Merenwijk (met toekomstwaarde) kan nu verwezenlijkt gaan worden POLITIE SLEEPTE WRAK WEG EN TROK AAN LANGSTE EIND Nieuwe commissarissen bij Holl. Constructiegroep N.V. BIOSCOPEN MARKTEN I 196 DINSDAG 21 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT Leidse raad nam vannacht belangrijke beslissing LÜA* «Ur. i»„..u nJ Met het plan Merenwijk kan een begin worden gemaakt. De Leidse na raad gaf vanmorgen zeer vroeg, een uur na middernacht, zijn goed keuring aan deze grote uitbouw van de gemeente. De hele raad was al voor, zij het, dat de PSP „met bloedend hart" (zei de heer Amptmeijer) akkoord ging vanwege de slechte vooruitzichten voor vele woning- rgen zoekenden in verband met de hoge huren. Het college van B. en W. - loco-burgemeester wethouder S. Menken leidde de vergadering - heeft een fraai succes behaald met de verdediging van het voorstel. Wethouder Piena van Openbare Werken had hierin het leeuwendeel ent voor z'-in re^en'n9 te nemen. Hij kreeg vannacht heel wat handen te schudden toen raadsleden hem kwamen feliciteren met het resultaat van de urenlange discussies. Er behoefde nergens over gestemd te n de worden. Een motie van de KVP om het percentage van de eengezins woningen te verhogen van 40 tot 60 pet. werd door de heer De Wilde teruggenomen, gezien de toezegging van de wethouder, te zullen streven naar het meest haalbare, en gezien ook de slechte financiële haalbaarheid van het voorgestelde. Aantal eengezinswoningen zal beperkt moeten blijven Jn de Merenwijk zit wel iets van „mythe", namelijk dat door het lange uitblijven van de grenswijziging zowel Merenwijk als Stevenshofjespol- der in de gedachten zijn uitgegroeid tot gebieden, waarmede wij het nijpende woningtekort in Leiden geheel souden kunnen oplossen. Laten wij ons op dit punt echter niet vergissen: het is een bijdrage, niet méér en niet minder", so waarschuwde de heer Piena in zijn uit voerige beantwoording van vele vragen. De wethouder had geconstateerd, dat de totstandkoming van de wijk die be langstelling heeft gekregen die dit plan ook verdient. Door publicaties en contacten met personen en organisaties die straks in de Merenwijk een taak op welk terrein ook hebben te vervullen is men tot sa menspraken gekomen over kerken, scho lenbouw enz. Zo wordt gesproken over combina ties van een en ander, b.v. de stichting van een gezondheidscentrum met groepspraktijkhuizen voor artsen. HALTE N.S. De heer Piena (en later ook mevrouw Den Haan-Groen) deed duidelijk uitko men, dat de spoorweghalte gewenst is; ook de Spoorwegen staan hier achter. Voor de eventuele aanleg van de bij de halte opgenomen openbare straat zullen ter gelegener tijd de nodige gel den aan de raad worden gevraagd. De halte zelf komt geheel voor rekening van de N.S. De wethouder nam aan, dat bij toe passing van de door de minister aan bevolen methode van exploitatie-opzet de daaruit voortvloeiende grondprijzen voor woningen in de gesubsidieerde sec tor (ook al gaan deze uit boven de tot nog toe aanvaarde grondkosten) door het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening worden aanvaard, tenzij het bestemmingsplan als zodanig te kostbaar zou zijn. Dit laatste is het plan Merenwijk volgens het ministe rie niet het geval, aldus de heer Piena. In buitengewone algemene ver- ming kan geven. i kou, ekelijki Sfichola; geen hi ppen ïide j. it het lezorge e ïgi'i ip-rf eduldig idertitf ganger gadering van aandeelhouders Hollandse Constructie Groep N.V., gis- termidag onder presidium van dr. M. Jansen in het kantoor der vennootschap aan de Zoeterwoudse Weg te Leiden ge houden, werden twee nieuwe commis sarissen benoemd. Dr. Jansen deelde mee dat deze benoeming