Anton Geesink: „We kunnen niet eeuwig in kleuterschool van het judo blijven zitten" NIEUW JUDOSYSTEEM, LOS VAN DE JAPANSE MANIER „Op de kermis schiet ik nooit, daar erger ik me groen en geël „Het schot moet er uit zijn voordat je het weet zziezisezi wat een mensen Rijswijk gekozen als sportstad van 1968 Wienese volgt Jan Janssen op de voet Dames kunnen Successen ook 50 km wandelen Voor E.K. 34 schaatsers DONDERDAG 9 JANUARI 1969 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 Scherpschutter M. v. d. Caaij: RIJSWIJK Temidden der plaatselijke kampioenen, die Rijswijk (mét Z.H., dat moet er wel achter, want anders denken ze weer, dat het een smeuiig Branbants onderonsje is) hebben opgestoten tot de sportstad van het jaar, bevindt zich ook de heer M. van der Caaij, een 46-jarige licht ka lende vader van Vier kinderen, die als majoor-schrijver de be langen van de Nederlandse marine krachtig behartigt. Dit doet hij dan op werkdagen van negen tot half één en van half twee tot vijf. In de resterende uren brengt hij schot in zijn hobby: het ongemeen scherp schieten met pistool en geweer. Wat hij daarmee in het afgelo pen jaar bereikt heeft, staat haarfijn op een vel papier, want hij heeft een gestileerde hekel aan interviews en wenst de tijd, die hij daarvoor uit trekt, tot een absoluut mini mum te beperken. Als hij het papier overhandigt, glimlacht hij dan ook smakelijk en zegt: „Alles, wat u wilt vragen, staat hierin. Ik kan mijn tijd waar achtig wel beter gebruiken". Staal er in, waarom een sterveling op een gegeven moment de aan vechting krijgt om na kantoortijd een pistool leeg te paffen? Er verschijnt nu een broeierige trek bij de mondhoeken van de meester-schutter. Hoe bedoelt meneer dat? Dat lijkt een duidelijke zaak. Als een man van 46 jaar na zijn 40- urige werkweek geen kamers genoeg blijkt te hebben om te be hangen en geen plafonds om te witten, dan neemt niemand het hem kwalijk, dat hij zich dan aan sluit bij een veteranenelftal. Er zal ook geen mens protesteren, als hij achteraf toch liever damt of kegelt, terwijl men tevens geneigd is een verlangen naar het zater dagmiddagvoetbal door de vingers te zien. Maar hoe komt iemand in vredesnaam op het idee om in eigen beheer lustig zijn kruit te verschieten? De heer Van der Caaij knikt. „Ik spaar ook postzegels", zegt hij aar- Helaas. Hoe heerlijk zou het zijn, als wij nu samen de ongetande koning Willem III van 1852 onder de loep zouden kunnen nemen, maar jammer genoeg is dat het punt niet. Het punt is de sport stad van het jaar en dat heeft Rijswijk niet te danken aan de blauwe Wilhelmina met opdruk van de heer Van der Caaij, maar aan de ongemeen vaste hand, waarmee hij zijn blaffer op de schietschijf heeft gericht. Hij won op dat onderdeel een eerste prijs en werd daarmee automatisch de eerste kampioen van Nederland op de Standard Pistol. Scherpschutter M. v. d. Caaij: „Je moet op je dooie gemak kunnen inslingeren". aardig vraagje. Even een blik op het vel papier, maai' dat geeft geen uitsluitsel. Komaan meneer Van der Caaij. Hij denkt een wijle na met ge- sloten ogen, zegt dan resoluut: „Je moet je een verrekte hoop ont zeggen. Dat wel. Als je bij de top wil horen, dan kun je er niet op los leven. Niet uit de band sprin gen. Ik drink rustig 's avonds mijn borreltje, maar je ziet me niet in nachtclubs. En niet roken na