EEN ZALIG GEVOEL! Agniet Mignon-Astrid Graafland: Mooiste teener van Nederland Kleding van Boutique „La Rose" in Holland en in Hollywood Kippen in Zoeterwoude BIOSCOPEN leggen reuzeneieren MARKTEN Leidse agenda PAGINA 4 DE I iKIDSE COURANT WOENSDAG 8 JANUARI 1969 Na MMS-diploma mannequin fotomodel *7E IS ER helemaal weg van. Mooiste en leukste teenager van Nederland: Leiderdorpse Mignon-Astrid Graafland. De voornamen lijken al voorbestemd om een ster te worden. Achttien lentes is ze oud. Mignon-Astrid vanmorgen tijdens het pauze-kwartiertje van de Leidse middelbare meisjesschool St.- Agnes: „Gistermorgen hoorde ik het van m'n moeder. Ze kwam ook in de pauze, 's Morgens was de postbode met een expressie-brief gekomen. Niet te geloven. Ik ben het mooiste en leuk ste teenager-meisje van Nederland. En dan als klap op de vuurpijl nog naar Hollywood ook. Gelweldig." jyiIGNON ASTR1D staat voor haar school. Drommen vriendinnetjes s/taan op de achtergrond nieuwsgierig en giechelend toe te zien. Eén van hun school de knapste van Nederland. Ze kunnen er niet over uit. Mignon-Astrid: „Ik snap eigenlijk niet hoe ze mij hebben kunnen kiezen. Maar het zal wel goed zitten. Niemand minder dan ex-Miss World Corinne Spier Rottschafer zait in de jury. Nou, en die weet er toch wel wat van." En dan: „Jammer eigenlijk dat ik nu die mooie zwarte ribfluwelen jurk met struisveren niet aan heb. Die was ge weldig mooi Tsjonge," blaast ze uit. De zinnen komen in sneltreinvaart over haar lippen. De lippen van het aantrekkelijke gezicht van de mooie teener, die eind maart in Hollywood, Amerika, gaat meedingen naar de titel ..Miss Teen International Pageant." Een leraar van Mignon-Astrid komt aanlopen. MIGNON, hartelijk gefeliciteerd. Ik wist het nog niet. Wat leuk voor je". Zo reageert iedereen die van Ming- non-Astrid prille Bucces hoort. De leraar voegt er echter aan toe! „Laat je niet opjagen door die knapen. Je hoeft geen object van journalisten en fotograven te worden". „Dat ben ik ook helemaal niet van plan", reageert de kersverse Miss. ,,Ik maak eerst de MMS af". Tot ons: „Ik heb altijd al het idee om foto model te worden." Vier van mijn zusjes waren voor hun trouwen mannequin. Nee broertjes heb ik niet". En dan terug komend op de verkie zing: „Ik snap niet dat ze zo vlug heb ben kunnen beslissen. In totaal zijn we in nauwelijks anderhalf uur beoordeeld. We hadden een lunch in het Amsterdam se Apollo-hotel. Dat was zalig. Ik dacht: Ik heb geen schijn van kans. En zo zie je maar. Eerste. Eindeloos". En zo gaat ze nog even verder. Sterallures zijn er nog niet bij. Ze vindt het alleen maar gewoon een heerlijke belevenis. Wat gaat MIGNON-ASTRID: „Naar Hollywood natuui'lijk. Ik hoop maar, dat ik veel kleren krijg. Want ik moet daar natuurlijk wel goed voor de dag komen". En ze zwaait haar paardestaart naar de andere kant van haar schouder. Dan gaat de schoolbel. Ze moet binnen ko men. Nu nog leren, maar straks ADVERTENTIE en het JURKJE dat MIGNON droeg was van BOUTIQUE „LA ROSE" BREESTRAAT 35 TEL. 30768 Agenda van Leidse l gemeenteraad De gemeenteraad van Leiden komt op maandag 13 januari des avonds te 19.30 uur bijeen. De agenda vermeldt o.a. de volgende onderwerpen: benoeming lid Commissie Civiele Verdediging (vaca ture Dr. P. Provó Kluit)idem Commis sie voor het Openbaar Slachthuis; idem Commissie voor de Gemeentelijke Werkplaats; idem Commissie voor de inrichting „Endegeest" c.a. (alle vaca tures Dr. P. Provó Kluit); benoeming lid van de Raad van Beheer van de Sport stichting; pre-advies m.b.t. het door het bestuur van het Centraal Orgaan voor het gemeentelijk voortgezet onder wijs ingediende ontwerp-deelplan van scholen voor gemeentelijk voortgezet on derwijs ten behoeve van het scholenplan voor de jaren 1971. 