PROCESSEN VERBAAL TEGEN OUDERS DIE KINDEREN THUIS HIELDEN VERDWENEN Ir. J. van Hoek overleden Uw mening Twee nieren binnen het uur van Belgische grens naar Academ. Ziekenhuis Belangrijke stijging in aanvoer Leidse veemarkt Monetaire positie van Engeland bij P.Y.S. onder de loep WOENSDAG 8 JANUARI 1969 RIJKSINSPECTEUR ONDERWIJS HEEFT KRITIEK OP JUSTITIE meenlebestuur De Rijksinspecteur lager onderwijs van de in spectie Leiden, de heer A. Boogaard, heeft gister middag in de koffiekamer van het stadhuis bij de ontbinding van de noordelijke en zuidelijke Commis sie tot Wering van Schoolverzuim door wethouder S. Sannes ernstige kritiek geleverd op het ministerie van Justitie. „Als cfe justitie zich op het standpunt stelt, dat een aflopende wet maar met een korreltje Commissie tot Wering van Schoolverzuim opgeheven De Commissies lot Wering van School verzuim ontleenden haar bestaansrecht aan de uit 1900 daterende Leerplicht wet. Onder de nieuwe Leerplichtwet is geen plaats meer ingeruimd voor de Commissies. De taak van de Commis sies zal worden overgenomen door een gemeente-ambtenaar. Wethouder Sannes had veel lof voor het werk van de commissies: Het is my bekend dat de secretarissen van de commissies vaak persoonlijk de ouders van de verzuimende leerlingen bezochten om ze tot andere gedach ten te brengen. De wethouder bood de commissieleden namens het ge- zout moet worden genomen, dan zijn we op de ver keerde weg," aldus de heer Bogaard. Hij doelde daarmee op de 30 van de 50 processen Invoerrechten en Accijnzen afdeling verbaal - die hij in 1968 opmaakte tegen ouders die Omzetbelasting, die gevestigd i DE LEIDSE COURANT Informaties over de B.T.W. Dagelijks bereiken ons .klachten" over de B.T.W., de Belasting Toege voegde Waarde. Mensen, die zich be nadeeld voelen, en in de veronderstel ling verkeren dat het percentage, dat op de goederen is gekomen nul. vier en 12 CU (waarbij de omzetbelasting in mindering kan worden gebrachtin I sommige gevallen danig wordt over- troffen. Een andere vraag, die nogal eens gesteld wordt betreft de bereke ning van de B.T.W. over ïeparaties, die in het afgelopen jaar zijn aange vraagd. doch eerst dit jaar worden uitgevoerd Voor informaties kan men zich dagelijks wenden tot de Inspecti. in een of andere ambtelijke lade verdwenen. 12.30 uur en In 1966 verdwenen er zelfs 51 van de in totaal 155 Tel. 45444 processen verbaal. niddags 13.00-17.00 1 presse-papier - De Rijksinspecteur, de heer Boogaard, vond het jammer dat het normbesef de laatste jaren zo achteruit loopt. „Vroeger kwamen de ouders nog als ze ontboden werden bij de commissies of bij de inspecteur, maar dat was er de laatste jaren vaak niet meer bij." De heer Boogaard was daarentegen ook opgelucht: „Van die zorg zijn we ten minste af." De heer Boogaard sprak ook over de vele mazen, die in de oude Leerplicht wet zaten. „Eigenlijk was in de oude wet schoolverzuim nog niet eens straf baar, of kon althans gemakkelijk ont doken worden. Gelukkig is dit in de nieuwe wet onmogelijk. De ambtenaar kan onmiddellijk bij constatering van schoolverzuim een proces-verbaal op maken." Dat er met de oude wet de heer Boogaard noemde ze gebrekkig zo weinig ongelukken zijn gebeurd, schreef hij toe aan het feit. dat er altijd mensen zijn geweest, die ouders er van wisten te overtuigen dat de Leerplichtwet noodzakelijk was. Oud-wethouder van Leiden Aad van Houwelingen exposeert in Den Haag Werk van de Leidse kunstenaar Aad van Houwelingen wordt van 11 januari tot 24 februari