noodzakelijk was ge- I v.orden in verband met de vorig, jaar I plaats gehad hebbende structuur ver an gering der N.V., die voortaan in de Hol landse Betongroep zal optreden. Deze benoeming was nodig om de band tus sen H.B.G. en H.C.G. sterker te malcen. Voor de eerste der twee vacatures as door de vergadering van prioriteit aandeelhouders voorgedragen de heer ir. H. Bijl, te Den Haag, voorzitter van de Raad van bestuur der Hollandse Be ton Groep, in de tweede vacature was ■het de heer ir. E. F. E. Bongaerts te Den Haag. die na een 18-jarige periode als directeur der H.C.W. per 15 oktober jl. als zodanig was afgetreden, welk feit per 1 januari jl. officieel werd en die nu samen met ir. Bijl als commis saris der H.C.G. zal gaan optreden. In verband hiermede zal de heer Bongaerts zijn verdere werkzaamheden in Leiden staken, maar ongetwijfeld zal het stem pel van zijn markante persoonlijkheid, die in de laatste jaren de groei en bloei van de N.V. steeds groter zag worden, op het nu meer dan 50-jarige bedrijf gevestigd blijven. Nadat belde heren bij acclamatie tot commissaris der H.C.G. waren benoemd werd ook het volgende punt. het voor stel tot wijziging der statuten zonder verdere besprekingen door de vergade ring goedgekeurd. De voorzitter lichtte bij het voorstel de verschillende voorgestelde wijzigin gen toe, waarbij een der eerste wijzi gingen is, dat de aandelen op zullen worden gesteld en de aandelen- bewijzen zullen verdwijnen. Daarvoor komt een register, waarin de adressen van aandeelhouders worden op genomen. Voorts zal de prioriteit aandelen vervallen, de bezitters e worden gewoon aandeelhouder. Ook de direktie krijgt gewijzigde bevoegdheden en betreffende de winstverdeling wordt gezegd, dat de winst ter beschikking staat van aandeelhouders, die daaraan iedere door hen goedgekeurde bestem- Na aanneming van de gewijzigde sta tuten vroeg en verkreeg de Raad van Bestuur volmacht, om indien bij de aan vrage bij de minister van „geen be zwaar" moeilijkheden zich zouden voor doen, naar bevind van zaken te han- Wethouder Piena: felicitaties GRONDPRIJZEN Aanneming door het Rijk van de vrij hoge grondkosten voor de woningwet- bouw heft het bezwaar van de door werking daarvan in de huurprijzen uiter aard niet op. De verschillen in grond prijzen in de verschillende woningsec toren vinden hun rechtvaardiging in hel verschil in marktwaarde van die gron den, welke op haar beurt bepaald wordt door de gebruiksmogelijkheden er ligging van de terreinen. „Het is dan ook te genuanceerd te stellen", aldus de heer Piena", dat b.v. de terreinen voor de vrije sectorbouw betalen voor de andere terreinen De Merenwijk de financiering het plan behoeft volgens verkregen formatie van de provinciale griffie geen moeilijkheden te geven zal een ivijk moeten worden met toekomstwaarde. Wethouder Piena zei zich goed bewust te zijn, dat niet voorbij kan worden ge gaan aan de nood, die er heerst onder hen, die krachtens hun inkomen de te genwoordige huren bijna niet of geheel niet kunnen opbrengen. Hij zei te hopen op een regeling, waarbij het voor ieder mogelijk zal zijn een nieuwe ■ning te betrekken. In welke verhouding de woningwet- bouw zal staan kon de wethouder nog niet precies zeggen, omdat de woning- wetbouw nog gebonden is aan contin- gentering en de premiebouw in principe vrij is. Op het bouwdistrict en de pro vincie is reeds een beroep gedaan tot verhoging van het aantal woningwet woningen. De heer Piena wil de minister overtuigen van de noodzakelijkheid van extra toewijzingen om een aantal bouw- stromen tot ontwikkeling te brengen. In de volgende raadsvergadering komt voorstel tot wijziging van de bouw verordening aan de orde, waarin