1972 en 1973;. het stichten van een gemeentelijke hogere programmeerschool; het vaststellen van de bedragen, welke voor de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en voor buitengewoon onderwijs, gesplitst naar de onderscheiden soorten, in 1969 per leerling beschikbaar wordt gesteld ter bestrijding van de exploitatiekosten, alsmede van de kosten van instandhou ding; voorschotten aan de besturen van de bijzondere scholen voor gewoon lager onderwijs op de hun over 1969 toekomen de exploitatievergoeding; vaststellen van het getal wekelijkse lesuren, gedurende hetwelk met ingang van 1 januari 1969 per verplichte leerkracht vakonderwijs zal worden gegeven aan respectievelijk de openbare scholen voor gewoon lager onderwijs en de openbare scholen voor buitengewoon onderwijs, gesplitst naar de onderscheiden soorten; verkoop van grond, gelegen in het bestemmingsplan „Leiden-Meerburgerpolder"vaststellen van het- bestemmingsplan „Leiden-Me- renwijk" met de daarbij behorende voor schriften; doortrekken van het voetpad tussen de sportveld aan de Boshuizer- kade naar de Churchill-laan door middel van een dam met duiker; geldlening aan de Stichting Schooltandverzorging Lei den ten behoeve van de aanschaf van twee dental-air-installaties en de in richting van het behandelcentrum Mul derstraat 6: het beschikbaar stellen van gelden ten behoeve van enige voorzienin gen aan de warmwaterinstallatie in het wijkbadhuis aan de Lindestraat. De Leidse jongerengroep „Colourform", exposeert in „Taveerne Tastevin", aan de Beestenmarkt van 5 t.e.m. 31 janu ari 1969. Tekeningen, schilderijen, ruik-art en objecten van: Ad van Dongen, Marth van Dongen, Henk Hollebeek, Wil Blommerdé, Nico Brand en Nico Lange- Tevens houden zij een tweede exposi tie in restaurant „De Ruif", Janvossen— steeg, van 7 t.e.m. 31 januari 1969. Tekeningen, gouaches en collages van: Anton Vrede, Johanneke Quispel, Henk Hollebeek en Henk Overvliet. De groep beschikt nu ook over een centrum, waar creatief en ontspannend gewerkt kan worden. Het centrum zal de naam „Whamm 69" krijgen, en is elke zaterdagavond geopend vanaf 1 19.30 tot 22.00 uur. Het centrum is ge vestigd aan de Langestraat, achter de Oosterkerk. Cabaret Setb Gaaikema 23 jan. in Leiden Zaterdag 26 januari eus. zal het ge zelschap Seth Gaaikema optreden in de Leidsche Schouwburg. Na z(jn vorig programma „Kom kom, tuut tuut, ho ho!" komt Seth Gaaikema dit seizoen met een heel anders opgezet programma onder de titel „Enik, zei Seth". Na een half jaar hard wer ken en schrijven aan dit programma „nieuwe stijl", zoals hij het zelf noemt, hebben vele van zijn ideeën gestalte gekregen. Voor deze show, die op 17 september jl. In het Nieuwe de la Mar Theater in première ls gegaan, heeft Seth Gaaike ma drie Nederlandse artiesten geënga geerd: Tonny Huurdema, Annemarie Oster en. Rob van Houten. Van ieder der medewerkenden komt in dit programma het eigen karakter naar voren, niet alleen in de teksten, welke Gaaikema speciaal voor hen ge schreven heeft, maar ook en juist in hun eigen nummers. Roelof