mening MM Voorschotense sporthal van 1,6 miljoen gulden nog dit jaar klaar? Voor derde maal inbraak bij juwelier in Zuidwest Weer droog zwemmen in „de Overdekte Afdeling groeide en kende veel aktiviteiten MARKTEN PAGINA 4 DE LE1DSE COURANT DONDERDAG 16 JANUARI „Huisvrouw en Reuma De huisvrouw werkt, naar men wel eens zegt, in het grootste be drijf van Nederland, de dagelijkse huishouding. Zij werk gemiddeld 60 uur per week en legt volgens de resultaten van een onderzoek met z.g. schredentellers dagelijks een afstand af van 13 kilometer. Dertienduizend maal torst zij 75 kg. per heup bij het verplaatsen van haar voeten. Al bij al wil dat zeggendat zeer veel van het li chaam wordt gevergd. Deze gegevens toerden verstrefct door de Haagse arts dr. G. J. Smeetis in een lezing voor de Ned. Chr. Vrouwenbond te Lisse over .Muisvrouw en Reuma". Twintig procent van alle Nederlanders is volgens dr. Smeets aan deze ziek te lijdende. Beter dan veel aange prezen middelen is het nemen van rust, een zijner conclusies. Rust, die ook en vooral de huisvrouw met haar dagelijkse bezigheden niet kan ontberen. Praktisch christendom Dominee en priester in marktstand over kruiswerk Zaterdag zullen dr. P. L. Schoonheim, predikant experimenteel Kerkewerk Hervormde Gemeente en pater C. Mat- thee van de Jozefkerk-parochie Heren singel met een aantal medewerk (st)ers op de markt ter hoogte van Hooglandse Kerkgracht 44 weer hun standplaats in nemen. Deze keer zal materiaal van de samenwerkende Kruisverenigingen Groene Kruis, Oranje-Groene Kruis, Wit-Gele Kruis een belangrijk onder werp van de uitstalling vormen. Hier mee willen de predikant en de pater na druk leggen op de praktische kant van het christen zijn. Wie geïnformeerd wil worden op ander terrein kan a.s. zater dag eveneens weer terecht in de markt stand „Doorverbinding" aan de Hoog landse Kerkgracht. In verband met de Week der Gebe den zal pater C. Matthee samen met dr. P. L. Schoonheim voorgaan in de dienst van a.s. zondagmorgen tien uur in de Als paddestoelen verrijzen de sporthallen in ons land land uit de grond. Enkele weken geleden wer*d de 100e in gebruik genomen en alle aandacht was toen gevestigd op het Drentse plaatje Roden. In middels is dat aantal al weer overschreden en de plannen om nieuwe sportruimten te creëren zijn legio. Die plannen liggen ook klaar op de gemeente secretarie van Voorschoten. Begin vorig jaar stond in de sportnota de bouw van een sporthal vermeld, de jubilerende Raiffeisenbank (60 jaar) bood een lening aan en de gemeenteraadsleden bogen zich in december over de voorstellen. Thans is men zover dat men wacht op de aanbesteding. Het bestek ligt klaar en als alles meeloopt zal Voorschoten nog dit jaar zijn sporthal, die 1,6 miljoen zal gaan kosten, hebben. Het sportonderkomen is geprojecteerd op het voormalig MOC-terrein aan de Kon. Marinelaan naast Huize Bijdorp. Daar zullen dan met name de badmintonners en volleyballers, die met het grootste I ruimtegebrek kampen hun sport kunnen beoefenen i in een zaal, die wat afmetingen betreft enigszins afwijkt van de traditionele maten. In plaats van 42 x 28 meter zal er een speelzaal komen van 42x30.10 meter, zodat twee dubbele tennisbanen naast elkaar komen.. De tribunes, die niet demon tabel zijn, zullen plaats bieden aan 4 a 500 toe schouwers. De sporthal zal, zoals in vele plaatsen