maat regelen ten behoeve van invaliden wor den opgenomen. Ook woningen voor ge handicapten zullen in de bouw worden opgenomen. De bestaande jachthaven voorziet in een behoefte, maar de toekomst vraagt om uitbreiding. Het ligt zeker in de be doeling, zei de wethouder, om in het gebied van de Grote Sloot en omgeving mogelijkheden hiervoor te onderzoeken. EENGEZINSWONINGEN De heer De Wilde (KVP) diende bij de replieken later een amendement in tot verhoging van het percentage een- gezinsxooningen in de Merenwijk van //O tot 60 pet. Het percentage hoogbouw zou teruggebracht moeten worden van 55 tot 35 pet.; bejaardenbouw kan dan 5 pet. blijven. Wethouder Piena wees erop,'dat bij de uitwerking van het plan een zo groot mogelijk aantal eengezins woningen was opgenomen. Een hoog percentage laagbouw maakt evenwel de explotatieuitkomsten van het plan bij zonder pngunstig, hetgeen, aldus de heer Piena, in financieel opzicht, gezien de landelijke normen, niet haalbaar is. college had daarom geen behoefte het amendement, dat tenslotte door de heer De Wilde werd teruggenomen. B. en w. streven ernaar, zo spoedig mogelijk ook de Stevenshofjespolder tot ontwikkeling te brengen, verzekerde, de wethouder de heer De Wilde. BLOKVERWA RMING Wat betreft de verwarming in de Me renwijk zei de heer Piena, dat de flats blokverwarming zullen krijgen. Voor tehuis voor chronisch zieke bejaarden is een terrein aanwezig. Voorshands is 5 pet. bejaarden-woningen voldoende. Over het eventueel stichten van een gemeentelijk bouwbedrijf zei de heer Piena, dat dit een te dure zaak worden. Het bedrijf zou, gezien de vang van de bouw, tenminste over eigen fabriek moeten beschikken. In Den Haag, waar als enige gemeente het land een gemeentelijk bouwbedrijf heeft gefunctioneerd, is dit bedrijf (Ha- bo) failliet gegaan. Aan de hand van kaarten wees wet houder mevrouw Den Haan-Groen op de aspecten ontsluiting van de Meren wijk, aansluiting op de binnenstad en de verkeersveiligheid. Een eigen vrije busbaan is in de Merenwflk niet nodig; in de drukke binnenstad ligt dit uiter aard anders. Er is in het plan uitgegaan van één auto per huis. Later Is er even tueel nog plaats voor de „tweede auto maar dit mag niet ten koste gaan van het groen en de speelruimten. SPORTHAL Wethouder Sannes, die inging op vra gen betreffende sport, recreatie en on derwijs, zei, dat er in de nieuwe wijk behoefte blijft aan een bepaald aantal besloten speeltuinen naast open ruim ten. Een sporthal („zeker geen luxe") in de Merenwijk zal mede afhankelijk z(jn van de behoefte. Vergroting van de gymnastieklokalen tezamen met de bouw van een hal is niet haalbaar. Nader bezien zal worden of het in- structiebad gewijzigd zal kunnen worden in een overdekt sportbad. Er moet even wel ook rekening worden gehouden met. plannen rond een bad in de buurt van de Zijl, De tennisbanen zullen in prin cipe bestemd zijn voor de bewoners van de wijk; de banen worden dus geen „bo- ven-wijkse" voorziening. De heer Sannes zei verder, dat reke ning zal worden gehouden met de eisen van de scholenbouw. Thans is men ech ter nog gebonden aan de voorschriften van de rijksscholenbouw. Er mag niet worden gewacht met bouwen totdat voorschriften zijn veranderd. Een commissie houdt zich met de plan ning bezig. Ook zal bezien worden hoe de gemeenschappelijke ruimten in scholen dienstbaar gemaakt kunnen worden aan het cultureel en maatschap pelijk leven in de wijk. VOORSTELLEN Behalve het amendement over de per centage-verhoging eengezinswoningen diende de heer De Wilde in tweede in stantie twee voorstellen in. Het voorstel om b. en w. het plan te laten uitwerken, gehoord de daartoe geëigende commis sies (in