Stalknecht, gesteund door Ad Wolthers (bas) en Gildo Del Mistro {slagwerk) heeft de muzikale leiding. Ontwerp-deelplan gem. voortgezet onderwijs Leiden Ter voldoening aan het bepaalde in ar tikel 7a van de Gemeenschappelijke re geling ter behartiging van de belangen van de belangen van het gemeentelijk voortgezet onderwijs is b. en w. van Lei den van het bestuur van het bij deze regeling ingestelde Centraal Orgaan een ontwerp ontvangen van een deelplan voor het gemeentelijk voortgezet onder wijs voor de jaren 1971, 1972 en 1973. 1. een school voor hoger economisch en administratief onderwijs; 2. een hogere technische school; 3. een school voor middelbaar econo misch én administratief onderwijs; 4. een avondschool voor middelbaar al gemeen voortgezet onderwijs; 6. een school voor hoger algemeen voort gezet onderwijs aan de Rembrandt- scholengemeenschap 6. een opleiding voor toeristisch pexso- T.een opleiding voor sociaal pedago gische functionarissen. Doortrekking van voetpad tussen sportvelden aan Boshuizerkade Er is een plan ontworpen tot door trekking van het voetpadgelegen tus sen de sportvelden aan de Boshuiser kade, naar de Churchilllaan. Daardoor kan op eenvoudige wijze een korte gun stige voetgangersverbinding tussen twee wijken van het zuidwestelijk stadsdeel worden gemaakt, waarop van verschil lende zijden reeds lang is aangedrongen. Het plan, voorziet in het maken van een dam met duiker in de sloot langs de Churchilllaan. De kosten zijn geraamd op 8.000,Mede wegens de - finan ciële situatie van de gemeente achten b. en w. voorshands geen aanleiding aanwezig om ook reeds tot bestrating en verlichting van dit bestaande koolas- pad over te gaan. Aangezien dichtbij een oversteekplaats over de Churchill laan naar de Brandts Buyskade is ge legen, zijn zij van meixing, dat de on derhavige voorzieixing uit verkeersoog- punt zeker aanvaardbaar is. Voorzieningen aan badhuis Lindestraat Onderzocht is of de capaciteit van de ketels in het badhuis aan de Lindestraat voldoende is om, na de sluiting van het badhuis aan de Van der Werfstraat, de grotere toeloop op vrydag en zaterdag op te vangen. Blijkens het door de directeur der ge- 1 meentewerkeD naar aanleiding van dit ondei-zoek uitgebrachte rapport is de huidige warmwatervoorziening in het badhuis aan de Lindestraat niet toerei kend voor een langdurig spitsverbruik. Het centrale verwarmingsgedeelte van de ketel beschikt echter over een over maat aan capaciteit, welke kan worden benut voor de vergroting van de warm watervoorziening. Hiertoe dienen enkele voorzieningen te worden getroffen, na melijk het inbouwen van een warmte wisselaar en het aanbrengen van een cir- culatiepomp. Daarmede wordt dan het binnenkomende koude water voorver warmd en bovendien wordt een betere menging verkregen. De topcapaciteit van het wax-me water zal door deze voorzieningen dusdanig worden ver groot, dat ook aan de wens van het pu bliek, om de waterhoeveelheid per dou che hoger in stellen, zal kxxxmen wor den voldaan. De kosten van de genoem de voorzieningen worden begroot op 7-000,—, Leids spel en Engelse taalkunde In de „Proceedings of the Leeds phi losophical and literary Society" (Mede delingen van de filosophische en litte raire vereniging van Leeds) heeft pi-of. Alan S. C. Ross van de universiteit van Birmingham een beschouwing ge publiceerd over „Pize-Ball". Pize-Ball is een spel, dat gelijkt op „Rounders" en