het geval is, de realisering worden van een wens droom die met name de beoefenaren van de binnen sporten hebben. Naast badminton en volleybal zullen ook andere sporten, zoals tennis, basketball en micro-korfbal beoefend worden. Tot nu toe moet men zich tevreden stellen met de vier gym zalen die Voorschoten rijk is. Vannacht is voor de derde maal ingebroken in de juwelierszaak van de heer F. W. Plessen aan het Bevrijdingsplein in Leiden-Z.W. De dieven moeten zeer goed op de hoogte geweest zijn van de plaats I en constructie van de alarminstallatie. Door een sponning weg te J halen wisten zij een klein raampje in de voordeur vrij te maken en dat uit te snijden. Dieven waren op de hoogte van de Veranderingen in top van „de Grof" In de top van de N.V. Koninklijke Nederlandse Grofsmederij te Lelden zijn per 1 januari enige veranderingen ge komen. Ir. K. Bouman werd ddngesteld als algemeen procuratiehouder en ir. W. A. Terwogt kreeg de titel van adjunct directeur. De heer N. van Ginkel, pro- curatiehouder-hoofd verkoop kettingen, zal op 1 maart gepensioneerd worden en drs. A. M. Schoop, economische za ken, verlaat het bedrijf op 1 februari wegens het aanvaarden van een functie Het ligt in het voornemen om aan de eerstkomende vergadering van aandeel houders voor te stellen ir. K. Bouman te benoemen tot mede-directeur naast ir. M. C. de Jong. LEIDERDORP Ledenvergadering DVO Van de ruim 60 leden, die de Leider- dorpse volleybalvereniging D.V.O. telt, waren er bijna 20 naar de algemene ledenvergadering gekomen. En gezien de gemiddelde leeftijd was dit zeer zeker een verheugend feit te noemen, want wie de jeugd heeft, heeft nu eenmaal ook de toekomst. Onder voorzitterschap van de heer R. P. Kamphuis werd de agenda met vaart ter hand genomen. Na de versla gen van de secretaris en de penning meester, die onveranderd werden goed gekeurd, kwam het eerste hete hang ijzer van de vereniging, de koninklijke goedkeuring van de statuten. Dit is nog steeds niet gebeurd, hetgeen voor diverse punten remmend werkt. Besloten werd een commissie te benoemen, bestaande uit de heren P. v. d. Hoek en M. Moraal, welke de te volgen stappen zullen gaan bestuderen. Voorts het aftreden van de secretaris, de heer Ed ten Hooven. Hoewel dit niet als een volslagen verrassing kwam, klonk er ln de woorden van de voorzit ter toch wel enige spijt door. Dat er ge waardeerde figuur weggaat, bleek wel uit de suggestie uit de vergadering, de Hinlopen-Nanninga. heer Ten Hooven tot erelid te benoemen. Na de statutenperikelen zal dit zeer zeker zijn beslag krijgen. Zijn opvolger werd de heer V. Stokhuyzen. De andere best. vac. werd vervuld door Sari Gin jaar. De trainingstijden van DVO zijn. de volgepde: maandagavond vap 7.30r5fcot 9.30 gymzaal Hoogmadaseweg (trainer Bdkoéyl, vrijdagavond van 7.00 tot 8.30 gymzaal Resedastraat. Voor deze laat ste avond vaceert de functie van trainer. Boeiende dialezing voor Ver. Huisvrouwen In de tot de laatste plaats bezette kleine zaal van het Dorpshuis hebben de Leiderdorpse leden van de Ned. Ver. van Huisvrouwen bijna 3 uur genoten van een dia-avond, welke werd gepre senterd door de heer en mevrouw Hin lopen-Nanninga uit Haarlem. In 1948 hield de Wereldraad van Ker ken haar vergadering op het Griekse eiland Rodos. Daar werden toen o.a. de problemen besproken van het eens zo vruchtbare eiland Kythera, dat