plaats van de voorgestelde com missie Openbare Werken alleen), werd door het college overgenomen. Het twee de voorstel, de raad een keer in de zes maanden te informeren over de gang van zaken bij de uitvoering van net plan Merenwijk werd ingetrokken, om dat wethouder Piena beloofde de raad bij de begrotingsbehandeling op de hoog te te zullen houden door middel hoofdstuk Merenwijk in de informatie LIFTEN Mevrouw Kerling-Simons (P.v.d.A.) diende een amendement in om te be reiken, dat een gebouw met vier boven grondse bouwlagen voorzien zal worden van een lift. Ook dit amendement kwam niet in stemming, omdat b. er voorstel in preadvies zullen nerr Nadat wethouder Harmsen nog enkele financiële aspecten had toegelicht erop gewezen, dat het totale woning bouwbeleid in Nederland van doorslag-] gevende aard zal zijn voor te verstrek ken huursubsidies, kon de raad een einde maken aan een langdurige zitting. De hamer van de voorzitter bekrachtig de het besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan „Leiden-Merenwijk". Camera: Un idiot k Paris (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.t Les DIabolques (18 jaar). Zaterdag- en woensdagmiddag 2.30 uur Sjors en Sjimmie. Woensdag-cyclus (22 januari) 7.00 en 9.15 uur: De man die verdwijnen moest (14 jaar). Lido: Mondo Freudo (18 Jaar) Dagelijks 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De groene baretten (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Branding (18 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.16 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Een blok aan mooie benen. (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: De pistolen van Ave Maria (14 jr.). Dagelijks 2.30, 7.15 en 915 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.15 en 9.15 uur. Nachti'oorstelllng vr. en zat. 23 30 u.: Drakula (18 jaar). Er werd in 1968 beste Leidse kaas aangevoerd op de Vebo-tentoonstelling De kwantiteit zelfkazende boeren mag dan met het jaar minder worden, de kwaliteit van het produkt, dat deze boeren opleveren, beslist niet. Gisteravond werden in het restaurant „In den Vergulden Turk" de prijzen uit gereikt van de VEBO 1968. In de categorie „Leidse kaas" behaalde de fam. N. P. Heemskerk uit Oud-Ade met 100 punten de eerste plaats. „Een ongekend hoog aantal punten," aldus ir. D. Rozeboom die de prijzen uitreikte. De fam. J. P. v.d. Poel (Oud-Ade) en volbloeden)aan C. P. v. Wees Zn., de fam. J. G. L. Kapteyn (Zoeterwoude) Aalsmeer; Legpenning Hamer van Koop- behaalden ieder met hun Goudse kazen handel: (groep 31a Ludovicus van Meij- 98 punten. De Dorpenprijs was dit jaar enhorst): J. Ruitenburg. Maarsbergen; voor de gemeente Zoeterwoude. De bur gemeester van deze gemeente, de heer J. A. Detmers. nam de prijs in ontvangst. Hij sprak zijn trots uit over zijn ingeze tenen, die nog kaas maken en hij hoopte, dat de prijs een stimulans zou zijn voor de zelfkazende boeren uit Zoeterwoude om het edele beroep van kaasmaken niet vaarwel te zeggen. Rijksveeteeltconsu- lent ir. M. M. Veldman reikte de „vee- prijzen" uit. De medaille van de minister van Landbouw en Visserij kon hij uit reiken aan de heer J. Ruitenburg (Maarsbergen). die op de laatst gehou den tentoonstelling de beste koe had in de afd. blaarkoppen levenproduktleklas- se. In de afd. zwartbont was deze me daille voor de heer P. J. den Hertog uit Alphen a.d. Rijn. eVrder werden er prij zen uitgereikt aan: Legpenning Commissaris der Koningin ln de provincie Zuid-Holland: (res. kam pioene jongere koeien afd. blaarkop): W. Los, Bodegraven. Legpenning Kamer van Koophandel: (groep 8 in collecties Fegra-prys: (collectie nakomelingen één stier): Bernard 31a. Ver. voor