Oude Singel kijkt nu uit op de Hooigracht Drie weken en twee maanden cel rammen van voor dielstal van auto en fiets in Nederland en in België MARKTEN Vertegenwoordiger reed na botsing door om thuis snel borrel te drinken Pastoor A. Groen nam afscheid van Alphense Pius-X parochie BIOSCOPEN PAUINA 4 DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 15 JANUARI 1969 Oud-Leidenaar mr. Th. Verduin gemeentesecretaris van Rotterdam? De oud-Leidenaar mr. Th. J. C. Ver duin, thans chef van de afdeling open bare werken op de gemeentesecretarie te Rotterdam, is door het college burgemeester en wethouders van Rot terdam als eerste geplaatst op de v dracht aan de raad ter vervulling de vacature van gemeentesecretaris. Mr. Verduin komt daarmee als eerste In aanmerking voor de functie, die komt door de pensionering mr. J. Knap. De kandidaat-gemeentesecretaris Rotterdam, die thans 50 jaar is, was 1953 tot 1960 in. Leiden werkzaam als chef van de afdeling openbare werken. In 1956 deed hij doctoraal examen rech ten na een studie, die hij geheel in zijn vrije tijd en in de avonduren had ge- Mr. Verduin, die actief is in vele nevenfuncties was in Leiden o.m. een tijd voorzitter van de afdeling Leiden van de ARKA. Jongens uit Alphen wilden zo graag België eens zien F 150 boete voor Zelfs voor doorknede Leidenaars zal deze gisteren gemaakte foto nog eén beetje zoekplaatje zijn. We zullen u dan ook een handje helpen. De foto is gemaakt op het dak van het LDM-gebouw op de hoek van Hooigracht en Ir. Driessenstraat. Enigszins verwarrend is het ontbreken van de vertrouwde Haarlemmerstraatfronten van de voor malige „Zwitserse" (hoek Pelikaanstraat) en van de R.K. lagere school met de „fraaie" Waterstaatspilaren naast de ingang. Maar die, zo heeft u in onze krant kunnen lezen, zijn vorige week door wethouder Piena omver getrokken. Interessant is wel, dat dank zij deze afbraak voor de Noord-Zuidroute nu Oude Singel en Hooigracht overburen zijn geworden. Door de Pelikaanstraat is een deel van de Pouwbrug te onderscheiden. Een 62-jarige Leidse dame is giste ren ernstig aan het hoofd verwond ge raakt, toen zij met haar fiets werd aan gereden door een personenauto op het onoverzichtelijke kruispunt Kettingstr.- Utr. Jaagpad. Per EHD is zij naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht voor behandeling. lr 1 Noordwijkse gevel „We waren nog nooit in België ge weest en wilden er graag eens naar toe," zo motiveerde een 22-jarige jon geman uit Alphen aan den Rijn de diefstal van een auto. Samen met een vriend had hij in zijn woonplaats een tijdje in een café doorgebracht, het geen niet zonder gevolgen was geble ven. „We waren niet nuchter meer," zo moest de jongeman aan de Haagse politierechter meedelen. Gastcolleges van Rus. prof. Ginzburg in astrofysica Op vier maanden in deze en de vol gende maand zal prof. V. L. Ginzburg uit Moskou als gasthoogleraar in de astrofysica in het Instituut Lorentz van de Leidse Universiteit college ge ven over „Astrophysics of cosmic rays". Prof. Ginzburg, die van midden januari tot eind februari te Leiden verblijft, zal verder een aantal colloquia en werkbesprekingen houden over diverse onderwerpen uit de theoretische astro fysica en natuurkunde. Prof. Ginzburg is een der beste theo retische fysici, zo niet de beste, die aan plasmafysische problemen ii astronomie werken. Tevens is hij der grootste autoriteiten op het ge bied van de theorie der kosmische stralen en de theorie van radiobronnen. Zijn boeken op dit gebied zijn stan daardwerken geworden. Bovendien heeft prof. Ginzburg uiterst belangrijk werk gedaan aan de theorie van kris talstructuur. Zware straf in