a.s. geëxposeerd in het Prentenkabinet van het Haags Gemeen- Van Houwelingen, die in 1934 werd ge boren, kreeg zijn opleiding aan de Kon. Academie in Den Haag. Hij maakt se dert enkele jaren dagboekachtige bladen, waarop hij woorden en beelden tekent met de pen, het penseel en zwarte inkt. Op deze tentoonstelling in het Haags Gemeentemuseum is een keuze te zien uit de grote hoeveelheid dagboekachtige bladen, die Aad van Houwelingen de af gelopen jaren produceerde. Op de aan- kooptenioonstelling in De Lakenhal wkten enkelé exemplareh van dez bla- De bestuurslidmaatschappen, die ir. Van Hoek vervulde, waren al even tal rijk: van Ratiobouw, van het Bouwcen trum, van het Waterbouwkundig Labo ratorium in Delft, van de Onderlinge Risicoverzekering Aannemersbedrijf, van de Bond van Verenigingen tot het geven van Nijverheidsonderwijs, van TNO Bouwmaterialen en Bouwconstructies, van het Econ. Technologisch Instituut Zuid»Holland en van het Economisch Instituut voor de Bouwnijverheid. Zit ting had ir. Van Hoek in de adviescom missie woningbouw van de provincie Zuid-Holland en het beestuur van het Ned. Instituut voor Efficiency. BRIDGECLUB V.O.G. Uitslag 7e ronde viertallencompetie; team Schoof wint van team De Tombe met 6-0, team Boogaard w. v, t. Braak man 6-0, team Döfferhoff w.v.t. Tjal- kens 6-0, team Smit w. v. t. De Haas 6-0, team Westerman w. v. t. Planje 4-2, team v. d. Scheun w. v. t. Megchelse 6-0, team v. d. Ende w.v.t. v. Norden 6-0. Alphense inbreker had heel wat op zijn kerfstok De dader van de inbraak in de garage van de heer Rodenburg, een 22-jarige Alphenaar. wordt vandaag voorgeleid j voor de officier van justitie te 's-Gra- venhage. Tijdens het onderzoek bleek, dat deze man zich in de tweede helft van 1968 had schuldig gemaakt aan de inbraken bij het Automobielbedrijf „Centraal" (ca. 1000.-), Autobedrijf „Kortekaas" (brandkastkraak 5800.-), N.|/. Brand- stoffenh. Jongenburger (ca. .1200.-), Automobielbedrijf „Auto-Baay" (hier werd niets ontvreemd, maar wel „leen de" de man hier een auto), Autobedr. „Bervo" (ontvreemd ca. f 130.-). Voorts is gebleken, dat de arrestant te Gouda in drie bedrijven had inge broken. waar behalve een hoeveelheid De heer Van Hoek was wethouder van gereedschappen, ca. 150 - werd ont- Leitlen van 4 september 1962 tot 6 sep- vreemd, terwijl hij samen met een 23- teniber 1966. I11 het college van b. en w. jarige mede-arbeider, eveneens een Al- beheerde hij de portefeuilles van ver- penaar, te 's-Hertogenbosch een bezoek keer en bedrijven. bracht aan een Technische Groothan- Ingevolge de wens van de overledene del. waar naast gereedschappen zal de crematie dezer dagen in alle bedrag v stilte plaatsvinden. gemaakt 1 ongeveer 200- werd buit- TERUGBLIK OP 1968 Ir. J. J. G. van Hoek, oud-wethouder van Leiden, is gistermorgen op 74-jarige leeftijd in zijn woning overleden. De beer t an Hoek, een hoffelijke persoon lijkheid met grote organisatorische kwa liteiten, die hoge eisen ann zichzelf stel de, heeft zich als weinig anderen in- LEIDEN, 7 januari j tenslef willen inzetten voor een groot aantal functies op velerlei gebied. Op zijn vakgebied als clviel-ingenieur en aannemer maar ook in het culturele en verenigingsleven zowel in de stad Lelden als op landelijk niveau. Geboren te Doesburg op 15 Juni 1894, studeerde de heer Van Hoek in 1919 te Delft af als clviel-Ingenleur. Direct daar na trad hij in dienst van N.V. Werninks Beton Maatschappij, waar hij in 1923 met de heer P. A. Wernink met de di rectie werd belast. In de -loop der jaren ging ir. Van Hoek vele functies bekleden. Zo was hij voorzitter van de Ambachtsschool, van de Leidse Bouwvereniging van de Ver eniging tot bevordering van de bouw van arbeiderswoningen, commissaris van de Leidse Spaarbank, lid van de Raad van Arbeid en lid van de Raad van Ad vies K en O. Het voorzitterschap van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Rijnland bekleedde ir. Van Hoek tot eind vorig Jaar met grote deskun digheid en toewijding. Twee weken ge leden nog werd hem vanwege zijn Wij zagen het aankomen D '66 be loofde te veel om waar te kunnen ma ken en vleide zich tegen andere partijen aan om zodoende zich, wat de zetels be treft, bestaanszekerheid te garanderen. Het inkomen van een tweedekamerlid is niet onaardig. De eensgezindheid, wat verhoging salariëring betreft, is voor beeldig. De heer Koekoek staat afwij zend tegen een en ander, maar ja als de meerderheid zegt: „pak aan Jan het is winter" wil hij op dit terrein geen roet in het eten gooien. Alles is aan het ver anderen. Kon iemand in het grijze ver leden geen twee heren dienen, de laatste jaren gaan 200 mensen, waaronder zeer prominente figuren uit de regering enz. en naast hun zwaar betaalde gezagsac- tiviteiten, nog gebukt onder een aantal commissariaten en dit gaat niet ter liefde Gods. Wij zijn, met de heer Mertens, wel be nieuwd naar het resultaat van een on derzoek dienaangaande of gaat dit de doofpot in? De televisie laat wel eens te veel zien wat betreft welgevoeglijkheid. Hoe kun nen de kamerleden iemand, die aan het woord is en niet direct geletterd, uit staan giechelen, zodat een en ander de fatsoensnormen ver te buiten gaat. Dat deze vertoningen walgelijk aan doen be hoeft geen betoog. Het levenspeil gaat steeds omhoog en moet met telkens en kele centen de ware toedracht verbloe men. De gewone man krijgt wel eens enkele guldens opslag, maar zouden de normen gelijkluidend zijn aan het per centage opslag van de kamerleden dan was heel de samenleving al ten gronde gegaan. Nu ook enkele optimistische geluiden: Wat betreft onze goede gemeente kun nen wij tevreden zijn. De aanleg en on derhoud van onze stadsplantsoenen is steeds met smaak gebeurd en verdient de waardering van alle Leidenaars. Het Is in Leiden prettig wonen. Ongemak ken van slopingen en dergelijke worden na verkregen resultaat dubbel goedge maakt. Op het gebied van de koopavond hebben de werknemersbonden gelukkig f-Vld t"lflPI VlOf voet bij stuk gehouden, geen koopavond. VJCllCllllallLlLi V lv-FL Er zijn nog enkele na knalletjes net als op oudejaarsavond, maar niemand is gebaat bij een of twee straten, die voor deel zouden trekken van alle winkeliers in de buitenwijken van de stad. Het geeft wel eens te denken dat toch wil len doordrijven van een waardeloos on derwerp. Wie belooft aan wie iets „lek kers" als er toch een koopavond zou, komen Het percentage winkeliers, die bij een koopavond betrokken zijn wensen GEEN koopavond. Punt Mag Leiden in lengte van Jaren be stuurd worden door mensen tussen de mensen vandaan, die weten namelijk wat er leeft in de gemeente en nooit zoals onze regeringsprofeten voor een televisie gaan zitten met „ik geloof" „Ik geloof" of geloven ze het zelf niet??? Of wordt een interview voor de televisie ook be taald? Ja om wille van de smeer dan maar! Operatie begon in Leiden na vertrek ambulancewagen Binnen een uur, om precies te zijn in ruim 57 minuten zijn zaterdagavond twee nieren per ambulancewagen van de Belgische grens (Wuustwezel) naar Leiden (Academisch Ziekenhuis) ge bracht. De wagen (van het Oegstgees- ter bedrijf Van Nieuwkoop en Beuk) deed er daarmee korter over dan het geval zou zijn geweest met een heli copter (het gebruikelijke transport middel, maar zaterdag niet mogelijk vanwege de mist). De nieren waren afkomstig van een donor in Brussel en bestemd voor een patiënt in het Leidse ziekenhuis. Men begon daar aan de operatie op het moment dat de Belgische politie via de douane de benodigde organen aan het ambulanceteam bij Wuustwezel had overhandigd (om tien voor 7). Per mobilofoon onderhielden de transpor teurs en de chirurgen voortdurend con tact, zodat onderling met. de tempo's van de wagen en de medishe ingreep diensten voor de K.v. K. nog «ie gou-rekening kon worden gehouden. Nog den medaille overhandigd. Voorzitter is hy indertijd nog geweest van de volgende instantie.' gingen: Leidsche Vereeniging Jongerenmisviering vóór tien voor 8 arriveerden de nieren te bestemde plaatse. Het transport baarde vanzelfsprekend nogal opzien, daar onder meer in Rot terdam en Leiden de politiekorpsen met loeiende sirenes hun begeleidende medewerking verleenden. Naar wij vernemen is de toestand van de patiënt goed. Leimuiden komende Opef opbotste. Ten slotte bleef de wagen in de vernielde brugleuning over de Leidsevaart hangen (zie foto boven). De bestuurder van de BMW bleek bij de botsing op slag te zyn gedood. De Opel-bestuurder, de heer H. de W. uit Amsterdam, kwam er met wat lichte verwondingen en een shock nog goed vanaf. Ook zijn auto (zie foto onder) werd totaal vernield. Dode bij ertlstige autobotsing onder Rijnsaterwoude Vanmorgen omstreeks kwart over negen zijn op de brug over de Leidse vaart in de gemeente Rynsaterwoude twee personenauto's niet grote snelheid op elkaar gebotst. Een van de bestuur ders. de 71-jarige A. O., wonende in de gemeente Haarlemmermeer, kwam hier bij om het leven. Zijn auto werd geheel vernield. De andere auto vloog na de botsing in brand, maar de bestuurder wist bytljds uit zijn wagen te komen. Het ongeluk gebeurde doordat de be- stuurder van de BMW op de Provinciale j 1 j weg. komende uit de richting Alphen j QPO'CVO 12^1 aan den Rijn, op de zuidelijke oprit van Eö de brug begon te slippen, vervolgens1 1 -jy-r -jyy over de verhoogde middenberm meters 0Qf 1_\|V3.I1 -lN CC omhoog sprong, waarna de auto met grote snelheid tegen de uit de richting Mutatie in Prol. Cbr. raadsfractie G. v. d. Vliet wordt ADVERTENTIE Arend Jan van Driesten overleden Bekend Leids landschapsschilder dustriële. de Sociale Raad. Maatschap pij voor Toonkunst, het Leidsch Schaak genootschap, de Rotaryclub. de Raad van Bestuur Bouwbedrijf en de Ned. Aannemers Patroons Bond. Landelijk erevoorzitter was ir. Van Hoek van de Nederlandse Aannemersbond, verder voorzitter van 't Productiviteitscentrum Bouwnijverheid: tweede voorzitter van de HTS voor Bouwkunde te Utrecht en tweede voorzitter van het Ned. Insti tuut voor Aannemers Grootbedrijf. Zaterdagavond 11 januari kwart In Leiden is op 90-jarige leeftijd overleden de kunstschilder Arend Jan van Driesten. Hij was een autodidact en rekende zichzelf tot de Haagsche School. Verschillende romantische wer ken van hem hangen, behalve in de Lakenhal, ook in Engelse en Ameri kaanse musea. Lange tijd woonde hij Eefde bij Zutphen. Hij was lid van organiseert de Aktiegroep Geza-,je Nederlandse kunstkring en de Am- menlijke Jongerenmisviering Leiden weer j een jongerenmis in de Romanuszaal achter de Hartebrugkerk. Het thema van deze jongerenmis is: „Beroep, Roe ping en Sociale verantwoordelijkheid". De celebrant is deze week kapelaan W. van Egmnod van de Petrusparochie te Leiden. Het zangkoor van dé Aktiegroep zal begeleid worden door de Slum-House Jazzband. sterdamse schildersgendotschappen Arti et Amicitia en St.