mening S)e£eidóc(2oil/WWll: HENK TERLINGEN - SINDS DE APOLLO 8 VLUCHT - ,,'T MANNETJE VAN DE MAAN .tm VARA BETERE STREEFT NAAR „SPORTTRIBUNE' Het is gewoon je werk vla N.V. Nederlandse Gasunie n Avondje uit met Corry in kleur Ervaren verkoopsters PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 10 JANUARI 1969 Mogelijkheden in de nabije toekomst 1WANNEER drs. Den Uyl het kabinet- "De Jong nadere inlichtingen vraagt over de regeringsplannen op sociaal- economisch en financieel gebied, is dat de gewoonste zaak van de wereld. Na tuurlijk mag in twijfel worden getrok ken of de socialistische fractievoorzit ter verwacht veel meet wetenschap te krijgen dan die welke hij reeds heeft, maar hij is aan zijn taak als opposi tieleider nu eenmaal verplicht te probe ren het kabinet verder uit zijn tent te lokken, nu het aanvaarden van de „me- taal"-CAO aan maatregelen om de Ne derlandse economie tegen een overver hitte conjunctuur te beschermen gepaard is gegaan. Erg concreet zullen de heren De Jong en Witteveen, aan wie de vraag in het bijzonder is gesteld, bij de beantwoor ding wel niet kunnen zijn. Wat drs. Den Uyl wil weten, heeft voor een goed deel betrekking op een periode welke bestre ken gaat worden door de rijksbegroting voor 1970. Het gevecht hierover in de regering is amper begonnen, hoewel el ke minister, nog meer dan hij reeds wist, ervan doordrongen zal moeten zijn, dat in de volgende miljardennota zelfs elk miljoen extra aan de uitgavenkant een dure zaak zal worden. Minister Witteveen zit daarbij dan nog bijzonder in zijn maag met de gepro longeerde beloften tot enige verlaging van de directe belastingen. Budgettair begint het ernaar uit te zien, dat hij hier zelfs de schijn moeilijk zal kunnen MET enkele algemeenheden en ver wijzing naar de begroting voor 1970 zal het kabinet de oppositieleider overi gens niet kunnen antwoorden, zonder verdere vragen op zijn dak te krijgen. Want drs. Den Uyl heeft zijn vragen toegespitst op een wellicht te verwach ten begrotingsoverschrijding voor 1969 en dat is een onderwerp dat in het lo pende parlementaire jaar zeker aan de Ware het niet dat dit politiek voor zijn vriend Vondeling moeilijk te verko pen is, dan zou Den Uyl het kabinet-De Jong bijvoorbeeld waarschuwend kunnen herinneren aan de belangrijke correctie welke drie jaar geleden het kabinet-Cals in zijn sociaal-economisch beleid moest gaan aanbrengen, toen conjunctuur en rijksbudget ook niet zo koersten als in het algemeen belang gewenst was. Formeel doet drs. Den Uyl het nu wel voorkomen, alsof hij precies wil weten, waarom de regering bestedingsafrem- mende maatregelen gekoppeld heeft aan het goedkeuren van de „metaal"-CAO. maar hij moet weten, dat het antwoord op zo'n vraag niet losgemaakt kan wor den van het algemene economische beeld. We hopen dan maar. dat de regering in dit opzicht de oppositieleider niet teleur zal stellen. Intussen vinden wij, dat de zaken waarnaar drs. Den Uyl, hoe interessant ook, informeert, niet de belangrijkste voor algemeen belang en onze nationale toekomst zijn. Veel gewichtiger zou het zijn, wanneer de overheid in samenwer king met alle instanties welke haar hier bij behulpzaam kunnen zijn. nu eens gegevens ging verstrekken welke een in zicht mogelijk maken omtrent de mid delen welke in de nabije toekomst be schikbaar kunnen komen om belangrijke taken uit te voern. Voor iedereen is duidelijk dat het ka binet-De Jong, hoe verdienstelijk het ook in verschillende opzichten werkt, weinig tijd heeft om al die belangrijke taken aan te pakken, laat staan ze te voltooien. Het regeringsprogram voor na 1971 wordt daarom een uitermate ge wichtige zaak. Om rond de verkiezingen echt duidelijkheid te scheppen omtrent alternatieven waartussen gekozen zou kunnen worden, moeten er derhalve cij fers en