Baseball met dit grote verschil, dat bij Pize-Ball de bal met de hand geslagen wordt. Het wordt vooral gespeeld in Yorkshire. De oor sprong van het wooi-d Pize was nog nooit onderzocht. Prof. Ross komt tot een afleiding van het Nederlandse woord „pijsen," in het middel-Neder lands gebruikt voor een spel. Daartoe haalt hij onder meer verordening aan van de stad Leiden, waarin verboden wordt binnen en een halve mijl buiten de stad allerlei kaart en gokspelen te doen en ook „pijsen" wordt genoemd. „De reden" aldus prof. Ross „voor de aanwezigheid van dit ook in het Nederlands zeldzame woord in Yorkshire is niet moeilijk te vinden. Het moet zeker liggen in de 17e eeuwse Nederlandse immigratie, verbonden met het draineren van de „Level of Natfield Chase," een gebied niet erg ver van Doncaster." Het bestuur van de Stichting School tandverzorging Leiden heeft een verzoek ingediend om van de gemeente een geld lening te mogen' ontvangen. Het geld wenst men te gebruiken voor de aan schaf en plaatsing van dental-air-instal laties ten behoeve van de behandelcen tra in het gebouw van de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst en in het Gezondsheidscentrum Leiden- Noord, en voor de inrichting van het behandelcentrum Mulderstraat 6, dat werd betrokken omdat het centrum de Titus Brandsmalaan onbruikbaar geworden. In totaal zal benodigd zijn een bedrag van ad ƒ16.000, Gevonden voorwerpen Te Leiden gevonden voorwerpen in de maand december: sleutels - damesbril - dameshandtasje - herenportemonnaie - schilderij - tankslang - kinderarmband je - grammofoonplaat - diplomatentas - zonnescherm - sigarettenaaixsteker - vulpen - herenportefexiille - dameskou sen - damesschoenen - kinderschoenen - ladder - trouwring - damespolshorloge - damesbeurs - kist met flessen - kin derhandschoentje - dameshandschoenen - herenhandschoenen - bankbiljetten - jongensportemonnaie - damesrïng - want - rijwieltas - autostep - muntbil jetten - passer - rekexxlixxiaal - aktetas met inhoud - autokontaktsleutels - fles motoi-olie - boodschappentas - jasje va een mantelpakje - damesportemonnaie voetbalbroekje - halsketting - armband - jongensjas - ketting met hanger - mo- torhandschoenen - badbroekje -» panta lon - rok - jas - rieten tas met inhoud - radio - damesparaplu - tas inhoudende wasgoed - broodtrommel - dasspeld. Inlichtingen: Bureau gevonden vc werpen, Nieuwsteeg 8, woensdag tussen 14.00 en 17.00 uur. Telefonische inlich tingen kunnen niet worden verstrekt. De kippen van pluimveehouder J. C. J. van Meurs in Zoeterwoude zijn record brekers. Zij vestigen records waar zij vaak hun leven voor opofferen. Gemid deld eenmaal per maand leggen zij een ei van reuzenafmetingen, met een om vang van drie maal zo groot als een normaal ei, waarin zich dan weer een tweede ei van normale grootte be llet is een curiositeit specialisten heeft geraadpleegd, maar tot nu toe is er weinig aan te doen. Die eieren zijn wel prachtig, maar twee van de drie kippen die ze leggen gaan dood en dat is een schadepost voor boer Van Meurs. „Ik krijg ze ook wel met drie dooiers" vertelt hij, „maar die zijn langer en smaller. En het is niet steeds van de zelfde kip. Want pas is er een dood ge gaan omdat z'n hele eileider eruit lag, maar daarna zijn die grote eieren weer gekomen. Het is een heel apart ver- schijixsel. Ik schiet er niets mee op. De kippen die deze grote eieren leggen zijn altijd net in