toen snel ontvolkte door een massale emi gratie naar Canada en Amerika. De We reldraad van Kerken ging hier iets aan doen en zond het echtpaar Jongsma uit, om op dat klassieke eiland ontwikke lingshulp te laten bedrijven. Aan de hand van de prachtige dia's nu kregen we de oude toestand te zien met z'n armetierige korenvelden, z'n verdorde en overwoekerde druivenhellingen, z'n verkeerd gesnoeide bomen, zodat deze tot sterven gedoemd waren. Maar ook de mensen van Kytheria, zoals zij moes ten leven zonder een enkele waterleiding, zonder elektriciteit, zonder verharde wegen. Hierna kreeg men de resultaten van 10 jaar arbeid te zien. Na afloop van deze geweldig fijne avond vertolkte de voorzitster van de vereniging wel aller gedachten door het echtpaar Hinlopen te bedanken op de haar eigen hartelijke manier. Voor de duidelijke uitleg van mevrouw, voor de uitstekende technische verzorging van meneer. En voor de inzet, het enthou siasme en de liefde van het echtpaar Onbekende debiel in Turnhout bleek ontsnapt uit Noord wijk De nog jonge man, die zaterdag jl. te Turnhout in België in een autobus werd aangetroffen en met wie de politie van deze stad goed in de maag zat, is geïdentificeerd. Hij gaf de ene naam na de andere op, doch geen van alle bleken te kloppen. De man zei uit een inrichting te zijn weggelopen, doch zich met de beste wil ter wereld niet de naam te kunnen herinneren noch de plaats waar deze inrichting was ge vestigd. Initialen in zijn overall boden al evenmin een aanknopingspunt voor identificatie. Dillenburg heeft nieuwe directrice alarminstallatie De dief of een van de dieven, moet een zeer mager persoon zijn, die zich door een gat van ongeveer dertig centimeter breedte heeft weten te wringen. Daarna werden draden van de alarminstallatie, die zich achter die deur bevond, op verschillende plaatsen sneden. die van de alarminstallatie op de hoog te was, het ding onklaar hebben ge- De politie is nog bezig met breid onderzoek. Voorschoten wint van Noordwijk in LSB-competitie In de competitie vier jaar geleden plaats vorig jaar. omstreeks deze tijd, schafte door het ingooien van de etalageruit. De schade bedroeg vorig jaar 40.000 gulden. De groep jonge knapen die de inbraak pleegde is al v tjjd op vrije voeten gesteld. Volgens een schatting van de heer Plessen zou de schade nu 50.000 a 60.000 gulden bedragen. Vele briljantringen van 500 a 600 gul gulden per stuk, dure verlovingsringen, Als voorzitter van de Raad vanToe- gouden armbanden, andere gouden, sie- zicht heeft ds. F. Minnema gisteravond i raden, met en zonder briljanten, maar mevr. H. A. van Asselt-Poelstra ge- ook doubléhorlogebanden (waarschijnlijk installeerd. als nieuwe directrice van- het omdat men ze in de haast voor goud aan- de Leidsche Schaakbond zijn de volgende wedstrijden Bij vorige inbraken, de eerst.vond gespee,d; N®ordwijk ,.vJ00r. schoten 1 3-6 (voorlopig), Bodegraven Hooglandse Kerk. Op de samenwerking in deze dienst zal eveneens in de markt stand van a.s. zaterdag het publiek at tent worden gemaakt. Prof. N. J. Bakker uit Rotterdam in Leiden gepromoveerd Aan de Leldse Universiteit is gisteren prof. N. J. Bakker, sedert vorig jaar september gewoon hoogleraar in de uro logie aan de Medische Faculteit Rotter dam, gepromoveerd tot doctor in de ge neeskunde op een proefschrift, getiteld „Aandoeningen in het