-Lueas. De begrafenis zal plaats hebben vrijdagmiddag 12 uur bij het Groene Kerkje te Oegstgeest. Van Driesten werd 12 april 1878 als zoon van een gemeenteambtenaar en in zijn vrije tijd kunstcriticus ge boren. In zijn werken heeft hij de sfeer van het Hollandse landschap, dat hij voornamelijk verkende in de omgeving van Leiden, bijzonder raak weten te treffen. Elk effectbejag was hem vreemd, hij zocht vooral de stemming van het wisselende seizoen in zijn werk weer te geven. De heer G. van der Vliet, lid van de prot.-chr. fractie in de gemeenteraad, I heeft per 1 februari a.s. bedankt voor het raadslidmaatschap. Hy wordt opge volgd door de heer N. van Dee, voorzit ter van de afdeling Leiden van de CHU. De heer v. d. Vliet volgde in 1962 wijlen de heer L. Questroo op als lid van de raad. Hij werd in 1914 te St.-Pancras ge boren als zoon van 'n gereformeerd pre dikant; zelf werd hij lid van de Waalse Gemeente en politiek behoort hy tot de CHU. Zijn werk ligt in Den Haag. waar hij verbonden is aan het ministerie van economische zaken. In de raad was hij speciaal belast met sport-, en jeugd-, en verkeerszaken. Zyn opvolger in de raad, de heer v. Dee, werd op 20 april 1919 geboren te Amsterdam. Sinds 1950 woont hij met zijn gezin (drie kinderen) in Leiden aan de Kanaalweg. De heer v. Dee, voorheen economisch adj.-directeur bij Van Wijk, is sedert 1 dec. 1967 eceonomlsch di recteur van de Ver. v. Cbr. Voortgezet Onderwijs in Rotterdam, een overkoepe lende organisatie. In het leger bekleedt hij de functie van reserve-majoor. In Leiden Is de heer v. Dee, zoals gemeld, voorzitter van de plaatselijke CHU-afd. Filmavond L VB Op maandag 20 januari om 20.00 uur zal in de grote zaal van „De Burcht" een bijeenkomst wórden gehouden voor verenigingsbestuurders, aanvoerders van senioren-elftallen, jeugdleiders, trainers en scheidsrechters van de LVB. Op deze avond zal een 90 minuten durende film worden vertoond over de wedstrijd En- geland-Rest van de Wereld. Tevoren zal een inleiding worden gehouden door de voorzitter van de LVB, mr. J. J. de Jongh. ZOETERWOUDE Anneke Koek naar tafeltennisfinale in Vlissingen Het Jeugdige PIT '54-melsje Anneke Koek, uitkomend in het eerste team van de Zoeterwoudse tafeltennisvereniging, zal zondag 26 januari deel nemen aan de finale achtkamp meisjes te Missingen. Nadat ztj enkele weken geleden in Den Haag zegevierend uit de voorronde was gekonieb, behaalde zij afgelopen zondag in de halve finale te Utrecht een gedeelde eerste plaats. Na zes overwin ningen moest zij in de laatste ronde het hoofd buigen voor haar naaste belaag ster mej. Struiken. Gewijzigd parkeerverbod bij raadhuis Zoeterwoude Van maandag tot en met vrjjdag, tij dens de uren dat de gemeentesecretarie geopend is, zal er binnenkort 'n parkeer verbod van kraeht worden voor 't raad huisplein te Zoeterwoude. Slechts goed keuring van de gemeenteraad is hier nog voor nodig. In de vergadering van 28 november besloot de raad reeds een parkeerver bod vast te stellen voor dit plein. Bij nader inzien blijkt het echter alleen noodzakelijk te zijn voor de uren dat de gemeentesecretarie is geopend. De raad wordt nu verzocht met deze gewij zigde bepalingen akkoord te gaan. Voor een deel van de gemeente