KI'. „West-Nederland", Gouda; Plaquette van Coöperatieve Melkcentrale g.a.: (kampi- jongere koeien afd. blaarkop) Zowel voor de Leidse kantonrechter, mr. W. de Koning, als voor de plv. kan tonrechter, mr. P. J. de Ruijter de Wildt, had zich gisteren weer een groot aantal automobilisten te verantwoorden voor hun (wan) gedrag op de weg. Een 55-jarige chef de rang uit Lelden stond terecht, omdat hjj in stryd met art. 21 van de APV voor zijn deur of wel de openbare weg permanent een staan. Gezien de waslijst van gebreken, niet ryklare „auto" geparkeerd had die het voertuig had, kon terecht van „wrak-op-wielen" worden gesproken. Nadat enkele omwonenden zich erover hadden beklaagd, dat het wrak al maan den voor verdachtes deur en hinderlijk geparkeerd stond, nam de politie de nodige maatregelen en zond verdachte o.a. enkele malen een oproep om op het politiebureau een regeling tot verwijde ren van „de hinderpaal" te treffen. Om dat verdachte hierop niet reageerde volgens getuigen zou hij hebben gezegd, dat hij niet van plan was de politie ach ter na te lopen werd het wrak door de politie met een kraanwagen wegge sleept. Verdachtes pleidooi kwam neer op een reeks van ontkenningen. Zo bevond, verzekerde hij de rechter, de auto zich nog best in „rijklare staat', had de politiedeskundige de gebreken sterk overdreven en had hij, de verdachte, wel degelijk gereageerd op een van de op roepen, doch was daarbij gesbuit op de halsstarrigheid van de politie inzake Slechts f 100.- boete Welbespraakte 21-jarige pleegde vele oplichtingen Met zoveel welbespraaktheid als de 21-jarige jongeman zijn oplichtingen had gepleegd, met zo weinig woorden be kende hij voor de Haagse politierechter zijn daden. Er kwamen vrijwel geen woorden aan te pas. Verdachte volstond met een instemmende hoofdknik, wan neer de rechter weer een van die daden had opgesomd. De jongeman, afkomstig uit Boskoop, had het terrein van zijn oplichtingen over een flink stuk van ons land uitge spreid. Hij was eerst dicht bij huis ge bleven. In Ter Aar praatte hij bij een fietsen maker een fiets los door het verhaal, dat hij even buiten het dorp met een defecte auto stond en even een motor onderdeel wilde halen. In goed vertrou wen gaf de fietsenmaker de fiets mee, welke de jongeman vervolgens in Bode graven als gedeeltelijk onderpand gaf voor de bromfiets die hij inruilde. Vervolgens verkocht hij de bromfiets. Het wat verder van zijn woonplaats ver wijderd gebeuren, voltrok zich in Em- men en in Ermelo, althans voorzover de officier dat in de dagvaardiging had aangeven. het begrip „niet rijklaar" of wel „wrak", i waarvan 40,- voorwaardelijk met een Het hielp hem niets. Hij had zowel de proeftijd van twee jaar. getuigenverklaringen, het ambtsedig Gezien de ernst van het feit, vond plv. proces-verbaal als het rapport noemde deskundige tegen. Op grond hiervan achtte de officier, mr. J. Wessel, het ten laste gelegde feit afdoende bewezen en eiste hij derhalve een geldboete van 25,- subs 5 dagen en de vernietiging van Rijkswege van het in beslaggenomen vehikel. Verdach tes laatste woord kwam neer op: „Schro melijk overdreven en ik werd onrecht vaardig behandeld". De kantonrechter dacht er eveneens anders over en vonniste conform. Naar de sloop Hoewel het termijn waarin hem des tijds bij rechterlijk vonnis de rijbevoegd heid voor 6 maanden werd ontzegd, nog niet was verlopen, werd een 43-jarige koopman uit Leiden op 26 juni j.l. aan gehouden, terwijl hij op de Haarlemmer weg een vrachtauto bestuurde. De vrachtauto vertoonde zoveel essentiële gebreken, dat hfl een gevaar op de weg inhield en slechts rijp voor de sloop was. „Die vrachtauto was ook voor de sloop en