het begin van de leg. Het duurt soms wel drie dagen voor ze zo'n ei kwijt raken en als ze dan dood gaan kan ik ze alleen nog maar verkopen voor drie-en-een-halve gulden. In de handel Meer verguld met het ei was hande laar in boter, eieren, kaas en pluimvee J. J. van der Kolk, eveneens uit Zoe terwoude. Hij koopt regelmatig eieren bij de heer Van Meurs en kwam gister- morgen met een groot exemplaar op de redactie. De heer Van Meurs, die ze tot voor kort zelf op at, besloot ze tenslotte maar in de handel te brengen. Van der Kolk vertelde niet zonder trots dat dit al het derde ei is, dat hij zo in zijn be zit krijgt. We namen de proef op de som inderdaad bleek ook in dit ei nog OEGSTGEEST Voor Raad ran Stale: Bollenmachine verstoort de nachtrust De Raad van State behandelt bin- ïxenkort een beroep van mejuffrouw A. Smit te Oegstgeest tegen het be sluit van B. en W. van deze gemeente van 14 augustus 1967, waarbij aan de N.V. Homan en Co. te Oegstgeest een nieuwe voorwaardelijke vergunning werd verleend voor een door elektro motoren aangedreven inrichting voor het sorteren drogen en verpakken van bloembollen. niet tussen 6 uur 's avonds 's morgens in werking zijn; op zondagen en christelijke feestdagen. Voorts moest een houten schot voor de aanzuigopeningen worden geplaatst. Mej. Smit brengt in haai- beroep schrift naar voren, dat de gewraakte machine het leven in de Van Wasse- naerlaan viijwel ondraaglijk maakt door het lawaai en dat het apparaat dag en nacht en ook op zon- en feest dagen in werking is. Rustig slapen en het openen van ramen is daardoor on mogelijk geworden. Samenvattend stelt zij. dal haar huis door de bollenma chine nu vrijwel onbewoonbaar is. Viijdag 10 jan. a.s. des avonds om half acht zal in het raadhuis van Oegstgeest door de heer M. v.d. Voet, wethouder van sportzaken, de sportraad worden geïnstalleerd met als zijn voorzitter mr. J. J. de Jongh. Tevens zal in het open bare gedeelte van deze bijeenkomst de coirunissie opening spoi-thal officieel van haar taak worden ontheven. In een daar op volgend besloten gedeelte van de bij eenkomst zullen de tarieven van het nieuwe zwembad worden besproken. Burgelijke stand Geboren: Goos-Willem. z.v. W. H. R. Mante en E. A. Meijer; Valesca A. M., d-v. A. L. H. Stols en I. B. A. M de Jong van den Brand; Reinitje H„ d.v. H. Bosman en A. Zwaan; Albertha. d.v. H. Bosman en A. Zwaan; Cornelia E. J. P. J., d.v. D. J. Klink en P. A Oos- terveer; Wendy M. M., d.v. N. P. van Buggenum en M. J. Dorrestijn; Pie- ter E. B„ z.v. P. Distelvelt en J. A. C. van Luting; Constance J. W., d.v. A. P. Valk en W. M. Voskuil; Johanna, d.v. P. L. van den Ing en L. Nagtegaal; Ingrid K. M„ d.v. N. Kluivers en C. F. Leibbrand; Richard E., z.v. G. Wil- lems en M. J. C. van der Meer; Marcel, z.v. W. C. M. Hogenboom en W. P. A. Mens; Silvia, d,v. J. E. M. Lassche en J. Bleijenberg; Jacomina A. V., d.v. H. Ouwersloot en M. A. W. Peters; Maria W. T. A., d.v. H. van Rijn en G. T>. Scheurwater. Overleden: J. Beemsterboer, 83 jaar, man; P. Pronk, 55 jaar, man; A. C. Kroon, 86 jaar. man; L. Bos-Land, 80 jaar, man; J. L. de Weerd, 58 jaar, man; C. J. Arnouts. 42 jaar, echtgenote van C. Lagas; S. van der Lof, 88 jaar, wed. van H. de Roode; J. A. Bloot, 31 jaar, man; P. F. van den Abeele, 80 jaar, man; A. Z. Veimeij, 71 jaar, man; J. Pot, 76 jaar, man; G. van Polanen, 66 jaar, man; J. Labrujère, 82 jaax-, man; J. Bennink,. 