Zoeterwoude, gelegen aan de Slootweg, nabij de bebouwde kom van Benthui zen. zal een bestemmingsplan worden vastgesteld, om ongewenste bebouwing daar te voorkomen. VOORSCHOTEN Auto over de kop door gladheid De gladde wegen, die vanmorgen in de omgeving van Leiden voorkwamen, hebben in Voorschoten geleid tot drie ongevallen, alle van minder ernstige aard, met slechts materiële schade. De meeste pecht had de 40-jarige me vrouw K. uit Voorschoten. Zij sloeg van morgen om kwart voor acht op de Horst- brug in de Veurseweg ten gevolgde van de gladheid over de kop, nadat ze in een slip was geraakt. De auto kreeg veel schade. Zelf kwam ze er met een kleine neuswond af. LEIDERDORP Geboren: Everdien Margaret, dochter van J. H. Rubingh en H. H. Koppelaar, Loevestein 23 te Leiderdorp. Hoogst ongebruikelijke gang van zaken 1 de grond af gaan be- punt eigenlijk ginnen. OVERNAME NARCISSEN irkt door groot aantal gastarbeiders Op de Leidse Veemarkt zijn in 1968 13.173 dieren meer aangevoerd dun in 1967. In totaal werden 135.561 dieren aangevoerd. Dat is een stijging van 10,75 procent ten opzichte van 1967. De stij ging werd vooral veroorzaakt door het grotere aanbod van varkens, biggen en lichte varkens. In 1967 heerste het mond en klauwzeer en gold enige maanden een vervoersverbod tengevolge waarvan de handel geruime tijd stil lag. In 1968 is de Leidse markt, geheel open geweest, maar bovendien werd ook vooruitgang geboekt. Interessant is voorts, dat de geiten handelaren ontdekt hebben, dat Leiden A. Jw VAN TIENEN met «jjn vele buitenlandse mohamme daanse arbeiders een goede voor geitenvlees. 1229 geiten 1 1968 aan de markt gebracht; in 1967 waren dat er nog slechts 497. De geiten- handel loopt ook bijzonder vlot. want al in de vroege morgenuren zijn de diereu weg. De Markt- en Havendienst heeft de indruk, dat het slachten in pensions het gebeurde vroeger zelfs niet zelden op de kamers - - tot het verleden be hoort. De op de markt gekochte dii 11, uitslag en mr. Nederveeu Uet dat «Iins- Vlnencroll V3n bol- dag 1108 dulde,iik b|«ken! zu,!en V lUCUgUH Vdll UUi |au omiddeliyk op de hoogte worden bloemen verwacht Op vindt het bloembollenvak van. Op de dinsdag in l>< den vergadering zitter H. J. Hylki rgoeding de bankt Engeland is zullen vragen, moe: daar onder- vaag blijven. Hij wuae mei mei vu..- de minimun .k de nadelen j crete cijfers komen. In ieder geval dient j Q verZ0f.k llaag gehon- men rekening te houden met de huidige de Comn, het PVF jggj-"I Van de Kon. Alg. Ver. voor Bloem bollencultuur was een schrijven ontvan gen niet het verzoek (namens ,,Dc Nar cis") om de overnamemaatregelen voor narcissen die in 1968 goed hebben vol- daan dit jaar te continueren. Ook van is welke de Bon(| van Bloembollenhandelaren diensten waa eeu verzoek over de narcissen bin- itter vrij neagekomen. Het ging in dit geval over worden tegenwoordig nagenoeg allemaal gesprek heeft plaats gehad geslacht op het slachthuis. Dat heeft men kunnen vast stellen uit het verge- 1 «'ie lijken van de cijfers. De gedetailleerde j blo» cijfers van de Leidse veemarkt zijn voor 1967 en 1968: Runderen 20517 en 20438; graskalveren 198 en 157; vette kalveren 2384 en 2416; nuchtere kalveren 957 en 562; wolvee 77286 en 73J.92; varkens 150 en 3403; biggen, lichte varkens 19350 en 3407S; paarden 49 en 86; geiten 497 en 1229; Toökü 166T 122388 88 138ML »le drie grote bankinstellingen, nauw hy de financiering van de iibollenexport zijn betrokken. Er is overeenstemming bereikt. In liet kort komt bet liler op