tuurlijk. Ik heb het wel gedaan, als een schoorsteen mag ik wel zeggen. Zware shag, lichte shag, de hele troep door mekaar, maai toen ik werd uitgezonden naar Wiesbaden, ben ik ermee gestopt Van de ene dag op de andere. Ik droeg een bril, maar die kon ik na twee maanden niet roken rustig afzetten. Dit mannetje heeft geen bril meer nodig. Ik zie alles weer haarscherp". Is er misschien nog meer, dat hij symbool en hij heeft daar vrede voor zijn idealen moet laten staan? Melkrepen met hazelnoten mis schien. smeerkaas uit het handige kuipje? „Ach", zegt hij met smartelijke eenvoud. je gaat op tijd naar bed en je slaat op tijd op. Dat is het eigenlijk wel. Nou bedoel ik niet, dat je al om acht uur moet gaan liggen, want dan slaap je toch niet in. Neen, ik bedoel regelmaat. Je moet als topschutter ook eigenlijk twee dagen voor elke belangrijke wedstrijd uit je gezin moeten zijn. Niet al die rompslomp aan je kop. Je moet op je dooie gemak kunnen inslingeren. Con centreren, oriënteren. Als ik on enigheid thuis heb, dan geef ik mee op. Ideaal is bet ook om elke dag droog te oefenen. Gewoon in de kamer. Of op zolder. Als je ten minste een zolder hebt. Ik heb er één. Tien minuten, een kwartirtje. Je hand heffen, richten. Doen alsof. Het gaat ewm, dat je auto matisch het ritme te pakken kr(jgi. Die hand moet vanzelf omhoog gaan. daar moet je niet bü na hoeven te denken. Conditietraining is ook prima. Niet zeggen: je staat toch maar als een zoutzak op die baan en dan don dert het niet, of je pijn in je rug hebt. Vergeet dat maar rustig. Als je last hebt van het kleinste spier tje, dan schiet je al naast de ibos. Op het dak lk heb de laatste jaren weinig tijd, maar het zou zo goed zijn. Een veldloopje. Diepe kniebuigingen. Gooi die longen maar open. dat kan nooit kwaad. Dan houd je vanzelf dat pistool wel stil. Het gekke is, dat goed schieten ook niet aan leeftijd gebonden is. Sexton in Engeland is nou zeven tig, maar hij hoort nog steeds bij de top. Een kwestie van conditie. Iedereen denkt dat een oudere vent per se moet bibberen, maal ais je je ontziet, dan is dat niet nodig. Je moet dan wel goeie ogen hebben, want als je de schijf niet meer ziet, dan kun je wel op het dak gaan zitten. Ik heb een tijd gehad, dat ik overal en altijd de eerste wilde zijn. Ik zou en moest winnen. Op Biak zei mijn commandant op een gegeven moment: ,,Van der Caaij, je hebt nou twee keer achter mekaar ge wonnen, nou moet je de volgende keer maar eens overslaan". Dat zal een grap van die man geweest zijn, maar het was wél zo. Ik ben in 1954 serieus begonnen en daar na is het steeds berg op gegaan met de prestaties. Ik had er gewoon zin in en daarbij had ik het voor deel, dat ik een gedegen opleiding kreeg van een eminente schutter. De laatste jaren heb ik helaas geen tijd meer om serieus aan mijn werken en toch schiet nog allemaal uit, als ik voor knok. Die jongeren de eerste series wel meer maar als het menens wordt, dan begint de routine mee te spreken. Een jongen, die koste wat het kost wil winnen, gaat toch op een gegeven moment trillen. Al is het maar met één vinger. Ik doe alles in rust en gemoede en dat levert je punten op. Het is de manier, waarop je je wapen stil houdt. Je moet op het goeie conditie 1 ik ze er maken in punten, moment zo geconcentreerd zijn, dat je nauwelijks merkt, dat de kogel al gevlogen