59 jaax-, wed. van J. J. de Koningh; C. Hogendoorn, 46 jaar, man; J. Kienjet, 88 jaar, man; J. J. Zitman, 76 jaar, man: W. Velterop, 78 jaar, man; A. Deijn, 74 jaar. man; N. de Vries, 42 jaar, man; W. Plug, 72 jaar, man; H. J. Matthëus, 63 jaar, man; A. F. Corbeau. 45 jaar, echtgenote van H. M. Veilbrief; C. Schaap. 70 jaar, echtgenote van H. Haasnoot; J. Harte- velt, 64 jaax-, man; J. van Dam. 5 maan den, dochter; J. M. Haarman, 43 jaax-, man; A. Schouls, 62 jaax-, man; E. J. Blommaert, 70 jaar, man. BEJAARDENKOOR IN WARMOND Het bestuur van de bejaarden Socië teit te Warmond gaat een bejaax-denkoor oprichten. Tijdens de kerstmaaltijd van de bejaarden bleek direct, dat hiervoor grote belangstelling bestaat. De dames Machen en v.d. Zalm zullen de leiding van dit koor op zich nemen. De eerste oefenmiddag wordt gehouden op woens dag 15 januari 's middags half twee in 't Trefpunt. Pluimveehandelaar J. J. van der Kolk met het reuzenei en een van middelmatige grootte. Om de ver schillen verder uit te drukken ver tellen we erbij dat het reuzenei middellijnen heeft van 88 en 59 millimeter en 168 gram weegt, terwijl die getallen bij het middel grote ei resp. 57, 43 en 62 bedra- Lido: Fas op je tellen (aL) Dagelijks 2 30, 7.(JU en 9.15 uur. Zondag 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Shalako (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 i Studio: Manon 70 (18 Jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Angélique en de Sultan (14 jr.) Dagelijks: 2.30. 7.00 eD 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 eD 9.15 ui De spion met liet kanten broekje (a.l.) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45. 7.00 en 9.15 uur. De zotte wereld ran Laurel Hardy. Iedere aovnd 7.00 en 9.15 uur. Toegang: 14 jaar. NACHTVOORSTELLINGEN Vrouw In de Folterkamer (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Zomernachten in Zweden (18 jaar). Vrijdag en zaterdag 23.30 uur. Korreltje Angst kan ook een ziekte zijn. RIJNSBURG, 8 jan. Bloemen Anjers: Witte Sim 40-60, Rode Sim 40- 50, Rose Sim 30-40, Crowly Sim 25-35, Dusty Sim 30-40, Arthur Sim 25-35, G.J. Sim 30-41, Selecta Sim 40-50, William Sim 40-52, Keefer Sim 35-45, Espérance 25-40 alles p. stuk, Freesia: Golden Yellow 125-150, White Swan 150-175, Stockholm 100-125 alles p. bos, div. Snij bloemen: Anthurium 100-250, Gerbera •40, Irissen 15-35, Euphox-bia 3' alles p. stuk, Anemonen 25-60 per bos, Tulpen: Lustige Witwe 130-150, Prelu dium 100-125, Krelage 100-125, Apel doorn 160-180, Chrismas Marvel 175- 185, Ralph 135-150. Tommy 115-130. Paul Richter 135-150. Levant 135-150, Chrismas Gold 125-135 alles p. bos, Nar cissen: Carlton 100-125, Golden Har vest 160-180 p. bos, Hyacinten met bol: Anne Marie 15-30, Ostara 25-35, L'inno- i 25-35 alles p. stuk. ander ei te zitten; dus met de dop erom. Het is van een bruine kip, vertelde de heer Van Meurs ons nog. Het dunkt een dat deze dieren zo langzamerhand een geduchte i concurrent gaanworden van de bekende zwarte kip. Maar het pleit niet voor hen, dat ze dit met de dood moeten bekopen. WOENSDAG 8 JANUARI Steeixschuiir 6 Vergadering Leid sche Vereeniging van Postzegelverza melaars, 8 uur. St.