neer: het wordt mo gelijk deposito in Engeland te betalen niet Nederlandse fondsen die'na 180 da gen terugvloeien naar Nederland. Omdat het een hoogst, ongebruikelijke gang van zaken Is, moest de lieer Hylkema een slag om de arm houden. Er ia n.l. nog goedkeuring van de Ned. Bank voor nodig. Men hoopt dat deze week de be slissing zal vallen. De vakorganisaties vooral de Bond van Bloembollenhan- delaveo ett nstuuHJJfc ia apetof *o om da deelde I rentevoet voor kortlopende leningen I daarbij komt nog een hedrag voor l valutadekking. STUDIEREIS In het kort werd nog het rapport be sproken van ir. N. C. Hofman die vorig jaar een studiereis naar de Ver. Staten van Noord-Amerika maakte teneinde te zien of daar kansen liggen voor de ver koop van (bol)bloemen via de grootwin kelbedrijven. Opvallend is dat ginds de impulsmarkt zo goed als geheel ont breekt. Aan mogelijkheden in dit land ontbreekt het zeker niet, maar mede dank zij de wonderlijke gang van zaken op het gebied van de afzet van slerteelt- produKten raoat mep ia de USA op dit Bijstand Bloembollen zich nog eens over dit probleem buigen. Als de prognoses van de afdeling marktonderzoek van het PVS juist zijn, dan kan men de komende weken een vloedgolf van bolbloeoien verwachten. Vooral van .tulpen. De aanvoer zal ruim 40% groter zijn dan verleden jaar. Dat wil zeggen: van de tulpen die gebroeid worden in een verwarmd warenhuis. Het aanbod van in kistjes gebroeide tulpen zal vermoedelijk 16% groter zyn en van de tulpen uit het koude waren huis 12% groter. De aanvoer van hya cinten zal in ver£elyking met vorig jaar met 5% toenemen en van narcissen met 14%. Nog meer cijfers: vorig jaar werd voor 200 nüljoen gulden aan tulpen bloemen geveild en dit jaar zal dat ruim 240 miljoen zijn. Standen in de LSB-competitie De stand in de competitie van Leidse Schaakbond aan het eind v 1968 was: Klasse 1 Alphen 1 Voorschoten 1 Bodegraven 1 L.S.G. 2 Noordwyk 1 Sassenhetm 1 Boskoop 1 0 In deze klasse is nog niet duidelijk aan te geven wie kampioen wordt. Waarschijnlijk zal het Alphen 1 of Voorschoten 1 worden. Voorschoten 1 lijkt op papier iets sterker, hoewel ze een wedstrijd minder gespeeld heeft dan Alphen 1, heeft ze slechts 5 boordpun- ten minder. L.S.G. 2 altijd een sterk team werd door Voorsohoten met 73 verslagen. Klasse 2A Leiderdorp 1 3 5 21 Va Voorschoten 2 2 4 12% Philidor 4 3 4 16% L.S.G. 3 3 4 16 Leithen 2 2 1 7% Alphen 2 2 0 7% Revanche 3 0 8% Hier is helemaal nog niet aan te ge ven wie kampioen wordt. Er zijn diverse kanshebbers, alhoewel we Leiderdorp toch tippen als mogelijke kampioen. Klasse 2B Philidor 3 3 6 19 Katwijk 1 2 4 13% Rynsburg 3 4 17 Leithen 1 3 2 15% Philidor 5 3 2 14 L.S.G. 4 2 0 6 Noordwyk 2 2 0 5 Op 21 januari wordt de belangryke wedstrijd Katwijk 1-Phllldor 3 gespeeld. Winnaar van deze ontmoeting zal waar schijnlijk kampioen worden. Klasse 3A Bodegraven 2 3 6 19 Koudekerx 3 4 16 Boskoop 2 3 2 14% Alphen 3 3 0 10% Klasse 3B Voorschoten 3 4 7 28% V.T.L. 4 7 26 Leithen 3 4 7 26 Roelofarendsveen 4 2 13% Klas» SC Katwijk 2 Leiderdorp 2 Noordwyk 3 Voorhout 2 Reed Klasse 3D Sassenheim 2 Voorhout 1 Leithen 4 Zwarte Pion Voorschoten 4 In de derde klas van de L.S.B. wordt een dubbelrondige competitie gespeeld. Thans is de helft van het programma afgewerkt. Hier is het ook nog niet uit gemaakt wie kampioen zal worden, aL hoewel Bodegraven 2 een zeer goede kans ln klasse 3A, Katwyk 2 in klasse Sassenheim 2 in klasse 8D zifl op fluweel. 19% 10 vMWMMB»- w—

Leidse Courant | 1969 | | pagina 3