inzicht in urgenties op tafel ko- Wij vinden dit een zaak die nog veel zwaarder weegt als de gegevens waar naar nu door de oppositieleider gevraagd TYE laatste jaren rolt het éne „mam- moet"-plan na het andere van de per sen: gigantische bedragen voor onder wijs zoals belanghebbenden en-of des kundigen het onderwijs van de toekomst zien; oplossing van de financiële proble matiek van de grote steden; een moder nisering van het wegennet; noodzake lijke krotopruiming; een ruimtelijke or dening welke Nederland na 1980 be woonbaar houdt; een radicaal en aan trekkelijk maar duur plan om de „spoor wegen" een nieuwe toekomst te verschaf fen; meer bijstand aan achtergebleven volkeren; economische herstructurering van niet-welvarende gebieden in Neder land zelf enz. Van geen enkel project kan gezegd worden dat het overbodig is; eerder moet de rij nog uitgebreid worden met bepaalde sociale en culturele voorzienin gen. Maar het bedrag dat al deze pro jecten tezamen zullen vergen, wordt in guldens uitgedrukt een astronomisch getal. Zelfs zeer drastische bezuinigin gen op het defensie-apparaat maakt rea lisering hiervan op korte termijn nog geen haalbare zaak. Er zijn verschillende Nederlandse bur gers die zich, met het oog op de flink draaiende spiraal van lonen en prijzen, al de vraag stellen, waar we in de toe komst naar toe gaan, daaraan gekop peld ongerustheid dat het economisch vroeg of laat is gewettigd, wat betreft de planning voor onze volkshuishouding in zijn totaliteit. Wat kan Nederland de eerstkomende jaren als natie bekostigen: welke moge lijkheden zijn er voor de belangrijke plannen welke we met zijn allen voor de nabije toekomst in de portefeuille heb ben? Cijfermateriaal terzake is bijzon der schaars en als gevolg hiervan is het zo'n beetje verstoppertje spelen in het donker; iedereen maakt optimale plan nen, maar aan urgentjes wordt weinig gedacht. IEMAND mag zich ontveinzen dat dit een verschrikkelijk moeilijke zaak is, maar behalve verschrikkelijk moeilijk ook verschrikkelijk belangrijk. Elke bij drage van het kabinet-De Jong aan een antwoord op deze vragen zal meer dui delijkheid scheppen, dan ellenlange be schouwingen van politicologen en talrijke kreten van „gefrustreerden" die hun op lossingen zo gemakkelijk voorschotelen. Als natie zullen we meer presteren wanneer we gaan beginnen een groot plan uit te voeren dat de werkelijkheid in het oog houdt (ook indien deze soms neerkomt op harde waarheden), dan wanneer we blijven doorgaan met een legpuzzel waarvan we niet weten, of de rand wel voltooibaar is. NCRV-reportage uit Londonderry (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM Een team van de NCRV- televisie heeft dezer dagen een bezoek gebracht aan Noord-Ulster waar ex treme protestantse groeperingen zich fel teweer stellen tegen de katholieke minderheid. Nic. Heizenberg heeft de anti-papistische dominee dr. Paisley geïnterviewd, evenals de katholieke so cialist Gerald Pitt, die als enige katho liek afgevaardigde in de parlementaire delegatie van Ulster zitting heeft in het parlement. De NCRV-cineast Chris van Duuren werd tijdens het filmen van de ongeregeldheden bij London derry met stenen bekogeld door woe dende protestanten en door een van hen zelfs met een kapotte fles bedreigd- Zijn filmcamera werd beschadigd. De reportage wordt vanavond om 22.00 uur op Nederland II uitgezonden in het actualiteitenprogramma „Hier en nu". (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAM Vanavond in het NTS-programma „Scala" laat Henk Terlingen de 30.000 brieven en brief kaarten zien, die televisiekijkers stuur den. Het z(jn dankbetuigingen voor „uw prachtige uitzendingen over de Apollo- maanreis", geschreven door vooral erg vermoeide Nederlanders, die in de kerstweek de nachtrust lieten schieten om