België leen maar erger door," gaf de officier van justitie te kennen. Na het café bezoek wilde het tweetal naar België liften, doch kwam in eerste instantie niet verder dan Zaltbommel. Daar ont dekten zij in een straat een niet afge sloten auto. hetgeen zij als een excuus beschouwden om er mee vandoor te gaan. Met de auto reed het tweetal naai de Belgische grens en liet het vaartuig daar achter. Na de ontdekkingsreis door België, namen zij op weg naar huis een fiets weg, welke handelwijze hen bij de Belgische rechter twee maanden gevan- genistsraf opleverde. Nu zat het met deze verdachte toch al niet zo best, want hij is reeds enkele malen veroor deeld. „Het gaat op die manier snel op ter beschikking stelling van de regering aan," waarschuwde de offi cier. „Je hebt in de korte levenstijd al een heel strafblad bij elkaar gekre gen." De eis luidde drie weken ge vangenisstraf, waartoe de rechter ver oordeelde. De vriend liet bij de politierechter verstek gaan. Zijn strafblad was nog vrijwel blanco. Om die reden wilde de officier volstaan met een eis van 150.- boete en drie weken gevangenisstraf voorwaardelijk. Dat werd ook 't vonnis. Eredoctoraat voor prof. mr. Goedhuis De Universiteit van Aix en Provence heeft het eredoctoraat in de rechten verleend aan prof. mr. D. Goedihuis, buitengewoon hoogleraar in het lucht en ruimterecht aan de Leidse Univer siteit. De bul en de onderscheidings tekenen zullen prof. Goedhuis in de eerste helft van februari worden uit gereikt. „Rij maar door, er is niks aan de hand", zeiden op 21 juni vrienden In de auto van een 24-jarige monteur uit Nieuw-Vennep, die door de Van Spijk- straat in Noordwjjk reed. Doch er was wèl wat gebeurd: met de bumper van de auto was de muur van een woning ge raakt en schade veroorzaakt. De be stuurder van de auto reed door doch zijn nummer werd opgenomen zodat hjj kon worden achterhaald. Bij de Haagse politierechter beriep hij zich op het advies dat zijn vrienden had den doen horen doch de rechter consta teerde: „Als bestuurder bent u verant woordelijk". En er werd ook geopperd, dat de drank niet helemaal onschuldig aan het gebeurde was, hetgeen hij beslist ontkende. Zijn aandacht was even afgeleid door herrie, in een naburig café, zo verklaarde verdachte. Zo kwam hij dan op het smalle trottoir terecht. Maar twee glaasjes bier waren er toch wel gedronken. Vandaar waarschijnlijk, dat er paniek onder de passagiers in uw auto ontstond", veronderstelde de offi cier, die 50,- boete eiste voor de aan rijding en 100,- voor het doorrijden, benevens voorwaardelijk vier maanden intrekking van het rijbewijs. Het vonnis werd conform die eis. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 15 JANUARI DONDERDAG 16 JANUARI Kantine Hansenstraat 71-77 Verg. „De Natuurvriend". 20.00 .Microtheater Imperium „Vuile Han den" van Sartre. 20.00 uur. Rembrandt-scholengem. Ouderavond leerlingen 6e klassen 20.00 uur. Stadsgehoorzaal Ned. Ver. v. Huis- 14.00 uur. LEIDERDORP K.V.P. De afdeling Leiderdorp van de KVP stelt haar leden en be langstellenden morgenavond in de ge- legenheid hun mening te geven over Plantkundë 204)0 staatkundige problemen en het beleid j van de KVP-fracties in de Eerste en Tweede Kamer. De bijeenkomst, waar op de heer P. van der Sanden, pers chef van de KVP-fractie, de nodige toelichting wil geven, wordt gehouden in de Scheppingskerk om 20.00 uur. VRIJDAG 17 JANUARI Antoniusclubhuis Selskip Fryslan. To neelavond 20.00 uur. Louise de Coligny-scholengem. Ouder avond leerlingen 6e klassen. 