urethro-trigonale gebied der urinebiaas als oorzaak voor chronische, niet-specifieke urinewegin fecties by het kind". Promotor was prof. dr. P. J. Donker. Chronische urineweginfecties komen bij kinderen veel voor. De laatste jaren wordt men zich steeds meer bewust van de samenhang tussen in de kinderjaren opgelopen urine-infecties en ernstige aandoeningen van de urinewegen op la tere leeftijd. In het proefschrift van prof Bakker worden de diagnostiek en de operatieve behandeling van deze aan doeningen besproken, terwijl voorts de resultaten van de ingestelde therapie worden vermeld. AFSCHEID MEJ. RAAPHORST VAK Don-Boscoschool Wegens pensioengerechtigde leef zal mcj. Raaphorst morgen afscheid men van de Don Bosco-school aan Franchimontlaan. Zij is 45 jaar ac geweest als onderwijzeres, waarvan jaar aan genoemde school. Na een r die om half tien zal worden opgedra in de Petruskerk kan om half elf scheld worden genomen van mej. Ra horst in het parochiezaaltje. zich tiegang tot de winkel 1".LS^ 2 37' Bosko°P 1"AJPh®n 2^" denschat. De werkzaamheden. 1 7l" Zoals te verwachten viel hebben zo- den aan de samenstelling Nederlandse lexicologie Bestuur Stichting geinstalleerd Door de minister van Onderwys en Wetenschappen ad interim, mej. dr. M. A. M. Klompé, is gisteren het bestuur van de Stichting Instituut voor Neder landse lexicologie geïnstalleerd. Onder de Belgische en Nederlandse taalkundi gen, die ln het bestnur zitting nemen, bevinden zich mr. H. van Manen, cura tor van de Leldse universiteit, en dr. C. F. P. Stutterheim, hoogleraar ln de Nederlandse taalkunde te Leiden. Het doel van de stichting is de studie te bevorderen van de Nederlandse woor- het wel Voorschoten als Alphen gewonnen, denhoek der Nederlandse taal welke zoc*at ^er spanning er in blijft. Bos- werkzaamheden zoals bekend in Leiden geriume I kooP kan degradatie haast niet meer plaatsvinden zal de stichting ook ontgaan. Klasse 3B: Voorschoten 3-Lei- voortzetten. then 3 3%-5(voorlopig). Deze uitslag in haar installatierede stelde de is een verrassing, omdat in de vorige ontmoeting Voorschoten beide puntjes mee naar huis wist te nemen. Klasse 3C: Reed-Voorhout 2 4-6; Leiderdorp 2-Kat- wgk 2 4V£-5%- Katwijk boekte een keu rige overwinning op haar naaste coii- current Leiderdorp. Een kampioenschap kan haar haast niet meer ontgaan. zag) werden uit de etalage gehaald. Andere, minder kostbare voorwerpen zijn blijven liggen. Volgens deskundigen kan alleen iemand, deskundig- jubileum van LOI- d aldus ds. J nister o.m. dat het woordenboek der Nederlandse taal -een nieuwe fase in gaat met deze installatie. „Naast een spoedige voltooiing van het woordenboek komt thans als nieuwe taak het tot stand brengen vail een 'zo volledig 'mo gelijke woordkartotheek van de Neder landse taal". 1 P.S.P. EN SAMENWERKING Bestuur en fraktie van de PSP in den verklaren hierbij dat: 1. De mededelingen van de heer Di voorzitter van de PvdA afd. Lei omtrent een gesprek over samen king tussen PvdA, PPR en PSP, ben na de langdurige stilte vai zyde der PvdA een ongewild o I rompelend effekt gekregen. Hierdoor werd bij sommigen de ine gewekt dat een fusie aanstaande zfjn. 2. In een telefonisch onderhoud met Leids Dagblad heeft de heer E. Frans, voorzitter van de PSP-gemt teraadsfractie van zijn verba: blijk gegeven, en daarbij gesteld „samenwerking een mooi