ademloos de maan te zien. NTS- presentator Henk Terlingen (26) heeft er een nieuw imago aan overgehouden. Hij heet voortaan: „Dat mannetje van de maan". Zijn losjes in de microfoon geschoven deskundigheid heeft televisiekijkend Nederland verrast. Het staat in de brie ven. Zijn quasi-nonchalante commenta ren boordevol wetenschap wer den ontvangen als spannende citaten uit de boeken van Jules Verne. Het staat in de brieven. Henk Terlingen bedankt er vanavond voor. Hij zal dat dankwoord in een decor van enveloppen bescheiden houden. Hij zal glimlachend het applaus verbreken en zeggen „Kijkers, u vergist u een beetje. Wij kunnen het niet helpen, dat onze uitzendingen zo geweldig in de smaak vielen. Dat danken we uitslui tend aan het vakmanschap waarmee de Amerikanen ons al dat ruimtevaart- materiaal dagelijks hebben doorge speeld. Merci hoor". Gewoon mazzel Hij schuift de goedbedoelde boeken- bonnen die sommige enveloppen be vatten, terzijde en zegt: „Die stuur ik terug. Alleen het pakje sigaretten, waaruit ik nu rook, hou ik. Een ca deautje van mijn tante. De felicitaties staan op de rand van het doosje, kijk TRANSPORT EN VERKOOP VAN AARDGAS vraagt voor de sectie Onderhoud te Rijswijk l.t.s.'ers die zullen worden belast met controle op en onderhoud van aardgastransportleidin gen, hetgeen o.m. omvat het verrichten van montagewerkzaamheden, het daarbij behorend grondwerk en het doen van een voudige metingen. Kandidaten dienen in het bezit te zijn van rijbewijs B.E. Leeftijd: 21 -30 jaar. Kandidaten woonachtig in Rijswijk of di recte omgeving genieten de voorkeur. stationsmonteur die na het volgen van een interne bedrijfs opleiding zal worden belast met controle en onderhoudswerkzaamheden aan de apparatuur in de meet- en regelstations (67 bar) en gasontvangstations '40 bar). Opleiding: LTS Machinebankwerker Ervaring c.q. opleiding in pneumatische meet- en regeltechniek ia gewenst. Leeftijd: 21 -35 jaar. Kandidaten, woonachtig te Rijswijk of di recte omgeving genieten de voorkeur. Schriftelijke sollicitaties met vermelding van geboortedatum, opleiding 3n ervaring, datum van mogelijke Indiensttreding enz. te richten een de Aide- ling Personeelszaken onder no. PF <01/1601. Postbus 19 Ie Groningen VANAVOND VIA NED. I In samenwerking met Renê Sleeswijks Producties presenteert de AVRO-tele- visie vanavond van 20.45 tot 21-50 uur via Nederland 1 de kijkers een nieuwe kleurenproductie onder de titel „Een avondje uit metCorry"- Als gasten van Corry Brokken treden op Jasperina de Jong, die in de mustcal „Sweet Charity" een unieke prestatie levert, Rients Gratama. een van onze nieuwste talenten op het gebied van het cabaret, goochelaar Fred Kaps en de danseres Nicolette Langestraat. Men hoort achtereenvolgens van Corry Brokken „At the crossroads", „The best thing in life", „Mon homme", „De pen in je hand", „Aranjuez", „Clap your hands" en ,,The show is over"; van Jasperina de Jong „Dat ze me nou niet zien", „Op elke bruiloft" en een medley uit „Sweet charity" en van Rients Gratama de liedjes „Trappetje af" en ..Snik snekkerke ach wee". Voor de muzikale begeleiding zorgt het AVRO-Televizierorkest onder leiding van Bert Paige. Boksmatch van Fighting Mack rechtstreeks op t.v. (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De boksmatch tussen Fighting Mack en Vertini om het Euro pese kampioenschap weltergewicht is verplaatst van vrijdag 17 naar zater dagavond 18 januari om 11 uur- Dit is gedaan om de AVRO-televisie in de gelegenheid te stellen een rechtstreek se reportage op het scherm te kunnen vertonen van dit gevecht. Stutofles voor het laatst in Wageningen WAGENINGEN (ANP) Van 17 tot 22 februari zal in Junushoff te wa geningen voor de negende keer het jaarlijkse Studententoneelfestival worden gehouden. Bescheiden met enkele stu