is. Ik zeg altijd: ,.het schot moet ei' zijn, voordat je het Geen blauwdruk Scherpschutter Van der Caaij („je lost toch wel zo'n 60 tot 80 schoten, voordat je echt goed in je ritme zit") wijst het verwijt, dat scherp schutters hun hobby alleen uit leven vanwege een verborgen bloeddorst, met hoongelach van de hand. „Wij sensatiezoekers"?, roept hij, „dan heeft u zeker nog nooit een wedstrijd meegemaakt. Er zit geen spat sensatie bij. Je hebt ook geen supporters, die je opjutten. Het is een zuiver in dividuele sport, die een hoop van je vergt". Wat hem zelf betreft: als het even kan knijpt hij er tussen de middag even uit om in een Haagse bunker wat schoten te lossen. Daarnaast is het elke zaterdag vaste prik. „Dan wordt het al gauw twee, drie uur", zegt hij. „vaak in je eentje, maar soms ook met anderen. Dan doe je een rondje om een kop koffie of een borreltje. Dat houdt de sfeer erin. En altijd met een goed wapen. Daarom zul je mij ook nooit op de kei'mis zien schieten. Als je het goed gewend bent, als je precies weet. wat zo'n wapen doet, dan erger je je groen en geel aan het materiaal, dat ze daar gebruiken. Dat is geen schieten meer, dat is met tennisballen gooien". (Van onze sportredactie) DOETINCHEM. De AVRO heeft gisteravond haar traditio nele verkiezing van de sportman, sportvrouw, de sportstad en voor het eerst de sportploeg van het .jaar gehouden. Sportredacteuren en -experts hebben Jan Janssen, Ada Kok en Ajax respectievelijk tot de sportman, -vrouw en -ploeg van 1968 gekozen. Rijswijk (Z-H) verwierf de titel „sportstad van het jaar". Jan Janssen, die vorig jaar als win naar van de Tour de France het hoogte punt in zijn carrière bereikte, is na Arie van Vliet (1953), Gerrit Schuit* (1958), Arie van Houwelingen (1959), Henk Nijdam (1962) en Peter Post (1963) de zesde wielrenner, aan wie de titel sport man van het jaar is toegekend. Een ander opmerkelijk feit bij deze verkiezingen is het briljante punten totaal, waarmee skiffeur Jan Wienese (171 pnt.) tegen 185 pnt. voor Janssen, de tweede plaats heeft veroverd. Tom Okker behaalde de derde plaats met 139 pnt. Kees Verkerk kreeg 28 pnt. en Fedor den Hertog 27 pnt. De schitterende prestatie van Ada Kok, die op de 200 meter vlinderslag in Mexico de gouden medaille won, heeft zo'n diepe indruk gemaakt op de deskundigen, dat ze voor de derde maal tot. sportvrouw van het jaar is gekozen. Op een „af stand" van ongeveer 150 punten volgt op de tweede plaats de schaatsster Stien Kaiser en derde werd de atlete Maria Gommers. Voor de twaalfde keer werd ook de sportstad van het jaar aangewezen. Deze keuze wordt bepaald volgens een dooi' Dick van Rijn uitgewerkte formule naar idee van Carl Hollmann waarbij het aantal, nationale kampioen schappen in iedere stad in aanmerking wordt genomen in verhouding tot het aantal titels en beoefenaars per sport. ADVERTENTIE (Van een speciale verslaggever) Voetballer Jelinek blijft in Italië ROME De 22-jarige Tsjecho-Slo- waakse voetballer Josef Jelinek heeft na een vriendschappelijke wedstrijd tussen zijn uit Teplice afkomstige club en een Italiaanse vereniging, een verblijfsver gunning aangevraagd bij de Italiaanse vreemdelingenpolitie. Jelinek was dinsdag uit het hotel, waar zijn ploeg verblijft, verdwenen en had een schriftelijke mededeling achtergela ten, dat hij in Italië wilde blijven. De