ik reed er maar heel even mee om hem weg te brengen toen ik werd aange houden", aldus verdachtes excuus. Waarop de plv. kantonrechter schérp reageerde: „Hoewel u geen auto mocht rijden deed u het toch en nog wel met zo'n gevaarlijk vehikel. U heeft kenne lijk een minachting voor de wet". De officier laakte in het bijzonder het feit, dat verdachte zo'n ontstellend ge- aan de dag had gelegd en aldoende brek aan verantwoordelijkheidsgevoel ernstig ongeval had geriskeerd. Hij eiste ditmaal een boete van 250,- subs 50 van verdachtes rijbevoegdheid tijd van 6 maanden met een proeftijd van 2 jaar en de vernietiging van Rijkswege van het wrak. Het vonnis luidde geheel conform. Geschept In Emmen had verdachte kans gezien zich van top tot teen in het nieu steken, zonder een cent te betalen. Vijf winkeliers waren daar de dupe van ge worden. Een overhemd, schoenen, pan talon, manchetknopen, horloge enz. had verdachte zich aangeschaft met als eni ge „betaling": een mooi praatje. Bank niet In Ermelo belde hij de Nutsspaarbank op en zei: „U spreekt met de directeur van de Nutsspaarbank in Emmen. Straks komt mijnheer Jacobs, die bij mijn bank een rekening heeft, 150.halen. U kunt hem dat bedrag wel uitbetalen". Inderdaad verscheen even later meneer Jacobs in de persoon van verdachte die zich de naam had aangemeten, en vroeg om de ƒ150,—. Maar hij had pech. de bankbediende herkende zijn stem en toen zag „Jacobs" kans er snel vandoor te gaan. De officier vorderde 100.boete en twee maanden voorwaardelijk. De rech ter veroordeelde hem aldus. kantonrechter deze correctie te mild en vonniste met een boete van 75,- subs 15 dagen zonder meer. Ravage In de avond van de 3e november j.l. verleende een automonteur uit Heems kerk met zijn auto op het voorrangs kruispunt Ruigenhoekweg-Herenweg te Noordwijkerhout geen voorrang aan een bestelauto. Omdat hij na de botsing zijn auto onverlicht midden op met 120,- waarvan 50,- voorwaarde- Schietoefening „Wij wilden echt niets beschadigen doch alleen maar leren richten", verze kerden een 22-jarige kantoorbediende er een 19-jarige bankbediende uit Rqns- burg de plv. kantonrechter. Zij stonden TER AAR, 20 jan. Groente Witlof Al 84-92, id. A2 78-86, id. B2 68-77, id. afw. 43-74, id. stek 8-4S, spruiten A 69- 87, id. B 50, kroten 18. appelen goud- reinetten 40 alles p. kg, knolselderij 20 p. stuk. boerekool 2.40 p. kist. ROTTERDAM. 21 jan. Vee Aan voer totaal 2852; weekaanvoer 4494. 110 si acht run deren; 522 gebruiksvee; 35 vette kalveren; 193 graskalveren; 1769 nuchtere kalveren; 15 varkens; 8 paarden; 3 veulens; 172 schapen of lammeren: 25 bokken of geiten. Prij zen: slacht runderen extra kwal. 500— 545. Ie kwal. 445-490, 2e kwaL 390— 415, 3e kwal. 360—380 (in ct per kg); vette kalveren le kwal. 425450, 2e kwal. 405420. 3e kwal. 330—400 (in ct per kg); stieren 4.55—5.10: worst koeien 3.453.60; kalf- en melkkoeien 1150—1625: vare koeien 875—1200; vaarzen 9751150: pinken 700900; graskalveren 475—625; nuchtere kal veren 1.501.60; mestkalveren 10 20; schapen 10135; lammeren 135 175. Marktoverzicht: aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen: kleiner - kalm - als gisteren; kalf- en melk koeien: gewoon - lui - moeiliik gehand haafd; vare koeien: als vorige i L. Eikelenboom. Rqnsaterwoude; Wissel- j c(roef stabiel: vaarzen en pinken: ie(s ruimer rllstig prijshoudend; graskalveren; groter - willig - iets ho ger; vette kalveren: klein - traag - lager; nuchtere kalveren: groot - rede lijk - iets gedrukt; schapen en lamme ren: iets groter - willig - iets stijver. RIJNSBIIRG. 