dententoneelverenigingen begonnen, is het Stutofes in de loop der jaren ge groeid tot een festival van nationale allure met ook belangstelling van bui tenlandse studentenorganisaties. Het vormt thans een onderdeel van de activiteiten van de SNST (Stichting Nederlands Studententoneel). Het ligt dan ook in de bedoeling voortaan het Stutofes bij toerbeurt .te doen organi seren in verschillende academiesteden. Volgend jaar is de beurt aan Rotterdam. In Wageningen wordt dit jaar ook een enkele voorstelling gegeven buiten de schouwburg Junushoff. Het is ge- j bleken dat de nieuwe. Verrijzeniskerk uitstekend geschikt is voor geëngageerd I toneel. Er kan „En ronde" worden ge- speeld. De ..Zingende Tractor"' van de r.-k. studentenvereniging Sint-Franciscus Xaverius voert daar op „Gesang vom i Lusitanischen Popanz" van Peter Weiss. Er wordt bezoek van Belgen en En gelsen verwacht. In Junushoff geven Engelse studenten een voorstelling on der regie van Albert Hunt. Het volle dige programma is nog niet bekend. Elf stukken hebben de voorselectie niet gehaald. Tot de toegelaten stukken be hoort behalve dat van Peter Weiss, Jan Cremer's toneelspel „The latest latest show". Het wordt opgevoerd door SARS uit Rotterdam. Voor het eerst worden in dit festival ook mini- play's opgevoerd, Nederlandse stukjes die een kwartier of twintig minuten in beslag nemen. is gewoon onzin. Iedere andere NTS- presentator had het kunnen doen. het programma was precies even goed ge worden. Ik heb gewoon geluk gehad, dat ik het mocht. Mazzel. Okay, meer Hij scheurt een en"eloppe open, begint te lezen, hikt even van de lach. Een brief van een zuster uit Voerendaal. Zij verzoekt om een inlichting: Welk bijbelgedeelte zond astronaut Borman als kerstboodschap naar de aarde? Zij bezit uiteraard een bijbel, maar kan het bedoelde citaat zo gauw niet vin- Het pakte gewoon NTS-regisseur Rudolf Spoor regis seur van de Apollo-uitzendingen in Nederland neemt de draad der hulde weer op. Hü knikt naar Henk Ter lingen en zegt achter zijn handpalm: „Het succes van de uitzendingen heeft natuurlijk wel degelijk voor een groot gedeelte aan Henks presentatie ge- Kijk, hoe is dat gegaan? De NTS wilde van de Apollovlucht rechtstreekse re portages hebben, dag en nacht. Dat was een belangrijke beslissing. Wij waren de enigen in heel Europa die het de den. Ik mocht het regisseren en voor de presentatie werden verscheidene mensen aangewezen. Henk Terlingen zou de start en terugkeer naar de aar de voor zijn rekening nemen. En toen plotseling, in die eerste uitzending, toen klikte het opeens. Het pakte, Henk bleek gewoon meteen bij ons team te horen, het samenspel bleek plotseling ideaal te zijn. Ei is toen meteen be sloten om het alleen maar Henk Ter lingen te laten verzorgen, van het be gin tot het einde. Akkoord, daarnaast hebben we erg geboft met de deskun digen die we in de studio haalden, al lemaal mensen die hun kennis ook po pulair kunnen overbrengen in de huis kamer, akkoord. Maar Henk deed het Flink gokken Rudolf Spoor is een lange, magere ge stalte, opgevouwen aan het cafétafeltje Henk Terlingen heeft even naar hem zitten luisteren en zegt: „Ik heb altijd in Amsterdam-Zuid gewoond, precies onder de aanvliegroute van Schiphol. Ieder uur kwam zo'n ding over, ieder uur trilde de bloemenvaas op het dres soir. Toen ik Men was, hoorde ik aan het geluid precies welk type vliegtuig in de lucht hing. ik ben me gewoon noodgedwongen voor de luchtvaart gaan interesseren, vind je het gek? Ik vind luchtvaart een aardige hobby, ik doe aan parachutespringen, dat is mijn deskundigheid. Ik heb die Apollopro- gramma's natuurlijk wel wat voorbe-' reid, want ruimtevaart en luchtvaart is wel wat anders en verder moet je in zo'n uitzending flink gokken. Ik heb het geluk gehad c.at die gokken meest al