woord maar dat we zover nog lang niet De onderwerpen van het gesprek ten zelfs nog worden vastgesteld' 3. Hierbij is niet goed overgekomen bereitfheid van de PSP, zowel in verleden als in de toekomst, tot kelijke samenwerking van allen naar de belangrijkste doelstellix eensgezind zijn, zowel op landelijk op plaatselijke niveau, namen genoemde bestuur en frak i H. AMPTME Prot. Chr. bejaardentehuis „De Dillen burg" te Leiderdorp. Dit geschiedde in aanwezigheid van bijna alle bewoners van „De Dillenburg", het voltallig be stuur van de Prot. Interkerkelijke Stich ting voor Bejaardenzorg, wethouder J. Nievaart, predikant en huisartsen. „Uw taak vraagt naast heid ook grote menselijkheid' Minnema. Met de wens dat mevrouw van j tt Asselt dit altijd op zou kunnen brengen, XlaaSterCIl verklaarde hij haar voor geïnstalleerd. Als voorzitter van het bestuur zei de De heer A. J. van Haasteren (49) heer E. Sleeboom de nieuwe directrice viert vrijdag zijn zilveren jubileum bij i van ganser harte welkom te heten. de Leidsche Onderwijsinstellingen. Hij j De heer Sleeboom bedankte vervol-1 legde hier onder meer de basis voor de gens mej. Korenhof,- die als adj.-direc- afdeling „vakopleiding en ontwikkeling" trice het huis enige maanden op voor- de tegenwoordige afdeling „staatsexa- treffelijke wijze heeft geleid, vaak ten mens en politie-opleidingen"Op 1 aug. koste van vele vrije uren. Hij bood haar 1944i n0g geen jaar na zijn indiensttre- een vliegreis aan. i ding. werd de heer Van Haasteren tot i directeur van de L.O.I. benoemd. Namens het gemeentebestuur sprak Verder bekleedt hij onder meer de wethouder I. Nievaart en namens de volgende functies. penningmeester van huisartsen dokter H. Bakema. De heer stjchtingen LOI-studiefonds, Leids Concert voor d< i" woners, toen hij mevrouw v. Asselt kom heette en zei van haar te verwach ten: een liefdevol hart, een vaste hand en een evenwichtig beleid. Avond-hbs, Leidse Opleidingen voor de Middenstand, Leidse scholen voor de Detailhandel en „Opleidingsinstituut Apothekers-assistenten". Kon. Ned. Ver. v. Tuinbouw en Plantkunde De afdeling Leiden van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde heeft gisteravond in de vergader zaal van het Rijksherbarium haar 91e en zeer goed bezochte algemene jaarver gadering gehouden. Na het huishoudelijk gedeelte hield de heer J. van Alphen, opzichter bij de ge- mcenteiyke plantsoenendii van het bestuur uitmaakte en als zoda nig, zo memoreerde spr. met nadruk, 'n groot aandeel had in het actieve afde- lingswerk. Met enkele welgekozen woor den installeerde spreker vervolgens me vrouw v. d. Plas als nieuw bestuurslid. De heer v. Alphen vond voor zijn zo wel interessante als leerzame lezing een zeer aandachtig gehoor. Aan de hand van enkele series kleurendia's, waarmede hij schoten een lezing met als onderwerp: |ict gesproken woord verluchtte, besprak „Byzondere bodembedekkers". hij uitvoerig de toepassing, de algemene Uit het jaarverslag van de secretaris, kenmerken en het onderhoud van een be de heer A. Wetselaar, bleek duidelijk. paaide groep .laagkruipende heesters en dat de afdeling ook in 196S weer bijzon- vaate pianten. die de laatste jaren steeds der actief is geweest en ultimo december meer WOrden gebruikt als z.g. bodembe- 320 leden telde iv.j. 280). Naast acht dekkers in tal van tuinen en plantsoe- instructieve