-Liduinaschool Bijbelcursus door dr. L. L. Terstroet, aanvang 8u. n.m. DONDERDAG 9 JANUARI Leidsche Schouwburg Voor K&O: ABC-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk met „Hop, hop, hop", 8 uur. ZATERDAG 11 JANUARI Leidsche Schouwburg Voor K&O: ABC-cabaret van Wim Kan en Corrie Vonk met „Hop, hop, hop", 8 uur. ZONDAG 12 JANUARI Bonaventura-lyceum Marlënpoel- sti-aat: Kadermorgen NRS-Leiden, 09.00 VOORSCHOTEN KREIJKAMP BIJ 'T NUT Dinsdagavond 14 januari zal in het Cultureel Centrum voor de Voorschoten- se afdeling van 't Nut de heer A. J. M. Kreijkamp, medewerker werkgroep „2000" een causerie houden. De heer Kreijkamp zal spreken over het leven van de mens met de computor met ge transplanteerde organen, met toenemen de vrije tijd e.a. Deze avond is toeganke lijk voor iedere belangstellende en 't Nut biedt deze avond aan voor de gehele burgerij van Voorschoten. Aanvang 8.15 DAMESCONTACT Het r.k. Dameseontact nodigt leden, vrienden en bekenden uit voor de kla- verjasavond in de kantine van SVLV op dinsdagavond 14 januari om acht Dinsdag 21 januari is de Bezinnings- avond, welke ingezet wordt met een mis om 19.30 uur. De gezangen worden ver- zogd door het dameskoor, celebrant is em.-pastoor Staadegaard. In het Bonds- gebouw volgt daarna een bijeenkomst met o.a. een geestelijk kwartiertje door pastoor Staadegaard. NED. VER VAN HUISVROUWEN Donderdagmiddag houdt de Ned. Ver. van Huisvrouwen te Voorschoten in ge bouw „De Wei'f" een middag met mede werking van foto v.d. Zanden. Men be gint om 2 uur. VALKENBURG Afscheid van burgemeester in Valkenburg In verband met de benoeming van burgemeester. M. A. v.d. Have tot burge meester van de gemeente Leiderdorp, met ingang van 16 januari 1969 zullen de ingezetenen in de gelegenheid worden gesteld afscheid te nemen van het bur gemeestersgezin dat zo'n warme plaats in hun harten inneemt. De afscheidsre^ ceptie wordt gehouden op zaterdag 11 januari, 's avonds om 19.30 uur in het Dorpshuis aan de Kerkweg. Ook de be stuursleden van plaatselijke verenigin gen worden voor deze receptie uitgeno digd. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB L^, De viertallen-competitie heeft dit sei- lil zoen een uitermate spannend verloop en I iedere week vallen er verrassende resul taten te noteren. De uitslagen en stand na de vierde avond luidt als volgti Groep rood (4e ronde): 1 Gerlich-Van Leeuwen met De Jong-v. Kins 5-1 101, 2 echtp. Pouw met Beek-Karstens 6-0 +58, 3 echtp. Danz met Danz jr.-De Vries 6-0 +18, 4 dames v. Gelder-De Jong met heren Blom-Schippera 4-2 13, 5 echtp. Groesbeek met echtp. v. d. Pool 6-0 17, 6 dames Jans-v. Zonne veld met heren Bos-Jans 1-5 1, 7 echtp. v. Klaveren met echtp. Rompes 0-6 7, 8 Tijssen-De Winter met Rebel- Karstens sr. 0-6 10, 9 echtp. Middel burg met Lenaers-Schultte 0-6 19, 10 echtp. Kiel met echpt. Wessels 2-4 -136. Groep Zwart (5e ronde): 1 echtpaar Kruts in et echtp. Thesingh 6-0 +202, T mevi\ Hanson-hr. Bavelaar met mej. ei hr. De Vrind 6-0 +192, 3 mevr. Van Schendel-hr. v. d. Bijl met De Koning- v. d. Koog 3-3 +97, 4 echtp. Verduin met echtp, Zwanenburg 0-6 72, 5 Blansjaar-Pul met Hoogervorst-Van der Vliet 5-1 +9, 6 mevr. v.d. Kommer-hr. Kiel jr. met v. d. Kommer jr.-Leopardi 3-3 5, 7 dames Schutte-Zwarts met heren De Koning-v. Zonneveld 6-0 8 v. d. Laar-Smit met Veldhuyzen-Van Vliet 0-6 36. 9 dames Bos-Gei'lach met dames v. d. Bijl-Lenaers 1-5 44, 10 mevr. Bavelaar-hr. Hanson met n Onrust-hr. Stokhuyzen 6-0 61, 11 da mes v. d. Brink-Seis met heren v. Berge Henegouwen-Helvei'steyn 0-6 118, 12 v. d. Akker-v. d. Bijl jr. met Noorman- Speekman 0-6 280. ...PUNT...

Leidse Courant | 1969 | | pagina 4