net goed zaten" Rudolf Spoor zoekt koortsachtig naar de oorzaak van het onverwachte suc ces van de uitzendingen, want als re gisseur wil je zo'n formule natuurlijk graag kennen Het helpt voor de toe komst, als hij de komende ruimte- vluchten hoopt te realiseren op ons al ler beeldscherm. „Ik geloof", zegt hij. starend op de lijst met indrukwekkende kijkdichtheids- cijfers. die hem deze middag in de hand is gedrukt, „ik geloof, dat het senti ment een belangrijke rol heeft gespeeld. Zo'n reis naar de maan. daar droomt toch iedereen van. dat is.zo spectacu lair, dat het eigenlijk vanzelf al aan slaat bij de mensen. Dat is helemaal romantiek. Jules Verne en zo". Hij leest met gepaste trots de cijfers voor: tijdens de lancering keken 2.4 miljoen mensen in Nederland, op de avond van 24 december LI miljoen, om half vier in «f kerstnacht 600.000. op kerstdag 2.4 iljoen, op 26 decem ber 2,6 miljoen. De waarderingscijfers variëren van 82 tot 83. Geen enkel pro gramma heeft zulke waarderingscijfers gehaald de laatste twee jaar", licht hü toe. Nooit verwacht Spoor/Henk Terlingen dit jaar geza menlijk blijft dromen van de planeten. De Amerikanen zijn niet van plan hun komende Apollo's aan de grond te hou den: de NTS is duidelijk niet van zins het succesteam bij komende vluchten een strobreed in de weg te leggen. Henk Terlingen gaat trouwens deze maand nog even naar Amerika om er wat sfeer op te doen voor zijn soepele begeleiding tijdens de Apollo-9-vlucht en de vervolgen. Rudolf Spoor is er al eerder geweest. ..Als je in die capsule wordt gehesen en op de stoel van de astronaut zit, geloof maar, dan gaat er heel wat door je heen". Henk Terlingen: „Natuurlijk hebben we het allemaal niet verwacht We zijn gewoon erg naïef gebleven. In de kerst nacht vroegen we de kijkers of ze een briefkaartje wilden opsturen, gewoon een zakelijke vraag. We wilden graag weten, hoeveel mensen nu echt nog bewust naar onze uitzending zaten te Rudolf Spoor: We zeiden tegen elkaar: als we 800 kaartjes binnen krij gen, mogen we in de handjes klappen". Henk Terlingen: We worden nog steeds bedolven onder de post. Onvoor stelbaar. Zo erg, dat we al die brieven gewoon niet meer kunnen beantwoor den, er is geen beginnen aan. Vandaar die uitzending, we willen iedereen maar massaal bedanken". Het is duidelijk dat het duo Rudolf Wat is 't? En Henk Terlingen? De man die tot voor kort nog steeds werd aangesproken als meneer Hullekie-Dullekie ten ge volge van zijn bliksemcarrière als disc- jockey bij KRO-Hilversum 3? Hoe slikt hij zijn nieuwe image, waaraan hij ook de komende maanden niet kan ont komen? Hij zegt. ondoorgrondelpk bescheiden blüvend: „Ik vind deze populariteit wat beter dan die van Hullekie-Dullekie. Maar wat is populariteit? Als de men sen je 20 keer op de televisie zien. ben je populair. Wat is dat? Het is gewoon je werk, je doet wat je wordt opgedra gen. Toevallig televisie, nou goed. Als ik naar een voetbalwedstrüd ga. zit iedereen me aan te küken. populari teit he? Kan best vervelend zün". Dat de VARA op de donderdagse t.v.- spelavond een keertje nagenoeg ver stek liet gaan is iets waar we begrip voor kunnen hebben. Recente drama tische produkties hebben een hoop geld gekost en dus Remplacantje was „De witters", eigenlijk een nieman- dalletje van Hans Andreus dat kant en klaar kon worden overgenomen van een Piccolovoorstelling van het NRT waar Berend Boudewijn een paar leu ke tv-grapjes zoals het witten van de buis bijverzonnen had. De witters had voorts het voordeel dat het aantoonde hoe twee gerenommeer de mannetjesmakers als Pieter I.utz en Bas ten Batenburg maar heel wei nig nodig hebben om tot een succesje te komen. Zij brachten voor dit grapje méér op dan Walden-Muvselaar ple gen te doen. De vrijkomende tijd werd gevuld met Per sekonde wijzer, de