich via relatief zwakke tegen standers warm kan spelen. En een goed resultaat is voor Mary van urgent belang met het oog op deel name aan de wereldkampioenschappen in april. Van de zes speelsters die voor lopig geselekteerd zijn (Mieke ten Broek Aukje Wynia, Veronique van der Laan, Ellen Klatt, Ria Bogmans en Mary van Ruiten), moeten er twee afvallen en zij die bij de Nederlandse kampioenschap pen de halve finales haalt, is praktisch zeker van een retour Holland-Munchen. Toch won Mary niet meer dan één partij. Dat was tegen de kopman van de Veenendalers, Henk Vermeer (77 pro cent in de indelingskompetitie). In haar partijen tegen de andere twee spelers had zij Vrouwe Fortuna bepaald niet aan haar zijde. Met respektievelrjk 19-21 en 17-21 in de derde game ging zij, fu rieus voor elk punt vechtend ten onder Het leeuwendeel in de overwinning had Jacques van Ruiten die pas her steld van een zware angina gemak kelijk tot drie zeges kwam. Ook in het dubelspel met Bert Akerboom naast zich als partner kwam hij.tot winst. genoegen nemen. Hunter 25/3 (Rutte, Teunen, Clausen) is enorm sterk en de nederlaag van 1-9 is voor de Veners dan ook geen schande. Programa voor zaterdag: De Treffers 1TSF 1; Bloemendaal 1De Treffers 2; Gossima 1De Treffers 3. Uitslagen tafeltennis waar teams van De Treffers bij betrokken waren: Heren hoofdklas: De Treffers 1STV Climax 1 64; Heren overgangsklasse: Hunter 25/4De Treffers 2 82; Hun- ter 25/3De Treffers 3 91. Meisjes eerste klas: De Treffers 1 Phoenix 2 9—1; Meisjes tweede klas: TOV 1—De Treffers 2 2—8. Jongens tweede klas: De Treffers 1 Docos 4 S2; TOV 6De Treffers 2 1—9. Jongens adspiranten: De Treffers a Steeds Vooruit a 10—0; TOV a—De Treffers b 28; De Treffers cDe Tref fers d 7—3. ter de juiste cijfers zou kunnen komen door een enquêtebureau in te schakelen. Mr. Bonnike betwijfelde dit. Uit de cijfers blijkt dat het aantal overnachtingen in Noordwijk van 1965 t./m. 1967 resp. van 849.592, via 868.345 steeg naai' 1.034.944. Ondanks het slech tere seizoen in 1968 zijn er nu cijfers binnen, die een teruggang van 98.000 gasten te zien geven, een getal dat door b. en w. sterk wordt betwijfeld. De raad ging akkoord met de Huize Dalrust vastgestelde begroting. Sommige raadsleden merkten op dat de gemeente te veel voor de kosten moest opdraaien. Wethouder M. C. J. Sedelaar zei dat de kosten voor de daar verblijvende be jaarden niet hoger kunnen en mogen worden. Mien betaalt daar al het n niunl. Dokter J: van NeS (gem; bël.) die het tehuis beroepshalve regelmatig be zoekt, verklaarde verwonderd te zijn dat het er zo nog goed gaat. H(j sprak over een zeer slechte behuizing; kleine ka mertjes voor eigenlijk één persoon, waar in er twee zijn gehuisvest. Hij schaarde zich geheel achter wethouder Sedelaar. De heer L. J. Alkemade (KVP) sprak er zijn waardering over uit dat b. en w. tengevolge van de BTW de gemeentelijke tarieven voor water en elektriciteit ver lagen. Hij noemde dit een voorbeeld voor het bedrijfsleven. Tegen oplichting De heer W. Schelvis (Radikaal) haak te bij de rondvraag in op de recente ontdekking in Amsterdam, waar de soci ale dienst in 1968 voor 200.000 blijkt te zijn opgelicht. Hij vroeg of er in Noord wijk wel voldeende controle op de uitke ringen wordt verrricht, om dit soort op lichting