lezing- De Turnhoutse politie riep daarop de medewerking van de pers in, hetgeen een snel succes heeft opgeleverd. Te Utrecht herkende men de man op een foto als een 29-jarige patiënt van de Dr. Mr. Willem van den Berghstichting te Noordwyk. die al eens eerder uit die inrichting was weggelopen en toen in de Domstad werd opgespoord. De politie te Utrecht meldde dit aan de recheche te Noordwyk, die het be richt van de vermissing reeds zaterdag jl. per telex onder de politiekorpsen in Nederland had verspreid. Op haar beurt nam de Noordwijkse recherche contact op met de politie te Turnhout. Nadat aan de hand van het signalement was vast gesteld, dat de aldaar vastgehouden man inderdaad de vermiste patiënt was, kon deze nog dezelfde dag door verplegend personeel van de Van den Berghstich ting worden opgehaald. Jong gezin, uit huis met 13 man, nacht bij politie De Leidse politie heeft vannacht on- derdak verleend aan het jonge echtpaar j meojiijkheden Gp en had na een schrif- C. V. met een baby van drie maanden, stemming tot resultaat, dat de die geen dak meer boven hun Jioofd periodiek aftredende secretaris met gro- 1968 weer byzon- ultimo december 280). Naast acht dekkers ;n dia-avonden. neu de leden veel belangstelling toonden, werden o.m. ook elf geslaagde excursies gehouden. Het jaarverslag van de penningmees- Ier, de heer C. Sormani. gaf, mede ge zien het batig saldo reden tot grote vol doening en goede verwachtingen voor 1,et Komende jaar, heigeen door de be- groting voor 1969 werd b,evestigd. Nadat de kascommissie, bij monde de heer F. J Langezaal een zeer goed- priester is geweest gunstig verslag had uitgebracht, dankte Leiden 9 sept. 1903 de voorzitter onder grote bijval van de leden beide functionarissen voor het vele werk, dat zij weer in het belang' van de afdeling hadden verzet. De bestuursverkiezing leverde geen PATER MENKEN f In het St. Ignatiusziekenhuis te Breda na een langdurige ziekte overleden pater J. Menken van de Congregatie dei de H. Familie. Pater 'inken, die 65 jaar werd en 35 jaar \Verd geboren te Hofjesstichting Ten bate van de Stichting Leidse jes zal het Jeugd Kamerorkest Le van Henk Briër zaterdagavond 25 ji ari een concert geven in de Luth kerk aan de Hooglandse Kerkgract Uitgevoerd worden werken va Mozart. Vivaldi, Handel, Purcel driessen, waaronder een clavecimbel een celloconcert. Solistische mede' king wordt verleend door mevr kenstein, die het fraaie pas gerestaui de orgel zal bespelen, en Esther Hilli sopraan. De baten van het concert komen goede aan de Stichting, die zich doel heeft gesteld brede belangste te kweken voor de vele mooie histori hofjes van Lelden. Aanrijding Op het kruispunt Hugo de Vriesstraat en de Van Waalsstraat verleende gistermiddag twee een 17-jarige bromfietster uit den geen voorrang aan een vtachta Ze kwam in botsing met de auto daarbij een hersenschudding en schaafwonden in het gezicht op, wi J voor zij in het Academisch Zieken opgenomen moest worden. Geslaagd Aan de Leldse Univi teit is geslaagd voor het doet. Ned. Recht de heer A. Joosse te Lei BLKGERL1JKE STAJVD Geboren: Jonathan Michiel Anti z.v. R. E. M. Hekster en M. J. P. Adi Daniëlla Maria, d.v. J. P. L. Edelaa C. Fokker, Bertino, z.v. F. Fokkem S. van der Velden: Eelko Leonard, A. B. de Jong en W. J. van der Kij Esther Jultte Soe-Khiem, d.V. R. F Lai-A-Fat en A. T. J. C. Cheung Pui, Cornelia Johanna, d.v. C. J Klink en H. A. M. Dukker, Johanna lena Gerardina, d.v. J. G. J. Ween J A. van Moorst, Sietse Joanna, d.' M. Oosterhof en W. de Jong, Jan Wi Diederick, z.v. D. Blonk en Vos, Catharina Maria Pieternello. J. Meyer en M. C. E. Pestman. Overleden: J. Kromhout, 56 jaar, O. Hettinga. 