20.00 uur. Ons Centrum, Hooigracht 84 20.00 uur: Nederlandse Vereniging v. Belang stellenden i/h Spoor- en Tramwegwezen, afd. Leiden. Films over de Tramweg Stichting en oude trambedrijven. ZATERDAG 18 JANUARI Antoniusclubhuis Donateursavond Franciscus Band 20.00 uur. Station Kon. Ned. Natuur Hist. Ver. Vertrek per trein 10.26 voor excursie naar Vogelenzang. BODEGRAVEN 14 jan. Kaas Aan voer 18 partijen Goudse kaas. Pry zen: le kwal. 3.82—3.90; 2e kwal. 3.82—3.90; extra kwal. tot 4.05. Handel kalm. Roelofarendsveen, 14 jan. Bloemen Am. Anjers 26-34, Rozen Garnette en Carol 20-31, Nordia 40-66, Forsythia 20- r 30, Hyacinthen 32-38 p. st. Irissen Wed- gewood 2,45-2,65, blauwe druifjes 28-48, Freesia's 1,50-1,85, narcissen Carlton j 1.30-1,40, Fortuna 1,05-1,15, Early Glory 1,05-1,30, Whrestler 1,15-1,20, Pionier i 1,00, Tulpen Lustige Witwe 1,65-2,05. Apeldoorn 2,35, Krelage 1,35-1,75, Top- score 1,75, Hoangho 1,55, Paul Richter 1,60-1,95, Charles 1,65, Preludium 1,50- 1,70, Prominence 2,00-2,10, Karei Door man 2,10-2,15, Scarlet 1,50, Rose Cop land 2,05-2,20, Wintergold 1,50-1,70, v. d. j Eerden 1,60, Gander 1,90 per bos. TER AAR. 13 januari Groenten Witlof A 1,03, witlof A II 73-92; witlof afwijkend 57-81; witlof II 59-60 witlof stek 7-53; spruiten A 89-92; spruiten B 64, alles per kg, sla C 12 per stuk. RIJNSBITRG. 14 jan. Bloemen Prominence 220240; Preludium 150 185; Copland 200250; Apeldoorn 230—270; Ralph 185—200; Levant 160 185; Chrismas Gold 160185; Chris- mas Marvel 180200; Paul Richter 160 200; Tommy 185—Ö200; Lustige Wit we 190—225; Superba 180200, alles per bos. Narcissen: Carlton 100125; Flower Record 85100; Golden Har vest 185—210, alles per bos. Hyacinten met bol: l'Innosence 2530; Anne- Marie 25—35; Ostara 25—40, alles per stuk. Anjers: Witte Sim 2438; Rode Sim 25—41; Roze Sim 20—37; Crowly Sim 20—38; Dusty Sim 25—43; Arthur Sim 22—36; G. J. Sim 22—37; Espéran- ce 26—44; Keefer 25—38, alles p. stuk. Freesia's: Golden Yellow 125165; White Swan 150—220; Snow Queen 175 —225. alles per bos. Rozen: Baccara 5588; Carol 2034; Garnette 2037, alles per stuk. Div. Snijbloemen: An- thurium 100—250; Gerbera 20—47; Iris sen 2045, alles per stuk. Geen ZOETERWOUDE De clubkampioenschappen van de Zoe- terwoudse tafeltennisvereniging PIT '54, die a.s. zondag zouden worden gehou den, zijn verschoven naar zondag 2 fe- Kaartavond PIT '54 organiseert a.s. vrijdag 17 januari weer een klaver- jaswedstrijd, waarop eenieder welkom is. De eerste prijs is 2 kg carbonade. Aanvang 20.00 uur in Don Bosco. Toen de politie te Bodegraven in de avond van 15 september thuis b\j een 36-jarige vertegenwoordiger op bezoek kwam, zat deze net achter een borrel. v. d. Zeeuw stopt bij v.v. DOCOS Trainer Frans v. d. Zeeuw heeft zijn contract bij DOCOS beëindigd. Welke club de oud-UVS'er nu zal gaan trainen is nog niet bekend.. Van der Zeuw is bij DOCOS acht jaar in dienst geweest, met een onderbreking van een seizoen, waarin hij de keurploeg van LFC onder zijn hoede had. Tevoren had hij vijf jaar bij DOCOS gewerkt. Na zijn ge dwongen afscheid bij de kanaries (de heer v. d. Zeeuw beschikte niet over de vereiste diploma's) keerde hij terug in de Kikkerpolder om nog eens drie jaar met DOCOS op te trekken. In de vakature die hierdoor bij de Kikker- polderclub is ontstaan, is nog niet voorzien. Even tevoren had hy op het kruis punt bij de Goudseweg met de door hem bestuurde auto een aanryding ver oorzaakt, en was toen snel doorgereden. „In zulke gevallen gaan we al gauw denken, dat men zich uit de voeten maakt om ergens een borrel' te drin ken, teneinde het te laten voorkomen, alsof tevoren nog niet was gedronken", aldus sprak de officier uit de praktijk. Verdachte bezwoer, dat het net de eerste borrel was. Hij gaf toe dat hij tegen een auto, die