20 jan. Bloemen Anjers: Witte Sim 2035; Rode Sim 2540; Roze Sim 1830; Crowly Sim 1732; Dusty Sim 2440; Arthur Sim 18—30; G. J. Sim 18—32; Selecta Sim 20—38: William Sim 20—37; Keefer 23 40; Espérance 2541, alles p. stuk. Rozen: Baccara 60105; Carol 2035; Gamette 2033; Zorima 2540, alles per stuk. Freesia's: Golden Yellow 150 200; White Swan 175225, per bos. Div. Snijbloemen: Anthurium 100240; Gerbera 2045; Irissen 1535, alles per stuk. Tulpen: Lustige Witwe 200 235; Preludium 180200; v. d. Eerde 235250; Copland 235250;; Demeter 240—255; Levant 200—220; Apeldoorn 275—295; Christmas Gold 200—225; Christmas Marvel 200225; Apricot Beauty 300—320; Paul Richter 190 210: Ralph 230—240; Tommy 190—210; Krelage 180—200; Overdale 180—200. beker „Vita Nova": (collecties nako melingen van één stier afd. blaarkop): Ver. voor K.I.-„West-Nederland", Gouda; Wisselbeker „Vlta nova": (collectie na komelingen van één stier afd. zwart bont) aan: fam. Barnaart, Vogelenzang; Wisselbeker Hoilandia Vlaardingen: (collecties volbloeden van één eigenaar): aan A. Bol en M. v.d. Vis, Aarlander- veen; Zilveren Medaille Nederlandse Rundveestamboek: (res. kampioen stier blaarkop): aan J. G. Garritsen en H. Bosma, Alphen a.d. Rijn; Zilveren Me daille Nederlandse Rundveestamboek: (res. kampioen stier afd. zwartbont) aan: Bond v.d. Rundveefokkerij Z.-H./ Zeeland, Gouda. Verguld zilveren me daille Hollandse Mij. van Landbouw aan: L. Eikelenboom, Rljnsaterwoude; Ver guld zilveren medaille Holl. Mij van Landbouw aan: H. Angenent Zn., Woubrugge; Beker juwelier Maartense (kampioen koe afd. blaarkop) Ruitenburg, Maarsbergen; Beker juwe lier Maartense (kampioen koe afdeling zwartbont) aan: A. Bol en M. v.d. Vis, Aarlanderveen; Beker Vebo (no. 105 IA levensprodpuktieklasse) aan: J. L. H. Straathof. Rijpwetering...Brtn Vebo allcs ppr Narcis„n: Carlton 130— (no. 117 IA levensproduktieklasseaan: - - - A. Rietkerk. Breukelen; Beker Vebo (no. 334 IA levensproduktieklasse) aan: W. Hulsbosch. Vogelenzang: Gr. Beker (no. i kampioen stier zwartbont) aan: Ver. 140; Flower Record 90110; Golden Harvest 200215, alles per bos. Hya cinten 3045 per stuk. R'ARENDSVEEN. 20 jan. Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 2235; Sim K-I. „West-Nederland". Gouda: KI. Be-1 Rood 25—34: Sim Wit 31—34; Sim Kee ker (no. 350 res. kamp. koe zwartbont) j fer 32—33. Rozen: Garnette en Carol aan: Bonda s Proefboerderij. Wassenaar; 22—27. Seringen: Stepman 65—80; Hya- Kl. Beker (no. 79 res. kamp. koe blaar- cinlen 35 per Freesia's 1.50—1.95. kop) aan: J. Ruitenburg, Maarsbergen; Gr. Beker (no. 6 kamp. stier blaarkop) aan: S. N. v.d. Akker, Alphen a.d. Rijn; VARKENS: WLsselbeker Coup. Aankoopver. „Nooit voor de balie, omdat zij destijds met hun Gedacht, Leidschendam". kampioen windbuks op straatlantaarns hadden ge schoten, hetgeen voorbijgangers aan de politie rapporteerden. „Een gevaarlijke oefening", waarbij een verdwaald kogel- 'het^kruis- j voorbijgangers ernstig had kunnen punt liet staan, botste er nog een autoj boven op, hetgeen de ravage nog aanmer- kelijk. vergrootte. „Ik zag hem echt niet aankomen", ver klaarde verdachte kort en bondig de re den van zijn overreding. „Uit de verklaringen van getuigen maak ik op dat uw auto vol vrienden en vriendinnen zat en zij u nogal afleidden", merkte de officier na raadpleging van het proces-verbaal snedig op. Verdachte ontkende dit ten stelligste. Hij hield het op „een kort moment van onoplettend heid". „Een grove fout voor een automobilist", vond de officier en hij eiste een geldboete van 100,- waarvan 50,- voorwaarde lijk met een aproeftijd van 2 jaar. Ver dachte toonde geen enkele reactie. De plv. kantonrechter achtte de over treding dermate grof, dat hij vonniste verwonden", stelde de officier vast. Beide „niets kwaads in de zin hebben de" schutters vonden het maar onrecht vaardig, dat zij niet alleen een boete van 15.