quiz waar we om, persoonlijk bij geën gageerd voelen, en een beeldschoon Tsjechisch programma over art-n veau-artiest Alphonse Mucha. Acher het Nieuws bracht een inter view met Israels minister van Buiten landse Zaken Eban. een diplomaat van enorme klasse, die telkens weer simpel indringende wijze de politiek van zün land weet te verduidelüken. Voorts bazelde Hans Jacobs ongeruimd over een mogelijke fusie van staats mijnen en AKI'. Hij gooide er, nogal smakeloos vonden wü. zelfs Biafraan- se kinderen tegenaan, om aan te tonen hoe verschrikkelük zo'n fusie zou uitpakken. We waren niet geïmponeerd door de Jacobse argumenten. Vg. Witters zwart gemaakt Als zoon en kleinzoon van een witter en zelf ook witter zijnde wil ik hierbij een ernstig woord van protest spreken tegen het affront gisteravond door de VARA-t.v. met het stuk van ene Andieus ons witters aangedaan. Met mijn hand op mijn hart kan ik verklaren, dat er geen enkele witter te vinden is, die zich op de leer aan de huisvrouw zal ver grijpen, Ik spreek voor de vakmensen en niet voor de beunhazen, die er na tuurlijk in ons vak ook zijn. Als mocht blijken, dat Andreus ons niet alleen de kroon van het hoofd ge stoten heeft, maar ook het brood uit de mond. gooien we het vooi de bond; des noods tot op het hoogste niveau. Kan Kloos zelf met zijn eigen VARA gaan bakkeleien. Wij zijn eerlijke werk mensen en laten ons niet door het slijk halen. Dames, laat u niet opjutten dooi de VARA: er zal geen fatsoenlijke witter zijn, die zich aan een dame op de leer vergrijpen zal. Daarom, mevrouwtje, als u soms mocht hebben gedacht: „mij niet.gezien; ik laat m'ii vuile plafondje nog maar zitten", doe dat dan niet, maar profiteer vah de momentele slapte in ons bedrijf en laat uw plafonds en muren tegen billijke prijzen vakkundig door de vakman be handelen. U zult er plezier van hebben en hoeft niet bang te zijn op de leer genomen te worden. Willem de Witter. RUDI LUBBERS BOKST TEGEN JACK ORRIT IN STUDIO 2 (Van onze omroepcorrespondent HILVERSUM Zaterdagavond kun nen de sportliefhebbers om half acht op Nederland II küken naar de tweede aflevering van VARA's „Sporttribune", die dan rechtstreeks wordt uitge zonden uit Studio 2 te Hilversum. „La ten de mensen alsjeblieft niet meer de VARA bellen om toegangskaarten, want de „Sporttribune" is voorlopig voor dit seizoen al helemaal uitver kocht". aldus Jan Leyendekker. „Bo vendien jwjli ik in het vervolg een meer gericht en deskundig publiek bü de sportontmoetingen ip de t.v.-studio ontvangen. De eerste uitzending be vatte veel te jeugdige toeschouwers. Knapen van 16 jaar en jonger zün vaak nog niet zo geëngageerd en des kundig bij bepaalde takken van sport. En aangezien we voor het eerst een echte amateursbokswedstrüd over drie ronden tussen Rudi Lubbers en de Terse kampioen zwaargewicht Jack Orrlt uitzenden, wil ik ditmaal een ge deelte van de plaatsen ou de studio- tribunes reserveren voor de echte lief hebbers van de bokssport". Onze veronderstelling, dat de VARA- televisie tot nu toe altijd een tegen stander was geweest van t.v.-repor- taees over boksen, sprak de heer Leijendekker tegen. De VARA-leiding heeft zich alleen maar gekeerd tegen ontmoetingen tussen beroepsboksers. De wedstriid duurt circa twintig minu ten. inclusief de interviewtjes en be gint om 20.2(1 uur. in het tweede deel van ..Soorttribune" Tn teeenstelling tot dè vorige keer is het sportprogramma ditmaal in twee delen gesplitst en wel van 19.30 tot 19 57 uur, waarna de Sterreclame en NTS-iournaal worden uitgezonden. Het tweede gedeelte volgt dan van 20.20 tot "0.40 uur. Een en ander is noodza kelijk omdat de NTS van 18 50 tot 19.30 uur zendtijd heeft op Nederland II, o.a. voor Fabeltjeskrant, kort journaal Tn laatstgenoemd NTS-Drogramma zal aandacht aan de soort van