leiding van de Tsjecho-Slowaakse club stelde het vertrek daarop voor enige uren uit om Jelinek te gaan zoeken. Alle po gingen om hem terug te vinden, liepen echter op niets uit. Volgens collega's van Jelinek, zou men de voetballer een baan als elektricien hebben aangeboden. Smyslov won in Hastings HASTINGS De Russische groot meester Vassily Smyslov heeft gister avond het internationale schaaktoernooi van Hastings op zijn naam gebracht. Hij behaalde acht en een half punt uit elf par tijen. De Joego-Slaaf Svetozar Gligoric eindigde als tweede met een half punt minder en de Engelsman Raymond Keene bezette de derde plaats met zeven en een half punt. Duyndam niet in zesdaagse Bremen DEN HAAG Leo Duyndam, die was uitgenodigd, zal niet starten in de zes daagse van Bremen (9 tot 15 januari). Piet de Wit is gecontracteerd en zal rijden met de Belg Seeuws. kaas uit het vuistje de wan vaste prik op alle feestjes UTRECHT. Twee jaar geleden, na de Europese kampioenschappen in Rome, nam Anton Geesink Olympisch, meervoudig Europees- en wereldkampioen definitief afscheid als actie judoka. Na zestien jaar op vrijwel alle wedstrijdmatten in de gehele wereld te hebben gestreden, wilde de Utrechter het wat rustiger aan gaan doen. Het is echter de vraag of zijn leven sinds „Rome" inderdaad rustiger is geworden. Want hoewel de publiciteit rondom hem enigszins verstomde, heeft Geesink de laatste twee jaar niet stil gezeten. Aanvankelijk maakte hij zich voor de judosport verdienste lijk als bondsoefenmeester van de NJJB. Maar met ingang van het seizoen 1968-1969 gaf hij het trainerschap voor de judobond op om zich geheel aan zijn leraarschap op de academie voor lichamelijke opvoeding in Amsterdam en het CIOS in Overveen te kunnen wijden. Ook zijn eigen judoschool eist de nodige tijd op. Vooral als leraar van de academie voor lichamelijke opvoeding werd Anton Geesink geconfronteerd met de moei lijkheid dat er over het lesgeven in judo in Nederland nog geen letter op papier stond. Deze ontdekking en de gedachte dat het judo op een foutieve manier werd beoefend, brach ten hem ertoe zich aan een nieuw project te zetten: verwezenlijking van een nieuw judo- Grote verschil is manier van worpen leren alsook het aantal Inwoners per ge meente. Met vijf kampioenen in vier takken van sport staat Rijswijk op de eerste plaats. De vijf kampioenen, aan wie Rijs wijk zijn titel dankt zijn de schutter (standaardpistool) M. v. d. Craay, de volleybalvereniging Blokkeer, de kam pioen waterski Pim Braskamp, de zwemkampioenen Harm Spoor en Hans Fels op respectievelijk de 200 meter schoolslag en bij het schoonspringen. Burgemeester A. Th. Bogaardt van Rijswijk toonde zich na de bokaal In ontvangst te hebben genomen trots op de onderscheiding, die bij als een bekroning zag van het beleid door de gemeenteraad en B. en W. van Rijswijk de laatste tien, vijftien Jaar gevoerd in de sector sport. HU wees op het sport park Prinses Irene met zUn vele spor tieve faciliteiten, op het zwembad waar de grootste vereniging van Nederland Excelsior regelmatig oefent. En sprekende over de prestaties van Blok keer memoreerde hij dat nog dit jaar begin zal worden gemaakt met de bouw van een grote sporthal waarmee /an beoefenaars van binnensporten gediend zullen zijn. Voor het eerst in de geschiedenis van deze jaarlijkse verkiezingen werd ook