tegen te gaan. Wethouder Sedelaar benadrukte met Op dinsdag 11 februari zal naar alle waarschijnlijkheid de Russische schaker Keres een simultaanseance geven in de Stadsgehoorzaal. V&D neemt de kosten voor haar rekening, terwijl de organi satie in handen is van de Leidse Schaak Bond. Het lag aanvankelijk in de bedoe ling dat de huidige leider in het Hoog ovenschaaktoernooi, de Rus Botwinnik naar Leiden zou komen doch de groot meester heeft daarvan afgezien. Wel is zeker dat onze landgenoot Jan Hein Donner, tezamen met een drietal Ne derlandse schaakmeesters naar de Sleu telstad zal komen. Men kan zich hier voor inschrijven bij de heer W. de Haas, Volmolengracht 15 te Leiden. de Ind. Loopeenden le ZZG (man jong) en 3x ZG, de Groot behaalde met Rou- aaneenden eveneens lx le ZZG en ZG. Hoenders: Fr. v. d. Mark, Leiden met Holl. Kriel ZG; C. de Geus, Leiden mei Sebrichtkrïelen (Goud) le en 2e ZG; L. C. van Ruiten, Rijpwetering met Se in cle Brabanthallen te 's Hertogen bosch vond het afgelopen weekeind de grootste Internationale tentoonstelling plaals, van konijnen en pluimvee, welke ooit in Nederland is georganiseerd. De 70-jarige Ned. Konijnenfokkers Bond (N.K.B.) welke cle tentoonstelling orga niseerde kan zich met 9100 ingezonden! brtchtkriêl (zilver) ZG. dieren thans ook de sterkste organisatieKonijnen: E. Merkel, Leiden met VI. Bert Akerboom werd opnieuw gekon- j °P c'it gebied noemen. De Bossche Bonds-1 Reus, blauw le ZZG (ere prijs, fraaie fronteerd met het grote verschil dat er! tentoonstelling was de tiende in succes-1 cup voor de beste) E. A. Teske, Zoe- sie. Tal van liefhebbers uit België, Duits- terwoude met VI. Reus. wit 2e ZZG land en Luxemburg hadden ingeschre- (ere prijs, fraaie plaquette); D. Heems ven. j kerk, Oud-Ade met VI. Reus, wit 2x ZG; I J. Spring in 't Veld, Rijpwetering met Zo ook de Leidse Pluimvee- en Konijnen- Witte van Nw. Zeeland ZG; J. Straat- sport Vereniging L.P.K.V., die met een hof, Zoeterwoude met Californian le aantal dieren present was. Dat de Lei- ZZG (2e prijs van 70 dieren, fraaie stan denaren werkelijk topdieren bezitten be- daard); A. Duivenvoorden, Noordwijker- wijzen de volgende predikaten ZG (zeer! hout met Pappillons 2x le ZG; M. A. goed) enZZG (beter dan zeer goed, bij- Hoogeveen, Hoogmade met Hollanders na uitmuntend): le ZZG; H. Th. Opdam, Stompwljk met Watervogels: P. J. de Groot, Hazers-1 Black and Tan 2x ZG; A. Hoogervorst woude met Muskuseend le ZZG, tevens Leiderdorp met roodoog Polen 10e ZZG de beste op 2 na van alle Watervogels, en met de blauwoog Polen le ZZG (fraa- met Ind. Loopeend ook le ZZG (man ieibeker) en ZG. oud); A. W. J. Zevenhoven, Zoeterwoude Cavia's (Guinese biggen) S. v. Hoven met Peklngeenden le ZZG en ZG, met Leiden met Goud-agouti le ZG. tussen de hoofd- en de overgangsklas bestaat. Hij versloeg weliswaar Eep Vos (21-14 18-21, 21-12), maar was tegen Rijn Welij (14-21. 