het weekend worden besteed met o.a. de nationale kampioenschappen hardrijden oo de schaats in Heerenveen. Ook de „Sport tribune" zal aan dit evenement in Friesland niet zonder meer voorbij gaan. Dit is mogelijk dank zij het feit dat Leijendekker ditmaal gebruik mag maken van de NTS-straalzender in Heerenveen. KRO-verslaggever Theo Koomerr zal voor de VARA-t.v. dan enkele korte gesprekjes voeren met de schaatsers. Overigens heeft Leijendekker niet over gebrek aan onderwerpen te klagen. Maar hij wil toch niet in één keer al zijn kruit verschieten. Toen we met hem spraken pleegde hij ondertussen ettelijke telefoontjes met de scheids rechters Van Ravens en Martens. Eerstgenoemde heeft namelijk de wed strijd AjaxGo Ahead gefloten en niet alleen in Deventer was men nog al ge belgd over zijn arbitrale beslissingen. Leijendekker wil nu de kijkers een beeldbandopname lonen van een De- venterdoelpunt. dat wegens buitenspel werd afgekeurd. Hij had de heer Van Ravens in de t.v.-studio willen uitno digen om aan de hand van de t.v.-beel- den toe te lichten, waarom hij 't doel punt geannuleerd heeft. De heer Van Ravens heeft echter telefonisch mee gedeeld, dat hij na overleg met de scheidsrechterorganisatie niet op de uitnodiging van de VARA-t.v. kon in gaan. Er zullen thans enkele andere scheids rechters worden gevraagd om hun visie te geven op de al of niet dubieuze be slissing van hun collega. Jan Leijen dekker vond het jammer, dat de heer Van Ravens zelf niet zou verschijnen, want niemand van de toeschouwers heeft immers de situatie kunnen zien vanuit de gezichtshoek, van waaruit de scheidsrechter dit spelmoment obser veerde. „Sportribune' moge zich dan tegen bepaalde toestanden in de sport kritisch en relativerend opstellen, het ligt toch allerminst in de bedoeling van de samenstellers om een sportbeoefe naar te gaan bekritiseren, zonder dat deze zichzelf in dit programma kan verdedigen. „Sporttribune" bevat zaterdagavond voorts o.m. mierovoetbal, een gesprek met de sportfotograaf Tony Stroucken uit Heerlen en indien mogelijk wat flitsen uit de voetbalwedstrijd tussen de clubs Borrussia DortmundBorrus- sia Mönchen-Gladbach. Als het aan Jan Leijendeker en regisseur Peter van Halm ligt, dan zal deze tweede afleve ring van „Sporttribune" beter worden dan de eerste. NEDERLAND (STER-reclameuitzen- dingen 18.56, 19-03, 19.56 en 20-16 uur) NTS 18.50 uur: De Fabeltjeskrant 19.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 19.07 uur: Doebiedoe. tienerprogramma 2000 uur: Journaal 20.20 uur: AVRO's Televizier 20.45 uur: Corry Brokkenshow 21.50 uur: Voor de Vuist weg 22.50 uur: Nieuws in het kort 22-55 uur: TELEAC 23.00 uur: Cursus Frans voor gevorderden 23-30 uur: Sluiting NEDERLAND II Ster-reclame-uitzendin gen om 18.56, 19.56, 20.1 NTS 18.50 uur: De fabeltjeskrant 19.410 uur: Nieuws in het kort 19.03 uur: Scala NCRV 19.30 uur: Tweekamp, t-v.-quiz 20.20 uur: Noem het voor mijn part jazz 20.50 uur: Farce Majeure 21.10 uur: Bureau Bristol, t-v.-serie 22.00 uur: Hier en Nu. actualiteiten 22.25 uur: King's College Choir 22.40 uur: Tweede journaal Televisie morgen Export (les I 10.00 uur: Sluiting De mei aangegeven programma's zjjn kleurentelevisieprogramma's. HILVERSUM I VARA 21.00—22.30 uur: Omroeporkest o.l.v. Roberto Benzi stereo-uitzending) HILVERSUM II NCRV 21.05—22.00 uur: De nacht van Am hoorspel van A. Quintana Radionieuwsdienst HILVERSUM I: 7.00, 800. 11.00. 13.00, 16.00, 18.00, 19.00, 22-30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00, 7.30. 8-00. 9.30. 12.30. 18.30, 22.30, 23.55, 11.00, 16.00 HILVERSUM III: Elk Voor de afdelingen Huishoudgoed, Lingerie en Stoffen vragen wij voor spoedige indiensttreding actieve krachten met ruime verkoopervaring. Leeftijd boven 21 jaar. J wModehm* heel uur vanaf 9.00 RADIO 13.11 VARA-Varia. 