titel toegekend aan de sportploeg, den wielerkwartet" Fedor den Hertog, Ajax werd uitverkoren vóór het ..gou- Jan Ki'ekels, René Pijnen en Joop Zoete melk. dat de olympische ploegentijdrit Anton Geesink heeft dan zijn laatste doel bereikt: een degelijk studieboek, aan de hand waarvan hij zijn leerlingen het judo in logische volgorde kan onderwijzen. Of zijn collega-judoleraren zijn voorbeeld zullen volgen, is voor Geesink van minder belang. „Het zou natuurlijk prettig zijn als mijn systeem in Nederland opgang zou vinden, maar dr.t is niet op de eerste plaats mijn opzet. Ik ben van mening dat Nederland momenteel op judogebied ver genoeg gevorderd is om zelf iets te produceren: een origineel Nederlands judoleerplan. Dat hoeft niet per se mijn nieuwe systeem te zijn. Als er een ander met een beter ontwerp komt, is dat ook goed. Maar het is niet meer nodig, dat wij in Nederland nog steeds tegen de Japanners aan blijven leunen. Er wordt systeem, geheel los van de oude, Japanse manier. Inmiddels heeft Geesink zijn nieuwe judoleerplan in samenwerking met de Maas trichtse judoleraar Pierre Zenden reeds in grote lijnen op papier gezet. Als het systeem tot in de details is uitgewerkt, aangevuld met onder andere de geschiedenis van het judo, wordt het een leerboek van ongeveer honderd envijftig pagina's voor de studenten van de Amsterdamse academie. de technische commissies betreft, werd de demonstratie voor Geesink een teleurstelling omdat welgeteld één vertegenwoordiger verscheen. Bij de demonstratie voor de oefenmeesters (oefenmeesters zijn de amateurs onder de judoleraren, meestal trainen ze op kleinere clubs cn zijn dus geen eigenaars van judoscholen) waren er zeventig aanwezig. Ik mis kritiek in ons land nog steeds geteerd op de kennis van bijvoorbeeld een Michigami. Deze man is al sinds twintig jaar niet meer in Japan, zodat hij ook moeilijk de nieuwe tendenzen heeft kunnen VIERDAAGSE APELDOORN waarnemen". ISRAEL BOOD MEER TEGENSTAND WINTERSWIJK Het Nederlandse zaalhandbalteam heren heeft gisteravond de Winterswükse sporthal „De Pol- wük" aanzienlijk meer moeite gehad met Israël dan een dag tevoren toen in Vlo drop met 2513 werd gewonnen. Giste- vas de eindstand 1312 voor Neder land na de ruststand 44. Bijna de gehele wedstrijd keek Neder land tegen een achterstand aan maar in de slotfaze werd de Israëlische doelman Hortman, die voordien indruk maakte met met uitstekende reddingen, enige malen snel achtereen gepasseerd, zodat de ba lans nog juist in Oranjes voordeel door- Topscorers waren bij Nederland Kees Keizer (5), Piet Kivit, Bob Sondaar en Peter Muyres (elk 2), bij Israël Snedler n Lagil <3*. ZEIST Aan de vierdaagse wandel tochten van de NWB. die wederom in Apeldoorn zullen worden gehouden dit jaar van 8 tot en met 11 juli wordt een nieuwe mogelijkheid toegevoegd. Zo wel in Nijmegen als in Apeldoorn kon de afstand van vijftig kilometer uitslui tend door heren worden gelopen. Apel doorn schept de mogelijkheid voor dames van 21 tot en met 40 jaar om eveneens de 50 kilometer te lopen mits zij goedgekeurd zijn en een medisch attest kunnen overleggen waarin uitdruk kelijk wordt gesteld dat tegen het lopen van dagelijks vijftig kilometer geen be zwaar bestaat. „Natuurlijk heeft hij ook zijn verdiensten gehad, dat zal ik geen moment ontkennen. Maar wij kunnen niet eeuwig in de