63 jaar, man; J. C. I sloot, 65 jaar, wed. van J. E. burg; D. Baas, 34 jaar, man; P. N 83 jaar, man. Deze week is het dak van de Overdekte weer dicht. De directie van het zwembad liet vorig jaar door deskundigen een onderzoek instellen naar de betrouwbaarheid van het dak, deze adviseerde de directie Kaatsheuvel (kiein-seminarie) en in juli reparatie niet lang uit te stellen. Het vernieuwde dak van zo'n slordige 1939 werd pater Meuken benoemd tot 1500 vierkante meter is hersteld met hout, dat waterafstotend is kapelaan te Amsterdam—Watergraafs- gemaakt. Ook werd er een ruim tachtig meter lange goot vervangen, meer (Betondorp), in 1943 begon hij en £en grote moeilijkheid bij de afvoer van warm waterdampen is, dat rustkuur te Gilzen en verbleef nog enige 3 uur ais rector in het voormalige kerkdak zo hoog is, dat de damp halverwege in de in bij hun (schoon) moeder en haar negen andere kinderen. Door het knel lende gebrek aan woon- en leefruimte in het huis werd de moeder zenuw patiënt, zodat het gezin C.V. het raad zamer vond de woning te verlaten en onderdak te vragen op het politiebureau in de hoop spoedig andere woonruimte te vinden. Dat onderdak werd hen voor één nacht verleend. de zich niet meer gestelde alg.-adjuncte, mevr. E. J. Over- duin-Bril, wordt opgevolgd door mevr. J. v. d. Plas-v. As. Tot leden van de kascommissie 1969 werden voorts nog de heren J. van Al phen en F. J. Langezaal benoemd. De voorzatter richtte hierna nog een hartelijk getint afscheidswoord tot me vrouw Overdien, die ruim 8 jaar deel herkiesbaar 1947 S"hg »ti weer neraiesuaai iqc-t u hij tot 1957 bleef, in Gilzen begon dampen aan de zijkant te lozen. dat jaar opnieuw rustkuur. Op 12 januari j.l. werd hg op een wan deling aangereden en overleed pater Menken aan de verwondingen op 15 jan. De begrafenis vindt plaats zaterdag a.s. te KaatsheuveL Boven het kikkerbadje heeft men de koepel afgebroken. Na het dak zal het plafond een beurt krijgen. Boven het kikkerbadje is al een gedeelte vernieuwd. Verder wordt er betere verlichting aan gebracht. Voor al deze ingrijpende reparaties zal het bad toch niet gesloten behoeven te worden. Met de restauratie van het dak, dat uitgevoerd wordt door de firma Du Prie, is een bedrag gemoeid van ongeveer een ton. RIJNSBURG 15 jan. Bloemen An Witte Sim 20-35, rode Sim 25-40, Sim 20-37, Crowly Sim 20-35, Dusty 24-41. Arthur Sim 22-38, G. J. Sim 40. Esperance 25-42, Keever 24-2 Freesia: Golden Yellow 150-200, Swan 180-220, Snow Queen 175-225 bos. Rozen; Baccara 55-105, Carol 2 Garnette 24-32 per stuk. Div. men: Anthurium 100-260. Gerbera 2 Irissen 20-45 per st. Tulpen: Lu Witwe 200-225, Preludium 170-190, minena 200-230, Christmast Gold 160, Christmast Marvel 180-200, B 140-165, Tommy 180-210, Paul Rit 180-200, Levant 140-160, Copland 250, Apeldoorn 235-270, Overdale 185 per bos. Narcissen: Carlton 100 Flower Record 75-100, Golden Har 160-200 per bos. Hyacinten mei L' Innocence 25-35, Ostara 40-45, Marie 30-40 per stuk.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4