stond te wachten om voorrang te verlenen, was gebotst. rsrsst»- dan zal u niet no bard hebben ge- december jL rijn vracht- DIUJLvrLl' werkt", opperde de rechter. De officier, B 6 J met wantrouwen vervuld, zag echter geen bewijs voor rijden onder invloed. Daarom volstond hij met een eis van 70,boete voor de aanrijding en 100,boete benevens vier maanden voorwaardelijke intrekking van het rij bewijs voor het doorrijden. De rechter I veroordeelde daartoe. ingang van 31 december jl. zijn vrucht bare priesterambt als herder van deze jonge parochie neergelegd. Zoals wij eerder berichtten blijft hij in Alphen Van 8 en met 15 januari: wonen (Goudenregenplein 10) en zal zich wijden aan de interparochiële zie ken- en bejaardenzorg. Dinsdagavond is onder overweldigende belangstelling afscheid genomen van pastoor Groen, kerkelijk tijdens een plechtige Eucha ristieviering in de parochiekerk en buitenkerkelijk tijdens een openbare receptie, die gehouden is in het nieuwe gebouw van de Speeltuinvereniging „Kindervreugd" aan de Hugo de Groot straat. Jeugdige Boskoper redde kleuter Vanwege het Carnegie Helden fonds werd dinsdagmiddag in de Boskoopse raadzaal door burgemeester Van De- dem het loffelijk getuigschrift voor moedig gedrag alsmede een polshor loge met inscriptie uitgereikt aan de 15-jarige Jan van Veen, Willielmina- laan 140 te Boskoop, in tegenwoordig heid van zyn ouders en broertjes als mede de ouders van het geredde kind en de mede-redder, Burgemeester Van Dedem die in zijn 13-jarige loopbaan als burgemeester nu voor het eerst een dergelijke onder scheiding uitreikte herdacht in zijn toe spraak de gebeurtenissen van die be wuste maandag de 22e juli 1968. Tij dens het bezorgen van kranten in de Sn(jdelwijklaan hoorde Jan van Veen kinderen gillen en op het geluid af gaande zag hij nog juist het hoofdje van de 2-jarige Susanna v.d. Waay nog even boven de modder van een sloot uitkomen. Zonder zich te beden ken sprong hij er bij en slaagde er wel in het kindje boven water te houden doch kon de wal niet bereiken omdat hy steeds verder ln de modder weg zakte. Gelukkig was ook de groente- handelaar C, S. van Eyk in de buurt Of* DE FOTO; burgemeestei dr. J. B. Jansen Noorse neuroloog Leids eredoctor Tijdens de op vrUdag 7 februari in de Stadsgehoorzaal te houden bijeenkomst Ier viering van de 394ste dies natalis der Leidse Universiteit zullen aan dr. J. B. Jansen, emeritus hoogleraar in de anatomie en voormalig hoofd van het Anatomisch Instituut te Oslo, de bul en de kappa, behorende bij het hem door de Senaat verleende eredoctoraat in de geneeskunde, worden nltgereikt. Ere- promotor is prof. dr. W. J. C. Verhaart. Dr. Jan Birger Jansen, die op 25 sep tember 1898 werd geboren en in 1924 aan de Universiteit van Oslo voor zijn artsexamen slaagde, was van 1925 tot 1945 prorector van de anatomie in Oslo. ln 1945 werd dr. Jansen, die in 1931 op een publikatle, getiteld „The brain of r Myxln glutlnose", de titel Ph. D. aan de j Universiteit vart Oslo kreeg, benoemd DONDERDAG 16 JANUARI lot hoogleraar, welke functie hij vervul I de tot zijn emeritaat ln 1966. Daartoe in staat gesteld door Camera: Un idol a Paris (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: The intimate stranger (18 jaar). Zondag- en woensdagmiddag: De nieu we avonturen van Dik Trom. Lido: Pas op je tellen. (prol.) (A.L.). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: De groene baretten (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Manon 70 (prol.) (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. TrianonShalako (prol.) (14 jaar). Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex; Vulkaan der driften (18 jaar). Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Nachtvoorstelling vr. en zat. 23.30 u.: Drakula (18 jaar). Pastoor A. Groen tijdens zijn dank woord; geheel links pastoor J. Velt- huyse, rechts naast pastoor Groen pastoor Jac. P. Seijsener en deken J. Smit. OEGSTGEEST MEISJE GESCHEPT Op de Warmonderweg ter hoogte van de Kempenaarstraat vond vanmorgen om 9 uur een aanrijding plaats tussen een personenauto en een wielrijdster. Een 14-jarige Oegstgeestse, mej. L. G. de G„ wilde vanaf de Kempenaarstraat de Slingerlandlaan inrijden. Zij lette daarbij niet op een auto, die uit de rich ting Warmond kwam en juist het kruis punt wilde passeren. De automobilist remde nog wel af maar kon niet ver hinderen dat hij het meisje „schepte". Zij belandde op de moterkap en nadat de automobilist, een Lissenaar, had ge remd, vervolgens op de straat. Het liep allemaal vrij goed af. Het meisje hield aan het ongeval vermoedelijk een gebro ken linkerbovenbeen over (waarvoor zij vervoerd werd naar het Diaconnesse- huis) en de schade bleef beperkt tot een deuk in de motorkap. Korreltje Sterken staan ook niet altijd op ster ke benen; zij steunen dikwijls op de zwakheid van anderen. h GROFVUI11OPHAALD1 EN.'ST dem bevestig! het polshorloge hij red- Uefeller Fellowship, bestudeerde dr. Jan- In het midden Sii- die beide drenkelingen op het droge wist te krijgen. De burgemeester prees hel optreden van de kranige Jan die zich een ware Hollandse jongen had getoond omdat het zo vaak gebeurt dat volwassenen er geen acht op slaan of niet ingrijpen. De jeugdige redder was zeer verheugd met zijn onder scheiding maar vooral met zijn fraaie polshorloge dat een symbool kan zijn van het feit dat hy: „Juist op tijd was" om een kleine medemens van de ver drinkingsdood te redden. 1926 tot 1928 onder prof. Judson Herrick aan de Universiteit van Chicago en vervolgens enkele maanden met prof dr. C. U. Ai-iëns Kappers van het Centraal Nederlands Instituut voor Hersen-onderzoek te Amsterdam verge lijkende neuro-anatomie. In 1931 werd hem andermaal een Rockefeller Fellow ship toegekend. Hij bestudeerde toen ge durende enkele maanden neuro-anato mie en neuro-pathologie te Berlijn, Mün- chen en Oxford. Dr. Jansen werd in '48 redacteur voor Europa van The Journal of Comparative Neurology. Zijn talrijke publikaties zijn geconcentreerd op het centrale zenuwstelsel en speciaal op het oerebellum. Buurt 5: Paramaribostraat, Coran- lijnstraat, Willem de Zwijgerlaan (ge heel), Abr. Grijssenstraat, Stuyvesant- hof, Van Riebeeckhof, Jan Pieterszoon Coenhof, Peiter Bothstraat, Albertine Agnesstraat, Charlotte de Bourbonhof, Juliana van Stolberghof, Anna v. Bu ren hof, Marnixstraat (van Willem de Zwijgerlaan tot Volkstuinen), Zwarte Pad. Buurt 7. Herensingel, Julianastr., Julianakade, Sophiastraat, Anna Pau- lownastraat, Alexanderstraat, Prinsen straat, Oranjestraat, Lusthoflaan, Nas- saustraat, Mecklenburgstraat, Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijke- straat, Margrietstraat, Irenestr. Bea- trixstraat, Bernhardstraat, Dillenbur gerstraat. VRIJDAG 17 JANUARI Buurt 4: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkade. Buurt 6. Kneppelhoutstraat, Mul- tatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lode- wijk van Deyselstraat, Alb. Verwey- straat, Jacq. Perkstraat, Herm. Gorter straat, Louis Couperusstraat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Boshof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Weidehof, Telders- kade, Mulderstraat, Gerrit Kastein- straat, Segaarstraat, van Diemeistraat, Rooseveltstraat (geheel).

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4