kleuterschool van het judo blijven zitten. Vooral 't leraarschap moet bijgeschaafd worden. Het moet een echt vak worden en daar hoop ik met mijn nieuwe systeem toe bij te dragen", aldus Anton Geesink, die op de academie met zijn nieuwe leerplan reeds succéssen heeft geboekt. De honderdvijftig eerstejaarsstudenten, die onlangs onder zijn leiding na tien uur examen deden voor de gele band, slaagden vrijwel allen, Maar niet alleen bij de INZELL. Voor de wedstrijden om het Europees kampioenschap schaatsen op 25 en 26 januari in Inzeil hebben zich tot nu toe elf landen met vierendertig deelne mers gemeld. Alleen Nederland en Noorwegen heb ben recht op vijf rijders. Daarna volgen Rusland en West-Duitsland met vier, Zweden en Finland met drie, Italië, Oostenrijk, Frankrijk, Hongarije en Zwitserland met het minimum van twee deelnemer* Margaret Court stopt met tennis MELBOURNE Margaret Court-Smith, de beste tennispeelster die Australië ooit heeft gekend, zal aan het eind van het jaar haar actieve sportloopbaan beëindi gen. Haar laatste toernooi zal waarschijn lijk dat om de open kampioenschappen van de Verenigde Staten zijn. De Australische kampioene (26) heeft dit besluit in Melbourne bekendgemaakt na haar overwinning op Lesley Hunt in het damesenkelspel om het open kam pioenschap van de staat Victoria. Margaret Court-Smith won het dames enkelspel op Wimbledon in 1963 en 1965 en de kampioenschappen van de Verenig de Staten, Frankrijk en Italië. Zij was al eerder gestopt in 1966 maar maakte haar rentree een jaar later, na haar huwelijk. wierp het nieuwe leerplan reeds vruchten af. Ook de successen van zijn Utrechtse wedstrijdjudoka's bij de onlangs gehouden Nederlandse kampioenschappen (twee eerste, twee tweede en een derde plaats) schrijft Geesink aan zijn nieuwe judoplan toe. „Ik was al lang tot de conclusie gekomen, dat er in ons judo iets verschillende groepen ondergebracht, wat het voor de beginnelingen een stuk gemakkelijker maakt. De geringe belangstelling van de N.J.J.B. viel Anton Geesink zeer tegen, te meer daar zijn demonstraties in Engeland, Korea (waar hij twintig minuten voor de t.v. kon demonstreren) en Japan veel hoog gegradueerde judoka's hadden gelrokken. Geesink: „Hoewel ik mijn nieuwe systeem niet in de eerste plaats heb om het kost wat het kost in Nederland in te voeren, had ik graag wat meer belangstellenden gehad. Tenslotte moeten de Nederlandse judoleraren, voor ze een oordeel kunnen vellen over m'n leerplan, het toch ten minste eerst een keer zelf gezien hebben. Ik mis nu in Nederland de deskundige kritiek, die ik met mijn demonstraties had willen uitlokken". Grote verschil De basisoefeningen in het nieuwe systeem van Geesink verschillen op wijzigingen in de balansverstoring na niet van de bestaande worpen. Het grote verschil met de Japanse systemen (go-kyo en kawashi) zit in de manier waarop de judoka's de worpen aanleren. Beginners leerden in de oude systemen soms pas jaren later aanvullende details op een basisoefening, die hen in de eerste lessen reeds werd onderwezen. In hel leerplan van Geesink wordt elke basisoefening direct uitgepluisd, zodat zijn leerlingen ineens alle mogelijkheden (overnamen, combinaties en dergelijke) kunnen uitvoeren. Daarnaast heeft Anton Geesink alle aan elkaar verwante %/orpen, grepen en klemmen in Demonstraties De ontdekking dat het