- zullen moeten neertellen, maar ook hun dure buks nog werd verbeurd verklaard. Zij voelden zich hierdoor extra gestraft en het rechtscollege dacht er anders over en vond, dat zij er ditmaal nog echt goed vanaf waren gekomen. beer), S. J. Nederend, Reeuwijk; Wis selbeker Firma Kouijds (kampioen zeug) aan: P. Houweling. Nieuwerkerk a.d. IJssel; SCHAPEN Beker aangeboden Z.H. Schapenstam boek. (kap. ooi) aan: Jac. Verkley, Lei derdorp: V.E.B.O. (kampioen ram) aan: Hoogendoorn, Zoeterwoude; Wisselschlld Int. wolsecretariaat kampioen groep (schapen) aan; Jac. Verkley, Leider- GEITEN Beker Vebo: (kampioen bok) aan: afd. Nieuw Vennep; Beker Vebo (kampioen geit) aan: C. Kuflf, Zoeterwoude. Iris?en: Wedgewood 2.552.75; Blauwe druifjes 42. Narcissen: Carlton 1.15 1.55; Early Glorie 1.10—1.25; Whrest- ler 1.251.30; Golden Harvest 1.35. Tulpen: Krelage 1.401.80; Mirjoran 2.00; Preludium 1.601.90; Yellow Gem 2.15: Lustige Witwe 1.70—2.20; Win- iergold 1.80—2.05; Topscore 1.852.10; Pink Trophee 1.95; Apeldoorn 2.55 3.10; Karei Doorman 2.152.30; Paid Richter 1.802.10; Christmas Gold 1.95 —2.00; Charles 1.651.90; Super Star 2.25; Prominence 1.902.10; Olga 1.75; Cassini 1.851.95; Rose Copland 1.90 2.30: Blenda 2.15 per bos. KATWIJK, 20 jan. Groenten Was- peen (per kist); Al 7.309.50; A2 4.80 —8.40; BI 8.70—11.50; B2 2.20—4.30; Cl 7.80; C2 5.50—6.60; boerenkool 63 75; knolselderie (per stuk) 1644; rode kool 3640; spruiten 116; uien (per kist) 1.905.00. Aanvoer waspeen 110.000 kg. Noordvvijkse postzegeljeugd paraat met loep en pincet „Ik dacht echt. dat die auto daar ge parkeerd stond en niet, dat hij voor die oversteekplaats stilstond", voerde eer 29-jarige vertegenwoordiger uit Katwijk als excuus aan voor het feit, dat hij met zijn auto in de Schoolstraat te Voorhout een voor het aldaar gelegen „zebrapad" stilstaande auto voorbij was gereden en vervolgens een overstekende voetganger had „geschept". De voetganger werd dermate gewond, dat hij enkele maanden op non-actief moest. Verdachtes excuus ontlokte de plv. kantonrechter het repliek: „Een auto mag niet voor een zebrapad geparkeerd worden en u kon bovendien zien. dat de bestuurder achter het stuur zat". Hij voegde hier nog met nadruk aan toe. dat het helaas nog voorkomt, dat automo bilisten om welke reden dan ook zebra paden negeren met alle gevolgen van dien. De officier onthulde ln zijn requisitoir, dat het in de bedoeling ligt om derge lijke overtredingen in de toekomst als een misdrijf te beschouwen en de straffen overeenkomstig belangrijk op te trekken. Ter correctie van de onderhavige over treding eiste hij een geldboete van VEBO- manifestaties hij opening Groenoordhal op 13 sept. De opening van de Veemarkt- Sporthal op zaterdag 13 septem ber a.s. zal geheel in 't teken staan van de VEBO. Dit deelde de voorzitter van de VEBO-Lei- den. ir. P. P. J. Buck, gisteravond mede bij de prijsuitreiking VE BO 1968. Welke manifestaties precies bij de opening van de hal gepaard zullen gaan kon ir. Buck ons nog niet mededelen. Wel ver trouwde hij ons toe. dat de VEBO-Leiden grootse plannen heeft en dat het in de bedoeling ligt. dat de bevolking van de randstad Holland geconfronteerd zal worden met het werk van de agrarische bevolking. De Noordwijkse vereniging van postzegelver zamelaars en de intern, vereniging „Philatelica" houden regelmatig ruilavonden voor hun leden. Ook de jeugd is daar regelmatig vertegenwoor digd en met jonge vakkennis worden loep en pincet gehanteerd om toch maar vooral geen kat in de zak te ruilen. (foto Hoogeveen)

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3