13-21) en Hek Ver meer 17-21, 12-21) een kansloze. EERSTE VERLIES RESERVES Voor het eerst in dit tafeltennissei- zoen 1968-'69 verloren de reserves. Na een voorsprong van 1-2, werd het 8-2 voor Hunter 25/4. Het was een geflat teerde nederlaag, die in de thuiswed strijd ongedaan kan worden gemaakt. Ook het derde team eveneens in de promotiekompetitie overgangsklas uit komend moest met' een nederlaag klem dat er dit jaar strenger tegen der gelijke gevallen opgetreden zal worden. Er zal na de ontdekking niet meer een correctie worden toegepast door middel van een korting op de uitbetaling, maar er zal direct proces-verbaal worden op gemaakt. Tot nu toe hebben zich nog maai' enkele van dergelijke gevallen in Noordwijk voorgedaan. Hij verklaarde dat vandaag een be spreking over deze zaak plaats heeft tus sen de wethouders van de gemeenten uit de Bollenstreek, omdat juist hier vele seizoenwerkers 's winters een uitkering genieten van de sociale dienst. Dit ontlokte de heer J. Duindam (PSP) de reactie: „Door dit kleine beet je kaf mag de sociaje wetgeving niet in gevaar gebracht worden". In de thuiswedstrijd tegen 't Amers- foortse Vios heeft Argos haar suppor ters gisteravond lange tijd in het on zekere gelaten. Een 20 voorsprong moesten Leny Kneppers e.s. geheel prijsgeven om tenslotte in de vijfde set met het kleinst mogelijke verschil: 1513 te zegevieren. Aanvankelijk wees alles erop dat Argos een vlotte 30 zege zou behalen. In de le en 2e set hadden de Amers- foortse dames geen antwoord op de felle aanvallen v.an de Argos-dames en door set zeges van resp. 158 en 157 namen de pupillen van coach Henk Kleingeld een ruime en beslis send lijkende 20 voorsprong. Een omzetting in het Airgos-team, waar door Hanna Wang buiten de lijnen werd gehouden, verstoorde achter het ritme zodanig, dat Vios vrij gemak kelijk tot winst kon komen in de 3e set: 6—15. Een geschrokken Argos probeerde in cle 4e set de zaak te forceren, maar dit pakte verkeerd uit. Van elke fout in dé Leidse ploeg profiteeide Vios dank baar en door een 125 setzege trok het Amsterdamse team zowaar de score recht. Eindelijk in de 5e set keerde de zo nodige rust in hét Argos-team terug. Snel en vooral gevarieerd aanvalsspel van Argos zette de Vios-verdediging onder zware druk en bij de stand 11— 5 voor Argos leek de strijd beslist. Vios gaf .zich echter niet gewonnen en nam het initiatief over, waardoor zich een bijzonder spannende eindstrijd ontwik kelde. Slechts met de hakken kwam Argos over de sloot: 15—13. Het werd dus een 32 zege. maar zover hadden de Leidse dames het bèslist niet mogen laten komen. Hel op de laatste plaats staande St. Martinus/AML heeft gisteravond in de Vijf Meihal eigenlijk alleen kans op een setzege gehad in de derdé set, om dat toen de Kangeroes-heren het alle maal wel geloofden. Een time-out van coach De Vink was voldoende voor Kangeroes om het gevaar in te zien en dank zij een 1715 setzege werd het een 30 overwinning, aangezien de le en 2e set resp. een 1510 en 15—1 winst hadden opgeleverd. Toch moet Kangeroes in de volgende wed strijden oppassen het niet al te ge makkelijk op te nemen. Geen enkele tegenstander kan worden onderschat. De dames van Kangeroes speelden eenzelfde spelletje als de heren. In de le en 2e set van hun strijd tegen Rijns burg waren Ans Vrielrnk c.s. opper machtig getuige de cijfers: 15—8 en 151. Van het verslappen van de aan dacht profiteerden de Rijnsburg-dames dankbaar in de 3e set en met 1315 schreven zij deze set op hun naam. Kangeroes gooide er in de 4e set een exrtra schepje bovenop en nu moest Rijnsburg zich weer met duidelijk ver schil 154 gewonnen geven.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3