13.15°Vterem Stam'CTam PROGRAMMA HILVERSUM 1 JEJÏSC- VPRO; 18.0U Nieuws. 18.16 Berichten. De Vrije Gedachte: 18.20 Provo en Nozem, lezing. VPRO: 18 30 magazine. 15.30 Frans-Duits-Engels, een luis- operamuziek. 17 25 De week draait voorbij: radioweek jou maal 17 55 Mededelingen HILVERSUM II (298 m) - NCRV: 7.0» eerste gehoor: Lichte muziek met nieuws en actualiteiten. 8.00 Nieuws. 8.11 Oude en 19.10 Jazz-rondo: gesprek mei een jazzlief hebber. 19.30 Nieuws. 19.35 Criterium: kunst nader beschouwd. 20.00 Jazz- en popmu ziek. 20.45 Marx of Jezus, gesprek. VARA' 21.00 Stereo: Omroep-Orkest, Groot Omroep koor en zangsoliste: klassieke en seml-klus- sieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Medede lingen. 22.42 Actualiteiten. 22.55 Stereo: pret tig weekend: licht gevarieerd platenpiogiam- Voor de hulsvrouw. 9.00 Theologische ether leergang. 9.35 Gymnastiek voor de huis vrouw. 9.45 Muzaïek: klassiek platenpro gramma. Aansluitend: Weel U veel?, luis- tervvedstrijd. 10.55 Tentoonstellingsagenda. theologische studie: een onhoudbare zaak? lezing. 10 15 Solistenkamer, muzikaal vraag gesprek .^11.55 Mededelingen. KRO: 12.00 Ste- HII.V'intSI .M II (298 m| - NCRV: 18.00 cMng van de Christelijk Historische Unie Wijd -,K dc° w?rekf^ w eke'l ljkse ^i nte r na 11 on a 5 lc oriëntatie in kerk. zending en oecumene 19.55 In: licht gevarieerd platenprogramma. 21.05 De nacht van Amalek, hoorspel TROS: 22.00 Stereo: Lichte grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. Nieuwer. Nieuwst: gevarieerd programma. (22.30 Nieuws). 23.55-24.00 BRUSSEL NED (324 m) - 18.00 Nieuws. slagen. 18.30 Lichte muziek. 18.35 Tips voor het verkeer. 18.40 Lichte muziek. 18.45 Sport kroniek. 18.52 Taaiwenken. 18.55 Lichte mu ziek. 19.00 Nieuws, weerbericht, actualitei ten en Het weer bij ons. 19.40 Muzikale le zing, 20.15 Lichte grammofoonmuziek. 20.30 keerplaalsen vooi invaliden Samenstelling Mededelingen l.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 zen: een "rubriek over^mlssie en" zending. NRU: 13.00 Vliegende schijven: platenpro gramma voor de militairen. KRO: 14.00 PM: een weekblad met veel plaatjes. (16.00- 16.02 Nieuws). NRU: 16.30 Rezig mei mu ziek. muzikale lezing. HIRO: 17.00 Ik rook niet meer, gesprek. 7,10 Gasten van de week. KRO: I7.3U 6-8-6-9: informatie cn muziek voor HILVERSUM III (240 m en FM-kanalen) - KRO: 9.00 Nieuws. 9.02 DJlnn: gevarieerd 12.00 Nieuws. 12.03 Skivatoon: informatie over nieuwe langspeelplaten. NCRV: 13.00 Nieuws. 13.03 Small Combo date. 13.30 Zuld- zee-Serenade. 14.00 Nieuws. 14.03 T(w)ten: programme voor tieners en twens. 15.00 Nieuws. 15.03 Muziek bil de thee. 16 00 ZATERDAG HILVERSUM 1 (402 m) VARA; 7.00 Nieuws en ochtcndgymnastlem. 7.20 Socia listisch strijdlied. 7.23 Stereo: Lichte gram mofoonmuziek. VPRO: 7.54 Deze dag. VARA: pagina). 8.15 Z.O. 135: gevarieerd program ma. (9.35-9.40 Waterstanden). 10.30 Voor nu en later, lezing. 10.45 Draaiorgelmuziek (gr). 10.50 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. ziek (gr). 11.35 Oostcuropese kroniek. 11.45 Met naald cn slinger: lichte grammofoonmu ziek. 12.15 Stereo: Licht instrumentaal kwin tet met gitaar. 12.26 Mededelingen t.b.v. Nieuws. 16.83 Country- en Westernmuziek 16.30 Pop Think: in: een programma waar in tienermuzlek kritisch beluisterd wordt. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Hier en nu: weke lijkse sportshow met lichte grammofoonmu- BRUSSEL NED (324 m) 12.00 Nieuw». mededelingen, programma-overzicht en SOS- berlchten voor de schippers. 12.45 Gevarieer de muziek. 12.55 Buitenlands persoverzicht. 13.00 Nieuws, weerbericht en dagklapper. 13.15 Gevarieerde muziek. 14.00 Nieuws. 14 03 foonplatenprogramma. 16.30 Klassieke mu ziek. (17.00 Nieuws, weerbericht en medede-

Leidse Courant | 1969 | | pagina 2