judo foutief wordt beoefend, deed Geesink niet nadat hij met de wedstrijdsport was gestopt. „Ik was al lang voor ik ermee ophield tot de conclusie gekomen, dat er in ons judo iets fout zat. Toen ik zelf nog wedstrijden maakte, had ik geen tijd om mijn nieuwe ideeën uit te werken", zegt Geesink, die eind vorig jaar de lechnische commissies van de N.J.J.B. en de oefenmeesters uitnodigde voor demonstraties van zijn nieuwe judovormen. Wat de belangstelling van In Amerika toch weer voetbal ATLANTA Nadat de Amerikaanse voetbalcompetitie wegens zeer geringe belangstelling en de daaruit voortvloeien de financiële verliezen voorlopig werd stilgelegd, heeft de Noordamerikaanse voetballiga (N.A.S.L.) bekendgemaakt, dat volgend seizoen in de Ver. Staten weer aan een competitie zal worden begonnen; waaraan acht ploegen zullen deelnemen. Volgens een woordvoerder van de N.A.S.L. „omdat de eigenaars van de clubs ons dat hebben verzocht". De vroegere international van Wales, Phil Woosnam, is als competitieleider aangesteld. De acht ploegen die zich op nieuw in het Amerikaanse voetbalavon- tuur zullen storten, zijn St.-Louis, Dallas, Baltimore, New York, Oakland, Chicago, Kansas City en Atlanta. Schaatsers startten niet in Inzeil INNSBRUCK Onder slechte weers omstandigheden is gisteren op de Olym pische üsbaan van Innsbruck de tweede wedstrUdenreeks gehouden voor de drie- banentournee. De Nederlandse kernploegledcn. die zondag en maandag nog in Inzeil op de baan kwamen, deden niet mee in verband met de voorbereidingen op de Nederland se kampioenschappen, die het aanstaande weekeinde in Hcerenveen worden gehou- Begrafenis Jan van Liempt DEN HAAG. De begrafenis van de dinsdagnacht overleden heer Jan P. M. van Liempt, vooral zeer bekend in katho lieke sportkringen, zal plaatsvinden op zaterdag 11 januari. Om elf uur is de gezongen uitvaart in de kerk van de H. Teresia van het Kind Jezus aan de Apeldoornselaan, waarna de teraarde bestelling ongeveer kwart over twaalf op de r.-k. begraafplaats St.-Barbara aan de Binckhorstlaan. Vrijdagavond is er om kwart 'over acht rozenkrans bid den in dezelfde kerk. 42.6,, 4. Braunecker (Oost) - a.25.o, 2. Holm- biiehl i/wits) 2.14.6, 2. Klehr (O-Dld) 2,14.8. 3000 meter: 1. Zlmmermann (W-JMd) 4.36.9, 2. Bonke 4.39.3, 3. Rudoipll (O-Dld) 4.41.2. Dames 300 meter: a. Ruth Schletermacher (O-Dld) 46.9 sec.: aooo m: a. Ruth Schleler- maöher 1.35.0, 0600 meteri n. Anke Sehmldt Leeds United uit Engelse bekerstrijd LEEDS Leeds United, een van de grote favorieten voor de Engelse voetbal beker, is in de derde ronde van het toer nooi om de FA-cup uitgeschakeld. Leeds United verloor in de overgespeel de wedstrijd op eigen veld met 31 van Sheffield Wednesday. Sheffield, dat in 1966 de finale op Wembley speelde en verloor, is de eerste club die dit seizoen Leeds United, houder van de Jaarbeursstedenbeker, op eigen veld versloeg. In de vierde ronde speelt Sheffield Wednesday thuis tegen Birming ham City uit de tweede divisie. De enige club, die niet in de Engels* league uitkomt en zich tot nog toe kon handhaven, Kettex'ing, werd uitgeschakeld door een nederlaag van 21 in de replay tegen de derde divisieclub Bristol Rovers. Overige uitslagen van replay's: Charl ton AthleticCrystal Palace 20, South amptonOxford 2—0, Leicester City—- Barnsley 2L *4.

Leidse Courant | 1969 | | pagina 7